400 runderen werden gekeurd Twee koeien van C. de Wit resp. kampioen en reserve kampioen; Leopold van Blokland, eigendom van de Coöp. Ver. voor K.I., de best fokkende stier; C. de Wit ook wisselbeker voor eigenaarsgroep &c.n fWf uc eeuwyetedcn flinke loopjongen „Hallo, hallo, in ring 1 verschijnt nu rubriek 12: 7-jarige en oudere koeien, de nummers 286 tot en met 311, dus te beginnen met Edith en eindigende met Aagje". Zo klonk de krachtige stem van de omroeper (de heer A. de Wilt) giste ren over het terrein aan de Hollewals- weg, waar niet minder dan 400 runde ren waren aangevoerd. Deze massale bij eenkomst was georganiseerd door Rund vee Fokvereniging „Texel" en de Coop. Vereniging voor K.I. „Texel", die in hun voorwoord van de catalogus o.a. op merkten: „Wat ons, bij vergelijking van de Fok- veedag gehouden in 1947 en de Fokvee- dag en K.I. Jongveedag 1950, in de eer ste plaats opvalt, is de zo grote deelna me thans. Ten dele zal deze grotere deelname het gevolg zijn van de zoveel gunstiger groeiomstandigheden, daar in 1947 velen werden weerhouden hun vee in te zen den, doordat dit in minder gunstige con ditie verkeerde tengevolge van de droge en schrale zomer. Voor het overgrote deel echter menen wij, dat de bijna overweldigende deelna me van thans een gevolg is van de op ons eiland nog steeds groeiende belang stelling voor de melkveehouderij en de steeds toenemende belangrijkheid van deze bedrijfstak voor de Texelse boer". Groot was de belangstelling voor deze dag. Er waren niet minder dan 20 ru brieken: stierkalveren, kuikalveren, hokkelingen, vaarzen, 3-, 4-, 5-, 6-, en 7- jarige en oudere koeien met een levens productie van minstens 25,000 kg. melk en een gemiddeld vetgehalte van 3,50 pet., droogstaande koeien, iVz jarige stieren, een 2%-jarige stier, 3-jarige en oudere stieren, eigenaarsgroepen Vier jury's waren verscheidene uren lang ononderbroken bezig met de keu ring. Hier werden kleine kuikalveren voorgebracht, elders stapten zware stie ren de ring binnen, hier droogstaande koeien, elders koeien, die enkele uren voor de keuring nog een frappante hoe veelheid melk, met hoog vetgehalte, aan hun uiers hadden laten ontfutselen, al dan niet via de mechanische melkwin- ning! Ja, de jury's hadden het druk. Hier volgen de uitslagen: Stierkalveren: (e.v. is eervolle vermelding). 2. Leo, C. Roeper Mzn. 3. Tjitke's Melle, P. Dros Bzn. Ev.. Kee's Melle 2, S. v. Egmond E.v. Melle van Breda 107, C. de Wit. Kuikalveren, geb. voor 1 Jan. 1950: 1. Ria, J. A. Commandeur, plus me daille. 2. Miep, J. A. Commandeur. 3. Hanna 50, Wed. D. Huisman. Kuikalveren, geb. in Jan. en Febr.: la. plus medaille K,ee 1, C. J. de Lugt lb. Kee 53, M. C. Bakker. 2a. Irene 4, L. Roeper 2c. Jopie 4, Wed. J. Beumkes. 2b. Kitty 5, W. Kikkert. 2d. Geertje 6, W. Kikkert. 3a. Kee 103 C,. de Wit. 3c. Zwartkop, C. Roeper Mzn. E.v. Anna 4, M. C. Bakker. 3b .Lena 27, M. C. Bakker Kuikalveren, geb. in Maart: la. Hannie 3, C. J. Commandeur. E.v. Annie, I. Bruin. lb. Kee 104, C. de Wit 2a. Julia 3, C. J. Commandeur 2c. Martha 5, H. v.d. Beek 2b. Cornelia 5, C. van Rossum 3a. Joke, K Mantje 3b. Saan 5, H. v.d. Beek E.v. Geertje 8, C H.. Roeper E.v. Doortje 1, C. A. Witte Kuikalveren, geb. na 31 Maart: 1. plus medaille, Kee 2, C. J. de Lugt 2a. Betje 36, C. Roeper Mzn. 2b. Kee 54, P. Dros Bzn. 2c. Gretha 6, P. Dros Bzn. 3a. Jaantje 20, J. M. Bakker 3b. Jantje 2, S. Keijser E.v. Mina 2, J. C. Rab E.v. Bintje 2, H. v.d. Beek E.v. Klaasjes Nellie, M. J. Kikkert Hokkelingen, geb. voor 15 Maart 1949: 1. plus medaille, Kee 96, C. de Wit 2a Jacoba 5, W. Jimmink. 2c. Rika 27, C. de Wit 2b. Neeltje 4, K. Mantje 3a. Grietje 2, H. v.d. Beek 3b. Juliana 2, H. v.d. Beek 3c. Betske 2, D. J. Keijser E.v. Afie 4, C. Hin E.v. Kleine Zwarte 4, G. Witte E.v. Trijntje 8, C. Roeper Mzn. E.v. Kaatje 28, C. H. Roeper Hokkelingen, geb. na 15 Maart 1949: 2a. Kee 97, C. de Wit 2b. Corrie 18, A. S. Kikkert 2c. Jenneke 2, Th. Rutten 3a. Kee 99, C. de Wit 3b. Anme 5, K. Mantje E.v. Neel 11, J. M. Bakker Zichtbaar drachtige vaarzen: 2b. Metha 67, J. Roeper 2a. Joke 3, K. Mantje 3a. Klaasje 8, M. J. Kikkert 3b. Hannie 2, C. J. Commandeur E.v. Clara, M. J. Kikkert Melkvaarzen met minimum 1 lijst be kend van de moeder: la. Kee 91, C. J. de Lugt lb. Hanna 40, Wed. D. Huisman 2a. Trijntje 2, K. Mantje 2b. Miep 1, G. Witte 3a. Bertha, H. J. v.d. Geest 3b. Neel 9, J. M. Bakker E.v. Marie 3, J. C. Hin E.v. Johanna, Jac. Eelman 3-jarigen, 2 m. gekalfd, 1 lijst bekend: lb. Neeltje 1, P. Breen la. Wanda 3, S. Keijser 2a. Vriendje 21, J. Duinker 2b. Ingrid 1, W J.. Bakker Coop. Ver 3a. Grietje 12, Wed. D. Huisman 3b. Kee 87, C. de Wit E.v. Mientje, H. W. Keesom 4-, 5- en 6-jarige koeien: 3b. Kee 82, C. de Wit la. plus medaille, Jaantje, M.C. Veeger lb. Els, W. Kikkert 2a. Hanna 22, Wed. D. Huisman 2b. Trijntje, K. Mantje 3a. Ina 2, R. Eelman 3c. Bep, W. Kikkert 3d. Irene, P. Bakker E.v. Aagje, Th. Rutten E.v. Afka, P. Bakker 7-jarige en oudere koeien: la. plus medaille, Kee 40, C. de Wit lb. Kee 57, C. de Wit 3. Kee 51, C. de Wit 2a. Annie, W. Kikkert 2b. Bontje. N. J. Kikkert 2c. Koosje, C. W. Bakker J.Czn. E.v. Pietje 2, K. Zuidewind E.v. Kitty, W. Kikkert E.v. Pietje 37, P. Dros Bzn. lc. Veronica, A. P. Dalmeijer Productie klasse: 1. plus lauwertak, Kee 57, C. de Wit 2. Annie, W. Kikkert 3a. Kee 51, C. de Wit 3b. Geertje, W. Kikkert E.v. Trijntje 7, C. Roeper Mzn. E.v. Corrie 1, Wed. J. Beumkes Droogstaande koeien: 2. Bertha, K. Zuidewind 3. Joke, K. Mantje E.v. Puk 2, M. J. Kikkert E.v. Trijntje 7, C. Roeper Mzn. 1%-jarige stieren: 2. Bonte's Adema, Wed. D. Huisman 2^-jarige stieren: 1. Leopold van Blokland, K. I. 3-jarige en oudere stieren: 1. Melle, Coop. Ver. K. I. 2. Devies van de buurt, Wed. D. Huis man Hokkelingen van Melle: 2. nr. 332, Jac. Verhoeve 3. nr 329, P. Bakker E.v. 339, C. H. Roeper E.v. 342, C. van Rossum Kuikalveren van Melle: 2a. nr. 370, P. Bakker. 2b. nr. 365, Jac. Verhoeve 3a. nr. 352, N. J. Kikkert 3b. nr. 351, N. J. Kikkert E.v. nr. 358, C. H. Roeper E.v. nr. 360, C. H. Roeper Kuikalveren van Leopold v. Blokland: 1. nr. 385, C. W. Smit 2a. nr. 387, Jac. Lap 2b. nr. 376, C. H. Roeper 2c. nr. 375, C. H. Roeper 3a. nr. 381, N. J. Kikkert 3b. nr. 380, N. J. Kikkert 3c. nr. 373, C. H. Roeper 3d. nr. 377, P. de Waard E.v. nr. 371, C. W. Smit E.v. nr. 398, B. S. Lap Eigenaarsgroepen 1. C. de Wit plus wisselbeker 2a. W. Kikkert 2b. Wed. D Huisman 3. K. Mantje E.v. C Roeper, M. J. Kikkert en R. Eelman. Kee 40 van de heer C. de Wit werd kampoenskoe, Kee 57, eveneens van de heer C. de Wit, werd reserve kampi oenskoe. De medaille voor de best fokkende stier verwierf Leopold van Blokland, eigenaar Coop. Vereniging K.I. OPMERKING IN 1904. „Men verkocht zijn beste koeien".... Zo is dan gisteren de grote Fokvee- en K.I. Jongveedag gehouden. Bijna 400 runderen waren samengebracht op het keuringsterrein aan de Hollewalsweg. Vele toeschouwers. Ach, lang geleden droomde men reeds over zulk een keu ring, maar diegenen, die het initiatief wilden nemen konden dan niet slagen wegens onvoldoende medewerking. Dat begrijpen wij tenminste uit onderstaande regels, ontleend aan een verslag, dat wij in een vergeelde krant van 1904 aan troffen. Dit lazen wij: Vergadering van de afd. Texel van de Holl. Mij. van Landbouw. „Bij de rondvraag wordt door de heer Aug Keijser het wenschelijke betoogd om ieder jaar in den maand September een rammenkeuring te houden. Na eeni- ge discussie vooral over de vraag of al leen Texelsche of ook andere rammen moeten worden toegelaten, wordt beslo ten jaarlijks zoo'n keuring te houden en beide soorten toe te laten, doch in ver schillende rubrieken. Door de heer B. Lap wordt het wen- schelijk geacht ook voor de rundveefok kerij eene dergelijke keuring te houden. Vooral over dit punt werd lang en breed gesproken. Blijkbaar zag men ook wel in, dat voor de afd. rundvee verbe tering hoog noodig was, doch proeven, vroeger genomen, waren steeds mislukt uit gebrek aan voldoende medewerking. Voor de schapenfokkerij droeg men steeds zorg de beste fokdieren voor zich zelf te houden en niet te verkoopen. doch om iets meer te betalen voor dek- geld van een beste stier, daartoe was men niet genegen en ook terwille van enkele guldens verkocht men zijn beste koeien. Het uitschot van kalveren wordt op Texel aangevoerd. Het beste zou zijn wanneer iemand eens proefondervindelijk den veehouders alhier hun dwaasheid in deze aantoonde. Besloten wordt op een volgende ver gadering het punt weer ter sprake te brengen". (Ingezonden mededeling). De Avond van de Plattelandsvrouwen gaat wegens bijzondere omstandigheden NIET DOOR. NAAR HOLLAND. Gerrit A. Vlaming bericht ons uit Djakarta, dat hij binnenkort met het s.s. Sturgess naar Holland hoopt te ver trekken. NAAR DE RIJKSLANDBOUWWINTER- SCHOOL. H. Flens, Eierland, werd toegelaten tot de eerste klasse van de Rijksland- bouwwinterschool te Schagen. DE HELFT VAN ONZE MELKVEE STAPEL IN DE MELKCONTROLE. In verband met de gisteren gehouden Fokvee-dag en K.I. Jongveedag is de causerie welke Ir. H. Verschuijl, Rijks- veeteeltconsulent Maandagavond voor de radio heeft gehouden, wel zeer actu eel. Wij laten haar hier volgen: Sinds 1940 hebben zich op het gebied van de rundveehouderij aanzienlijke verbeteringen voorgedaan, speciaal ten aanzien van de melkcontrole, de kunst matige inseminatie, de verhoging van het vetgehalte van de melk en de invoering van de kwaliteitscontrole bij de export van rundvee. In ons land, waar de veehouderij en de zuivelindustrie zo'n vooraanstaande plaats innemen, is men reeds vroeg de melkcontrole gaan toepassen. Deze pro ductiecontrole draagt er immers in gro te mate toe bij de productiviteit van de veestapel te verhogen. De oprichting van de eerste melkcontrole-verenigingen had reeds in het einde van de vorige eeuw plaats. Het Rijk bevorderde de uitvoe- ring van de melkcont"o!e door het geven van subsidies en door het vaststellen van de zgn. Rijksvoonchriften. In 1941 waren ongeveer 250,000 koeien in controle. Dat was nog geen 20 pet. van onze melkveestapel. Dit cijfer werd reeds in 1920 bereikt, zodat sindsdien geen enkele vooruitgang viel te bespeu ren. Het kostenvraagstuk speelde nl. bij de melkcontrole een grote rol, vooral op de kleinere bedrijven. In 1943 werd ech ter een beschikking uitgevaardigd, waar bij op iedere 100 kg. door de boeren af leverde of verwerkte melk 10 ct. werd ingehouden. Van deze 10 ct. is de helft bestemd voor de ziektebestrijding van het vee en de andere helft voor de be vordering van de melkcontrole. Tevens werd de Centrale Melkcontrole Dienst ingesteld, welke tot taak kreeg de aldus verkregen gelden te beheren en te be steden voor de uitbreiding van de melk controle. De melkcontrole nam toen snel in om vang toe. Zo was in 1944 ruim 30 pet. van onze melkveestapel in controle, in 1947: 41 pet., in 1949: 47 pet., terwijl thans plm. 750,000 koeien in de melkcon trole zijn, of precies de helft van onze melkveestapel De uitbreiding van de melkcontrole heeft ontegenzeggelijk een gunstige invloed gehad op de productivi teit van onze koeien. Dit blijkt uit het feit, dat in 1939 de gemiddelde opbrengst per koe 3520 kg. melk bedroeg en in 1949 3654 kg. Kunstmatige inseminatie. Ook de kunstmatige inseminatie is na de oorlog sterk uitgebreid. In 1943 werd zij voor het eerst op georganiseerde wij ze toegepast in de provincies Groningen en Friesland. De verenigingen voor kunstmatige inseminatie zijn thans uit gegroeid tot grote, krachtige organisa ties met duizenden koeien, zodat overge gaan kan worden tot de bouw van cen trale stierenstations met laboratorium. Zo waren er in 1949 in Nederland 149 verenigingen waarin bijna 250,000 koeien kunstmatig werden geïnsemineerd; dat is gemiddeld 1640 koeien per vereniging. De bevruchtingsresultaten zijn hierdoor belangrijk verbeterd: het totale drach- tigheidspercentage bedroeg in 1949 ruim 85 pet. Naast de bestrijding van de dekinfec- ties is de kunstmatige inseminatie door het gebruik van goede stieren tevens van grote betekenis voor de veeverbetering. Ook het vetgehalte van de melk is in de laatste 10 jaren verhoogd door de ontwikkeling van de melkcontrole en de kunstmatige inseminatie. Op grote schaal kon immers het melkvee worden geselecteerd, terwijl het gebruik van goede stieren bij de kunstmatige insemi natie de gunstige productie-eigenschap pen over zeer vele veestapels verspreidt. In 1939 was het gem ddelde vetgehalte 3,41 pet., in 1949 3,68 pet. De kwaliteitscontrole bij de export van rundvee werd direct na de oorlog ingevoerd; in het begin uitsluitend bij het stamboekvee, doch later ook bij het gebruiksvee. Deze contrcle heeft de goe de naam van het Nederlandse rundvee in het buitenland nog aanzienlijk verbe terd. Zo werden in 1949 ca. 3700 stuks stamboekvee geëxporteerd tegen een waarde van bijna 7,5 niillioen gulden, en 27,000 stuks gebruiksvee tegen een waarde van ca. 20 millioen gulden. Een verdere gezondmaking van de veestapel, zowel op het gebied van de tuberculose als op het gebied van het mond- en klauwzeer, kan net vertrouwen van het buitenland in onze veestapel nog verder versterken. (Adv.) Voordrachten-avond De Koog. Op Zondag 9 September a.s. zal de Heer De Jongh van De Waal voordrachten houden in het lokaal van den Heer R. Daalder. Aanvang half acht. Na afloop Bal. OUDESCHILD 1 Sept. 1900. Het ver trek van hier naar elders door vele ge zinnen heeft invloed gehad op het ge brek aan woningen, welke sinds enkele jaren gevoeld werd en bleek toe te ne men. Sommige verhuurders bieden thans reeds tegen verlaagden prijs ge schikte perceelen te huur, terwijl enkele huisjes leeg staan. BUITEN WERKING STELLEN VAN WEEGBRUG. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belanghebben den, dat de Weegbrug in de Waag op de Vismarkt te Den Burg wegens reparatie tijdelijk buiten werking is gesteld. Texel, 19 September 1950. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Loco-burgemeester, S. DE WAARD. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. ZANGKLASSE. Bij genoegzame deelname zal mevr. Room-Wilkeshuis ook te Oudeschild een zangklasse oprichten. Te Den Burg zijn de repetities hervat. (Zie adv.) 40 VATEN AANGESPOELD. Op het strand achter Den Hoorn zijn 40 lege benzinevaten aangespoeld. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. De steeds oplopende prijzen zijn van grote invloed op het binnenlands ver bruik. Tengevolge hiervan liepen de prijzen met plm. 2 ct. per ei terug. Voor de 70,583 stuks aangevoerde eieren in de week van 11 tot 16 Sept. wordt £2,46 per kg. uitbetaald. Vorig jaar bedroeg de aanvoer in dezelfde week 49,951 stuks. De kg.-prijs bedroeg toen f 2,48. DAMCLUB TEXEL. Vrijdagavond is de onderlinge compe titie weer begnnen. De uitslagen op de ze eerste clubavond waren: A. S. v. Heerw.-C. v.d. Werf 2-0 D. Lap-S. Bakker 2-0 C. Dijker-S. Ros 1-1 C. v. Heerw.-G. Dros 1-1 B. C. P. Burger-J. Vinke 0-2 J. Stam-Joh. D. Bakker 1-1 A. v.d. Slikke-J. Kikkert 1-1 W. J. Boon-J Vonk 0-2 C. J A. van Enst-W. A. v. Zeijlen 2-0 P. Bakker-A. Homma 0-2 D. v.d. Werf-H. Gomes 0-2 A. Homma-P. Bakker 1-1 „DE STEM DES VOLKS". Het bezoek van „De Stem" uit Koog- Zaandijk is achter de rug en we kunnen met voldoening op dit „weekend" terug zien. Over het algemeen kunnen wij op het gezamenlijk concert in het Park met voldoening terugzien. Het optreden van mw. Jo Hekkert van Eijsden verleende hierbij wel een bijzondere glans. In haar oud-Zaans costuum heeft ze ons bijzon der doen genieten. Na afloop waren beide koren met hun gastfamilies nog enige tijd gezellig bij een in „Casino", waar mw. Craanen ons op haar fijne, gevoelige liedjes vergastte, zichzelf begeleidend op de accordeon. Ook mw. Hekkert van Eijsden gaf nog enige mooie nummertjes ten beste, zodat de stemming, die geheel intiem is geble ven, prima was. Een dansje, een demon stratie van een nieuwe creatie op dit ge bied en we gingen voldaan huistoe. Zondagmorgen werden de Dennen be zocht en het strand bij het Westerslag, dat juist nu bij stormwind een aparte bekoring heeft. In „Bosch en Duin" werd koffie ge dronken. Daar hebben we gezamenlijk gezongen, waarna ieder weer huiswaarts ging. De inwendige mens werd versterkt en later werd afscheid genomen met het vaste voornemen, dat dit met onze laat ste meeting is geweest. Met een har telijk tot weerziens gingen we uiteen. Dat we dit uitwisselingsprogramma konden uitvoeren kwam door de grote mate van medewerking waarvoor wij u allen hartelijk dankzeggen. D. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 24 Sept. 17e Zondag na Pink steren. De H. Missen om 7,30 en 10 uur in Den Burg en Den Hoorn en in Oos terend alleen om 10 uur. Communieuit- reiken in Den Burg om 7 en 9 u. en ver der onder alle Missen. De uitreiking be gint achteraan. Biechtgel. in Den Burg van 7-7,30 en in de bijkerken voor en na de Missen. De 2e collecte met schaal is v.h. Studiefonds, le zakje v.d. Fröbel school en 2e zakje v.d. kerk. Lof om 7 u. t.e.v. St. Joannes de Doper met rozen hoedje en litanie v.d. Zoete Naam. In tentie1 wering van gemengde huwelij ken. Deze week de Missen om 7 en 8 u. en de derde Mis als anders. Communie- uitreiken 5 min. v.d. Missen en er onder. Woensdag om 7,30 Josephlof met rozen hoedje en litanie van St. Joseph v.d op de schaal neergelegde intenties en daar na jongemannecongr. Donderdag om 8 uur jongevrouwencongr. Vrijdag om 3,30 biechthoren v.d. schoolkinderen. Zater dag om 6 u. rozenhoedje en biechthoren van 5-9 uur op de hele uren. LIEP VRIJ GOED AF. Vrijdagmiddag waren enige kinderen op de Will^elminalaan aan het spelen. Willy Thies en Jelle Visser, beiden 7 jaar oud, waren „paarden", de koetsier had hun een stevig touw om de pols ge bonden. Toen er een tractor met aan hangwagen naderde, liepen beide „paar den" van elkander, naar de kant van de weg, het touw oleef over de weg ge spannen en werd door de tractor gegre pen. De jongens werden naar het midden van de weg gesleurd. Willy Thies werd overreden door een achterwiel van de aanhangwagen, waarop gelukkig een be trekkelijk geringe vracht lag, Jelle Vis ser werd niet geraakt, maar liep vrij ernstige schaafwonden op. Dokter Elias verleende de eerste hulp. Willy Thies, die ook schaafwonden had opgelopen, zal hopelijk weer spoedig hersteld zijn. P.S. Wanneer krijgt Den Burg een speeltuin? AAN DE TEXELSE ZANGERS EN ZANGERESSEN EN PLEEGOUDERS Ons weekend zou niet helemaal vol tooid zijn, als wij niet nogmaals langs deze weg onze dank brengen voor het gulle en gastvrije onthaal, dat ons op 17 en 18 September op Texel bereid werd. Bij het gehele koor uit Koog-Zaandijk zal dit uitstapje nog lang het gesprek vormen en zoals begrijpelijk, zijn er ve le banden gelegd, zodat u in de toekomst nog wel eens meer uit de Zaanstreek zult vernemen. Vrienden, het was prachtig! Bestuur van de „Stem des Volks", afd. Texel, leden en directeur Craanen en niet te vergeten mevrouw Craanen, allen nogmaals hartelijk dank. Namens „de Stem des Volks", Afdeling Koog-Zaandijk, G. B. H. SCHILL, voorzitter. Karl Marxstraat la, Zaandijk. S.V. Texel. Uitslagen 4e kl. B.: Westfriezen-Ber gen 1-3; Waterv.-Koedijk afgel.; Wie- ringerwaard-RKAFC 3-6; Oudesluis- Schagen 0-0; Vrone-St. George 3-3; ZAP -Texel 1-1. Na deze dag hebben nu RKAFC, St. George, ZAP en Texel 3 punten. Texel deed verdienstelijk werk door met een gelijk spel van ZAP terug te keren. Texel had geruime tijd de leiding, eerst in de laatste minuten wist Z. gelijk te maken. Zouden we ons bij de kop groep weten te handhaven? De kans is er voor aanwezig. Texel 2, dat tegenwind spelend met een 2-1 achterstand draaide, wist het voordeel in de 2e helft niet te benutten, zodat geheel onnodig een 2e nederlaag geslikt moest worden. Texel B-SVC A 0-2; Texel C-ZDH A 0-2. Texelse Boys-Nieuws. Uitslagen comp.: Zeemacht-Tex. Boys: 1-3; Tex Boys 3-Tex Boys 2: 1-3. Met een prima wedstrijd hebben de Boys de competitie ingezet. Zeemacht, dat vorige week nog met grote cijfers van een sterke tegenstander had gewon nen en dus de beste papieren had (daar we feitelijk nog niets wisten van het Boys-elftal) en dat „even" met Tex. Boys zou afrekenen, is het eerste slachtoffer geworden. B. neemt het initiatief en doel punt voor de wind tweemaal. Het gladde veld en de wind spelen wel eens parten. Na de rust tegen wind, wordt de voorsprong opgevoerd tot 3-0, doch vrij spoedig weer verkleind tot 3-1". Hierna doelpunt B nog eenmaal doch deze goal wordt afgekeurd wegens buitenspel? Voor B. scoorden Jan Riteco, H. v. Ton gelen en N. v Heerwaarden. Van de wedstrijd Tex. Boys 3-Tex. Boys 2 valt niet veel te vertellen. On danks 10 man was B 2 sterker. De wind maakte voetballen bijna onmogelijk. Uit slag 3-1 in het voordeel van B 2. Zondag as: Tex Boys-Dirkshorn (thuis), Tex. Boys 2-SVO 2 (uit); Tex. Boys 3-SVC (uit). André. Iiandbalnieuws G.D.S. O.S. dat tegen wind speelde, wist al gauw de leiding te nemen. GDS onder nam verscheidene aanvallen maar O.S. wist doelpunten te maken. Met de rust hadden ze al een voorsprong van 3-0. Na de rust tegenwind, wat lang niet meeviel. De keepster had het zwaar te verduren. Verscheidene aanvallen wist Corrie echter met goed succes af te slaan. Door goed samenspel in de voor hoede ondernam Joos een spurt op het doel. Goed geplaatst, eindelijk een goal. De stand was ondertussen 6-1 voor O.S. Hierna werd er nog wat heen en weer gespeeld, waaruit O.S. nog een doelpunt maakte. Einde: 7-1 voor O.S. Volgende keer beter. Jammer, dat de wedstrijd GDS 1-SVC niet doorging. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. inBoekh.) onder nr. f 0,10 meer. Wij zijn met vacantie, maar de ophaaldienst gaat gewoon door. Wild kan aan huis gebracht worden. J.Zwan.De Koog Te koop stamboek zeugen en 4 ooilammeren M. Bakker, Dc Waal 38 - Te k. i.g.s'.z. blauwe mantel Ift. 11-13 j. en mooi bleu kinderjasje m. muts leeftijd plm. 2 j. J. A. Dros, Den Hoorn 79 B.z.a. net meisje voor 2&3 dagen per week. Adr. te bevr. bur. v.d. blad - Meisje b.z.a. voor enkele dagen per week. Br. onder no. 901 aan bur. v.d. blad Te koop groen kacheltje. A Dijksen, Groeneplaats 2 Henny Zijm heeft haar zw. mantel verl., gaande Oude schild, Den Burg, Laanweg, Dennen. Haven 33, Oudeschid Te koop gevr. een goed lopende Friese klok. Suiker- weg 6a Te koop aangeb. Burgerwoonhuis, staande aan de Schilderweg S 19, te Oudeschild. Te bevr. Koger- straat 50, Den Burg Te k. grote ronde kachel f 35,- Kogerstr. 50 Te k. 5 paar i.gst.z. damesschoenen, m. 41. le bevr. Secretaris Jon kerstraat 9, Den Burg Te k. 2 wintermantels, 1 m. 38 40 en 1 grote maat Adres „De Leeuwerik", De Koog. GETROUWD P. M. Haak en Th. L. Dijks Schiedam, 14 Sept 1950, Toekomstig adres Burger- houtstraat, Den Burg, Texel Hierdoor danken wij allen voor de belangstelling ondervonden nade geboorte van ons Dochtertje HELOiSE MARQUERITE P A. VERVOORT M. T VERVOORT- Moojen Gevraagd M. S. Langeveld Zoon Den Burg - Texel Met dankbaarheid en blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Zoon Egbert Gerrit Sietse E. LAP-Bruin E L. J LAP Den Burg, 17 September'50 Witte Kruisweg 12. Langs deze weg betuigen wij onze welgemeende dank aan allen, die bij het heengaan van onze lieveling MAARTEN |AN van hun medeleven hebben blijk gegeven In het bijzonder Ds. Soesan alsmede aan de dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer onze lieveling bewezen. M C BOON T. BOON-Boon De Cocksdorp, Texel, September 1950.

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2