fVAL DA De moeilijke keus ,Het belang van een goede kalktoestand" Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg rw Jeugdrubriek NIET SLANK, TOCH ELEGANT Na een welkomstwoord van de voor zitter, de heer F. Hoeper, werd het woord gegeven aan de heer C. van Gro ningen, die sprak over „Het belang van een goede kalktoestand". Spreker begon met er op te wijzen, dat er verschillende factoren zijn die in vloed hebben op de groei van onze ge wassen. Niet alle factoren zijn even be langrijk en in dit verband wees spreker op de actie van Jr. Cleveringa, die als het één en het al een goede voorziening met organische meststoffen propageert. Hoewel ook spreker van mening is, dat de door Ir. Cleveringa aangeroerde kwes tie van veel belang is, is hij toch van mening, dat er ook andere zeer belang rijke groeifactoren zijn Eén van deze is een goede kalktoestand van de grond, of m.a.w. een juiste pH van onze grond. De functie van kalk bepaalt zich niet tot het leveren van het nodige planten- voedsel voor de planten. Ook als zodanig is kalk van belang, maar daarnaast is er een nog veel belangrijke functie. Kalk is één van de stoffen, die er voor zorgt, dat voor het leven in de grond een goed milieu wordt geschapen. En als we het nu zo zien, dat voor dit zeer uitgebreide leven in onze gronden de organische stof het voedsel levert, dan mag de kalk er voor zorgen, dat een groot gedeelte van deze kleine wezens zich pas thuis gaan gevoelen als door een goede kalk toestand voor hen een goed milieu is geschapen. In het bijzonder werd daar bij gewezen op de zeer belangrijke bac- teriegroep de Azotobacters. Deze bacte riën hebben het vermogen zelfstandig de luchtstikstof om te zetten >n \oor de planten geschikt voedsel. Onder gunsti ge omstandigheden kunnen deze bacte riën per jaar en per ha. 60 kg. zuivere stikstof binden. Bij een pH, die lager ligt dan 5,8 kan deze bacteriesoort evenwel niet leven en we iaten ons dus een enorm voordeeltje ontgaan wanneer wij niet zorgen voor een voor deze bacterie- soort geschikte kalktoestand. Ook de meer bekende knolletjesbacteriën, die leven op de wortels van onze vlinder bloemige gewassen, verlangen een goede kalktoestand. Wanneer we nu nagaan hoe het met deze kalktoestand is gesteld, dan blijkt, dat wij in dit opzicht in Nederland roof bouw plegen. In een inleiding, die Drs. Bruin, directeur van het Rijkslandbouw proefstation te Groningen in 1948 voor het „Centraal Bureau" te Rotterdam heeft gehouden, blijkt, dat tegenover een jaarlijkse onttrekking van 200.000 ton werkzame kalk een toevoer van slechts 110,000 ton staat. Dit betekent dus, dat onze Nederlandse culturgrond ieder jaar 90,000 ton kalk verliest en dit terwijl wij reeds op een peil zitten, dat verontrustend is. Uit een verslag van het Bedrijfslaboratorium voor Grondon derzoek blijkt, dat van een groot aantal grondmonsters van zandgrond wel 59 pet. een pH had, die beslist te laag was Ook op Texel is de toestand niet veel beter. Op het zandbouwland van het „oude Texel" werden de laatste 3¥2 jaar ruim 300 grondmonsters genomen en hiervan had 41 pet. een pH van 5,4 en lager. We kunnen zonder meer zeggen, dat al deze monsters te „zuur" waren. Ook in Eierland v/ordt de toestand steeds slechter. Uit het grondonderzoek bleek nl., dat 25 pet. van de monsters een pH had, die te laag of twijfelachtig was. Wanneer de vraag gesteld wordt hoe dit komt, dan moeten we in de eerste plaats wijzen op net feit, dat een voor raad, waarvan door plantengroei en uit spoeling een gedeelte verloren gaat klei ner wordt indien niet gezorgd wordt voor de nodige aanvulling. En met dit feit zitten wij nu bij de kalkkwestie. Het is duidelijk, dat de landbouwkundigen dit gevaar niet tijdig hebben ingezien. Spreker wees in dit verband op het feit, dat het Bedrijfslaboratorium voor Grondonderzoek te Groningen, dat on tegenzeggelijk prachtig werk heeft ver richt, aanvankelijk teveel ingesteld ge weest is op de landbouw in onze Ooste lijke provincies. Op deze zandgronden worden heel andere gewassen verbouwd dan op onze Texelse zandgronden. In de provincies Groningen, Drente en Over- ïjsel wordt op 80 pet van het bouwland ïogge, haver en aardappelen verbouwd en dit zijn juist gewassen, die met een lage pH genoegen nemen. Op Texel lig gen de verhoudingen heel anders en wordt door de genoemde gewassen slechts 30 pet. van het totale bouwland ingenomen. Daarnaast staan diverse ge wassen, die een veel hogere pH verlan gen en het gevolg is dan ook ge weest, dat in deze gewassen afwijkingen optraden, die te wijten zijn aan een te iage pH. Vervolgens wordt een beschrijving ge geven van het ziektebeeld bij diverse gewassen. Buitengewoon gevoelig is het gewas zomergerst. Bij een te lage pH ziet men een grasachtig veel te fijn ge was met duidelijk ood aangelopen sten gel. In de meeste gevallen wordt het ge was ernstig in zijn groei belemmerd door onkruiden, die goed thuis zijn op dergelijke zure gronden als bv. rood- schinkel en spurrie. Ook de bieten zijn zeer gevoelig voor een te zure grond en vooral deze zomer was het aantal afwijkingen groot en de strijd met het onkruid vrijwel hopeloos. Wat het voorkomen van deze ziekte be treft kan worden gezegd, dat op het „ou de Texel" vooral de hogere delen van een perceel de afwijkingen het ergst vertonen Dit is geheel tegen de mening van de practijk, die telkens weer denkt, dat een laag gelegen deel eerder „zuur" is dan een „bokjeDoor wegstromen van water van de hogere delen wordt evenwel tevens kalk meegevoerd en het gevolg is, dat de lagere delen kalkrijker worden ten koste van de hoogte. Spreker gaat clan na hoe de Land- bouwvoorlichtingsdienst er achter ge komen is, dat we hier te doen hadden met een afwijking, die het gevolg was van een te lage pH. Aanvankelijk heeft men zich bepaald iot het eenvoudige onderzoek volgens de* methode Com ber. Hierbij kan men niet meer doen dan de pH van de grond schatten, maar wanneer het om vergelijking van grond monsters van goede en slechte plekken gaat biedt deze methode wei mogelijk- door G. Th- ROTMAN- Nadruk verboden. 113. Het vliegtuig streek nu weldra bij Auckland neer en spoedig zaten ze bij de Nieuw-Zeelandse notaris, die zo mogelijk nog dikker was dan zijn Neder landse collega. „Waar het goud ligt, weet ik niet", zei de notaris. „Uw broer heeft dit schetskaartje bij zijn testa ment gevoegd; het is duidelijk genoeg; alleen er staat niet op, waar het ge schetste terrein gelegen is!" 114. „Blijkbaar was uw broer bang, dat anderen het goud zouden vinden, maar nu zult u ook moeite hebben, het te vinden!" Nu. dat was ook wat moois! Buiten gekomen, bekeken onze wereld reizigers het kaartje aan alle kanten, maar werden daar niets wijzer door. ,,We zullen eerst het Zuidereiland af zoeken, daar wordt veel goud gevon den", zei de piloot. heden. Uit dit onderzoek bleek, dat de grond van de slechte plekken steeds zuurder was dan die van de plekken, waar het gewas vlot groeide. Later is dit onderzoek uitgebreid, omdat de mo gelijkheid aanwezig was, dat ook andere factoren nog een rol speelden Bij dit meer uitvoerige onderzoek is bevestigd, dat de zuurgraad in deze gevallen een zeer belangrijke rol speelde, maar er kwam nog iets meer naar voren. Het bleek zeer duidelijk, dat de pH tevens van invloed was op de beschikbaarheid van Magnesium, een voedingsstof, die ook een zeer belangrijke rol speelt bij het optreden van zure ziekte. In prac- tisch alle gevallen was het verloop van het Magnesiumgehaite in overeenstem ming met de pH in die zin, dat een lage re pH ook een lager Magnesiumgehalte gaf. Verder kwam naar voren, dat ook de verhouding tussen kali en magne sium buitengewoon belangrijk is. In dien het magnesiumgetal 'laag is zal zu re ziekte eerder optreden naarmate het kaligetal hoger is. Dit is dus een aan wijzing om met de kalibemesting wat voorzichtig te zijn op zure grond. Voor al een te laat toegediende kalibemesting kan moeilijkheden geven. De pH is verder ook van groot belang voor de beweeglijkheid van het ijzer in de grond. Bij een lagere pH werd steeds een hoger gehalte aan ijzer gevonden en dit kan van invloed zijn op de fosfaat voorziening. Het Is nl. bekend, dat in ijzerrijke gronden net fosfaat gemakke lijk kan worden vastgelegd en op deze wijze kan een te lage pH indirect ook van invloed zijn op de fosfaatvoorzie ning. Ten slotte werd nog een enkel woord gewijd aan de genezing van deze ziekte. Het is buitengewoon jammer, dat nog steeds geen direct geneesmiddel gevon den is. Een gewas, waarvan tijdens de groeiperiode blijkt, dat het „zwaar ziek" is, is meestal niet meer te redden. Men moet rustig afwachten wat het wordt en onmiddellijk na de oogst een kalkbemesting geven. Maar ook dan is het nog niet geraden om reeds volgend jaar een gewas te verbouwen, dat een hoge pH verlangti In dit verband wees spreker op een doelmatige aanwending van de kalkmeststoffen. Een kalkmest- stof moet in droge toestand bij droog weer en op een drege grond worden aangewend, Hiertegen wordt nog veel gezondigd. Van belang is verder een goede menging met de grond. Kalk moet goed door de grond gewerkt worden. Op grond van de resulaten van het meer volledig onderzoek houdt spreker rekening met het feit, dat kalkmest stoffen met magnesium een vlugger re sultaat zullen geven dan kalkmeststof fen zonder magnesium, maar zeker is wel, dat met iedere kalkmeststof het beoogde doel zal worden bereikt. Na deze inleiding werden nog enkele vragen gesteld. Met welke meststoffen kan magnesium woiden verstrekt? Van de kalkmeststoffen zijn dit Silicakalk, Dolomietmergel en Schuimaarde. Te vens bevatten ook slakkenmeel en pa- tentkali nog al wat magnesium. Hierbij werd ook nog gewezen op de goede wer king van schuimaarde, die te danken is aan het feit, dat dit een meststof is, die bestaat uit kalk en organische stoffen en dit waarborgt een goede werking. Wanneer de pH zo ongeveer op het peil is, dat gewenst is, hoe kan men dan op de beste manier dit peil handhaven? Men kan dit doen door gebruik te ma ken van kalkhoudende meststoffen als bv. slakkenmeel en chilisalpcter. Dit betekent evenwel, dat men gebruik moet maken van duurdere meststoffen. Het is daarom niet onmogelijk, dat een methode, waarbij men als fosfaatmest stof superfosfaat en als stikstofmeststof kalkammonsalpeter gebruikt niet voor deliger is. Men zal dan de pH op peil moeten houden door een om de paar jaar herhaalde kalkbemesting. Over de ze kwestie is evenwel het laatste woord nog niet gezegd en spreker wilde daar om liever geen positief antwoord geven. N.B. Het verslag wordt volgende week vervolgd.C. v. Gr. '5 Neem een doos echte l=A S TJ l_ L_ E S lit' KEEL R I J N VLIEGEN IN OORLOGSTIJD. De heer J. B. van Zon is thans onder wijzer in het rustige dorp Oosterend, maar niet zo lang geleden heeft hij voor hete vuren gestaan; nij heeft in de twee de wereldoorlog als oorlogsvlieger tegen de Jappen gevochten. Over die span nende periode zal hij Vrijdagavond op uitnodiging van „Ontwikkeling Ooster end" een voordracht houden in „Het Wapen van Amsterdam". Wij wekken een ieder gaarne op deze causerie bij te wonen. DAMCLUB TEXEL. Uitslagen van 8 December: A.: C. v.d. Werf-S. v. Heerw. 0-2; S. v. Heerw.-D. Lap 2-0; G. Dros-S. Bakker 1-1; J. C. v.d. Star-C v. Heerw. 0-2. B.: J. Vonk-Jb. v. Lente 0-2; A. v.d. Slik- ke-J. Vinke 0-2; J. Stam-J. Kikkert 1-1; J. Kikkert-J. Stam 1-1; W. J. Boon Joh. D. Bakker 2-0; P. Jansen-C. P. Bur ger 2-0; W. J. Boon-P. Jansen 1-1. C.: D. v. d. Werf-J. N. Rijk 1-1; B. Leen— A. Homma 1-1; A. Homma-B. Leen 2-0; A. Vinke-H. Gomes 0-2; Joh. Schoo-N. de Graaf 0-2; D. Wittc-W. v. Leersum 2-0; W. A. v. Zeijlen-P. Bakker 2-0; N. de Graaf-D. Witte 2-0; Joh. Schoo-W. v. Leersum 2-0. Voor de competittie van de le klas Prov. N H. Dambond speelde ons eerste tiental tegen Excelsior uit Anna Pau- lowna. Het werd een 13-7 nederlaag. Excelsior Damclub Texel: Hen Veenstra S. Ros 20 Jac. Pieterse S. v. Heerw. 20 Jac. Weijers C. Dijker 11 D. Jansen C. v. Heerw. 11 Tj. Wiersma D. Lap 11 H. v.d. Berg S. Bakker 0 —2 W. Weijers G. Dros 20 Z. Schouten J. C. v d. Star 20 L. Schouten Azn. J Vonk 02 A. Kaptein J. Vinke 20 Einduitslag 137. Jeugdafdeling. Het eerste begin was een zeer geslaag de avond waarop de jongens zeer geno ten hebben. Maar er kunnen er heus nog wel wat bij. Er is plaats genoeg, het bestuur hoopt dat van alle scholen de jongens zich zullen aanmelden. Een tweetal nieuwe leden trad deze week als lid toe. Van harte welkom. Dat ze vele navolgers zullen krijgen, is de wens van het bestuur. Eilandcompetitie. Vrijdag 15 December wordt de twee de ronde gespeeld. Het programma is als volgt: De Koog-Oosterend; Damclub Texel 3Damclub Texel 2. De competitieleider. Nr. 53. MARIETJE RENSMAAG. Marietje viert van daag haar tweede- ver jaardag! Ze - woont Gasthuis- straat no 11. Haar moeder (mevr. Rensmaag- Dijt), vroeg of haai dochtertje ook in aanmerking kwami' voor een foto in de», krant. Natuurlijks hebben wij ook Marietje graag laten meeloten, ofschoon het voor de kinderen zelf leuker is als zij wat groter (ouder) zijn wanneer zij op de kiek gaan. Dan is het feest voor hen nog groter, dunkt ons. „Ze is een bij de hand, klein ding", al dus de moeder. Nu daar twijfelen wij niet aan en ze keek zeer scherp in de lens, toen wij haar vertelden, dat daar het vogeltje zou komen uitvliegen. Heel veel plezier vandaag, Marietje! Nr. 54. MARIJKE BEUMKES. Marijke wordt mor gen, Donderdag 14 December, jarig. Zij woont Emmalaan 8, Den Burg. Jammer, dat wij geen briefje van je ontvingen, Ma-ijke! Wij weten zelfs niet hoe oud je morgen wordt! Veel plezier op je| verjaardag! LIA RAN. Nr. 55. Lia wordt Vrij dag 15 Decembers jaar. Met Sint Ni- colaas heeft Lia een mooie pop ge kregen. Daar was ze heel blij mee. Ja, Sinterklaas heeft je wel ge hoord! Hij heeft ons verteld, dat jij zo mooi kunt zin gen. „Later een goede kracht voor het koor van meneer Boom", zei-die. En ze gaat ook graag naar de Kleuterschool, aldus Sinter klaas, toen wij hem de dag na zijn ver jaardag 6 December nog even 's morgens vroeg bij dc eerste boot spra ken. Lia, ga zo door! Veel pret op je verjaardag' Vooral als we niet al te slank zijn, kan de keuze voor een gekleed toiletje ons soms hoofdbrekens kosten. We willen graag met de mode meedoen, en onze slanke vriendinnen niet het best gekleed 'aten zijn, maar hoe we dit moeten be- .•eiken komt ons soms als een probleem voor. Om goed gekleed te zijn, behoeven we heus geen extra opvallende toiletten te kiezen' Integendeel vaak ziet een vrouw in een eenvoudig, goed-zittend :eux-piéces er oneindig veel beter uit dan emand, die een opzichtige, zeer aparte apon draagt. Willen we dan ook eens een wat bijzonder toilet hebben, lat?*i we dan vooral de stof niet al te opvallend ciezen. Een goed model blijft het belang rijkste "Natuurlijk wil dit helemaal niet zeggen, fat een slank figuur geen deux-pièces of een donkere japon kan kiezen; ook hier s het tegendeel waar: deze toiletjes flat teren ook de „volslanken" zeer goed K 5298/18. Een gekleed deux-pièces. dat een vierbaanse rechte rok heeft. Het jasje heeft korte, aan het schouderstukie geknipte mouwen Ir. het gladde schootje zijn twee zakken aangebracht. Benodigd voor 98 ^m. bovenwijdte circa 2.80 m. stof van 140 cm. breedte X 5299/18. Erg mooi is dit toiletje voor wat zwaardere figuren, die toch modieus willen zijn. De rok is van achteren tweebaans en wordt van voren gedrapeerd. Het smalle ceintuurtje sluit met een mooie siergesp Benodigd voor 108 cm. bovenwijdte circa 4.50 m. stof van 90 cm. breedte. Van deze modellen zijn a f 0.95 uitsluitend per postwissel patro nen verkrijgbaar bij „Bella"-Patronen-Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. X 5298/18 is verkrijgbaar voor 98, 104 en 110 cm. bovenwijdte, K 5299/18 voor 100, 108 en 116 cm. bovenwijdte. Oe modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. FEUILLETON 43.) Jill ging naar de deur Ze wilde nog iets zeggen, net welbekende „laatste woord", maar een laatste woord, dat be tekenis had, datwreed was, dat hem wondde, zodat hij er over zou blij ven denken en zich schamen mis schien. Doch ze kon net rechte woord niet vinden en trouwens, tranen verstikten haar stem. Ze deed de deur open en zei met stok kende stem: Adieu het is.vrese lijk, dat je zo iets kon denken Ze nam de lift niet, maar liep de trappen af. Ze liep langzaam. Het duur de lang eer ze beneden was. Wat moest ze nu doen? vroeg ze zich zelf af. HOOFDSTUK XIV Ze moest trachten rustig na te den ken, want ze mocht geen domheden doen, geen dingen, die de toestand nóg pijnlijker konden maken. Buiten regen de het nog de zachte, gelijkmatige re gen, die na een onweer valt. Ze nam een bus, klom naar boven en reed in de legen naar Victoria-station. En de hele weg was ze druk bezig met gedachten en plannen. Ze kon zelfs met meer bij Montie troost en steun zoeken. Nu ze meer dan ooit in haar leven raad en hulp nodig had, was er letterlijk niemand, tot wien ze zich wenden kon. Ze was woedend op Dick! En toen ze tenslotte thuiskwam, was ze nog niet veel verder dan de wetenschap, dat ze woedend was. Ze liep de trap op, over denkend hoe ze beginnen zou tegen hem en toen ze hun portaal bereikte, hoorde ze Dick druk bezig in de kamer. Ze deed de deur open en zag hem bij een open koffer staan, waarin hij kle ren en andere benodigdheden had ge pakt. Wat doe jij daar? riep ze Hij keerde zich met een ruk naar haar om, keek haar een ogenblik strak aan en zei toen: Ik pak mijn koffer. Ik ga weg. Ga weg? Ja. Ik heb een betrekking in het buitenland aangenomen. Misschien kom ik nog wel eens terug als een rijk man. Ze antwoordde niet dadelijk, maar deed eerst de deur dicht en kwam toen naar hem toe. Je gaat er vandoor, zei ze. Nou en al was dat zo, wat dan nog? Wat heb je gedaan, Dick? Ik heb je de vorige keer verteld wat er gebeurd is. Ik ik ben een on geluksvogel. De andere lui, de lui zon der geweten, zijn mij altijd te slim af en gebruiken mij om de spits af te bij ten als ze een plannetje uitvoeren. Dat is nu wéér gebeurd. Wat is er weer gebeurd? De geldgeschieder.is. Ik zit er wéér in. Er is iemand op het kantoor, die ge regeld geld wegneemt Telkens als ik in de safe kom, is er iets weg. Ditmaal is het weer een aardig bedrag. Dat was het de vorige maal óók! Ja. En ditmaal weet ik niet waar ik het geld vandaan zou moeten halen. Ik heb geprobeerd het bij elkaar te krijgen. Ja, dat weet ik Je hebt er chanta ge voor gepleegd. Hij liet de overhemden vallen, die hij m de koffer wilde leggen en keek haar* verschrikt aan. Dat is een lelijk woord, Jill. Het was ook iets lelijks dat je ge daan hebt. Ik heb Hugh gesproken. Ik schaam me ontzettend over je. En voor mij was het vreselijk, omdat hij denkt, dat ik er de hand in had. Ik heb hem anders gezegd, dat het niet zo was. Hoe heb je zoiets laags kunnen doen? Dick werd rood. O, het is gemakkelijk voor jou om tegen mij te keer te gaan en mij een misdadiger te vinden. Hugh heeft hopen geld veel meer dan hij ooit nodig kan hebben. En wij zijn verloofde en haar broer zijn arme duivels Hij zou er niets, hoegenaamd van merken, als hij ons eens wat gaf. Wat hij met zijn geld doet, is zijn zaak. Hij had mij best de helpende hand kunnen toesteken. Ik begrijp niet, hoe je het hebt durven doen. Ik zie nu een heleboel din gen, waaraan ik vroeger nooit gedacht heb, Dick. Die vorige geschiedenis op het kantoor die is niet geweest, zo als jij zei. Hoe? Wat....? Dat geld heb jij weggenomen. Wel ja, zeg maar ronduit, dat ik een dief ben! Dat maakt niet zoveel verschil met chantage. Hij keek haar vreemd aan. Nou, ik zeg je, toen ik dat geld nam, stond het er prachtig voor. Ik nam het niet om het te houden Doch wie had kunnen vermoeden, dat die effecten zó opeens zouden kelderen? Als dat totaal onver wachte niet gebeurd was, zou ik nu een aardig sommetje nebben. Het scheelde maar een haar of ik had het gehad. Dus je erkent, dat je het weggeno men hebt! Jill je moet mij helpen. Ik moet maken dat ik hier vandaan kom en.... zo gauw mogelijk. Zijn ze je Llan op het spoor? vroeg ze met ontzetting. Nu nog niet maar morgen zullen ze me zoeken. O, Dick hoe heb je het kunnen doen! Zulke vragen geven nu niets. Ik ben een geboren speculant. Als ik geld had gehad, zou ik een goed financier zijn geworden. Ze antwoordde niet maar hielp hem de koffer verder inpakken en dichtma ken. Toen vroeg ze: Waar ga je heen, Dick? Weet ik nog niet. Er vertrekt van avond een schip en daar ga ik mee weg waarschijnlijk naar het andere eind van de wereld. Je zult zien, dat ik als rijk man terugkom. En dan zal ik je al les vergoeden wat je voor mij gedaan hebt. En, wat heb jij nu voor mij ge daan? Hoe moet ik hier achterblijven? Och, kind, vergeef me. Ik heb het niet slecht bedoeld. Waarachtig niet! Ik ben een van die mensen, die zo hande len omdat ze niet anders kunnen.... Het zal vreselijk zijn, als ze je vin den. O, dat zullen ze niet. Daarvoor ben ik hun te slim af. Ze hielp hem met zijn koffer de trap af en in een taxi. Ze vroeg zich af hoe hij aan het geld voor de reis was geko men. Waarschijnlijk gestolen. Ze kon met begrijpen, dat iemand zoiets kon doen. Dick, die altijd haar lieveling was geweest, op school al; Dick, die met haar gespeeld had in de oude tuin thuis. Zelfs toen al had hij allerlei oneerlijke streken uitgehaald, die ze niet had wil len zien, maar die haar nu in de herin nering kwamen. De manier waarop hij altijd dingen wilde verkopen, ae manier waarop hij de oude vrouw in het snoep winkeltje in het dorp beetnam om méér te krijgen voor zijn penny dan een an der, de manier waarop hij de andere jongens dingen afhandig wist te maken allemaal streken, allemaal oneerlijk heid. Toentertijd had ze het voor kwajon gensstreken gehoudenNu wist ze wel beter. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4