tandarts assistente Ook Den Hoorn gciat feestvieren Maandag 4 September schapenfokdag BUITENLANDS WEEKOVERZICHT /Raaét Ticoi textiei we$? Gebruik! lionetuneikiiikl Er bestond flinke belangstelling voor de vergadering, welke de Hoornder Feestcommissie Woensdagavond j.l. in het Loodsmanswelvaren had uitgeschre ven, want de voorzitter kon aan wel 45 personen het welkom toeroepen. Nadat de secretaris de notulen had ge lezen en de penningmeester had mede gedeeld, dat er nog f 24.- in kas was, vond een bestuursverkiezing plaats. Af tredend waren de heien A. Bakker en A. Smit en voorts moest in twee vacatu res worden voorzien. De heer A. Smit werd herkozen en de heren P. Zijm en Fr. Zwanenburg weiden tot nieuwe be stuursleden benoemd. Dit was de stem ming voor 1949. Daarna volgde een ver kiezing voor 1950: de heren M. Kikkert en PT Bakker werden herkozen, terwijl de heer Jn. Huisman tot nieuw bestuurs lid werd benoemd. Men was het er roerend over eens, dat er volgende maand feest gevierd moet worden. Dé 12de en 13de September werden als de voorlopige data vastge steld. (vervolg van pag. 1) al in genoemde twee landen is het com munisme nog steeds machtig en een gesta ge propaganda over Amerikaanse oor logshitsers, gepaard aan een speculeren op de afkeer van de oorlog, kan daar veel kwaad doen. Een teer onderwerp Een van de problemen, welke op de defensie van het Westen betrekking heeft, de inschakeling van Duitsland, is nog steeds zo'n teer onderwerp, dat het beeld van de katten om de hete brei hier zeker niet overdreven is. Het is de vraag of de plaatsvervangers dit probleem zullen aanvatten. Onge twijfeld zal het ter sprake komen, wan neer de ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Frankrijk en Engeland be gin volgende maand bijeen zullen komen. Het vraagstuk is al enige tijd geleden door Churchill aangeroerd. Een herbe wapening van West-Duitsland vond ech ter in de Westelijke landen en in Duits land zelf geen gewillig oor. En officieel staan de regeringen van Amerika en Frankrijk er nog afwijzend tegenover. Doch men gaat wellicht niet te ver, wan neer men beweert, dat het, nu de crisis toestand sinds de oorlog in Korea dui delijk aan het licht is gekomen, een on derwerp van ernstige overweging uit maakt. Steeds weer is er op gehamerd, dat West-Duitsland zo'n belangrijk on derdeel vormt voor het economisch her stel van het oude werelddeel. Met het plan-Schuman en de Europese betalings unie wordt West-Duitsland ten nauwste verbonden met het Westeuropese be drijfsleven. En men behoeft niet eens zo logisch te denken om te beseffen, dat de militaire bescherming van Duitsland een strategische, maar ook een economische noodzaak is. Dit gebied te laten bescher men door geallieerde bezettingstroepen zou een te zware belasting voor de be trokken landen vormen, zodat een Duit se bijdrage voor de hand zou liggen. Het is volkomen te begrijpen, dat dit in de Westeuropese landen op ernstige politieke bezwaren zou stuiten. Een van de oorlogsdoelen van 1939-'45, de demi- litarisatie van Duitsland om hernieuwde agressie te voorkomen, zou a.h.w. ver loochend moeten worden. Ook in Duits land zelf, waar het volk over het alge meen na de ervaringen met Hitier afke rig schijnt te zijn van alles wat met le ger samenhangt, stuitte en stuit een her bewapening op ernstige bezwaren. Dr Adenauer, de Westduitse bondskanselier, heeft dan ook steeds hiertegen stelling genomen. Zaterdag evenwel liet hij een ander geluid horen, toen hij in een inter view met de New York Times de nood zaak erkende van een belangrijke Duitse defensieve strijdmacht, welke in staat zou zijn het hoofd te bieden aan een eventuele aanval van de Oostduitse volkspolitie, het leger van de Russische zóne. Dat hij de berichten uit Oost- Duitsland verontrustend vindt, blijkt wel uit het feit, dat ook hij zich geschaard heeft in het koor van degenen, die meer Amerikaanse divisies op het vasteland van Europa willen zien. Men kan zich overigens niet aan de indruk onttrekken, dat de opinie in de Westelijke landen, met inbegrip van Duitsland, door dergelijke en andere uit latingen rijp wordt gemaakt voor een beslissing in de zin van een Duitse her bewapening. Ongetwijfeld zullen wij nog wel eens nader op deze kwestie in kun nen gaan. Griekenland In Griekenland is de regering van de middengroepen onder generaal Piastiras afgetreden, nadat de liberale ministers ontslag hadden genomen. De liberaal Venizelos heeft nu een nieuw kabinet gevormd, dat meer rechts staat. Afge zien van persoonlijke redenen, die in de Griekse politiek een zeer belangrijke rol spelen, schijnt het voornaamste geschil gelegen te zijn in de houding tegenover de communisten. Piastiras was van oor deel, dat een tegemoetkomende houding goede resultaten zou hebben, terwijl de liberalen van mening waren, dat de ge varen, daaraan verbonden, te groot zou den blijken voor de handhaving van de orde. België In België is het eind vorige week tot een door alle partijen afgekeurde ge welddaad gekomen. Lahaut, de voorzitter van de communistische partij, is door on bekenden in zijn woning neergeschoten. Deze wandaad werpt een schnl licht op de hoogte, waartoe de politieke harts tochten in ons buurland zijn gestegen. (nadruk verboden) Heel Texel was in uitbundige feest stemming toen Prinses Juliana op 7 Jan. 1937 met Prins Bernhard in het huwelijk trad. Hierboven een fotootje uit Den Hoorn, waar iedere woning zoals overal elders was versierd. En bin nenkort wordt er op Texel wederom feest gevierd, dan zal de kroning van Koningin Juliana worden herdacht. Bij de rondvraag werd door verschil lende aanwezigen gepleit voor het orga niseren van nieuwe spelen. De commis sie was ingenomen met deze gezonde critiek en zij zegde toe haar uiterste best te zullen doen om een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. De voorzitter hoopte, dat alle ingezetenen nun nieuwe ideeën kenbaar wilden maken aan de commissie, iedere tip is welkom. Men wilde eveneens pogingen in het werk stellen om het kinderfeest grootser te maken. Ook dit zal in overweging wor den genomen, maar het slagen daarvan zal afhankelijk zijn van de opbrengst der lijsten. Deze lijsten zullen in de loop van de volgende week bij de bevolking wor den aangeboden Hopen we, dat deze vergadering een geslaagd feest tot vrucht zal hebben! ONDERWIJS. De heer A. v.d. Hulst, Hilversum, is met ingang van 1 September benoemd tot onderwijzer aan de R.K. School te Den Burg. Deze school telt thans zes leerkrachten. VERVOER LANGS DE WEG. Naar aanleiding van een adv. in ons blad inzake een vakopleiding voor ver voerders merken wij nog het volgende op. Zoals algemeen bekend mag worden geacht is voor het vervoer langs de weg en vooral voor het beroepsvervoer, de eis gesteld, dat men, evenals dit in an dere takken- van bedrijven het geval is. voldoet aan bepaalde eisen. Indien u aan deze eisen niet kunt voldoen dan is het uitgesloten, dat u in de loop der ja ren een eigen bedrijf kunt stichten. Het is daarom gewenst dat een ieder die bij deze cursussen belang heeft, zich zo spoedig mogelijk opgeeft of meerdere inlichtingen inwint. „NAJAARSSTORMEN". Enkele ogenblikken voordat in „De Oranjeboom" het doek zou opgaan om de leden van „Het Masker" In de gele genheid te stellen het toneelspel „Na jaarsstormen" voor het voetlicht te bren gen, werd het mooie zomerse weer door een korte, maar betrekkelijk hevige on weersbui verdreven. Van half acht tot kwart over acht viel de regen bij stro men neer „Ga je mee naar de „Najaars stormen"? werd er geroepen Ach, men hoefde er niet voor naar „De Oran jeboom" te gaan om zich met een na jaarsstorm te confronteren. En toch was de zaal uitstekend bezet, toen genoemd toneelspel opgevoerd werd. De gasten nagenoeg allen van het Vasteland ge noten zeer van het voortreffelijke spel. Alle medewerkers bleken bijzonder goed op dreef en zij oogstten dan ook groot succes. Woensdag 30 Augustus wordt de laat ste toneeluitvoering gegeven. Dan brengt „Het Klein Toneel" „De Doorslag". MAANDAG 4 SEPTEMBER wordt dc jaarlijkse Schapenfokdag gehouden. Het totaal aantal inzendingen bedraagt 176 (vorig jaar 220). Hier volgt een overzicht van de rubrie ken en het aantal inzendingen voor iede re rubriek. Tussen haakjes het aantal in zendingen in 1949: 1-j. rammen 15 (29) 2-j. rammen 4 (6) Oudere rammen 10 (10) Schapen met 1 ramlam geb. voor 31-3, 22 (30) Schapen m. 1 ramlam geb na 30-3, 23 (29) Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam geb. voor 29-3 24 (22) Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam geb. na 28-3 27 (19) Schapen met 2 ramlammeren 24 (31) Schapen met 2 ooilammeren 9 (16) 4 tallen ooilammeren 5 (11) 4 tallen 1-j. ooien 9 (10) 4 tallen oudere ooien 4 (7) MOTORRIJDERS EN FIETSERS, OPGELET! In verband met de grote motorsport- dag, welke vandaag te Oosterend wordt gehouden, schrijft een der enthousiaste organisatoren ons het volgende: Komt allen naar de grote motorsport dag, die hedenmiddag op het sportterrein van SV Oosterend gehouden zal worden. Laat u inschrijven op het veld en rijdt mee in de grasbaanrace of in de sensa- tierit of zoek een aardige duo-engel en rijdt mee in de behendigheidsrit. Motor rijders, die willen deelnemen zij er op gewezen, dat terreinbanden niet worden toegestaan! Deze gelegenheid is voor Texel een unicum, nog nooit eerder ver toond Dus, maakt u meester van de fraaie prijzen die SVO beschikbaar heeft gesteld Na afloop van de wedstrijden zullen de prijzen uitgereikt worden. Te vens voor de beste rijder van de middag een fraaie beker. Wielrijders, u kunt 's avonds mooie prijzen in de wacht slepen want dan vol gen de behendigheidsritten voor fiet sers op het verlichte terrein. Ziet voor verdere bijzonderheden onze advertentie Aan de rand van Oosterend belooft het vandaag even spannend toe te gaan als in Zandvoort of Assen DE PAEDAGOOG „Jullie mogen hier niet fietsen!" Aldus waarschuwde een wande laar dezer dagen twee wielrijd- sters, die de verkeersborden ne geerden en de helling van de Bad- weg afreden- Ook van de „tip", welke de wandelaar hun gat wenste het tweetal geen gebruik te maken- Maar. de politie had zich op gesteld aan het begin van de weg en zo reden de overtreedsters in de (sterke) arm(en) van de politie „Die gaan op de bon!" dacht de wandelaar, die volstrekt geen me delijden had. De agent van politie haalde zijn boekje echter niet te voorschijn, maar gebood streng: „Doen jullie het nog maar eens over zoals het hoort!" Er zat niets anders op, dan naast de fiets terug te wandelen tot de top van het duin.. Na daar enkele ogenblikken krijgs raad te hebben gehouden keerden zij weer stevig stappend terug. De politie glimlachte. ...Bloem van Texel's wolvee.... DE PRIJSVRAAG. Wij brengen nog even in herinnering de door ons blad uitgeschreven prijs vraag „Wanneer wordt onze nieuwe bur gemeester geïnstalleerd?" De oplossin gen moeten uiterlijk MAANDAG 28 AU GUSTUS A.S. in ons bezit zijn. Een der mededingers naar de prijzen (voor een waarde van f 10. f 7,50, en f 5,-) rijmde: Wanneer komt de nieuwe burgemeester? Zo vraagt „de ouwe Tesselaar". Geld, goederen voor de weter, Raden? Weten? wist ik het maar! 'k Wil zo graag tien gulden winnen, Wat moet ik daar nu op verzinnen? Daar schiet mij eensklaps iets te binnn. Eenvoudig is het: „Ze zijn er mee doend", De Burgemeester komt op Texel Zodra hij is benoemd. (Dat sluit als een bus, maar de datum van de installatie staat er niet bij! Redactie). BOUWVERGUNNINGEN. Behoudens hogere goedkeuring heb ben B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: J. Schraag, de Westen, verbouw woon huis de Westen. Bureau Wederopbouw Boerderijen Haarlem, bouw boerderij Slufterweg. J S. v. Leeuwen, 't Horntje, verbouw boerderij te 't Horntje. J. H. Kikkert, Den Burg, verbouw perceel Weverstraat 12. Gebr. Kiljan, Den Hoorn verbouw woning Den Hoorn 14. Gebr. Hin, Zuidhaffel, bouw landbouwhangar, Zuiclhaffel. P. v. d Gaag, Den Hoorn, bouw woning te Dpn Hoorn. C van Harn Eierland, bouw woonhuis De Koog. A. Kooiman, De Waal, bouw woonhuis Wilhelminalaan S.V.C.-Nieuws. Morgen, 27 Augustus is de dag waar sportlievend Cocksdorp en Eierland lan ge tijd op gewacht hebben. Deze dag wordt ons nieuwe terrein in gebruik ge nomen Officieel is het al geopend op 24 Juni jl. Maar daar de grasmat nog niet van dien aard was om iedere week be speeld te worden, werd besloten om het nog enige weken rustig te laten groeien. Dit is wel een mijlpaal in het sportleven van SVC. Jaren is er gezocht naar een goed voetbalveld, maar steeds was dit zoeken vergeefs en werd er doorgemod derd op een slecht te bespelen veld. Tot dat de heer Van der Beek een stuk wei land ter beschikking stelde. Hierop is met man en macht gewerkt en nu be schikken we over een prachtig sportter rein met uitstekend ingerichte kleedka mers. We kunnen nu met een rustig ge voel onze gasten ontvangen. En morgen komen ze dan uit alle delen van het ei land. Om 1 uur spelen SVC A-Tex. Boys A. Plm. 2.15 uur de revanche match Ve teranen Cocksdorp-Eierland. Deze wed strijd werd vorige keer door Eierland met 2-0 gewonnen. Dus dat zal span nend worden. Om 3,15 uur speelt het le tegen M.O.D. 1. Dit elftal is ook reeds aan De Cocksdorp geweest. En met suc ces. Deze jongens hebben de harten ver overd van SVC. Dooi hun sportieve in druk en spel hebben ze laten zien dat voetballen ontspanning is. Vandaar dat het bestuur deze spelers opnieuw heeft uitgenodigd om tegen SVC 1 te komen spelen op deze dag. Hierna speelt het dameshandbalelftal een wedstrijd tegen GDS of Oudeschild. We hopen op goed weer en veel publiek. Ten slotte een verzoek aan alle leden en adsp.: komt hedenmiddag om half 2 op het terrein. Met schoffel, hakker of hooihark gewapend. Een ieder zij pre sent. SVC 1: W. Verseput H.v.Boven P. de Jong N. v. Egmond E. v. Beek L. v. Tongelen M P. Reuvers, M.v.Boven, A. Dootjes, W. v. Heerwaarden, H. de Waard Eierland Veteranen: C. Lagerveld A. de Wolf Jn. Stammes Jo de Graaf, A. Dros Bzn., B. Dros Czn. C. Verseput, A. Tollenaar, P. Kleve, Jb. v. Lente, H. v.d. Hoort S.V. Texel. Zondag komt Helder 2 tegen Texel 1 in het veld om half 3 en om 12 uur spe len Texel 2Helder 4. Ook dit kan een gcede voorbereiding worden voor de a.s. competitie. Helder 2 is een sterk elftal en T. zal goed voor de dag dienen te komen. Texel 2, waarvan ook het elftal een proefopstelling is, zal zich naast grotere snelheid, meer op beter spel moe ten instellen. Vóór alles staan deze wed strijden in het teken van voorbereiding. Op 10 Sept. begint voor Texel 1 de comp. met een thuiswedstrijd tegen Vro- ne. 17 Sept. ZAP-Texel, 24 Sept. St. George-Texel, 1 October Texel-Scha- gen, 8 Oct. RKAFC-Texel, 22 Oct. Texel- Koedijk. Van de afd. N.H. volgt de indeling binnenkort. S.V.O.-Nieuws. Maandagavond heeft ons handbalelf tal GDS 2 met 3-0 geklopt. Goed zo, da mes, gaat zo door! Eerst wegen de par tijen vrijwel tegen elkander op, maar naarmate de tijd verstrijkt, komt SVO steeds meer in de aanval en het zijn dan ook Janneke en Maatje, die de stand op 2-0 voor de rust brengen. Na de rust zet GDS wel alles op alles maar de verdediging van S. geeft niet thuis. S. weet zelfs nog eenmaal te doel punten, zodat het einde komt met een 3-0 zege voor SVO. Zaterdagmiddag nebben wij de motor wedstrijden. De aanvang is bepaald op 2,30 uur. Er zijn verschillende soorten wedstrijden, zowel voor lichte als zwa re motoren. Reeds nu zijn er al verschil lende deelnemers. Wij hopen nu maar, dat het goede weer ons Zaterdagmiddag niet in de steek laat, de entree is zo laag mogelijk gehouden. De prijzen zijn te be zichtigen in de etalage van de heer P. S. Kuiper, Kerkplein, Oosterend. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de door de Raad dezer gemeente op 28 Juli 1950 vastgestelde 10e en 11e verordening tot wijziging der Algemene Politieveror dening voor de gemeente Texel, vastge steld 20 April 1929, welke in werking treden op 1 December 1950, en de een en twintigste verordening tot wijziging der hiervoor genoemde Politie verordening, welke onmiddellijk na haar afkondiging in werking treedt, te rekenen vanaf heden, gedurende drie maanden ter lezing voor een ieder op de gemeente-secretarie zijn nedergelegd. Genoemde verordeningen zijn tegen betaling der Kosten algemeen verkrijg baar gesteld. Texel, 22 Augustus 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Loco-burgemeester, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. MARKT. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat in verband met de te houden Fokvecdag de weekmarkt op Maandag 4 September a.s. geen door gang zal vinden. Standplaatsen voor marktkramen en -stallen, ijswagens e.d. zullen niet wor den verleend. Het zal veehouders verboden zijn op de Fokveedag zelf stro op het marktter rein aan te voeren. Texel, 25 Augustus 1950. Burgem. en Wethouders voornoemd, De loco-burgemeester, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. GEMEENTE TEXEL. INVOER VAN VEE. Het Gemeentebestuur van Texel ves tigt er hierbij de aandacht op, dat voor het invoeren van vee in deze gemeente, eerst ten raadhuiae een invoervergun ning moet zijn verkregen en dat bij al het in te voeren rundvee, uitgezonderd nuchtere kalveren en graskalveren, een geldig wit certificaat aanwezig moet zijn, dus een wit certificaat dat niet ou der is dan 10 dagen. Dit certificaat moet bij invoer op Texel, dus aan de haven, aan de Directeur van de Vétérinair Hygiënische Dienst worden overgelegd. Vee, waarvan bij invoer een dergelijk geldig wit certificaat ontbreekt, zal van gemeentewege op kosten van de eige naar in de gemeentestal te Oudeschild worden opgestald er. moet binnen de kortst mogelijke tijd van Texel worden verwijderd, uiterlijk binnen een week. Aan veehandelaren kan een doorlo pende invoervergunning worden ver strekt. Texel, 26 Augustus 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel De loco-burgemeester, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de Psycho-techni- sche dienst van school- en beroepskeu ze en de bedrijfspsychologie van de Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid in Noordholland te Den Helder zit ting houdt in het gebouw Javastraat 149, elke Zaterdag van 10,30-12 uur. Formulieren voor aanmelding zijn verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. Texel, 24 Augustus 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Loco-buigemeesier, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER VERTROKKEN PERSONEN. Gerrit van Bostelen en echtg. v. Den Hoorn 107a n. Vlissingen, Havendorp 451. Anna M. Sauer, v. Molenstr. 12 n. Beverwijk, Romerkerkweg 39. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 18 tot en met 24 Augustus 1950 Geboren: Jochem, zv Lieuwe Schouw- stra en Elske Hoogterp. Maria J. G. dv Henricus J Leber en Catharina A. M. Hoogenbosch. Cornells J. zv Cornelis G. Zijm en Marretje Kuip. Gerardus J. zv Hendrikus W Keesom en Nelly Logman. Heieen, dv Jacob C. Dros en Marretje Daalder. Ondertrouwd, Getrouwd: Gene. Overleden: Marretje Dweelaard, 65 jr., echtg. v. Hendrik Tjonk. Hendrik S. de Wolf, 8 dagen. Gevonden: 1 br. herenportemonnaie, 1 verbandtasje, 1 duimstok, 2 wildklem- men, 1 gr. shawl, 1 gele shawl, 1 sleutel. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER SCHALKWIJK. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 Augustus 1950. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam, in het gymnastieklokaal in de Molenstr. 's avonds half acht Ds. J. Winter, van Rijk, in de Doopsgez. kerk, Jeugddienst. Den Hoorn 10 u. Cand. D. van Boven, Extra collecte v.d. Commissie v. N.- Holland boven het IJ. 's av. half 8 Ds. v. Reijendam, Jeugddienst De Koog 9,30 uur Ds. Janse 's av. 8 uur Ds. Janse, Jeugddienst De Waal 11 uur Ds. Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. restauratie der kerk Zuid-Eierland 's av. half 8 Ds. Soesan Extra collecte v.d. restauratie der kerk Oosterend 10 uur Ds. Klijnsmr. Maandcollecte kerkvoogdij 19,30 uur Ds. Klijnsma Jeugddienst, coll v.d. kerkeraadskas Oudeschild 10 u. Eerw. Heer Termaat GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg v.m 8,30, 10,30 en n.m. 7,30 uur Ds. Vogel van Geleen (L.) Oosterend 10 en 3 uur Ds. A. A. v.d. Leer GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Dienst in de D.G. kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Den Hoorn 11,15 uur Ds. van Veen Oosterend 19,30 uur Ds. van Veen Boekhandel Parkstraat TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. inBoekh.) onder nr. f 0,10 meer Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Jonge hanen te koop gevr. A. N. Plaatsman, Poelier, Tel. 139, Kogerweg 36, nabij Texla Te k. gevr. een geit of een gesneden bok. A. N. Plaatsman, Kogefweg 36, Tel. 139 n.b. bunker Texla Te k gevr oude kippen en hanen. P. Keijser.Schilderweg Te k. damesfiets f25,- of ruilen voor herenfiets. K. Kikkert, Eierland 75 Een tehuis gezocht voor 5 poes j s en 1 hond Zo spoedig mogelijk wegens emigratie Jac Plaatsman, De Waal 58 rond te k. gevr. kleine en grote percelen. Br onder no. 888 aan bur. v.d. blad Te k. eiken buffet en linnenkast Adres bur. Tex. Crt Te k 2de hands Eng. kinderwa gen, rijdt heerlijk. J H.Brü- geman, Warmoesstraat 9 Maandag op de markt vroege en late soorten aard- beienplanten. W. Rijk Wzn., Tel 230 Gev. een Swan vulpen. Tegen adv k terug te bek. A. Ellen, Wilhelmi- laan, Den Burg Verloren donkerblauw kindervest tus sen Kogerweg en Westerslag Gaarne terug, aan A. N. Plaatsman, ICogerweg 36 Te k. prima kleinbeeld camera formaat4'/2x6 -6x6 prijs f 15,- C. Zutphen, Kamerweg 19, De Koog Net kosthuis aangeb. te Den Burg. Br. onder no. 891 aan bureau van dit blad Met blijdschap en dank baarheid geveii wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Jan Hendrik N. BREMAN-Kikkert R RREMAN JACK Weststraat 7, Oosterend, Texel, 24 Augustus 1950. Enige kennisgeving voor Texel Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Heieen J C. DROS M DROS Daalder MARIJKE Eierland C 42, Texel, 24 Augustus 1950. Wegens vertrek der tegen- woordige, is er plaats voor een meisje, dat opgeleid wil worden tot bij Tandarts A. ten Hooi. Liefst in bezit van U.L O. diploma. Aanmelden vol gende week tussen 7-8 uur n.m.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2