De Bazar voor de nieuwe Geref. Kerk bracht vijftienhonderd gulden op Dr. Melchior sprak voor R.K. Ontwikkelingsclub nummerbord met achterlicht Vijftienhonderd gulden is het batig saldo van de Ba/ar. welke de Geref. Vrouwenvereniging ,.Ora et Labora" Woensdag en Donderdag in het gebouw Parkstraat 36 heeft georganiseerd ten bate van de nieuw te bouwen Geref. kerk te Den Burg (de kerk hoopt men te bouwen op de plaats waar thans de ten- nishaan te Den Burg ligt). Dat is dus een k.infeend succes, want zelfs de grootste optimist durfde de ra ming niet boven de duizend gulden te brengen! Hier is weer eens gebleken, wat men door samenwerking kan berei ken. Zeer velen hebben de Bazar op alle mogelijke wijze gesteund en daan ooi- is de Vrouwenvereniging allen erg dankbaar- De jjazar werd geopend door Ds- de Wolf. wiens wens. dat de opzet zou sla gen. dus in vefvoilling is gegaan! Dat kon bijna niet anders, wam ieder der medewerkenden heeft zijn uiterste best gedaan om het resultaat zo gunstig mo gelijk te maken- De Bazar bad tal van attracties- De jeugd kwam niet bij de grabbelton vandaan! (Die bracht f110, op!) Er was een Sheesohenkerjj (met mu ziek). een grote afdeling, waar men te kust en te keur kleertjes kon kopen voor de baby, een klein warenhuis, waar mien van alles kon krijgen, van leder waren tot luxe dozen bonbons. Vele vrouwen lonkten naar de prachtig - spi-eien. die ie kon winner, kleuters proefden liet heerlijke ijs. dat ..De Snackbar" er ten bale van de Bazar-kas verkocht. Groot ook was de belangstel ling voor 'het Rad van Avontuur! En niet te verget--n de spijkerplank, de sjoelbak. Er stond een ..rozemboom", u kon zo'n roos kopen. Daarin zat 'tl loot je en toen de boom helemaal leeg was. werden de prachtige prijzen verloot, o.a. een kamerlamp. Gerrlt Visser. Kerkeplaats. had op een kaart de lijnen aangegeven van de nieu we kerk- Men kon hier bouwstenen ko pen en het was aardig te zien. hoe die kerk groeide! Wie een bouwsteen kocht kon bovendien een prijs winnen- Alle lOftO bouwstenen werden verkócht- Het- is heel druk geweest i.i de Bazai. Donderdag was het ei werk,-'ijk staande vol- Hier volgen enige- uitslagen: De heer F. Visser. Kerkeplaats, won de étui met zilveren theelepeltjes als le prijs van de Bouwstenen-afdeling; de lam- Statema en K Vlaming de 2e en 3e prijs; de heer K. v.d. Bout-, Sehildereind. won de kamerlainp-van-de-rozenboom. 'De ene pop heette Ida, geraden door G. v Groningen. PH- Polder, de andere, Toosje. geraden door de familie Schomv- stra. O'sdliild- de 3e pop heette Noortje, geraden door E. Tuinema. Oudeschild. IJS EN FRUIT Hoogste inschrijvingen voor ijs en fruit op gronden van het Staatsbosbe heer, bij Fonteinsnol: ijs- 1'. owartlhof en fruit M- S. Langeveld- Bij het Museum: ijs, J. Boon. fruit, M- S Langsveld- EERSTE PENSIOEN in de Landbouw op Texel uitbetaald. 7 oude landarbeiders kregen samen f 3463,16, Donderdag jl zijn op Textl de eerste uitkeringen voor het pensioenfonds in de landbouw gedaan Dit pensioenfonds is op 1 Mei 1947 ingegaan. Men kon ech ter pas op 1 Mei 1949 goed beginnen te werken, omdat liet eerst toen in de Ka mer tot Wet werd verheven. Alle landarbeiders die na 1 Mei 1947 in de landbouw werkten en na die datum 6.r> jaar zijn geworden, komen voor pen sioen in aanmerking. Men krijgt dat met terugwerkende kracht anal de dag waarop men (15 .jaar wedd. De uitkering begint met f 0 per week en wordt hoger naarmate men premie heeft betaald. De oudste kreeg Donderdag een uit kering ineens van f 822. de jongste vqn de oudjes kreeg f196. In totaal zijn er op Texel 18 aanvra gen ingediend, waarvan er nu 7 zijn af gehandeld. Aan de andere aanvragen wordt met spoed gewenkt om deze ook spoedig uit te keren- Landarbeiders opgelet! Nu d? eerste resultaten van het pensi oenfonds bekend zijn is bet van belang om met het volgende rekening te hon den 1-Het pensioen wordt opgebouwd naar het aantal zegels welke geplakt zijn Verzuimt men dus premie te betalen, dan wordt de uitkering lager 2. Over het tijdvak van 1 Mei '47 tot 1 Mei '49 wordt uit het Landbouw egalisa tiefonds voor elke week dat u in de landbouw gewerkt hebt f 2.50 gratis pre mie betaald. 3. Dit geschiedt echter alleen als u redds in het pensioenfonds bent opge nomen en op een inlidhtinigenformnlier de werktijden hebt opgegeven- 4- Indien u nog niet in het bezit bent van een premie-kaart wendt u dan he denmiddag tol de secr. der Sor, Vera- Comin- (W- Wassenaar, Witte Kruïs- laan 18. Den Burg). 5. Landarbeiders van 17 toi 05 jaar die zich nog niet hébben aangemeld kunnen zich hedenmiddag aan bovenstaand adres nog opgeven. 6 Zij die zich later aanmelden lopen kans recht op uitkering te -verliezen- Met nadruk wordt er op gewezen, dat dit, de laatste gelegenheid is om aan spraak te maken op de gratis premie over het tijdvak 1047-1949 NIEUWE KOFFIEBON. Bon 444 Algemceen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie- Deze bon blijft geldig tot en met 6 Mei- Het- rantsoen moet wederom dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgende bonaanwijzing op 1 Juni 1950 zal plaats hebben. De spreien werden gewonnen door de familie Kuiter. Alkmaar, en B- v. d. Knaap, Eierland. Er zaten 6841 erwten in de fles. .1- Oosteohof won met 6800 erwten het tafelkleed- Kees Oosterhof won Woensdag de le prijs van liet sjoel- spel; Donderdag was een marinier van de Mok nummer 1- TWEE WOONHUIZEN VERKOCHT. Donderdag vond ten overstaan van No taris Mulder in „De Oranjelzoom" de publieke verkoop plaats van 2 woonhui zen aan de Wilihehninalaan nrs- 15 en 17 (erven K Pen). Koper werd de heer G. Gielis Gzn- voor de som yan f8250. Het woonhuis Hol'lewalsweg nr. 1, ei gendom van de heer M. Zoetelief Pzn weid opgehouden voor f 1800 15 MEI EERSTE LAMMERENMARKT. 15 Mei begint de eerste van de zes gro te lanimerenmarkten. Het zal op die marktdagen weer druk worden ,,bij ons in het dorp". Teneinde verkeersstrem mingen te voorkomen, hebben B en W voor bepaalde straten een rijverbod uit gevaardigd. Voor wie dat geldt en onder v. e'lke omstandigheden dit verbod niet van kracht is wordt in een officiële medede ling bekend gemaakt. Voorts maken Ben W bekend waar en wanneer hokken kun nen worden b'sproken- NIEUW VISSERIJBEDRIJF. In het Handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: J en M. Drijver en Zonen, Texel, Oos terend, Hoekstraat 13. Visserijbedrijf- Vennoten: J Drijver Czn-, M. Drijver Czn-, C. Drijver Jzn.. G. .1. Drijver Jzn-. C- Drijver Mzn. 25 JAAR KERKMEESTER. De lieer H. Boogaard is 28 April 25 jaar kerkmeester van de R.K- Bijkerk te Oosterend. Zijn zilveren jubileum zai worden gevierd op Zondag 30 April- HOUTEN TOPGEVEL MOEST BLIJVEN. I>e sigarenwinkel van de heer G. K. Zoetelief moest van een nieuw dak wor den voorzien- De bouwvergunning werd verleend onder voorwaarde. dat de oude, bouten topgevel behouden bleef! Het werk wordt uitgevoerd door gebr Bruin, metselaars. G- K. Zoetelief, tim merman, G- Dekker, schilder. GEREF. J ËUGDCONFERENTIE- Op Zaterdag 29 en Zondag .30 April zal cloor de Ring Den Helder van de Ge ref Kerken in de loormalige H. V. kerk te Oosterend een jeugdoonlerentie wor den gehouden Behalve door de Texelse Geref. Jongens- en Meisjesvclenigingen zal hieraan worden deelgenomen door de drie J-V-'s en de vier M V.'s uit Den Helder en de J.V.'s en M V.'s van Anna Pa ui ow na, Hiopolytushoef en Den Oe ver. Zaterdagavond zal een ontspan- ningsmeetiug worden gehouden. Zon dagochtend zal Ds. Wolven uit Koude kerk a d- Rijn vertellen ov sr zijn bele venissen in Indonesië en 's middags za. 'het woord worden gevoerd door Ds- ds Wolf. van Oosterend. De leiding van de Conferentie zal berusten bij de lieer Kroes, voorzitter van de Ring- PLATTELANDSVROUWEN kwamen in de Landbouivhuishoudschool bijeen- Ruim tachtig Plattelandsvrouwen dat is meer dan de helft van liet aantai ledenkwamen Dinsdagavond 18 April i. d. LmdbouwiiuisiioudsdluM»! bijeen om te luisteren naar een causerie van mej, Wijngaarden, de Directrice dezer school. Me.i Wijngaarden wend hartelijk dank gebracht voor haar zeer interessante causerie Til de pauze weid de dames thee aan geboden met verrukkelijke koekjes. Geen wonder: ze waren door de leerlin gen van die school zelf gebakken! Na dit zeer gewaardeerde intermezzo heeft lillen de school bezichtigd- PASTOOR VAN DIJK GAAT VRIJDAG NAAR WADD1NXVEEN- Pastoor G. J. W- van Dijk is benoemd tot pastoor te Waddinxveen (Zuid-Holl.) Vrijdag a s gaat hy Texel verlaten. Dat afscheid zal met gemakkelijk vallen, want bij zijn zilveren ambtsjubileum is overduidelijk gebleken, dat de parochi anen hem een warm hart toedragen! En zijn parochianen niet alleen! Het is niet moeilijk om hier de ver diensten van Pastoor van Dijk te gaan memoreren, te vertellen, hoeveel hij wei voor De Oocksdorp en Eierland heeft gedaan. Maar hij leest niet graag ,.hoe verdienstelijk mlen zijn werk wel vindt" Daar zullen wij dus rekening mee hou den. Z.i heeft bij „slechts" zijn plicht ge daan heeft hij slechts" zijn plicht gedaan Vrijdag gaat hij Texel verlaten, liet ei land en zijn bewoners. Hij zal ook moe ten scheiden van Texel's schone natuur. Wij weten, dat vooral de vogelwereld hem bekomd-' Vijfmaal heeft Zijn Eer waarde op Texel een nieuwe -lent' ge zien en een nieuw geluid gehoord; het w onder van 't nieuwe leven zal 'm steeds weer met grote eerbied hébben vervuld. Hem steeds weer hebben herinnerd aan de grootheid van Gods schepping. Zijn opvolger, de Welearw. Heer A. O. .1 van Rooyen. kapeiaan te Amsterdam, zal in De Oocksdorp een gerestaureerd' kerk vinden, maar toen Pastoor van Dijk hier ill Aug- 1945 kwam ,,zat de Paro chie nog met de brokken" Het is een der grootste verdiensten van Pastoor \an Dijk geweest, dat... maar wij zou den zijn verdiensten immers niet gaan memoreren Gaarne besluiten wij met de wens, dat het Pastoor van Dijk. de nieuwe Pastoor van Waddinxveen, goed zal gaan! VISAFSLAG OUDESCHILD. Aagevoend van 10 t.m. iö April 1950: 420 kg bot; 2409 kg garnalen; 27 kg geep; 40 kg haring; 39 kg kaan; 276 kg kabeljauw 3169 kg stihar;11847 kg schol 55 kg poon; 750 hg tarbot; 4155 kg tong; 3197 kg wijting; 10Vu kg zalm; 15 kg kommeraal: 5 kg lever; 14 kg flint. WEEKBERICHT P.T.V. TEXEL. Van 10-15 April werden aangevoerd 102,595 eiieren- De uitbetaling aan de pluimveehouders bedroeg fl.70 per k'g Van 3-8 April zijn uitgevoerd naar an dere landen 14,720,395 stuks -eieren. Duitsland nam hiervan op 14,311,335- Het is te hopen dat de prijzen niet ver der teruglopen. Een behoorlijk aantal belangstellenden heeft Zaterdagavond geluisterd naar de causerie van Dr Melchior, die niet lang geleden i's teruggekeerd van zijn reis naar Afrika- Dr. Melchior werd ingeleid door de voorzitter van de R K Ontwik kelingsclub, de heer Merkx, die herin nerde aan de eerste kennismaking met deze eminente spreker, die vorig jaar zovelen heeft, geboeid met- zijn relaas over de tocht met de Willem Barendsz. Ditmaal was spreker een geheel ander deel van de wereld gaan verkennen: hij had Afrika vanaf de Oostkust tot aan het Vict-oria-Meer doorkruist, een afstand van 400-600 km- Hij wilde vnl. spreken over zijn bezoek aan liet Vroegere Duits Oost-Afrika. Hij nam ons mee naar een mooi, vrüchtbaar land. waar ruimte ge noeg is en men gelukkig kan leven. Maar dat doen de negers er allerminst: zij schrijven ziekten, tegenslag, droogte enz enz. toe aan de wraak, van hun voor vaderen. Wil men daarvan verlost blij ven, dan moet men er voor zorgdragen, dat de gasten uit de geestelijke wereld steéds gunstig gezind zijn. Hiertoe roept m'en de hulp in van de toverdokter. Maar die werkt niet- voor niets! Voor een be hoorlijke visite betaalt men al gauw een eminente geit! Spreker deed ons verbazen over de grote kindersterfte: die is daar 65 pot.. in ons land 2.8 pet- Het eenzijdige menu (maispap) speelt daarbij natuurlijk een grote rol! De vrouwen van de negers zijn niet te benijden, want zij moeten liet land be bouwen. terwijl de heer des huizes met zijn zoon (zonen) op de jacht gaat De mei'sjes moeten moeder zo spoedig mo gelijk assisteren! Waarom men de vrou wen niet ontziet? Wel, omdat de jongen bij he't huwen van een meisje door het leveren van geiten en geld zodanig over de brug moeten komen, dat hij van de idee uitgaat: „ik -heib .je duur gekocht en maak nu maar, dat .je de kostprijs waard bent!"- Alvorens een meisje er kan en mag huwen, wondt zij eerst enige tijd afgezonderd om te worden „vetgemest" Zij moeten er op haar voordeligst uit zien! Want dan brengen ze meer op. Na de pauze vertoornde Dr- Melchior twee zeer interessante films, o.a. over de melaatsenkampen, de medische verzor ging. zeden en gewoonten der negers, enz. De voorzitter was de tolk der aanwezi gen. toen hij de spreker hartelijk dankte. Dr. Melchior heeft bewezen Texel een wam hart toe te dragen. Daarom was 't een goede gedachte van het bestuur om hem een blijvende herinnering aan ons mooie eiland aan te bieden- Welk ge schenk had men beter kunnen kiezen dan hot boek „Texel" van de heer J- A v-d- Vlis? Dr- Melchior bleek met. dit ca deau zeer ingenomen te zijn! S.V. Dc Koog. Morgen speien het le en liet 2e een onderlinge trainingswedstrijd De hand- baiciub gaat naar SVC. Vertrek per fiets Zie kastje C. Bonne. Tex. Boys. Boys 1 speelt Zondag om 2,30 u- thuis tegen JVC 1. Daar onze positie op de ranglijst hachelijk is, moet gewonnen worden! Boys 3 speelt om 12 uur thuis tégen SVC 2. Ons lid J- v- Heerwaaiden is weer op het Gouden Bultje teruggekeerd na een verblijf van ruim 214 jaar in de Tropen. Jan, je hebt éen zware tijd achter de rug en veel moeten doorstaan Daarom feli citeren wij je van harte met je behouden thuiskomst- Boys adsp A KAMPIOEN! Door de overwinning van Zaterdag jl. tegen Texel B zijn de adsp. kampioen gewor den- Dit is de 2e maal jongens en wij fe liciteren jullie van harte met dit succes. Gisteravond is de trekking van de loterij gehouden. De prijzen zullen in de krant van Woensdag a-s- bekend gemaakt worden en kunnen by Martien Bakker afgehaald worden tot 's avonds 6 uur. O.V.V.-nleaws Het 2e en de adsp- speelden hun laat ste wedstrijd voor de competitie- De adsp moesten met 4-3 de eer aan ZDH laten. Het 2e kon liet niet verdr brengen dan een gelijk spel 1-1. De dames speelden tegen SVC-dames en eindigden ook met 1-1. Waarschijnlijk speelt bet le mor gen een oefenwedstrijd, zie kastje Woensdag 3 Mei jaarvergadering. Wil len de leden er om denken dat zij hun contributie voor 26 April betaald heb ben? Zij, die nog een rekening hebben, ook indienen vftór 26 April. S-V- De Cocksdorp- In plaats van de oefenwedstrijd van 't le speelt hét 2e zijn laatste camp- wed strijd en wel om 12 uur uit tegen Boys 3- Vertrek Garage Reuvers 11 uur. Ei- is een lid (wie dit is, is niet be kend). die zyn oude shirt nog niet t e- ruggebradht heeft Er wordt nog eens nadrukkelijk verzocht dlit Sh'irt direct bij de secretaris terug te bezorgen ZONDAG8DIENST DEN BURG Dokter Van Loon. ONDERSCHEIDEN- Aan D. Biesboer, Oosterend; O- Agter, Den Burg; S. Abma, thans te Amster dam en I). Zuidewind. thans te Den Hel der, weid liet ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt. Daze onderscheiding wordt verleend aan hen die militaire dienst in de Tropen 'hébben gedaan- ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het Consultatiebureau voor Zuigelin gen houdt. Woensdag a-s. 26 April, weer zitting. Voor de buitendorpen van 1,30- 2,30 en voor Den Burg van 3-4 uur- MUZIEK. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin hoopt T-exels Fanfarecorps Zondagavond 30 April een concert te geven in 'het Park te Den Burg. Het fanfarecorps van Den Hoorn. „D. E K.", zal hoogstwaarschijnlijk op Maan dag 1 Mei een rondgang door liet dorp maken KATHOLIEKE KERKLIJST i'arocble van St. Joannes de Doper. inet de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 23 April- 2e Zondag na Pasen, en tegelijk de sluiting van de Paastijd met Te Deum na de Hoogmis. De Missen in Den Burg (en in tegenstelling met het vorige bericht) in Oosterend 0111 7,30 en 10 u. en in Den Hoorn alleen om 10 uur Biechtgelegenheid in Den Burg en Oos terend van 7-7,30 en in Den Hoorn van 9..30-10 uur. Verder in de bijkerken ook na de Missen zolang er biechtelingen zyn. Oommunieuitreiken in Den Burg buiten de MisSen om 7 en 9 uur en verder on der al de Missen in Den Burg en in de bijkerken Cce.imunieuitreiken 'begint van achter af. De collecte is vandaag voorgeschreven cloor de Bisschop v- d Militaire huizen- le zakje v-d. kerk en '2e zakje v-d. Fröbelschool. Voor de hoog mis Veni Creator. Om 7 uur lol' t e- van St. Joannas de Doper met, rozenkrans en litanie van cl? Zoete Naam. Maandag 24 April- Missen oni 7, 8 en 9 uur. Dinsdag 25 April- Missen om 7, 7,30 en 8 uur- Kwart voor 7 en kwart voor 8 wordt de litanie v-an Allerheiligen gebeden voo1' de .vruchten der aarde. Woensdag 26 April. Feest van St- Joseph Geen Mis in Den Hoorn De MisSen om 7, 8 en om 9,30 een plechtig gez. huwelijksmis v. h. bruidspaar Joannes Koopman en Elisa beth Commandeur en de viering van 'n 40-jarig huwelijksfeest. Om 7.30 Jozeflof met rozenkrans en Jozef litanie voor de op de schaal neergelegde intenties- Daar na jongem-annenbyeenkomst in Hotel De Zwaan- Donderdag 27 April Geen Mis om 7 uur maar alleen communieuitrei- ken. Mis om 8 uur- Ook in Oosterend om 8 u- éen Mis. Om 8 u- eongr. v.d. jon gedames. Vrijdag 28 April- Missen om 7 en 8 uur- Geen Mis om 7.30- Om 3.30 biechthoren v-d. schoolkinderen. Zater dag 29 April, Missen om 7 en 8 li. Geen Mis in de kapel om 8 u- Biecht,gei. van 4- 8 u- op de h'ie uren Om 0 u. rozen kransgebed- Zondag 30 April- 3e Zondag ra Pasen. Behalive in Den Burg ook in Den Hoorn twee Missen om 7,30 en 10 li. en in Oosterend alleen om 10 li- de ge-z. Mis tot intentie var. een 25-j. kerkmees terschap \an de bijkerk v an Oosterend. de lieer H Boogaard Collecte die dag voor de sieraden. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 April 1956. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Eertv- Heer Veldhuis in Eben Haëzer hall acht Ds- van Reijendam, Jeugd dienst in de Doopsgez. kerk De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal half acht. Ds. Janse Oudeschild 10 uur de Heer Ten-maat Den Hoorn 10 uur Ds v. Reijendam Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bediening II- Doop. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan. Extra collecte generale kas GEREF KERK. Den Bumg 10 uur Ds- Vruggnik van Krabbedani n-m- 3 uur dezelfde. Oosterend 10 en 3 uur Ds- de Wolf. GEREF. KERK (onderin art. 31 K O.) Oosterend 10 en 3 uua- Ds- L. Mus van Blokzijl, in de D.G. kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds van Veen H.A Vrijdag *28 April NED. HERV. GEMEENTE. De Cocksdorp 8 uur Bijhellkrin-g Behandeld wondt Joli- 15:1-17 BURGERLIJKE STAND VAN TEXF.l v-an 14 tot en met 20 April 1950. Geboren: Karper M. zv Kiaas K- Tuin der en Tjitske M. Tromp. Catharina M. dv Jacobus .1. de Vey en Cornelia A- Koopman- Jantje F- C- dv Piërus C. Klijnsma en Johanna F- Lith. Ondertrouwd: Andries Leistra en Pietje Stoe-pkvr. Getrouwd: -Jacob C. V'endel en Anna O. van Heerwaaiden Cornelis Maas en Mies Diemei'. Jan Visser en Cornelia J. Huisman- Overleden: Jan Kok. 77 ,i„ wedn- van Trijntje Vermeulen. Naant-je Maas, 90 jaar. wed- v. Simon Zijmi. Gevonden: 1 terra shawl, 1 padvin- dersportemonniie, 1 witte liaarsitr-ik- INGEKOMEN PERSONEN. Cornelis Gilles en gez. Amsterdam Zd- Beveüandstr. llhs n- B 174- Nico Drijfhout i. A'dam. Westzaanstr. 6 III n. Sehildereind 60- Oorrie Timmer en edhfg-, v. AVlam. Aalsaneerwdg 59 III n I Peperstraat 15- Jan F- H. Veldwisch en gez-. v. Delft. Oldeliarneiveldstr. 24 m P, 38. Johannes C Veraart, v. Bergen op Zoom. Mooregrébstr. 40a n. Sehilder eind 60- VERTROKKEN PERSONEN. Florence Kreuner, v- Wanm-esstr- 21 n. A'dam. Beetliovenstr. 142- \Ieta van der Meiden v Kogeuiweg 11 n. Groningen, v. Roijeniaan 19a- Klaas J- G. Lampers en goz- v Fimmalaan 94 n- Den Helder. Burg. Houwingssingel 119. Jacobus C. Zjjm, v. Molen,str. 55 n- Delft. Konings plein 27- Hein" Steenh-uis. v- Kogerstr- 19 n- Meppol, Emmastr. 70. Gerrit Vla ming v. O 118 n. Australië. Pieter J. H- W. Verstegen v. ITnllewalsweg 1 naar Australië. Pieter Bakker, v. Wilh %ni- nalaan 21 n- idem; Joannes I' van Heer waaiden. v. Molenstr. 51 n- idem; Ger rit J. Plantings v- Emmalaan 19 r- idem; Fcldde Ka-ish-ek van Santen, v. Hoekstr. 5 ii- idem. Petrus J- Keesom v. War- moessfc'. 38 n- Nieuw-Zeeland; Cornelis T Admiraal v. P, 12 n. idem; Hendrik S. Donker v E119C n- idem; Gerardus T. Léber v- E 50 n- idem; Cornelis M. van Sijp. v. E 56 n. ideon; Dirk de Vries, van E 102 li. idem. TEXEL V ART.TES. Contant r 0,00- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. fO.IO meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen. rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texei door C. Ellen, Den Burg, Nieuwstr. 7, Tel. 226- Passagebureau Velthuis Den Helder, houdt Maandags van 11.30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Pas sages naar Afrika, Australië, Amerika, Canada, enz. Gezin van 4 pers. w.o. 2 kinderen van 10 en 4 jaar zoekt voor tweede helft Juti of Augustus huis of gedeelte daarvan. Kookgelegenheid aanwezig, dicht bij zee. Br. met prijs enz aan J. H. Scheen Rijnlaar, 240, Utrecht - Te k. gevr. 3 lammerenvoerbak- ken. C. Hin Hz. Witte Enge! Te k. 4 heste pinken en en op kalven staande koe. „Tu- bantia" Te k, een beste bakwagen. P. Bakker Azn. Kogerstr. 35 Te k. keuze uit twee goed gekeurde dek stieren met zeer goede pro- ductielijsten Te bezien en bevragen. Grietjeshoeve, 't Noorden Ter overname aangeb. een ameublement- Schoononrdweg 6, Den Burg Te k. 120 kg. kleipoters Eigenheimers, gekeurd en ge kiemd. J Spoelstra, P.H Pol der H 18 Te k een prima fiets Te bevragen bij A. Kie vit, Den Burg. A Backer, Singel 342, Oudeschild Te k. konijnen, voedsters, alle gedekt en geitenhok ook rui len v. kippen of schaapslam Joh Boerhof, Kogerweg In voorraad en hestel beste- kuien Adr Mosk, Burgzicht 41 Vert I p. glacé-handsch. tus sen Oudeschild en Ceres. Te gen bel. terug bez. T. Room Julianastr. 8, Den Burg Te k. wegens overcompl. enige gebr meubelen w.o. 2 crap en 4 stoelen, F. Zegel, Parkstr Goed tehuis gezocht voor 4 poesjes, Parkslr. 30 Enige kennisgeving Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Witn A HUIZINGA-van Dijk A. HUIZINGA HENNY Schildereinde 6'. Den Burg Texel, 20 April 1950 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Casper Martin T M TUINDER-Tromp K- TUINDER Texel, 19 April 1949, Noordkaap S 6, Oudeschild De Heer en Mevrouw DE JONG-Lagerveld geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter Afina Catharina Amsterdam, 18 April 19=0 Prinsengracht 721 TijdelijkZiekenverpleging Prinsengracht 769 Heden overleed zeer onverwachts, nog voor zien van d? H.H. Sa cramenten der Ster venden. onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder NAANTJE MAAS. Wed- v- S. Jz- Zijm, in de cuatidom van ruim 90 jaren- Den Bung, Texel, 19 Aprid 1950. Nam.-ns de familie: W- ZIJM. De gezongen uit vaart en begrafenis heeft plaats heden Za terdag 22 April, 's morgens 9 uur. Tot onze grote droef heid is heden, na een kortstondige ongesteld 'heid, van ons heenge gaan, onze lieve Moe der, Behuwd- en Grootmoeder. Zuster en Tante MARRIT,IE VAN ZANEN. Wéd. van E- Zwan, in de ouderdom van 78 jaar. Doncaster (Engeland): M. E. N Huokle- Zwan R- A. Huckle- Den Haag: E- H- C. Straliders- Zwan N. Stranders. Koog a.d. Zaan: L- J. E- Zwan A. Zwan-Venzylen- berg Lau'embur.g a d- Elbe (Duitsland)- N. M. M. Schmidt- Zwan A. Sdhmldt De Koog (Texel): J. K P. Zwan J Zwan-Plessiius- Nicuwlv-een (Z.-Holl.): F.rite Zwan en kleinkinderen. Koog a.d. Zaan. 17 April 1950- Mai iastraat 8. Oondoleantie adres: L. J. E. Zwan, Ma riastiaal 8. De begrafenis heeft plaats gehad op Don derdag 20 April op de Alg. Begraaf plaats te Koog a.d. Zaan- VERLOREN: van vrachtwagen. Gaarne bericht bij j DRIJVER Oosterend of Den Burg Voor een GOED BOEK naar Boekhandel Parkstraat

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2