S.V. Cocksdorp deed goede zaken Goud en zilver in zee, ter hoogte van Den Hoorn Op zoek naar geheime zender Buitenlands Weekoverzicht Fancy-Fair overtrof stoutste verwachtingen Feest in September Was het maar waar Molen straks weer in volle glorie Wie bergt deze schat? Kleinveetentoonstelling te Den Bosch Als wij over de Westermient en de jacht spreken denken wij onwillekeurig aan (vette) konijnen, maar als dit ge bied eind Augustus, om precies te zijn Zondag 27 Aug., tot jachtterrein wordt gekozen, zal niet één konijn een haar worden gekrenkt. Dan wordt de Wes termient gebruikt als décor voor het op sporen van een geheime zender U weet wel, zo'n apparaat, waarnaar de Duitsers destijds zo naarstig zochten. Dan zal daar een kleine kortegolf zen der van de heer W. Grisnigt, Texel's enige zendamateur, geheel gecamou fleerd opgesteld zijn Enige leden van de afdeling Den Helder van de VERON (Vereniging voor experimenteel radio- onderzoek in Nederland) zullen dan met zgn. pijlontvangers naar Texel komen om de zender op te sporen. De start vindt plaats om half elf. Wie in het bezit is van een 80 meter band, kan deze wedstrijd volgen. (Vervolg van le pagina) tiblanke nationalisten, voor wie alles be ter is dan de reactionnaire regimes, waar de Amerikanen op steunen. Het optreden van de Rus Malik in de Veiligheidsraad wordt nog steeds geken merkt door een verdraaiing van de fei ten (volgens hem zijn de Zuid-Koreanen de argeloze Noord-Koreanen cp het lijf gevallen) en mislukte pogingen de Chi nese communisten de Raad binnen te loodsen. Hij noodzaakt vooral de Ameri kanen hierdoor tegen dit laatste stelling te nemen, waardoor hij a.h.w. een con flict tussen China en de Ver. Staten voorbereidt. Moeilijkheden? Er zijn ook berichten binnengekomen, dat op het ogenblik te Moskou hoogst belangrijke besprekingen gaande zijn tussen Russen en Chinezen, cmdat naar verluidt, de ontwikkeling in Xorea, waai de weerstand van de Amerikanen al ge- ïuime tijd grote vorderingen heeft ver ijdeld, met geheel naar wens verloopt. Daarnaast schijnen er enkele moeilijkhe den gerezen te zijn tussen de Chinese dictator Mao Tse-toeng en de Noord- Koreaanse generaal Kim II Soeng, daar deze laatste zijn positie tegenover Mao wenst te bevestigen. Europees leger bepleit. Aan de andere kant van de Russische kolos, in West-Europa, is op het ogen blik West-Europa diuk bezig zich, al thans op papier, een voldoende defensie apparaat te verschaffen. Te Straatsburg, waar de raad van Europa op het ogen blik vergadert, heeft het probleem van de defensie de eerste plaats ingenomen. Churchill heeft daar uitgesproken wat door velen in Europa als wenselijk werd gevoeld. Hij pleitte daar nl. voor de vor ming van een geünificeerd Europees le ger, welk denkbeeld in de Raad grote bijval vond. Het is echter zeer de vraag of het er van komen zal, daar zijn voor stel vooral in Engeland weinig steun ge vonden heeft. Het gaat uit van een fede ralistisch gezien Europa, waar Engeland niets voor voelt Verder wenste Churchill grotere contingenten Amerikaanse en Engelse troepen op het vasteland van Europa, hetgeen geheel in de lijn van 't Franse memorandum lag, dat wij hier vorige week besproken hebben. De Fran sen vrezen nl. niets zozeer dan dat het vasteland van Europa beschouwd zal worden als een voorterrein voor de ach terhoeksgevechten, terwijl de eigenlijke linie langs het Kanaal zal komen te liggen. ,,Wij willen niet bevrijden, wij willen verdedigd worden", riep een Franse afgevaardigde te Straatsburg uit. Nederlanders kunnen hier volmondig mee instemmen. Vergroting weerbaarheid kost offers. Deze plannen zijn zeker nuttig, doch voorlopig kan ieder land op zichzelf nog voldoende doen om zijn weerbaarheid te vergroten. Dat dit offers kost, is al gede monstreerd in Denemarken, waar de re gering vorige week ten val is gebracht, wat nieuwe verkiezingen op 5 Septem ber tengevolge zal hebben. De regering had voorstellen voor een gedwongen le ning en een sterke verhoging van de be lastingen gedaan om de uitgaven voor de defensie te bestrijden. Daarnaast had zij een grote vermindering van de import voorgesteld, daar het tekort op de beta lingsbalans ongeveer 175 millioen gulden bedroeg. Een aantal artikelen zou slechts weer volgens een vergunningssysteem kunnen worden ingevoerd, doch dit ging de oppositie te ver, die de socialistische minderheidsregering daarop ten val bracht. De moeilijkheden met de betalingsba lans bestonden echter reeds voor de de fensie meer geld ging vragen. Men moet niet vergeten, dat Denemarken zijn grondstoffen voor de industrie veelal voor hoge prijzen in het buitenland moet kopen, terwijl de markt voor zijn agra rische producten in het buitenland over het algemeen minder gunstig is. Denemarken is maar een klein land, doch zijn moeilijkheden zijn ook in an dere West-Europese landen aanwezig. Daarom verdient deze kwestie onze vol le aandacht. België. Na de beroeringen in verband met de koningskwestie heeft Belgie deze week nu een nieuwe regering gekregen, we derom homogeen katholiek. De lauwe en de felle Leopoldisten hebben het veld moeten ruimen en over het algemeen zijn de figuren die nu met de ministers- steek getooid zijn, geen vooraanstaande politici. Paul van Zeeland heeft het kabi net gevormd, doch is zelf geen eerste minister. Dit is de senator Pholien. Het is te hopen, dat dit kabinet de verzoe ning en eendracht, die het land zo nodig heeft, kan herstellen. De commissie, welke de fancy-fair van de Cocksdorper Sportvereniging heeft georganiseerd kan met genoegen terug zien op hetgeen door haar tot stand is gebracht. Het feest werd ingeleid door gasten van het kamp „De Pinkster blom", die ten aanschouwe van een zeer groot aantal Cocksdoipers en Eierlan- ders een reeks volksdansen op keurige wijze uitvoerden. Ze oogstten veel bijval en er was dadelijk een vreugdige stem ming op het schoolplein. De voorzitter van S.V.C., de heer P. Meindertsma, opende de fancy-fair met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de commissie, die de fancv- fair had voorbereid. En hierop was het woord aan het „ge achte publiek", dat zich in een soort ker- misstemming op de diverse attracties wierp. Er werd gesjoeld, dat de schijven over de baan schoten, bussen werden bekogeld als gold het een hardnekkige sneeuwpop, die niet wijken wilde, ge schoten werd er als gold het doel de koning der (Eierlandse Gat) robben. De textielafdeling mocht zich eveneens ter stond in veler belangstelling verheugen. Maar vooral de thee- en oliebollen- tent kon de stroom van liefhebbers maar nauwelijks verwerken. Men kwam hier werkelijk handen tekort en pas tegen middernacht was de drukte op de eerste fancy-fairdag (Vrijdag dus) voorbij. Zaterdagmiddag was het de jeugd, die haar hart ophaalde bij de grabbelton en het touwtje trekken, twee oeroude, maar toch altijd nog springlevende attracties, zonder welker aanwezigheid een fancy- fair eigenlijk geen fancy-fair zou zijn.' Zaterdagavond was de toeloop nog groter dan Vrijdag, ia de stoutste ver wachtingen werden ^overtroffen en die waren, gelet op de goede zaken, die men daags tevoren had gedaan, toch al zeer hoog gespannen De diverse verlotingen deden het ook best, dank zij de vaardigheid der ver koopsters en verkopers vlogen de loten weg. De dagprijzen van het ballerospel en het sjoelspel werden resp. gewonnen door mevrouw Troost en mevrouv Van 't Noordende. Zaterdagavond werd de hoofdpris var het sjoelen gewonnen door Ainek' Meindertsma (een electrische fieblan taarn), de hoofdprijs van het balleispe (een staande schemerlamp) werd g4/on door mw. Waldus. De dagprijs ballero (een specerijenkastje) door de heer L. Laan. Een pracht slaapkamerkleedje werd gewonnen dooi mej. A. Waldus, een gehaakte sprei door de heer H. v. d. Hoort, een ontbijtlaken door mw. De Bloois. De wieg viel op no. 336, het kus sen op no. 318. De winnaars van deze laatste twee prijzen zijn nog niet bekend. Vanavond speelt ens 2e elftal aan Oosterend. Onze Feestcommissie bereidt een ou derwets feest voor ter herdenking van de kroning van H. M. Koningin Juliana. Dinsdagavond, 5 September, zal een lampionoptocht worden gehouden met medewerking van Texels Fanfarecorps. Voor de mooiste, eigen gemaakte lampi ons zullen fraaie prijzen uitgereikt wor den. Woensdag 6 September, worden de feestelijkheden geopend met muziek van de toren, waarmede dus een zeer oude traditie in ere zal worden hersteld. Daar na volgt een optocht met versierde fiet sen, autopeds, kinderwagens en andere kleine wagentjes. Na een rondtocht door Den Burg gaat men naar het feestterrein welk terrein dit is wordt nader be kend gemaakt. Daar worden dan 's morgens kinderspelen gehouden en 's middags vinden er wedstrijden voor vol wassenen plaats. Het gemeentebestuur is verzocht alle scholen vrij te geven. Alle werkgevers worden bij deze verzocht hun personeel eveneens vrij te geven en tenslotte last but not least! worden alle ingeze tenen van Texel verzocht op de kro ningsdag de driekleur uit te steken. „Hollands vlag, je bent m'.n glorie, Hollands vlag, je bent mijn lust, 'k Roep van louter vreugd „Victorie" Als ik je zie aan vreemde kust". Oók „Victorie" als wij ze zien wappe ren in de straten van onze dorpen en bij de boerderijen in de polders. k Las juist in het Tesselaartje (Trouwe vriend tweemaal per week Van een heer, die 't „Gouden Boltje" Door TE mooie bril bekeek Dat ons eiland wonderschoon is En de Tesselaar gastvrij, Daar wil ik geen woord van al doen. Dat gevoel is ook bij mij. Evenzeer wil ik beamen. Dat men uit het buitenland Texel dikwijls komt bezoeken Om zijn rijke vogelstand. Ook de vrijheid onzer duinen En de landelijke rust Wil ik mèt de schrijver prijzen, En dat doe ik zeer bewust. Maar, dat men geen woningnood kent, Daarin is u toch abuis, Want ik wéét niet hoeveel mensen Schreeuwen thans nog om een huis! k Denk alleen maar aan de paartjes, Die nu al jaar in, jaar uit. Door de woningnood gedwongen. Wachten op de huw'lijksschuit. 'k Wou, meneer, dat u gelijk had. Maar helaas, zo is het NIET! luist de woningnood op Texel ls het enige verdriet. Heus, zolang men nog in bunkers (1) En op kamers wonen moet, Is het met de woningruimte Op ons eiland lang niet goed. Niettemin hoop ik van harte Dat uw schrijven waarheid wordt, Tot plezier van vele mensen. Kon het zijn zéér binnenkort! HUIB DE BIJMELAAB. (1) (Of zeer inconsequent in bad hokjes. Red) PAL IN HET BADHOTEL. In het café-restaurant van Strandhotel Prinses Juliana is, blijkens adv. heden avond van 8 tot 12 uur bal. OPENSTELLINGhUREN DER PTT- KANTOREN OP TEXEL. VOOR HET PUBLIEK. Den Burg: Ma. t.m. Vrijd.: 8.30-12,30 en 14-19 voor post, telegraaf en telefoon Zaterdags: 8,30-13 uur v. post, tele graaf en telefoon. Zaterd.: 14-19 al- leen y. telegraaf en telefoon. De Cocksdorp: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14- O1??9 v' post en telegraaf.' Za- i'ó v' post en telegraaf; 14-15 en 18-19 v. telegraaf. Telefoon Ma t.m. Zaterdag: 8-20 uur Oostcrend: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12 14-15 en 18-!9 V post, telegraaf en telefoon. Zaterd. 9-13 v. post, telegraaf en tele- lefoon Gn 18-19 v' telegraaf en te- Oudeschild: Ma. t.m. Vrijd.: 9-12, 14-15 ®n 18"T9 v post, telegraaf en telefoon. Zaterd.: 9-13 v. post, telegraaf en tele foon. 14-13 en 18-19 v. telegr. en telef. Eierland: Ma t.m. Vrijd.: 15-16 v. post zaken. Zaterd.: 9-10 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8-20 v. telegraaf en telefoon. ,p?oTon: Ma' tm' Vr'id-- 8-9, 14-15 en 18-18,30 v. postzaken. Za. 8-10,30 voor postzaken. Ma. t.m. Za. 8-19 v tele graaf en telefoon. De Koog: Ma. t.m. Vrijd.: 9-11, 13,30-15 en 19-20 v. postzaken. Za. 9-13 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8-21 v. tele graaf en telefoon. De Waal: Ma. t.m. Vrijd.: 9-10 en 14-15 v. postzaken. Za. 9-11 v. postzaken. Ma. t.m. Za. 8,30-12,30, 14-16 en 17-19 voor telegraaf en telefoon. Op Zondagen zijn de kantoren Den Burg, De Cocksdorp, Oosterend, Oude schild en De Koog van 8-9 geopend voor telegraaf en telefoon. (Voor de Post dienst zijn de kantoren gesloten). De kantoren te Eierland, Den Hoorn en De Koog zijn des Zondags voor alle diensten gesloten. BLIJF VAN VOGELVLEUGELS AF! „Dierenbescherming" ontving weer berichten, dat jonge kraaien de vleugels worden afgeknipt, cm ze dan voor at tractie als tam dier bij huis te houden. jc 0C11C111L.X idiup; wau o" Lam uiex uij nuis ie nouaen nen door mej. Pruiksma uit Friesand; Afgezien van de vraag hoe dit vaak ge- de 2e prijs, een klein schemerlampje, beurt, dringt Dierenbescherming er nog eens od aan tnp tp 7i^n Hot DAT EERLIJKE TEXEL. Wij zouden ze niet graag oppoetsen, de vele fietsen, die onbeheerd op ons Gouden Boltje worden aangetroffen. Blijkbaar kan men zijn karretje onbe heerd achterlaten zonder angst voor dief stal: sinds het begin van dit (drukke) seizoen heeft men de politie niet eenmaal in de arm hoeven te nemen wegens ver missen van zijn rijwiel door zwijntjes- jagerij. Maar mocht uw fiets na 's nachts half twaalf onbeheerd aan de openbare weg worden ontdekt, tja, dan loopt u grote kans, dat de fiets wél „gepikt" wordt, niet door 'n langvingerig indivi du, maar door de politie zelf, want na genoemd nachtelijk uur mogen de fiet sen niet meer onbeheerd achtergelaten worden. Het spreekt vanzelf, dat men uit het bovenstaande niet mag opmaken, dat men alles maar kan laten slingeren. Dat ondervond om 'n voorbeeld te noemen een jongeman, die naar Texel over stak om er o m. mooie kiekjes te maken. Hoe dichter hij het eiland naderde hoe meer bevrijd hij zich voelde en op een maal nam hij zijn tas met fototoestel van de schouder en hing die zomaar op aan een haak in de gang van de Dokter Wagemaker. In zo'n gang passeren ieder ogenblik allerlei soert mensen. Toen „de onbekende verkeerde" net toestel onbeheerd zag hangen, sleepte hij het harteloos in de wacht. De eigenaar heeft het niet meer teruggezien, noch de poli tie, die onmiddellijk ingelicht werd. La ten wij hopen, dat de foto's die met dit gestolen toestel (zullen) worden geno- men, allemaal mislukken! WAS UITVERKOCHT. Het „Casino" was geheel uitverkocht, toen de toneelvereniging Sint Jan daar wederom een opvoering gaf van het blijspel „Amor gaat een straatje om". Ifc) UU5 eens op aan toe te zien dat dit couperen liet plaats vindt. Weliswaar worden de- e dieren later veelal goed behandeld, laar ze zijn zo gemakkelijk een prooi x>r katten en daarom adviseert Dieren- scherming in het algemeen: blijf van gelvleugels af, die toch alleen maar «ir de wind mogen worden aangeraakt! Het klipperschip „De Twee Gebroe ders" liep de haven van Oudeschild bin nen met aan boord twee wieken voor de destijds door storm zwaar geteisterde molen van polder Het Noorden. De ijze ren wieken zijn 28 m lang en wegen ie der 2 ton. Dank zij de bemoeienissen van de vereniging De Hollandse Mo zal de molen van Het. Noorden len, - eerstdaags dus weei nen draaien. volle glorie kun- Het plan tot berging van de schatten aan goud en zilver, die nog in het in 1917 getorpedeerde Duitsche schip Rena- te Leonhard .zouden zitten, laat de heer P. Visser uit Wijde Wormer niet los. Verleden jaar zijn er onderzoekingen gedaan naar het wrak, dat tien kilometer bewesten Texel ligt ter hoogte van Den Hoorn. De wichelroedeloper Verloop, uit Utrecht, stelde nauwkeurig vast, waar zich in het wrak de schatten zouden moeten bevinden. Met behulp van een ijzeren staaf zijnvervolgens peilingen verricht, waaruit de altijd optimistische fruitteler uit Wijde Wormer vergaande conclusies durfde trekken. En dit alles heeft de heer Visser er toe gebracht, een plan te maken, dat on- ize vroegere plaatsgenoot, de heer Coeper Jzn., schreef in het Hollandsch Ubouwweekblad het volgende arti kel verband met de Nationale Klein- v«^toonstelling te Den Bosch: zal u bekend zijn, dat de besturen vaiet Schapen- en Varkensstamboek in :e provincie het besluit genomen heh om ook met fokdieren aan deze voons land zo belangrijke expositie defc nemen. de fokkers de taak om dieren voq brengen die voor inzending in aaq-king komen. De jury belast met hetzoeken van de collectie uit Noord- Hoh heeft wel een zeer moeilijke taalm deze taak te verlichten en om de ters de overtuiging te geven dat getit wordt inderdaad zo goed mo- geli.e slagen heeft men gemeend de coll» voor het grootste deel op de foktte Opmeer uit te zoeken. De be- langieid van deze fokdag wordt hief zeer vergroot, dit blijkt nl. wel uit aantal inzendingen nl. varkens 120 ken, schapen 150 hokken. De groechapen van Texel afkomstig vooiiertogenbosch werd ten dele sa- men?ld door een Texelse Commissie. terw(e Commissie gevormd door het bestvan het Stamboek de definitie ve bdeling heeft, dit in verband met de irmiteit van de Texelse en N.- Holle groep van het vaste land. Geig is het toegestane aantal dat Nooiland in mag zenden niet al te groo plm. 80 fokschapen en 24 var- kensi dient echter te bedenken, dat er lbvincies zijn, zodat het totaal aantian de ingezonden fokdieren zeer ngrijk zal zijn. Verwacht wordt een ngrijk aantal bezoekers te Opmdoch men dient tevens te be denk dat nadien beoordeeld moet wordoe de N.H. collectie het maakt t.o.v.uit andere provinciën. Gooeschouwd is een opwekkend woon het ingezonden fokmateriaal te s igenbosch te gaan bezoeken overt maar het is algemeen bekend dat nerst wil weten of de dag bc- langni zijn en dit is zeer zeker het geval vooruit te komen in de fok kerij men nl. te weten wat bereikt kan vn en wat reeds bereikt is. Men is er net de gedachten de beste zelf te be1. Zien wat een ander voort- brenge aangewezen weg, om de ei gen \pel te verbeteren. Mogen wij u daaiu reeds opwekken om plaat selijk^ te vormen om gezamenlijk per a^ de reis op 15 Sept. naar 's- Hertosch te aanvaarden. Tijdig be spreken een autobus is gewenst, terwij-wacht mag worden dat de prijs, iet hoofdseizoen dan ten ein de is, jk zal zijn, vooral indien men de bu^el vol kan boeken. De toe- gangs)0,75 kan geen bezwaar zijn, de ka.worden zo nodig vooraf a^n u toegen, door de Secr. Ir. H. de Boer, nsplantsoen 6, Utrecht. Noomdse fokkers toont uw blij ken van belangstelling en maakt met uw collega's plannen om deze Nationale Tentoonstelling te gaan bezoeken. Voor de besturen van de Stamboeken is dit dan zeker een bewijs dat de fokkers me deleven met de geregistreerde fokkerij en de bereikte resultaten op het gebied van de kwaliteitsverbetering van de var kens en schapen. NIEUWE FOTO'S. Jantje van Groningen, Cornelia en Anton Hartog, Marius van Boven, Tine ke Toolens, Ans Wonder, Cor Beukema en Ina Westdorp zonden ons briefjes Wij hopen hen Dinsdagmiddag om 3 uur op de foto te zetten. S.V. Texel. We gaan weer wedstrijden spelen Over de opkomst bij de training kunnen we, over de laatste keren, tevreden zijn. De oude kern van Texel 1 is wel pre sent, enkele jongeren hebben, ondanks vacantie, nog geen tijd blijkbaar. Zo zal Zondag nog wel geen sterk Texel 1 aantreden, maar toch"belooft dit een belangrijk begin te worden. Het ter rein is weer prima en HRC heeft een goede reputatie. We mogen verwachten, dat dit eerste treffen een sportieve en nuttige wedstrijd zal worden. Texel 1-HRC Comb, speelt om half 3 Om 12 uur wordt gespeeld Texel 2-H.R. C. 4. Ook hier een proefopstelling en we hopen dat we er ditmaal in slagen mo gen om naast een behoorlijk le elftal 'n 2e te kunnen samenstellen, dat in het komende seizoen direct een woordje zal meespreken. Texel 1 en 2, zet het nieuwe speelseizoen succesvol in. Hedenmiddag ieder, die maar even kan, naar het terrein om gras op te rui men, dit geldt ook voor adspiranten. Aanvang half drie. Handbalnieuws G.D.S. GDS 1 speelde Zaterdag vriendschappe lijk tegen OSV, die in een 3-0 overwin ning eindigde. Vanavond spelen we een comp. wedstrijd tegen SVC om half acht. Vertrek van de Stenenplaats per auto om 6,45 uur. Opstelling: I. Ran C. Timmer W. Vendel M. Kuip D. v Heerw. A. Reij E. v. Heerw. N. Witte A. de Grave R. Keijzer A. Schraag Het 2e speelde Dinsdag tegen „Bosch en Zee". Met een gelijk spel 1-1 eindig de de wedstrijd. Vanavond gaan we naar Oosterend voor een comp. wedstrijd. Vertrek 6,45 uur. Opstelling als volgt: C. Kuip Tr. v. Heerw. L. Schoenmaker D. Jas L. Stiekcma R. Timmer H. Bakker, T Reij, J. v. Heerw. N. Smit F. Hoogenbosch getwijfeld getuigt van grote fantasie, durf en ondernemingsgeest. Hij wil nl.' het wrak met een drijvend eiland van staalconstructie benaderen, aldus de Helderse Crt. De bodem van het eiland, aat een oppervlakte beslaat van 32 bij 3- meter, wil hij 21 meter later zinken tot op de 5 meter dikke kleilaag, die zich op het wrak heeft vastgezet. Het cen trum van het drijvende eiland vormt de bouwput, waarin men even veilig zal kunnen graven tot op het scheepsdek, alsof men op de vaste wal aan het werk is, meent de heer Visser. Hij heeft, zijn op tekening gebrachte idee voorgelegd aan deskundigen van het waterloopkun dige Laboratorium te Delft. Dezen ach ten het zeer wel mogelijk, het gestelde doel te bereiken met een dergelijke con structie, waarop zij overigens maar wei nig aanmerkingen hadden, aldus de heer Visser. Het laboratorium is volgens hem zelfs bereid, de inwerking van stroom en wind op een proefmodel van de to ren na te gaan. Het plan tot berging van de schatten volgens het door de heer Visser aange geven schema zal waarschijnlijk zes Ton vergen. De gevormde Zaanse Naamloze Vennootschap kan dit kapitaal niet op brengen. De bedoeling is, de benodigde sommen op andere wijze aan te trekken. Voor dit jaar behoeven wij niet meer te verwachten, dat een expeditie naar het wrak zal worden ondernomen. Dat gebeurt op zijn vroegst, het volgend voor jaar of de volgende zomer. De bouw van het stalen eiland zal zeker enige maan den vergen en de zes ton diggen ook nog niet klaar. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 11 tot en met 17 Augustus 1950. Geboren: Anne zv Pieter de Vries en Akke Roskam. Pieter J zv Pieter J. Koorn en Grietje van der Woude. Anto- nia J. dv Pieter G Verseput en Klaar- tje Frankfort. Maria T. dv Johannes T. Boom en Naantje de Graaf. Frouke dv Cornells Vonk en Cornelia van der Vis. Hendrik S. zv Jozias de Wolf en Jeltje de Hoop. Erwin zv Cornells Ellen en Mar tha Lap. Ondertrouwd:- Lucas van der Veen en Hendrika W. van der Zabdt. Getrouwd: Cornelis Goënga en Foke- liena P. Vos. Overleden: Cornelia C. Daalder, 76 j., wed. van Pieter Brouwer. Dirk Brouwer 81 j., wedn. van Fijt je Dros. Gevonden: 1 kinderlaars, 2 bankbiljet ten, 1 br. sok, 1 bal, 1 badpak en hand doek, 1 zakhorloge, 1 hoofddoek, 1 zak mes. Handbal S.V. De Koog. Donderdag 24 Augustus a.s. speelt ons dameshandbalelftal tegen GDS van Den Burg. Aanvang 19,30. In de krant van Woensdag publiceren wij de opstelling van ons elftal. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Augustus 1950 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam, in het gymnastieklokaal in de Molenstr. Den Hoorn 10 uur Eerw. Heer Veldhuis Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bediening H. Doop De Koog 9,30 uur Ds. Janse n.m. 8 uur Ds. H. W. Hielkema, van Hilversum. Jeugddienst De Waal 11 uur Ds. Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Oudeschild 10 u. Eerw. Heer Chr. Nies- sink, van Haarlem GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg v.m. 8,30, 10,30 en n.m. 7,30 de heer Adr. Goedendorp, theolog. candidaat te Rotterdam. Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Dienst in de D.G. kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen. De Waal 11,15 uur Ds. van Veen j

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2