De Sint kwam naar Texel!! FILMNIEUWS „Fijn en Grof" Boekhandel Parkstraat autoped UDI. Tweede Uitvoering „Mijn dochter kiest een man wil/////, IVif brengenU BETER BROOD! SINTERKLAAS OP DE SCHOLEN. Maandagmiddag om 2 uur komt Sin terklaas in de o.l. school te De Waal, Dinsdagochtend in de o.l. school te De Koog, Woensdagochtend om half 10 in de o.l. school te Oosterend, Woensdag ochtend in Midden-Eierland. Dinsdag middag in het Eigen Gebouw te Oude- schild en Woensdagmiddag in de Oude schilder kleuterschool; Dinsdagmiddag in Zuid-Eierland. RUNDER-T.B.C. Donderdag 14 December houdt de Vereniging Texel tot bestrijding van runder-tbc en andere veeziekten haar alg. jaarvergadering. De heer Rempt zal spreken over de stand van de runder- tbc onder de koeien en dokter Van Loon over de runder-tbc onder de mensen. Zie ook ons blad van Zaterdag 9 Dec. VERGUNNING VERLEEND. Door de Minister van Econ. Zaken is bij beschikking van 29 Nov. 1950 aan de heer J. J. Vonk, Weverstraat 40 te Den Burg, vergunning veileend tot het vesti gen van een inricnting bestemd voor de uitoefening van een kleinhandel in speelgoederen, porcelein, glas- en aar dewerk in het perceel Weverstraat 40 BELANGRIJKE STAP VAN DE ZIEKENFONDSEN. Met ingang van 1 Januari a.s. zullen alle rentetrekkenden (d.w.z. zij, die door middel van een rentekaart een uitkering genieten wegens ouderdom of invalidi teit) en personen, die een uitkering ent- vangen ingevolge de Noodwet Ouder domsvoorziening, alsmede de gezinnen van zeelieden op de grote vaart en de ge zinnen van dienstplichtige militairen en invalide militairen verplicht verzeker den worden. Hieruit vloeit (vooral voor de eerste 2 categonen) een belangrijke besparing aan contributie voort. Thans betalen zij 63 ct. per persoon per week. Gehoopt werd, dat ook de ambtenaren in overheidsdienst met ingang van 1 Jan. verplicht verzekerd zouden worden. Dit gaat echter niet door: er wordt ge werkt aan de opriching van een zieken fonds voor ambtenaren IR. HA VERHALS ZORGDE VOOR EEN VERRASSING! Nabetaling voor de wol van scheer 1950 van 30 pet. Op de door de gezamenlijke landbouw coöperaties belegde Contactavond deed Ir. Haverhals, secretaris van de Ned. Wolfederatie de voor een groot deel van onze Texelse schapenhouders belangrij ke mededeling, dat voor de in 1950 aan genoemde instantie geleverde wol een nabetaling van 30 pet. zal volgen. Het grootste gedeelte van deze nabetaling zal in de loop van deze winter aan de le veranciers uitbetaald worden, een klei ner gedeelte wordt toegevoegd aan het ledenkapitaal. Tevens werd vermeld, dat met deze nabetaling de gemiddelde prijs van de op Texel geleverde wol op plm. f 5,60 per kg. komt, een prijs, die zeker be langrijk ligt boven de gemiddelde prijs, die de handel heeft betaald. NAJAARSVERGADERING VAN HET WITTE KRUIS. Het bestur van de afd. Texel van de N.-Hollandse Vereniging Het Witte Kruis, doet een dringend beroep op de leden bovengenoemde vergadering op de 7e Dec. (zie adv.) bij te wonen. Het stichten van een gezondheidscen trum voor Texel is van een dermate groot belang voor de gehele Texelse be volking, dat het bestuur van uw afde ling verwacht, dat ook de leden, in het bijzonder het vrouwelijke element onder hen, in verband met het te bouwen nieuwe consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters, van hun belangstelling in deze toch voor hen in hoge mate be langrijke zaak, blijk geven door op deze vergadering te verschijnen. Het Witte Kruis neemt heden ten da ge in onze gemeenschap een dusdanige onmisbare plaats in, dat het bestuur, en in het bijzonder het dagelijks bestuur onder hen, welke zeer veel van zijn tijd besteedt aan het omvangrijke Witte Kruis-werk, toch zeer zeker mag reke nen op een behoorlijke opkomst op de ledenvergaderingen. Tot nog toe laat dit alles te wensen over nog niet een half procent van onze leden neemt de moeite deze vergaderingen te bezoeken. Hierin moet verandering komen, wil uw be stuur op de duur met enthousiasme en naar behoren zijn taak in het belang van onze volksgezondheid blijven ver vullen. Bezoek onze ledenvergadering, geef daar blijk van gezonde en opbouwende critiek op ons werk, het bestuur zal u daarvoor in hoge mate erkentelijk zijn. Het devies van het Witte Kruis luidt: Door allen voor allen. Laat uw bestuur dus niet in de steek, wij rekenen op uw komst. INGEZONDEN 5 December. „Nieuwe Sunderklaas". Helaas kan ik net met de Ver. voor Volksfeesten en Texelse Folklore deze keer niet eens zijn. Deze vereniging stelt zich ten doel 'n nechtere gemeenschaps band te vormen en de folklore weer op te rakelen. Ook het spelen op 5 Decem ber wil deze vereniging weer in ere herstellen. Volgens mij had dit niet moe ten gebeuren. Een flink deel van de hui dige Texelse bevolking viert de 5de De cember „Sinterklaas in huis". De Sint wordt in diverse afmetingen thuis be zorgd. Nu zegt de ver. voor Volksfeesten: de bevolking moet het huis uit, op straat! Is dit geen afbreuk van zuivere gemeenschap? Want wil men streven naar een hechte Texelse gemeenschap, dan moet deze band eerst in de gezinnen te zien zijn. Want juist op deze avond kan jong en oud thuis zijn en feestvieren als gezin. En evengoed, was de viering van Nieuwe Sinterklaas nu zo denderend de laatste 20 jaar? Neen, denderend zijn ze niet geweest (volgens archief T.C.). Mijn mening is: laat deze vereniging probe ren de Ouwe Sunderklaas te handha ven en in volle glorie herstellen. A.B. NAAR PERU. Gisteren zijn 125 half-jarige niet- stamboekschapen naar Peru verscheept. 300,000. Tijdens de winkelweek zijn ongeveer 300,000 Sinterklaasjes uitgereikt. AANBESTEED. Gistermiddag is door B en W aanbe steed de bouw van een muur om de gra ven op de Russenbegraafplaats. Deze muur wordt ruim 151 meter lang en een halve meter hoog. De uitslag was: Fa. Gebr. Koorn f 5545,Fa. J. Koorn Mzn f 5495,—; W. J. Boon f 5252,—. DE CHR. TRANSPORTARBEIDERS HIELDEN FEESTELIJKE JAARVER GADERING. De afdeling Texel van de Bond van Chr. Transportarbeiders hield dezer da gen een feestelijke jaarvergadering in Texels Fanfaregebouw. De voorzitter, de heer J. A. Stemfoort, verzocht te zingen „Een vast burcht is onze God", waarna hij voorging in gebed. Daarna las hij een gedeelte uit Efeze 6. De vele aanwe zigen werden hartelijk welkom geheten, in het bijzonder de districtsbestuurder, de heer V. d. Brink en de declamator, de heer Scholten. De voorzitter drong aan tot deelname aan het propagandawerk, aller krachtsinspanning is nodig. Het jaarverslag, uitgebracht door de heer W. Wijngaarden, werd met dank aan de secretaris goedgekeurd. Ook het financieel verslag van de heer J. Vinke werd nauwkeurig weergegeven. De penningmeester werd bedankt voor diens accuraat beheer. De declamator wist de lachspieren geducht los te krijgen door een kostelijk tafereel uit een typisch Amsterdamse buurt te schetsen, een schets in drie be drijven. Nadat men op thee en gebak was onthaald, werd het woord gevoerd door de heer v.d. Brink, die een heldere, enthousiaste toespraak hield in ver band met de P.B O. Spreker zei: werkge ver en werknemer komen allebei met hun kapitaal: de een zet dit om in ma chines, de ander in arbeid en vakkennis. Samen hebben zij een belangrijke taak t.o.v. de gemeenschap. Daarom gezamen lijk overleg en medezeggenschap Aan het slot van deze gezellige avond die zeer in de smaak was gevallen, be dankte de heer v.d. Brink allen voor hun belangstelling Nadat gezamenlijk de Avondzang was gezongen, besloot de heer v. d. Brink de samenkomst met gebed BRIDGECLUB „GROOT SLEM". Dinsdag 28 Nov. weid de 6e competi tiewedstrijd gespeeld. Uitslag als volgt: A-Lijn: 1 J. Bruin-Brinkenhof 62 (56,64) 1 Koningsveld-ten Cate 61 xk (55,99) 2V2 v. Santen-Jb. v. Lente 61V2 (46,54) 4M> D. v.d. Werf-P Roeper 59^ (43,80) 4Vz Mw. de Graaf-P. Oosterhaven 591/? (42,85) 6^ Dhr en mw. Slort 54 (45.53) 6V2 Joh. D. Bakker-B Stolk 54 (52,74) 8 Wilkens-Hopman 48 (58,23) 9 Dhr en mw. Beemsterboei 44 (41,86) 10 Schermer-Partner 35 (46,35) B-Lijn: 1 Dhr en mw. J C. Bruin 39J/a (56,83) 2 Wessels-Idema 38 (63,54) 3 Dhr en mw. Kiljan 37 (53,68) 4 Koorn-Kok 36 (55,19) 6 Dhr en mw. Vlas 34 (54,09) 5 K. Mantje-Venema 35Vz (56,43) 7 M. Bos-J Ran 32 (49,66) C. J. Mantje-A. Mantje (54,41) De tussen haakjes geplaatste cijfers geven aan de totaalstand uitgedrukt in procenten. Volgende comp. 19 December.. S.V. Texel Zondag: Oudesluis-Texel: aanvang 2 uur, vertrek per dus 11,20 van Hotel De Graaf. Texel 3-De Koog 2. om 12 -uur. Texel A-Succes A, om 2,30 uur. Zaterdag: Texel B-De Koog A, om 3 u. ZDH A-Texel C, om 3 uur. Vertrek per fiets om 2 u. van Hotel De Graaf. S. V. Oosterend. Hedenmiddag om 3 uur Oosterend A- Boys B. Morgen ontvangt het le Scha- gen 3. De eerste 3 wedstrijden leverden 5 punten op, ga zo door en denk er niet te licht over. Schagen staat no. 2 op de ranglijst. Handbalnieuws G.D.S. Zondag speelde het le de beslissende wedstrijd voor het kampioenschap tegen De Koog. GDS was onbetwist de sterk ste maar wist dat voov de rust niet door doelpunten te laten blijken; alle pogin gen strandden voor het doel Rust 0-0. Na de rust was het weer GDS die steeds tot de aanval overging en na 4 min maakte Joos er met een pracht- worp 1-0 van. Nogmaals wisten we het nette vinden: midvoor Anny gooide van grote afstand in de bovenhoek! Dit liet De Koog er niet bij riten en even bra ken ze gevaarlijk door, maar na ©en paar aanvallen werden ze weer terugge drongen en zodoende kwam er geen verandering in de stand: 2-0 voor GDS. De scheidsrechter was nogal eens on begrijpelijk. Zondagmiddag gaat GDS 2 haar geluk tegen S.V.K. beproeven. Veel succes en hetzelfde weer als vorige week?!? S.V. De Cocksdorp. Deze week weer eens een volledig pro gramma. Indien de regen geen spelbre ker is! De adsp gaan vanmiddag naar het ongeslagen Tex. Boys A; een zware wedstrijd. Vertrek garage Reuvers half twee. Het 2e speelt morgen om 12 uur uit tegen Tex. Boys 3. Vertrek 11 uur. Het le om half 3 thuis tegen Winkel. Zorgen de spelers van het le dat ze aan hun verplichtingen voldoen? Terrein- dienst: N. v. Egmond, P. de Jong en W. Verseput. AANNEMER DRIJVER GEHULDIGD. Woensdag heeft ie heer Jac. Drijver Czn. zijn 40-jang jubileum als aanne mer gevierd. De receptie in Hotel Texel werd zeer druk bezocht en vele bloem stukken getuigden van vriendschap en waardering voor het werk van de heer Drijver. Onder de zeer velen, die de heer en mevrouw Drijver de hand kwa men drukken, merkten wij burgemees ter C. de Koning op. Ook de heer J. Tiessen, directeur van gemeentewerken, welke instantie uiteraard dikwijls con tact met de aannemers heeft, kwam de jubilaris van harte feliciteren. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur van de afdeling Texel van de Aannemers- bond eveneens van de partij was de heer Drijver is immers voorzitter. De Rusthuiscommissie (waarvan de heer Drijver bouwkundig advieseur is) was vertegenwoordigd door Ds. van Veen; het bestuur van de Boerenleenbank door de heer De Graaf, de Geref. Ge meente van Oosterend en Den Burg resp door Ds. de Wolf en de heer A. Ellen. Ook de kerkvoogdij en Ds. Janse van de N.H. kerk van De Waal kwamen hun gelukwensen aanbieden. Zoals bekend is de fa. Drijver thans bezig met de (her)- bouw van de Waalder kerk. Na het diner werd een gezellige bonte avond gegeven. Die klonk als een klok! Wij wensen de heer en mevrouw Drij ver nog vele jaren in goede gezondheid toe! TEXELAAR IN JAPAN BEGRAVEN. Dezer dagen werd ten raadhuize be richt ontvangen van de Nederlandse missie in Japan, dat te Nagasaki begra ven is een zekere Hendrik de Wijn, ge boren te Texel, overleden op reis van Batavia naar Nagasaki op 8 Januari 1857, gezagvoerder van het Nederland se koopvaardijschip „Wilhelmina en Clara". Het Hoofd van de Nederlandse missie zou gaarne weten of nog nabestaanden van De Wijn in leven zijn. De bevol kingsregisters van Texel en ook van Den Helder hebben geen opheldering hier over kunnen geven. Ten raadhuize zou men het daarom op prijs stellen wanneer personen, die in deze zaak enig licht zouden kunnen verschaffen, hiervan me dedeling zouden willen doen ter ge meente-secretarie. DE KONING DER WILDERNIS. Danny, een echte stadsjongen, gaat naar Utah om daar werk te zoeken bij een relatie van zijn moeder. De fabiiek waar hij aan de slag wilde, is echter bankroet en de eigenaar, Tom, verdient zijn brood met jagen op grof wild. Gil, de oom van Danny, is altijd tegen een huwelijk van zijn zuster met Tom ge weest en nu probeert hij om de jongen bij Tom vandaan te krijgen. Op zekere dag, wanneer Gil Tom ontmoet, ontstaat er een hevige vechtpartij. Ook wordt Danny door de zonen van Gil aangeval len. Het gevecht wordt onderbroken, wanneer iemand met zijn geweer tussen beide komt. Tom en Danny besluiten sa men de jacht op de poema voort te zet ten. Wanneer Tom hem op zekere dag op het spoor is, wordt hij door de poema in de rug aangevallen en gedood. Tot razernij gedreven, begint Danny de poe ma te volgen tot in zijn schuilplaats. De spanning stijgt dan bij iedere nieuwe meter film. Wie '.al dit gevecht winnen? THE BLUE LAMP. Voor het eerst in de lange geschiede nis van zijn bestaan heeft Scotland Yard, het beroemde Londense hoofdbureau van politie en recherche, zijn volledige medewerking verleend bij het tot stand komen van een speelfilm. „Te Blue Lamp" (zo genoemd naar de blauwe lantaarn, die buiten de Engelse politiebureaux hangt) is spannend en sensationeel en geeft een inzicht in de beschermende taak, die de man in het blauwe uniform en heel de machtige or ganisatie, die achter hem staat, hebben ten opzichte van het publiek en opent de ogen van de meestal gedachteloos over de zaken heenstappende „gewone man" voor allerlei problemen, die de politie bezig houden, speciaal dat van de jeugd misdadigheid ten gevolge van de zede lijke en economische ontreddering, die de oorlog meebracht. De werkelijke bu reaux, laboratoria en telefooncentrales van Scotland Yard dienen als achter grond voor het verhaal van twee jeugdi ge boefjes en hun 17-jarig vriendinnetje, die eenmaal op het hellende vlak van de misdaad gekomen, van kwaad tot erger vervallen. De regisseur heeft de typisch Londen se sfeer uitstekend getroffen; de avond lijke straten, waar de kleine boefjes zich mengen tussen het publiek van biosco pen en variété':;; de cafétaria's. de schun nige, vervuilde achterbuurten, die een voortdurende stroom van asfaltvlinders leveren; het geweldige verkeer in de grootste stad ter wereld. Een hoogtepunt vormt de adembene mende achtervolging per politie-radio- wagen van de twee boefjes in hun ge stolen Buick. Een ander moment van hoogspanning is de jacht op een ont snapte boosdoener, die zich onder de duizenden bezoekers van een stadion heeft begeven. Neerlands Nieuws. O.a. Klaproosdag 1950. Het wereld- reldschaaktournooi begonnen. De 71ste voetbalwedstrijd België-Nederland te Antwerpen. Buitenlands Nieuws. O.a. In memoriam George Bernard Shaw. Aanslag dp president Truman. Gala filmpremière in Londen Frankrijk en Indo-China. Afkondiging van nieuw dogma te Rome. „Weer of geen weer!" had Sinterklaas gezegd, „Ik kom!" „Horntje of Oude- schild, ik kom!" En zo konden de bestu ren van de Middenstandsverenigingen zich gistermiddag met een gerust hart naar Oudeschild laten rijden, want de Sinterklaas houdt zich aan zijn woord! Ja, daar kwam de stoomboot de haven van Oudeschild binnen, de zee was bij zonder ruw en het schip, de „Dokter Wa- gemaker" schommelde mirakel. De Sint werd door de Commissie van ontvangst (de heren R. J. Boom en A. de Wilt hartelijk begroet en wij als persmuskiet waren er natuurlijk gauw bij om te vragen of-ie een goeie reis had gehad en of-ie er niet tegenop had gezien! „Och", zei de Sint vriendelijk, (zelfs tegenover perslui), „ik heb wel zwaarder stormen meegemaakt en dacht u, dat wij het van de week in die be roerde Golf van Biskaje het dan zo pret tig gehad hebben? Ik heb liever een on rustige Texelstroom dan een zgn. kalme Golf van Biskaje!" De Sint brak het interview af en stap te in-de gereedstaande auto, die meteen naar Den Burg reed. De stoet, voorafgegaan en geconvoi- eerd door de gemotoriseerde politie maakte de volgende route door Den Burg: Schilderend, Waimoesstr. Zwaan- straat, Molenstr., Suikerweg, Hollewals- weg, Gasthuisstr., Hogerst., Weverstr., (hier en daar wapperden vlaggen, o.a voor de burgemeesterswoning), Juliana- straat, Wilhelminalaan, Waalderstraat, Stenenplaats, Binnenburg. Bij het raad huis was een grote menigte samenge stroomd. Het gemeentebestuur, burge meester De Koning, gemeente-secretaris Beemsterboer en de wethouders S. de Waard en Th. Hm stonden op de stoep van het Texelse Stadhuis. Terwijl de Sint en zijn twee gitzwarte knechten naar het Raadhuis schieed, werden de kinderen op snoep onthaald. De burge meester heette de Hoge Gast hartelijk welkom en vertelde hem dat er op Texel maar heel weinig stoute kinderen zijn en hij sprak de hoop uit, dat er geen kin deren in de zak behoefden te worden gestopt. Na de ontvangst ten ïaadhuize begaf de Sint zich naar De Oranjeboom waar het groot feest was voor de kinderen! Dank zij de bemoeiingen van de Middenstands verenigingen hadden zij een gratis toe- PREDIKBEURTEN. Zondag 3 December 1950. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. Maandcollecte v.d. kerKvoogdij half 8 Ds. v. Reijendam in de Doops gezinde kerk. Jeugddienst m.m.v het kerkkoor. Oudeschild 10 uur de Heer J. Aay, van Obdam Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma 19,30 uur Ds. Klijnsma, Bijbellezing De Waal 10 uur Ds. Janse De Koog 3 uur Ds. Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Na de dienst verkiezing van 2 kerk voogden Vrijdag 8 Dec. Bijbelkring (Matth. 6: 5-15. Alle catechisaties worden weer voortgezet. Den Hoorn 10 u. ie Heer C. B Termaal van Oudeschild. Maandcollecte. GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. Van Veen (Extra collecte Diakenverkiezing De Waal 11,15 uur Ds. van Veen, Extra collecte. Diakenverk. v.d. dienst Oosterend 19,30 u. Ds. van Veen Extra collecte. Diakenverk. 10,30 uur. gangsbewijs, immers voor 20 Sinter klaasjes kon je het feest bijwonen! En vanochtend en vanmiddag is ei weer feest voor de jeugd! Ja, de Sint heeft opnieuw bewezei een groot kindervriend te zijn! Het Texels Fanfaiecorps kon wegens het slechte weer niet aan de ontvangs deelnemen, maar als het weer vandaaj beter is (droog, wind hindert voor d< trommels niet) dan zal ons muziekcorps het koper laten weei schallen! De Sin logeert in De Oranjeboom en tenzij di weergoden roet in dit kostelijke spe gooien, zal het Fanfarecorps hem daai vandaag om 2 uur komen begroeten er daarna maakt het corps een rondgang door Den Burg. ER KOMT WAT MEER VEEVOER voor de kleine en middelgrote bedrijven Als overbruggingsregeling: Soepele toe passing der normen. De Minister van L.. V. en V. zal dezt winter de veevoedernormen soepel toe passen, maar de veehouderij moet er oj rekenen, dat het volgend jaar bij d< veevoedervoorziening ten volle rekening zal worden gehouden met de factoi scheurbaar grasland Minister Mansholt deed deze medede ling in zijn rede in de Tweede Kamei der Staten-Generail tijdens de behan deling van de landbouwbegroting oj Vrijdag 24 Nov. 1950. De bewindsman vroeg een zo hoog mogelijke productii van voer op het bedrijf, maar steldt voor de middelgrote bedrijven (12-2C ha.) een verhoging met 30 pet. der vee voedernormen in net vooruitzicht, dit bedoeld is als overbruggingsregelinj voor deze winter en het komende voor jaar, daar de bedrijven wellicht nog me voldoende grasland hebben kunnei scheuren. Voor de kleine bedrijven kun nen de Prov Voedselcommissarissen eer dergelijke overbrugging ook geven. De regering beoogt met deze over bruggingsregeling voor het veevoer voorkomen, dat uit vrees voor een voer- tekort de opvoering van de productii van de varkensstapel achterwege blijft. Een boek, dat zijn weg op Texel zeker vindt door D. L. Daalder Prijs geb. 14,90. TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. inBoekh.) onder nr. f 0,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Passagebureau Velihuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. gevraagd hanen kippen, ganzen en kalkoenen, tamme konijnen en robben- huiden. A N Plaatsman, poe lier, Kogerweg 36 Tel 139 nabij lexla - Te k. jongens pakje plusfour leeftijd 13—14 1 p hoge schoenen maat 36 Schoolstr 16 Oosterend Texel Te k. 2 wielige aanhang wagen beste banden 750x20 C Boon Waalderstr. 27 Telf. 144 Te k gevr. 1 p. voet balschoenen ma^t 3>/a- A. van der Slikke, Parkstraat Telefoon 171 Te koop z^ g a.n. wit geëmailleerd „etna" fornuis' Verstegen Suikerweg 6 b Tek. een z.g.a n. Ita liaanse Gitaar met waterdich te tas adres bur. v.d. blad Aangeboden pracht koppel één-jarige Rooie kippen wil ook ruilen voor Oude Den Burg J. Rijk Tel. 303 - Te k. gevr. bruin astrakan of iets om een vleeskl. mantel te vcrl., behoeft niet nieuw te zijn brieven onder no 940 bur v d. blad Gevonden 1 portemonnaie met inhoud te gen avd. kosten terug te be komen bij F. Buisman Holle- walsweg Den Burg. Inplaats van kaarten Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Pieter Rudolf Wij noemen hem PIET. A. WUIS C. J WUIS Kikkert JAN, LIES en NI DA Den Burg. Texel. 29 November 1950. Cornelis Drijver Jnz. en Pietje Maria Stoepker hebben de eer U, mede namens wederzijdse Ou ders. kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D V zal plaats hebben op Vrijdag, 15 December as des nm 1,30 uur ten Raadhuize te Den Burg. Huwelijksbevestiging in de Geref. Kerk te Öosterend des n.m. 3 uur door de Weleerw. Heer Ds. M N de Wolf. Oosterend, Hoeksbaat 13, De Koog, „Aurora", 27 November 1950 Toekomstig adres: Hoekstraat 13, Oosterend. Gelegenheid tot feliciteren „Aurora", Zaterdag, 9 De cember na 3 uur. Op de trouwdag van 5-6 uur. Voor de vele blijken van belangstelling bij mijn thuiskomst uit Indonesië ondervonden, betuig ik, mede namens mijn Ouders, mijn hartelijke dank J. WITTE, „De Voorzorg" TE KOOP een in prima staat zijnd* op beste luchtbanden \2 Molenstraat 62, Den Burj op Zaterdag, 16 December a.s. in „De Oranjeboom", de avonds 8 uur, van het blijspel Na ailoop Bal Toegangsbewijzen 4 f 1,5 (belasting inbegr.) vana heden verkrijgbaar in „D Oranjeboom", waar teven DIRECT de plaatsen be sproken kunnen wordei DONATF.URSKAARTEF ZIJN VOOR DEZE UIT VOERING NIET GELDK HET BESTUUR. BROOD-KOEK-EN BANKETBAKKER WtVERSTRAAT 20 D€HBURG TEL.2S

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2