JÉ „Texel vrij van runder-t.b.c." fi'Ê De moeilijke keus Nieuwe maatregelen Verkrijgbaar bij Boekhandel „Parkstraat" Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg De leden van de Coöp. Zuivelfabriek „Eendracht" hebben met algemene stemmen op vier na, die nóg drasti scher maatregelen wensten! een nieuw reglement goedgekeurd. Dit regle ment is ingevoerd om het streven „Texel vrij van de runder-tbc" zo spoe dig mogelijk te kunnen verwezenlijken. Met ingang van 3 December a.s. wordt van de door reactie-bedrijven geleverde melk 0,25 cent per kg. inge houden; alle bedrijven die een reactie- percentage hebben van 0-10 pet. zijn verplicht hun stal binnen 28 dagen vrij te maken. De overige reactie-bedrijven dienen zich vrij te maken volgens on derstaand schema: tot en met 20 pet. binnen 2 jaar, 30 pet. binnen 3 jaar, 50 pet. binnen 4 jaar en boven de 50 pet. binnen 5 jaar. Wie deze bepalingen op volgen ontvangen het bedrag van de korting op de melk terug. Van diegenen die zich niet aan deze bepalmgen hou den vervalt het bedrag van de korting aan de fabriek. Bijzondere gevallen ko men ter beoordeling van het bestuur, waarbij overleg wordt gepleegd met de Directeur van de Gezondheidsdienst v. Dieren in Noordholland. Aankoop van dieren zonder wit certificaat van hoog stens 10 dagen oud is niet toegestaan. Het bestuur der fabriek ontvangt weke lijks van genoemde Gezondheidsdienst een opgave van de stand der bestrijding. In zijn openingswoord heette de voor - zitter, de heer C. Roeper, in het bijzon der welkom de heer D Rempt, directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Noordholland, de heer E. Noordijk, voorzitter van de ver. tot bestrijding van tbc onder het rundvee (en andere veeziekten), en de leden van de vereni ging van oud-leerlingen, voor wie de heer Rempt aanvankelijk zijn causerie over de tbc- en abortus-bestrijding zou houden. Spreker verheugde zich over de bevredigende opkomst. Nadat spreker gewezen had op de maatregelen t.a.v. de invoer van vee reagerende dieren komen niet verder dan de haven las hij het nieuwe reg lement voor (dit vervalt zodra een lan delijke regeling ter bestrijding van de runder-tbc wordt aangenomen). Dit reglement werd met vrijwel alge mene stemmen aangenomen wie er niet voor stemden waren leden, die zeer drastische maatregelen hadden voorge steld: „Ruim de reageerders in één maand op"! De heer Noordijk, het woord verkrij gende, zeide: „De nieuwe regeling is tot stand gekomen in een bespreking, die wij twee weken geleden met de zui velfabriek „Eendracht" hebben gehou den. Die bespreking werd belegd omdat hier nog altijd reageerders aanwezig zijn. Thans zijn er op Texel nog 26 rea geerders, verdeeld over 13 bedrijven, waarvan 8 met 1 reageerder, de overige 93. Zoekend naar een schuilplaats ontdekte hij een tussen de bomen opge hangen lap, waaronder overdag een „yoga" had gezeten, zo'n hindoe, die de een of andere gelofte had afgelegd. Maar nu zat er niemand onder en dus liet meneer Kruizemunt er zich met een plof onder neervallen... Au! au! Of hij door een slang gebeten was, sprong hij weer op; hij was op een plank vol grote spijkers terechtgekomen! 4 bedrijven met resp. 6, 5, 4 en 3 rea geerders. De invoer is steeds een van de moeilijkste problemen geweest bij ons streven Texel geheel vrij te maken, thans zit aan die invoer geen probleem meer vast, want men kan aan de Over kant koeien kopen met een wit certifi caat. Vanaf 1 Juli t.m. 30 Sept. 1950 zijn ingevoerd 10 koeien, 120 pinken, 133 graskalveren, 66 nuchtere kalveren, 1 stier. Hiervan reageerden 2 graskalve ren, welke prompt geretourneerd wer den. De reactie moet veidwijnen. De eerste jaren zullen wij hier en daar nog wel eens reageerders vinden, maar zulks zal op de duur tot de uitzonderingen gaan behoren. Niet alle boeren zijn lid van de „Eendracht" en niet alle boeren leveren aan de „Eendracht", maar op grond van een gemeentelijke verordening kunnen ook zij verplicht worden de reageerders op te ruimen. Het plan tot tbc-vrij ma king van de runderstapel zal voor heel Nederland van kracht worden. Wij kun nen, zo vervolgde spreker, als wij deze goede weg blijven uitgaan, met heel ge ringe opofferingen bereiken, waarvoor men aan het Vasteland minstens 5 jaar nodig heeft en daar zal het plan de boeren heel wat meer kosten. De heer Rutten vond het verkeerd, dat de gevaarlijkste bedrijven de lang ste tijd krijgen om vrij te komen. Hij was het roerend eens met de heer Tjep- kema, die alle reageerders in één maand weg wilde hebben. In antwoord op een vraag van de heer P. Dros Bzn., deelde de heer Wieringa, directeur van de zuivelfabriek „Een dracht", mede, dat de melk van reactie- bedrijven, gepasteuriseerd kan worden. De voorzitter betoogde hierna, dat Texel ieder jaar een belangrijk kwan tum vee afzet. Als dit vee straks het praedicaat ,-,vrij van tbc" heeft, zal dit ongetwijfeld ook de handelswaarde ver hogen. De voorzitter nodigde hierna de leden uit eens een kijkje te komen ne men in de vergrote fabriek. De heer D. Rempt, directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in N.- Holland, sprak hierna over het plan om ons land in 5 jaar vrij te maken van de runder-tbc. Zoals bekend is vanuit de Stichting van de Landbouw het idee naar voren gekomen, dat de boeren f0,25 per 100 kg. melk zouden offeren, indien het Rijk bereid was daar eenzelfde be drag tegenover te stellen. In 5 jaar ma ken al die „boerenkwartjes" 50 millioen gld. voor Noordholland 6 millioen de regering bleek in principe bereid een gelijk bedrag beschikbaar te stellen uit Marshall-gelden. Wij noemden reeds het besluit orp een korting op het melkgeld toe te passen t.a.v. bedrijven met reactie. Voor een geslachte rea- 94. Kermend liep meneer Kruizemunt door de regen verder. „Een mooie ma nier, om „de hoogste wijsheid" op te doen!" mopperde hij, want hij begreep, dat de brave hindoe dag aan dag op die spijkers zatNet was hij in die be spiegelingen verdiept, toen hij opeens vlak voor de piloot en Jantje stond, die, na herhaalde malen naar de afgespro ken plaats getrokken te zijn, de moed, hem terug te vinden net hadden opge geven. N VISSTROPERIJ. Een inwoner van Den Hoorn moest vo rige week te Alkmaar terecht staan we gens het stropen van vis. Wat er alle maal precies aan de hand was geweest, kregen we' niet te horen, want hij liet verstek gaan. Omdat juist twee anderen voor hetzelfde delict terecht hadden ge staan en deze mensen zich f 25- of 5 dagen toegedacht zagen, meende de po litierechter, dat hij de Texelaar maar over één kam moest scheren, gelijke monniken, gelijke kappen. Dus zal de man dezer dagen wel een papiertje thuis krijgen met de bood schap, dat hij een geel briefje heeft af te tikken. Ook gestroopte vis wordt duur betaald. VERTROKKEN PERSONEN. Pieter A. Jannes v E 146a n. Austra lië. Jacob C. Vendel en echtg. v. War- moesstr. 45 n. Australië. Egbert de Lan ge en gezv. Emmalaan 92 n. Australië Lucas van der Veen en echtg., v. De Koog 101 n. Australië. INGEKOMEN PERSONEN. Carl C. Mauve en echtg., v. A'dam, J. Marisstr. 63hs. n. H 98b. Hendrika J. Geestman-Riemsdijk v. Zaandam, Fr. Halsstr. 28 n. De Koog 131. Grietje Ho- getoorn v. Beemster, Oosth. weg 76 n. Feperstr. 22. Thomas van Schaik en echtg., v. Utrecht, Lombakstr. 25 naar Emmalaan 2. Roelof van Kammen van CBR n. W 47. Geeltje Boverlof, van Oostst.werf, Oldebeikoop 197 n. Witte Kruisweg 32. geerder wordt gemiddeld f 150 vergoed, en f 75 voor ieder geslacht reagerend pink, met dien verstande dat men voor niet meer reageerders vergoeding kan krijgen dan men op de peildatum (zeer waarschijnlijk 1 Mei 1950) had. Is de veehouder in de voor hem vastgestelde tijd vrij, dan krijgt hij 80 pet. van de heffing terug. Een zwaar besmet be drijf kan men in 3 jaar saneren. De heffing bedraagt voor het le, 2e en 3e jaar 2 pet. van het bruto melkgeld, maar in het 4e jaar wordt dit 3 pet. en in het 5e jaar 4 pet. Is het bedrijf niet vrij bin nen de vastgestelde termijn, dan ver valt de heffing aan de Gezondheids dienst en wordt voor ieder volgend jaar een verhoogde korting van 5 pet. opge legd, welke eveneens aan de Gezond heidsdienst vervalt! Voor zelfkazers, boeren, die geen of zeer weinig melk le veren en weiders is een aparte regeling getroffen. 1 Mei jl. waren er in N.-Hol- land 50,000 reageerders. Voor de identi ficatie heeft ieder rund een blikmerk nodig en er moet tevens een schets van gemaakt worden. Indien in de loop van de uitvoering van dit vijf-jaren plan mocht blijken, dat de beschikbare gelden in ruime ma te toereikend zijn om de afslachting van de reageerders on daarmede de sanering der bedrijven te oevorderen, zou over wogen kunnen worden of er eventueel een bedrag uitgetrokken zou kunnen worden om de melk van de bedrijven, welke op 1 Mei jl. tbc-vrij of reactie- vrij waren, te subsidiëren met een na der vast te stellen toeslag per 100 kg. melk. Deze bedrijven hebben niet kun nen profiteren van de subsidie voor het afslachten van reageerders en dragen toch ook hun „boerenkwartjes" bij. Psychologisch zou zelfs een kleine toe slag op de melk var grote waarde zijn. Een bedrijf wordt geacht vrij te zijn van reageerders indien de reageerders binnen 1 maand na het koppelonder- zoek zijn opgeruimd. Na het verwijde ren van de reageerders dient tenminste 6 weken en ten hoogste 10 weken later een hertuberculmatie plaats te vinden van het gehele veebeslag, waarbij geen reageerders mogen worden aangetroffen Worden er toch weer een of meer rea geerders gevonden bij deze hertuberculi- natie, dan moeten deze binnen 20 da gen zijn opgeruimd. Reageerders, ge vonden bij de hertuberculmatie op tbc- vrij e of reactie-vrije bedrijven komen niet voor subsidie in aanmerking, ten zij het bestuur van de Gezondheids dienst anders beslist, gehoord het ad vies van het fa'orieKs- of verenigingsbe stuur. Bedrijven zonder reageerders moeten na het ingaan van het plan ko pen uit minstens gelijkwaardige bedrij ven en wel rechtstreeks uit een vrije stal of via een erkende tbc-vrije markt. BRIDGECLUB „GROOT SLEM". Dinsdag 24 Oct. werd de 3e competi tiewedstrijd gespeeld. De uitslag was: A.-Lijn: 1. Dhr en mw. Wilkens 35 pt. 2. v. Zanten-v. Lenten 34 pt. 3 Joh. D. Bakker-B. Stolk 33*/2 pt. 4 Dhr en mw. Beemsterboer 33 pt. 5^2. Koningsveld-Ten Cate 32 pt. 5%. v. d. Werf-P. Roeper 32 pt. 7. J. Bruin-Brinkerhof 30 pt. 8. Mw. de Graaf-Oosterhaven 22% pt. B.-Lijn: 1. Dhr en mw. J. C. Bruin 44V2 pt. 2 K. Mantje-H. Venema 37 pt. 3. A. Mantje-C. Mant je 34% pt. 4. Koorn-Kok 3lV2 pt. 5. Dhr en mw. Kiljan 29% pt. 6. M. Bos-J. Ran 26V2 pt. 7. Mw. Vlas-Schevmer 24% pt. 8 Wessels-P. Graaf 24 pt. De volgende avond is op 7 November. TEXEL VOORUIT! (Vervolg van pagina 1.) Alles waarop de heer v.d. Vlis zijn conclusies baseerde is met het voorgaan de feitelijk weerlegd. Er blijft niets van over dan het bewijs hoe gevaarlijk het is maai lichtvaardig, zonder een gede gen onderzoek, allerlei te publiceren, waarover men eigenlijk niet kan oorde len. Maar het is toch wel erg bar dan de minister van lichtvaardigheid te betich ten terwijl deze, zoals hiervoor werd aangetoond, tot zijn beslissing kwam aan de hand van een schat van de aller beste en zeer zeker onpartijdige gege vens! Eigenlijk zou de heer v.d. Vlis z'n in sinuaties als zouden onbekende krach ten (een snelvervoerbedrijf?, een poe lier?) hierin hebben gewerkt, moeten terugnemen. Ik vind dit zeer zeker niet „belachelijk"! Wél hebben we hartelijk gelachen om het toch eigenlijk pedante geschrijf (vergeef me dit woord) over „ondoor dachte voorstellen durven doen", en „phrases die de moeite van het aanto nen der oppervlakkigheid niet eens waard zijn"! Hieraan maakt u zich im mers zelf schuldig! Die dure bedrijfsge bouwen zijn bij de aanlegplaats aan 't Horntje helemaal niet nodig! Een klein kwartier na vertrek van Den Helder komt de pont aan, de klap gaat neer en binnen 3 minuten rijdt alles in de rich ting van Zeewijk, waarlangs de nieuwe weg waarschijnlijk komt. Tot daar zou het dan Rijksweg zijn en verder Pro vinciale weg die ergens bij de Atlas op de Hoornderweg zou aansluiten. Noord en Zuidhaffel blijven dus ook ongerept. Wat de inmenging in TESO betreft, moet men zich geen illusies maken dat deze Mij. zo vrij zou kunnen blijven als 1ot nu. Ongetwijfeld zal het Rijk, nu er zulke belangrijke bediagen gevoteerd moeten worden, zekere eisen daartegen over stellen, echter ook als de aanleg plaats te Oudeschild zou komen! Die ambtenaren regering van TESO: Kom, kom, heer v.d. Vlis, gelooft u dat nu zelf? Het is toch ook duidelijk, dat de subsidies van TESO eerst dubbel en dwars aan hoge tarieven moeten wor den opgebracht en niet alleen door vreemdelingen maar toch globaal voor tweederde door de Texelaars zelf! En ik ben er zeker van dat nog hogere ta rieven (en die zouden beslist nodig zijn, denk daaraan!) de ontwikkeling van het verkeer nog meer zouden remmen, waardoor de rentabiliteit van het TESO bedrijf in gevaar zou komen. Gevolg0 Weg subsidies en reducties! Nog duurder groente, fruit enz. op Texel! Het zou een grote strop worden! Welke geld schieters zouden bereid zijn deze onder neming te financieren? Schat de beide grote boten, die nodig zouden zijn op elk 1% millioen gulden. Nee, laten we maar niet verder rekenen. Oudeschild is immers toch al uitgeschakeld.... Hoewel er op Texel zeker 10 maal zo veel kiezers zijn dan aandeelhouders van TESO en men dus het TESO-be- stuur niet met de gemeenteraad mag vergelijken, is samenwerking natuurlijk geboden 111 het algemeen belang. Maar als het TESO-belang niet meer parallel kan lopen met het algemeen belang dan spijt het me voor TESO, maar dan zal het algemeen belang toch beslist vóór moeten gaan. Daar zal ieder het over eens zijn! J. KIKKERT. Natuurlijk. Maar zijn antwoord had haar een steek gegeven haar nog eens laten voelen, dat hij niet anders deed dan haar gebruiken om een doel te bereiken en als hij het geluk kon beleven, dat zijn moeder weer gezond werd, had hij haar niet meer nodig. Hij zei snel: Maar dat is van later zorg. Daar hoeven we nu nog niet over te denken. Neen. Ze schreef het adres van dr. Evans voor hem op en toen hij dat bij zich ge stoken had, ging hij weg. Zij liet hem uit en bracht hem tot de trap en ze sprak snel door over dokter Evans en hoopte, dat hij niet zou letten op het versleten linoleum op het por taal. Armoede is geen misdaad, maar er zijn ogenblikken in het leven, dat een mens zich er vreselijk over schaamt. Er kwam iemand de trap op. Terwijl ze van Hugh afscheid nam, zag ze Mon- tie beneden bij zijn deur staan en naar hen kijken. Tot ziens, zei Hugh. Tot ziens, antwoordde ze en ze ging dadelijk weer de kamer in. HOOFDSTUK X. Hierna volgden de gebeurtenissen el kaar met grote snelheid op. De kranten vergaten de roman van het „bloemen meisje", even snel, als ze er mee te voorschijn waren gekomen. Ander nieuws vroeg de aandacht, de zelf moord van een filmster en een ernstig auto-ongeluk, en zo verdween de roman van Londens voornaamste vrijgezel van PREDIKBEURTEN. N. H. GEMEENTE. Den Burg Vrijdagavond 8 uur: in Eben Haëzer: Gemeente-avond. DS. KNOT NAAR NIEUWE GEMEENTE. Ds. J. Knot van Zaandam, voordien te Den Burg, is voor de Doopsgezinde ge meenten van Barsingerhorn, Noord- en Zuid Zijpe en de Wieringermeer, in de vacature van Ds. Oosterbaan, beroepen. beiden willen hun Oimli niel meer missen. Geen enkele vulpen schrijft zo fluwelig-zacht en zo soepel. De 14-keraats gouden pen trotseert de jaren I O s m I as zijn in talrijke aantrekkelijke modellen ver» krljgbaar W A..RI-flPjf'V cRS RW A <KERS R W.A,eM|/a .IKKERS R.WA.-f JPjf/SÊl A BIKKERS R W A KiËp VV.A RIKKERS R W A Wijf'» jVw A. RIKKERS R W A RIKKERS R W m WA RIKKERS R W M JHVr W A RIKKERS R V.m jHV R W A. RIKKERS R R W A RIKKERS R R W A RIKKERS R wJ5P8s*S R W A. RIKKERS P lïjBjrRS R W A RIKKERS 'jE ERS R W A. RIKKERS Jn^BV^ERS R W A. RIKKERS MJP^VkERS R WA RIKKER fl» KERS R W A. RIKKEPjERS RW A. RiKKETfff IKKERS RW A RIKKE MS^VriKKERS R W A RlKKlJyffjy RIKKERS R W A RIKkJbKV RIKKERS R.WA RiKrjRjffir RIKKERS R WA RIK re A RIKKERS R Ri'jg^jHV a RIK] r -4 p ffii'y nLfcfrajfjgaB xiBËM 1 Smtt r v^^Rcers r w r R W A -RIKKERS R W /)3JITs R W A RIKKERS p /.'Sll W A-.RIKKr uiE (I het SCHRIFTELIJKE GARANTIE het programma. Lady Honor bracht nu geregeld be zoeken aan de bloemenwinkel. Jill kreeg de indruk, dat het een pleziertje voor haar was, daar te komen en zich door de meisjes te laten bedienen. Zij deed altijd allerliefst tegen Jill. En ze bestelde bloemen en mopperde over de prijs. De rekeningen werden niet betaald. Wij moeten toegevend zijn, zei madame. Harcourt kwam ook geregeld. Hij kwam met Freda flirten. Madame liet hem merken, dat ze niet erg tevre den was met het feit, dat hij nooit iets kocht, maar hij zei, dat zijn rijke neef dat wel voor hem opknapte. U kunt toch niet van iemand als ik verwachten, dat ik iedere dag bloemen kom halen voor tante Mabel? zei hij la chend. Ik kom voor een gezellig praatje. Dat mag toch wel, nu mijn familie zo'n goede klant is? Madame glimlachte en liet hem onge moeid. De politie kwam bij Jill informeren naar het tasje en de broche. Zij deden haar allerlei vragen. Wat ze precies in het tasje had gehad. Nu dat was niet gemakkelijk te zeggen. Behalve de broche en haar zakdoek en wat geld, al lerlei kleinigheden: lippenstift en poe; derdoosje, een kammetje en nog allerlei kleinigheden, die ze zich zo maar niet herinneren kon. De politiemannen ke ken haar peinzend aan. Ze zag duide lijk, dat ze zich afvroegen, of zij de broche misschien gestolen had (Wordt vervolgd.) FEUILLETON 31.) Is Dick uit? vroeg Hugh. Ja. Hij heeft laat werk vanavond De gedachte ging door haar hoofd om over Dick te beginnen, maar ze durfde niet goed. Zij was nog te onzeker tegen over deze man, ondanks zijn zeggen, dat zij een goed karakter had en dat hij haar vertrouwde. O, waarom kon hij zo hard en gevoelloos doen tegen haar? Zelfs dat contract zou niet zo pijnlijk voor haar geweest zijn, als hij in hun omgang vriendschappelijker en mense lijker geweest was. En Montie woont op de verdie ping hieronder? Ja. Het gesprek vlotte niet, dat was dui delijk. Ze zag, dat hij zich niet op zijn gemak gevoelde. Plotseling bukte hij zich en nam een foto op, die tussen de paperassen op de vloer lag. Het was een kiek van haar, van tien jaar geleden. Een magere bak vis, op het hek van een weiland zittend, met een grote zonnehoed in haar hand. Hij bekeek de foto aandachtig Ben jij dat? Zij knikte. Aardig. Je bent hier nog een echt veulen. Maar je was een lief kind! Een plotseling bitterheid kwam in haar op. Ze had willen uitroepen: Speel toch met met me, je doet als een kat met een muis! Maar ze zei alleen: Die kiek heeft moeder genomen. Ik vind haar aardig. Mag ik haar hebben? Och wat kun je daar nu aan hebben? Meer dan je denkt, Jill. Jij bent iets nieuws voor me. Tot nu toe heb ik niet geweten, dat er zulke mensen be stonden. Niet alleen ben jij een soort vrouw, zoals ik er nooit een gekend heb, maar je behoudt je eigenschappen in een leven, dat allesbehalve gemakkelijk en zorgeloos is met een blik op de kamer. Dat e prikkelt je nieuwsgie righeid zeker7 Jill spreek niet zó, zei hij en zijn stem klonk onmiskenbaar treurig. Nu je zegt toch dat je belang stelt in het feit, dat ik arm ben en in het feit, dat ik een vrouw ben. Het is niet zo erg vleiend. Hij legde de foto op tafel. Het mas ker was weer van zijn gezicht weg. Het leek moe en vreugdeloos. Houd de foto maar, hoor, zei Jill snel. Hij nam de kiek weer op en stak haar in zijn portefeuille. Toen keerde hij zich naar Jill en zei Ik ben niet hier geko men om over jou of mijzelf of je tasje of de broche te spreken. Ik.... laat ik je zeggen, dat de gedachte aan wat je mij vertelde over die dokter, die je va der kende, mij niet meer met rust heeft gelaten. Ik móét er meer van weten. Wil je mij er niet meer van vertellen? Jill vertelde nog eens in bijzonderhe den al wat ze zich herinneren kon van dokter Evans. Toen ze uitgesproken was, bleef Hugh een tijdje in gedachten verzonken. Ten slotte zei hij: Ik zou hem wel bij moeder willen halen, Jill, maar ik ben er een beetje huiverig voor. Je weet, dat de echte specialisten doorgaans weinig voelen voor geneeswijzen, die afwijken van de gebruikelijke, vooral bij zulke precaire kwalen en als het verkeerd uitkwam, zou ik de verantwoordelijkheid dragen. Toch zal ik geen rust hebben, vóór we hem hebben geraadpleegd. Wij moeten hem natuurlijk raad plegen, zei Jill. Vind jij het ook? Geef mij dan zijn adres, dan stel ik mij vandaag nog met hem in verbinding. De beste specia listen hebben haar niet geholpen. Maar wat jij van die man vertelt. Jill kwam naast hem staan en legde haar hand op zijn schouder. Hugh, zei ze, zonder moed en vertrouwen is er nooit iets te bereiken. De moed opgeven moet je nooit. Wat ik je verteld heb van die boerenjongen, is de waarheid want ik heb het hele gesprek gehoord, dat vader en dr. Evans er later over hadden. Hij greep haar hand. Ze voelde hoe koel en krachtig de zijne was. Hij druk te haar hand zó sterk, dat het pijn deed. Je bent een echte vriendin, zei hij Als ik alleen vrouwen als jij onmoet had in mijn leven, zou ik het niet zo moeilijk gehad hebben. Zij glimlachte. Dit was zo eerlijk ge meend dat ze zijn hardheid vergat. Wat zou er met ons gebeuren, als je moeder beter werd? vroeg ze. De verloving zou verbroken wor den. Nadruk v»rt>oden. door G. Tlh- ROTMAN-

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4