De helft van de kamers is reeds bezet Veel Narcissengrond is geschikt voor Gladiolen T.E.S.O. berekende de exploitatie per veerpont(en) De Jeugdherberg had voor groot aantal trekkers geen plaats Ouwe Sunderklaas rond de eeuwwisseling Volgend jaar wordt het Rusthuis gebouwd Uitbreiding is gewenst Ten behoeve van de stichting van het Protestantse Rusthuis is extra bouwvo lume aangevraagd. Zoals bekend hoopt men volgend jaar met de bouw te kun nen beginnen. Het zal plaats bieden aan 52 personen. Bijna de helft van het be schikbare aantal kamers is reeds bezet! Aan de hand van de tekening welke de architect, de heer N. Schermer, ons wel willend toelichtte, hebben wij een wan deling door het toekomstige Rusthuis gemaakt. Velen weten, dat het gebouwd zal worden ten Westen van 't bosje ,,De Zes", dus in de buurt van de Dr. Jac. P. Thijssestraat. In het midden een toren van ruim tien meter hoog (10,40), aan weerszijden twee vleugels, die op de be gane grond en op de eerste verdieping in totaal 20 twee- en 12 éénpersoons zit- slaapkamers tellen. Prachtige vertrekken worden dat: de 2-persoons kamers wor den 3,80x3,80, de 1-persoons kamers 2,60 x3,80. Alle o.a. voorzien van centrale verwarming, warm- en koud stromend water, een hang- en een legkast. Achter de hoofdingang een flinke hall van 7 meter middellijn. Daarachter o.a. de keuken die links aan de eet- en con versatiezaal grenst, rechts aan de re creatiezaal (daar kan men dus naar har telust sjoelen, biljarten, bridgen, enz). Deze zalen zijn 50 m2 groot. Voorts zien we nog een lokaliteit, waar men volop zal kunnen knutselen. Verder een zie kenzaaltje, waar zes patiënten verpleegd kunnen worden. Met de spijslift gingen wij naar boven (a la Zwarte Piet dus) en ons oog werd daar allereerst door een tweede hall getroffen, speciaal bestemd voor conversatiezaal. In de „toren" za gen wij een directiekamer en enige ka mers voor de verpleegsters alsmede eni ge vertrekken voor de inwonende assis tenten. Het Rusthuis krijgt brandvrije stenen vloeren en zolders, zodat bij eventuele brand het gevaar voor snelle uitbreiding gering is. Bovendien worden nooduitgangen aangebracht, die met brandladders in verbinding staan. Het Rusthuis krijgt een totale inhoud van 3762 m3. POLDER WAALENBURG. In plaats van de heer F. R. Keijser Wz. niet herkiesbaar, werd de heer H. J. Keijser gekozen tot Heemraad van pol der Waalenburg; de heer D. Zuidewind Mzn. werd herkozen als Hoofdingeland. KOE VERNIELDE MOTOR. Een koe was door de vele belevenis sen op het marktplein blijkbaar geheel van de kook geraakt: toen men het beestje wilde vervoeren, rukte het zich los en rende in wilde vaart weg, de Vis markt op. Een motorfiets van de heer G. de Wit, Den Hoorn, kwam zodanig in de verdrukking, dat de verzekeringsagent het vehikel als „zwaar beschadigd" te boek moest sfellen. De koe zelf bleef on gedeerd. Ter gelegenheid van de bespreking van het verkeersvraagstuk Texel-Den Helder deed de N.V. TESO B. en W. een exploitatierekening voor 1 en voor 2 veerponten toekomen. Voor 1 veerpont' motorvermogen 1000 pk., bouwkosten anderhalf millioen gulden. De Dokter Wagemaker als re serveboot. Lasten f 533,000, waarvan f 30,000 voor de Dokter Wagemaker. Ba ten f 434,000. Jaarlijks tekort f 99,000. Vervoer: 400,000 passagiers (in 1949 362,000). 30,000 luxe auto's (in 1949 13,200)). vrachtauto's 20,000 (in 1949 2,500). 40,000 ton vracht (in 1949 13,000). Met twee veerponten geeft f 215,000 aan lasten meer, nl. afschrijving, reser vering en interest verhoogd met f 150,000, verzekering met f 15,000 en onderhoud met f 50,000) Gaarne voldoen wij aan het verzoek een verslag te geven hoe het dit seizoen is gegaan met de Jeugdherberg „Pano rama". Eigenlijk is dit geen seizoen, want dit loopt van 1 Januari tot 31 Dec. Hoewel er de eerste maand niet zoveel belangstelling is, zijn er toch altijd men sen die er op uittrekken. Elk getij heeft z'n bekoring. Kan een weekend in Nov. als het buiten zo spoken kan, niet een genot zijn!? Of een tocht door de sneeuw in Januari. Dat je dan voor 100 pet. ge niet, weten wij uit ervaring. In grote trekken zullen wij u een overzicht geven van het. afgelopen jaar. Zoals enkelen zullen weten, bestaat de J.H. thans 19 jaar, het laatste jaar heeft een record geleverd. Het aantal over nachtingen is gestegen tot 7298: de va- cantiespreiding gaat heel langzaam in werking treden. Deze 7298 nachten werden gemaakt door 2561 personen Dus bijna een gemiddeld van 3 nachten per persoon. Onder deze 2516 personen bevonden zich 290 buitenlanders die tezamen 462 nachten maakten. Hier zien we weer een heel ander beeld dan vorig jaar. Toen waren er maar 224 buitenlanders met totaal 476 nachten. Dit jaar waren er dus 66 buitenlanders meer maar zij maakten desondanks toch 14 nachten minder. De buitenlanders waren af komstig uit de volgende landen: 1 Algiers, 12 Amerika, 2 Australië, 110 België, 2 Denemarken, 1 Duitsland, 41 Engeland, 55 Frankrijk, 7 Italië, 2 Luxemburg, 3 Nieuw Zeeland, 1 Oosten rijk, 1 Polen, 11 Schotland, 3 Z.-Afrika, 37 Zwitserland, 3 Zweden. De scholen maakten 1893 nachten. Het waren lagere scholen, HBS, Lyceum, Gymnasium. Huishoud school, Kweek school, Studentenver. e a. Er werden 6663 warme maaltijden verstrekt, 4904 broodmaaltijden, ontbijt en lunch). De lunch wordt nooit in de J.H. gebruikt, die krijgen ze mee als ze 's morgens vertrekken, want van 10 tot 3 is de J.H. gesloten. Er werden 14966 koppen thee genoteerd. Dat de J.H. te klein wordt blijkt wel uit de volgende cijfers: Vorig jaar moes ten worden afgeschreven 3825 nachten en dit jaar waren het cr 3818, en dan nog niet meegerekend die trekkers die doorgestuurd moesten worden of per telefoon werden afgemeld. Deze 3818 overnachtingen vertegenwoordigen on geveer 1300 personen, want we hebben reeds gezien dat iedere trekker gemid deld bijna 3 nachten hier doorbrengt. Ook is bekend, dat 95 pet. op de fiets hierheen komt. Dus deze 1300 personen wil ik nu graag eens wat nader gaan bezien. Zegt dit iets voor Texel? De meesten van u zullen zeggen: neen. Maar toch zien wij net anders! Het verlies voor deze 1300 personen betekent voor TESO f 2600 minder ont vangsten (fiets, bagage, en ze reizen nog al eens le klas, omdat ze niet gezien hadden dat ze in de le klas beland waren). Deze 1300 personen, die drie nachten zouden blijven (dat is dus 4 da gen) zouden gebruikt hebben per dag 1 brood. We komen dan toch zeker tot een totaal van 3000 broden. Hoeveel pakjes boter zijn daarvoor nodig? Hoeveel jam, worst, enz. De warme maaltijden die ze hier wel zouden gebruiken, daar zouden we voor nodig hebben 2000 kg aardappelen en 1000 kg groenten, 1000 liter melk. Dat zijn heel wat pakjes boter voor de jus. We zouden nodig hebben 10,000 koppen thee. Maar hoeveel meer personen zou dat tevens worden voor een bezoek aan de Texelfilm, museum, vuurtoren en aan een der voornaamste vogelbroed plaatsen. Misschien zijn er nog meer te noemen. Wat moet er gedaan worden? Vergro ten, dus verbouwen zult u zeggen. Plan nen schijnen er wel te bestaan, maar het geld speelt ook hier weer een grote rol. Misschien zijn er op Texel wel en kele liefhebbers die er wat geld in wil len steken. Wij willen dit kleine overzicht nu slui ten, zijn er vragen over het oen of an der, dan zijn wij altijd bereid u in te lichten. De Jeugdherbergouders, VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 27 Nov. t.m. 2 Dec. '50. 122 kg bot; 1352 kg garnalen; 37 kg. haring; 950 kg kabeljauw; 5 kg rog; 121 kg schar; 4806 kg schol; 20 kg poon; 464 kg tarbot; 12392 Kg tong; 370 kg wulken; 4504 kg wijting; 280 kg kruikels; 3 kg zalm; 3 kg haai; 3 kg lever; 3 kg ham; 1 kg hake; 54314 Kg garnalenpuf. BELANGSTELLING TE GERING. Onder leiding en toezicht van de poli tie zou een verkeersveiligheidswedstrijd worden georganiseerd, maar de K.NM V. moest worden bericht, dat de belang stelling daarvoor van de zijde der Texel se motorrijders te gering was: de verga dering waarop de wedstrijd zou worden besproken, trok slechts 5 liefhebbers. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. In de week van 27 Nov. tot 2 Dec. wer den aangevoerd 58,352 stuks kippeneie ren. De prijs aan de pluimveehouders bedraagt voor deze aangevoerde eieren f2,60 per kg. Vorig jaar bedroeg onze aanvoer in dezelfde periode 35,261 stuks De kg.-prijs bedroeg toen f 3, Tengevolge van de vele regen gaat de productie slechts langzaam naar boven. RODE KRUIS COLONNE. Er bestaan plannen om op Texel een Rode Kruis colonne op te richten. De colonne uit Den Helder hoopt Zaterdag middag 16 December een demonstratie te geven, na afloop daarvan kan men zich aanmelden als lid. Dokter Schalk wijk is bereid gevonden het commando van de te vormen colonne op zich te nemen. Ten behoeve van de opleiding zal iedere Donderdagavond een lokaal van de ULO beschikbaar zijn. BOUWVERGUNNINGEN. Behoudens hogere goedkeuring heb ben B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: M. S. Langeveld, Binneburg 10, Den Burg, vergunning tot het vernieuwen van een golfasbestdak tot mastiekdak. G. C. Kikkert, H 120, verbouwen van een noodstal. Joh Daalder, Noorder- buurt, bouw van een varkensstal. F. L. Faber, Hilversum, bouw van een wo ning aan De Koog, Pijpersdijk. J. Reu vers, De Cocksdorp, uitbreiden van een woonhuis. C. Dros, Den Burg, bouwen van een pluimveehok; Joh de Graaf, Eierland, verbouwen van een landbouw- schuur Jac. Gieles, Den Burg, verbou wen van bijkeuken en aanbouw serre peroeel Hollewalsweg. Woningbouwver. „Texel", bouwen van 4 duplexwoningen aan de Schoonoordweg en Burgerhout weg. Lasten 1 veerpont f 503,000, twee veer ponten f 718,000. Baten voor 2 veerpon ten f532,000. Opbrengst 1949 f 346,000. De opbrengst zou dus met f 187,000 moeten stijgen om te komen op het bedrag van f533,000 (de lasten van 1 veerpont met de Dokter Wagemaker als reserveboot). 30 NOVEMBER 43 WERKLOZEN. Op 30 Nov. stonden bij het Arbeids bureau 43 werklozen ingeschreven. In November werden in totaal 87 perso nen (grotendeels werkzoekenden) nieuw ingeschreven; 44 hunner konden worden geplaatst. In November kwamen 80 aanvragen van werkgevers binnen. Aan 82 aanvragen kon in die maand worden voldaan. KRAAMHULP. Zuster Cornelisse houdt Donderdag van 10-11 uur spreekuur in het Wijkge- bouw van het Witte Kruis te Den Burg. OUWE SUNDERKLAAS OUDESCHILD De feestcommissie en het bestuur van „Het Eigen Gebouw" hebben een de zer dagen vergaderd en zijn van mening dat het Ouwe Sunderklaasfeest ook te Oudeschild niet verloren mag gaan. Ze doen dan ook een dringend beroep op de Oudeschilders om zoveel mogelijk aan het feest deel te nemen en er iets goeds van te maken. De besturen stel len diverse taarten beschikbaar voor de prijswinnaars. Er zullen prijzen beschik baar worden gesteld voor groepen, pa ren en enkelingen, zodat een ieder een kans kan wagen. Skil staat er voor oekend, dat ze goed feest kunnen vieren. Laat het Ouwe Sunderklaasfeest er een voorbeeld van zijn. De besturen hopen dan ook dat het weer net zo worden .'.al als vroeger, toen talloze Sunderklazen de straat bevolk ten. DE TOESTAND VAN DE TEXELSE ZEEWERING IN PROVINCIALE STATEN BESPROKEN. Bij de behandeling van de begroting van de provincie Noord-Holland in de afdelingen van Provinciale Staten werd door vele leden geïnformeerd, hoe het staat met de werkzaamheden ten be hoeve van de zeewering op Texel en met de medewerking van het Rijk ter zake. Ook werd geïnformeerd naar de sanering van de polder Eierland en naar de plannen tot verlegging van het veer op Texel. Ten slotte zagen enkele leden zich gaarne ingelicht over de N.V. Lucht vaartterrein Texel. Is er geen mogelijk heid van herleving van de burgerlucht vaart, zo vroegen ze. En hoever gaan hier de verplichtingen van de provin cie? Zodra Ged. Staten op deze vragen zul len hebben geantwoord, komen we op TOREN VAN VRIES WEER IN VERVAL. In het jaar 1889 werd de toren van de Ned Herv. kerk te Vries (Dr.) (hoe dik wijls hebben de „Staatsgevaarlijke" Texelaars hem bekeken!), hersteld, doch thans vertoont hij weder ernstige sporen van verval. De Rijkscommissie voor Monumentenzorg heeft deze toren be schreven als een zwaar, vrij rijk gede tailleerd bouwwerk uit de 12e eeuw Tot de tweede reeks galmgaten bestaat de toren uit tuf; daarna uit afwisselende la gen tuf en baksteen en daarboven geheel uit baksteen. Thans buiken vrij grote gedeelten van de tufsteenbekleding uit, zodat voorzieningen dienen te worden getroffen. Ook de kap is aan herstel toe, terwijl het inwendige van de toren even eens om herstel vraagt. Ged. Staten van Drenthe zijn van me ning, dat het hier een provinciaal be lang betreft, zodat zij aan de Prov. Sta ten voorstellen aan het verzoek om sub sidie te verlenen, te voldoen, een en ander terug. NIEUWE UITGAVE SYDNEY CLARK: „ALL THE BEST IN HOLLAND". Dezer dagen verscheen in do „All the best"-serie de nieuwste Sydney Clark uitgave „All the best in Holland", waarin de schrijver op vlotte en kundi ge wijze zijn lezers attent maakt op de vele attracties en bijzonderheden van Nederland. Het bestaat uit 4 delen: „The Foreground of the picture", „The Back ground of the picture", „Yourself in fa miliar Holland" en „Yourself in un known Holland", waarbij elk deel is on derverdeeld in "-en aantal hoofdstukken. Sydney Clark, schrijver van het in 1937 verschenen boek „Holland on 50 Dollars", werd het vorig jaar door de ANVV en met medewerking van de K. L.M. en de Holland-Amerika Lijn uitge nodigd voor een verblijf in Holland van ongeveer zes weken. Het resultaat van dit verblijf, „Ail the best in Hol land", zal evenals het voorafgaande werk dat zeer snel uitverkocht was, on getwijfeld in een behoefte voorzien. Op uitnodiging van „Bloembollencul tuur" hield de heer Onderwater, van de Tuinbouwvoorlichtingsdienst, op 30 Nov. in Hotel De Lindeboom een lezing over gladiolenteelt. Bij de opening zei de voorzitter, dat deze avond belegd was op verzoek van verschillende bollenkwekers, die, aange trokken door de goede resultaten met deze teelt in de laatste jaren, hierover iets meer wilden horen. De heer Oudewater begon met te zeg gen, dat deze avond niet beschouwd moet worden als een complete cursus gladiolenteelt. De oudst bekende gladi olenteelt dateert van 1836. Toen begon een kweker met 1100 bollen. In 1950 werd plm. 1500 ha. met gladiolen be- teeld. Hoe groot deze oppervlakte is valt het beste op bij vergelijking met het narcissen areaal, dat in 1950 plm. 1000 ha. bedroeg. Deze grote oppervlak te kan geplaatst vvorden doordat de bol len per stuk niet veel behoeven te kos ten, dank zij het grote aantal wat we per roe telen, en vanwege het lange handelsseizoen voor dit artikel. Dit loopt van eind Sept. tot Mei. Veel van onze narcissengrond zou volgens spreker wel geschikt zijn voor gladiolenteelt. De meest gewenste pH. is om de 6, liefst iets aan de zure kant. Verder moet de grond niet te koud zijn, goed ontwaterd en los Ze moet vrij zijn van ritnaalden. De planttijd is, voor kralen, om half Maart, bollen begin April. Van kralen zaaien we een halve tot 1 liter per roe. Dit kan ook heel goed met de machine gebeuren, zelfs kleine bolletjes worden wel met een speciaal hiervoor geconstrueerde machine ge zaaid. De bemesting moet vrij zwaar zijn vanwege de vrij korte groeiperiode. De bloemen moeten gesneden worden zodra de eerste kelk open komt, en van het land verwijderd worden. Het rooien moet vroeg gebeuren, wan neer het gewas nog green is. Dit is om ziek te voorkomen. Vooral botrijtis en scab worden hierdoor tegengegaan. Na het rooien moeten gladiolen snel gedroogd worden, ook al om aantasting door verschillende ziekten tegen te gaan. Om van gezond goed verzekerd te zijn, moeten ze 5 a 6 dagen na 't rooien kraakdroog zijn. Dit laatste is alleen te bereiken in een schuur waarin ge stookt wordt, en de lucht vaak ververst kan worden. Spreker besprak het zgn. systeem Vrolink. Hierbij wordt door een ventilator, buitenlucht langs een kachel met dubbele wand in de schuur gebla zen. Deze ventilator dient zoveel lucht te verplaatsten, dat de schuurlucht 20 maal per uur ververst wordt. Spreker adviseerde om, wanneer men tot de teelt overging, zijn variëteiten zo te kiezen, dat men vroege-, middel- en late soorten teelt. De vroege kunnen dan droog de schuur verlaten voor de mid- delgroep binnen komt. Zo kan men zijn droogruimte 3 maai gebruiken. Er werden ook nog enige goede soor ten genoemd, o.a. Acca Laurentia vroeg, Allard Pierson vroeg, Dr. Verhage mid del, Hopmans Glory vioeg, Ysenhower middel, Sneeuwprinses laat, Marx Me mory laat, Regenboog, Silhouet middel. Van een gezamenlijke droogschuur was spreker geen voorstander. De prac- tijk heeft uitgewezen, dat veelal te veel wordt aangenomen. Een andere methode wordt tegenwoor dig wel gevolgd. Men verkoopt reeds in het voorjaar zijn te looien leverbaar aan de export tegen bv. gemiddelde Nov.-prijs. Men zendt *ijn gladiolen on middellijk na het rooien aan koper, die ze dan droogt en vei der bewerkt tegen de prijzen die loonkwekers hiervoor re kenen. Voor beginners is dit een ge makkelijke methode. Men kan zich dan eerst met de teelt vertrouwd maken al vorens zelf een droogruimte te installe- ïen. Er werd nog gevraagd naar de beno digde hoeveelheid plantgoed per roe. Dit is, van 2-4 800, van 4-6 700 per roe. Vaak worden ze op lange regels ge plant en dan uitgeploegd. Narcissen telen na gladiolen gaat heel goed, zegt spreker. We moeten het gladiolenlof goed verwijderen. Het is altijd slecht om dit lof onder te ploegen. Er werden nog bollen getoond van de variëteit Regenboog, van kralen geteeld, die 16 cm. maten. Van de grond waarop ze geteeld waren was de pH nog geen 5. Om 11 uur sloot de voorzitter met hartelijke dank aan de spreker voor de leerzame avond. TEXELSE MARKT. Den Burg, 4 Dec. 1950. Aangevoerd: 4 koeien f 600-f 800. 6 pinken f 420- f 500. 43 biggen f 30-f 55.13 n. kalveren f.40-f 60. Wie „haar" of ,,ncm" met het boek „Fijn en Grof" door D. L. Daalder, C V. Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr., Amsterdam, als Sint Nicolaasgeschenk heeft verrast, heeft een gcede keus gedaan! Een boeiend boeK, een oer-Texels boek, dat ons vertelt van het lief en leed in het dorp Oosterend (en daar niet alleeij!) omstreeks de eeuwwisseling. Ach, er is sindsdien nog niet zo veel in Ooster end veranderd, de benzinedampen „Strend" wordt wel het „Motordorp" ge noemd ten spijt. Als ge daar op zo'n rustige winteravond door die straatjes wandelt treft u nog dezelfde sfeer als die waarmede de schrijver u in het ge noemde boek kennis laat maken en de mensen, die zijn ook nog zo. En met Ouwe Sunderklaas zullen zij even potsierlijk uitgedost zijn als een halve eeuw geleden .Aai", de hoofdfiguur uit het boek. Komt, laten wij die „Aai" en zijn makkers eens even gaan opzoeken: En toen op 12 December de schemering viel trokken de jongens de straat op, vol angstige spanning, want ze wisten het: op die dag is het dorp voor de groten en met als anders voor het grut. Op de brandpet groepten ze samen. En 't duurde maar enkele minuten of uit de verte klonk het geluid van een koe hoorn. 't Kwam van Achtertunen. Even later werd het beantwoord door een getoeter uit de Peperstraat en vlak daarop door een derde signaal uit de Kneppelbuurt. „De streetfegers"! gilden ze. „En ze komme fan drie Kante tegliek". Inderdaad: in een wilde ren kwamen uit drie richtingen donkere gedaanten, een zak onder de arm, een bos buigza me twijgen in de ene en een koehoorn in de andere hand De jongens zagen maar één uitweg: het kerkhof. Ze en terden tegen de muur op, kropen weg achter de zerken of klommen in de knoestige linden, die het kerkhof omrin gen. Wie niet tijdig zijn biezen pakte, kreeg een geduchte haal met de zwie pende takken en wie ze in hun grijp handen vingen, werd hals over kop in de enorme zak geduwd, 't Was een gru welijk heerlijk spel. Aai ontsnapte. Niet over 't kerkhof, maar door de poort van Jan Krijnen en langs allerlei omwegen naar huis. Hij had zélf zijn rol te spelen en hij had grote verwachtingen van deze avond. Dagen lang was hij bezig geweest aan het fabriceren van een zonderling cos- tuum. Aan een band op zijn schouders hing een houten cirkel en een soortge lijke hoepel van dezelfde wijdte zwab berde om zijn benen. En daartussen had moeder kunstig een o'unne lap stof ge fabriceerd, zodat een reusachtige lampi on was ontstaan, waarvan Aai de spil vormde. Als hij in die lampion een brandende stormlantaarn hield, scheen het licht door de lap heen en ontstoncj. een fantastisch effect. Voor zijn gezicht kreeg hij een grim, kakelbont en vurig verlicht door de lantaarn en op zijn ha ren prijkte de hoge hoed van Visman. moeder vond de vermomming zeer ge slaagd; hij slipte de achterdeur uit en verscheen op straat. Daar leek het de betoverde wereld. De zonderlingste ge daanten liepen, dansten of waggelden over de straat en met een sneltreinvaart schoven daar tussendoor telkens weer de streetvegers, die de jongens in alle sloppen en stegen vervolgden. Huis uit huis in ging het. Ieder kwam bij ieder ander op visite. Want de huismoeders zaten achter het theeblad en daarop prijkten behalve de kopjes, uitgezochte zoetigheden. En de moeders waren ro yaal op de twaalfde: ze trakteerden vorstelijk. Aai kreeg telkens met moeite z'n lam pion door de deur. Maar hij slaagde er in, de huiskamers te bereiken en zelfs op een stoel terecht te komen. Dan pre velde hij een paar woorden en nam de goede gaven in ontvangst. Bij tante Engeltje zat 't kleine Hein tje stijf tegen z'n moeder aan op schoot met een angstige snuit te kijken naai de gedrochten, die in eindeloze rij bin nenkwamen. Ze had al haar liefde en toewijding nodig om 't jongetje tot be daren te brengen. Weer zag Aai hoe stil en fijn ze was. Oppa Visman, driftig als immer, maakte kinderachtige grapjes legen de Sunderklazen en neuriede daar tussendoor alle toepasselijke lied jes, die hij bedenken kon. Hij voelde zich te oud om mee te doen, maar ge noot hevig. Voor le tiende keer ver telde hij Engeltje, in welke gedaanten hij vroeger verschenen was en hoe hij de „matjedor" op de dansvloer was ge weest. Ze herkenden Aai niet. De enige, die een zeker vermoeden had, was tante Annie. Toen hij daar in de grote voor kamer zat, zei ze tegen Lee: „Kiek, dat is toevallig: hee het precies zo'n hoge hoed op as Piet Visman het en ik geloof, dat ik die lap groene stof fan de Sinte Maarte al eres eerder bee mien zuster sien hew. Maar Aai ken 't niet weze: dat is nag een skoolkiend, die nog met droog achter sien ore is; die hóórt nag niet bee de Ouwe Sunderklazen". Lee lachte. „Jee sit te visse", zei hij. Maar je het nag gien beet". Aai slokte haastig z'n lekkers naar binnen en verdween met stille trom. 't Kwam er op aan, ;o lang mogelijk on bekend te blijven. „En as tante Annie te kwèke begon, dan was de mooigheid er gauw af". „WIJ ZIJN PARAAT". De Centrale Bond van Transportar beiders gaat Zondagavond 17 December de bloemetjes eens buiten zetten! Wij 'hebben een blik mogen werpen in het welverzorgde programma, dat Frans Vrolijks Internationale Feestparade dien avond in het Eigen Gebouw zal bieden: wij noemen de Waikiki-Hawaiians, het bekende radio-ensemble met als gast de jodelzanger Cor Nielson, mr. Antoine met zijn wonderorgel, twee vrolijke dwazen en lest best Frans Vrolijk zelf, de gevierde conferencier! De titel van hun revue luidt „Wij zijn paraat!" (Zie verder adv.)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 2