r~ en voor al Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse Courant Koude wind temperde enthousiasme voor bromfietsenwedstrijd Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika D.E.K. zal door aanvulling van jonge leden weer op oude sterkte komen :s< Jeugdrubriek „Dolly" De zeer koude Oostelijke wind, die Zaterdag over ons eiland woei, wekte weinig enthousiasme voor de puzzlerit voor bromfietsen, welke door enige te Oosterend woonachtige leden van Mo torclub Texel was uitgeschreven. Het verwonderde ons dan ook niet, dat slechts 5 deelnemers aan de start ver schenen: P. Brouwer, S. Dijt, J. Ellen, J. de Waal en W. Trap. Ondanks deze geringe deelname besloot men de rit toch te doen houden en zo ronkten de ver schillende controleurs voor tijd en route op hun diverse zware motoren weg om hun posten te bezetten. De tocht ging eerst door verschillende van die leuke straatjes van Oosterend en een der deel nemers raakten de kluts al meteen kwijt, wat hem op 50 extra strafpunten kwam te staan. Dat was jammer, want gezien de einduitslag waren er later in totaal slechts 14 voor hem bij gegroeid. Van Oosterend naar Nieuweschild en vandaar ander de dijk langs naar Spang. De Waal, Eierland, Het Noorden, weer door Eierland en tenslotte naar de finish, welke voor de hoeve „Sint Marcus" lag Bij het beoordelen van de tijd loopt men er altijd in, als men in de veronderstel ling verkeert, dat ie linish wel in het dorp zal zijn! S.V. De Koog. De Koog heeft zijn eerste nederlaag moeten slikken. Dat was niet nodig ge weest. Na de rust met een achterstand van 2-0 was alles nog mogelijk geweest. Maar daar er geen schutters waren in de voorhoede, konden zij niet verder komen dan 1 doelpunt. Dit geeft veel te den ken, daar er geregeld vcor het ZDH-doel werd gespeeld De wedstrijd zelf was sportief, alleen iammer, dat er te veel werd uitgespeeld, dit is nu juist met sportief. Ik hoop dat De Koog gauw een goede schutter mag vinden, want an ders zie ik het zwaar in. Zondag a.s. s De Koog 1 vrij De Koog 2 moet naar Oosterend 2, aanvang half 3 Adsp. A moeten a.s. Zaterdag naar Den Hoorn, aanvang 3 uur. De heren sportvrienden worden door ons lid Hans Kiewiet hartelijk gegroet, hij wenst jullie veel succes. Afdeling Handbal. Jammer genoeg moest de wedstrijd te gen Den Hoorn worden afgelast wegens 4 zieken. De meeste dames van ons had den er erg veel zin aan om weer eens een wedstrijd te spelen na zo'n lange rustperiode Zondag a.s. vermoedelijk tegen SVC uit. Zie krant van Zaterdag. Ook wou ik erg graag weer gaan trainen. Zaterdag middag om 4 uur deze keer. Dus dames, komt zoveel mogelijk. De tocht was 33 Km lang en er moest een gemiddelde tijd van 18 km. worden gereden. Natuurlijk mocht ge ook har der vooruit, maar dat kostte punten. Bij de fikse Oostenwind in de rug komt men allicht gauw een paar kilometertjes bo ven die 18 uit en bij het rijden tegen zo'n koude wind, trapt men maar liefst flink mee, om niet te vernikkelen want die kans liep men! Natuurlijk, in Café Dijt zeiden ze allemaal, dat ze „helegaar" geen last van de kou gehad hadden Café-Dijt, a propos, dat was een sympa thiek gebaar van mevr. Dijt, om de deelnemers, de controleurs en de verde re organisatoren op een kop heerlijk dappende koffie te onthalen, t Smaakte naar meer! De uitslag werd door de heer Jan Trap bekend gemaakt: 1. S. Dijt 9 punten; 2. W. Trap 13 punten; 3 J. de Waal 16 punten. De prijzen bestonden uit rookartikelen. Dit was dan de eerste Texelse brom fietsenwedstrijd. Bij mooier weer wij zullen de lente maar afwachten! zal de belangstelling ongetwijfeld groter zijn. (Ditmaal hadden ook verschillende dames ingeschreven, maar zij lieten ver stek gaan!). De gemiddelde snelheid kan o.i. enige kilometers hoger zijn. S. V. Oosterend. De adsp. verloren met 7-0 van Boys A, ja jongens, dit was te zwaar, dat wisten we en als je dan nog met z'n achten bent, dan gaat het helemaal niet. Het handbalelftal speelde een wed strijd tegen GDS 1 en verloor met 2-1. Ja, dames, dat valt niet mee na zo'n lan ge rustperiode. Het 2e elftal verloor ook al en wel met 8-3 van Boys 2. Eerst nam O, door Klaas de leiding, pas toen B. de stand op 7-1 had gebracht, kwam O nog even in de meerderheid, wat 2 doelpunten oplever de Het eerste punt kreeg men cadeau van een B-back en het tweede werd ge scoord door A. Brans. Het le ging door met de reeks van overwinningen, nu was het Geel Zwart dat cp eigen veld een nederlaag te slikken kreeg en wel met 3-1 S.V. De Cocksdorp. Uitslagen SVC A-ZDH A 1-1; SVC 2- Tex. Boys 3 7-3; W.Waard-SVC 2-5. We kunnen weer tevreden zijn. De adsp., die zeer gehavend waren door het ontbreken van de doelman, leden een kleine nederlaag 2-1 tegen ZDH A. Dat kan toch wel anders, jongens Het 2e schoot uit zijn slof door met 7-3 van Tex. Boys 3 te winnen. Nadat ze met de rust al een 5-0 voorsprong hadden Naar ik vernam is er door alle jongens hard ge werkt Zo moet het gaan, mannen, wer ken van de eerste tot de laatste minuut. Het le tenslotte behaalde een stevige door G. TH. ROTMAN (Nadruk verboden). 13 De kapitein en de jongens konden zwemmen en stonden even later nat en bemodderd weer aan de kant. Maar waar was tante Ophelia9 „Daar gaat ze!" riep Kos opeens. En waarlijk, op 'n hon derd meter afstand zagen ze de arme vrouw, hevig met haar armen zwaaiend, op het omgekeerde bootje wegdrijven! 14. Wat te doen? Door de sterke stroom dreef het bootje veel te snel weg om het zwemmende ?n te halen Wanho pig holden onze drie wereldreizigers naar de boerderij terug, die evenwel een half uur ver weg lag En toen ze er bui ten adem aankwamen, hadden ze er nog niet eens een telefoon ook. 5-2 overwinning in de klei op W.-Waard. Nadat S. spoedig de leiding genomen had, werd deze spoedig vergroot tot 3-0. Toen wist W. met een verre pass tegen te scoren: 3-1. Maar nog voor de rust werd de stand 4-1. Na de rust is het di rect 5-1. Werd voor de rust al eens door W. ruw gespeeld, hierna werd van W.- Waards zijde meer op de man dan op de bal gespeeld, waardoor de 2e helft in een ruwe en onsportieve meeting ont aardde. Hiertegen was de leiding niet op gewassen. Niet dat de heer Hogevorst onvoldoende was. Maar de vreemde om geving plus het publiek (ten dele) gaven de doorslag Nadat W. de achterstand had verkleind tot 5-2, kwam het einde van deze rommelige wedstrijd- Met weer 2 punten rijker verlieten de S-spelers het veld. De heer Hogervorst leidde deze ontmoeting zo goed als mogelijk was. Tegen deze spelers en supporters dient het bestuur van W.-Waard wel eens ter dege op te treden. Zaterdag: OVV A-SVC A. Zondag: SVC 2-ZDH 1; Winkel-SVC. De stand in de 3e Klasse K is na de wedstrijden van Zondag jl. als volgt: Cocksdorp 1 8 6 11 1910 13 Oosterend 1 7 6 0 1 26-10 12 BKC 3 10 4 3 3 23-19 11 HRC 6 10 5 1 4 22-24 11 Schagen 3 10 4 1 5 18-13 9 W.G.W. 2 6 4 0 2 23- 9 8 W.Waard 2 7 1 4 2 11-15 6 Helder 4 3 3 2 3 16-11 8 Geel Zwart 2 8 2 1 5 13-23 5 Winkel 3 7 1 1 5 7-28 3 Kaagvogels 3 7 0 2 5 2-20 2 Tot Zaterdag a.s. zijn de foto's van de Adspirantenfeestavond nog te bezichti gen erï te bestellen bij Bakkerij Buys en mevr. Meindertsma. VESTIGINGSVERGUNNING. Door het Ministerie van Eccn. Zaken is aan de heer D. Eeiman, Emmalaan 2, Den Burg, vergunning verleend tot het vestigen van een inrichting, waarin een restaurant zal worden uitgeoefend in het perceel, Emmalaan 2. GRASDROGERIJEN KRIJGEN SUBSIDIE Naar wij vernemen, is de regering voornemens de helpende hand te bieden aan individuele en coöpererende boeren door het verstrekken van credieten bij de oprichting van grasdrogerijen. Daar naast wordt overleg gepleegd over een subsidieregeling, die thans reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert. De oprichting van grasdrogerijen wordt een algemeen belang geacht. Zij vergt echter veel kapitaal en brengt dus risico mee. In principe heeft het ministerie van Landbouw daarom besloten bij te dragen in de financiering. In 1950 bedroeg de productie van gedroogd gras 50.000 ton. De behoefte bedraagt evenwel 600.000 ton, dus meer dan net tienvoudige, ter wijl ook in het varkensvoer en in het kippenvoer een bepaald percentage kan worden opgenomen. De moeilijke positie, waarin ons land verkeert, maakt het on mogelijk te voldoen aan de vraag naar geïmporteerd veevoeder. Daar deze toe stand niet spoedig zal veranderen, moet Nederland de eigen pioductie van gecon centreerd voer vergroten. Dit kan ge deeltelijk van het grasland worden ge wonnen, gedeeltelijk uit de akkerbouw- streken in de vorm van kunstmatig ge droogde lucerne en rode klaver. In het zuidwestelijk zeekleigebied, de Wie- ringermeer, Noord-Oostpolder en de Gro ninger akkerbouwstreek bestaat reeds grote belangstelling voor deze kunstma tige voederwinning. De regering acht het noodzakelijk, dat ook elders in die rich ting stappen worden ondernomen en sti muleert in het initiatief door de subsi dieregeling en de credietverstrekking. welke zij thans in het uitzicht stelt. (Handelsblad) CORRESPONDENTIE. Geachte mevrouw T., Zodra mej. V. jubileert hopen wij een en ander over haar werkzaamheden te vertellen. Wij danken u voor uw brief. rloogachtend, Redactie Vrijdag en Zaterdag jl. gaf D.E.K. zijn jaarlijkse uitvoering in Loodsmanswel varen. De voorzitter, de heer Jb. Kiljan, opende de beide avonden met een woord van welkom, in het bijzonder aan burge meester De Koning en diens echtgenote en andere genodigden. Spreker deelde mede, dat het corps dat eerst 25 leden lelde, nu tot 18 leden is teruggelopen, maar men hoopte na het concours het corps weer met 7 jonge leden aan te vul len. Vervolgens wenste de voorzitter al len een genoeglijke avond toe en gaf hLerop het woord aan de muziek. Er werden 9 nummers gespeeld, o.a. Openingsmars (Defileer), Hannusch; In 't Zigeunerkamp, mars, M. Oscheit, arr. P. J. Molenaar; Partita Piccola, G Boedijn; a. Praeludium, b. Menuetto, c. Pavana, d. Rigoudon; The Mikado, Ope rafantasie, Arthur Sullivan, arr. G. Boe dijn; Cavatine, Joachim Raff., arr. P. J. Wiest; Wenn ich einmal soli scheiden, Joh Seb. Bach, Choral uit de „Matthe- us Passion", ar. S. P. v. Leeuwen; Slot koor uit „Mattheus Passion", Joh. Seb Bach, arr. P. J. Wiest; Ouverture Fan- tastique, A. Govaert; De vier Mensen leeftijden, ouverture, E. N. Mehul; Mus- sinan, mars, C. Carl, arr. A. Dreissen. In de pauze werd een verloting gehou den, daarna volgde een toneelstukje: „Bennie als Huisknecht", waarin mee speelden de heer D Pool, mej. R. de VERKOOP VAN GEMEENTEGRONp TE DEN BURG AAN DE GEREFOR MEERDE KERK ALDAAR. Blijkens het prae-advies is de Gere formeerde Kerk te Den Burg gegadigde voor een perceel bouwterrein gelegen aan de nieuw geprojecteerde weg achter de Warmoesstraat. Dit terrein, groot 2072 m2, zal worden bestemd voor de bouw van een kerk en een pastorie Er is een verkoopsprijs bedongen van f4,50 per m2, wordt dus een totaalbedrag van i 9324,—. Zoals bekend zal hel gebouw van de voormalige Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband te Oosterend worden gedemonteerd ?n het vrij komende ma teriaal bij de bouw van de nieuwe kerk gebruikt worden. WOUTERTJE WIPNEUS Jongens en meisjes, Jullie moeten vader en moeder eens vra gen of ze voor jullie kopen willen het boek „De avonturen van Woutertje Wip neus" door Willy van der Heide, uitge verij Alpha, Amsterdam. Een alleraar digst verhaal, .vaarvan vader of moeder jullie dan iedere avond voor het slapen gaan een stukje moeten voorlezen. Die Woutertje bouwt van zijn mecano- doos een pop en die pop wordt levend en zijn beste vriend! Daarna bouwt Wouter tje een vliegmachine en daarmede gaan ze samen op reis naar Sprookjesland Daar ontmoeten zij een heleboel sprook jesfiguren zoals Hans en Grietje, Rood kapje en die boze v/olf, Sneeuwwitje, de Gelaarsde Kat, ja ze komen daar zelfs op visite bij Sinterklaas. Overal worden ze hartelijk ontvangen en ze krijgen van iedereen wat lekkers' Maar om in het Sprookjesland te komen moeten ze eerst door de Rijstebrijberg heen! Het is allemaal heel leuk en boeiend beschreven. Het kost f 4,90 ?n telt 221 pagina's. KOOLZAAD. De Prov. Voedselcommissaris maakt aan de telers van koolzaad bekend, dat na 28 Februari gedurende dit seizoen geen aanspraak meer kan werden ge maakt op de prijs, welke voor dit pro duct voor de oogst 1950 in uitzicht werd gesteld. Telers, die nog gedurende dit seizoen aanspraak willen maken op de voor de oogst 1950 in uitzicht gestelde prijs, zullen de nog door hen in voor raad gehouden hoeveelheden koolzaad vóór 1 Maart aan de handel moeten af leveren. Bruyn, mej. W. Bloem, mej. J. Huis man, de heer S. Zijm, de heer G. Kiljan en mw. J. Kok-Pool. Alle spelers oogst ten een goed succes. De beide avonden werden besloten met een gezellig bal onder leiding van Henk Craanen's Band VOOR HET OPENBAAR GEWOON LAGER ONDERWIJS EN HET UITGE BREID LAGER ONDERWIJS. De Raad wordt voorgesteld voor het openbaar gewoon lager onderwijs voor het dienstjaar 1951 per leerling f 29,05 beschikbaar te stellen Dit onderwijs tel de in 1950 gemiddeld 798 leerlingen, wordt dus totaal f22791,81. Voor het Ulo-onderwijs, dat in 1950 door gemid deld 135 leerlingen werd gevolgd, is dit bedrag f 33,77 per leerling, totaal dus f4514,—. VOOR HET BIJZONDER LAGER ONDERWIJS. Als punt 26 op de agenda van de Raadsvergadering vmden wij. „Verlening van voorschotten ten be hoeve van het bijzonder lager onder wijs". Dit betreft het voorschot op de exploitatie-vergoeding over 1951. Voor de school v. d. Vereniging voor Chris telijk Volksonderwijs te Den Burg is dit voorschot bepaald op f 3669,98 (126 leerlingen), voor de school van het R.K. Kerkbestuur van do Heilige Joannes de Doper te Den Burg op f 6158,60 (212 leerlingen) en voor de school te Ooster end van de Vereniging tot oprichting en instandhouding van scholen met de Bij bel op Texel op f 2856,58 (98 leerlingen). Nr. 71. HANNEGRIETJE ZOETELIEF. Hannegrietje heeft Zondag haar 5de ver jaardag gevierd Zij woont op hoeve „Buiten wijk", K 34, na bij De Koog. Daar woon je prachtig, Han negrietje. Niet zo ver van de bossen, de dui nen en het strand, en rond om de boerderij de weiden, die straks weer knalgroen zullen zijn. Staan er al madeliefjes? Heb jij de leeuwerik ook al horen zingen? Hannegrietje noudt veel van haar poppen en haar kleine zusje die ei genlijk ook nog oen pop is wordt door haar heel goed opgepast. Voorts heeft ze nog een lief vriendinnetje op „Vredestein" wonen. Die heet Netty. Heb je een fijne verjaardag gehad, Hannegrietje? En nebben vader en moe der je een pop gegeven? Of had je wat anders op je verlanglijstje staan? HOOG WATER REDE VAN TEXEL. 7 Febr. 10,07 en 10.50. 8 Febr. 10,52 en 11,29. 9 Febr. 11,23 en Aan het strand is het een uur eerder hoog water. 138 WERKZOEKENDEN. Eind Januari stonden bij het Arbeids bureau 134 mannelijke werkzoekenden ingeschreven en 4 vrouwelijke. (Deze laatste 4 komen uit Indonesië). Onder de mannelijke werkzoekenden bevinden zich 3 uit Indonesië gerepatneerden). Van de 134 mannen zijn er thans 69 werkzaam bij de DUW Eind Jan. vorig jaar waren er 105 mannelijke werkzoekenden (32 in de DUW) en 1 vrouwelijke. De ongunstige weersomstandigheden behoren tot de voornaamste factoren waardoor het aantal werklozen zoveel groter is dan vorig jaar FEUILLETON 5.) Nou. ik vind dat we het erg getrof fen hebben, enthousiaste Dol. Het begin van de reis is al goed. Ik wou dat het al morgen was. Morgen om deze tijd weten we al hóé het is, of er sneeuw is, wat voor een kamer we hebben, of de ber gen hoog zijn. Misschien schijnt de zon wel! Leuk zou dat zijn, hè, na zoveel re gen en als je morgen wakker wordt, met een een felle zon! Enig, hè? Ja, zei Ans, toe Dol praat niet zo druk, ga nu slapen, ik ben zo moe Sorry hoor, dag! Maar Dol kon niet slapen en lag heen en weer te wiegelen cp de maat van de trein. Links was een raampje. Zou het open kunnen? Het was hier eigenlijk wel erg benauwd. Zou ze eens heel stil letjes proberen? Ze kroop voorzichtig naar het voeten einde en leunde zóver voorover, dat ze met haar handen aan het raam kon rei ken. Er was echter geen beweging in te krijgen. Nou, dan maar laten zitten. Di rect viel het raam nog aan diggelen. Stel je voor wat een paniek! Ze kroop weer terug, probeerde te slapen. Keek eens naar beneden Ans sliep warempel als een roos en zij lag 'nier maar met wijd open ogen. Bespottelijk gewoon! Ik ge loof waarachies, dac ik honger heb, dacht ze even daarna. Lastig als je zo'n eetwolf bent. Ja, waar haal ik nu zo gauw iets vandaan? In mijn koffer zit ten nog appels, maar dat ding staat on der Ans' bed. Hoe kom ik daar? De ge dachte aan de lekkere appels liet haar niet los. Ze keek eens naar beneden, als of zij ze uit de koffer wou hypnotiseren. Het is eigenlijk helemaal niet ver, zo tot op de grond. Weet je wat? Heel lang zaam daal ik van de ladder en vis de ap pels er uit. Ze richtte zich op. doch viel meteen weer neer, daar de lage zolde ring haar pijnlijk deed herinneren, dat ze niet in haar slaapkamer stond. Doch even daarna gleed ze geruisloos naar be neden. In de mening, dat ze op de laat ste sport stond, liet ze zich los en kwam met een smak op de grond terecht, on der het lawaai van vallend glas. Een gil van Ans! Deze floepte meteen het licht aan, keek toen geschrokken naar Dol: Gunst, wat doe je? Ik ben aan 't zonnebaden, zie je 't niet? klonk het nijdig van Dol's lippen. Ze stond echter meteen op, wreef nog pijnlijk over haar oeen. Ik heb nog wat gebroken ook, geloof ik; o jé, de fles met gezichtslotion. Van jou Het spijt me hoor; ik ben ook iltijd zo stom onhan dig. En ze zocht de glasscherven-bijeen Maar wat moest je toch eigenlijk hier, wilde Ans weten Ik had zo'n honger en wilde m'n ap pels uit de koffer halen. Toen viel ik van de ladder. Ik sliep net zo lekker, zei Ans spij tig- Gunst kind, draai je om en slaap door. Morgen krijg je een nieuwe fles hoor! Daar gaat het helemaal niet om, daar dacht ik niet eens aan, zei Ans verontwaardigd. Hè toe. zeur nu niet zo, draai je om en slaap door. Dol legde de scherven op Ans koffer en zocht, niet bepaald zon der geraas, tussen haar kleren naar de appels. Gunst, ze had er nog wel een stuk of vijf; drie 'al ik maar meenemen. Eén gleed uit haar hand en bonsde op de grond Ans zuchtte diep Dol kroop onverstoord naar boven, bonkte weer met haar hoofd tegen „het plafonddoch lag na enkele ogenblik ken toch rustig van de appels te genie ten. De stem van beneden vroeg: mag het licht uit? Natuurlijk. Rang uit. Nadat Dol de drie appels achter elkaar verwerkt had, draaide ze zich op haar zij en het duurde niet lang of het onge looflijke gebeurde: ze sliep. Bazel! Een toverwoord voro hen, die hier nog nimmer waren en meestal te leurstelling voor degenen, die deze stad bezochten, op een doorreis ten minste. Een uitgebreid station met mooie, bre de perrons en keurige gangen. Alles even goed onderhouden en fris. En dan, het mooie restaurant. Hier zat dan ook het gezelschap te ontbijten. Dol zat een eindje van Ans if; ze hadden beiden heerlijk geslapen en zagen er in de ski spullen met fleurige truien écht gezond en sportief uit. De meeste dames waren gekleed in donkere skibroeken met lich te windjackes. Het geheel gaf dan ook een fleurige aanblik. Luid kwetterden de stemmen; het was de mensen aan te zien, dat ze allen met de wens bezield waren, de vacantie van harte te genie ten! Men tutoyeerde elkaar voor het grootste gedeelte, lerwijl menigeen werd geplaagd met snurken en derge lijke. De „verse" rroodjes waren er jammer genoeg met vanwege de Zon dagmorgen, maar ïede'- scheen een enor me eetlust te hebben, zodat het gemis van vers brood nogal meeviel. De heer Reitsema verhief zich van zijn stoel; hield een complimenteuze toespraak, vooral gericht aan de „bekoorlijke sexe". Hij deelde verder nog mede, dat er „slechts" een treinoponthoud was van drie volle uren, zodat men naar verkie zing in de stad een kopje koffie kon gaan drinken af winkelen. Dol en Ans waren natuurlijk voor win kelen zeer enthousiast De koffers wer den voor alle zekerheid maar bij het ba gagedepót afgegeven en daarna togen ze, met nog enige andere meisjes, stad waarts. Van winkelen kwam niet veel, daar alle zaken gesloten waren: ook op de straten waren niet veel mensen aan wezig. De plantsoenen en pleinen waren met zeer veel zorg aangelegd, terwijl ook de beschildering van de meeste hui zen zeer de moeite waard was. Een meisje, Paulientje van den Berg, informeerde heel belangstellend naar de „aardige jongelui", die bij Ans en Dol in de coupé zaten. Hoorden ze niet bij het gezelschap? Jawel, zei Dol, straks komen ze weer op de proppen, ze rijden alleen maar een eindje om. Gunst, zei Paulientje, in een auto? Welnee, grinnikte Dol, in de trein. Ze hadden namelijk geen slaapwagen en behoefden daarom niet over te slapen. Hun trein ging niet regelrecht vanuit Keulen naar Bazel, maar volgde een an der traject, zodat je ze dadelijk wel weer aanschouwen zult. Ik vond het "ulke aardige jongens, vooral die met die zwarte ogen. zei ze dweperig. Een aanval op je hart? vroeg Dol ernstig. Iedereen lachte. Welnee, stel je voor, zó snel ben ik niet ingepalmd! Gunst, nee, hoor! Gelukkig maar voor je; het lijkt me lastig, die telkens opkomende ver liefdheden. Zo onrustig en beangstigend, je weet nooit waar het op uitdraait. Zeg, viel Ans in de rede, zullen wij onszelf even tracteren op een zali„g kop je koffie met een heerlijk stukje Zwit serse taart? En ze bekeek smachtend de etalage van een lunchroom, waar de be ruchte verleidelijkheden kwistig waren rondgestrooid. Het bleek een moeilijk geval: de helft wilde wel en de andere helft vond het prettiger om naar het station terug te gaan. Na veel overre dingskracht zwichtte Ans en de terug tocht werd, hoewel onder zuchten, aan vaard. Na de koffers opgehaald te hebben, werden nog enige ansichtkaarten ge kocht en geschreven. Op het perron wachtte een aangename verrassing: de trein stond zowaar al klaar en, ieder hees zich weer iaar binnen. Raamplaats- jes waren al direct bezet, terwijl in kor te tijd ieder een zitplaats had veroverd. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4