De moeilijke keus Het Eierlandse Gat kan dichtslibben en vruchtbaar worden Na drooglegging Waddenzee tussen Texel, Vlieland en Kornwerderzand Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Jeugdrubriek September 1950. Geachte Redactie. Wilt u het schetsje uit de Tex. Crt van 2 Aug. 1950 (Texel, Vlieland, Friesland, Afsluitdijk, Kop van N.- Holland) nog eens herplaatsen en dan de dijk van Texel naar de Afsluit dijk ook laten uitkomen bij Korn werderzand? Dan zou deze droogleg ging een driehoek worden, maar. zo klein mogelijk gehouden, omdat de grond zo onvruchtbaar is. Het Eierlandse Gat kan dichtslibben, vruchtbaar worden.... daarbij een Sluftergebied worden. Ook het ge bied tussen de dijk van Texel-Af sluitdijk, de Afsluitdijk zelf, Wierin- gen, Balgkanaal en Texel zal aan slibben. Kan men later die kleine on vruchtbare driehoek niet bebossen, of bewerken met compost, zoals in Drente gebeurt? De getijstromen zul len er uit moeten. Hoe komen de, Wadden zo met zand bedekt? Van Onrust, van de Vliehors, van de Eier landse Gronden. In uw blad van 12 Aug. 1950 staat, dat men in Friesland van mening is, dat eerst de IJselmeerpolders voltooid moe ten zijn. Dat zal nog wel 20 jaar duren. Ik weet niet of Vlielands burgemeester dan nog in functie zal zijn, als het met de leeftijd overeenkomt, hoop ik van wel. Een groot deel van Vlielands zand zal dan de zandlaag op de Waddenzee dik ker hebben doen worden. Omstreeks 1890 was het Eierlandse Gat 5 meter diep. In één stormnacht, ik meen in de Decembermaand 1894, was de diepte op 10 meter gekomen. Met wachten wordt het Wad dus niet vruchtbaar. Integen deel, de toestand wordt slechter. Welke geoloog zou nog eens in uw blad willen herhalen, dat het Marsdiep steeds dieper wordt (nu reeds 40 m.), dat er grondvormingen voor de dag komen of voorwerpen, die vroeger nooit de op pervlakte hadden gezien? Over hoeveel tijd zal Rottum in de Wester-Eems ver dwenen zijn? Telt de verdediging van de noordoostkust van Friesland en Gronin gen niet mee? Wanneer er een Wadden zee-Commissie was, dan zou wat Dr. Soeters schrijft, wat Natuurmonumenten zegt, wat de Burgemeester van Vlieland zegt, wat ik beweerde, bekeken worden, het goede er uit gehaald worden en het overige als onbruikbaar buiten be schouwing blijven. In uw blad van 5 Aug. jl. schreef ik: „Het vruchtbaar ma ken, het bevorderen van het vruchtbaar worden, kan ik aan deskundigen over laten". Helaas, dit kan niet. Een autori teit als de Burgemeester van Vlieland wijst op de onvruchtbare grond. En nie mand geeft een middel tot verbetering. Met het oude plan om de Wadden eilanden onderling te verbinden, be doelt Dr. Soeters zeker het plan „Van Diggelen 1849". De Zuiderzee-Commis- sie, of zo men wil „De eerste Zuiderzee- Commissie" is ongeveer van die tijd. Als vaststaand zullen we wel kunnen aannemen, dat Minister Lely hiermede zeker rekening heeft gehouden, maar als eerste stap heeft hij zich bepaald tot het zuidelijke bassin. Uit wat de Burgemeester van Vlieland volgens uw blad van 12 Aug. heeft ge zegd blijkt bovendien, dat er een tegen stelling groeit tussen, als ik zo zeggen mag, de belangen van de IJselmeerpol ders en de Waddenzee. Late men daarbij niet vergeten, dat het zuidelijk bassin kan wachten, maar dat bij eilanden en Waddenzee waarden verloren gaan, die later niet te herkrijgen zijn. Onherstel bare fouten dus. Bij de indienststelling van de Vuur toren (Tex. Crt. 29-3-'50) zegt de Direc teur-Generaal van het Loodswezen, dat de plannen voor een verbinding Texel Vlieland klaar liggen De Burgemeester van Vlieland is op de hoogte van een plan tot inpoldering van de Waddenzee, maar in „Friesland is men van mening, dat de IJselmeerpolders zullen voor gaan?" Wie menen dat? Vlieland is als gemeente bij Friesland ingedeeld. Is hierbij rekening gehouden met een inpolderingsplan? Eén blik op de kaart is voldoende om te begrijpen, dat Vlieland bij Texel hoort. Waarom de Duitsers /o maar gevolgd? Op het ogenblik, ja, is er de verbinding, maar van een blik in de toekomst merk ik niet veel. In de Tex. Crt. van 12 Juli 1950 staat o.a.: De enige oplossing. „De wadden eilanden moeten onderling en met N.- Holland door een dijk verbonden wor den". Accoord, maar.... bij Den Oever en Kornwerderzand samen zijn 25 spui- sluizen en 3 schutsluizen. Waar moeten die sluizen in de duinenrij komen? Zou den we met het oog hierop niet begin nen met het Marsdiep, het Vlie, het Friese Gat en de Eemsmond open te la ten? En dan, zoals ik schreef in de Tex. Crt. van 19 Juli 1950 beginnen met een dijk tussen Texel en Vlieland en één Nadruk verboden. door G. Tli. ROTMAN- UtvjHfa 67. „Het zijn yogi!" vertelde hij; „wat ze daar doen, noemen ze yoga-oefenin- gen, het behoort bij hun godsdienst. Die ene daar heeft een gelofte afgelegd, 7 jaren te blijven staan; het hangtoestel dient om het vallen te beletten. Op die manier denken ze de hoogste wijsheid, zoals ze dat noemen, te verwerven. Jaja, de wereld heeft rare kostgangers!" 68. Daar de piloot verschillende inko- FEUILLETON 17.) Je kunt aan Freda vragen wat je wilt. zei Jill en keerde Montie haar rug toe. Hij merkte niets aan haar. Hij was een van die mensen, dia, als ze woedend zijn, zelfs het in het oog springende niet zien En hij was nu woedend. Hij had de straat op en neer gelopen om haar op te wach ten als ze thuis kwam, om te zien wie haar thuisbracht! En daar ze alleen was thuisgekomen en vlug naar binnen was gegaan, juist toen hij aan het andere eind van de straat was, had hij haar niet eens gezien Hij zei nu: En het was niet erg mooi, Dick alleen te laten op het laatste ogen blik. Hij heeft hier ongelukkig met zijn eten zitten tobben. Dat is toch zeker niet wat je aan je ouders beloofd hebt! Ze keerde zich woedend naar hem om. O ga weg alsjeblieft. Jullie hebt nu alle twee wel gezegd wat je te zeggen had niet? Ik meen mijn leven op mijn manier te mogen leven en niet zoals jul lie het mij voorschrijven. Dickv kan ook weieens een keer voor zichzelf zorgen. Wij brengen allebei geld in. Waarom zou ik alleen dan altijd nog moeten koken en afwassen en voor het huishouden zor gen? Laat hij óók eens wat doen! Zij ging de kamer uit en wierp de deur achter zich dicht. En ze ging naar haar slaapkamertje en schoof de grendel op de deur, Dick en pen in de stad moest doen, wandelden ze weer terug. Maar onderweg werd me neer Kruizemunt, die 's nachts in het vliegtuig geen oog dicht gedaan had, zo moe, dat hij besloot, tegen een boom in het gras een dutje te doen; de piloot en Jantje zouden hem daar, na het doen hunner inkopen, weer afhalen. Ach, had de arme man maar beseft, welke geva ren hem daar dreigden Montie zouden nu de zaak in extenso bespreken, kwaad zijn, later lachen en een glas bier drinken om hun zorgen te vergeten Ze konden precies zeggen en doen wat ze wilden. Het liet haar koud! De volgende morgen aan het ontbijt zette Dick een martelaarsgezicht. Hij zei niets, maakte haar geen verwijten en keek ongeduldig toe bij wat ze deed. En daar ze onvriendelijkheid en bitsheid verwacht had, of nog erger, smolt haar voornemen, om „flink" te zijn tegen over hem, weg als sneeuw voor de zon, toen ze hem zo sip zag zitten kijken. Ze legde haar hand op zijn schouder en zei: Niet boos meer zijn, Dick. O, ik ben helemaal niet boos, zei hij, waar denk je aan! Nou, kijk dan een beetje vrolijker. Ik zat aan kantoor te denken. Ik wil niet aan mijn werk gaan met het gevoel, dat wij kwade vrienden zijn. Dat zijn we immers niet. Hij was al klaar met ontbijten en stond op om zijn boeltje bij elkaar te zoeken voor hij naar kantoor ging. Hier lag dit en daar lag dat Hij slofte door de ka mer en praatte onderwijl verder: „Gis teravond heb ik anders gevoeld, dat je niet zoveel om mij geeft als ik altijd ge dacht heb. Dick, wees nu alsjeblieft redelijk. Ik heb toch zeker wel het recht ook eens uit te gaan? Ga je vanavond misschien wéér uit? Neen, zeker niet. Hij keek opgelucht, maar zei niets meer. Toen hij alles op zijn langzame, tussen Terschelling en Ameland? Op de kaart van Ameland zie ik een paar dij ken aan de Noordzeekant. Zal ook zijn reden wel hebben. Van Texel heb ik nu zo één en ander verteld. Wil van elk eiland niet iemand eens weergeven, wat er aan de kust van ongeveer 1880 af is gebeurd? Na een jaar of vier of eerder komt er weer een andere Minister van Waterstaat en die moet eerst weer zich inwerken en zo blijft het. Daarom een Waddenzeeraad, die regel matig doorwerken verzekert en naar we hopen, eens doorzet. Ik heb hier voor me, een almanak van 1881 van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Op biz. XV staat een tafel van de „springtijen", niet van de dage lijkse getijden. Waar had men deze ge gevens anders voor nodig dan om te we ten, wanneer men aan de dijk moest zijn? Vissers bv. moeten alle dagen deze gegevens hebben. Dit typeert de strijd tegen de zee. Als we (ik hoop, dat nog velen zullen schrijven) over enige tijd uitgeschreven zijn, wordt er wel een plan bekend ge maakt, waaruit blijkt, dat men er net zo over dacht. We zullen dan wel het ge voel hebben voor niets te hebben ge schreven. Maar dat hindert niet. Met dank voor plaatsing. t.t. UW POSTABONNEE. WIJZIGING VERORDENING OP DE VLEESKEURINGSDIENST. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de door de Raad dezer gemeente op 28 Juli 1950 vastgestelde, bij besluit van Gede puteerde Staten van Noordholland d. d. 23 Augustsu 1950, no. 95 goedgekeurde „Derde Verordening tot wijziging van de Verordening op de Vleeskeuringsdienst in de gemeente Texel", welke op 1 De cember 1950 in werking treedt, te reke nen vanaf heden, gedurende drie maan den ter lezing voor een ieder op de ge meente-secretarie is nedergelegd. Genoemde verordening is regen beta ling der kosien algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 8 September 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Loco-burgemeester, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. S.V. Texel. De eerste competitie dag is weer voor bij. De uitslagen zijn: Texel-Vrone 3-1; Oudesluis 2-Texel 2 4-2; Texel A-Helder A 3-1; De Koog A-Texel B 7-1; De Koog B-Texel C 1-6. 4e kl. B.: Bergen-ZAP 0-7; R.K. AFC- Watervogels 1-1; Schagen-W.Waard 0-1; St. George-Oudesluis 4-1; Koedijk-West- Friezen afgelast. Texel-Vrone 3-1. Texel 1-Vrone 1. Hier was bij T. maar weinig van een competitiesfeer te mer ken. Sommige spelers maakten een der mate slappe indruk, dat menigeen zich ergerde. Als onze ploeg er eens in zou slagen een hoger tempo te spelen is het mogelijk een behoorlijk figuur te slaan, maar als de volgende wedstrijden co- pieën van deze gaan worden, ziet het er donker voor ons uit. Onze verdediging en halflinie deden het dikwijls behoor lijk, maar te vaak moeten ze extra werk doen door het soms zeer slechte werk van de binnenspe'.ers. De man die vol doende tempo bezit en wiens spel dik wijls heel aantrekkelijk is, was P. Stam, de andere vier bleven onder de maat. Als er begonnen wordt zijn terrein en bal glad, maar het terrein verkennen bewijst, dat V. snel reageert en met ver re trappen het spel tracht te verplaat sen, haar kans probeert te grijpen; T. is trouwens spoedig sierker. Enige goede aanvallen worden opgezet maar de voor hoede is dikwijls niet aanwezig of het afgeven duurt te lang. Als echter een bal over de backs op links wordt doorgege ven, loopt Stam goed door, zwenkt naar binnen en onhoudbaar scoort hij het eer ste doelpunt. Als dezelfde speler even la ter een mooie trekbal plaatst, is Harry op zijn plaats en het is 2-0. Vlak voor de rust weer een scherpe voorzet, waar de keeper nog juist de bal van de doellijn grabbelt. Jammer, dat hij daarbij gebles seerd raakte en het veld moest verlaten. Mocht de le helft toch nog bevredi ging hebben gegeven, de 2e helft was zeker minder van gehalte. Ondanks ons sterker zijn, wist V. vele malen door te breken, waarvan een aanval over links aan V. succes bracht toen deze speler zich van onze backs wist te ontdoen en slordige manier bij elkaar en in zijn ver schillende zakken gestopt had, ging hij. Dag, Jill. Dag, Dick. De deur viel dicht. Een vaag gevoel van verontwaardiging bleef bij Jill achter, verontwaardiging zowel over Dick als over zichzelf. Als ze maar een flinker, sterker karakter gehad had zei ze tot zichzelf dan zou ze hem nu aan zijn lot hebben overgelaten. Dan zou ze nu zijn weggegaan en hem het hele weekend voor zichzelf hebben laten zorgen. Maar, helaas dat was nu juist iets, wat ze nooit zou kunnen doen. En Dick was notabene degene geweest die al deze moeilijkheden veroorzaakt had! O, het was om dol te worden. En als Montie eens werkelijk naar Freda ging! Ze moest hem vóór zijn en Freda in haar vertrouwen nemen! Jawel Freda in je vertrouwen nemen! Op Freda kon je niet aan. En er waren toch al zoveel, die wisten of vermoedden! Was Hugh al even onhandig als zij? Die idiote Bessie! En Harcourt! Hugh had ook wel wat beter voorzorgsmaatrege len kunnen nemen! Ze ging naar de winkel. Freda stond al naar haar uit te kijken. Ze was erg opgewonden. Wel, goeie genade.zei ze, toen Jill binnenkwam en haar hoed op de haak hing. Ze vond haar daags japonne tje nu ronduit kaal en de strohoed, waarvan ze altijd nog zo een beetje illu sie had gehad, dat hij een artistieke „zwaai" had in zijn vorm, leek haar nu Bertus even te vroeg uitliep waardoor hij voor een leeg doel kwam. Pas toen Kees Schermer vanaf de rechtsbuiten plaats een goede voorzet gaf, die door Stam uitstekend werd ingeschoten 3-1, ging het beter. T. was nu wel meer aan vallend maar de invaller-keeper van V. bleek geen nieuweling in dit vak te zijn. De leiding was best Texel 2 startte niet onfortuinlijk, wel nam ze direct de leiding, maar missen enz. waren oorzaak, dat O, dat toch niet overwegend sterker was, hiervan wist te profiteren. Nog wat trainen en dan de schade inhalen. Adsp. A-Helder A. Hier waren 2 ge lijkwaardige elftallen in het veld en was het werkelijk een aardige wedstrijd. Uit een goed aangegeven bal loopt Bob door en schiet onhoudbaar in. Uit een boog- bal over de verdediging heen loopt Aat door en scoort no. 2. Als de H-midvoor doorbreekt, veroorzaakt André een straf schop die er geheid ingeschoten wordt. Na de rust werd de stand op 3-1 ge bracht. Ook hier was bij enkele spelers de competitiesfeer nog niet aanwezig en vooral Bob zal zich wat meer moeten in spannen. We haalden 6 punten uit 5 wedstrij den, de inzet had minder gunstig kun nen zijn. Texelse Boys-Nieuws. Tex. Boys 2-De Koog 2 7-1; Tex. Boys A-WGW A 1-3; Tex. Boys B-WGW C 0-10. Tex. Boys 2- De Koog 2: 7-1. In tegen stelling van wat men van de uitslag zou verwachten, is het K. dat binnep 5 min. de scoor opent Men had de tegenstan der waarschijnlijk onderschat. B. neemt het initiatief over en Wim opent voor B. de scoor; even laterbrengt, hij, als bij een voorzet van Piet de bal door Jaap op z'n hoofd wordt gelegd, de B. aan de leiding. Als de K.-keeper de bal, welke zeer glad is, laat glippen, maakt alweer Wim (Ratelband volgens de krant) er 3-1 van. Even later zelfs 4-1. Rust. Na de rust, ja net wordt wat eento nig, is het alweer Ratelband die de stand op 5-1 brengt. Jaap en Herman passeren nog eenmaal de K.-keeper. Einde 7-1. Tex. Boys A-WGW A: 1-3. De uitslag doet een veel groter WGW-overwicht vermoeden dan er wel was en zeker voor de rust was net B. dat de beste kansen had. W. speelde technisch beter maar B. antwoordde met enthousiasme en als er meer was geschoten, zou de ruststand zeker geen 0-1 zijn geweest. Nu kwam het einde met 1-3. Als je kans hebt, schieten, jongens! Tex. Boys B-WGW C: 0-10. Het over wicht was hier uitgesproken aan de kant van WGW. De fout bij de B's is, dat ze te veel staan te wachten tot ze een bal krijgen; je moet ze zien zelf te pakken, niet wachten tot je ze op een dienblaad je krijgt. En niet denken, daar kan ik niet bij. Doe je best, dan zal het gerust wel gaan. Donderdag trainen. Zaterdagmiddag 2 uur. Alle jongens worden verwacht voor werkzaamheden op 't veld, op z'n minst 20 man, het is dringend. Voorlopig programma a.s. Zondag: Zeemacht-Tex. Boys 1; Tex. Boys 3 Tex. Boys 2; Tex. Boys A-WGW B. André. S.V.O.-Nieuws. SVC 1-SVO 12-1; SVC 2-SVC 2 2—5; SVC A-SVO A 11-1. De adsp. gingen met 9 man naar De Cocksdorp, waar zij in SVC A hun meer dere moesten erkennen. We zullen hopen dat het een andere keer beter gaat en dan met 11 spelers. Het 2e kon tegen S VC 2 ook niet op en nadat S de stand had opgevoerd tot 5-0, wisten Schaap en Joop v. Leeuwen elk voor een puntje te zorgen. De nieuweling in het elftal, A. Brans deed het lang niet slecht. Het le vertrok met een invaller naar De Cocksdorp. maar na eerst met 1-0 te hebben voorgestaan, verloren ze met 2-1, ruststand 1-1. Zondag a.s. SVO 1-ZDH 1; SVO A-De Koog A. Het 2e is vrij. C.D. S.V. De Koog. De le comp. dag is niet zo denderend geweest, maar alle begin is moeilijk, dus misschien dat het getij keert. Zondag speelden De Koog A en B te gen Texel B en C De Koog B is wel niet zo sterk uitgekomen, maar toch zijn de ze jongens te licht voor deze zware com petitie. Ze hebben volgehouden en was de keeper een beetje meer actief ge weest, de uitslag was zeker niet 1-6 ge worden. A. Eelman heeft geen keepers oud en vormeloos. Neen, dan waren de japon en het hoedje van gisteren iets an ders. Ik heb je gisteravond best gezien, vervolgde Freda, al deed je ook of je mij niet zag. Met mr. Clare in zijn wagen uit rijden! Wat is er toch met je gaande? Zo'n man als Clare kan nooit eerlijke bedoelingen hebben, of hij moet erg ver liefd op je zijn. Is ie dat? Stel je toch niets voor! Dat is hij natuurlijk niet. Hoe is het mogelijk. Hij heeft me nog nooit dë indruk gegeven van een Don Juan. Dat is hij Dok niet. Zoiets kun je niet van hem denken en van mij ook niet. Nou, kind, vertel me dan eens wat ik wel denken moet. Je gaat hier met meneer Clare om als ie in de winkel komt net als ik. Geen woord te weinig of te veel. En opeens zie ik je bij hem in zijn auto zitten, netjes aangedaan, de chique jongedame. Waar had je die hoed vandaan? Hoor es, Freda het is heus niets. Ik kan er niet over spreken. Wees lief en houd je mond, toe! 't Is niets bijzon ders. Het was niet meer dan een grap. Je moet me beloven dat je er tegen nie mand een woord over zegt. Freda stond voor de ronde spiegel, waaromheen, op zwart fluweel, de bou- tonnières prijkten. Ze was bezig haar mooie zwartgeverfde wenkbrauwen op te strijken met een natgemaakte vinger. Ze zei: Een grap? Vertel dat maar aan je Nr. 24. INA WESTDORP. Ina is Maandag, 11 September jl., dus eergisteren, acht jaar geworden. Zij woont Oudeschild nr. 182. Zij houdt veel van bloemen plukken envindt het op z'n tijd ook wel eens leuk om haar zusters te plagen, aldus vernemen wij uit betrouwbare bron. Ina zou het aardig vinden als de krant namens haar de groeten overbracht aan Gonda en Siem, haai zuster en zwager, die in Indonesië wonen. Die lezen de Tesselaar ook, weet u. Ina, nog van harte gefeliciteerd. talent. De Koog A speelde een aardige wedstrijd, hoewel er enkelen bij waren, die er een spelletje van maakten. Dit is een laatste waarschuwing daar er anders geschorst moet worden en deze komt on verbiddelijk. Dus, heren Boogaard en Eelman, denkt er om, wil je blijven voet ballen, doet dan je best, anders is 't uit. De Koog A heeft kans gezien een 6-1 overwinning te behalen, een goed resul taat. Het 2e toog naar Tex. Boys en heeft de meerdere moeten erkennen in Tex. Boys 2. (7-1). Ook deze ploeg een volgen de keer beter. Zondag: De Koog-Texel 3; SVC 2-De Koog 2. Zaterdag: OVV A-De Koog A. Eltallen zie de krant van a.s Zaterdag en verder in het kastje. S.V. De Cocksdorp. Zondag jl. is de competitie weer be gonnen met de daaraan verbonden ver rassingen. SVC is heel goed gestart. Za terdag versloegen de adsp OVV A met 11-1. Het spel, vooral van de kleine adsp viel op. Het 2e zorgde cok voor een ver rassing door uit van OW 2 met 5-2 te winnen. Jullie ziet het, jongens,wanneer een ieder op zijn plaats is kunnen jullie ook best meedoen. Tenslotte het le. Na de royale 4-0 zege van vorige week stonden deze voor de moeilijkste taak. Onder een mals buitje werd afgetrapt. Bal en veld waren spek glad en al spoedig maakten spelers en bal de vreemdste capriolen. Na weder zijdse verkenningen krijgt O. op zeer ge lukkige wijze de leiding: bij een aanval over links van O. krijgt Peter de bal on zacht tegen zijn hoofd, voordat iemand er verdacht op is, springt het leder on houdbaar in de uiteiste bovenhoek 0-1 voor OVV. Dit is het teken voor S. om er een schepje op te gooien. De O-achter hoede heeft dan ook de uiterste moeite om het hoofd koel te houden. Ale geniet een uiterste bewaking door de O-spil en mede doordat de binnenspelers hiervan geen gebruik maken komt de gelijkma ker pas 10 min. voor de rust. Dirk heeft de bal vrij op de vleugel en op het juiste moment geeft hij een goede trekbal. On houdbaar scoort Ale de gelijkmaker 1-1. Na de rust geeft S enige tijd de toon aan. Nadat Dirk de deklat op de proef heeft gesteld, .lost Ale, geheel op rechts, spelend, met de linkervoet zo'n schot, dat de keeper van O. het nakijken heeft: 2-1 voor S. O. geeft zich echter niet gewon nen maar de beide backs en middenlinie met Peter aan het hoofd, zijn er goed in en weten er wel raad mee. Een zeer hard schot van de O-r.oinnen wordt corner gestompt. Even later heeft Wim pech als de O-keeper zijn schot iets van richting verandert en tergend langzaam gaat de bal net langs het lege doel. Ale overkomt hetzelfde: uit een snelle aanval passeert hij back en keeper, maar door de bal iets te scheppen, gaat deze rakelings over het lege doel. Nadat beide doelen nog in enig gevaar hebben verkeerd, kondigt de goed leidende scheidsrechter, de heer A. Mosk het einde aan. Zaterdag 4 uur Texel B-SVC A; Zon dag SVC 2-De Koog 2. tante. Ik wou, dat iemand eens zo'n grap met mij uithaalde. Ik weet niet, wat je in je schild voert, jonge dame, maar het lijkt me zeer bedenkelijk. 't Is niet bedenkelijk, waarachtig niet! Freda was nog steeds aan haar wenk brauwen bezig. Ik geloof geen woord van wat je zegt, zei ze. Ik heb ogen in mijn hoofd, zie je. En toen ik je daar in die auto zag zitten, dacht ik gewoon, dat ik door de grond zonk. Nou, dat dacht ik eigenlijk ook, toen ik jou zag. Een man van een bestelauto kwam de winkel in en zette, met een smak, een stapel dozen op de vloer. Wilt u hier maar tekenen, juf frouw? zei hij, een formulier en een pot lood op de toonbank leggend. Jill tekende. Toen ze de man uitgelaten had, stond Freda nog steeds voor de spiegel. Jill begon de dozen open te maken en rozen en lelies in het water te zetten. Ze werk te hard door en Freda hield gelukkig haar mond. Zo bleef het een tijdlang stil in de winkel. Jill deed haar best om niet te denken. Tegen twaalven verscheen Hugh. De twee meisjes waren in de achterkamer en Jill zei: Ga jij naar hem toe. Ik? Voor geen geld! Jij bent zijn uitverkorene en ik ga jouw baantje niet waarnemen. O, Freda, wees niet zo onredelijk. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4