Oosterend vol politie-uniformen De moeilijke keus Toch was er geen vuiltje aan de luchtde dienders kwamen er musiceren Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Honden aan de ketting worden krankzinnig 9 Augustus 1896 (Kwam eerst Zaterdag in ons bezit. Red.) De Oosterenders ontvingen Woensdag avond de Amsterdamse „Dienders". Om streeks half 12 arriveerden de bussen. Bijna alle muzikanten werden door hun gastvrouwen of gastheren afgehaald of door de muzikanten van Excelsior op de plaats van bestemming gebracht. Door dat een tiental agenten aan Den Burg was gebleven gingen enige Oosterenders onverrichter zake naar huis. Donderdag morgen liep Oosterend vol met unifor men. Per bus van TESO gingen er naar De Koog, anderen per fiets naar de Sluf ter of de Muy. Velen bleven op het dorp. 's Avonds om kwart over zeven maakte het corps eerst een mars door 't dorp en daarna naar het land van de heer T. Bakker, (dat voor deze gelegen heid kosteloos ter beschikking was ge steld) om te concerteren. Veel publiek stroomde hierheen. Het was mooi weer en men vlijde zich in 't gras of men had plaats genomen op stoelen en banken. De heer Oskamp heette 't A.P.M.G. van harte welkom op Oosterend. Hij bracht ook dank aan de burgerij van Oosterend, Oost en Nieu- weschild voor de gastvrijheid en de heer Bremer voor de organisatie. Hierop was het woord aan het A.P.M. G. Het programma was anders dan dat aan Den Burg. De muziek was in één woord af. Het was dan ook zeer stil tij dens de uitvoering. Ieder nummer werd met een hartelijk applaus beloond. Voor al willen wij even noemen de piccolo so lo, die werd geblazen door de heer B. Post. Buitengewoon! Het extra applaus MUZIEKNIS OOSTEREND. Het bestuur van het Amsterdamse Po litie Muziek Gezelschap heeft de hoop uitgesproken, dat zij volgend jaar naar Texel terug mag keren om mede te wer ken aan de feestelijke opening van de muzieknis te Oosterend. Gezien de wij ze, waarop de Oosterenders de Amster dammers hebben ontvangen', hadden wij niet anders verwacht! DE FLAMINGO IS ER NOG. De flamingo, die omstreeks half Mei op De Schorren achter polder De Een dracht werd gesignaleerd, vertoeft nog steeds in dit dorado voor vogels. Hij is daar niet alleen: er zijn nog vele soor ten vogels en tal van sterns zitten nog op de eieren. Dit zijn de minder fortuin lijke vogels wier nesten bij de onlangs op getreden zeer hoge vloed door het water werden weggespoeld. Dapper als deze vogels zijn voelden ze er blijkbaar wei nig voor om bij de pakken te gaan neer zitten en op hoger gelegen Schorren hebben ze de wederopbouw ter hand genomen. Ver na de eigenlijke verken ningsperiode streken hier nog heel wat sterns neer. De vogelwachters Dijker en Moens vermoeden, dat deze laat aange komen kolonisten van elders zijn ver jaagd, vermoedelijk van een of ander strand. was zeker verdiend! Na nr. 7 nam de voorzitter van de Politie het woord. Hij zei, dat tot slot op verzoek van de Oos terenders een taptoe zou worden gebla zen, waarin de laatste mars Saint Tri- phon was verwerkt. Verder bedankte hij „Vriend Oskamp" voor alles wat hij had gedaan en vooral de heer C. Bremer voor de organisatie en de burgerij voor haar gastvrij onthaal, dat prima in orde was. Na de taptoe werd er een driewerf hoera gegeven voor de Politie. Het Muziekgezelschap werd hartelijk uitgeleide gedaan. S.V.C. WON! Zaterdag speelde het le in het tour- nooi van Oosterend tegen ZDH 1. Door omstandigheden waren wij veel te laat aan Oosterend en werd verzocht twee keer een kwartier te spelen daar de fi nale anders veel te laat zou beginnen. Dit werd door beide partijen goedge vonden. Voor de rust geeft Dirk ons de leiding 1-0, doch na de rust maakt Z. gelijk 1-1. Penalties zullen beslissen. Eerst is het Z. dat de keeper moet ver schalken. Zwanenburg plaatst zich ach ter de bal maar deze wordt er uitge- stompt. De 2e is raak en de 3e er naast. Nu is Ale aan de beurt. De eerste twee schoten worden feilloos gemaakt. S. heeft gewonnen en keert met de medail le huiswaarts. Zaterdagavond een Veteranen-wed strijd tussen een elftal uit Eierland en uit De Cocksdorp. S.V.O. WON HET TOURNOOI Zaterdagavond werden de seriewed strijden voorgezet: De eerste wedstrijd ging tussen ZDH-SVC welke in een 11 gelijk spel eindigde Strafschoppen moesten de beslissing brengen en daarin toonde SVC zich de meerdere. Hierna trad SVO tegen Tex. Boys aan voor de finale. Dat dit geen gemakkelij ke opgave was voor SVO, bleek direct, want de Boys gingen meteen tot de aan val over, maar de voorhoede greep goed in. Na ongeveer een kwartier speelt de r-binnen van S. de bal over de backs heen, waarop Arie goed doorloopt en S. met een prachtig schot de leiding geeft. Na de rust zijn het meest de Boys in de aanval, maar door schitterend werk van de keeper wordt de stand tot ongeveer 5 min. voor het einde zo gehouden., tot dat G. Boogaard met een mooi schot de stand gelijk weet te maken. Hierin kwam geen verandering meer, zodat ook hier strafschoppen de beslissing moes ten brengen. Eerst nemen de Boys drie strafschoppen, welke alle drie onbenut bleven. Daarna is het SVO die het zal proberen. De eerste gaat naast, maar de tweede wordt onberispelijk door Arie ingeschoten, zodat SVO winnaar werd van de seriewedstrijden. Jongens, denken jullie Donderdag om de training? Nadruk verboden. door G. Tlh- ROTMAN- 35. Boven op een kamer trokken ze hun natte kleren uit. Meneer Kruize munt overhandigde ze de hoteljongen. „Hang ze bij de kachel of in de sole mio, o caro piccolo!" riep hij uit. 't Was wel een beetje raar Italiaans, maar de picco lo begreep de bedoeling, dat was de hoofdzaak Daar de „kachelio" niet aan was, werd het pakje in de brandende zon gehangen. 36. Inderdaad waren meneer Kruize- munt's kleren de andere dag droog, toen de piccolo ze terug kwam brengen. Maar o wee, toen meneer Kruizemunt ze aan wou trekken kon hij er bijna niet in. Het pak was verschrikkelijk gekrompen; hij barstte er om zo te zeggen letterlijk uit. Het pak was eenvoudig onbruikbaar geworden Handbalnieuws S.V.C. Vergezeld van een mals regentje trok ken we Zondag naar Oosterend voor de seriemiddag. Wij waren de enige ploeg die op kwam dagen, zodat Oosterend niet meer op ons had gerekend, doch na enig gepraat brachten ook zij hun elftal in het veld. SVC werd gesteund door 'n speelster van SVO, omdat wij een dame tekort hadden. De aanvallen van beide ploegen gingen gelijk op, doch doelpun ten kwamen er niet van. Rust 0-0. Daar na begonnen we met frisse moed, nadat Anneke en Annie van doel gewisseld waren. Na de rust kwam SVC meer in de aanval, maar we hadden geen geluk en zo bleef de stand tot het eind gelijk. We gaan gauw aan de competitie be ginnen. Als we wat bereiken willen moeten we zoveel mogelijk komen trai nen, dames! MUSEA, TENTOONSTELLINGEN Het Texels Museum is dagelijks ge opend van half negen lot half zes. Zon dags gesloten. Dit museum ligt in de Westermient tussen Den Hoorn en De Koog. In de N.H. kerk te Oudeschild kunt u een tentoonstelling van oudheden be zichtigen. (Nagenoeg alles heeft betrek king op de geschiedenis van Oudeschild en de N.H. Gemeente van dit dorp, wel ke thans 300 jaar bestaat). Dagelijks ge opend van 2-6 uur. Deze tentoonstelling is in de week van 17 tot 22 Juli ook 's avonds geopend en wel van 8-10 uur. DE COCKSDORP—VLIELAND V.V. Dagelijks van De Cocksdorp: 9,15; 14,30 Van Vlieland, de Hors: 10,30; 15,45. Op deze diensten rijden autobussen. RUIM 600 Texelse schoolkinderen hebben Dinsdagmiddag geboeid geke ken naar de films, welke door de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren in „Casino" werden ge draaid. Het nut, de gratie en de schoon heid van het dier werden duidelijk naar voren gebracht en daarbij sloot heel goed aan een film, waarin de goede en de verkeerde behandeling van het dier werden gedemonstreerd. 's Avonds draaide deze vereniging wederom films, maar jammer genoeg was de zaal toen zeer matig bezet. De avond werd geopend door de heer J. F. Vermeulen, secretaris van het Hoofdbestuur, die tot zijn spijt consta teerde, dat niet één lid van het Texelse politiecorps aanwezig was. „Want de po litie hebben wij steeds nodig om de die ren te helpen beschermen. Ook op Texel". Neem, aldus spreker, bv. het rij den met de ponnywagens. Op Texel is het verhuren van ponnywagens o.m. verleend onder de volgende voorwaar den: „het gebruik van ponnywagens met een ponny is uitsluitend toegestaan voor het vervoer van maximaal vier kinderen met een geleider tenzij de kinderen niet ouder zijn dan 10 jaren, in welk geval maximaal 6 kinderen en een geleider vervoerd mogen worden; het gebruik van ponnywagens is alleen toegestaan voor het rijden op vei harde wagen". Wordt daar de hand aan gehouden? Volstrekt niet. Telkens weer zien wij met ponny's bespannen wagens over niet-verharde wegen rijden. Telkens weer zien wij, dat de wagens volbeladen zijn met volwassenen Deze ponny's, dé paarden, het marktvee en zo voort wil len wij beschermen. Hier op Texel en door de hele wereld. Wij hebben contact over de hele aarde: van 27-30 Aug. wordt in Den Haag een Internatio naal Congres gehouden door de „World Protection", waarbij 104 landen zijn aan gesloten! H.M. de Koningin, Bescherm vrouwe onzer vereniging, zal dit con gres openen. Ons land telt 50,000 leden, Texel ruim honderd. Na deze inleiding werden de films vertoond. Prachtige films over het dier. Het dier, dat God geschapen heeft, het dier, dat zo dikwijls onzegbaar leed wordt berokkend door hen, die scham per opmerken „het is maar een (hond, kat, ponny, paard enz.). Maar een dier! „De rechtvaardige kent het leven zijner beesten"! De rechtvaardige zal worden getroffen door de trouw van het dier. „Waar werd oprechter trouw"... dichtte Vondel, en toen beschreef hij de hechte band tussen man en vrouw. Wie de dieren kent zal echter met tal van voorbeelden willen aantonen, dat de grootste trouw gevonden wordt in de dierenwereld. En daarvan getuigden ook steeds de films. Films over het lief, maar ook over het leed in de dierenwe reld.Hoe geniet het dier met volle teu gen van het leven als zijn baas hem de plaats geeft welke hem toekomt, maar hoeveel leed moet het dier ondergaan als de baas hem miskent en uitbuit. La ten wij „slechts" de kettinghond als voorbeeld noemen! Heeft u wel eens gezien hoe 'n kettinghond te keer gaat als u zijn hok nadert? Hij heeft lust u te verscheuren! Hoe komt dat? Een des kundige gaf de volgende verklaring: „Als een hond veroordeeld wordt om zijn leven lang aan de ketting te liggen wordt hij krankzinnig." Deze hond dus, die u te lijf wil en waarvoor u inder daad angstig moet zijn, deze hond zou een alleraardigst dier geworden zijn als hij de ketting nooit had gevoeld. Als hij van kindsbeen af in het vrije leven was opgegroeid. Dan zou hij u nu blaffend van plezier tegemoet zijn gesprongen. Als een gelukkig dier. Thans is hij een diep te beklagen schepsel. Dit alles werd ons duidelijk op de film, die jammer ge noeg niet door een stampvolle zaal werd gevolgd, maar gelukkig was de zaal 's middags tot in alle hoeken bezet door de jeugd, de volwassenen van straks, en die hebben het hier begrepen: onze huis dieren hebben recht op waardige be handeling. Onze huisdieren kunnen ons geluk vergroten en geven wij hun daar toe de gelegenheid dan maken zij ons op hun beurt gelukkiger door hun trouw en kameraadschap. Dat geldt voor honden. Dat geldt ook voor paarden, voor katten, voor koeien, enz. Voor alle dieren van huis en hof. Hoeveel profijt hebben wij van de die ren! Waarom hen dan te mishandelen? Waarom worden er nog kalveren als ba len meel in en op een vrachtauto ge gooid?! Omdat ze „toch dood" moeten? Ook daarover werd ons op het witte doek een boekje open gedaan en dikwijls bleek, dat de mishandelingen werden gepleegd door mannen, die cnder de invloed van sterke drank verkeerden. Hoe kunnen zulke lieden „eerbied koesteren voor al wat leeft en groeit", zoals de woorden zijn, welke onze Ko ningin heeft gesproken? Onze Koningin, die de dieren een warm hart toedraagt en haar kinderen dan ook van meet af aan grote liefde voor het dier heeft bij gebracht. Daarvan getuigden ook de films, opgenomen op paleis Soestdijk. „En God maakte het wild gedierte naar zijnen aard, en het vee naar zijnen aard, en al het kruipend gedierte des aardbodems naar zijnen aard; en God zag, dat het goed was". God zag, dat het goed was. Is het een wonder, dat reeds van vele kansels een beroep gedaan is op de mens om het dier te beschermen? Is het een won der, dat vele duizenden het voor het dier opnemen als het wordt gekweld en onrecht wordt aangedaan? Het is goed dat wij het dier bijstaan. Dat kunnen wij met het grootste succes doen dooi samen te werken in een vereniging, dan bereikt men nu eenmaal meer dan indi vidueel. En daarom wekken wij gaarne op tot het lidmaatschap van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. In dit artikel hebben wij verschillende vraagstukken besproken, op verschillen de zaken van onrecht gewezen Gaarne hadden wij nog alles hier neergeschre ven wat de heer G. Nieuwenhuijsen, Directeur, vertelde als inleiding tot de films en ter illustratie tijdens de film vertoning. Ons ontbreekt thans de ruim te, maar wij mogen aannemen, dat de ze hierboven neergetypte regels zoda nig effect zullen sorteren, zoveel begrip en zoveel mededogen met het dier dat zich dikwijls niet kan verdedigen, niet zelf voor zijn rechten kan opkomen dat de Ver. tot Bescherming van Die ren straks van Texel kan zeggen: „Texel is ook een goud boltje voor wat de bescherming der dieren aangaat, daar heeft men ons begrepen, daar wor den de dieren goed behandeld. Daar kruipen geen volwassenen in een ponny- kar, daar gooit men de kalveren (enz.) niet als balen meel in de auto. Texel is ons aller voorbeeld". En dat was ook het doel van deze propagandamiddag en -avond. OPVOEDINGSMOEILIJKHEDEN. De Directeur van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord- Holland verzoekt ons te willen medede len, dat het Bureau voor opvoedings moeilijkheden, gevestigd in het Raad huis te Den Burg (soc. werkster mej. A. v. Veen), van 15 Juli t.m. 31 Augustus a.s. gesloten is. ESPERANTO EN HET EUROPEES PARLEMENT. De heer E. Gracchero, lid van het Ita liaanse Parlement, is voornemens om in de in Augustus a.s. te houden vergade ring van het Europees Parlement, een re solutie in te dienen ten gunste van Espe ranto als wereldtaal. (Vervolg van eerste pagina.) gels verklaren ons, waardoor de badin richting zo lang op zich liet wachten: „Van de verdere werkzaamheden der commissie staat weinig meer geboek staafd; doordien de leden dier commissie resp. allen van hier zijn vertrokken om elders hunne woonplaats te vestigen, geraakte de zaak in het vergeetboek". Een VVV in de maak. Twee jaar later, 10 Juni 1898 kwamen verschillende belangstellenden in de be vordering van het vreemdelingenver keer bijeen. O.m. werd besloten circu laires over Texel te zenden aan burge meesters, secretarissen, notarissen, post- directeuren enz. enz Men hoopte in het najaar een VVV op te richten. Dit zou echter nog. tien jaar duren! Gebrekkige verbinding. Toch zou De Koog in datzelfde jaar nog een bijzonder gebeuren bele ven: op 14 Augustus 1899 werd de tele foondienst geopend. In een wip kon men spreken met degenen, die men opbelde. Wie aan de telefoon denkt, denkt aan de moderne tijd, maar in hetzelfde jaar, dat De Koog zijn telefoon kreeg, klaagt een toerist (J. Korver) in een ingezonden stuk over „de niet voldoende middelen van gemeenschap tussen de dorpen van het eiland, waardoor zelfs de uitstekend gelegen badplaats aan de Koog een schraal bezoek heeft". O, mocht de man thans eens de dienstregeling van TESO kunnen bekijken: de bussen rijden af en aan over heel Texel! Maar.heeft die man wel een autobus op het oog gehad? Niet eerder een tram? 11 October 1901 verleende de Raad aan de heer D. de Leeuw voorlopige concessie voor het aanleggen van een tramweg van Oude schild naar Burg en Waal (Texel heeft echter nimmer een tram gekregen!) Verdwenen OPGAAN, blinken en verzinken In de krant van 20 Juli 1902 vinden wij een kort bericht, waarin opgemerkt wordt, dat het „voor de bezoekers van de Koog en het strand zeker jammer is, dat het Paviljoen van de duinen is ver dwenen. „Om dit gemis eenigszins te vergoeden is door Jan v.d. Wal c.s. een tent op het strand aangebracht, waarin de bezoekers ruimschoots hunnen dorst kunnen lesschen aan bier en andere ver frissende dranken. Bovendien bestaat er gelegenheid voor de baders om zich op het strand te ontkleeden en na het baden weer op te knappen". Nieuw paviljoen. Het spreekt vanzelf dat de Koog zich zou herstellen, dat het verdwijnen van het eerste paviljoen een „retirer pour bien sauter" zou zijn en dat komt uit, want op 28 November 1905 wordt de bouw aanbesteed van een nieuw Badpa viljoen. Laagste inschrijver was C. Kuijp voor f 1305Hem werd dit werk ge gund, de raming was f 1600. Een Badhotel. EEN goed jaar later werd aanbesteed de bouw van een badhotel op de dui nen aan de Koog. De uitslag was als volgt: A. Krijnen, Den Helder f 14,581,-; Klaassen, Den Helder f 11,300,P. J. Zoetelief f9,700,—; L. Bruin f9,139,—; J. J. van Wessem f 9,104,en C. Huis man f 9,095,(Dit hotel werd gebouwd door Bruin en Van Wessem). In haar blad van Zondag 23 Juni 1907 kan de redactie van de Tesselaar haar hoofdartikel wijden aan de opening van het Badhotel, dat de heer Jan Flens had laten bouwen. Juni 1907, 43 jaar gele den werd de Koog badplaats. Een jaar later werd de VVV Texel opgericht FEUILLETON HOOFDSTUK I. Jill had nooit gedacht, dat ze zo down kon zijn, zó terneergedrukt en ellendig. Haar werk kon ze niet goed meer doen. Ze wist niet meer wat ze aan moest. Buiten de prachtige bloemenwinkel reden de bussen van Piccadilly voorbij; binnen rook het naar lelies en rozen en straalden het blauw van delphiniums en violen en de wonderlijke kleuren der orchideeën. Jill leek zelf op een bloem. Donker haar en blauwe ogen, die ver van elkaar stonden in een roomblank gezichtje. „Ik ben in een verkeerde tijd geboren", zei ze een beetje nijdig tot zich zelf. Ik ben geen meester van mijn eigen leven. Wat moet er van dat leven worden op deze manier!" Het was gisteren allemaal begonnen, toen ze haar vrije middag had gehad. Het had zo goed en harmonieus kunnen zijn. Het was een mislukking geworden. Montie Fane had haar gevraagd of ze zijn vrouw wilde worden. Dat had ze al enige tijd voelen aankomen en ze was dus niet onvoorbereid geweest. Haar ouders waren, drie jaar geleden, gestorven en zij was met haar broer naar Londen gekomen om daar te pro beren hun brood te verdienen en als het mogelijk bleek méér dan hun brood. Jill was nu een en twintig en Dick een paar jaar ouder. Ze hadden met Montie kennis ge maakt toen ze de kleine flat huurden, waar ze nu woonden en die vlak onder het dak van een huis in Pimlico lag 's zomers heet en 's winters koud, maar overigens gezellig en knus. Montie had een zit-slaapkamer op de verdieping on der hen. Hij werkte op een kantoor in Victoria Street, wat voor hem gemak kelijk dichtbij was, heel wat gemakke lijker dan voor Dick, die in de City werkte Dick had op een morgen Mon- tie's scheerwater omgeschopt, dat op het portaal voor zijn deur stond. Er waren excuses gevolgd en daarmee was de kennismaking ontstaan en die ken nismaking was als vanzelf tot een vriendschap geworden tussen hen drieën. Ongelukkigerwijze kon Jill voor Mon tie niet anders voelen dan als 'n vriend. Hij was een beste jongen, onkreukbaar en trouw. Als je mei hem trouwde zou je van vroeg tot laat voor je werken. En hij was practisch en kundig in alles. In het huishouden was er niets, dat hij niet doen kon. van schoenen poetsen tot een keurige maaltijd bereiden. En hij zou nog op je verliefd blijven al had je waterogen van verkoudheid. Om kort te gaan: hij was het soort man, dat on der alle omstandigheden een ideaal- echtgenoot blijkt te zijn, maar waarop een meisje niet licht verliefd wordt. Hij was te degelijk. Hij was te goed om waar te zijn. Hij was één uit duizenden en je moeder zou altijd zeggen, dat je met niemand beter kon trouwen dan met hem. En gisteravond was Montie vroeg thuisgekomen. Hij had geweten dat Jill haar vrije middag had en hij was naar boven gekomen, een beetje opge wonden en had gezegd, dat hij haar graag wilde spreken. Ze had dadelijk begrepen wat er komen ging, maar noch de tegenwoordigheid van geest, noch de snelheid van gedachte gehad om het af te wenden. Dat vond zijn oorzaak ook wel in het feit, dat ze wist, dat Montie nog niet trouwen kon. Hij verdiende nog te weinig en, gezien zijn karakter, kon hij dus nog niet met een huwelijks aanzoek komen. Daar had ze eigenlijk 'n beetje op gerekend. Maar hoe had ze kunnen weten dat juist die morgen mr. Wellwyn hem in zijn privé-kantoor ge roepen had om hem te zeggen, dat de oude mr. Hodson met pensioen ging en dat dus mr.. Hodson's plaats open kwam en dat mr. Wellwyn tot de conclusie gekomen was, dat niemand hem beter vervangen kon dan Montie. Hij had ge zegd wat zijn salaris zou zijn en hem op de schouder geklopt en gevraagd: Kan ik op je rekenen, Fane? En Montie had onthutst geantwoord: Natuurlijk, meneer. U begrijpt hoe dankbaar ik ben. Op weg naar huis was hij bij een ju welier aangegaan en had een ring ge kocht. Want hij twijfelde er geen ogen blik aan, dat Jill zijn aanzoek zou aan nemen. Ze zou haar neus en haar maag wel vol hebben van die bloemenwinkel. Ze zou wel meer dan genoeg hebben van Ja, mevrouw en neen juffrouw en alstu blieft meneer. En ze zou dankbaar zijn voor een eigen, gezellig huisie, waar ze meesteres was en niet naar de pijpen van anderen hoefde te dansen. Ergens in de buitenwijken wilde hij gaan wonen. Een huisje met een tuin, waar ze lathy rus konden hebben en rozen en muur bloemen. Het leek hem 'n heerlijk idee. En vanavond zou hij alles in orde ma ken en Jill meenemen om ergens lekker te gaan eten. Met dit plan in zijn hoofd haalde hij geld bij zijn bank en met wat er overschoot na het kopen van de ring, stapte hij naar huis. Hij kon zijn spaar geld nu aanspreken. De hemel zij dank, dat zijn ouders hem al vroeg geleerd hadden zuinig en degelijk te zijn. Nu kon hij naar 't meisje van z'n keuze gaan en haar een veilige toekomst aanbieden en zeker zijn, dat hij met open armen door haar werd ontvangen: Maar juist daarm vergiste hij zich. Jill had haar eigen mening over liefde en huwelijk. Zij verwachtte de man van haar dromen, de man, die volgens haar vriendinnen een waandenkbeeld was en niet bestond. Hoe hij precies zou zijn, had ze niet goed kunnen zeggen, maar hij zou een persoonlijkheid hebben waarvan een kracht uitging een kracht uitging naar haar, die haar om hulde in een stralende liefde en haar aan hem bond, onverbiddelijk. Of hij rijk was of arm of met haar trouwde of niet, dat kwam allemaal in de tweede plaats. Zij zouden elkaar liefhebben. Trouwen was de moeite niet waard zon der zulk een liefde, vond Jill en ze wist dat ze daarin gelijk had. Montie kwam de kamer in en zei: Hoor es, Jilly er is iets ge beurd. De oude Hodson gaat met pensi oen en ik heb zijn baantje gekregen. Stel je voor, wat een bof. En toen had ze geweten wat er zou komen en het was pijnlijk geweest. Hoe had ze het kunnen afwenden7 Zij legde de doek neer waarmee ze bezig was de kopjes af te drogen en zei: O, toe Montie, zeg het niet. Ik kan het niet. Toe vraag het mij niet. Het was er uit vóór zij het wist en toen ze het gezegd had, beet ze op haar lip uit angst dat ze een dwaze vergis sing begaan had. Montie's gezicht betrok. Hij had de ring in zijn zak en hij was zo zeker ge weest. Hij zei: Maar Jill, heb je dan ge weten hoe ik al die tijd voor je gevoeld heb? Nu antwoordde ze onomwonden. Wat voor nut zou het hebben, de zaak te verbloemen? Ja, zei ze. Maar Jill, je wijst me toch niet af? Ik geef zoveel om je. Dat weet ik. Maar zie je, ik voel niet zo voor jou. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4