SÜNHGHT Begin de dag met een PR°PE^J^g mannen werk Down Argentine way Kapitein v. Castilie GULDEN GELDPRIJZEN z'n pijp lekkere tabak!" VAL DA J. Nauta Timmer's Bakkerij De moeilijke keus is weer overal 'n Cadeautje Koelkasten Permanent waskracht Dat waarborgt Sola-kwaliteit Een ruime keuze cassettes Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. Amandel-marsepain Letters en Figuren Roomborstplaat Harten en Figuren N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing COUPON zendt mij Uw brochure „De romantiek van een PFAFF 130" K. Mantje, Hogerstraat „en dat zeg ik uit naam van alle vrouwen" sprak Mevrouw Lichtenvoorde. „Sint weet wel waarmee hij de mannen het meest kan verrassen... dat is natuurlijk 'n pijpwant niets is gezelliger dan 'n tevreden man met voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? voor elk bedrijf van C. A TUYN, Breelaan 52, Bergen Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER. Telef.37 t Een geschenk voor Uw leven Weverstraat Den Burg Zaterdagavond 8 uur en Zondag middag 4 uur Een sprankelende muzikale comedie! in technicolor met Don Amechc, Betty Grable, Carmen Miranda Rhythme en vrolijkheid rumba's succes-songs en een uitgelezen schiar van artisten. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag- en Maandagavond 8 uur met Tyrone Power e.v.a. Een grandiose verfilming in technico lor, van Cortez' ontdekkingstocht door het oude Mexico, vol stoute avonturen in een volkomen nieuwe wereld. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. Alles eigen fabrikaat. Steeds ruime keus. Ziet onze speciale etalage! HOGERSTRAAT 5 TELEFOON 220. Deze PFAFF is nog in beperkte hoeveelheid le leveren en wordt in volgorde van de binnen gekomen bestellingen door ons afgeleverd Laat U op de lijst inschrijven EF.N PFAFF IS AF! 't Is een Nederland zaak Wie onderstaande coupon inzendt, ontvangt omgaand de brochure van een PFAFF 130. De machine met de drieling Zig-Zag Steek Naam Adres De coupon in open en veloppe, gefrankeerd met 2 cent postzegel aan ons op te zenden Laat Uzelf bovenstaand telegram bezorgen op - w - 4 December als St. Nicolaassurprise 6f op 22 December als Kerstverrassing Maak een geest.g rijmpje van hoogstens regels op Kahrel's verrukkelijke chocolade-repen De 10 beste inzendingen die wij tot en met 2 December ontvangen, bekronen wg elk met een prijs van Fl. 100.- Van de inzendingen die na 2 December binnen komen, ont vangen de 10 besten ook Fl. 100.- U kunt zoveel ri|mpjes inzenden als U wilt, mits U per rijm steeds 4 Kahrel's reepwikkels bijsluit Richt U* Inzending aan. de reclamoatdeling »an Kahrel's Thee N-V Kerk straat 59 Amsterdam, Enveloppen binnen A dom freakeren mpl posticgel van 6 cent Buiten flutnrrfnm mot tO cent. Definitieve datum van (tutting 21 December FEUILLETON 38.) Men dacht ever ongetrouwde vrouwen tegenwoordig anders dan vroe ger, maar het was de vraag wat min der prettig was: een Victoriaanse oude jongejuffrouw met een jaargeld te zijn, of wel een moderne oude jongejuffrouw die werken moest voor de kost. Freda kon niet denken aan een toekomst van werken in de bloemenwinkel, altijd be dild door madame, altijd achter klanten aanlopend. Ik geloof niet, dat ik nog verliefd kan worden, zei ze tegen Jill Waarom niet? Jij toch even goed als een ander? Geloof jij nog in liefde, Jill? Natuurlijk geloof ik, dat er echte liefde kan bestaan! Och ja, natuurlijk. Jij hebt het ge troffen. Jij hebt een man gevonden, die er wezen mag Jill beet op haar lip. Kon ze nu eigen lijk ook niet Freda in vertrouwen ne men? dacht ze. Freda kende de wereld beter dan Dick en in haar hart hield ze van Jill. J ja wat dat betreft.be gon ze. Maar de deur van de winkel ging open en madame kwam binnen. En het bleek dat madame in een van haar „buien" was. Madame had ailerlei gemoedsstem mingen doorgemaakt met dat engage ment van Jill en nu begonnen nieuwe „gemoedsstemmingen'' oo te komen door Freda's affaire met Harcourt. Ze had dadelijk gehoopt op een tweede ro mance. Als dit iets werd, zou ze een of andere romantische naam voor de win kel bedenken en zij zou wel met de ver slaggevers smoezen en er iets over in de kranten weten te krijgen. Als het nu maar tot een verloving kwam een tweede verloving! Maar het wilde daarmee niet vlotten En nu kwam ze de winkel in met het vaste besluit, haar invloed eens te laten gelden. Zijn er al orders? vroeg ze. Het bleek, dat Jill een bestelling van lady Honor had iangenomen voor vijf tig rozen. Lieve help! riep madame, weet je nu nog niet, dat zij nooit zal betalen? Jill kon hier niet veel op zeggen. Maar was dat haar zaak? Zij en Freda waren hier om de klanten te bedienen. Mada me moest zorgen, dat haar klanten be taalden. U moest aan lady Honor schrijven, dat zij geen bloemen meer kan krijgen, voor ze betaalt, zei Freda. Wij moeten de klanten ter wille zijn, tenzij wij we ten, dat u het niet meer hebben wilt. Je praat als een gek, zei madame nijdig. Iets anders wist ze niet te zeggen; want ze durfde niet aan lady Honor te schrijven, dat ze betalen moest. Als ze dat deed, zou ze waarschijnlijk een aan tal klanten verliezen. Het was nooit goed voor een zaak, tot zulke middelen over te gaan voorai nu zoveel gegoede fa milies het zo moeilijk hadden. Je móést de grootste coulance betrachten. Als ze begon om geld te vragen, zou daar over al over gepraat worden. Plotseling keerde ze zich weer tot Freda. Jij met je praatjes, zei ze. Wan neer komt er eens wat van dat engage ment van je? Dat is mijn zaak! Nu, jouw zaak of niet ik zeg je je, dat je je kans verknoeit als je niet op past. Jullie, meisjes van tegenwoordig, denkt, dat je hele bollebozen bent, maar geloof me, het is niet zo gemakkelijk, als het lijkt, een trcuwrmg machtig te worden. En ze ging naar haar kantoortje en verdiepte zich in de boeken. Later op de morgen keek ze door het kleine (Ingezonden mededeling). Neem een doos echbe F=>ASTIt_l_ES TEGEN VERKOUDHEID raampje, dat uitzicht gaf in de winkel en zag Harcourt en Freda over een ca melia gebogen. Ze waren in diep ge sprek en lachten. Dat is niet de manier om hem tot ernstige gedachten te bren gen, dacht ze. Zo zijn de meisjes tegen woordig. Flirten brengt maar zelden een man tot het gewichtige besluit. Dat leren de meisjes met schade en schande. Jill kwam binnen om haar iets te vra gen. Wanneer trouw jij nu, kind? vroeg madame. Ik weet het nog niet. Weet het nog niet? Waarom niet? Waar is het wachten cp? Hij is rijk en het wordt tijd, dat jullie trouwen, vind ik. Ik kan dat getreuzel niet begrijpen. Persoonlijke aangelegenheden, zei Jill hulpeloos. Hm, zei madame Ze had al glorieuze dromen gedroomd over de decoratie van Hugh's huis voor de plechtigheid en over de opmerkingen die er over in de kranten zouden ver schijnen: De kamers waren uiterst smaakvol versierd Mrs. Clare's diner werd opgeluisterd door een exquise ta feldecoratie. Wat een reclame zou dat zijn! Ze hm- de nog eens en vervolgde: Ik vind dat jullie een eind aan dat wachten moeten maken. Ik moet zeggen, dat ik niets be grijp van die moderne methoden. Ze gaf Jill de aanwijzingen over de bloemen, waarom ze gevraagd had en boog zich weer over haar boeken. Hugh kwam de winkel binnen om bloemen voor zijn moeder te kopen. Hij koos zalmkleurige gladiolen. Die zal ze zeker prachtig vinden, zei Jill, die nu mrs. Clare's smaak pre cies kende Hoe gaat het vandaag? Dr. Evans heeft het gewonnen, zei hij. Ik twijfel er nu niet meer aan. Zij wordt beter. O, Hugh, wat heerlijk. Hij keek een ogenblik naar dat opge togen gezichtje, waarop alleen maar blijdschap te lezen was. Was bij Jill wel éénmaal de gedachte opgekomen, dat zij de gelukbrengster in zijn huis was ge weest? Dat zij daar moed en hoop ge bracht had enzelfs de man, die zijn moeder genezen had? Dr. Evans is gisteren weer over ge weest, zei hij, na een kort zwijgen. Hij wil, dat ze minstens voor een maand naar buiten gaat, naar een plaats, waar het volkomen rustig is. Ik ben nu in be spreking over een huisje, dat ik voor haar wil huren, ergens in Surrey. Waar? Headly. De lucht is daar heerlijk en het is er stil en rustig. Er is veel hei de en overal groeit brem. Ik zal er kun nen paardrijden en moeder zal van de tuin kunnen genieten. Maar zij wil nóg iets. Ja? Zij wil jou bij zich hebben. Jill staarde hem aan. Hoe kan dat nu? Wat zal ik je zeggen. Dit is een kri tiek punt in haar genezingsoroces. Ik vind dat je het doen moet, Jill. Maar mijn werk? zei ze. Madame zal het nooit goedvinden dat ik een maand wegga. Moeder heeft je nodig. Hij hielp haar niet. Hij zei niet, dat hij met madame zou spreken of dat hij op een of andere manier voor haar toe komst zou zorgen, als zij ruzie kreeg met madame en haar betrekking ver loor. Hij zei alleen maar, dat zijn moe der haar nodig had. Dat prikkelde haar. O, Hugh, zei ze, denk je alleen maar aan jezelf? Meet ik zelfs mijn broodwinning in gevaar brengen voor dat contract? Ik ben er zo moe van. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4