CORALIE" De toekomst van Uw kind De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Hoe staat de Anti-Revolutionnaire Kiesvereniging tegenover de P B.O. De lieer S. Bakker sprak te Oudeschild voor de P. v.d. A. over ..De toekomst van uw kind". Daar zit veel aan vast: groei, ontwikkeling, opvoeding, plaats in de maatschappij etc.. zodat hij slechts de grote lijnen zou volgen. Vanaf de geboorte begiut de zorg voor ons kind. de baker, leren lopen, de schooltijd, enz- Na die schooltijd moeten de kinderen zich zelf een plaats in de samenleving veroveren. En hoe is die samenleving. Practisch iedereen vindt dat zij niet goed is, maar ieder denkt an ders over de wijze van verbetering- In twee wereldoorlogen is Europa grondig door elkaar gegooid Zinloze verwoestin gen overtuigen ons nog steeds dat oor log niet de oplossing is. En thans, 5 jaar na de oorlog zijn er zoveel oorlogsge ruchten dat velen het vertrouwen in een toekomstige betere wereld gaan verlie zen. Men had gehoopt op meer eendracht en gemeenschapszin en de Partij van de Arbeid is van die verwachting het re sultaat- Hier is samenwerking van alle schakeringen- Maar in de Verenigde Na ties, die het symbool moesten zijn van de wereldeenheid :s de grote tegenstelling tussen Rusland en Amerika Waar zal dat op uitlopen? In Ohina sterven jaar lijks millioenen mensen van honger, in Italië en Spanje heersen nog middel eeuwse toestanden, achter het ijzeren gordijn is de zon van de vrijheid onder gegaan. Het totale wereldbeeld :s dus benau wend- Velen oerusteu er in en zeggen, wat geeft het werken voor een betere Mijstraks gooit de volgende oorlog al les weer omver. Maar er zijn gelukkig ook anderen- 'Ai,] komen wel in verzet, omdat het anders kan en anders moet- De aarde is rijk en er is voldoende voor ieder, als de raak maar goed geregeld wordt. Hiervoor strijdt de Partij van de Arbeid. Hoe sterker deze partij, hoe eer der een hetexe toekomst- Hoe staat het met de kansen van onze jeugd- Zijn ze klaar voor deze harde wereld? Kunnen en durven ze die aan? Hierbij zijn drie dingen van belang: de opvoeding, het on derwijs en de maatschappij. Wat doet de maatschappij voor het kind? Helaas niet veel en ze komt altijd achteraan. De P v-d. A. «ijst er steeds op, dat men moet vooruitzien, bv in verband met overbe volking. industrialisatie- Opvoeding. Wat mag men lan het kind vragen? Laat het aan het kind zelf over. Dwing het geen studie of vak op. dat boven zijn capaciteiten gaat omdat de oudere me nen, dat hij het verder moet brengen dan zijn vader- Beter dan een best be taalde betrekking is arbeid, waarmee uw kind zich gelukkig voelt- Voorts is van belang, dat het later kan zeggen, ik heb het thuis altijd goed en gezellig gehad en ik kon op mijn ouders steunen en vertrouwen. Aanleg, wilskracht, milieu- Van dé kinderen, die voortgezet on- derwjjs volgen haalt minder dan een vijf de zonder struikelen het eind. Practisch so pet. hoorde niet op die scholen Dat kweekt mislukkelingen- Het psycho technisch onderzoek kan daarin al veel verbetering brengen- De beter gesitueerden hebben tot he den helaas altijd een voorsprong op de arbeidersklasse Hoc is de toestand van ons onderwijs? De invoering van de leerplichtwet, eerst beschouwd als een inbreuk op het ou derlijk gezag, wordt thans als een zeg-s beschouwd- Maar aan 't. onderwijs man keert nog heel veel Veel te grote klas sen, ondoelmatige lokaien, gebrek aan lokalen voor lieh. opvoeding, veel te wei nig zorg aan de opleiding van leerkrach ten^ die meestal nog volkomen onge schikt op de kinderen worden losgelaten. Onderbetaling vooral van de jeugdige leerkrachten in vergelijking met andere beroepen, terwijl de roep om vernieu wing in het onderwijs genegeerd wordt- Van de arbeidersklasse kan een kind met veel opofferingen de Mulo of HBS 1 olgen. Van de studenten behoort slechts 2 a 3 pet. tot de arh. klasse en !>7 pet- tot de beter gesitueerden. Dat. is een enorm verlies en een enorme onbillijkheid Van de 1)7 pet. studerenden kon de helft ge rust. vervallen en vervangen door stu denten uit de arb. klasse- Hierbij zou vooral de maatschappij gebaat zijn. Het zai dus in de toekomst zo moeten vv orden dat alle onderwijs kosteloos is- Ook het kleuteronderwijs moet op andere leest rui wettelijk geregeld, scholen veel beter ingericht, gelegenheid voor handenar beid. kopschoten waarin na het tie leer jaar de leerlingen voor een bepaalde school worden voorbereid, de zgn expe- rimenteerklas.se. De enige tegemoetkoming thans is de studiebeurs- Het geleende geld moet men echter terugbetalen, waardoor men jaren na de studie nog krom moet lig gen. De vernieuwing zal veel geld kos ten. maar de cost gaat voor de baet uit- In Amerika waar men al ver op dat punt is gevorderd is de verhouding stu derende 50 om 50. Als wij daar niet aan meedoen, raken we door verlies aan in tellect op achter, waardoor we ook met productie en nieuwe vindingen niet mee kunnen komen. Zelf kunnen wij met liefde en wijs heid ons kind helpen. Door bewuster te leven, een goed boek te lezen en door mee te strijden voor een betere maat schappij. En dan moet u meestrijden met de partij die doelbewust en weloverwo gen vecht voor die betere wereld. Strijdt daarom mee in de rijen van de Party v. d Arbeid. Nadat nog een aantal vragen beant woord waren, sloot voorzitter Kaczor de bijeenkomst met een opwekking om dee! te nemen aan de grote demonstratie op 15 April in Amsterdam door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden 101- Zonder nog ander ,.werk" te vin den, sliepen ze die nacht np het erf van een hoer- De andere morgen vonden ze de „wereldreis" al lang zo aardig niet meer; ze liepen allebei ie huilen van de honger. Wacht, daar stond, achter het tuinhek, een luikje met broodpap voor de hond. Voorzichtig haalde Jantje het. naar zich toe. 102- „Woef! Woef!" klonk het opeens, en een geweldig grote waakhond v er scheen met z'n kop boven de struiken Jantje en Pietje met het bakje aan de haal! Wacht, dacht de hond, ik zal je le ren, met m'n eten weg te lopen! En z'n kop verdween weer. wis en zeker was hjj bezig een aanloop te nemen. DIENSTREGELING N.V. TESO, ingaande 1 April t.m- 13 Mei Op werkdagen: Van Texel: 5,20; a6,25; 7,45; 11.45; 14,50; 17,50 Van Den Helder: 6,30; a8.15; 10,20; 13,00 16,20; 19,30 a is alleen op Maandag. Op Zon- en alg. erkende Ohr- Feestd- Van Texel: 7,45; 11.45; 17,50 Van Den Helder: 10,20; 13,10; 19,00. „VRIJ EN BLIJ". Het bekende gezelschap „Vrij en Blij", dirigent Wessel Dekker, komt Donder dag 3 Aug. weer concerteren in het Park te Den Burg, aldus deelde de directeur van VW „Texel" ons mede- NUCHTERE TEXELAAR. (Historisch). A „Hé, wot hew ik jow in 'n tied niet sien!" B-: „Dot ken uutkomme, ik hen nag effies in Indië weest!" Woensdag jl. heeft de heer Stapelkamp, lid dei' Tweede Kamer, te Oosterend een rede gehouden voor de Anti-Revoluti onaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje". De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer A. v.d. Brink, die verzocht te -zingen Ps- 89:7- Na het lezen van Prediker 6 ging de voorzitter voor in gebed. Hierna heette hij de aanwezi gen van harte welkom, vooral de heer Stapelkamp, die een antwoord zou ge ven op de vraag: ,Hoe staat de A- R. tegenover de PBO.?" Spr- wees er op dat liet politieke terrein nog weinig al gemene belangstelling geniet, doch dat haar betekenis zeer helangryk is en veel omvat. Waarom ook elke christen zioh van zi.in roeping in deze dient bewust te zijn. ook ten opzichte van de stro mingen welke zich hebben baan gebro ken Groen van Prinsterer verstond het in zijn tijd immers ook om nieuwe ver houdingen toe te passen en onder be slag te brengen van het Evangelie- Er is een taak in de arbeid en een ze ge- God geeft 0113 de taak 0111 zijn schep ping te houwen en te bewaren en tot grote heerlijkheid op te voeren, dan kan de mens God verheerlijken' door de ar beid zijner handen. Daarom dient de de mens zijn medemens te eerbiedigen want God wil dat wij liefde bewijzen aan onze naaste, omdat hij lieelddrager Gods is- In een totalitaire staat erkent men geen persoonlijk recht- Mus- sert sprak: „Gij zi.it niets, het volk is alles". Buiten het Evangelie is er geen ware Democratie- Dr Kuiper wees er in zijn dagen op. dat er 111 een Democra tische staat wel een burgerlijk wetboek was, doch geen wetboek voor de arbeider waarop de arbeider zich kon beroepen om zijn recht te bepleiten- Steeds is dooi de A.R het pleit gevoerd voor organisa tie van het bedrijfsleven 0111 tot overleg te komen met werkgever en werknemer. Dit stiet Op verzet, vooral toen liet soci alisme de Marxistische klassestryd pre dikte en van geen overleg wilde weten. Thans is 11a 50 jaar verwezenlijkt wat door de AR is betoogd: de PBO is wer kelijkheid geworden- Hierdoor is ook be wezen hoe het uitdragen van ons begin sel vruchtbaar heeft gewerkt, Spreker zette verder uiteen de be tekenis der P-B.O. nu dit wettelijk geregeld is- Ieder bedrijf moet zioh ver enigen in een eigen organisatie, wat dan bedrijfschap heet Hierin zijn vertegen woordigd een gelijk aantal werkgevers rii werknemers welke gevormd worden uit de drie grote richtingen: voor de werkgevers: de Holl- Mij van Landbouw, de I, T B- en C-B.T B. en voor de verkil, het NW. KAB en CNV- Dit bedryfs- srhap heeft toezicht op de Redryfsver. en behandelt verder niet alleen sociale 1 ragen, maar zoekt ook naar economi sche mogelijkheden waarbij arbeider en patroon gezamenlijk streven naar opvoe ring van het bedrijfsleven- Dat ia mede zeggenschap in de ware zin des vvoords. Daarom houdt medezeggenschap niet in dat de werknemer in de plaats treedt van de werkgever. Gm te voorkomen dat de Bedrijfstakken elkander de bestaansmo gelijkheden ontnemen is een sociaal °co- nomisdhe raad ingesteld, welke waakt te gen alles wat in strijd is met het alge meen bedrijfsbelang Deze S-E.R. bestaat uit 45 personen, 15 overheads, 15 werk nemers en 15 werkgevers. Het gehele systeem is opgebouwd op de wijze zoals de AR. het heeft begeerd, zodat zelfs Minister Joekes hij de behandeling van dit onderwerp 111 de 2e Kamer sprak dat Talma de eerste is geweest die dit in de Kamer aan de orde had gesteld- Na de pauze kreeg men de gelegenheid om v ragen te stellen. De heer G. Bremer merkte op dat spr nogal voor de Raam wet PBO was. Waarom, zo vroeg hij, heeft de A-R. er dan tegen gestemd- Antwoord: De A.R. had geen bezwaar tegen de wet als zodanig maar verzette zich, toen bepaald werd dat verdere toe passing niet alleen door de Kamer, maar bij algemene maatregel van bestuur moest plaats vinden wat in strijd is met de grondwet- De lieer Bolt vroeg: Hoe het nu met Nieuw Guinea zal gaan. Spr zei dat hier over in de Kamer nog niet gesproken was. hoewel de Regering reeds onder handelt. Spr betreurt deze gang van za ken even als het gehele verloop der In donesische gebeurtenissen. De gevolgen daarvan wreken zich nu reeds jegens de Indonesische bevolking Reeds veertig jaar lang bepleit dj A.R. vrijheid der Indonesische bevolking doch op de weg van het recht, zodat ook de Papoea en de Javaan zelf konden be palen wie hen zou regeren Nog nooit is de A.R. politiek zo spoedig in het ge lijk gesteld aangaande haar standpunt als met de Indonesische kwestie- Hierna dankte do voorzitter de aan wezigen voor hun opkomst Hij hoopt dat ieder er wat van mee zou dragen- Hij dankte de heer Stapelkamp voor diens uiteenzettingen- De heer Stapelkamp sloot de avond met dankgebed. KLAVERKANKER. De laatste weken komen we regelma tig klachten tegen, dat de klaver 'het slecht. ..doet". De versehijnslen, die we op het veld waarnemen, doen aan vorstschade den ken- De aangetaste planten verwelken, de bladeren worden slap en zwart en sterven af. De stengels gaan dood en tenslotte de gehele plant. Aan de voet van de afgestorven planten, vooral juist even onder de oppervlakte van de grond bev inden zich eerst witte, later zwarte sclerotica (zgn- rattekeutels). Wc hebben meerdere percelen bezocht en het is gebleken, dat het geen vorst schade is, maar klaverkanker. Vorstschade kan zich weer gedeelte lijk herstellen; klaverkanker niet- Deze ziekte begint dilcvvijis reeds in de herfst en breidt zich tijdens zachte winters sterk uit. Tijdens een natte herfst, gevolgd door een zachte winter is de kans, dat in het voorjaar klaver- kanker optreedt dan ook groot. Wanneer eenmaal kiaverkanker in een perceel is opgetreden en in Maart- April vele plantjes afsterven, dan gaat deze ziekte door- Het is daarom ten zeerste aan te raden uw klaverpereelen goed in het oog te houden Tev ens is het zaak 0111 met de vrucht- wisseling rekening te houden, daar de ze ziekte wordt veroorzaakt door een schimmel, die in de grond achter blijft in de vorm van sclcrótiën- Wanneer percelen 'besmet zijn. moet men minstens 7 jaar wachten alvorens weer klaver te telen- De moeilijkheden, die zich in de prak tijk voordoen zijn volgens ons op de vol gende manieren op te heffen. 1. voor groenibemesting kan men stop- ptlknoilen inzaaien en deze eventueel met. een baaltje stikstof bemesten- 2- voor het telen van (eiwitrijk) voer zal men lucerne of roaigrassen in kun nen zaaien. 3- pas ook voor het maaien van rode klaver een ruime vruuhfcwisseling toe Witte klaver heeft weinig last van kla verkanker. De Rïjkslandbouvvvoorlichtingsdienst te Schagen. C. ZIJDEWIND. HOE EEN ZOEK GERAAKT BANK BILJET OPGESPOORD WERD. In de brievenbus van een vriendelijk Texels pension werd in een mooie zo mermaand door een kleuter een bank-, biljet van f 25 geworpen. De pension gast Luhnnan uit Rotterdam, die deze geldstorting niét als een aangename at tractie van het vacantie-oord geschouw de, maar als een mogelijkerwijs mense lijke vergissing, liet dit geld geven aan de Amsterdamse reiziger in bioscoop-re clame G. G. Deze stak het geld rustig 'n de zak- Later bleek, dat het bankbiljet de Rotterdammer zélf toebehoorde. Zjjn vrouw was wat aan het winkelen ge weest en was daarbij haar portefeuil'e kwijtgeraakt Aangezien de Rotterdam mer een uitermate nauwgezet- man was, kende lijj precies de nummers van zijn biljetten. Deswege vorderde hij van de hoofdstedeling het aan hem doorgege ven briefje van f25 te tonen- Deze wei gerde- De politie wist hem na enige moeite zo ver wèl te krijgen- Inderdaad bleek het nummer te kloppen en de Amsterdammer gaf in Nov. van het vo rig jaar voor de Alkmaarse rechtbank dan ook toe, dat het geld niet van hem was. Deze verduistering kwam hem op f50 boete of 25 dagen te staan. Hiermee ging hij niet accoord en Dinsdag kreeg het Amsterdamse Gerechtshof In hoger •beroep tp oorde'en over de merkwaar dige loop van het bankbiljet. De president, van het Hof. mr- v- d Does tp Villebois. noemde het een der derangs manier, waarop verdachte zich van het geld meester had gemaakt- En de procureur-generaal, mr. Hoeffelman. achtte de handelwijze van GG- niet minder dan sehunnig en vorderde f50 of 25 dagen, omdat hij het Alkmaarse vonnis niet te hoog achtte- Uitspraak over 14 dagen. DRINK GEEN RAUWE MELK. OOK MODELMELK MOET GEKOOKT WORDEN. Sommige medici en voedselspecialis- ten zijn van mening, dat melk een deel van haar voedingswaarde verliest door koken of pasteuriseren- Het vitamine gehalte zou nl- vermind-ren. de eiwitten minder verteerbaar worden enz. Behal ve enig vitamine-verlies is evenwel geen nadere nadelige invloed van het koken of pasteuriseren der melk bewezen. Vele andere deskundigen wijzen daarom op de gevaren verbonden aan het nuttigen van ongepasteuriseerd'e of ongekookte melk Deze gevaren voor de volksgezondheid zijn zo groot, dat een eventuele gering- vermindering \an de voedingswaarde tenville van de veiligheid aanvaard moet worden- De meeste melk komt in ons land ge pasteuriseerd in de handel, hetzij in flessen, hetzij los- Hier en daar wordt echter ook nog rauwe melk verkocht. Wie 1111 rauw - melk koopt zij er zich ter dege van bewust dat deze vóór het ge bruik gekookt moet worden, daar men zich anders bloot, stelt aan besmetting met tbc., typhus, etc. Naast, de gewone rauwe melk is ook nog de zgn. modelmelk verkrijgbaar- Een aantal bedrijven, modelmelkbedry- ven, hebben een vergunning om derge lijke melk in de handel te brengen. Het Modelmelkbesluit (Warenwet) stelt de eisen vast, waaraan de betreffende be drijven en de modelmelk zelf moeten voldoen. Modelmelk kom: in rauwe toe stand irn de handel en ofschoon zij on der bepaalde voorzorgen wordt geprodu ceerd. kan deze melk niet zonder be smettingsgevaar ongekookt worden ge bruikt, Weliswaar is modelmelk een kwali- teitsmélk, die wat samenstelling aan gaat (speciaal vetgehalte) boven de ge wone consumptiemelk staat, toeh zal nie mand kunnen garanderen dat zelfs bij volkomen naleven van de bepalingen van liet Modelmelkbesluit de kans op be smetting uitgesloten is- De praktijk wettigt dit wantrouwen daarenboven volkomen- Iedere rauwe melk. hetzij zo vau de koe, hetzij op meer hygiënische wijze gewonnen zoals modelmelk, kan besmet zijn. Men zij dus gewaarschuwd tegen het drinken van rauwe melk, onverschillig onder welke aanduiding deze 111 de han del wordt gebracht- FEUILLETON 28.) Daar de avonden nog koud wa- r n, had hy vuur gemaakt in de open haard van de woonkamer. Coralie moest bekennen, dat dat een zeldzaam prettig gevoel van huiselijkheid gaf. Na het avondeten maak' Allan ook de haard in de ontvangkamer aan en begon nen zjj ook die kamer in te richten- De oude klok werd boven do schoorsteen mantel opgehangen. Dallas wond haar op en even later begon de singer zioh statig te bewegen. I11 de bijkeuken had Hallida.v een paar grote kisten neerge zet, gevuld met allerlei kleine huishou delijke dingen- Daar diepte Coralie al gauw een paar mooie glazen kandelaars uit op en ze vond er zelfs kaarsen bij. Die zullen goed staan op de schoor steenmantel ter weerszijden van de klok, zei ze- Ruth haalde boenwas en doeken en ze begonnen allemaal te wrijven en te poet sen- Dallas zong allerlei liedjes, die hy als jongen gekend had. Hy zei. dat der gelijk werk altijd het beste ging als je er bij zong- Lieve hemel! zei Coralie. Hoe is het mogelijk. Hoe ken je die liedjes? Wacht maar tot ik een mondhar monica heb. zei Dallus- Ruth lachte hartelijk- Kun je daar heus op spelen, Dal? Op spelen? Als ik er in de stad een vinden kan. zal ik jullie op Yankee Doodle en Stars and Stripes vergasten. Ik heb me altijd afgevraagd, waar ik dat muzikale talent vandaan had, zei Allan en hij begon de Bruidsniars uit Lohengrin le fluiten, zó vals, dat Ruth haar 'handen voor haar oren hield Spaar ons, spaar ons! riep ze. Ga de koffie opzetten, Coralie We zullen hen koffie met koek moeten voeren uit pure verdediging, Coralie ging naar dt keuken Ze wierp wat klpin hout op het fornuisvuur cn nam een pakje koffie op. De ge bruiksaanwijzing die er op gedrukt stond, was eenvoudig en duidelijk. Ze zetle de koffie en spreidde een rood-wit geblokt kleed over de tafel, dat ze by Fakes gekocht hadden dien middag. E11 ze zette oen pannetje melk op het fornuis en op de tafel suiker en een schaal met koekjes Na een tijdje (de ge bruiksaanwijzing zei acht minuten) raad pleegde ze haar armbandhorloge Ze nam de koffiepot van het fornuis en schonk drie kopjes in- Daarna zette ze de hete melk op tafel en liep naar de deur van de ontvangkamer. De koffie is klaar! zei ze. Ze kwamen naar de keuken pii gingen 0111 de tafel zitten- Ik ik hoop. dat ze te drinken is, zei Coralie aarzelend- Te drinken? riep Allan- Meid ze is verrukkelijk. Dallas kneen haar in de wang- Je bent een binnenvettertje, kind- Ik wist niet. dat je in je hart zo'n huisvrouw was. Coralie glimlachte- Ik ik vond het eigenlijk erg leuk om het te proberen, zei ze. Ruth's gezicht straalde- HOOFDSTUK XV. Natuurlijk zei Dallas, zullen wij wel niet meer hier zijn als de oogst rijp is- Die moet- ik dan maar op het land ver kopen. Maar zolang we hier zijn, hoef ik niet stil te zitten en wat ik doe, doe ik liefst goed. Hij was van plan het grote stuk ver vuild bouwland weer om te ploegen en opnieruw in te zaaien met zomerkoren. Allan had het bewerken van het kltine stuk dat hij de blokhut lag op zich genomen. Hy wilde zijn tijd verdelen tussen de garage en liet land. De klanten zullen mij de deur wel niet. plat lopen, zei hy met een lachje, en dan kan ik gemakkelijk, tussen de au to's door, wat hakken en schoffelen. En honger zullen we niet behoeven te lijden als al die zaden, die je ge kocht hebt. opkomen. Ruth, zei Dallas- We hebben een huis en eten dat is al een 'heleboel! merkte Allan op. Wanneer beginnen we met, de moes tuin? riep Ruth enthousiast- Die moet eerst gemest en gespit worden. Daar moeten we een man voor huren, een paar dagen want zelf heb ben we het met andere dingen te druk, zei Dallas- Pa Ash en nog een paar boe ren hebben samen een tractor gekocht, Die kan ik huren en dan hebben we binnen vier dagen alles geploegd, wat er geploegd moet worden- Coralie zette grote ogen op. Kun je dan ploegen, vader? IIli streek over haar hoofd Jarenlang heb ik dit. land geploegd, elke herfst, kind. Dat was niet met een tractor, maar met het witte paard van opa. de oude Berk- Maak je dus niet ongerust. Ik kan alles wat er op een boerderij te doen valt- O, zei Ruth- Het kippenhok moet nagekeken worden. Het is erg verval len- We zullen planken moeten hebben 0111 het in orde te maken. Dus je gaat die kip van 111a Ash zet ten? vroeg Dallas- Zodra ze maar een broedse bui heeft zei Ruth gretig. Maar dan heb je alleen nog maar kuikens! zei Allan- Ik heb aan de weg een hord zien staan: Hennen en hanen te koop! Dallas lachte. Morgen kan ik de trac tor nog niet krijgen, zei hij. Ik zal hout gaan halen en het kippenhok in orde maken. Ruth sprong op. Laten we dan dadelijk gaan zien. hoeveel hout er nodig is- Ze greep zijn hand en ze liepen als kinderen de keuken uit- Coralie begon de tafel af te ruimen 't Was een stralen de voorjaarsmorgen. Het zonlicht stroom de over de ruwe vloerplanken en schit terde op de borden en kopjes- In een van de oude appelbomen achter de keuken zat een Vlaamse gaai, die krijsend weg vloog. toen Ruth en Dallas buiten kwa men. Allan liep naar de open deur en keek naar de knoppen der vruchtbomen, dij al begonnen te zwellen- Hij haalde diep adem. Het is een geluk te leven op zo'n dag als vandaag, zei hij- Coralie keek opmerkzaam naar hem. Hy droeg een bruine overall- Hij had weer kleur op zyn wangen en zijn ogen waren helder. Ik ga naar de blokhut, zei hij. Al de rommel daar ga ik bij elkaar halen en verbranden- Morgen beginnen ze met de benzinepomp en alles Hij liep fluitend het huis uit- Ruth en Da.las waren druk bezig bij het kippenhok. Hur. stemmen kwamen op de lentewind naar het huis toe- Cora- lie's mond trilde. Iedereen scheen opge wekt en vol goede moed te zijn vanmor gen behalve zy Dallas lachte luid om iets dat Ruth zei. Zij liepen naar de 1 in kerzijde van het huis, waar de moestuin lag Hy had zyn arm om haar middel. Dal! riep ze opgewonden, hier staat een grote rozenstruik en... is dat niet een sering? Oma had een ontelbare menigte 'bloemen, zei Dallas. Ik vrees, dat er een heleboel door het onkruid zijn verstikt. We zullen het onkruid opruimen en nieuwe bloemen planten en zaaien, waar de oude zyn doodgegaan Laten we maar dadelijk beginnen met hakken en spitten- (Wordt vervolgd-)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4