„CORALIE" De toekomst van Uw kind De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe Hoe staat de Anti-Revolutionnaire Kiesvereniging tegenover de P.B.O. De heer S. Bakker sprak te Oudeschild voor de P. v.d. A. over ..De toekomst van uw kind"- Daar rit vee', aan vast: groei, ontwikkeling, opvoeding, plaats in de maatschappij etc.. zodat hij slechts de grote lijnen zou volgen- Vanaf de geboorte begint de zorg voor ons kind, de baker, leren lopen, de schooltijd, enz- Na die schooltijd moeten de kinderen zich zelf een plaats in de samenleving veroveren. En hoe is die samenleving. Practisch iedereen vindt dat zij niet goed is, maar ieder denkt an ders over de wijze van verbetering- In twee wereldoorlogen is Europa grondig door elkaar gegooid- Zinloze verwoestin gen overtuigen ons nog steeds dat oor log niet de oplossing is. En thans, jaar na de oorlog zijn er zoveel oorlogsge ruchten dat velen het vertrouwen in een toekomstige betere wereld gaan verlie zen. Men had gehoopt op meer eendracht en gemeenschapszin en de Partij van de Arbeid is van die verwachting het re sultaat- Hier is samenwerking van alle schakeringen- Maar in de Verenigde Na ties, die het symbool moesten zijn van de wereldeenheid Is de grote tegenstelling tussen Rusland en Amerika Waar zal dat op uitlopen? In China sterven jaar lijks millioenen mensen van honger, in Italië en Spanje heersen nog middel eeuwse toestanden, achter het ijzeren gordijn is de zon van de vrijheid onder gegaan. Het totale wereldbeeld is dus benau wend- Velen oerusten er in en zeggen, wat geelt het werken voor een betere Mij., straks gooit de volgende oorlog al les weer omver. Maar er zijn gelukkig ook anderen- Z;j komzn wel ia ver-zet, omdat- het anders kan en anders moet De aarde is rijk en er is voldoende voor ieder, als de zaak maar goed geregeld wordt. Hiervoor strijdt de Partij van de Arbeid. Hoe sterker deze partij, hoe eer der -een betere toekomst Hoe staat het met de kansen van onze jeugd- Zijn ze klaar voor deze harde wereld? Kunnen en durven ze die aan? Hierbij zijn drie dingen van belang: de opvoeding, hel on derwijs en de maatschappij. Wat doet de maatschappij voor het kind? Helaas niet veel en ze komt altijd achteraan. De P- v-d. A. wijst er steeds op, dat men moet vooruitzien, bv- in verhand niet overbe volking. industrialisatie- Opvoeding. Wat mag men lan het kind vragen? Laai het aan het kind zelf over. Dwing het geen studie of vak np. dat boven ziin capaciteiten gaat omdat de ouders me nen. dat hij het verder moet brengen dan zijn vader- Beter dan een best be taalde betrekking is arbeid, waarmeeuw kind ,zicb gelukkig voelt Voorts is van belang, dat het later kan zeggen, ik heb het thuis altijd goed en gezellig gehad en ik kon op mijn ouders steunen pn vertrouw en. Aanleg, wilskracht, milieu. Van de kinderen, die voortgezet on derwijs volgen haalt minder dan een vijf de zonder struikelen het eind. Practisch 80 pet. hoorde niet op die scholen. Dat kweekt mislukkelingen. Het psycho technisch onderzoek kan daarin al veel verbetering brengen- De beter gesitueerden hebben tot he den helaas altiid een voorsprong op de arbeidersklasse. Hoe is de toestand van ons onderwijs? De invoering van de leerplichtwet, eerst beschouwd als een inbreuk op het ou- deiijjk gezag, wordt thans als een zege beschouwd. Maar aan 't onderwijs man keert nog heel veel Veel te grote klas sen, ondoelmatige lokalen, gebrek aan lokalen voor Iieh. opvoeding, veel te wei nig zuig aan de opleiding van leerkradh- ten, die meestal nog volkomen onge schikt op de kinderen worden losgelaten. Onderbetaling vooral van de jeugdige leerkrachten in vergelijking met andere beroepen, terwijl de roep om vernieu wing in het onderwijs genegeerd 'wordt 1 au de arbeidersklasse kan een kind met veel opofferingen de Mulo of HBS volgen. Van de studenten behoort- slechts 2 a 3 pet- tot de ai'li. klasse en f>7 pet- tot de heter gesitueerden. Dat is een enorm verlies en een enorme onbillijkheid Van de tl" pet. studerenden kon de helft ge rust, vervallen en i ervangen door stu denten uit de arb. klasse- Hierbij zou vooral de maatschappij gebaat zijn. Het zal dus in de toekomst zo moeten worden dat alle onderwijs kosteloos is- Ook het kleuteronderwijs moet op andere leest en wettelijk geregeld, scholen veel beter ingericht, gelegenheid voor handenar beid. kopscliolen waarin na het 6e leer jaar de leerlingen voor een bepaalde school worden voorbereid, de zgn expe- rinienteerklasse. De enige tegemoetkoming thans is de studiebeurs- Het geleende geld moet men echter terugbetalen, waardoor men jaren 11a de studie nog krom moet lig gen. De vernieuwing zal veel geld kos ten. maar de cost gaat voor de baet uit- I11 Amerika waar men al ver op dat punt is gevorderd is de verhouding stu derende 50 0111 50. Ais wij daar- niet aan meedoen, raken we door verlies aan in tellect op achter, waardoor we ook met productie en nieuwe vindingen niet mee kunnen komen Zelf kunnen wij met heide en wijs heid ons kind helpen. Door bewuster te lei en, een goed boek te lezen en dom mee ie strijd ?n voor een betere maat schappij- En dan moet u meestrijden met de partij die doelbewust en weloverwo gen vecht voor die betere wereld Strijdt daarom mee in de rijen van de Partij v- d- Arbeid. Nadat nog een aantal vragen beant woord waren, sloot voorzitter h'aezor de bijeenkomst met een opwekking 0111 deel te nemen aan de grote demonstratie op 15 April in Amsterdam- door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 101- Zonder nog ander ..werk" te vin den, sliepen zo die nacht op liet erf van een boer De andere morgen vonden ze de „wereldreis" al lang zo aardig niet meer; ze liepen allebei le huilen van de honger- Wacht, daar stond, achter het tuinhek, een hakje met broodpap voor de hond. Voorzichtig haalde Jantje het naar zich toe. 102 „Woef! Woef!" klonk liet opeens, en een geweldig grote waakhond ver scheen met z'.o kop boten de struiken. Jantje en Pietje met het- bakje aan de haal! Wacht, dacht de hond, ik zal je le ren. met m'11 eten weg te lopen! E11 z'n kop verdween weer. wis en zeker was hij bezig een aanloop te nemen. DIENSTREGELING N.V. TESO, ingaande 1 April t.m- 13 Mei Op werkdagen: Van Texel: 5,20; a6,25; 7,45; 11,45; 14,50; 17,50 Van Den Held-r: 6,30; a8.15; 10,20; 13,00 16,20; 19,30 a is alleen op Maandag, Op Zon- en alg. erkend? Cbr- Feestd- Van Texel: 7.45; 11.45; 17.50 Van Den Helder: 10,20; 13.10; 19,00. „VRIJ EN BLIJ"- Het bekende gezelschap „Vrij en Blij", dirigent Wessel Dekker, komt Donder dag 3 Aug. weer concerteren in het Park te Den Burg, aldus deelde de directeur van VVV „Texel" ons mede- NUCHTERE TEXELAAR. (Historisch)- A-: „Hé, wot liew ik jow in '11 tied niet sien!" B-: „Dot ken imtkonime, ik ben nag effies in Indië weest!" Woensdag jl. heeft de heer Stapelkamp, lid der Tweede Kamer, te Oosterend een rede gehouden voor de Anti-Revoluti onaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje". De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de lieer A. v.d. Brink, die verzocht te zingen Ps- 89:7- Na het, lezen lan Prediker 6 ging de voorzitter voor in gebed. Hierna heette hij de aanwezi gen van harte welkom, vooral de heer Stapelkamp, die een antwoord zon ge ven op de vraag: ,,Hoe staat de A- R. tegenover de P BO.?" Spr wees er op dat het politieke terrein nog weinig al gemene belangstelling geniet- docli dat haar betekenis zeer belangrijk is en veel omvat. Waarom ook elke christen zich van ziin roeping in deize dient bewust te zijn. ook ten opzichte van de .stro mingen welke zicli hebben baan gebro ken Groen van Prinsterer verstond het in zijn tijd immers ook om- nieuwe ver houdingen toe te passen en onder be slag te brengen van liet. Evangelie- Er is een taak in de arbeid en een ze ge- God geelt- ons de taak om zijn schep ping te bouwen en te bewaren en tot grote heerlijkheid op te voeren, dan kan de mens God verheerlijken door de ar beid zijner handen- Daarom dient, de de mens zijn medemens te eerbiedigen want God wil dat wij liefde b wijzen aan onze naaste, omdat hij beelddrager Gods is- I11 een totalitaire staat erkent men geen pe"soonljjk recht- Mus- sert sprak: „Gij zi.it niets, liet volk is alles". Buiten bet Evangelie is er geen ware Democratie- Dr Kuiper wees er in zijn dagen op, dat er in een Democra tische staat wei een burgerlijk wetboek was, doch geen wetboek voor de arbeider waarop de arbeider zich kon beroepen om zijn recht te bepleiten- Steeds is door de A.R het pleit gevoerd voor organisa tie van lie! bedrijfsleven 0111 tot oierleg le komen met werkgever en werknemer- Dit sliet op verzet, vooral toen hei soci alisme de Marxistische klassestrijd pre dikte en van geen overleg wilde weten. Thans is 11a 50 jaar verwezenlijkt wat door de AR is betoogd: de PBO is wer kelijkheid geworden- Hierdoor is ook be wezen line het uitdragen van ons begin sel vruchtbaar heeft gewerkt. Spreker zette verder uiteen de be tekenis der P-B.O. nu dit wettelijk geregeld is- Ieder bedrijf moet zich ver enigen in een eigen organisatie, wat dan bedrijfschap heet Hierin zijn vertegen woordigd een gelijk aantal werkgevers 011 werknemers welke gevormd worden uit de drie grote richtingen: voor de werkgevers: de Hoil- Mii van Landbouw, di- L.T-B- en C-B.T-B. en voor de vverkn. bet SVV. KAB en CNV- Dit bedrjjfs- 'hap lieefl toezicht op de Bedrijfsver en behandelt verder niet alleen sociale 1 ragen, maar zoekt ook naar economi sche mogelijkheden waarbij arbeider en patroon gezamenlijk streven naar opvoe ring van liet bedrijfsleven- Dat is mede zeggenschap in de ware zin des woords. Daarom houdt medezeggenschap niet in dat de werknemer in de plaats treedt van de werkgever. Om le voorkomen dat de Bedrijfstakken elkander de bestaansmo gelijkheden ontnemen is een sociaal eco nomische raad ingesteld, welke waakt te gen alles wat in sti ijd is met liet alge meen bedrijfsbelang- Deze S-E.R. bestaat uit 45 personen, 15 overheids, 15 werk nemers en 15 werkgevers. Het gehele systeem is opgebouwd op de wijze zoals de AR. het heeft begeerd, zodat zelfs Minister Joekes bij de behandeling van dit onderwerp in dé 2e Kamer .sprak dat Talma de eerst» is geweest, die dit in de Kamer aan de orde liad gesteld- Na de pauze kreeg men de gelegenheid .om vragen te stellen. De heer G. Brem-er merkte op dat spr nogal voor de Raam wet PBO was. Waarom, zo vroeg hij, heeft de A R. er dan tegen gestemd. Antwoord: De A.R. had geen bezwaar tegen de wet als zodanig maar verzette zich, toen bepaald werd dat verdere toe passing niet alleen door de Kamer, maar bij algemene maatregel van bestuur moest plaats vinden wat in strijd is met de grondwet- De lieer Bolt vroeg: Hoe liet- nu met Nieuw Guinea zal gaan. Spr zei dat hier over in de Kamer nog niet gesproken was, hoewel de Regering reeds onder handelt Spr betreurt deze gelig van za ken even als hel gehele verloop der In donesische gebeurtenissen. De gevolgen daarvan wreken zich nu ree'ds jegens de Indonesische bevolking Reeds veertig jaar lang bepleit d; A.R. vrijheid der Indonesische bevolking doch op de weg van het recht, zodat ook de Papoea en de Javaan zelf konden be palen wie hen zou regeren. Nog nooit is de A.R, politiek zo spoedig in het ge lijk gesteld aangaande haar standpunt als met de Indonesische kwestie- Hierna dankte do voorzitter de aan wezigen voor hun opkomst- Hij hoopt dat ieder er wat van mee zou dragen- Hp dankte de heer Stapelkamp voor diens uiteenzettingen- Dp heer Stapelkamp sloot de avond met dankgebed. KLA VERKANKER, De laatste weken komen we regelma tig klachten tegen dat de klaver het slecht ,,doet" De verschijnslen, die we op het veld waarnemen, doen aan vorstschade den ken- De aangetaste planten verwelken, de bladeren worden slap en zwart en sterven af. De '.tengels gaan dood en tenslotte de gehele plant. Aan de voet van de afgestorven planten, vooral juist even onder de oppervlakte van de grond bevinden zich eerst witte, later zwarte sclerotiën (zgn- rattekeutels)- We hebben meerdere percelen bezocht 011 het is gebleken, dat tiet geen vorst schade is- maar klaverkankcr. Vorstschade kan zich weer gedeelte lijk herstellen; kiaverkanker niet- Deze ziekte begint dikwjjis reeds in de herfst en breidt zich Mjdens zachte winters sterk uit. Tijdens een natte herfst, gevolgd door een zachte winter is de kans, dat in het voorjaar klaver kanker optreedt dan ook groot. Wanneer eenmaal klaverkanker in een pprceel is opgetreden en in Maart- April vele plantjes afsterven, dan gaat deze ziekte dooi- Met is daarom ten zeerste aan te raden uw klaverpercelen goed 111 liet oog te houden- Tevens is liet zaal: 0111 met de vrucht- wisseling rekening te houden, daar de ze ziekte wordt veroorzaakt door een schimmel, die in de grond aehter blijft in de vorm van sclerotiën- Wanneer percelen besmet- zijn. moet men minstens 7 jaar wachten alvorens weer klaver te telen- De moeilijkheden, dio zich in de prak tijk voordoen zijn volgeii3 ons op de vol gende manieren op te heffen. 1. voor groenibemesting kan men stop- pdknollen inzaaien en deze eventueel met een baaltje stikstof bemesten- 2- voor het telen van (eiwitrijk) voer zal men lucerne of raaigrassen in kun nen zaaien, 3- pas ook voor het maaien van rode klaver een ruime vruchtwisseling toe Witte klaver heeft weinig last van kia verkanker. De Rijkslandibouvvvoorlichtingsdienst te Schagen. C. ZIJDEWIND- HOE BEN ZOEK GERAAKT BANK BILJET OPGESPOORD WERD. I11 de brievenbus van een vriendelijk Texels pension werd in een mooie zo mermaand door een kleuter een bank-, biljet van I 25 geworpen. De pension gast Lulu-man uit Rotterdam, die deze geldstorting niet ais een aangename at tractie van liet vaeantie-oord geschouw de, maar als een mogelijkerwijs mense lijke vergissing, liet dit ge'.d geven aan de Amsterdamse reiziger in bioscoop-re clame G G. D°ze slak het geld rustig '11 de zak. Later bleek, dat het bankbiljet de Rotterdammer zélf toebehoorde. Zijn vrouw was wat aan het winkelen ge weest en was daarbij haar portefeuil'e kwijtgeraakt- Aangezien de Rotterdam mer een uitermate nauwgezet man was, kende hij precies de nummers van zijn biljetten. Deswege vorderde hij van de hooldstedeling iiet aan hem doorgege ven briefje van f25 te toner.- Deze wei gerde- De politie wist hem na enige moeite zo ver wel te krijgen- Inderdaad bleek het nummer te kloppen en d» Amsterdammer gaf in Nov. van het vo rig jaar voor de Alkmaarse rechtbank dan ook toe, dat liet geld niet van hem was. Deze verduistering kwam hem op f 59 boete nf 25 dagen te staan. Hiermee ging hit niet, accoord en Dinsdag kreeg het Amsterdamse Gerechtshof in hoger beroep te oorde'en over de merkwaar dige loop van het bankbiljet. De president, van het Hof. mr- v- d Does te Viliebois, noemde het een der derangs manier, waarop verdachte zioli van het geld meester had gemaakt- E11 de procureur-generaal, inr. Hoeffelmaii. achtte de handelwijze van G-G- niet minder dan schunnig en verderde f.50 of 25 dagen, omdat hij liet Alkmaarse vonnis niet. te hoog achtte- Uitspraak over 14 dagen. DRINK GEEN RAUWE MELK- DDK MODELMELK MOET GEKOOKT WORDEN. Sommige medici cn voedselspecialis- ten zijn van mening, dat melk een deei van haar voedingswaarde verliest door koken of pasteuriseren- Het vitamine- gehalte zou nl vennindren. de eiwitten minder verteerbaar worden enz. Behal ve enig vitamine-verlies is evenwel geen nadere nadelige invloed van het koken of pasteuriseren der melk bewezen. Vele andere deskundigen wijzen daarom op de gevaren verbonden aan het nuttigen van ongepasteuriseerde of ongekookte melk. Deze gevaren voor de volksgezondheid zijn zo groot, dat een eventuele gering» vermindering van de voedingswaarde tcmille van de veiligheid aanvaard moet worden De meeste melk komt in 011s land ge pasteuriseerd in de handel, liet-zij in flessen, hetzij los- Hier en daar wordt echter ook nog rauwe melk verkocht. Wie 1111 rauw melk koopt zij er zich ter dege van bewust dat deze vóór het ge bruik gekookt moet worden, daar men zich anders bloot stelt aan besmetting met t-b.c-, typhus, etc. Naast de gewone rauwe melk is ook nog de zgn. modelmelk verkrijgbaar- Een aantal bedrijven, modeimelkbedrij- ven, hebben een vergunning 0111 derge lijke melk in de handel te brengen. Het Modelmelkbesluit (Warenwet) stelt de eisen vast. waaraan de betreffende be drijven en de modeiirielk zelf moeten loldeen. Modelmelk komr in rauwe toe stand in- de hande! en ofschoon zp on der Vieoaalde voorzorgen wordt, geprodu ceerd. kan deze melk niet zonder he- smettingsgevaar ongekookt worden ge bruikt. Weliswaar is modelmelk een kwali teitsei elk, dip va' samenstelling aan gaat (speciaal vetgehalte) boven de ge wone consuniptiemelk staat, toch zal nie mand kunnen garanderen dat zelfs hij volkomen naleven van de bepalingen van liet Modelmelkbesluit de kans op be smetting uitgesloten is- De praktijk wettigt dit wantrouwen daarenboven volkomen Iedere rauwe melk, hetzij zo van de koe, hetzij op meer hygiënische wijze gewonnen zoals modelmelk, kan besmet zijn. Men zij dus gewaarschuwd tegen het drinken van rauwe melk. onverschillig onder welke aanduiding deze in de han del wordt gebracht FEUILLETON 28 Daar de avonden nog koud wa- r 11, had hij vuur gemaakt in de open haard van de woonkamer. Coralie moest bekennen, dat dat een zeldzaam prettig gevoel van huiselijkheid gaf. Na het avondeten maakte Allan ook de haard in de ontvangkamer aan en begon nen zij ook die kamer in te richten- De oude klok werd boven de schoorsteen mantel opgehangen. Dallas wond haar op en even later begon de singer zich statig le bewegen. I11 de bijkeuken had Halliday een paar grote kisten neerge zet, gevuld met allerlei kleine huishou delijke dingen- Daar diepte Coralie al gauw een paar mooie glazen kandelaars uit op en ze vond er zelfs kaarsen bij. Die zullen goed staan op de schoor steenmantel ter weerszijden van de klok, zei ze- Ruth haalde boenwas en doeken en ze begonnen allemaal te wrijven en te poet sen Dallas zong allerlei liedjes, die hij als jongen gekend had. Hij zei, dat der gelijk werk altijd het beste ging als je er bij zong- Lieve hemelt zei Coralie. Hoe is h»t mogelijk- Hoe ken je die liedjes? Wacht maar lot ik een mondhar monica heli, zei Dallus- Rutli lachte hartelijk. Kun je daar heus op spelen. Dal? Op speiin? Als ik er in de stad oen vinden kan. zal ik jullie op Yankee Doodle en Stars and Stripes 1 er gas ten. Jk heli 111e altijd afgevraagd, waar ik dat muzikale talent vandaan had, zei Allan en lijj begon de Bruidsmars uit Lohengrin te fluiten, zó vals, dat Rutli haar handen voor haar oren hield. Spaar ons. spaar 011s! riep ze. Ga de koffie opzetten. Coralie- We zullen hen koffie met koek moeten voeren uit pure verdediging. Coralie ging naar dt keuken- Ze wierp wat klein hout op liet fornuisvuur en nam een pakje koffie op. De ge bruiksaanwijzing die er op gedrukt stond, was eenvoudig 011 duidelijk- Ze zette de koffie en spreidde een rood-wit geblokt kleed over de tafel, dat ze bij Fakes gekocht hadden dien middag. E11 ze zette oen pannetje melk op liet fornuis en op de tafel suiker en een schaal met. koekjes- Na een tijdje (de g>- liruiksaanwijzing zei acht minuten) raad pleegde ze haar armbandhorloge. Ze nam de koffiepot van het fornuis en schonk drie kopjes in- Daarna zette ze. de hete melk op tafel en liep naar de deur van de ontvangkamer. De koffie is klaar! zei ze. Ze kwamen naar de keuken en gingen om de tafel zitten- Ik ik hoop, dat ze te drinken is, zei Coralie aarzelend- Te drinken? riep Allan- Meid ze is verrukkelijk- Dallas kneep haar in de wang- Je bent een binnenvettertje. kind- Ik wist niet, dat je in je hart zo'n huisvrouw was. Coralie glimlachte- Ik ik vond het eigenlijk erg ieuk om het te 'proberen, zei ze. Ruth's gezicht straalde- HOOFDSTUK XV Natuurlijk zei Dallas, zullen wij wel niet meer hier zijn als de oogst rijp is- Die moet ik dan maar op het land ver kopen. Maar zolang we -hier zijn, hoef ik niet stil te zitten cn wat ik doe, doe ik liefst- goed. Hjj was van plan het grote stuk ver vuild bouwland weer 0111 te ploegen en opnieuw in te zaaien met zomerkoren. Allan had het bewerken van het kleine stuk dat bij de blokhut lag op zich genomen- Hjj wilde zijn tijd verdelen tussen de garage cn het. 'and. De klanten zuilen mij de deur wel niet plat lopen, zei hij met een lachje, en dan kan ik gemakkelijk, tussen de au to's door, wat hakken en schoffelen. En honger aulleii we niet behoeven le Ijjden als al die zaden, die je ge kocht hebt, opkomen. Ruth, zei Dallas. We hebben een huis en eten dat is al een helelioel! melkte Allan op. Wanneer beginnen we met de moes tuin? riep Ruth enthousiast Die moet eerst gemest en gespit worden. Daar moeten we een man voor huren, een paar dagen want zelf heb ben we het met andere d togen te druk, zei Dallas- Pa Ash en nog een paar boe ren hebben samen een tractor gekocht. Die kan ik huren en dan hebben we binnen vier dagen alles geploegd, wat er geploegd moet. worden Coralie zette grote ogen op. Kun je dan ploegen, vader? Hjj streek over haar hoofd Jarenlang heli ik dit land geploegd, elke herfst, kind. Dat was niet met een tractor, maar met het witte paard van opa. de oude Beek Maak je dus niet ongerust. Ik kan alles wat er op een boerderij te doen valt- O. zei Ruth- Het kippenhok moet nagekeken worden. Het is erg verval len- We zullen planken moeten hebben om het in orde te maken. Dus je gaat die kip van ma Ash zet ten? vroeg Dallas Zodra ze maar een broedse bui Heeft- zei Ruth gretig. Maar dan heb je alleen nog maar kuikens! zei Allan- Ik heb aan de weg ecu 'bord zien staan: Hennen en hanen te koop! Dallas lachte. Morgen kan ik de trac tor nog niet krijgen, zei hjj. Ik zal hout gaan Halen en het kippenhok in orde maken. Rnt.h sprong op. Laten we dan dadelijk gaan zien, hoevee] hout er nodig is- Ze greep zijn hand en ze liepen als kinderen de keuken uit- Coralie begon de tafel af te ruimen 't Was een stralen de voorjaarsmorgen. Het zonlicht stroom de over de ruwe vloerplanken en schit terde op de borden en kopjes- In een van de oude appelbomen achter de keuken zat een Vlaamse gaai, die krijsend weg vloog, toen Ruth en Dallas buiten kwa men. Allan liep naar de open deur en keek naar de knoppen der vruchtbomen, die al begonnen te zwellen- Hij haalde diep adem. Het is een geluk te leven op zo'n dag als vandaag, zei hij- Coralie keek opmerkzaam naar hem. Hjj droeg een bruine overall- Hjj had weer kleur op zijn wangen en zijn ogen waren helder. Ik ga naar de blokhut, zei hij. Al de rommel daar ga ik bij elkaar lialen en verbranden Morgen beginnen ze met de benzinepomp en alios- Hij liep fluitend liet huis uit- Ruth en Dallas waren druk bezig bij liet kippenhok. Hun stemmen kwamen op de lentewind naar het huis toe- Cora- lie's mond trilde. Iedereen scheen opge wekt en vol goede moed te zjjn vanmor gen -behalve zij- Dallas lachte luid om iets dat Ruth zei. Zij liepen naar de lin kerzijde van het huis, waar de moestuin lag- Hjj had zijn arm om haar middel. Dal! riep ze opgewonden, hier staat een grote rozenstruik en.... is dat niet een sering? Oma had een ontelbare menigte •bloemen, zei Dallas. Ik vrees, dat er een heleboel door liet onkruid zijn verstikt. We zullen het onkruid opruimen en nieuwe bloenmn planten en zaaien, waar de oude zjin doodgegaan- Laten we maar dadelijk beginnen met hakken en spitten- (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 6