iP nmER Mi I Nieuwjaarsannonces JL. Iff iw\ 1 De moeilijke keus De Vereniging voor K.I. telt reeds 230 leden Slechts 65 hunner zijn lid van de Fokvereniging Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg ji mm. V.P.R.O.-Bindingsavond werd druk bezocht Plaats Uw Nieuwjaarswens in tie Texelse Courant Bel direct onze adverlentie-afdeling no. II op! Het bestuur van bovengenoemde ver eniging heeft thans gemeend het vol gende onder de aandacht van de Texel se veehouders te moeten brengen. De Coop. Vereniging voor K.I. op Texel telt reeds 230 leden. Hiervan zijn slechts 65 lid van de Fokvereniging, terwijl de rest grotendeels genoegen neemt met zelfmonstername of fabriekscontrole. Deze controle, mits serieus toegepast op het bedrijf, kan voldoende bevrediging geven wat de productiegegevens be treft. Wil echter de K.I. beantwoorden aan het doel dat ze zich gesteld heeft, dan is het een eerste vereiste dat niet alleen productie doch ook afstamming bekend is. Dit voorjaar kalven de eerste vaarzen van de stier Melle. Men is van zelfsprekend erg belangstellend hoe dit zal uitpakken. Van de geschetste kalveren in 1949 van deze stier kan dit bij de leden van de Fokvereniging worden aangetoond. Wil men echter de juiste fokresultaten aantonen, dan zal zo'n groot mogelijk aantal vergelijkingen mogelijk moeten zijn. In de jaarvergadering van de K. I. op 7 Dec. jl. is er ook nog op gewezen, dat de leden met meer dan 4 koeien zich verplichten toe te treden tot een erkende Fok- of Controlevereniging. Voor Texel is bij de oprichting van de K.I. hiervoor ontheffing verleend doch dit blijft niet zo. In de maanden Febru ari, Maart en April kalven de meeste koeien. Om de kalveren die dan gebo ren worden door de Fokvereniging er kend te krijgen, is nu de tijd aangebro ken u onmiddellijk op te geven als lid van deze vereniging Ook met het oog op het aanstellen van een monsternemer is het nodig dat we minstens vóór Januari weten wie als lid wenst toe te treden. De onkosten voor 1951 zijn vastgesteld op f 7,50 per koe met een minimum van f50 per bedrijf. Het betreft dan de 4- weekse controle. Meerdere onkosten zijn er niet en dus kunt u met een bedrijf van 7 koeien met bijna de minimum con tributie volstaan. Wenst u meerdere in lichtingen, het bestuur en ondergete kende zijn gaarne bereid u die volledig te verstrekken. Namens het bestuur, B. OOSTRA, Stamboekhouder. OUWE SUNDERKLAAS TE DE KOOG. De verwachtingen waren in De Koog hoog gespannen. „Er komen heel wat Sunderklazen" werd alom beweerd. Zelfs kon het toen wel gebeuren, dat als je bij vrienden zo eens aan kwam, er snel iets weggemoffeld werd of je ge vraagd werd „effies te wachte" met bin nenkomen. Die voorspellingen zijn uitgekomen, nee, verre overtroffen! Stellig waren er zo'n honderd en misschien nog wel meer gemaskerden van het dorp zelf Deze traditie is werkelijk springlevend. Het is mogelijk gebleken, dat de ge meenteraad in één vergadering de ker mis afschaft, maar het is volledig on denkbaar, dat zo iels „Ouwe Sunder- klaas" zou kunnen overkomen. Van 8 uur 's avonds tot diep in de nacht speulden de Sunderklazen hun spel. Vele uitbeeldingen sloegen op merkwaardige gebeurtenissen op het dorp in het afgelopen jaar. Zo zagen we de kunstschilder-met-konijn wel 3 maal vertegenwoordigd, welk verschijnsel niet te wijten was aan geestrijk vocht. Twee „koks" verkochten zelf-gebak- ken patat k frites. De opbrengst hiervan kwam ten bate van de Haak-m-actie van de NCRV voor de karkerbestrijding. Dat zij met hun activiteit succes hadden blijkt wel hieruit, dat f 40 overgemaakt kon worden. Een zeer sympathieke daad. Dan zagen wij o.a. Huwelijksbureau, Waar blijft een kapper voor De Koog, Woningnood, Sjors van de rebellenclub, Groenteboer, Trouwen met de hand- Vermelding verdienen meer sunderkla zen, dan waarvoor we plaatsruimte heb ben. De jury, die (gemaskerd) lange tijd velen voor zich zag defileren, konden we, behalve om het frisse ritje, ook niet om haar taak, uit al deze verscheiden heid het aardigste te kiezen, benijden. De volgende prijzen werden toegekend: Groepen: De le prijs kregen de 2 ouwe Texelaartjes, die „onder de pomp" het één en ander van commentaar voorza gen. 2e. Jacques "^ath, die met sand wichman en 4 mannequins een mode show hield. Hollandse motieven, zoals de Hollandse molen, bloembollen, Marken en melkproducten hadden zijn fantasie geprikkeld tot bizane scheppingen. Dat de Koger brandspuit een „beurt" zou krijgen, was te voorzien Twee groepen staken ermee de draak De jury vond de kleine groep het aardigst, die dan ook de 3e prijs kreeg. De 4e prijs kreeg de „Nederlandse Vlag". Het ontbreken van een tegelpad voor voetgangers aan de Badweg werd ook aardig weergegeven. Op de ene voorstelling zagen we, hoe de situatie nu is: als e^ een auto aankomt, moet ieder een goed heenkomen zoeken. Op de andere werd gezegd: „Is het te gelpad gereed, ieder er zich veilig weet". Hopen we, dat deze suggestie behalve bij de jury, die een 5e prijs toekende, ook te bevoegder plaatse in zal slaan. Van de enkelingen kreeg de „Maze len" de le prijs. Vier teerblazen tege lijk, is dat niet de „Droom van iedere jutter??" Een 2e prijs! Het ouderwetse snoepwinkeltje met een cent-van-'t- blaadje" werd met de 3e prijs beloond. Ouwe Sunderklaas is ook in De Koog een avond geworden, waaraan nog slang met vreugde teruggedacht zal worden. De jeugd was in de voor-avond in de weer. Ook hier waren aardige vondsten, zoals de groep, die de „Koger Fanfare" voorstelde. Die werd door de jury met een le prijs beloond. Dan de heksen, Gouda's Roem (vlaggen) en Piggelmee, die de 2e, 3e en 4e prijs kregen. Alle gemaskerden kregen een ver snapering. door G. Th- ROTMAN- Nadruk verboden. c WINES - LEMONADES - Ivf gj&jj 117. „Het zijn echte vechtersbazen", zei hij; „de verschillende stammen be vochten elkaar voortdurend, en toen zijn de blanken gekomen en leverden hun vuurwapens; daarmee hebben ze elkaar half uitgeroeid. Bovendien zijn ze door de blanken naar ie armste en onvrucht baarste streken teruggedrongen". Zo pratend streken ze voor een restaurant neer, om wat te eten. De kellner zette t h L t HON A Ut alvast het olie- en azijnstel neer; de rest kwam straks wel, zei hij. 118 Nu, het duurde nogal een poos, voor het diner kwam. Ze gingen dus het kaartje nog maar eens bekijken. Maar o schrik! Daar stootte Jantje in z'n onhan digheid opeens het hele azijnstel om. dc inhoud van de azijnfles vloeide als een stortvloed over het kaartje heen. Drie verschrikte gezichten! Maar toen.... een driedubbele kreet van verrassing. TEXELSE MARKT. Den Burg 18 Dec. 1950. Aangevoerd: 7 koeien f 700-f 850. 2 pinken f 430- f 500. 107 biggen f 30-f 45. 14 n. kalveren f 40-f 80. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL. De aanvoer van 11-16 Dec. bedroeg 64,420 stuks. Onze leveranciers ontvan gen hiervoor per kg f 2,58. Vorig jaar bedroeg de aanvoer over dezelfde periode 42,958 stuks, de kg-prijs bedroeg toen f 2,60. Wellicht ten overvloede willen wij de leveranciers nogmaals wijzen op het leveren van zindelijke eieren. De voorschriften hieromtient worden van overheidswege steeds nauwer aange haald. DAMCLUB TEXEL. Uitslagen van 15 December: A.: S. v. Heerw.-D. Lap 2-0; S Bakker C. v. Heerw. 0-2; C. Dijker-J. C. v.d. Star 2-0; P. Kooij-G. Dros 1-1; C. Dijker-P. Kooij 2-0; J. C. v.d. Star-D. Lap 1-1. C.: D. Witte-A. Homma 0-2; Jac. v. Heer- waarden-Joh. Schoo 0-2; J. A. v. Enst- Joh. Schoo 0-2. Zondag speelde het eerste 10-tal te gen D.D.D. voor de Prov. N.H. Dam- bond. Het resultaat was een 17-3 neder laag. D.D.D. Damclub Texel: M. Oud S. Ros 20 J. Schuit S. v. Heerw. 20 L. Ravestein C. Dijker 11 N. Oud C. v. Heerw. 20 H. Kruider S. Bakker 11 M. A. Hemels J. v.d. Star 20 L. Woonijk C. v.d. Werf 2—0 M. J. Langras P. Kooij 20 L. Verver Joh. D. Bakker 20 J. Jorna C. P. Burger 11 Eilandcompetitie. Uitslag van 15 December: Texel III Texel II: 7-13. N. de Graaf J. Vonk 02 A. Vinke W. J. Boon 2—0 H. Gomes J. Vinke 11 W. A. v. Zeijlen J. P. Stam 02 D. v.d. Werf J. Kikkert 2—0 B. Leen Joh. D. Bakker 02 J. A. v. Enst C. P. Burger 02 P. Bakker P. Jansen 02 J. N. Rijk A. v.d. Slikke 2—0 A. Homma D. Witte 02 DE VIERING VAN HET HOORNDER OUWE SUNDERKLAASFEEST. Het Hoornder Ouwe Sunderklaasfeest is dit jaar weer een groot succes gewor den. Er bewogen zich wel een 80 gemas kerden langs de straat. Dezen en het vele publiek veroorzaakten dan ook een geweldige drukte in het anders zo stille dorp. Er was deze keer met grote kunstzinnigheid en fantasie gewerkt. Een zeer fraaie groep vormden de zgn. ioopfietsen of velocipedes met hun be rijders. Voorts zag men de pont door het dorp bewegen. Dat Ouwe Sunderklaas nog lang met om het hoekje is, werd ook duidelijk aangetoond. De vuurtoren was ook een zeer verzorgde voorstelling. Waarom toch die vermakelijkheidsbelas ting? Dat Den Hoorn ook muzikaal uit de hoek kan komen, kwam tot uiting door het verschijnen van een draaiorgel. Ja zelfs kon men een televisieuitzending zien en horen. Dit is slechts een greep uit hetgeen hier te zien was. Alleen moet er nog melding gemaakt worden van het optreden der twee cowboys. Zij verlootten een kip en een eend voor de kankerbestrijding. Goed zo, jongens! Ook de muzieknis werd niet vergeten, zodat er weer een bouwsteentje kon worden aangeboden. De jury had deze avond weer een bui tengewoon moeilijke taak. Zij heeft zich echter op prima wijze van haar werk gekweten. Na de prijsuitreiking volgde zoals gewoonlijk, een zeer gezellig bal in Loodsmanswelvaren. De uitslag van de jury was als volgt: Groep ouderen: le prijs loopfietsen 250 punten; 2e. groep Sunderklazen 217 p.; 3e. de pont 201 p., 4e. vuurtoren 198 p.; 5e. Rusland en China 192 p.; 6e. Vrouw uit Indonesië 189 p. De kip op lot no. 492; de eend op lot no. 59. Groep jongeren: le. Zie de maan schijnt door de bomen 221 p.; 2e. Zigeu ners met draaiorgel 200 p., 3e Sneeuw pop 194 p. 4e Klaas Vaak 167 p.; 5e Goud se kaarsen 155 p.; 6e. Texels paartje 132 p.; 7e. Cowboys voor kankerbestrijding 120 punten. De VPRO-Bindingsavond, Donderdag m De Oranjeboom gehouden, viel een druk bezoek ten deel De avond werd geopend door Ds. Van Veen, voorzitter van de Consuls, die de VPRO op Texel vertegenwoordigen. Na samenzang van gezang 136:1, 3 en 5 zong het Doopsgezinde kerkkoor van Den Burg onder leiding van de heer F. Kassenaar, Ps. 116 en Ps. 68, waarna Wanda Reumer voordroeg uit het be kende boek „Een schuit vol fiolen". Hierop was het woord aan mej. Dr. Nicolette A. Bruining, die vanaf 1926 voorzitster van deze omroep is. Zij be gon met te herinneren aan de arbeid van Ds. Huizinga, de heer Boonacker, Ds. Ba- kels, de heer De Lang op Texel, Dat was omstreeks 1875. Ook zij stonden voor de zelfde problemen: Wat kunnen wij onze mensen geven en wat wordt er van ons verwacht? Wij hebben nu onze radio, een prachtig middel om iedereen te kun nen bereiken. Wij zijn naar uw eiland gekomen om de band tussen u en het bestuur van de VPRO te versterken, dit is geen propaganda-avond, maar een bindingsavond. Door onze VPRO probe ren wij ons vrijzinnig protestantisme naar voren te brengen. Wij beschikken II (Ingezonden mededeling). Bij guur weer en huishoudelijk werk voor Uw handen S.V. De Cocksdorp. Ook deze week geer: voetbal. Hoewel het terrein uitstekend bespeelbaar was laste de KNVB reeds Zaterdag alle wed strijden af. Zo wordt het toch wel erg, van de 20 wedstrijden van het le zijn er nu slechts 4 gespeeld! Zaterdag: Tex. Boys A-SVC A. Zondag 12 uur Tex. Boys 3-SVC 2. 2,30 uur: SVC 1-Winkel. SVC hoopt het jaar dat komt weer enige feestavonden te houden. Er werd al reeds hard gewerkt zowel door de jeugd als door de ouderen. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd twee uitvoerin gen geeft en wel in begin Januari. Deze avonden zijn speciaal voor de ouders der kinderen. Op Zaterdag 27 Januari volgt dan de eerste feestavond van dit seizoen voor leden en donateurs. Opge voerd zal worden net blijspel „Pietje de Landloper". En naar we vernemen is het een prachtstuk. Het kan dus weer een echte SVC-avond worden. Houdt deze avond vrij, leden en donateurs. Zodra de kaarten verkrijgbaar zijn, melden wij dat in de courant. slechts over 5,5 uur per week, de Vrij dagavond brengt het belangrijkste deel van ons programma. Spreekster wees er vervolgens op dat een wet in voorbereiding is, volgens welke het al dan niet voortbestaan van de omroep zal afhangen van het aantal abonné's op het omroepblad. De VPRO heeft 120,000 leden, doch 54,000 abon né's op „Vrije Geluiden". Wat dat be- betreft komt de VPRO bij de andere verenigingen (KRO, NCRV, VARA en AVRO) ver achteraan. „Wij moeten het aantal halen dat in de wet gesteld wordt, dat wordt 100,000. Door het lid maatschap van de VPRO en door een abonnement op „Vrije Geluiden" kunt u onze omroep staande helpen houden, Steunt op deze wijze de VPRO, wij heb ben te staan voor onze geloofsovertui ging en ons beginsel, het is bittere ernst1 aldus besloot mej. Dr. Bruining haar re de, welke met grote aandacht gevolgd werd. Het Oudeschilder kerkkoor zong hier na onder leiding van mevr. Termaat „Wij bezitten een woord voor de we reld". Daarna droeg Wanda Reumer voor „Wij", van Garm Stuiveling, werk van Henriètte Roland Holst-van der Schalk en van Albert Verwey. De aan wezigen zongen vervolgens gezang 121: 1, 2 en 3. Tijdens de pauze bezichtigden zeer velen de stand, een kleine tentoon stelling van het geen de VPRO uitgeeft, zoals „Vrije Geluiden", de VPRO-kalen- der, enz. Na de pauze kwam de goochelaar Lan- gini, Professor Langini, wiens vernuftige handelingen wij op één lijn wilden stel len met die van de atoomgeleerden, met het enige verschil, dat zijn manipulaties ons minder gevaarlijk leken. Hij was fantastisch, geen wonder, hier stond voor ons de winnaar van drie prijzen op het internationaal concours van gooche laars 1948 Hij is ook voor onze prinses jes opgetreden. Wanda Reumer welk £en begaafde voordrachtkunstenares bracht hierna een schets uit het Land van Vlaanderen. Evenals bij haar vorig optreden oogstte zij weer buitengewoon groot succes, ja wel, zulle! Voor de avond weid gesloten kwam de goochelaar nogmaals ten tonele, ja het was een avond van ernsi en luim, een zeer geslaagde avond. Ds. E. D. Soelberg had op het pro- gramablad geschreven: „Wij stelden een programma samen, waarvan de ernstige zijde ons innerlijk moge verdiepen, een programma, dat ons echter ook die ge noeglijke ogenblikken hoopt te verschaf fen, waaraan wij in deze tijd evenzeer behoefte hebben". jjiii(iiiiiiiiiiiiniii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(>iii^ Een praclische manier om Uw relaties en g 1 kennissen te complimenteren ter gelegenheid van de a s. jaarwis. eling is het plaatsen van 1 een nieuwjaars-advertentie in de Texelse j Courant van 30 December a s. Wij verzoeken U vriendelijk Uw Nieuwja3rs- I groet tijdig op te geven. dan bent U verzekerd.'dat deze op i exel huis aan hnis gelezen wordt e g 1 Model adverienlie en tarief i C KLAASEN D. KLAASEN Janse GN. Wij wensen begunstigers, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig nieuw jaar. Slagerij Nielen min FEUILLETON 45.) Jill was zó vol geweest van alles wat er gebeurd was, dat ze niet één ogenblik aan een krant gedacht had. Er is iets met de firma, waar je broer werkt. Heeft Dick het je niet ver teld? Dick is niet ihuis. Zo, zo! zei madame. Ja hij is uit, met vacantie. Ze zweeg. Als het al in de kranten stond en Dick had iets ergs gedaan, wat gaf het dan nog te proberen, het voor de wereld te verbergen? Wat staat er in de kranten? vroeg ze dof. Madame keek haar met koele ogen aan en zei. Schandaal kan ik in mijn zaak niet hebben. Ik heb er toch niets mee te maken? Dat weet ik wel, maar het brengt niettemin de zaak tn opspraak. Natuur lijk: je bent verloofd met mr. Clare en dat maakt veel goed. Ik hoop werkelijk dat je nu eindelijk eens gaat trouwen Ik hoop, dat je ons de versieringen geeft. Ik hoop, dat je met vergeten zult, wat ik alzo voor je gedaan heb als je eenmaal tot de rijken en machti gen zult behoren. Jill drukte haar handen legen haar oren. Ze kon zich bijna niet weerhouden het uit te schreeuwen O, houd u toch op! zei ze zenuwachtig. U maakt het. zo moeilijk voor me! Ik begrijp niet waarom. Ik stel be lang in je toekomst, dat begrijp je toch? Jill kon zich niet meer beheersen. Ze zag Freda naar haar kijken en onwille keurig haar hand opheffen als wilde ze Jill waarschuwen. Maar ze was door alles heen: Ze zei: Er komt niets van dat huwe lijk met Hugh. W'j hebben ruzie ge had en onze verloving verbroken. Madame staarde haar aan. De betekenis van Jill's woorden scheen maar langzaam tot haar door te dringen. Eindelijk zei ze: Wat heb ik je gezegd? Heb ik je er niet op gewezen, dat je het nooit tot een huwelijk zou brengen op deze manier? Jullie, moder ne meisjes, weten niet hoe je met een man moet omspringen en nu is hij je ontglipt. Precies wat ik verwachtte. Madame! zei Freda. Maar Jill zei niets. Zij ging naar de achterkamer, waar een helpster bezig was, bouquetten te maken. Het meisje moest alles gehoord hebben! Later, veel later, kwam Freda bij haar. Ze zei: We zullen samen gaan kof fiedrinken of samen hier blijven en ons wat laten brengen. Ik wil met je spre ken. O, Jill vertel me de waarheid. Misschien kan ik je helpen. De hemel weet hoe graag ik je helpen wil! Jill nam haar hand O, Fré, ik zal je alles vertellen. Gelukkig dat ik nog ie mand heb om mijn hart voor uit te stor ten, zei ze met tranen in haar ogen. HOOFDSTUK XV. Freda had de helpster uitgestuurd om wat sandwiches voor haar en Jill te ha len. Het was nu stil in de winkel, want alle mensen waren naar huis om te lun chen. Ze legde een servet op tafel en daarop de lunch en zodra de helpster weg was om zelf te gaan eten, maakte ze zich klaar voor de rol van biechtmoeder. Waarom je mij niet al lang alles verteld hebt, begrijp ik niet, begon ze. Ik heb al een hele tijd vermoed, dat er iets niet in de haak was en Harcourt ook. Hij wist, dat je maar een rol speel de. maar begreep niet waarom. En, Jill daarbij komt, dat je werkelijk om Hugh geeft. Dat heb ik duidelijk aan je ge zicht gezien, meer dan eens. Jill zei niets, maar keek haar met on gelukkige ogen aan Kom, kind, vertel me alles, zei Freda. Jill zette haar ellebogen op tafel en steunde haar hoofd op haar handen. Zij wist, dat het goed was, iemand de hele waarheid te kunnen vertellen en dat zij eigenlijk al lang Freda in haar ver trouwen had moeten nemen. Zij begon met dc avond, toen Dick die grote som geld had nodig gehad. Zij vertelde het verhaal van de overeen komst met Hugh en hoe ze naar zijn huis was gegaan en zijn moeder ontmoet had. En van de broche, die ongeluk bracht aan alle vrouwen, die niet van de Clare-familie waren en die haar zeker ongeluk scheen te hebben gebracht. En ten slotte vertelde ze van de vorige avond, toen ze naar Hugh was gegaan en hem in een toestand van verbittering en hardheid gevonden had en in de overtui ging, dat zij Dick had geholpen met een poging tot chantage. Freda lachte plotseling. Dat is het top punt, zei ze. Ik zou zo iets niet kunnen doen, al hing mijn leven er van af, zei J ill, en het deed zo'n pijn dat hij het denken kon Freda zei: Maak je er niet bedroefd over. Het is te gek om over te spreken. Wij moeten aan de toekomst denken Vertel me eerst wat er met Montie is. Die heeft een ander meisje. Natuurlijk. laar dat is niels, want hij was toch lang niet goed genoeg vooi jou en jij hield ook niet van hern. Hij was een goed vriend van ons. Kan best wezen, maar dat is geen liefde. Daar had Freda gelijk in, vond Jill. Zulk een gevoel als zii voor Montie ge had had, was geen goede grond voor een huwelijk. Wat wat moei ik nu beginnen? vroeg ze haperend Voor het ogenblik niets. Ik zal je eens wat zeggen. Ik heb jullie geobser veerd en heb zo mijn eigen ideecn ge kregen. Ik geloof, dat Hugh om je geeft. In het begin vond ik dat er iets raars was in die verhouding tussen jullie, iets dat me in de war bracht. Ik snapte niet, waarom jullie zo vreemd deden. Jij hield van hem, zonder dat je het zelf wist of het jezelf bekende en aan zijn gezicht heb ik meer dan eens duidelijk gezien, dat hij ook om jou gaf. Ik ik geloof het niet. Vrouwen maken hem hard. Onzin! En dan hij is het eigenlijk eens met lady Honor Dal zal hem veel na righeid* bezorgen, nu zijn moeder beter wordt, maar dat is zijn eigen zaak na- tuurlijk. Heeft hij je dat gezegd7 Neen zij. En jij. kleine, domme gans, hebt dat geslikt? Jij bent in dat valletje ge lopen? Lieve hemel, wat een kind ben je. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt! Maar ze zou zoiets toch niet dur ven zeggen, als het niet waar was. Fré 't is 't moet zo zijn. Je hebt gelijk, geloof ik Ja. ze was een gans! Met hoe weing woorden had Freda haar duidelijk ge maakt, dat lady Honor haar een brutaal verzinsel op de mouw had gespeld. Het was ongelooflijk! Wat moet ik doen? vroeg ze weer. Niets zoals ik je zeg. Maar dat kan ik niet. Ik zou gek worden als ik in deze toestand met mijn handen in mijn schoot ging zitten. Toch is dat het wijste, wat je doen kunt. Morgen gaan ze de stad uit, Hugh komt voorlopig niet meer hier om bloe men te kopen. Misschien zie ik hem hooit weer. Je ziet hem wel weer, kindje. Daar kun je je laatste jent op verwedden. Het is erg goed, dat hij de stad uitgaat en ergens in een stil buitenhuis met zijn moeder gaat wonen. Daar zal hij veel lijd hebben om over jou na te denken. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1950 | | pagina 4