Texelavond werd klinkend succes ■pr- Wat is er te doen? Revue liep op rolletjes DE TEXEL-REVUE, die op de feest avond In het Conccrthuls te Assen Is gegeven, is een klinkend succes gewor den. De zaal was geheel gevuld, d-w.z. er waren zo'n 900 personen aanwezig! Di rect na afloop hebben wij tegen de kop stukken van de Revue gezegd: voer de revue ook nog eens op Texel op, want 't was prima- Iedereen was verrukt en de Assense familie, waar wij mochten loge ren zei: ,,Nou, de Texelaars kunnen het!" De avond weid geopend door de heer C'hr- v-d. Kolk In zijn welkomstwoord ridhtte hij zidh speciaal tot het gemeen tebestuur van Assen, de dames en heren van het Ontvangst-Comité, de verschil lende raadsleden, de vertegenwoordigers van de Stafnruzidk en de pers. Zeer hartelijk sprak hij tot de gasten uit Vries. ..wier hart voor de Texelaars even hard geklopt heeft, als dat van de bewoners van Assen!" Burgemeester Kelder was in de bange dagen altijd bij ons. Thans is hij onder vrolijker om standigheden in ons midden! Bijzonder welkom werden nog geheten de heren Soharp en Sdhoorl Het speet, spreker, dat de heer .1. J, v-d Vlies. Directeur van de N.V- TESO. niet aanwezig kon zijn- „Ik had hem namens de Texelaars graag een grote pluim op zijn hoed willen ste ken, omdat TE90 zioh zo buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt. (TESO ver voerde de plnr. 235 Texelaars naar Dren te tegen sterk gerednceeide prijst Het speet spreker ook. dat de heer .7 v.d. Pijl, ontwerper van de Bank. niet aan wezig kon zijn- Spreker vond het nok jammer, dat de heer G- ,T Dogman, re gisseur van de Revue verstek moest la ten gaan. Het gemeentebestuur van As sen werd dank gebracht voor de aanleg van de bloementuin bij bet monument en voor de ontvangst De heer Van der Kolk verzocht cle mentie tav. de opvoering- „He meesten staan hier vanavond voor het eerst op de planken- Beschouwt u de revue dus als een lekenspel. De revue zou ons het lief en leed in de Dr- Vasserssdhool en Port Natal schetsen. In die gebouwen werden der gelijke avonden ook gegeven, ja de Texelaars zaten nooit bij de pakken neer! I.c- de natte onderbroeken.... De revue begon zo: Op het podium kwamen vier dames naar elkaar getrip peld: „Weet je het al. de mannen komen thuis!" (de dames Maat. Beuinkes, Kra mer en Kuiper vertelUen elkaar het blijde nieuws). Hierop week liet doek vaneen cn daar lag de Dokter Wagemaker in de haven van Oudesdhild- De lieer Van dei- Meu- Ien liep ongeduldig op het havenplein heen eii weer- Ah! daar had de ontsche ping plaats: een hele stoet van Texe laars kwam uit Assen terug Ze moesten op Texel werken. Een Duitser (de heer G Wilner) brulde „In het gelid" en on der het zingen van een vrolijk lied mar cheerde men af de Duitser had er in tussen -geen erg in, dat de heer Van der Meulen een onderduiker van boord hielp en tussen de groep duwde.Hier op verscheen een aegordeonkist op het podium, een der wanden werd geopend en daar kroop de 9-jarige Harry Kejj- ser Gzn uit zijn enge verblijfplaats- Hij 'heette zijn r ader (de lieer L- Kuiper) welkom en spoedde ter ere van diens be houden thuiskomst een paar vrolijke melodietjes. (Veel succes)- De heer L Kuiper fungeerde by deze revue min of meer als conferencier: hij vertelde zijn vtouw hoe men in Assen leefde en ter illustratie wei-den dan de scènes in liet stro opgevoerd. Wij zagen hoe de dag weid begonnen, hoe de Duitsers de onwillige Texelaars tot actie vermaanden, hoe zij met hun etensblikjes op weg gingen- Altijd zin gend- Naar de heide, waar weinig werd uitgevoerd als men werkte. Anderhalf uur deed men over de heenreis, maar in 20 minuten was men weer in Assen te rug. Daar was het altijd beter nog dan op die natte hei. Men vermaakte zich op allerlei wijze in de school en in Port Natal. Juni Timmer droeg voor, L- Kui per speelde op een flessen-xylofoon, P. Schoorl en C. Mets gaven staaltjes van turnkunst ten beste. Duit Sok zonig met begeleiding van de Texelse Band. D. Kuiper bleek een geboren buikspreker- Dan zagen wij een zeer boeiend schim menspel: luizen zoeken. Dat deden ze op de wijze van „Als sterren flonkerend aan de hemel staan". .,Dan hoor je heel zacht: i'k heb er al adht".Deze re vue viel buitengewoon in de smaak- Na de vertoning van de Texel-film, stapte burgemeester Den Dreu op het podiuan om namens de Asser bevolking dank te brengen voor liet gebodene: „Wij hetoben allen van uw uitmuntend spel genoten. Als geboren artisten heeft u ons opnieuw voor ogen getoverd de tijd van ellende, tijdens de bezetting doorgemaakt. Het is goed, daaraan nu en dan terug te denken! Tevens heeft u laten zien de wijze, waarop u die ellend? het hoofd bood. U volhardde Kostelijk was uw humor, die altijd een deel ge weest is van ons karakter, dat misten de Duitsers en daardoor konden wij hun altijd de baas blijven! Een volk, dat der gelijke kwaliteiten heeft zal zidh altijd weer aan de slavernij weten te ont worstelen. De film. die ik van Texel heb gezien is voor mij een openbaring ge weest- Als wij, binnenlanders, de be hoeften gevoelen om zeelucht, te happen, dan weten wij waar we terecht kunnen! (Applaus!) En de Texelaars weten, dat zij altijd lue.r welkom zijn Ik dank u namens alle Assenaren en Vriezenaren en namens het gemeentebestuur van beide plaatsen voor deze mooie avond, aldus de burgemeester, die daarop de da mes met een bloemenhulde verraste en de parmantige Harry Keijser een doos chocolade overhandigde- Spr. wenste de Texelaars een goede reis en riep hun een tot weerziens toe. Zijn woonden ontlokten de zaal een daverend applaus, dat tot een ovatie aan zwol- De heer Van der Kolk vertolkte de gevoelens van alle Texelaars toen hjj een woord van hartelijke dank sprak voor deze hulde. Wij zijn zeer getrof fen" De Tex 'laars besloten met. „Bang zal Assen leven!" DE OFFICIËLE FOTO. De officiële foto van de Bank op de Brink te Assen welke door het Gemeen tebestuur van Texel is aangeboden, is te bezichtigen in de etalage van Sigaren magazijn Sport", Weverstraat. Den Burg. MUZIEK TE OOSTERENÜ. Het Muziek-'orps Excelsior" te Oos terend hoopt ter gelegenheid van de ver jaardag van H M. Koningin Juliana Za terdag een uitvoering in liet dorp te ge ven. aanvang half adht- VEEL BELANGSTELLING VOOR DE TURNSPORT Naar de lieer C- Mets ons meedeelt, tellen de meisjes- en jongens-adspinan- ten afdelingen van onze Gymn- Ver. resp. 80 en 50 leden. SC HOOLFEEST IN DE WAAL. Vrijdagavond a s zullen de kinderen van de schoot te De Waal in de schuur van de lieer D- Vermeulen voor 't voet licht verschijnen. De ..groten" zullen het zangspel in 3 bedrijven „Zwaan kleef aan", brengen en de lagere klassen zul- ons op een Lentespel vergasten. Alles is ten hate van de schoolreis-kas- De „zaal" zal wel weer uitverkocht raken. MOTORCLUB „TEXEL". Er is al een en ander verteld over de c ompetitieweajstrflden, die door District Noord'holland zuilen worden georgani seerd De winnaar krijgt een beker. Zon dag 30 April wordt de eerste rit verre den en wel op Wieringen- Er wordt in twee klassen gereden, nl. zware en lichte motoren- Alle leden ran Motor club Texel worden hartelijk uitgenodigd GEREI'. JEUGDCONFERENTIE. De Geref- Jeugdconferentie, welke a.s. w eekend zal woitden gehouden (leider is de heer Koers), belooft veel deelnemers te trekken- Naar wij vernemen zal „De Dof stem", directeur de heer Cor Bremer Zondagavond zingen. Ds- Wolven hoopt dan te spreken over „Het leven van een Veldprediker n Indonesië- MOTORRIJDERS STARTEN ZATERDAG TE OOSTEREND Zaterdagmiddag om 3 uur zullen de leden van motorclub „Texel" bij 't voet balveld te Oosterend starten voor een rit van 70 kim- over ons eiland. De lichte motoren moeten gemiddeld 30 km. per uur rijden, de zware 10 km- Deelnemers kunnen zidh tot Zaterdagmiddag half 3 aanmelden- UITSLAG VERLOTING TEX. BOYS. Hier volgt de uitslag van de verloting welke de Boys hebben georganiseerd om geld bijeen te krijgen voor de accommo datie van hun terrein, enz. prijs lotn. pr. lotn. lotn. 1 1179 2 1064 3 1843 4 1165 5 2262 6 891 7 918 8 784 9 2154 10 1094 11 1 12 2141 13 1711 14 246 15 373 16 1873 17 786 18 1109 19 1597 20 1633 21 1082 22 1152 23 245 24 1366 25 1574 26 770 27 2204 28 378 29 1481 30 1894 31 74 32 1158 33 1073 34 959 36 657 36 962 37 832 38 2349 39 703 40 2005 41 1602 42 1070 43 2500- i A „NYNKE". De toneelclub van Z.-Eierland hoopt morgen en overmorgen op te voeren list toneelstuk „Nijnke". (Zie adv.) Wij wek ken de bewoners van Eieriand en De Cocksdorp op deze avonden bij te wo nen. Het beloven genoeglijke uitvoerin gen te worden en de entree is zo laag mogelijk gesteld- WE GAAN KAMPEREN! Door B en W werden in totaal 57 ver gunningen afgegeven voor het exploite ren van een kampeerterrein of kam- peersobuur- ONDERWIJS- Aan rnw. v.d- Vlies-Koopman is mei ingang van 8 Mei a.s. ontslag verleend als tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school te Oudeschild. ONDERSCHEIDINGEN ONTVANGEN Aan J. Hopman te De Koog en Jac. v. Vliet te Den Burg werden uitgereikt het Oorlogs Herinneringskruis Mei 1940 en aan H. Koopman te De Waal het Ere teken van Orde en Vrede- HERSTELD- M'W Van Moort, onderwijzeres aan de o h school te Z.-Eierland, die Sinds enige tijd ziek was, is op 20 April weer in functie getreden- Tijdens de ziekte van mw, Moort werd onderwijs gegeven door raw. De Wolf-Kikkert- VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 17 t.m- 22 April 1950: 562 kg bot; 2907 kg garnalen; 10 kg geep; 48 kg kaan; 355 kg kabeljauw; 8 kg rog; 2233 kg schar; 9505 kg schol; 44 kg poon; 1349 kg tarbot; 7573 kg tong; 1497 kg wijting; 3 kg komimeraal; 12 kg lei er; 920 kg koklhanen; 8'/s kg zalm; 33 kg flint, HERDENKINGSBIJEENKOMST STICHTING 1940-1945 ID enals vorige jaren zal er weer een Herdenkingsbijeenkomst gehouden wor den door de Stichting 1940-'45 op Vrij dagavond 5 Mei a s. in het Krelagehuis te Haarlem- Dc medewerkers en mede werksters aan de Mei-aotie in de voor gaande jaren worden hierbij uitgeno digd de bijeenkomst bij te wenen. Vrou- ven en verloofden 'van dezen zijn ook welkom. De kosten bedragen f 1,per persoon, te voldoen oü opgave van deel name- Voor onderdak zal zorg worden gedragen. Opgaie tot deelname uiterlijk Don derdag 27 April a-s- Na dien datum is opgaaf niet meer mogelijk. De opgaaf kan geschieden bij J. Westdorp Sr-, Zwaanstraat 8. Den Burg Het bestuur. BOUWVERGUNNINGEN. Door P. en W weiden behoudens ho gere goedkeuringen de volgende bouw vergunningen verleend: P. v.d. Slikke, Weslenveg te Den Burg het uitbreiden van een loods of berg- plaats;aan 'het Bureau Wederopbouw Boerderijen wijziging op een reeds goed gekeurde bouw- crgunning vd. boerderij van C Bakker te Ongeren; aan A. de Ridder. Postweg. Eieriand voor het uitbreiden van de woning; aan C. M. Witte Cten- Gerritslantl K 91 voor het verplaatsen van een bollensohnur; aan A- Jonker, Kogerstraat 16, Den Burg. voor de verbouw van de voorgavel var. het perceel Kogerstr. 16; aan M- S. Langeveld, Binnenlburg, Den Buig voor uitbreiding van de woonkamer; aan M. Witte, Willielminalaan voor het bouwen van een kippenhok; aan B. Kikkert, te De Cocksdorp voor uitbreiding van de bijkeuken. CENTRALE STIERENKEURING TE ALKMAAR- Onder grote belangstelling en prach tig voorjaarsweer vond Vrijdag 21 April in de Beigeihout to Alkmaar de Centra le Stierenkeurinlg plaats. Voor de N. Hollandse rundweefokkers een steeds weerkerende hoogtijdag. De catalogus vermeldde 166 van de beste stieren uit de gehele provincie, verdeeld over 7 rubrieken Over- de kwa liteit van de aangevoerde slieren niets dan lof, al gaf de ene rubriek meer kopnummers dan de andere. Kampioen voor 1950 werd ook dit .jaar de nu 4-j. stier Aüenna 21 van de Woudhoeve. fok kers eigenaars Gein-. Ruiter te Ooster- Blokker. Voor het 3e achtereenvolgende jaar wist deze stier zich aan de kop te plaatsen Wel een belwijs dat hij van on berispelijke kwaliteit is Res kampioen werd de 2-j. stier Aidema 9 van Oruys- oord, fokker W Knol. Beemster en big. de Coop. Ver- voor K I- te Oosthuizen. Ook een stier die de kampioen zeer dicht nabij kwam- Van de 4 aangewezen Mieren van Texel waren er 3 op de keuring aanwe zig. Wij kunnen mededelen, dat Texel een goed figuur sloeg. In de rubriek 3-,i stieren werd Ade- ma D 1. eig. H- W- lOesom als no- 2 ge plaatst en kreeg 1 B. Deze stier is ech ter niet naar Texel teruggekeerd, daar hij om familieteelt door Keesorn werd verkocht aan een fokker in N -Holland. Inmiddels vernamen we. dat de heer Keesom elders in N.-H weer een jarige stier heeft, aangekocht- Leopold van Blokland, eig- Coop- Ver. voor K.I. op Texel, werd in de ru briek 2-j- stieren geplaatst als no. 1 in de 2e klasse, terwijl Bonte's Adema. eig. mw- de wed D Huisman in de rubriek 1-j- stieren geb. 17 Febr.-31 Maart als no. 4 in de 3e klasse werd geplaatst. Nog maals een compliment aan het adres van de eigenaars- Als we bedenken dat voor een kopnummer in de rubriek 1-j. stie ren f16060 werd betaald is het duidelijk dat voor het aanschaffen van goed man nelijk fotomateriaal op Texel kapitalen gemoeid zijn Toch is dit. verantwoord, daar het. onze rundveestapel in enkel i jaren op veel hoger peil brengt- Die veehonders, die dan cok nog op een paar gulden detogeld meer kijken en het nut van goede stieren nog niet inzien, ko men op de duur achteraan Een behoorlijk aantal Texelse vee houders gaf bljjk van belangstelling. B. O- TEXELSE ZAAKJES VOOR DE ALKMAARSE POLITIERECHTER. Jonge hondjes verbrand. Maandagmiddag stond voor de Alk- maarsche Politierechter, een inwoner van Texel, S- IC, terecht, ondc-r beschul diging van dierenmishandeling. Ver dachte was in liet bezit van een herders hond, die gejongd had- Aangezien K. geen prijs stelde op de vier kleine hond jes, besloot hij de diertjes te doden, door ze in een met een steen verzwaarde zak te stoppen en die zak in een teil, waar in ongeveer 40 can. water stond, te '.eg gen. Nadat de zak enige tijd in het wa ter gelegen had. meende IC. dat het be ter was, de diertjes, die, naar hij meen de. inmiddels wel gestikt zouden zijn, te verbranden. Hij nam de zak dus mee naar 'het land, waar een stapel kal stond te smeulen, draaide de zak om boven 't smeulende kaf en verwijderde zich hier op. In de rechtszaal waren twee getuigen aanwezig, die beiden verklaarden, dat de diertjes kermden, toen zij naderbij kwa men- Zij '.eeifden dus nog. Verdachte voerde te zijner verdediging aan, dat de zak, waarin de hondjes gestopt waren, wellicht wat. oovroren was, zodat hef wa ter er niet in kon doordringen en de de beesten dus adem konden halen, ,,Als ik geweten had, dat de 'hondjes nog leef den, zou ik h;n zeker niet in het vuur gelworpen hebben", aldus IC De officier van justitie, mr. A. W. Holsteyn, zeide in zijn requisitoir, dat 't begrijpelijk was, dat de getuigen veront waardigd waren, toen zij de beestjes boorden kermen; toch require iade de of- fioier vrijspraak voor deze verdachte, aangezien hij' in de mening verkeerde, dat. de diertjes dood waren. Voor dieren mishandeling moet van opzet sprake zijn- Deze is hier niet benvezen. Wel heelt wrdadhve zich schuldig gemaakt aan grote slordigheid, aangezien hjj er zich van had moeten overtuigen, of de jonge hondjes dood waren- Moreel gaat hij niet vrijuit, aldus de officier van justitie- De politierechter kon zich met de eis van de officier verenigen, zodat, de ver dachte K. werd vrijgesproken. Om een accordon. Voorts stond diezelfde middag teredht J. v an M eveneens uit Texel- Deze werd orvan beschuldigd een zekere van der H-, die op de zitting als getuige aanwe zig was, te hebben mishandeld- Het verweer van verdachte luidde, dat van der H- begonnen was, doch weldra bleek 'dat deze zaak ingewikkelder in elkaar zat. Verdachte bleek, een volgens hem nog niet betaalde vordering van f25, op v.d. H- te 'hébben. Omdat deze maar niet betaald werd. ging hij naar de wo- nfing van H. en v roeg hem om het geld- Toen besloot verdachte de accordeon van H. mee te nemen, tegen welk voornemen H- zich verzette. Hierop had verdachte H. enkele klappen in het gezicht gege ven en was hij verdwenen met de accor deon- Het verhaal van getuige van der H. klopte wel ongeveer met de verkla ringen van verdachte met. daen ver- stamde, dat getuige beweerde, dat er van een vordering van f 25 geen sprake meer zou zijp. De accordeon, zo zeide ge tuige voorts, had hij nog steeds niet terug- De politierechter vond dvze manier van incasseren „niet geoorloofd". Het doktersrapport deelde mee, dat H. geen blijvend letsel was toegebracht. De officier van justitie eiste tegen ver dachte een boete van f 75. De politie rechter achtte het misdrijf ernstig, on danks het feit, dat het letsel niet- van ernstige aard was- Het vonnis luidde f 100 of 30 dagen. B. van der V. uit Texel had in de maand Januari een zekere W- mishan deld- Verdachte, die een blanco strafre gister had, was niet ter zitting versche nen. Hij weid conform de eis bij ver stek veroordeeld tot een boete van ƒ25 of tien dagen- Familiekwestie. Als laatste stond Maandagmiddag voor de Alkmaarse politierechter te recht H. R. uit Texel, die een Texelse dame enkele klappen had gegeven- Ver dachte zeide. deze klappen in drift te hebben gegereen, als gevolg van een brief, die bij hem in de bus was gedaan- Deize brief, die aan de politierechter overhandigd werd, was, naar deze mede deelde, „inderdaad niet vriendelijk". Verdachte was naar de briefschrijfster toegegaan en bad haar gevraagd, haar handtekening onder het epistel te zet ten- Het gevolg hiervan was een twist, tijdens welke R. de schrijfster van de brief enkele flappen gaf, die tamelijk hai-d aangekomen bleken te zijn. De officieT van justitie achtte het niet goed te praten, dat men een vrouw sloeg; toch meende mr. Holsteyn, dat ter zitting gebleken was, dat de 'houding van verdachte minder onbegrijpelijk was gerweest-, dan uit de stukken gebleken was- De eis luidde f 15 of 10 dagen- Het vonnis was conform de eis. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het Consultatiebureau voor Zuigelin gen houdt Woensdag a-s. 26 April, weer zitting. Voer de huitendorpen van 1,30- 2,30 en voor Den Burg van 3-4 uur. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ. Door de Kamer v Koophandel en Fa brieken is aan M Blokhuis vergunning verleend tot uitoefening van een brood- en banketbakkerij in het p'-rceel We verstraat 6 te Den Buiig, onder beheer van M. Blokhuis- TEXELSE MARKT Den Buig, 24 April 1950. Aangevoeld: 6 koeien f 700-f 900 9 sahapen f 75— f 85- 112 biggen f 50-f 65. 75 n. kalveren f 35-f 55- Woensdag 26 April: 8 uur in Casino „Openingshal". Vergadering Z.C K-, groep Texel- Donderdag 27 April: Alg. verg. Holl- Mij- van Landbouw. ..Nijnke" in Zuid-Eierland. Vrydag 28 April: 8 u. uitvoering door de Jeugd van het dorp De Waal- „Nijnke" in De Codksidorp. Zaterdag 29 April: 2 uur Kinderfeest in „De Oranje boom". 3 uur start te Oosterend van Motor club „Texel". Zondag 30 April: Feestavond SVC. Maandag 1 Mei: I Mei bijeenkomst van de Partij v- d- Arbeid, NIVV, Vrouwenelube en Stem des Volks. Tex. Boys. Tex. Boys— JVC 1- Na 5 min. spelen kwam onze rhack te vallen en maakte daarbij hands in het bewuste gebied. De penalty weid door de keeper van .1- meesterlijk genomen en met een onhoudbaar schot bezorgde hij zijn club de leiding- Na plm. 15 min. kwamen de Boys er beter in, uit een van hun aanvallen kreeg de r-buiten de bal in moeilijke positie toegespeeld, maar toch zag hij' kans te scoren. Door 'n mis verstand in dj achterhoede werd het 2-1 Iu de 2e helft waren de Boys 't meest in de aanval- Een door onz? 1-half over de achterhoede van J- gespeelde bal werd door onze midvoor na goed doorlopen in geschoten: 3-1. Na een razend snelle aanval van links maakte onze rechts binnen 4-1- (Eindel. Maandag kwam Henk Zijm, een speler van ons le uit Indonesië weer thuis. Drie jaar heeft hij. in de tropen doorgebracht- Wü feliciteren hem van harte met zijn behouden thuiskomst- Zondag jl- speelde ons lid .1- Barhorsr zijn laatste wedstrijd, want hij vertrekt Vrijdag a.s. naar de West, om daar zijn ■militaire .plicht verder te vervullen. Jaap, we wensen je behouden vaart en goede wacht toe, cn hopenlijk tot. spoe dig weerzien. H.S. TEXEL A A RT JES. Contant f (1,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh of onder nr. 10,10 meer. Te k. gevr. ameublement, i.g.st.z. of 4 clubs. Br. onder no. 842 aan bur. v.d. blad Waarschijnlijk geruime tijd geleder, verloren een gouden horlogeketting met medaillon Gaarne terug tegen belon. bij P. Boom, Oudeschild 215 Te k. 300 kg eigenh. poters AB, 35/45 in 10 bakken P. Vla ming, O 101 Te k. Box m. bodem en matras, Schoon- oordweg 37 Te k. 'n beste gelde koe. J. Verhoeve, Ko- gerweg 67. De Koog Te k. een in g. st. z. handkar G. Spigt, Schildereind 76 Ge vonden te Oudeschild een p. regenpijpen. Tegen advk. te bek. bij H. Kooger, Oudeschild 169— Aangeb. eikenh.schrijf bureau en Rohijpdeelname Peperstraat 27, Oosterend Te k. een z.g.a.n. crème kin derwagen m. nikkelen spatb. Feenstra, Warmoesstraat 72 Te k. v. bill, prijs. I linnenk. opgei., z.g.a.n krantenb., pa- rapluiebak, staand pr. klokje, tuinschaarmach-, tafeltje stoe len, weckketel, 2 p. ledikanten stromatrassen, 2 pers. bedden verenen kapok, peluws, kus sens, aardewerkenz. moet weg Verder v. bollenkw. zeven m. platen, manden, bollengraaf strodrager,Waalderstr. 25 Bij deze bedank ik Vrien den en Kennissen voor de vele blijken van belang stelling bij mijn thuiskomst W GERSONiUS Noordkaap S3, Oudeschild De Heer en Mevr. VAN SCHOONHOVEN - Uijten- haak geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon Alphonsus Johannes Maria Zij noemen hent FONSJE- De Koog Texel, „*Bosch en Zee", 25 April 1950. 30 April hopen onze geliefde Ouders G. Jonker en J. Jonker-Weldring hun 30-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen 30 April verloven zich Joeki Lap en Theo Jonker Amsterdam, Esmoreith- straat 51'. Den Hoorn 102, Texel Receptie: Maandagavond 1 Mei, 8 uur Den Hoorn 102, Texel Voor de vele blijken van belangstelling mij betoond op de tweede Paasdag betuig ik, ook namens mijn Echtgenote en Kinderen mijn oprechte dank. P. BOOM, Oudeschild Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Johannes Joseph Wij noemen hem HANS i J WITTE C. R. WITTF.-Bakker Den Burg, Emmalaan 6, Texel, 22 April 1950. Ondertrouwd. Piet de Ridder en Afke Hoekstra Tevens hopen Zaterdag 29 April onze geliefde Ouders en Grootouders A. de Ridder en B. J. de Ridder- Bakelaar hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat we hen nog lang mogen behouden, is dc wens van hun liefh. Kin deren en Kleinkinderen Gelegenheid tot felicite ren 29 April van 4-7 uur. Nieuw Duinoord, Postweg 91, Eieriand April 1950 Langs deze weg betuig ik alsnog mijn hartelijkedank ean Fam., Vrienden, Buren en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling en medeleven bij mijn terug keer uit Indonesië onder vonden. C. SMIT „Heidehof", Texel.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2