„CORAL1E" Reisvereniging Oosterend's jaarlijkse trip Ons schoolreisje Jeugdrubriek Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Begunstigd door ideale weersomstan digheden maakte de Reisvereniging „Oosterend" Dinsdag jl. haar jaarlijkse trip. Met 2 TESO-bussen vertrok men met de eerste boot van Texel. Na een korte pauze bij het Monument op de Af sluitdijk, werd bij Zürich de gids voor deze dag aan boord genomen en ging de reis eerst naar Makkum waar de Kunst- aardewerkfabriek werd bezichtigd. Tij dens de rondgang door de fabriek maak te men kennis met de fabricatie van borden, schalen en kunstvoorwerpen. Veel belangstelling trok ook het schil dersatelier waar alle voorwerpen met de hand beschilderd werden. In Makkum vond de bezichtiging van de oude kerk geen doorgang, daar deze gerestaureerd werd. Onder een dreigende lucht werd naar Hindeloopen gereden, maar het buitje dat daar bij aankomst viel, slaag de er niet in de goede stemming te be derven. In het museum „Hidde Nijland- stichting" waren vele oude schatten als kledingstukken, gebruiksvoorwerpen en martelwerktuigen, platen enz. tentoon gesteld. Bedstee en schommelwieg. Grote belangstelling trok ook een ou de Hindelooper kamer, compleet met trapjes voor de hoge bedsteedeuren en schommelwieg. In deze kamer was een wand geheel bezet met tegels, elke te gel behandelde een bijbels onderwerp. Na het museumbezoek was het eerst „koppiestied", waarna de reis werd voortgezet. Via Rijs, Gaasterland ging 't naar Lemmer. Het was in deze buurt dat sommige dames veel angst uitstonden op de smalle wegen met aan weerszijden grote sloten. Maar de angst was na Lem mer weer gauw verdwenen en via Wol- vega en Steenwijk kwam men om half 1 in Meppel. Hier stond de koffietafel al gereed en kon men na zich verfrist te hebben de inwendige mens versterken. Na de lunch vertrok men naar Giet hoorn. Voor de watersport is het hier 'n mooie gelegenheid in een schitterende omgeving. Over Wanneperveen bereikte men Giethoorn, waar de bussen verwis seld werden voor de punkers. Het werd een prachtige rondvaart, steeds weer werd men getroffen door telkens weer opduikende schilderachtige plekjes. Schommelende punters. Toen men de punters aan het schom melen kreeg werd de vreugde nog ver groot. Na in het restaurant thee gedronken te hebben ging de reis weer verder. Nu naar de Tuinbouwschool te Frederiks- oord. Wat een schitterende school is dat, de enige in Nederland, de leerlingen ont vangen hier les in de teelt van bloemen, fruit en groenten enz., alsmede in tuin architectuur. De geweldige tuinen wor den onderhouden door de scholieren, die een 3-jarige cursus volgen. Schitterend waren de warenhuizen met tomaten, perziken cn druiven, het was jammer! dat deze vruchten nog niet rijp waren! De tropisch kas trok ook veler belang- stelling, al was de temperatuur ook 83 Nadruk verboden. 21. „Dat zou een mooi hoedje zijn voor mij, voor de Zondag", dacht de koster van Endelshoven, die juist aan zijn pijpje stond te trekken en de hoed had zien vallen. „Maar overdag klim ik er niet naar toe", zei hij in zichzelf, „want dan zien ze me nog voor Michiel de Ruyter aan. Ik ga het stiekum van nacht halen". FEUILLETON 46.) Coralie stond op en liep het pad naar de heuvelkam op. Toen ze op het hoogste punt gekomen was, kwam Duke James' huis in zicht. Hij was bezig de westelijke gevel te schilderen. Ze zag hem met verfpot en kwast op een lad der staan. Het huis zag er al veel beter uit. Coralie beet haar tanden op elkaar. Als Duke eenmaal met Irene getrouwd was, zou het natuurlijk allemaal even prachtig worden Uit het feit, dat Duke weer aan het werk was, begreep Coralie, dat haar moeder alweer op de terugweg was, maar ze kon Ruth niet zien, want de weg was nog niet in zicht. Ze liep dus verder om Ruth zo spoedig mogelijk in 't oog te krijgen. En juist toen ze haar zag gebeurde 't. Een lege wagen kwam met razende vaart een bosweg uit. Er stond een man in, die tevergeefs de op hol geslagen muildieren probeerde in te houden Toen hij Ruth zag, begon hij hard te schreeu wen. Maar het was te laat. Ruth, die de wagen op de zachte bosgrond blijkbaar te laat gehoord had, sprong opzij, maar het slingerende achtereinde van de lan ge wagen raakte haar en wierp haar te gen de grond. Coralie rende als bezeten de heuvel af. De wagon stoof in een grote stofwolk de bocht om. maar op de weg bleef iets liggen, iets, dat er verminkt uitzag en graden C. Maar de tijd ging door en ook deze prachtige tuinen moest men weer verlaten. Door de steeds opvallend mooie omge ving waarin de hoge reclite bomen al tijd weer opvielen, ging het nu naar Ha- velte waar de hunebedden werden be wonderd. Hier bleek ook de vernielzucht der Duitsers, prachtige bossen waren in troosteloze vlakten veranderd, ten be hoeve van de aanleg van een vliegveld. Over Ruinerwold, de rijkste gemeente van Drente, waar de schitterende bouw der boerderijen, die meer op kastelen ge lijken, werd bewonderd, bereikte men Meppel weer, waar de tafels voor het diner gedekt stonden. Met een heerlijke, goedverzorgde maaltijd werd deze prachtige dag besloten. In een geestige speech bracht de voor zitter de dank der leden over aan de heer Slot, onze gids en gastheer, voor de goede ontvangst, de perfecte bediening en de onvergetelijke reis. Voorts dankte hij de chauffeurs, de heren Geus en Dijt. voor de manier waarop deze zich van hun taak hadden gekweten. Naar Canada. Daarop sprak de voorzitter woorden van afscheid tot de heer en mw. Reitsma die hij een goede »eis en een gelukkig leven toewenste in hun a.s. nieuwe va derland (Canada). Ontroerd dankte de heer Reitsma en wenste de vereniging nog vele prachtige reizen toe. Mw. Plaatsman bracht de dank van de leden over aan het bestuur voor het vele werk dat door deze verricht is, om deze reis zo te doen slagen. Na het diner werden Meppel en het prachtige Stadspark bekeken, waarna om half 9 via Heerenveen en Sneek de terugreis werd aanvaard. In Bolsward werden de benen even gerekt en om 12 uur arriveerde het gezelschap in goede welstand aan Den Helder, vanwaar men met een extra boot naar het Gouden Boltje terugvoer. Zo was dan weer een emde gekomen aan deze prachtige en interessante dag. Laat ons hopen dat de R.V.O. nog vele van zulke mooie reizen mag onderne men! W. TEXELSE MARKT. Den Burg, 19 Juni 1950. Aangevoerd: 1200 lammeren f 36,50-f 44,7 koeien f 700-f 850; 70 biggen f45-f65, 12 n. kalveren f 35-f 55. ZE KNORDEN VAN PLEZIER. Het ingezonden stuk van onze (actie ve) plaatsgenoot J. R„ alias Max. heeft bij de marktautoriteiten een goed ont- gevonden. want voor de afdeling biggen en ander krulstaartig goed was Maandag een schaduwrijke stand gereserveerd. De (lieve) beestjes knorden van dankbaar heid en de leden van Dierenbescherming feliciteerden de heer J. R. met dit succes ook een succes uit commercieel oog punt maar daar praten we hier (na tuurlijk) niet over! door G. Th- ROTMAN. 22 En midden in de nacht, vlak tegen twaalven, klom de koster in alle stilte tegen het torenspitsje op. De spits was zo ver van de grond en de wind gierde zo akelig door de torengaten, en het gro te torenuurwerk maakte zo'n spookach tig geraas. Brrr, als al die spookver halen, die hij op het dorp gehoord had, nu eens waar waren, en hij daar dertig meter boven de aarde een spook tegen kwam dat vreselijk stil lag. O, hemel, neen! riep Coralie. Ze zei aldoor tegen zichzelf, dat het niet waar was, maar toen ze bij dat ang stig stille kwam, zag ze dat Ruth's arm onder haar lichaam gewrongen lag en dat in haar achterhoofd een grote bloe dende wonde gaapte. Ik moet niet flauwvallen, mompel de ze, terwijl ze met van tranen verblin de ogen opkeek naar de man, die op het zelfde ogenblik als zij bij Ruth was. Het is zo vreselijk! Ze is zo goed. O, Duke! Hij was doodsbleek. Kijk zo niet, Coralie. Misschien is het niet zo erg! Hij nam Ruth op of ze een kind was en zó voorzichtig en bedachtzaam, dat ze met haar gezicht tegen zijn schouder kwam te liggen. Coralie liep sidderend met hem mee en hield de arm, die zo slap neerhing, voorzichtig vast om slin geren te voorkomen Ruth's ogen waren gesloten. Is ze.Is ze. Neen, zei Duke. Haar hart kU>pt. O, moeder.moeder. Stil, zei Duke zacht maar streng. Je moet jezelf meester blijven. Je moet me helpen. Ja. ja.dat zal ik, snikte Co ralie. Met de grootste omzichtigheid legden zij Ruth op de divan in de eetkamer. Ik ga de dokter halen, zei hij. De hoofdwond bloedt wel, maar er is geen grote slagader open. Hij haalde een Texelse Boys-Nieuws. Training! Boys, Donderdagavond is weer onze tianmgsavond. Gezien de ma tige opkomst, geloof ik dat er nog leden zijn, zowel Senioren als adsp., die dit niet weten. Daarom, lui, weest Donder dagavond present, de trainer komt niet voor enkelen maar voor allemaal. Onze trainen is ei op tijd dus komen jullie op de vastgestelde tijden, zoekt geen uit vluchten, maar weest flink en komt oe fenen, dit is iets wat allen hard nodig hebben. Willen wij in hec a.s. seizoen iets bereiken, dan zullen we er ook iets voor moeten doen. Indien je werkelijk niet kunt geef dan even een berichtje bij ondergetekende of aan iemand mee naar de trainer. Vanaf Donderdag is in ae kleedkamer aanwezig de bus voor het trainingsfonds, dus lui, zoals wij op de laatst gehouden vergadering afgesproken hebben, doet een ieder zo af en toe een overgebleven kwartje of meer in deze bus. Tot Don derdagavond dan. Voorzitter. REÜNIE VAN OUD-MILITAIREN. De Stichting commissie tot voorberei ding tentoonstelling „Reis van Z.K.H. Prins Bernhard naar de West en Ame rika" heeft, in overleg met de Nationale Demobilisatieraad, het plan opgevat op 1 Juli a.s. te Utrecht een massale reünie van gerepatriëerde militairen te organi seren in liet kader van de tentoonstel ling „Met Prins Bernhard op reis", die van 28 Juni t.m. 8 Juli te Utrecht te be zichtigen is. De opbrengst van deze tentoonstelling en ook van de reünie komt ten goede aan de nazorg van gedemobiliseerden en aan de nagelaten betrekkingen van ge sneuvelde militairen. Er zal op deze 1 Julidag een koffie maaltijd plus enige consumptie verstrekt worden, terwijl tevens de gelegenheid bestaat de tentoonstelling, filmvoorstel lingen, ruiterfeest, sportdemonstratie enz. bij te wonen. Daarnaast geeft de Nationale Demobilisatieraad voorlich ting over emigratiemogelijkheden, waar na enkele belangrijke problemen betref fende de terugkeer van de militairen in de maatschappij worden behandeld. Hoofddoel van de reünie is echter ou de vriendschapsbanden, in den vreemde gesmeed, te vernieuwen of te verstevi gen. Het ïnleggeld bedraagt f 2,50 en voor echtgenoten of verloofden f 1,50. De inschrijvingen dienen, liefst vóór 24 Juni, gestuurd te worden aan Kapi tein J. Rietveldt, p.a. Lucas Bolwerk 12, Utrecht De kosten kunnen per postwis sel voldaan worden. Jullie kunt ook gi reren op gironummer 852 ten name van B.M.U.I., te Zutphen. Vermeldt dan op het strookje: reünie. Nadere bijzonderheden over deze dag zullen steeds per radio, strijdkrachten- programma en pers verstrekt worden. De deelnemerskaart wordt u thuis ge stuurd. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; a6,25; 7,50; 11,50; 14,40? 17,55. Van Den Helder: 6,40; a8,15; 10,30; 13,20; 16,30; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 6,25; 9,20; 11,50, 17,55. Van Den Helder: 8,15; 10,30; 13,20; 19,30 a alleen op Maandag. We hadden al een hele poos gespaard voor het schoolreisje. Eindelijk hadden we genoeg bij elkaar. Meester opperde het plan, om er 3 dagen met de bus op uit te trekken. 's Ochtends moesten we om kwart over 7 op de Groeneplaats zijn. Toen we er allemaal waren, stapten we in de bus en daar gipg het dan, hoor. Op de boot' hadden we veel pleizer. Er stond een flinke wind en opeens woei Jaap Mosk zijn pet af in zee. Hij dreef met de gol ven af en er was gauw niets meer van te zien. Spoedig kwam Den Helder in zicht en legde de boot aan. We wachtten tot alle mensen er af waren en toen gin gen wij ook naar beneden, waar West dorp, de chauffeur al met de bus te wachten stond. We stapten vlug in en zochten een plaatsje op. De koffers zet ten we achterin. Ondertussen waren we al buiten Den Helder gekomen en reden langs het Noord-Hollands kanaal. Me vrouw en meneer v.d. Kolk moesten nog even in Schoorl zijn en wij moch- schone zachte linnen doek. Houd de wond hiermede voorzichtig dicht. Zij zal nog uitgewassen moeten worden. Ik kom zo gauw mogelijk terug. Coralie moest op haar lip bijten om het niet uit te schreeuwen. Zij was al leen! Alle verantwoordelijkheid rustte op haar. Haar moeder was vreselijk ge wond. Ze kon sterven! Haar gezicht was zo wit. Maar ze vermande zich. Ze liep naar de pomp, haalde water en nog een doek en begon de wond te wassen. Nu en dan moest ze ophouden om haar tra nen af te drogen. Maar eindelijk minder de het bloeden en kon ze de wond dicht houden. Ze wist niet of ze goed had ge daan. Ze was zo dom en onhandig. Haar tanden klapperden. O, wanneer zouden ze terugkomen! Moeke, moeke! zei ze. Maar Ruih was volkomen bewusteloos. Misschien zou ze nooit meer antwoord geven. Coralie kuste de slappe hand. Zou ze het kunnen uithouden? Ze had nog zoveel te zeggen tegen haar moeder. Wist ze wel hoeveel ze allemaal van haar hielden en op haar steunden? Och als ze dat wist, zou ze hen niet alleen laten. Coralie's tranen stroomden nu rijke lijk. Moeder! Moeder! Als ze maar blijft leven, dacht Cora lie, dan zal ik alles doen, wat ze graag heeft. Ik zal overal plezier in hebben, zelfs in dat vieze afwaswater! O als 't maar niet te laat is, als 't maar niet te Nr. 7. FENNY DAALDER. Fenny is 29 Mei 4 jaar geweest. Ze woont Oost S3. Haar vader is visser op de kotter TX 32, „Ora et Labora", welke Maandags naar zee gaat en Woensdags of Donderdags weer thuis komt om vis te lossen. Het weekeinde is vader natuur lijk thuis. Fenny is bij de hand! Ze helpt vader graag bij het sorteren van de vis. Dan trekt moeder haar natuurlijk niet de Zondagse kleren aan! Krabben durft ze zo maar te pakken. Als vader op zee is groet hij Fenny en haar moeder via de radio en dan vertelt nij o.a. over de vangst. ten de mooie omgeving verkennen. Maar al gauw hoorden we de auto toete ren en we holden weer naar de bus. Alkmaar reden we door en andere plaat sen. In Amsterdam moest Meester eerst even naar de Jeugdherbergcentrale en daarna gingen we naar het Rijksmuse um. Dat was erg interessant, o.a. de hangmat van Cornelis de Witt en din gen uit „het behouden huis" enz. We be wonderden erg „de Staalmeesters' van Rembrandt en „de Nachtwacht". Ook hebben we het grootste schilderij van Nederland gezien „de slag bij Waterlo". Uit Amsterdam reden we in de rich ting van Muiden. We stapten uit de bus en gingen het Muiderslot bekijken. Op de binnenplaats gekomen, kwam er een gids bij ons, die de rondleiding op zich zou nemen. We beklommen een toren met oude wenteltrappen. Boven was de kamer waar Floris de Vijfde gevangen gezeten had Je had er een prachtig uit zicht. Er stond een oude slaapkoets, he lemaal met de hand gemaakt. We kwa men nog door andere zalen o.a. Toonka- mer, Ridderzaal, studeervertrek, eet kamer en keuken. We zagen er oude harnassen, meubelen en schilderijen. Vandaar zouden we naar Soest gaan om er te zwemmen. We kwamen langs het paleis „Soestdijk" dat schilderachtig tussen de groene bomen lag. In Soest was het heerlijk water en we zwommen er fijn. Na een poosje gezwommen te hebben riep Meester ons. We kleedden ons aan en stapten in de bus. Nu ging 't naar Amersfoort, waar we die nacht zouden slapen. We reden door mooie la nen. En daar gingen we het hek al bin nen. De vader van de Jeugdherberg ver welkomde ons. Het was een leuke Jeugd herberg. Het was dan ook een van de mooiste van het land. De omgeving was er prachtig, fta het eten hadden we cor- vé, want we moesten de afwas van de Jeugdherberg doen. Toen we klaar wa ren gingen we nog even naar buiten, drongen thee en deden nog even spe- letjes onder leiding van de Jeugdher- bergvader en gingen naar bed. 's Morgens stapten we in de bus om de Veluwe op te gaan. We kwamen door verschillende plaatsen en door de Gel derse Vallei. In Barneveld zagen we het standbeeld van Jan van Schaffelaar. Dat vonden we allemaal erg interes sant. We kwamen ook door Wagenin- gen waar Hotel „De Wereld" staat, waar de Duitsers 2:ich hebben overgege ven. We kwamen langs veel kersen boomgaarden, waar vogelverschrikkers in hingen. Het was een aardig gezicht. Het was een mooie streek waar we langs reden. De chauffeur liet ons ook de Rijn zien. We leden verder over de Grebbe- berg, waar in 1940 veel mensen zijn ge sneuveld. Daar zagen we de auto van Swama. Daarna reden we naar het Ou wehands Dierenpark. Daar hebben we laat is! Het leek haar of ze uren gewacht ha^ toen Duke eindelijk terugkwam, hoewel er nauwelijks een half uur voorbij was gegaan. Allan en Dallas waren bij hem en een oude dokter met een rimpelig ge zicht en een vriendelijke stem. Hij on derzocht Ruth nauwkeurig en daarna legden ze haar voorzichtig op een deur, die Duke van de scharnieren losgemaakt had en waarop ze eerst een matras ge legd hadden. Zo droegen ze haar in de truck van Duke en reden langzaam naar Dallas' huis. Daar werd ze naar boven gedragen en op haar bed gelegd. Dallas had bij dit alles geen woord gesproken. Zijn gezicht was wit en strak. Ma Asn verscheen en ging naar de ziekenkamer. Zij had een rijpe ervaring in de verpleging van zieken en gewon den. De oude dokter liet allen weggaan, behalve Dallas. In de bovengang liep Al lan op en neer met saamgeknepen lip pen. Coralie zat boven aan de trap met haar gezicht in haar handen verborgen. Ze kon het rillen van haar lichaam niet beheersen. Duke legde zijn hand op haar schouder. Je moet nu de moed niet opgeven, zei hij. Je bent zo flink geweest. Ze wendde haai gezicht naar de muur. Ze was niet flink geweest, haar hele leven was ze zelfzuchtig geweest en blind voor alles behalve haar eigen wensen en belangen en nu was het misschien te laat! ons brood opgegeten. Daarna kocht Meester kaartjes en mochten we het park in gaan. Er was ook een olifant.. Die olijke olifant! Die blies een van de meisjes in haar ge zicht. Verderop was ook een jong leeuw tje, dat geen moeder meer had. Het werd door een hond gevoed. In het park was een aquarium met vissen. We vonden 't erg mooi. Er waren verder nog beren, die op konden zitten En een grote vijver met pelikanen, zwanen, eenden en blau we reigers. De apen vonden we ook erg leuk. Verschillende jongens hadden voer gekocht om aan de beesten te geven. Dan was het vaak een gevecht, wie 't grootste stuk zou krijgen. Nadat we de dierentuin gezien had den mochten we nog even in de speel tuin spelen. Maar om 2 uur moesten we weer in de bus zijn. Toen we er allemaal waren gingen we weg. Op weg naar Doorn reden we door een plaatsje, dat versierd was met oranje en vlaggen. Want de Koningin zou er langs komen. In Doorn gingen we zwemmen. Er was een prachtig zwembad met glijbanen en duikplanken. Maar zoetjes aan was het tijd geworden om weg te gaan. We moesten toch ook op tijd in de Jeugd herberg te Bunnik aan de Kromme Rijn zijn. We v/erden door de Vader verwel komd. Nadat we daar gegeten hadden moesten we het corvé doen. Na het cor- vé mochten we nog even buiten spelen en gingen we met Meester en Mevrouw naar Bunnik wandelen. Nadat we Bunnik doorgewandeld hadden, gingen we weer naar de Jeugd herberg. Toen we thee gedronken had den deden we nog wat spelletjes. En daarna gingen we naar bed. We hadden een fijne dag achter de rug. Op de Dom. De volgende morgen gingen we weer vroeg weg. We zouden naar Utrecht gaan en daar de Dom beklimmen. We reden naar Utrecht en zagen de Dom al van verre boven de huizen uitsteken. Toen we aankwamen stopten we op het „Mariaplem" en liepen naar de Dom. Meester kocht kaartjes en we konden I met de gids meegaan. We liepen een I aantal trappen op en kwamen in de „Ridderzaal". Daar vergadert de ge meenteraad van Utrecht nog wel eens. We beklommen daarna nog een paar wenteltra open en kwamen op de klok- kenzolder. Daar waren reuze grote klok ken, één er van woog 8000 kg. Al die klokken die daar hingen wogen samen 26000 kg. We gingen nog hoger en kwa men bij het carillonspel. Toen we er I aankwamen, begon het juist te spelen. I Dat was een prachtig gehoor. Je kon I zien hoe kleine hamertjes die tegen de I klokken tikten, de muziek voortbrach- I ten. Nadat we nog een aantal trappen hadden beklommen waren we op de hoogste trans. We hadden in totaal 462 treden beklommen en we waren 100 m. hoog. Daar hadden we eeh schitterend uitzicht. Doordat het helder weer was, konden we zelfs de Loosdrechtse plas sen zien. We gingen, nadat we uitgeke ken waren, weer naar beneden. Daarna gingen we naar het „Manaplein". We stapten in en vertrokken. We kwamen langs de Vecht waar veel oude buiten plaatsen langs stonden. We kwamen door Maarsen en Breukelen. Daarna re den we in de richting Aalsmeer. Langs de Veiling en vervolgens naar Schiphol. Op Schiphol gekomen voegde zich een gids bij ons. Die vertelde van de vlieg tuigen. Het was een aardig gezicht die vliegtuigen te zien dalen en opstijgen. We zagen vliegtuigen, o.a. Dakota's en Constellations. Toen we rondgeleid wa- I ren gingen we weer met de bus naar Velsen. We reden door Velsen naar het zwem bad „Velserend". Nadat we daar heer lijk gezwommen hadden, vertrokken we naar Den Helder. Toen we een stuk ge reden hadden gingen we met de Velser- pont over. Door Kennemerland, door Schoorl naar Den Helder. De „Voorwaarts" zou ons naar huis brengen. Om kwart over 7 vertrokken we uit Den Helder. En na een poosje za gen we ons „Gouden Boltje" al liggen. We voeren snel en waren weldra in Ou- deschild. Daar stapten we in de bus en reden naar Den Buig. We hadden een heel leuk schoolreisje gehad. JENNY BAKKER en MARTIENTJE FEHRMANN. Ma Ash kwam de slaapkamer uit en Coralie sprong op. Allan en zij keken de oude vrouw met angst in hun ogen aan. Ma Ash schudde haar hoofd. Ik kan nog niet veel zeggen, zei ze. Misschien her senschudding, maar de dokter hoopt van niet. O! Coralie wankelde en ma Ash sloeg haar armen om haar heen. Kom, kind je, niet bang zijn. Je moeder heeft alles veur. Ze is gezond en sterk en jong. Coralie rilde. Voor ma Ash kon Ruth wel jong schijnen. Maar ze was vier en veertig en sterk was ze nooit geweest. Kan ik helemaal niets doen, vroeg ze. Ma Ash dacht even na. Jawel, zei ze. Ge kunt de keuken kachel aanmaken en veel water opzet ten en danmaak sterke koffie. Die kan te pas komen. Want we zullen van nacht wel niet naar bed kunnen. Het werd de langste nacht, die Coralie ooit doorleefd had. Soms leek het haar een vreselijke droom, waaruit ze. straks ontwaken zou en dan de vrolijke lach van haar moeder zou horen. Maar de droom nam geen einde en Ruth lag als een dode achter die gesloten deur, bo ven. Mensen kwamen en gingen. In die nacht leerde Coralie wat het gesmade woord „buurschap" betekende. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4