Bakker's Ijzerhandel Wat is er te doen? Feestavond S.V.C. een daverend succes Jeugdrubriek Rudge motor BUTAGAS RIJVERBOD BURGERHOUTSTRAAT. burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat het aan eigenaren, huurders, houders of gebruikers van motorrijtuigen verboden zal zijn, daar mede te rijden over de Burgerhoutstraat gelegen tussen de Waalderstraat en de Witte Kruisweg te Den Burg- Texel, 8 Mei 1950- Burgem. en Wethouders voornoemd, S. DE WAARD. Looo-B. De Seeretaris, P. BEEMSTERBOER EXTRA BOOTDIENSTEN. Op Hemelvaartsdag en beide Pinkster dagen zal - de N.V- TESO enige extra bootdiensten onderhouden. (Zie adv KAPELUE OPENDE BADHUIS. Onder grote belangstelling is te Ka pelle (Zuid-Beveland) een wijkgebouw, annex badlliuis van de Vereniging Wijk verpleging geopend- PAARD VERMIST. Blijkens adv. is een ponny-paard in de nacht van Donderdag op Vrijdag jl. uit het land nabij ..Het Hoge Weidje" ge broken en nog niet opgespoord. Wie heeft 'm geeien? VEERTIG JAAR GETROUWD- Het echtpaar J- v 't Moordende en N. v. 't Noordende-de Graaf. De Cocksdorp hoopt Maandag 15 Mei a.s- zijn 40-jarige echtvereniging te vieren. Nog vele jaren in goede gezondheid! NACO BUSSEN NAAR TEXELSE BOOT. Daar velen gebruik maken van de NA CO^ussen heeft de Directie van deze onderneming ;n de zomerdienstregeling een belangrijke verbetering gebracht: de busdiensten die aansluiting geven op de Texelse boot zullen doorrijden tot de aanlegsteiger aan de Buitenhaven. REVUE ASSEN TE DEN BURG. Het bestuur is nog in onderhandeling met Assen over de mogelijkheid om en kele films uit Assen hier te vertonen De spelers worden hierbij nog even herinnerd aan de laatste repetitie voor deze uitvoering, w elke hedenavond om 8 uur in ,,De Oranjeboom" plaats vindt- (Zie ook adv. in dit nummer) OOK SUBSIDIE VOOR SLAGERS EN BAKKERS Naar de Directeur van het Arbeidsbu reau alhier ons mededeelt, komen thans ook slagers en bakkers, evenals de groep ongesahoolden, landarbeiders, chauf feurs etc., die naar Australië wensen te emigreren, voor subsidie in de reiskos ten in aanmerking- VIERING 300-JARIG BESTAAN N.H. KERK OUDESCHILD. Naar men ons meedeelt zal het 300-ja- rig bestaan van de Ouldesöhilder kerk worden meegevierd door de heer Nies- sink. die van 1895-1902 te Oudeschild Godsdienstonderwijs gegeven heeft en door Dr- Glas. die van 1914-1917 predi kant te Oudeschild was- De heer Nies- sink is thans hoog bejaard, maar nog zeer kras- POSTHUUM ONDERSCHEIDEN- OP 10 December 1944 overleed in het concentratiekamp Neuertgamme (Duits land) de heer H. C. A- Kievits. meester Kievits" Op aanwijzing van iemand, die hier al verscheidene jaren woonde en zijn heil van Hitier verwachtte- (hij is tot een langdurige gevangenisstraf ver oordeeld). werd meester Kievits in de bezettingstijd weggevoerd.... Hij keer de niet terug. Dezer dager 's hem postihuum liet Mo bilisatie Oorlogskruis uibgtreikt- SPAART HET PLANTSOEN! Hoe Vindt u ons plantsoen? zo vroeg ons raadslid J- Bruin, die (als trotse grootvader) met twee kleinkinde ren over de Singel van Oudeschild wan delde- Heel aardig! Ja. en zo moet het blijven, maar er zijn kinderen, die menen dat het gras veld een speelveld is. De ouders moes ten erop wijzen, dat het plantsoen niet betreden mag worden. Dat waren wij roerend nut de heer Bruin eens- En daarom doen wij Van de ze plaats een beroep op allen om mede werking. Laat het geld, dat met veel spul en moeite voor aanleg en onderhoud van dit plantsoen is uitgetrokken, goed besteed zijn! Besoliermt Oudesohild's plantsoen! FANCY-FAIR O.V.V. Bind Juli zal te Oosterend in dc ol. school een fancy-fair gehouden worden ten bate van de sportvereniging Oosttr end. Langs deze weg vraagt OVV d? medewerking van allen die met de club sympathiseren- Het ligt nl in de bedoe ling om di/verse clubs te vormen voor hand-werken enz. Oosterenders die in clubverband willen verken, vooral da mes, kunnen a-s. Maandagavond 8 uur in de kedkekamer van de Doopsgezinde kerk bij el-kaar komen. Oök voor de he ren is een club. Wie wil daaraan mede werken? Liefhebbers komen Op Vrijdag- avond S uur in hetzelfde gebouw. Reeds werkt Het Noorden op volle kracht La ten Oosters en Oosterenders niet achter blijven. Het materiaal, dat men nodig heeft.' wordt indien ge-wenst, vergoed- Donderdag 11 Mei: Alg. Voorjaaraverg Oud-Leerlingen. Landbouwschool. Vergadering Coop. Boerenleenbank- Alg- leden/vergadering WV Texel. Vrijdag 12 Mei: „Nynke" in Eben Haëzer. Clubavond Motorclub ..Texel". Alg. ledenverg. Ned. Ver tot Bescher ming van Vogds Zaterdag 13 Mol: Vergadering SVC De Cocksdorp- Zaterdag. Zondag en Maandag in de Bios ..Meneer de Gouvernante". Dinsdag IS Mei: Revue Assen in „De Oranjeboom". INGEZONDEN. VOLKSFEESTEN. Mijnheer de redacteur. Gaarne zag ik het volgende geplaatst, in antwoord op de ingzonden stukken over volksfeest. In de eerste plaats hen ik niet de man van liet stuk „enige feestvierders". Waarom is men bang voor critiek, waarom is men bang dat het gehele feest Op één man neerkomt, waarom is men bang voor het finanoiële resultaat? Dacht u dat wjj met onze feestcommis sie van voor de ooriog geen critiek had den te verduren, dat het bij ons ook niet neerkwam op de medewerking van on- geveer 10 personen, dat -bij ons de fi nanciën geen voorname rol speelden Maar wij gaven een feest, eik jaar in liet begin van September. Daar deed de ge hele burgerij aan mee, niet enkele stra ten- Dan was er 0111 8 uur muziek var, de toren, dan trokken de kinderen naar het feestterrein, dan was er van alles te doen, zelfs een vuurwerk dar, wel eens 1'250 heeft gekost en tot slot een bal eham,pëtre dat klonk als een klok- Wij kwamen ook niet altijd even ge makkelijk aan het geld enwe heb ben wei eens een tekort gehad, evengoed gingen we door en een volgend iaar kwamen we er weer uit, dan was er weer een batig saldo- Dat het veel van je vroeg, inderdaad, w e zijn wei eens 's morgen3 om 7 uur be gonnen met ballonnen vullen in de werkplaats van Kiljan. 's nachts om twee uur stond je nog op je benen, moe, maar voldaan. Het is onain om een Oranje- of feest commissie te laten bestaan uit enkel onderwijzend personeel, er zijn genoeg antieren die graag hun liefhebberij en bekwaamheid willen besteden en mee willen helpen om een volksf-est te doen slaigen- Ik wil graag het initiatief nemen voor de oprichting van een nieuwe commis sie voor volksfeesten en twijfel er niet aan of velen zullen hun medewerking toeizpggen. Daartoe schrijf ik een verga dering uit op Alaandag 15 Mei (zie adv. in de krant van Zaterdag). Blijf dan niet thuis .en denk een ander knapt het op. we moeten hei met elkander opknappen, uit alle gezindten en uit alle lagen van de bevolking verwacht Ik de mensen die het kunnen en willen. Laat de volksfeesten geen verdere aanleiding geven voor ingezonden stuk ken. laten we deze zaak in een vergade ring verder afdoen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, tekpn ;k, zeker uit naam van de oude feestcommissie G- MIOHELS- „NA JA ARSSTORMEN". Toneelgroep .Het Masker" heeft Za terdag een bezoek aan Den Hoorn ge bracht en daar „Najaarsstormen" opge voerd- Er werd heel goed gespeeld en daarom is het jammer, dat d" zaal niet 'geheel gevuld was. Kan ,Het Masker" volgend seizoen niet eens vroeger ko men? Wellicht zal het aanta' toeschou wers dan groter zijn DOELLOZE VERVELING BEDREIGT ONZE JONGENS IN INDONESIË. Er waaien klanken over uit Indonesië, die mij de Niwin deden verzoeken om er het Nederlandse volk van op de hoogte te -brengen. Klanken uit de kantonne- meirten, de barakken, van de Nederland se soldaten. Vooral wie geen zoon of verloofde in de tropen heeft., en dus niet door diens brieven op de hoogte wordt gehouden van de stemming en de situatie daar ginds, kan zich moeilijlk een denkbeeld vormen van de wanhoop en de verve ling, welke thans heersen ir. de harten van tienduizenden doodgewone Holland se jonge mensen, die een paar jaar gele den naar Indonesië vertroikken. De buitenstaander heeft het gevoel: „Indonesië is geweest, wij hebben er geen boodsdhap meer aan" Die vroeger plichtsgetrouw hun bijdragen stuurden naar de Niwm om de gemobiliseerde jeugd van Nederland te helpen geeste lijk en lichamelijk fit te blijven, doen dit nu niet meer, omdat zij het niet langer nodig achten en na het einde van de Ronde Tafel Conferentie er geen be langstelling meer voor koesteren. Zij weten niet dat juist nu ons aller steun nodig is om de jongens door het allermoeilijkste heen te helpen: het tijd perk van doelloze verveling, van maan denlang afwachten tot eindelijk de boot voor de kade komt om hen naar huis te brengen. Zo ooit dan heeft- de jeugd van Holland thans redht op ons- De onderdelen, die tot voor kort hun dienst deden in uitgestrekte gebieden, waar zji voor d? rust en veiligheid moes ten zorgen, zijn nu geconcentreerd in enkele garnizoensplaatsen - en wachten- Weet u, wie dat zijn? Uw zoon. uw neef. die vlotte jongen van de loodgie ter, het hulpje van de vuilnisman, de knecht in uw groentenwinkel, dat zijn allemaal doodgewone Nederlandse jon gens. Zij worden blootgesteld aan de na righeid van iets, dal verdraaid vee) op krijgsgevangenschap lijkt- Zij zijn buiten de aandadhtecinkel van liet Ned- volk geraakt. Want- IndonesiëAdh, dat is geweest Maar die jongens zijn er nog een tijd! En de Niwin werkt nog. En dat. is heel eng nodig Nodiger dan ooit te voren. Want de morele kaler daarginds moet n erjaagd worden. Onze jong- landgeno ten moeten zo ferm en fiks mogelijk in Holland weelkeren- En dat hangt van óns af Van u, van mij. van allen. Als ivij eens een week niet naar de film gaan. doch er voor zorgen, dat die knapen van ons, die troepen in de tropen, die films eens zien, dan hebben wij een daad van eenvoudi ge rechtvaardigheid verricht Ieder make met zijn geweten uit, wat hem te doen staat. Doch doe het snel doe dit NU. Wie denkt: „.Ta. morgen stuur ik iets" komt daar niet. meer toe- Want. de mens is laks. Stuur uw bijdrage heet van de naald, spontaan en welgemeend- Dus: Op ditzelfde moment- Giro 511.000 van de Niwin. Den Haag. PIET BAKKER. Als de heer Meindertsma de aanwezi gen hartelijk welkom heet, is „De Hoop" tot de nok gevuld- Spreker wekte o.a. vooral de .jongeren op om hun krachten aan SVC te geven, mede in verhand ■met de grote gebeurtenissen op 24 en 25 Juni. Niet het bestuur alleen kan dit doen Hierna iveid het blijspel „Door de Courant" opgevoerd. De klucht speelt zich af ten huize van Graaf Koloman Mansky (de heer Kalf), die samen woont met zijn zoon Graaf Otto Mansky (de heer W. v-'t Nordende)- De jonge graaf is een verwoed paardenrenner en gaat met zijn vriend Baron Veldhoven (de heer O. L. de Kind) veel op partijen en dinertjes- De oude Graaf zag gaarne dat zijn zoon een vrouw koos- Hei personeel doet niets goed naar zijn zin Otto stelt voor maar weer een huishoudster te ne men De oude graaf wil echter dat Otto een vrouw kiest- Maar Otto houdt voet bij stuk en wil van geen trouwen weten. De oude graaf heeft een huwelijksadver tentie geplaatst en leest die aan zijn zoon loor. Otto komt niet uitgelachen, tot 't personeel met 'n mand vol brieven binnenkomt. Dit is volgens Johan en Frans (reap, de heren J.v- Beek en G- .1. Schaap), voorlopig de eerste zending. Dan komt een huwelijksmakelaar. Levi- son. (de heer A. Langeveld) binnen Het blijkt dat Levison alles weet- Na enkele brieven geïnspecteerd te hebben, zoekt hij er een uit die goed was. Al zijn goe de bedoelingen worden eoiiter in de wind geslagen en Levison vertrekt- Otto pakt de brief die door Levison is uitge zocht- De inhoud valt in de smaak. De oude graaf helt direct liet hotel op waar hij de dames ontmoeten kan. Het blijken een paar Amerikaanse dames te zijn die van afhandelen houden- Ze komen hen opzoeken ten huize van de graaf. Wel dra wordt mej. Edith Wilson (miv. B- Langeveld-Kal-f) aangediend. De gekste veronderstellingen worden gemaakt wanneer de beide heren niet weten of het- de moeder of de dochter is- Johan brengt uitkomst als hij Mary Wilson (mej A. Waldus) aandient en alles voor elkaar maakt- Het 2e hedrüjf speelt- 3 maanden later. De oude graaf heeft van zijn jonge i roulw al meer dan genoeg, steeds moet hij met haar uitgaan- Otto heeft op de wedrennen gewonnen en zijn vriend stelt voor naar de opera te gaan.De ou de graaf verzint van alles om maar niet mee te moeten- Door het plotseling bin nenkomen uit Amerika van lady Suiidt (Ed-illh's moeder) (mw. J- Bakker-Kalf)) is er voor de oude graaf wear een kans om thuis te blijven. Baron Veldhoven biedt, aan die avond Ediilh gezelschap te houden Dit wordt echter dooi graag Ot to en lady Smidt afgewimpeld. Zo ver trekt het gezelschap toch nog naar de opera. Het personeel, Frans, Johan, Mar tha (mej. D- Reuvers) en Louise (mej. F. Dootjes) doen zich te goed aan de wijn en de lekkernijen. Johan steekt een speech af op het welzijn van het huis, zijn -merkwaardig personeel en lady Smidt- Lay Smith verschijnt plotseling in de kamer en de vreugde is spoedig voorbij. De volgende dag siaat er in ale kranten, dat graaf Koloman na zijn dut je plotseling -had geroepen: „Bravo Edith, je hebt prachtig gezongen". De oude graaf is geheel van streek en ver langt naar rust. Ais zii-n vromv nog weg is met Baron Veldhoven wordt hij ver troeteld door lady Smith {zijn schoonma ma)- Dit bevalt hem uitstekend en hij w il met haar naar Amerika. Deze vindt dat niet goed daar dan zijn vrouw Edith hier achter -blijft- Dan bedenkt hij dat 'n kind in 'huis hem rust zal geven. Een noodlijdende weduwe zoekt voor haar klein lief meisje goede verpleging. Spoe dig wondt het kind gehaald- Dit is niet naar de zin van Edith. Hij besluit dan maar om het kind met Johan mee te ge ven. Dil is echter te erg voor zijn vrouw en ze besluiten -het kind op te voeden. Om ruim half 12 viel voor het laatst liet doek- Er is uitstekend gespeeld. Ben extra compliment is wel op zijn plaats voor de lieren Kalf en v 't Noordende. voor hun zeer grote rol. Ook de penningmeester west goed zijn woordje te doen- Met- een >.eer geani meerd bal werd deze feestavond beslo ten. Be-ppie Jonker, Hans Kiewiet, Marja Koorn. Fransje en Johny Pieterse en Jo- zina A. Schagen verwachten wij vanmid dag om half vijf op de krant Dan gaan ze op de foto. Jozina heeft niet verteld, wanneer ze jarig wordt. Word je in Mei of Juni ze ven? Of word je dan al acht jaar? Beppie Jonker schreef: ,,Ik vond het zo leuk, toen ik in de krant las van het kinderboekje, dat komen gaat- Ik wil heel graa-g meedoen-" Ze Is gelijk jarig met Hans Kiewiet! Marja Knorn is de jongste van deze zes, ze wordt 15 Juni 4 .jaar- Tot vanmiddag dus. Redactie Jeugdrubriek. S.V. De Koog. Zondag speelde -het le elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen een gecombineerd Texel elftal, vnJ. bestaan de uit spelere van 'het le en 2e- -De Koog begon met 3 invallers maar haalde toch het stoute stukje uit, Texel met slechts een 2-1 overwinning naar huis te laten gaan- De r-half nam per ongeluk het le doelpunt van Texel voor zijn rekening, waarbij Texel eën gelijk spe-1 kreeg. Het was e<en goede training voor ons elftal, gaat door, heren! TEXELSE BOYS- Donderdagavond training. (Verslag gespeelde wedstrijd in volgend nr.) SCHOOLVOETBAL. Op de eerste dag van de schoolvoet- büiwedstrijd zijn er al wei- harde noten gekraakt zowel binnen als buiten de lijn- Het weer was nogal somber, maar het bleef gelukki-g droog. Do uitslagen in afdeling I waren: Glir- SchoolDe Koog 06 De WaalEierland 20 De KoogOudeschild 01 EierlandChr. School 11 Oudeschild—De Waal 00 De Koog liet een ware doelpuntenre- gen op de dhr- School neerdalen. Het werd 6-0. In de tweede wedstrijd waren de punten duurder- De Waal was echter 'iet-s sterker- Vooral h-un spil en jeugdigc- rechtshuiten vielen op. Eierland moest met 2-0 het onderspit delven De Koog vond in Oudeschild een minder gewillig slachtoffer. Wel oefenden zij Jen grote druk op 'het doel van hun tegenstandei's uit, maar ook hier bleek de kracht van Oudeschild vooral in hun goede back(s) te schuilen. Na goed opbrengen van de spil schiet Jan Zegel beheerst in: 0-1- Volgt. Eierland-Ghr, School- De Chr. School is nu wat heter ingespeeld en weet- een gelijk spel nat liet vuur te sle pen: 1-1. In de laatste w edstrijd krijgen we Oudeschild tegen De Waal- Als we ons niet vergissen zijn dit de favorieten uit afdel-ing I. Een doelpuntloos gelijk spel- Stand afd. T, resp- gew-, gel- verl. pnt.. De Waal 11—3 2—0 Oudeschild 1 1 0 3 20 De Koog 1 12 61 Eierland 0 1 11 13 dhr. School 0 111 1—7 Afdeling li: Den BurgOosterend 4—1 R-K. SchoolDe Cocksdorp 30 OosterendD»n Hoorn 10 De CocksdorpDen Burg 04 Den HoornR.K. School 03 Om te beginnen de oude rivalen te gen elkaar- Den Burg-Oosterend- Oos- teren-d startte goed en wist na 7 min- de leidinig te nemen. Verdiend want bij Den Burg werd er meer gepraat dan ge voetbald. Gelukkig voor hen werd dit ga-uw beter en hierna wisten ze 4 maal te doelpunten De Cocksdorp moest te gen de R-K. School met 3-0 de vlag strij ken. Den Hoorn, dat voor de toekomst veel goeds belooft, kon het tegen Oos terend niet bolwerken. Met- 1-0 verlo ren ze- De Cocksdorp-Den Burg was eei wat eenzijdige wedstrijd: 0-4- Tot sin Den Hoorn-R K. -School Dapper gavei de Horinezen partij, -kwamen zelfs ee: penalty te boven, maar konden toch nic verhinderen, dat zij met een 3-0 neder laag naar huis werden gestuurd- Stand afdeling U: Den Buig 3 4 R.K. Sohool 2 4 Oosterend 1 12 Den Hoorn '2 0 De Cocksdorp 20 6- 2— 0— 0— S. V. De Zwaluw Zondag stond de wedstrijd van ons 1 tegen de le kiasser Kaagivogeis in he teken der belangstelling en -met 41 werden we uitgeschakeld voor deelne tning aan de Gouden Kruiswedstrijden. Om 2,30 uur stonden beide elftallei gereed, maar d? aangewezen scheids rechter was niet aanwezig. Na 15 min wachten werd oJ-v. J. Kcijzer begonnen Het begin was voor ons niet hoopvol toen Piet in botsing kwam en vervanger moest worden. De aangewezen scheids rechter was inmiddels gearriveerd er nam de leiding over. Rust- 0-0. Na de rust werden we totaal over speeld en kwam het tekort aan trainer duidelijk naar voren: Kaagvogels bradh te eindstand op 4-0- Het is geen schan de 0111 zo te verhezen van een tegen stander die 3 klassen hoger speelt. Donderdagavond speelt een 2e van ons tegen De Mok 2 en Zondag speelt het 1e tegen De Mok 1- De dames verloren met 5-1 van GOS De training is nu op Woensdagavond Zegt het voort- Handbalnieuws Zwaluw- Na de voeïballwedstrjjd ZDH-Kaagvo- gels speelde ons handbalelftal een wed strijd tegen GDS. De wedstrijd was nau welijks een minuut aan de gang toen G- D-S. al 0-1 maakte. Het leek 0? Zw- daar van wat getroffen was, want nu kwaimen ze stevig opzetten. GDS moest alle zeilen bijzetten om de aanvallen af te slaan en dit gelukte ooit- G. nam het spel ge leidelijk meer in handen en voerde de strijd op tot 1-5- Zw. kon haar eer nog redden door een mooi doelpunt van Co Sieglh, deze ging vanaf het middenveld alleen door de verdediging- Een mooi doelpunt hoor Co, zie je wel dat je het kan- Mies stond voor het eerst onder da lat en dat heeft ze er best afgebracht. Menig applausje mocht ze in ontvangst nemen. De leiding berustte bij de oefen- meester G- Wilder en dat was dik in or de- Nu maar trainen, Zwaluwen- J. TEXELAARTJES. Contant f (J,60- Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f0,10 meer. Te k. een kippenhok J A. Barhorst, De Waal 58 - Te k. ee n partijtje weckflessen A 25 ei. Adres te bevr. bur. v.d. blad Jonge konijnen te k. bij W. Dijt, Hogerstr. Den Burg ua 7 uur's avonds Te k. 2 leuningstoelen (hoog model) 4 stoelen en T wandelwagentje. Adres Schil dereinde 79 Gev. op de Middel weg een zilveren b-oche Kikkert,, Vredestein Te k. een goed kolenfornuis, met asbestpijp. C. Bos, Holl. weg Gevr een mak werkpaard in de kost Adres te bevr bur. v.d blad Te k. 12 1-jarige kippen (Ekcia's) alle nog aan de leg. Molenstr. 62 Naaiwerk gevr. nieuw verm. keren en verstellen- Adres de Wetstr. 29, Den Heider (viak bij het Lidwina Ziekenhuis) Te k. een 4-delige zigzag egge bij C. v. Harn, Zuid- Eierland E 140 Wie heeft mijn hoofddoek gevonden Gaarne terug te bezorgen bij T. Barhorst, Zwaanstraat 12, Den Burg Te k. z.g.a.11. beige mantelpak m. 42 (we gens te kl.) f 45,- Wilhelminal. 25 Te k. bruine bonen, ook geschikt voor de zaai. Jb. Kikkert, „Hoogte" n.b Den Burg Te k. een jonge fok- zeug. Witte Kruisl. 13 Enige en algemene kennisgeving voor Texel Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U hiermede kennis van de geboorte van onze Dochter Corry VLAMING-Stoepker I. VLAMING IDA Nieuweschild, Texel, 8 Mei 1950. Jan van Maldegem en Gerritdina Johanna Boesveld hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Donderdag 11 Mei 1950 ten Gemeentehuize te Brummen. De Cocksdorp „Madura", Texel. Eerbeek, „De Boschrand", 24 April 1950. Toekomstig adres „Madura" De Cocksdorp Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons 12'/2-jarig huwetijksfeest ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. PLAATSMAN J PLAATSMAN-Voigt Voor de belangstelling ondervonden bij' ons Zil veren Feest, onze harte lijke dan.lc. H. C- DiJT G. P- DIJT-Dijksen ZONDAG 14 MEI hopen onze geliefde Ou ders en Grootouders J. A- EELMAN en B- EELMAN-Bakker hun 25-jarige echtver eniging te herdenken- Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen en klein kind. Halierweg B 2. Den Bui'g, Texel. 15 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Beliuwd- en Grootouders J. v. 't Noordende en N. v. 't Noordende- de Graaf hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven, is de wens van hun liefhebbende Kin deren, Behuwd- en Klein kinderen. De Cocksdorp, Mei 1950 De tiende Mei (heden) hopen onze geliefde Groot- en Overgrootouders J. v.d. Vis Dzn. en A. v.d. Vis-Eelman hun 55-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard voor ons mogen blijven is de wens van hun liefheb bende Klein- en Achter kleinkinderen Oudeschild, Mei 1950. Maandag, 15 Mei hopen onze lieve Ouders A. de Vries en J. de Vries-de Jong hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen ROMKE, DOUWE, MARTEN, JANNES Gelegenheid tot feliciteren in het „Eigen Gebouw". Voor de vele blijken van belangstelling die wij moch ten ondervinden, ter gele genheid van ons 25-jarig huwelijksfeest, betuigen wij aan allen, bij deze, onze hartelijke dank. IOH. HOPMAN C. HOPMAN-Hin De Westen, April 1950. Voor de vele blijken van belangstelling ons beloond oponze 55-jarige huwelijks- gedenkdag ondervonden, beluigen wij onze hartelijke dank. i ROEPER D. ROEPER-Bakker Hallerweg9Den Burg Texel Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de in zo ruime male onder vonden deelneming bij de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Vrouw en Moeder NEELTJE ZEGEL J. BOON CATHR1EN Zaandam, Mei 1950, P. L Takstraat 26. 'Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor -het medeleven, be toond tijdens de ziekto en het overlijden van on ze innig geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder T- ZEGEL-De Boer. Namens de Familie- Mei I960- Gevraagd in prettig gezin met 2 kinderen Flinke hulp in de huishouding die veel van kind. houdt Meerdere hulp aanw. Zon der goede get. schriften onnodig zich aan te melden Mevr Ir D. KLIJN, Breughelstr. 3hs,A'damZ. Te ruil aangeboden een 500 c c goed lopend voor lichte motor. P. VLAMING, Bosweg 24, Oosterend Abonné's Oosterend en omgeving vanaf heden flessen verkrijgbaar bij P. Burger, Vrachtdienst uitsluitend tegen inle vering van ledige fles en contante betaling.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2