Hoe Janus zijn spreekangst overwon blijft actief De moeilijke keus Ons actueel (en gedeeltelijk waar) verhaal Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg Onder de pomp Onze Feestcommissie BUITENLANDS WEEKOVERZICHT ER WAS EENS een man, die het in geen enkel opzicht eens was met hetgeen op een vergadering door een gloedvol spreker werd betoogd. Toen die gloed volle spreker zijn boeiende causerie met een meer dan keurige eindspurt besloot en een daverend applaus losbarstte, toen klapte de man-die-duizend-en-een aan merkingen had op hetgeen over de massa werd uitgesproeid, even hard mee om niet in de gaten te lopen: hij durfde zijn mening, zijn eigen visie op de zaak niet naar voren te brengen! Hij bezat niet de moed om in het openbaar te spreken! De vergadering ging na sluiting door de voorzitter uiteen, nadat niemand een kik had gegeven op de vraag of deze of gene nog wat wist voor de rondvraag Alles was, ogenschijnlijk, koek en ei! Maar die schijn was zeer bedriegelijk. U had het moeten meemaken, geachte lezer, die scène, thuis bij de man, die op die vergadering zo diep in zijn schulp was blijven zitten. Z'n wei-bespraakte vrouw vroeg, toen hij zijn woning bin nenstapte. „En Janus, heb je ze kennen overtuigen?" Janus bromde iets van „dictatuur" en iets van „vertrapte rech ten van de kleine man", kortom hij gaf een zeer ontwijkend antwoord, waarop zijn vrouw regelrecht op haar doel af gaande enigszins bits, spottend opmerk te: „Zo, je hebt dus niets gezegd! O, dorst je niet? Had mij maar geroepen! Ik had het 'm wel flink aan z'n verstand gebracht. Als ze dat onderwerp weer gaan behandelen zal ik wel ers even ko men en die meneer schaakmat zetten". Janus kroop die avond als een gesla gen hond onder de dekens en droomde. Een wonderlijke droom, want weer kwam hij in die vergadering terecht en weer stond daar iemand iets te verdedi gen, waarop Janus de zwaarste atoom bom had willen laten neerzakken. En ziet, die Janus verhief zich krijgshaftig van zijn zetel, toen de voorzitter vroeg of iemand na die gloedvolle speech nog het woord verlangde, een op- of aan merking had. Janus zei kordaat: „Ja wel, meneer de voorzitter, ik, Janus! want ik ben het helemaal niet met de spreker eens!" De voorzitter glimlachte, zoals wij dat doen tegen iemand, die zegt, dat zijn vrouw kwaad is weggelopen. „Het woord is aan Janus!" besliste de voorzitter, die wel een beetje medelijden met de oppo sitie scheen te hebben. Maar wat nog nooit (bij ons in het dorp) was vertoond gebeurde daar in die belangrijke vergadering: Janus praatte, dat een Brugmans had staan likkebaar den en het slot was, dat de gloedvolle spreker finaal in de hoek gedrukt werd. Janus oogstte daverend applaus, werd als held op de schouders genomen en iedereen wilde hem naar de tapkast hebben. Janus was echter een volbloed geheelonthouder en ging zich slechts te buiten aan een paar koppen koffie Daarna vertrok hij, door de Dorps straat stappend als een man van gezag. Dat was de droom Janus ontwaakte, klaarwakker lag hij heerlijk na te genieten en er rijpte een wellustig plan in hem: „Ik ga een cur sus volgen, waarop je angstvrij in het openbaar leert spreken!" Daartoe moest hij helemaal naar de grote stad, maar hij had het er voor over en iedere Don derdagavond was hij present op genoem de cursus, waar hij weldra als de beste leerling op de voorste bank belandde. „Janus, ga in de politiek, jij komt zó in de Staten-Generaal!" adviseerde zijn do cent, toen hij Janus het diploma spraak waterval na een keurige speech over handigde. Ja, Janus hoefde voortaan niemand meer uit de weg te gaan. Hij stond al om kwart voor acht voor de zaal, waar aanstonds gelegenheid tot de bat zou worden gegeven! En overal was hij de gevierde man. Zijn portret kwam bij de eerstvolgende verkiezingen op tienmaal de ware grootte op iedere transformator van het district, waar zijn aanhang hem als een wereldwonder ver eerde en hij bracht zijn partij bij iedere nieuwe verkiezing nieuwe zetelwinst! Zo'n Janus toch! Blijkbaar is zijn roem ook over het Marsdiep komen waaien, ja ook hier, op Texel, is blijkbaar be kend geworden, waaraan Janus zijn suc ces te danken heeft, want hier in Den Burg blijkt grote belangstelling te be staan voor de cursus „Angstvrij spreken in het openbaar". De eerste lesgroep is reeds volgeboekt! Inmiddels is de eerste cursusavond reeds gehouden, in Hotel De Zwaan. Deze cursus is georganiseerd door de Rhetorclub van het Delfts In stituut voor Psychologie. „De directe be doeling van deze cursus zo stond op de circulaire is de cursist, die als en keling tegenover de massa komt te slaan, vrijheid en vlotheid in het optre den te geven en iedere vorm van verle genheid, negativiteit (twijfel) en spreek angst weg te nemen". De cursus duurt minstens acht weken en iedere cursist heeft recht op acht spreekbeurten met opbouwende cntiek van de docent. In het afgelopen seizoen zijn met veel succes cursussen gehouden in verscheidene plaatsen in de kop van Noordholland. Het initiatief voor Texel werd geno men door de heer V. d. Heerik, die de beide besturen van de Middenstandsver enigingen reeds na enkele woorden (vrucht van preventieve lessen?) wist te interesseren voor zijn pogingen en het resultaat noemden wij reeds: de eerste groep is volgeboekt! Opmerkelijk is, dat de deelnemers al leen van het mannelijk geslacht zijn, de vrouwen zijn er blijkbaar van over tuigd, dat zij tóch net laatste woord zul len behouden. Dames, wij vrezen (voor u), dat u in dit geval aan het kortste eind zult trekken als uw echtgenoot-ge diplomeerd angstloos spreker, u straks van repliek gaat dienen als (bijvoor beeld) uw zucht „Nou loop ik al twee winters met datzelfde hoedje" hem de keel doet schrapen en hij, doordrenkt in de rhetorica, van wal steekt. Dan is uw kans verstreken, dus dames, meldt u om- Nadruk verboden. door G. TUI- ROTMAN- 75. Na opgestaan te zijn en zijn knieën afgeslagen te hebben, vervolgde meneer Kruizemunt zijn weg, sloeg een zijstraat in en stond eindelijk voor een soort tweedehands kledingmagazijn. Daar hij geen dure nieuwe pakken meer wenste te kopen, stapte hij binnen en werd er met duizend buigingen en eerbetuigin gen verwelkomd. 76. Het enige wat hem paste, was een witte broek, een bruin jasje en een tul band. Meneer Kruizemunt vond het gek, maar de koopman zei, dat het te Delhi zeer veel gedragen werd en dus vol strekt niet op zou vallen. Nu, per slot van rekening vond meneer Kruizemunt de gestreepte tulband toch wel mooi en hij kocht het zaakje dus maar. gaand voor de tweede groep! Ten slotte kunnen wij de dames en heren sceptici indien die er mochten zijn t.a.v. het resultaat van de cursus mededelen, dat er na de 5e les een min of meer openbare spreekavond zal wor den gehouden. Op dien avond zal het en semble van docent en pupillen met be langstellende vrienden en kennissen kunnen worden uitgebreid. Wij verzeke ren u, dat het een daverende propagan- da-avond voor genoemd instituut belooft te worden. Gaat dathóren! Heb Grietje nag genote, Zaterdag- eevend bij „Smfonia"? Ja, ze vond het best lollig, maar ze begriept er niks van, weerom ze „De Appeltjes van Oranje" niet als toegift wilden speulen. M. J. BAKKER. Ons was medegedeeld, dat H. Bakker, Duinweg, uit Indonesië op weg was naar Holland. Dit moet zijn M. J. Bakker. Onze feestcommissie, Donderdag avond onder voorzitterschap van de heer G. Michels in vergadering bijeen, heeft het plan opgevat om op Sint Maarten een lampionoptocht te organiseren. Na dat de kinderen zich door de burgerij op een „appel of een peer" hebben laten tracteren. Om 7 uur zal de optocht be ginnen en wie de mooiste en origineel ste lampion meedragen krijgen een prachtige prijs. De lampions waarmede naar een prijs wordt gedongen, moeten echter door de kinderen zelf gemaakt zijn! Het Sinterklaasspelen op 5 Decem ber heeft, zoals wij weten, niets meer te betekenen: de gemaskerden concentre ren zich allen op de Ouwe Sunderklaas. Die ouwe Sunderklaas kan onze feest commissie rustig zijn gang laten gaan, want met dat feest gaat het goed, maar het Sinterklaasspelen op de 5de Decem ber wil zij weer in oude glorie herstel len. Het moet weer een ouderwetse avond worden, waarop wij eerst de kin deren zien spelen, daarna moeten de straatvegers weer te voorschijn komen om de kinderen van de baan te jagen, opdat de volwassenen daar op hun beurt weer vrij spel krijgen. Iedere ingezetene zette zijn deur wijd open voor de Sun- derklazen en onthale hen op (blauwe) koek en sukelaat! Het moet weer een individuele ver kleedpartij worden, zoals het feest op de 5de December oorspronkelijk ook ge weest is. Zowel voor de kinderen als de volwassenen wil de Feestcommissie prijzen uitloven, voor de mooiste en ori gineelste vertoning. Wie aan prijzen denkt, denkt mis schien aan geld. Ja, dat is een belang rijk ding. De rekening betreffende de be gin dezer maand gehouden feesten wijst aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 960,aan, d.w.z. er is geen cent overgeschoten. Wij zijn er uitgesprongen. Voor de nieuwe plannen heeft de feest commissie nieuw geld nodig en zij hoopt dit bijeen te brengen door het aanbieden van kaarten ad f 1,Een nieuwe bron waaruit gelden kunnen worden geput voor nieuwe prijzen enz. Wij hopen, dat de burgerij haar steentje wil bijdragen als straks (begin October) een beroep op haar gedaan wordt. FEUILLETON 21.) Weet jullie wat, zei Harcourt. Ik ga een fles met iets goeds halen. Dit is oen té belangrijk ogenblik om zonder meer te laten voorbijgaan. O, maar.begon Jill. Kom, wees nu niet flauw, zei Fre da. Dit is iets dat een mens niet twee maal overkomt. Hou je kalm, Jill. We zullen het vieren. Harcourt was de winkel al uit. Jill klampte zich aan Freda vast. O, Fré, je begrijpt het niet. Er is iets bij dat ik je niet kan uitleggen. Het is niet zoals je denkt, maar ik mag niet spreken. Wat Harcourt zei, was onzin. Het is veel ernstiger. Laat hem niet bin nen met die fles! Freda staarde haar aan. Ze zei: Je bent erg opgewonden. Waarom eigen lijk? Ik geloof, dat je een handig spel letje gespeeld hebt. Ik wou, dat ik ver loofd was met Hugh Clare. Maar laten we alsjeblieft niet op mijn gezondheid gaan drinken. Dat kunnen we nu toch niet meer tegenhouden? Hij is een fles halen. Dat weet ik. Ik zal madame vragen of ik naar huis mag gaan. Ik ben óp! Ik kan niet meer. Ik wil er niet mee door gaan. Jilly, doe toch niet zo dwaas. Ze keerde zich om en liep naar de achterkamer. Zij wilde er niet meer mee te maken hebben. Toen Dicky zo in de ellende zat, had ze alleen maar daaraan gedacht. Dat was haar grote fout ge weest. Het had allemaal zo gemakkelijk geleken. Je hoefde maar naar mrs. Clare te gaan en te doen of je verloofd was. Dat was alles. Maar ach het was lang niet alles geweest, dat was de vreemde verwarring van gedachten en gevoelens die nu in haar heerste en dan de ver warring, die ontstaan was, doordat noch Hugh noch zij goede samenzweerders waren. Bijna onmiddellijk nadat ze met de uitvoering van het plan begonnen waren, waren anderen er mee bekend geworden. Ze zou niet r^ar de winkel terug gaan. Ze ging op de rustbank zitten, waarop een onvoltooide bouquet lag en begon werktuigelijk de bouquet af te maken. Witte violen. Vreemde bloemen, witte violen, zei ze tot zichzelf. Zij hadden iets eigens, dat geen enkele andere bloem be zat. Witte violen en orchideeën. Het was een van die exquise bouquetten, die een Amerikaanse debutante had besteld. Iets bijzonders, iets, dat niemand anders zou dragen. De bloemen waren bijna geurloos. Haar ogen deden pijn, toen ze de rol groen bloemendraad opnam en de bou quet begon te binden. Ze hoorde de winkeldeur open en dicht gaan Een mannenstem vroeg: Waar is ze? Ze is ergens mee bezig. Ik heb een fles champagne gekre gen. Een gelukje. Zeg haar, dat ze voort maakt. Ik geloof niet, dat ze terugkomt. Niet terugkomt? Ze móét komen. Wij drinken op haar verloving. Ja, dat weet ik, maar zij is er niet mee ingenomen. Arme Freda. Ze zocht moedig uit vluchten en Jill's hart werd warm van dankbaarheid terwijl ze luisterde. Niet mee ingenomen? Wel goeie genade!.... Wat^ betekent dit? Wat is er gaande? O, een heleboel meisjes vinden het pijnlijk, gefeliciteerd te worden. Dat zou ik ook worden. Ja, maar. Jill hoorde een fles op de toonbank zetten en daarna weer Har- court's stem, vertrouwelijker ditmaal. Zeg denk je met, dat hier meer ach ter zit dan je op het eerste gezicht zou denken? Wat....? Ik heb een indruk. Hugh heeft zich, jaren geleden al, helemaal van de vrou wen afgekeerd. Het woord huwelijk werkte altijd op hem als een rode lap op een stier. En als je 't mij nu vraagt denkt hij nóg niet aan trouwen. Ik be gin te geloven dat dit alles een doorge stoken kaart is, een comediespelletje, dat ze spelen. Dat kan toch niet! Kan het niet? We zullen zien. Ik wil er het mijne van hebben. In de kamer achter de winkel zat Jill met haar schoot vol witte violen en or chideeën. Ze richtte zich plotseling op. Dat mochten ze niet denken! Ze moest op zijn minst loyaal zijn tegenover Hugh, die haar het geld gegeven had om Dick DE 5 PCT. LOONBIJSLAG IN DE LANDBOUW. Zoals bekend is ook de 5 pet. loofrbij- slag voor de landbouw van toepassing. Voor deze bedrijfstak is geen dispensatie aangevraagd, zodat ingaande Woensdag 4 Sept. de bepalingen van de loonbijslag volledig gelden. Berekening loonbijslag. De loonbijslag bedraagt 5 pet. van de in de C.A.O. neergelegde uur- of week lonen. Indien een arbeider een vaste toe slag voor bijzondere werkzaamheden ont vangt, dan moet deze eerst bij het loon worden opgeteld en daarna over het ge hele bedrag de bijslag worden berekend. Indien een arbeider een vacantietoe- slag ontvangt, dan wordt daarover de bijslag niet berekend. Accoordwerkzanmheden. De tarieven worden niet gewijzigd en blijven zoals ze in de CAO zijn vastge steld. Indien in tarief wordt gewerkt, dan moet de bijslag worden gegeven over het in tarief verdiende loon. Heeft een arbeider in tarief bv. f 60 per week verdiend dan wordt dit dus f 60 5 pet. - f63,—. Grote loonbijslag. De loonbijslag kent een minimum en een maximum. Het minimum bedraagt 4 ct. per uur. Een minimum per week is niet bepaald, doch kan op grond van dc- arbeidstijd worden berekend. Het maxi mum bedraagt 7 ct. per uur of f 3.36 per week. Voor de landarbeiders zal het maximum enkel bij accoordwerk kunnen voorkomen, bv.: Een arbeider verdient met accoordwerk f 70 in één week. 5 pet hiervan is f 3,50. Maximum bijslag f 3,36. zodat f 73,36 het bruto loon wordt. Volwassen en jeugdige arbeiders. De verplichte loonbijslag geldt alleen voor: a. arbeiders boven 23 jaar; b. ge huwde arbeiders beneden 23 jaar; c. ar beiders beneden 23 jaar die kostwinner zijn. Voor de overige arbeiders geldt geen verplichting doch een vergunning en wel om de lonen te verhogen met: 3 pet. voor 17 en 18-jarigen; 4 pet. voor 19- en 20-jarigen; 5 pet. voor "21- en 22- jarigen. De Stichting voor de Landbouw advi seert de werkgevers in de landbouw om van deze vergunning gebruik te maken. De bepalingen van minimum- en maxi mum gelden voor de jeugdigen niet. Waarde vacantiebon. De waarde van de vacantiebon dient thans te worden berekend over het oude uurloonbedrag, verhoogd met de bijslag per uur; bv. uurloon (volgens C.A.O.) 80 ct., aftrek pensioenpremie 2Vz ct. 78 ct. Komt bij 4 ct. bijslag 82 cent. Waarde vacantiebon 3X82 ct. f2,46, wordt afgerond f 2,50. Namens de Soc. afd. van de Stichting voor Landbouw op Texel: De secretaris W. Wassenaar. In de ontwikkeling in Korea is een keer gekomen, toen troepen der Verenig de Naties landingen achter de linies van de Noord-Koreanen uitvoerden en een sterk bruggehoofd bij Intsjou, de ha venstad van Seoel, even ten Zuiden van de 38ste breedtegraad, bezetten, van waar zij een ernstige bedreiging van de in het Zuiden geconcentreerde legers vormen, daar alle transport uit het N. via Seoel loopt. Tegelijk zijn de verbon den legers in het gebied, dat zij in het Zuiden rondom de aanvoerhaven Poesen de week tevoren nog moesten verdedi gen tegen de allerheftigste Noordkore- aanse aanvallen, ook tot de aanval over gegaan. Zij hebben ten Noorden van Taegoe hevige tegenstand overwonnen en zijn als het ware door de communisti sche korst heengebroken. Zuidelijker zijn zij de Naktong overgestoken. De landing bij Intsjou en nog enkele andere plaatsen hing af van het organi seren van de toevoerwegen en het over winnen van de moeilijkheden, die de modder en het grote verval van 10 me ter in de haven aan de transportvloot stelden. De Amerikanen zijn er in zeer korte tijd en op zeer grote schaal niet al leen in geslaagd de troepen in Korea van het nodige te voorzien, maar zelfs de grote voorraden op te bouwen, die voor operaties als de huidige bij Intsjou en Seoel nodig zijn. De taak van de verbon den legers is natuurlijk vereenvoudigd door de absolute heerschappij ter zee en in de lucht van de Amerikanen. De luchtmacht heeft bovendien belangrijk werk gedaan door de verbindingswegen van de Noordkoreaanse troepen in het Zuiden zodanig af te snijden, dat de aan voeren slechts 's nachts en door dragers konden geschieden. Bovendien belemme ren de Amerikaanse vliegtuigen de com munistische staf over zijn troepen te be schikken, zoals hij dat wellicht zou wen sen. De Noord-Koreanen zijn tussen twee vuren komen te zitten en wanneer zich geen verwikkelingen voordoen met Rus land of het communistische China, zal de strijd vermoedelijk sneller ten einde zijn dan wij vorige week Donderdag zelfs hadden durven hopen. Het offensief is ook politiek van het allergrootste belang, juist nu de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties deze week is geopend. De Russen hadden er ongetwijfeld op gerekend de Ver. Naties voor net voldongen feit van een geslaagde agressie te stellen, waar bij zij heel gemakkelijk de indruk ge wekt zouden kunnen hebben van „met ons valt te pralen op basis van de nieuwe toestand". Het is de vraag, of ze even graag zullen willen praten, als de agressie op een mislukking is uitgelopen. De komende weken zullen leren of Rus land door directer steun via de Chine zen aan de Noord-Koreanen een con flict met de Ver. Staten zal durven of willen uitlokken. Zo niet, dan ziet het er weer wat gunstiger uit voor het behoud van de algemene vrede, want een mooie re gelegenheid om een conflict te force ren, kan men zich moeilijk denken. Te New York hebben de Grote Drie en de raad van het Atlantische Pact ver gaderd. Bij de grote Drie is Duitsland een belangrijk punt van het gesprek ge weest. De veiligheid van Duitsland is on verbrekelijk verbonden met de veilig heid van de Westelijke wereld. De Gro te Drie hebben dit nogmaals bevestigd door te verklaren, dat iedere daad van agressie tegen de Westduitse bondsrepu bliek beschouwd zal worden als een aan val op de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk, de garantie dus, waarom Adenauer enige cijd geleden al had ver zocht. Wat zal de rol van Duitsland bij de be scherming tegen agressie zijn? Voorlopig zal de Westduitse politiemacht uitge breid worden, opdat Koreaanse avontu ren niet lonend zullen zijn. Daarnaast blijft het probleem van Duitslands deel neming aan de herbewapening en verde diging van West-Europa voorlopig nog open. Hierover is nog geen overeenstem ming bereikt, vnl. omdat de Fransen af kerig bleken van de inschakeling van Duitsers in het Atlantische leger. In schakeling in een later stadium wordt echter waarschijnlijk geacht. Overigens is bij de Duitse socialisten een kentering waar te nemen. .Eerst waren zij fel ge kant tegen een Duits leger, zoals de meeste partijen, doch nu heeft Schu macher verklaard bereid te zijn zijn goedkeuring te hechten aan een Duitse militaire bijdrage tot de verdediging van het Westen, als „het lot van de Weste lijke democratieën onverbrekelijk wordt verbonden met het Duitse". Daar bestaat geen twijfel meer aan, nu meer Ameri kaanse en ook Engelse troepen naai Duitsland zullen komen. Er worden nog meer wensen van de Duitsers vervuld. De staat van oorlog wordt opgeheven, een maatregel, die vooral voor de juridische positie van Duitsland van belang is. Van practische waarde vooral is het besluit de Duitse scheepsbouw geheel vrij te laten en het plafond, waaraan de Duitse staalindu strie was gebonden, eens nader te bekij ken, dus te verhogen. Verder mag er een Westduits departement van buitenland se zaken worden gevormd. Verkiezingen in Zweden voor de pro vinciale en gemeenteraden zijn op een zware nederlaag voor de communisten uitgelopen, die van 11,2 pet. op 4,9 pet. vielen. De meesten van deze afvalligen hebben op de socialisten gestemd, die hun stemmenmatcriaal van 44 pet. tot 47 pet. verhoogd zagen. Aan hun rech tervleugel hebben zij echter stemmen moeten afstaan aan de liberalen, die van 15 op 23 pet. kwamen en daarmede de grootste winst boekten. De conservatie ven en de boerenpartij gingen iets ach teruit. te redden. Laf mocht ze niet zijn. Ze moest haar rol spelen. Ze legde de bouquet op de tafel.. Ze nam haar poederdoosje uit haar tasje, poederde haar neus, stond op en liep de winkel in. Hier ben ik, zei ze. Ik dacht, dat jullie eigenlijk wel met je tweetjes op mijn gezondheid konden drinken, maar hier ben ik en ik doe mee. Zij zag Harcourt en Freda een snelle blik wisselen en ze was niet helemaal zeker of ze haar doel bereikt had en alle achterdocht de kop had ingedrukt. Maar Harcourt nam in ieder geval met een lach de fles op en begon die open te maken. HOOFDSTUK VII. De volgende dag was het prachtig weer, met een blauwe hemel en hagel witte wolken, een van die dagen, waarop een mens blij is te leven en niet geloven kan, dat verdriet en zorg zijn deel kun nen zijn. Dick was aan het ontbijt in zijn beste humeur geweest; Montie had geschitterd door afwezigheid. Jill was wakker ge worden in die blijde stemming, die zo vaak met zonneschijn komt en had tot zichzelf gezegd, dat ze de dingen niet te zwart moest zien en dat alles waar schijnlijk beter zou lopen dan ze in haar eerste vrees gedacht had. Natuur lijk: het was niet gemakkelijk geweest, gisteren. Die viering in de winkel met een fles campagne' Fré had glazen ge haald en er was op Jill's en Hugh's ge zondheid gedronken. En madame was er bij gekomen enhad grote ogen op gezet. Jill gaat trouwen met mr. Clare?! Ongelooflijk! Heerlijk! Is het heus waar? En zij was overtuigd door Jill en Jill had daarbij het akelige gevoel gehad, dat zeker de dag zou komen, waarop ze haar de verbreking van het engagement zou moeten mededelen en waarop mada me natuurlijk zou zeggen: Dat had ik al gedacht. Maar die dag was er nog niet en de jeugd denkt niet aan morgen als de zon schijnt Zij leeft in het heden en het heden was goed. Blijde zonneschijn vergulde de straat, verderop speelde een draaiörgel, de duiven koerden op het dak. Madame had nog willen weten, wan neer net huwelijk zou plaats hebben en wat voor cadeau Jill graag zou willen hebben. Ze had haar allerlei bijzonder heden gevraagd en aldoor was Jill zich bewust van Harcourt's scherpe ogen, die haar gadesloegen en van de trek van onzekerheid op Freda's gezicht. Jill waste de borden en kopjes van het ontbijt af. Toen ze klaar was, zette ze haar oude de hoed op, streek haar japonnetje glad en deed een nieuwe ceintuur om. Soms gaf een nieuwe ceintuur een heel ander aanzien aan een oude japon. Soms nam het leven op een zonnige dag plotseling een wending ten goede. Zij ging naar haar werk. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4