CORALIE" en voor al Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse Courant Conferentie der Gereformeerde jeugd De avonturen van Pietje Pluis en Jantje Joppe De Geref- Jeugdconferentie is goed geslaagd. De begroetingsbijeenkonist werd door de voorzitter, de heer N. Koers, geopend. Na samenzang van Ps- 150:1, ging de voorzitter voor in gebed. Na het lezen van Ps. 97 heette hij allen hartelijk welkom- De Oosterenders werd dank gebracht voor de organisatie- Hierna was het woord aan Vriend De Boer, die begon met de opmerking, dat er zoveel mooie dagen in het leven zijn (naast de kwade) en dat er dikwijls wordt gedacht, dat de Clhr. jeugd niet veel plezier van haar leven heeft. De Gerei- jeugd, aldus spr., is niet tegen sport en andere ontspanning, maar men moet zijn vrije tijd goed gebruiken en niet misbruiken- Want dat is zonde. Het leven van de Ghristen is niet somber, zoals vaak wordt verondersteld! Na deze toesDraak liet de voorzatter zingen Ps. 99:8. Hierna werden de aan wezigen thee en gebak geserveerd. Ds Wolven, die vervolgens het woord naiu, had er wel slag van om de vrolijke stemming er in te krijgen: er is veel ge lachen! Hij leidde o.m. de hersengymna stiek. De prijswinnaars weiden beloond met worst, sigaretten en eau de cologne- Ds. Wolven sloot de avond met dankge bed, waarna nog te zaanen d: Avondzang gezongen wérd. Tijdens de kerkdiensten, die Zondags werden gehouden, en waar 's morgens het Woord bediend werd door Ds- Wol ven en 's middags door Ds- de Woll, was het gebouw geheel gevuld. Zondagavond sprak Ds. Wolven over zijn belevenissen in Indonesië. Na ope ning door Ds- de Wolf en zang door ,,De Lofstem"( directeur Cor Bremer, stak Ds, Wolven van wal. Op een Vrij dagavond vertrok men om 9 uur van Schiphol en nog geen 2 oagen later, Zondagavond 6-30 uur, stond men in Ba tavia! Een vlotte reis, in een ruk naar Indonesië! Een jeep bracht Ts- Wolven op de plaats van bestemming- De com mandant van het bataljon was blij. dat de geestelijke verzorging van zijn solda ten kon beginnen. Die plaats van be stemming w:as een echte rimboe. Er was geen comfort, maar de jongens' maakten het er zo gezellig mogelijk. Spreker was getroffen door de eenheid tussen officie ren en soldaten- Toen enige officieren eens een borreltje dronken en een pas serende soldaat schalks opmerkte „Ma joor, wanneer denkt u, dat ik voor het laatst een borrel gehad heb?" was het antwoord: ,,Nou. jö, neem er een van mij!" Spreker vertelde, dat. er door de soldaten heal veel voor de bevolking is gedaan. Op een post, waar 500 lijders aan pokken waren, wierpen de soldaten zich op als verpleger. Spreker zelf had na het volgen van een cursus zeker 2000 vaccinaties verricht- Het kwam wel voor dat operaties door doodgewone soldaten werden verricht op aanwijzing van een dokter, die in Batavia via de radio instructies gaf! Voor de jongens, die uit Indonesië thuiskomen, kunt u respect hebben. Zij hebben in Indonesië heel veel goeds gedaan. Nadat „De Lofsteiu" weer enige lie deren ten gehore liad gebracht, vertelde Ds. Wolven over zijn geestelijk werk. Veel kerkgebouwen zijn er niet- De veldpredikant moest ettelijke km. afleg gen, soms door gevaarlijk gebied, om in een of andere rimboe de dienst te lei den. Er werd ook catechisatie gehouden. Dit gebeurde ook wel in samenwerking met de R.K. Aalmoezenier- Er waren ook jongens, die in de tropen belijdenis deden. Spr. besloot met de hoop, dat men de jongens die thuiskomen aan werk helpt- De voorzitter bedankte allen, die had den medegewerkt tot het slagen van de conferentie, tijdens welke een collecte was gehouden voor de Zending in In donesië. Ds Wolven ging hierna voor in ge bed. Besloten w erd met samenzang van Ps 84:2 en S- RECLAME VOOR TEXEL. Wij konden destijds gemakkelijk voor spellen, dat de Directeur var, onze VVV l>ij zijn ..Wees wijs op Reis"-causerieën nu en dan (onwillekeurig) propaganda zou gaan maken voor Texel Zondagoch tend om 9 uur zaten velen weer met ge spitste 'oren aan hel radiotoestel en de bewoners van de Waddeneilanden en zij die houden van frisse zeelucht, vogels, wolken, strand en duin, zij ailen hebben volop kunnen genieten en profiteren van wat de heer Oskamp over onze beroem de Waddeneilanden heeft verteld! Het is een bijzonder voorrecht dat Texel als zui delijkst gelegen Waddeneiland altijd het eerst wordt genoemd. Texel, Vlieland. Terschelling, enz Terwijl de lieer Os kamp enige der voornaamste bijzonder heden (aantrekkelijkheden) van ons eiland opsomde, dachten wij: ..Wie als Overkantse adsp.rant-toerist hiernaar luistert zegt prompt: „Daar gaan we heen! Daar is het heslist ver rukkelijk! En zou het ons tegenvallen, welnu, dan vachten ons nog meerdere eilanden, dan zoeken wij het (letterlijk) hogerop!" Wij weten intussen, dat men het nooit „hogerop" zal willen zoeken, men zal zeer, "zeer tevreden zijn met wat Texel biedt- Het mogen zien, het mogen bewonde ren van de Texelse natuur zal men als een voorrecht beschouwer. En wie zal er dan over praklcezeren om het „hogerop" te gaan zoeken!? door G. TH. ROTMAN Nadruk verboden. 1:15. De andere dag werden de vaders met hun zoontjes op het politiebureau genodigd- Daar werd hun, met een toe spraak. elk een bedrag van 225 gulden overhandigd: de beloning voor het ont dekken van het gestolene. verminderd met een schadevergoeding voor de reizi gers van 't pontjew die, nadat het hollen de paard in een afgelegen dorp tot staan gebracht was. allerlei onkoslen hadden moeten ma'ken. om thuis te komen. 116- De beide mannen begrepen eerst niet, waar ze al dat geld aan te danken hadden. Maar Jantje en Pietje legden al les uit. Overgelukkig togen de vaders toen met hun telgen huiswaarts, waar het buitenkansje met krentebollen cn li monade gevierd werd. EINDE- AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. Burgemeester en Wethouder?, van Texel gelet op het bepaalde in artikel 112 van het- besluit. bevolkingsboekhouding, staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de arti kelen 3 tot en met 16 van genoemd be sluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: le. dat. behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nacht rust ol de daarvoor in de plaats treden de rust te genieten; 3e. dat in geval van onzekerheid om trent onder 2e vermelde bijzondere voor schriften gelden; 4e dat behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolk!ng.sre<gister moet worden af gevoerd; 5e- dat by adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het boven staande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, monde ling of schriftelijk moet geschi:den op de dag van. of uiterlijk vijf dagen na het vertrek bij het verlaten van Nederland, (ten hoogste i i,jf dagen tevoren) of na de adresverandermg, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met. opgave can de naam van het hoofd van het gezin'; b- dat aan de aangever van een ver trek. behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uitge reikt. of toegezonden, welke hein dient als bewijs van afmelding cn welke bin nen vijf dagen moet worden ingeleverd by het bestuur der Nederlandse ge meente. in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opgenomen; c dat ieder, die in de gemeente nacht rust of de daan oor in de plaats treden de rust geniet en die nog niet in een be volkingsregister is opgenomen of die ton onrechte nog in liet bevolkingsregis ter ener andere gemeente is opgenomen zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hi,j uit een plaats buitenNeder land en van een verhuiskaart of legiti- matiehewjjizen, indien by uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetref fende bepalingen is vrijgesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellingen, gestichten of sdhapen waarin personen onder enig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamer verhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het ver trek mededeling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van iede re persoon, die langer dan veertien da gen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of 'huis wordt of is opge nomen of gehuisvest, alsmede van iede re zodanige persoon, die daaruit ver trekt; e. dat overtreding van de voorschrif ten wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het be volkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 8.30 tot en met 12.30 uur, by de afdeling bevolking, der gemeentesecretarie, gelegen te Den Burg, Vismarkt- Texel, 4 Mei I960- De loco-burgemeester, S. DE WAARD. P. BEEMSTERBOER. Secretan- HARTELIJK VERWELKOMD- Kees de Bruin is Zondag door Den Hoorn hartelijk verwelkomd- Alom wap perden de vlaggen- Elf spelers van de Zwaluwen hadden een erewacht willen vormen, maar daar Kees met een „Mok- bootje" kwvam, moest de erewacht ver stek laten gaan- 's Avonds bracht D.E.K een serenade. De stromende regen kon de muzikanten niet, verjagen! De voor zitter, de heer ,T1). Kiljan, heette Kees hartelijk welkom- Daarna werd hij door de heer J- Beumkes namens de Zwalu wen begroet, door de 'heer S- Zym na mens de damclub en door de heer .1. D- Troost namens de Buurt, welke Kees 'n vulpen aanoood. Een broer van Kees dankte allen voor deze attentie- S.V.C. De Cocksdorp. De werkzaamheden op ons nieuwe terrein vorderen goed. Maar er valt nog ve»l te doen- Er wordt iedere avond ge werkt, ieder lid kan dus komen helpen! Ieder drage zijn steentje by opdat op 25 Juni kunnen zeggen, dat dit met vereende krachten tot. stand is gebracht- Aangezien er veel gaat gebeuren is voor leden en donateurs een vergade ring'uitgeschreven (zie adv.) Grote plan nen zijn uitgewerkt door verschillend commissies, die het 'bestuur ter zijd staan. Daarover kunt u Zaterdag du» al les vernemen! De commissieleden, dii reeds vele uren voor onze vereniginf hebben gegeven, hebben aller medewet- king nodig- Het programma van da opening vat ons nieuwe veld is daverend, maar nie alleen de wedstrijd R-C-H.-Stormvogel vult de tijd! Er moet méér gebeuren et daaiwoor is aller hulp nodig. Van ledei en donateurs- Doorgaans komen maa weinig donateurs ter vergadering, laa dat Zaterdag eens anders zyn Ook d nieuwe donateurs uit Eierland wordei er verwacht, alsmede de leden en spelers van de voetbal-, handhal- en gymnastiek afdeling. Tenslotte bericht ik nog, dat by de sei Cretans kaarten verkrijgbaar zyn voor Nederland-Engeland B op 17 Mei. Wie heeft op de feestavond een Bah roint pen gevonden? INGEZONDEN AANTAL MEEUWEN DIENT DRASTISCH TE WORDEN BEPERK I In de onlangs gehouden vergadering van de Holl. Mij- van Landnouw, afde ling Texel, werd gesproken over de scha de, die meeuwen in het kiemend graan aanrichten. Br werd om. gezegd, dat de meeuwen in de Eeiudraahtpolder alle jonge gerst van eten perceel land hebben opgevreten of uitgetrokken en daarbij werd opgemerkt, dat deze plaag niet wordt veroorzaakt door de Texelse meeuwen- Nee. hoor, die zijn te goed op gevoed om zoiets te doen. die weten te goed dat de Texelaars hen beschermen en zouden het niet in hun mee-uwen- hoofd halen iets te doen wat de Texe laars niet goed vinden. Is het niet om te gieren van het lachen? Is de mening, dat alléén de trekkende meeuwen deze scha de zouden aanrichten, niet bespottelijk? Buitenlandse 'meeuwen zuhen het dus wel zyn! ik hond er niet van om er po litiële bij te halen, maar kijk wel alle da gen uit of ik soms meeatwen zie met een bepaalde kleur. Mijns inziens zal er ech ter een tjjd somen, dat Texel het nieeu- iweneiland genoemd wordt, want andere vogels zulten er dan niet meer voorko men, deze zyn dan allemaal opgevreten door de meeuwen- We zien het tooh da gelijks dat die vuile rovers a'.les opvre ten wat ze maar kunnen bemachtigen, jonge eenden en voorai bergeendjes slokken ze levendig door tot kiippen'kaii- 'kens en jonge konijnen toe- Als men vroeger door de duinen liep en ook in liet land, zag men overal nest jes eieren van kleine vogelsoorten, voor al van de leeuwerik met af en toe een koekoeksei er in- Zoek daar nü eens naar, nergens meer te vinden- Vandaar dat er zo weinig koekoeken meer op Texel zyn, met als gevolg, dat de koe koek de rupsen niet meer kan verdel gen en de rupsen op Texel alle duin doorns kaal vreten, en nu zelfs aan de Meidoorn beginn'en: En wie weet in de toekomst de loofbomen en ook het graan gaan consumeren- De rupsen en de meeuw en kunnen Texel in de naaste toekomst dus prac- tisdh kaal vreten zodat er mets aantrek kelijks van ons Vogeleiland overblijft.. Jaren geleden is naar aanleiding van rnyn ingezonden stuk door Dr. Jac. P- Tlhysse in een openbare vergadering te Den Burg beloofd dat het aantal meeu wen door 'het uithalen der eieren sterk zou worden ingekrompen, ,,-want" zei hij. ..gaarne geef :k Reuvers in deze gelijk, er komen door de bescherming der meeuwen te veel van deze beesten". Het. leek er toen op dat we geen last meer zouden heihen van deze veelvraat, ■maar wij vogelliefhebbers weten wel be ter- Daarom nogmaals, haal alle meeu weneieren hit, behalve dan een gedeel te in de meeuwenkolonie achter de Wes ten als er dan toch een meeuwenkolonie moet blijven bestaan, maar doe het dan direct voor het te laat is, want kiezen de vogels, zoals bergeend en andere soor ten eenmaal een veiliger broedplaats, dan komen ze nooit meer terug! TH. REUVERS. Naschrift. In de eerste plaats moet ilk opmerken, dat het verslag in de Texelse Courant van 3 Mei 11. myn woorden op de verga dering van de Holl- My- van Landbouw wel zeer beknopt heeft weergegeven. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Van Rossurn merkte ik op, dat de kwestie van de meeuwensohade onze volle aandacht heeft- Wy hebben ons reeds geruime tijd geleden tot de Planteniziektekundige Dienst te Wage- ningen gewend met het verzoek maat regelen te nemen, die de schade door meeuwen aangericht, zou kunnen be perken. Wageuingen" is voor deze 'klacht niet doof gebleven en vanaf Oct 1949 tot Maart 1950 zyn door Wagenin gen diverse steekproeven genomen over de schade en de veroorzakers van deze schade. Er zyn een flink aantal meeuwen geschoten em na te kunnen gaan met welke meeuwen we hoofdza kelyk te maken hebben en tevens te on derzoeken welk voedsel deze dieren ge bruiken. Hierbij is wel komen vast te staan, dat practisdh alle meeuwen graan ais voedsel gebruiken, maar tevens kon wonden vastgesteld, dat we in de herfst, en winter hoofdzakelijk te maiken heb ben met Stomnmeeuwen, een meeutwen- soort, die op Texel niet broedt, maar die in dit jaargetijde op de trek is en hierbij ons eiland aan doet- Aan deze opmerking heb ik toen toe gevoegd. dat het mij niet. bekend was vveike meeuwen in liet voorjaar schade veroorzaken- Latei- is mij gebleken, dat dit voor en groot deel Zwartkopmeeuwen zyn. Deze meeuwensoort broedt wel op Texel en wy zyn de laatste» die pleiten voor bescherming van meeuwen wan neer ze schade aan landbouwgewassen doen- In dit opzicht is er meerdere ma len een tegenstelling tussen de Land bouw en de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, maar wy scharen ons zonder enige reserve aan de kant van het landbouwbelang. Dit is voor ons ook aanleiding geweest dit voorjaar over te gaan tot het vergiftigen van houtdui ven. die onduldbare schade aanrichten in landbouwgewassen, speciaal in erw ten en bonen Wy kunnen de heer Reu vers verzekeren,- dat wij ten aanzien van meeuwen, die schade aanrichten, geen andere mening hebben. Wat de opmerking van de beeT Reu vers betreffende het teruglopen van het aantal nestjes van kleine vogels aangaat moet ik mededelen, dat i'k niet voldoende bevoegd ben hierover een oordeel uit te spreken. Wel hen ik van mening, dat deze teruggang in de polder Eierland niet alleen aan de uitbreiding van het aantal meeuwen is te wijten. Daarvoor zijn ook andere oorzaken aan te wijzen- Volgens mededeling van de heer Boot, opzichter van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten is op andere plaatsen een duidelijke toename van het aantal broedende kleine vog.-ls waar te nemen- C. v- Gr. c FEUILLETON ff 35.) Nou, nou ge moet de moed niet verliezen, omdat de eerste cake. die ge gebakken het, niet zo best uitviel, zei ma Ash vriendelijk- O maar het was verschrikkelijk! zei Coralie. Ik wed, dat de kippen er van door zyn gegaan, toen u -het diing naar Luiten hebt gegooid. Ma Ash streelde haar hand. Iedereen maakt fouten in het begin, kind. Ik begrijp niet, hoe u zoveel ge duld met mij hebben kunt, zei Coralie- U moet me wel vreselijk dom vinden! Dom zij-de helemaal niet, kind. Hier is een potje abrikozen-jam veur je moeder. Maar, nu A3k u moet my niet altijd iets meegeven uls i'k kom. Och kind, wat is een potje jam tussen buurlui- GulUe zyt vorig jaar tooh niet hier geweest? En ge hebt geen jam kunnen maken. Volgend jaar hebt ge alles zelf- Als we hier dan nog zyn. zei Oora- tie, half in zichzelf. Kind. ik zou niet meer weten hoe ik moest voortkomen zonder jou! Ik ik ben zo'n beetje een ge woonte geworden, hè? Ma Ash glimlachte. En waar is Suzette? riep Coralie opeens- Die zat effe geleje in de zon buiten. Ze loopt tegenwoordig ieder ogen blik weg. zei Coralie. Ze liep naar de deur en riep hard: Suzette! Suzette! Het poedel tje lcwarn van onder een rozenstruik te voorschijn. - Lieve genade, heest wat zie je er uit! Je geziont zit vol modder, en je strik! Wat heb je met je strik gedaan, Suzette? Suzette deed ol ze niets hoorde- Haar strik was verdwenen en ze toonde niet de minste belangstelling, toen Coralie na enig zoeken, een bemodderd vod on der de struik vandaan haaide. O, zei Coralie, als je als een smeer poets wilt rondlopen, moet je dat zelf maar weten- Maar je krijgt geen nieuwe strik, versta je! Suzette gaapte. Ik heb me al druk afgevraagd, waarom zoveel vrouwen d'r honden an- Icleje en oppoetsen en onder d'r ann mee dragen, zei ma Aah- Da's toch niks veur een hond om as een lraby behandeld te worden! O, Suzette eindt het zalig, vertroe teld te worden! riep Coralie- Ze heeft een grote stamboom, weet u. Ma Ash laohte. Honden ben honden, zei ze. Suzette niet! Coralie ging- Suzette spartelde in haar arm om los te komen, maar haar mees teres hield haar stevig vast. Het was nu April en het bouwland, dat er zes weken geleden armtierig uitzag, was nu bedekt met heldergroen koren- De hemel was donkerblauw en de zon straalde over de verjongde aarde. Het leek Coralie. of ze de planten hoorde 'groeien Op de heuvel, achter 't korenland, begonnen de pere- en per- zibbomon te bloeien en ook de liage- doorns zaten al vol witte parels- Hè, wat ruikt het heerlijk! zei Co ralie hardop. Ze had nooit geweten, dat er zóveel soorten wilde oloemen waren maar och, hoeveel meer was er nog, dat zij nog nooit geweten had! 't Is raar, dacht ze bii zichzelf, dat iemand als ik een minderwaardigheids complex ga fokken. Ze glimlachte, maar haar lip trilde. Dag, schat! riep haar moeder- Kom eens naar de niemwe kuikentjes kijken! Coralie liep naar de kuikenren. Ruth Ree zat op haar hurken bij een boosaar dig uitziende witte kloek in de nieuwe ren, die Dallas van fijn ijzergaas en pa len gemaakt had, naar aanwijzingen in een pluimvee-tijdschrift- Alle eieren zyn uitgekomen, zsi ze trots. Zyn het geen kleine engeltjes? Zo donzig en geel- Ze zijn allerliefst, zei Coralie- Ze stak haar hand uit naar een der kleine geeldonzen balletjes, maar de kloek,hen kwam woedend op haar afstui ven en ze ging gauw een stap achteruit. Dat komt, omdal de kloek nog niet aan je gewend is, zei Ruth. Je moet met dieren omgaan, dag in dag uit voor ze ■vertrouwen in je krijgen, Je vindt liet reuze, met kuikens om te gaan. hè moeder? vroeg Coralie met een zucht- We zullen meer dan genoeg eieren hebben voor ons eigen gebruik en er nog overhouden om te verkopen, als Lk zo gelukkig blijf met de kuikens. Gelukkig? mompelde Coralie- Het is geen geluk geweest, vind ik. Je hebt er voor gesloofd urenlang soms om alles in orde te 'hebben en te houden- Hoe heb je met voor de eerste kuikens gezorgd! Ijk zie je nog bezig om ze bin nen te krijgen, telkens als liet ging re genen- Je bent 's nachts zelfs opgestaan om voor ze te zorgen. We mogen wel wagonladingen eieren krijgen voor zo veel moeite. Ruth had onder het spreken, een ha mer opgenomen en sloeg nu het gaas vast, dat van een paal was losgegaan. Coralie zag, dat de handen van haar moeder gebruind waren door zon en wind en dat er al menige schram op zat van het werk- We hebben al radijsjes in de tuin en het bieslook komt prachtig te voor schijn, zei Ruth. En kijk eens naar dat bed sla! Coralie werd onrustig- Ik ga nu naar binnen en voor het eten zorgen, zei ze. Ze liep langzaam naar de achterdeur- Haar \ader, die in de boomgaard bezag was onkruid af te maaien, zag baar en riep haar vrolijk toe; Doe maar niet te weinig in de pan want ik heb reuzen- honger- Ja. met vader was het al net zo als met moeder. In het begin 'had hij ge sproken van „tijdelijk" en van .voorlo pig maar hier blijven". Maar nu had hij alles aangepakt. Hij had kalk gestrooid op het foolitige land achter de boom gaard de heiningen opgespannen en oude palen vernieuwd rommel en af val uit hoeken en gaten gehaald en ver brand net alsof hij het heerlijk vond. rond te lopen ;n een blauwe overall en te .werken van 's morgens vroeg tot des avonds laat- Eenmaal had Coralie er zich iets over laten ontvallen, en hij had gezegd: Ik kan dit evengoed doen als iets anders, tot er een betrekking voor mij komt opdagen. In ieder geval is het goed voor mijn lijn. Heb je gezien, dat ik geen schijn of schaduw can een buikje meer iheib? Ja. dat heb ik ge<zien, zei Ruth, en ik begrijp niet. hoe dat mogelijk is bij de ■enorme hoeveelheden, die je eet. En Allan? Die was geen haar be ter! Die praatte over mudden tamve. die hij zou oogsten of 't niets was- Coralie rakelde het vuur in het keu kenfornuis wat op en legde er houtspa nen op- Ze zette water op en sehiilde de aardappelen. Toen ze daarmee klaar was, sneed ze tomaten aan sdhijiven en waste ze de sla. Ze maakte een blik soep open en zette die in eeu pan op "t fornuis. Daar na ging ze naar de eetkamer om de ta fel te dekken- (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4