FEEST Vandaag en morgen Arm dier P. C. Hin had de beste ram van de fokdag (Fokker de heer Jb. Eelman Gzn. Oosterend) Tentoonstelling was kleiner dan vorig jaar) maar ook fijner Vandaag en morgen gaan we feest vie ren. De volwassenen en de kleuters van heel Texel. Vanmorgen om acht uur toen onze volijverige expediteurs nog. druk bezig waren met het verspreiden van de Tesselaar om acht uur heeft Texels Fanfare reeds de blijde feestklan ken van de toren te Den Burg laten schallen: het Wilhelmus en andere nati onale liederen, oude, vertrouwde melo dieën. Om 9 uur vandaag begint een op tocht met versierde fietsen, autopeds, kinderwagens, enz enz. door Den Burg, de finish is het feestterrein naast Huize „Irene", ingang Hollewalsweg, waar on ze jeugd, de prille jeugd zo goed als de rijpere jeugd haar hart kan ophalen met allerlei leuke spelen. Hardlopen met hindernissen, zaklopen, mastklimmen, boegsprietlopen, autopedrace, blokjesra- pen. Enfin, voor elck wat wils.De hele dag feest van 12 tot 2 rust om de in wendige mens te versterken. Vanavond om 8 uur hardloopwedstrijd voor paren, strijd om de man en de vrouw op de Groeneplaats. Er zijn fraaie prijzen uitgeloofd, het inleggeld be draagt slechts een kwartje en daarom hopen wij (met onze ijverige feestcom missie), dat er veel meer deelnemers dan kijkers-buiten-de-touwen zullen zijn. Ja, dit moet weer zo'n echt ouwerwets volksfeest worden, waaraan iedereen deelneemt, zo goed als wij in onze feest commissie ook leden aantreffen uit a 11 e lagen onzer (heterogene) bevolking. En deze feestcommissie is van wal ge stoken in het besef, dat slechts aller eendracht macht kan maken, eendracht ook in dien zin, dat wij vandaag alle maal moeten proberen om de zorgen en de onrust van deze wereld te vergeten, vandaag gaan wij feest vieren, vandaag willen wij opgewekt zijn, het optimisme ruim baan geven, laten wij vandaag alle maal toegeven, dat de man die schreef: „Tob niet, het is altijd wat", gelijk heeft. Zoekt vandaag dus allemaal de (oranje-)zon op. En morgen. Zoekt de zon en zoekt de fouten in de etalages. De feesten dreigden eerst in het water te vallen doordat onze (piepjonge) „ver eniging voor volksfeesten en Texelse folklore" er niet in slaagde om toestem ming te krijgen voor een Lunapark. B. en W. beschouwden zo'n park als een (verkapte) kermis en die is afgeschaft. Zo'n Lunapark zou de feestcommissie geld in het laadje gebracht hebben en doordat het Lunapark een Luchtkasteel bleek, durfde onze feestcommissie het eerst niet aan om een feest op touw te zetten. Geen feest, zou een grote teleur stelling zijn geworden voor allen die mast willen klimmen, tonnetje willen kruien, om een (flinke) vrouw of (held haftige) man willen strijden. Een winkelier stelde 35 houten bees ten beschikbaar voor de kinderspelen (Firma Heijkamp ,De Toko"). Na ampele besprekingen besloot de commissie het er toch op te wagen, koste wat het kost. Borgen waren spoe dig gevonden, ja, geachte lezers, er zijn meer (onbekende, althans officieel onbe kende) ereburgers can ge vermoeden kunt. Aan hen is het te dankn, dat er toch feest gevierd zal worden Aan de wedstrijden welke op 't land bij de Holle walsweg worden gehouden kan iedereen deelnemen, het kost NIETS, maar des avonds kost deelname aan het feest-voor -volwassenen een kwartje. Men neme dus allen deel en iedereen zij getuige van het GROOTSE VUUR WERK, dat Donderdagavond om half 9 op het feestterrein wordt afgestoken. Het ligt voor de hand, dat de politie ver zocht zal worden >m medewerking welke zij steeds op lofwaardige wijze heeft verleend' Altijd zijn er „Skuifies- lopers", die voor niks en niemendal wil len genieten. Die grijpen Donderdag avond stellig mis als zij menen het vuur werk vanaf de Westerweg of Hollewals weg te kunnen gadeslaan! De politie zal hen tot doorlopen manen en waar moge lijk de weg afsluiten. (Ook bij de mo torwedstrijden te Oosterend werd deze BEROEP AANGENOMEN. Cand. A. F. Goedendorp heeft het be roep naar de Geref. Kerk Den Burg aan genomen. GEEN REPETITIE. Wij verwijzen naar de adv. waarin de R.K Zangvereniging Con Amore mede deelt, dat zij heden met repeteert. Geen wonder: vanavond gaan wij allemaal feest vieren op de Groeneplaats! HEEFT U AL EEN KAART? Om opstoppingen bij de loketten te voorkomen heeft onze feestcommissie besloten tot voorverkoop van de kaarten voor het vuurwerk. Ze zijn verkrijgbaar in de sigarenwinkels te Den Burg. ZONDAGSSCHOOL DOOPSGEZINDE GEMEENTE. In verband met de Gemeentedag op 17 September is besloten om de Zondags scholen te laten beginnen op Zondag 24 September. Dit geldt ook voor de 5-jari gen in Den Burg EINDCONCERT. Zaterdagavond geven Texels Fanfare, D.E.K., Excelsior en VIOS een concert in het Park. Met dit optreden wordt de reeks uitzendingen, welke onder auspi ciën van onze VW werden gehouden, gesloten. DIRECTEUR TEKENSCHOOL. De heer W. J. Jouwersma werd be noemd tot directeur van de Avondnij verheidsschool Texel (De Tekenschool) als opvolger van de heer H. Steenhuis, die benoemd werd tot Hoofd van de Ulo te Meppel. De Tekenschool zal haar les sen binnenkort hervatten. (Adv. volgt). Ontplooi U, waai uit nu! maatregel genomen). Vuurwerk voor een kwartje! Wat koop je tegenwoordig voor een kwartje? Al komt er duizend man dan moet er o.i. nog dik geld bij en daarom hopen wij, dat de collectebussen niet vergeefs ge rammeld worden. Alle kleine bijdraag- jes maken toch nog een aardig cijfer. Vorige week werd per adv. aangekon digd, dat het feest alleen voor kinderen van Den Burg was, dit is een misver stand: ieder kind van heel Texel is hier hartelijk welkom. Stuurt ze dus allemaal met oranje getooid, naar Den Burg. 4 September is de etalage-ioytenwed- strijd begonnen, zie daarover elders. Gaarne besluiten wij met de hoop, dat het feest door goed weer wordt begun stigd (het Oranjezonnetje hebben wij hard nodig) en dat heel Texel vandaag de vlaggen uitsteekt. Is uw vlag „zo klein"? Dat maakt niet uit: ook de klein ste vlag moet vandaag en morgen wap peren. Het vuurwerk heeft 21 afdelingen met totaal 57 nummers. Opening van 't vuurwerk door „groot salvo van luchtvuurwerk. Bestaande uit: zware dubbele luchtkanonnade twee maal een zware slag gevende, de laatste met bliksemlicht. Twee bloemvuurpijlen met dukatensporen, fraaie bloemenre gens in diverse kleuren uitwerpende. Grote magnesiumlichtkrans stijgt van de grond het luchtruim in met tot slot schitterlicht en zware explosies. Grote prachtbom, welke hoog in de lucht een fraai bouquet diamanten en safieren uit werpt. Grote slotdecoratie, oa Ontbranding van een aantal grote brillantfonteinen, welke een fraaie decoratie om het mid denfront vormen. Links en rechts van dit fraaie nummer ontbranden grote brillant vuurbommen in Chinees ster renvuur, terwijl tegelijk een menigte ge kleurde vuurbloemen over het geheel heenwelven. Groot slotbombardement en sterrenregens". IETS VOOR DIERENBESCHERMING. 'k Vraag een klein plaatsje in uw blad Voor 't geen gebeurde dezer dagen, Dat d' Oosterender jeugd zich zo vergat Een kleine kat gemeen te plagen. Kop en staart zo tussen beiden, Twee helden en de derde man, Met de fiets over 't beest te rijden, In flinke vaart zo nu en dan. Vroeger werd op school geleerd, „Meester schreef op 't bord met krijt: Jongens, doe toch niet verkeerd. Behandel dieren toch met zachtheid. In het dorp zijn toch wel dienders! Loop eens rond en tast eens toe. Waar moet het henen met die kinders Opdat men zoiets niet meer doe! Z.E. 118 TexelA. vLeeuwen-Boon. KLEUTERSCHOOL OOSTEREND. De Kleuterschool te Oosterend heeft 18 nieuwe leerlingen mogen begroeten, in totaal wordt deze school nu door 58 kleuters bezocht. Er kunnen nog enkele „Oosterendertjes" geplaatst worden. GRANAAT IN TUIN. In de tuin achter de woning van de familie J. van Heerwaarden, Molenstraat 28, is een zware granaat gevonden, toen een zoon van de heer Van Heerwaarden aan het spitten was. Het gevaarlijke pro jectiel, dat een halve meter diep lag, is door de politie weggehaald. DE ETALAGE FOUTENWEDSTRIJD. Aan de etalagefoulenwedstrijd nemen 69 winkeliers deel, met 90 etalages. Re- chercheurs-m-de-dop en de volwassenen eveneens, kunnen dus aan de slag. Vele fouten zijn al ontdekt, want Maandag is de wedstrijd begonnen. Sommige winke liers hadden hun etalage Zondag al in gericht en veien waren toen al druk aan het speuren! Bij de winkeliers zijn de lijsten gratis verkrijgbaar. Maandag 11 September moeten de for mulieren ingeleverd worden Er is voor f 100 aan prijzen, de eerste prijs is f 50,Bij meerdere goede oplos singen volgt loting of splitsing van de le prijs. Hiervoor worden waardebonnen gegeven, welke bij de deelnemende win keliers kunnen worden besteed. LANDBOU WHU1SHOU DSCHOOL AL TE KLEIN! Voor de nieuwe cursussen van de iandbouwhuishoudschool hebben zich ongeveer 60 leerlingen aangemeld, in to taal wordt de school nu door 160 leerlin gen bezocht. Door de grote toevloed van leerlingen is de school (die vorig jaar Nov. geopend werd), te klein en moet nu ook les gegeven worden m „Het Glazen Paleis", Nieuwstraat, (de gehele week) en in het gebouw „Eben Haëzer", Juli- anastraat (gedurende één dag per week). Het personeel van de school is met 2 leerkrachten uitgebreid: mej. E. de Waal te Utrecht, vverd benoemd tot lerares voor de naaiklasse, mej. H. Smelik, uit Amsterdam, tot lerares voor de land- bouwhuishoudklasse. Voorts vernemen wij, dat men de Avondcursussen in October hoopt te her vatten. Adv. volgt. DE MEDAILLE welke beschikbaar ge steld werd door het bemeentebestuur voor de beste ram van de fokdag is ge wonnen door de oudere ram F4687 van de heer P. C. Hin, Spang. Fokker was de heer Jb. Eelman Gzn., Oosterend. „Een opgelegde kampioen", aldus de ju ry. De zilveren wisselbeker, welke werd uitgeloofd door TESO voor de beste een jarige geregistreerde ram (op Texel ge boren) werd gewonnen door de fokker- eigenaar G.C. Kikkert, de Westen met de ram F5507. Deze ram werd tot re- serve-kampioen verklaard. De zilveren wisselbeker van het Schapenstamboek werd gewonnen door de heer P. C. Hin, Spang, voor het beste schaap met twee ramlammeren. De N.V. TESO-beker is eenmaal gewonnen door de heren gebrs. Boersen, tweemaal door de heer Hin en tweemaal door de heer Kikkert. Men moet hem tweemaal achtereen winnen, of driemaal totaal om hem zijn eigen dom te kunnen noemen. De beker van het Stamboek wordt 't eigendom van degene, die hem driemaal gewonnen heeft. De heer Hin heeft deze al tweemaal gewonnen! De inzending nr. 166, viertallen 1-j. schapen van één vaderdier, van de heer Jb Eelman Gzn., te Oosterend, werd kampoensgroep ooien, het 4-tal oudere fokschapen van de heer P. C. Hin, Spang inzending nr. 173, werd res. kampioens- groep ooien. Wij hadden een onderhoud met de heren K. Hogetoorn, uit Beemster en Ir. W. van Ooyen, uit Alkmaar, leden van de jury, die verklaarden: Het ingezonden materiaal is aanmerkelijk beter dan vo rig jaar. Dit is gedeeltelijk te danken aan de betere grasgroei en aan het feit, dat aan dit beste jaar ook enige goede jaren voorafgaan, 1949 was bv. ook een goed jaar. De goede prijzen voor het wol vee zijn voor de fokkers een stimulans om goede zorg aan hun schapen te be steden. Wij hebben lang niet zoveel af wijkende huiden gezien als voorheen. Texel moet oppassen, dat het niet te grof wordt. Men moet niet alleen op het ge wicht letten, nee, het type moet de door slag geven. „Het aantal inzendingen was kleiner dan vorig jaar!" „Inderdaad, kleiner, maar OOK FIJ NER" Texel is op de goede weg, er is meer geselecteerd dan vorig jaar. Aan de hand /an de catalogus wer den de rubrieken nog eens in ogen schouw genomen: Een-jarige rammen was, aldus de jury, een goede tot beste rubriek, te weinig uitgesproken kopdie- ren, geen uitblinkers. Twee-jarige ram men: zeer goed. Oudere rammen: de kampioensram was hier een uitgespro ken kopnummer, vorig jaar was hij ook nummer een. Schapen met 1 ramlam: goed. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam: zeer goed. Schapen met 2 ramlammeren: zeer goed, een grote en toch zeer goede inzending (24), zonder kopnummers. Schapen met 2 ooilammeren: goed. Vier tallen ooilammeren van één vaderdier: een rubriek zonder uitblinkers. Viertal len 1-j. schapen van één vaderdier: zeer best, met 2 uitgesproken kopnummers. (Van de 9 inzendingen vijf prijzen en 3 ervan naar Den Bosch!) Viertallen oude re fokschapen: aantal inzendingen te ge ring. De jury. Voor de rubriek 1- en 2-j. rammen: Ir. W. v. Ooyen, Alkmaar; D Hin en A. Boerhorst. Oudere rammen en schapen met twee ooilammeren: D. Appel, H.-Hugowaard; J. Bakker Jzn en P. Hin Dzn. Schapen met 1 ramlam, geb vóór 31 Maart: A. Groot, Ooster-Blokker; S. J. Keijser en A. Hin Dzn. Schapen met 1 ramlam, geb. na 30 Maart: P. Pijper, Twisk, P. W. Koning Johzn. en J. Kikkert Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam, geb. vóór 29 Maart: J. de Jonge, Beemster; Jb. J. Hin en A. Goeman. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam, geb. na 28 Maart. W. v.d. Oord, Barsinger- horn; H J Keijser Dzn. en P. Verberne. Schapen met 2 ramlammeren: K. Ho getoorn, Beemster; W H. Bakker en N. Bakker. Viertallen ooilammeren 1-j. en oudere ooien: Jb. Reijne, Barsingerhorn; F. R. Keijser en P. Bakker W.Tzn. Extra prijzen: K. Hogetoorn, N. Beem ster; C. Roeper, Alkmaar; J. de Jonge, Beemster. De juryleden van de Overkant waren op een na (de heer v.d. Oord, oud-voor zitter van het Schapenstamboek), allen bestuurslid van dit Stamboek. De handel. Tijdens de fokveedag ontstond een le vendige handel: een flink aantal ram lammeren wisselde van eigenaar voor bedragen lopende van f 150-f 500. De heer P.C. Hin verkocht een ramlam voor f500 aan een fokker aan het Vasteland; de heer Jb. Eelman Gzn., 2 ramlamme ren voor f 200 per stuk en een voor f 150 (naar Friesland); de heer M. J. Kikkert 2 ramlammeren naar Friesland en 1 naar N.-Holland voor f200 per stuk; de heer G. J Veeger verkocht een ramlam voor f 325 aan mw. de wed. Beumkes, Den Hoorn; de heer G. C Kikkert verkocht er een voor f 275 aan een fokker van de Vastewal; de heer M Th. Bakker, Spyk, verkocht een ramlam voor f 275 aan de heer M. J. Kikkert te Den Hoorn; de heer Joh. J. Roeper Johzn., Oosterend, verkocht 8 ramlammeren voor gemid deld f 200 per stuk aan de heer Roorda, Friesland; de heer G. C. Kikkert ver kocht een 1-j. ram voor f 525 aan de heer Th. Bakker, Spyk. De uitslag: Eenjarige rammen (15) la. G. C. Kikkert, De Westen, zilveren TESO-wisselbeker en naar Den Bosch. (Reserve-kampioen), lb. R. Eelman Azn., Oosterend 2. Jn. C. Hin, de Nes. 3a. Joh. Roeper Johzn., Oosterend 3b. C. Verberne, Spang Eervolle vermelding: M. C. Bakker, Den Hoorn; G. C. Kikkert, de Westen Tweejarige rammen (4) 1. P. C. Hin, Sp mg en naar Den Bosch 2. Jb. Eelman Gzn., Oosterend 3. Jac. Lap en Zonen en naar Den Bosch Oudere rammen (10) 1. P. C. Hin, Spang, zilveren medaille gemeentebestuur (uitgeloofd voor de beste ram van de fckdag). Naar Den Bosch. 2. S. W. Koning Lzn., Oosterend 3. Gebrs. Koorn, Driehuizen. Naar Den Bosch Eerv. verm. Mevr. Dijt, Den Burg. Schapen met 1 ramlam, geb. voor 31 Maart (22) 1. P. Verberne, Spang 2.G. J. Veeger, Westermient 3. Joh. J. Roeper Johzn., Oosterend Eerv. verm. G J. Veeger, Westermient en Joh. J. Roeper Johzn., Oosterend Schapen met 1 ramlam, geb. na 30 Maart (23) 1. M. C. Bakker, Den Hoorn 2. S. W. Koning Lzn., Oosterend 3a. P. Verberne, Spang 3b. P. C. Hin, Spang Eerv. verm Jb. Lap en Zonen, Den Hoorn. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam, geb. voor 29 Maart (24) la. Jb. Eelman Gzn., Oosterend lb. N. Kikkert, De Koog 2a Jb. Eelman Gzn., Oosterend, naar Den Bosch 2b. G. C. Kikkert, de Westen 3. P. W Koning Johzn., Oost Eerv. verm. M. J. Kikkert, Den Hoorn; Jb. Eelman Gzn., Oosterend; N. Kikkert, De Koog. Schaap met 1 ooi- en 1 ramlam, geb. na 28 Maart (27) 1. P. C. Hm. Spang, plus premie van f50 door de 3 Texelse Landbouworgani saties voor 9958F, naar Den Bosch. 2a. P. C. Hin, Spang, naar Den Bosch 2b. M. C. Bakker, Den Hoorn 3a. M C. Bakker, Den Hoorn 3b. G. C. Kikkert, de Westen 3c. Joh. J. Roeper Johzn., Oosterend Eerv. verm. C. Verberne, Spang; G. C. Kikkert, de Westen; S. W. Koning Lzn., Oosterend. D. Hin, Oudeschild. Schapen met 2 ramlammeren (24) 1. P. C. Hin, Spang, zilveren wisselbe ker v.h. Schapenstamboek en premie van f50 voor 996ÓF. Naar Den Bosch 2a. Jb. Lap en Zonen, Den Hoorn en premie van f 50 voor 0600F 2b. M. C. Bakker, Den Hoorn 2c. G. C. Kikkert, de Westen 3a. S. W. Koning Lzn., Oosterend, naar Den Bosch 3b. M. J. Kikkert, Den Hoorn 3c. J. M. Bakker, Den Hoorn Eerv verm. A. P. Dalmeijer, Oude schild; J. C. Hin, de Nes. Schapen met 2 ooilammeren (9) 1. Jb. Eelman Gzn., Oosterend 2. Jb. Lap en Zonen, Den Hoorn 3. N. Kikkert, De Koog Eerv. verm. L. Vermeulen, Wester geest. Viertallen ooilammeren van één va derdier (5) 1. M. C. Bakker, Den Hoorn 2. P. C Hin, Spang 3. Joh. J. Roeper Johzn., Oosterend Viertallen 1-jarige schapen van één vaderdier (9) la Jb. Eelman Gzn.. Oosterend, kam- pioensgroep, naar Den Bosch lb P. C. Hin, Spang, naar Den Bosch 2. G. J. Veeger, Westermient, naar Den Bosch 3a. R. Eelman Azn Harkebuurt 3b Jb. Eelman Gzn., Oosterend. Viertallen oudere fokschapen (4) 1. P. C. Hin, Spang. res. kampioens- groep 2 Joh. Roeper Johzn.Oosterend WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. In de week van 28 Aug. tot 2 Sept. werden aangevoerd 56,679 stuks kippen eieren. Kg.-prijs f2,70. Vorig jaar be droeg de aanvoer in dezelfde periode 48,271 stuks. De kg-prijs was toen f 2,38. De kwaliteit der aangevoerde eieren is bij bepaalde pluimveehouders minder goed! HIJ MOEST MEE! Een arbeider van elders, werkzaam bij de oogst, ging Zondagavond de bloeme tjes buiten zetten. Het voor hem zo vro lijk begonnen feest eindigde in de ka zerne van de politie, die hem verbali seerde wegens openbare dronkenschap: TRAGISCH. Toen de 49-jarige heer B. Zijlstra, uit Hilversum, Maandagmiddag omstreeks 1 uur samen met zijn vrouw een badhokje op het strand bij De Koog betrad om zich na een verfrissend bad te kleden, zakte hij plotseling in elkander. Dokter Schalkwijk, die in allerijl ontboden werd kon slechts de dood constateren. Het echtpaar Zijlstra logeerde in pension „Duna", aan de Kaapweg, te De Koog. (Ingezonden mededeling). ONDER POMP. „Zeg, ik mis de rubriek „Onder de Pomp!" „Dat ken kloppe, de pomp staat nou in de etalage van Martien Bakker: deer stroomt een waterval over een lampe- kap en dot ding bluuft spliksplinter- neuwt." UITSLAG AANBESTEDING. Door architectenbureau Joh. G. Brand- steder, Den Haag, werd namens de heer Fr. Hopman aanbesteed de verbouw van het bestaande bedrijfsgebouw en nood stal tot landbouwschuur met veestalling en het bouwen van een woonhuis, met daarbij behorende werken, te De Waal. De uitslag was: Fa. Duin f 29,500, Gieze f 29,800,Venema en Burger f 30,500,—. Texelse Boys-Nieuws. Donderdag geen trainen. Dammers bijeen. Vrijdag komen onze dammers, leden van O.K.K. weer bijeen. Trouwe op komst wordt verzocht en nieuwe leden zijn van harte welkom. S.V. Texel. De laatste Zondag voor de comp. werd nuttig besteed. Het werd een snelle wed strijd tegen KFC 2. Voor de rust werd stand gehouden ondanks een kleine veldmeerderheid der gasten. Dit Koger spel, hoewel de spelers heel behoorlijk op elkaar waren ingesteld en snel en doortastend waren, ook nu en dan wat te stevig, kon ons toch niet zo bekoren als dat van Helder 2. Er werd o.i. te veel door de lucht gespeeld terwijl hun schot vaardigheid niet al te sterk bleek. Aan de andere kant mogen we keeper Bertus en de verdediging, waarin Harry Wim Langeveld heel behoorlijk verving, wel een compliment maken, want ze gaven weinig kans. De halflinie stemde even eens tot tevredenheid waar vooral snel heid moet worden toegepast en zuiver plaatsen. In de voorhoede te weinig zui vere passes, het direct doorspelen en meteen kansen scheppen, moet ons suc ces brengen, dat hoge spel is meestal in het voordeel der verdedigers. Zoals ge zegd een snelle wedstrijd met K. iets meer in de aanval, maar ook T. probeert het sterk en als het meedrinken is, staan we nog gelijk: 0-0. Ook in de 2e helft zal blijken dat de laatste loodjes het zwaarst zullen wegen; opnieuw een spannend strijden om de leiding. Als K. over rechts aanvalt, wordt de bal voor het doel geplaatst, waar Henk de bal mist, K. 'neemt met een onhoudbaar schot de leiding. Intus sen heeft Bert al een aantal moeilijke schoten prachtig verwerkt. Maar T. geeft het niet op, goed doorgespeelde ballen van Piet Stam en een schot over de lat bewezen dit reeds. Als Harry dan op brengt, plaatst hij de bal zuiver over de backs heen en Henk loopt prachtig door en scoort uitstekend: 1-1. De druk op ons doel wordt groter, we zitten in het laat ste kwartier en enkele spelers raken vermoeid. Uitstekend werkt Bertus in 't doel, de backs en spil werken hard, maar steeds komen de aanvallen terug; na een aantal corners die door Bertus e.a. onderschept worden, wordt er een benut terwijl vlak voor het einde een schot der linksbinnen doel treft. Met 3-1 voor K. kwam hst einde. Een goede oefening. Aan de wedstrijd Texel 1-KFC 2 ging een Juniorenwedstrijd vooraf. Hadden we verwacht dat onze jeugd een lesje zou krijgen, het liep anders. Al heel spoedig beproefde Jan de Beurs de kwa liteit van de keeper en er was kans, na een schot tegen de lat volgde opnieuw een schot en het is 1-0, terwijl we de me ning zijn toegedaan dat we zelfs niet eens de minste zijn en dus doorzetten, en het ging. Jan de Beurs en Aat Koger scoorden er lustig op los. De jongens hadden er zin in en dat was al heel wat gewonnen. Met de rust was het al 3-0. Ook de 2e helft was geheel in ons voordeel en het einde kwam met een klinkende 6-0 overwinning. TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer. Te k. een prima spelend Erres radiotoestel f 85,- en stofzuiger f20,-. Oudeschild 130 Te k. plm. 500 pak schoon haverstro.Gebr. Koorn Waalenburg, Tel. 48, Den Burg evr. rooiers voor 1 ha aardappelen. R. Eelman Oosterend O 18 Te koop mooie haardkachel. Schilder- eind 1 Te k. aangeboden een beste bakfiets, elk aan nemelijk bod. Molenstr. 62 Te k. 2 2'/2-j. kalfkoeien kalftijd November P. Bakker Molenstraat 4, Den Burg Ie koop D.K.W. motor 200 c.c.c. L. Kikkert Oude schild 290 Prachtige drui ven 50 ct. per pond. J. N. Rijk, Kogerstraat 74 Door Gods goedheid werden wij heden verblijd met de geboorte van onze Zoon en Broertje Dirk Cornelis (Kees) A BREET R. BREET-Fiddelaar BETTY Texel, 1 September 1950, Den Burg, Nieuwstraat 22 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Frederika Wilhelmina Deliana O. W. SCHOLTE E N. SCHOLTE-Mets SIJTJE Ned. Herv. Pastorie, Ooster Blokker, 31 Augustus 1950 God nam van ons. God gaf aan ons. Zaterdag, 2 Sept. werd onze Zoon Theo geboren. Bij het H Doopsel ontving hij de namen THEODORUS CHR1ST1AAN JOZEF J. BUISMAN C. M. C BUISMAN- Woestenberg Den Burg, Wilhelmina!. 84 ONDERTROUWD: P. P. Bakelaar en N. M. Plaatsman Huwelijksvoltrekking, 19 September 1950. De Waal, Texel. Geen ontvangdag.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2