„Verloren Grenzen" HERENKLEDING Hier is de Koningin van afwas en schoonmaak PLUIMVEEHOUDERS ■mm'Ji.iiiÉ' en voor a I Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse Uourant v\l 1III///,'' in vloeibare vorm s sp/ee^ Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. Kapsalon Van Ooijen Eindelijk is het zo ver Dameskapsalon 'Parfumerie winkel Heden Zaterdag 10 Februari Verpachting Vliegveld. Komende week wordt niet gewassen Presteert 50% meer! Heerlijk frisse geur! Prijs sleohts Uiterst lacht voor de handen o. Talrijke gebruiksmogelijkheden Eon product der Sunlight Fabrieken Lig jij ook zo vaak bloot? „Het Kleuterhuis" 'n Cadeautje IV# „Dolly" I KBfN [N JONGINSHLlOlNG MODES SPOOfcSTR bO OEN HELPER TELEFOON H2230 5102 alkauvroe *y»LICNT 6 Zondag-, Maandag- en Dinsdag avond 8 uur en Zondagmiddag 4 uur presenteren wij het meesterwerk van LOUIS DE ROCHEMONT (LOST BOUNDARIES) Een nobele film met een diepe strek king, die de publieke mening in Amerika tartte op treffende wijze Een prijzenswaardige en moedige daad, de rassendiscriminatie op zo waardige wijze aan de kaak te stellen Een gedenkwaardige film, prachtig gespeeld en gevoelig gebracht I Het gelijknamige radiohoorspel oogstte enorm succes I TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. Wij openen onze en speciale des namiddags 2 uur. A B. van Ooijen Sluisdijkstraat 77-79 Den Helder, Telefoon >616 Het is ook Uw belang de lezing bij te wonen, die op DINSDAG, 13 FEBRUARI a s. 's avonds om 8 uur zal worden gehou den door de heer G Rodenhuis, oud direc teur van v h. de Leeuwarder Eierveiling Onderwerp De ontwikkeling der Pluimveehouderij en betekenis der Coöperatie voor de pluimveehouders. Plaats van samenkomst Holel „Texel" Gedraaid zal worden de film voor deCoöp Werktuigenvereniging en als aanvulling enige opnamen van h?t schone Friese landschap 'edereen (ook Uw vrouw) is welkom I Hef Bestuur der Coöp P.T.V. „Texel". Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, Jat tol 15 Februari 1951 door middel van openbare inschrijving de gelegenheid zal worden opengesteld mede te dingen naar het pachten, gedu rende bet tijdvak van 1 Maart 1951 t.m. 29 Februari 1952 van een gedeelte van liet in de Eijerlandse polder gelegen vliegveld. Het terrein zal van gemeentewege door middel van schrikdraad worden verkaveld m 9 kavels van ongeveer 10 h.a. Indien na afloop van genoemde ter mijn het terrein nog niet voor het lucht verkeer zal worden benut, zal na geble ken behoorlijk gebruik de pacht kunnen worden verlengd tot het tijdstip, waar op met het luchtverkeer een aanvang zal worden gemaakt en uiterlijk tot 28 Februari 1954 De pachters nogen het terrein slechts gebruiken voor beweiding met wolvee en in het tijdvak van 1 Mei t.m 15 Oc tober tevens met rundvee, jonger dan 2 jaren. Van gemeentewege zal worden ge zorgd voor een middel tot watervoorzie ning op één plaats op het terrein. Het terrein zal in het voorjaar 1951 van rijkswege met phosphorzuur en kali worden bemest De overige voorwaarden liggen ten Raadhuize (bureau gemeentewerken) ter inzage; nadere inlichtingen worden door de Dienst van Gemeentewerken verstrekt. Inschrijving is mogelijk voor 1 of meer kavels en voor het geheel. De gunning wordt voorbehouden. Texel, 1 Februari 1951 Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. wegens ziekte H. J. Collou, Stoomwasserij „Texel" 'c Schuimt rijk! U heeft minder nodig, U werkt goedkoper! Ook dit maakt het afwassen tot een genoegen. Dit prachtige, nieuwe product staat onder volledige garantie van de Sunlight Fabrieken. Uw win kelier heeft het. Geen schraie handen meer na de afwas Vatenwas, allerlei schoonmaak werkjes, tapijten reinigen enz. Hèt middel voor het wassen van wol en zijde! Het nieuwe vloeibare Presto komt uit hetzelfde gezin als Presto in poedervorm, het populaire afwas- middel, dat 27 ct. per royaal pak ver krijgbaar is. Nu, ik krijg geen kans meer, want Mammie heeft een dekenklem gekocht in 't Kleuterhuis. Voorts hebben wij voor U de ideale plastic drie hoek luier en broekje. U beschermt daarmee de kostbare wollen kleertjes. Gaat baby mee op reis? Geen nood! Wij hebben voor U een prachtige reiswieg te huur. Tevens ontvingen wij weer een uitgebreide collec tie baby goederen. Ook in kinder-ondergoed ruim gesorteerd en pracht kwaliteiten. Bij ons slaagt U beter A. M. D. Brllgeman-Graaf voor groot of klein I Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? brengenU BETER BROOS).' BROOD-KOEK-EN BANKETBftKKER'J WEVERSTRAAT 20 DEN BURG TEL.259 VOOR confectie, confectie naar maat of maatwerk gaan steeds meer Texelaars naar FEUILLETON 6). Wat gek, dat Bert en Rolf hier niet zijn, vond Dol en informeerde eens bij de heer Reitsema. Deze stond nog op het perron met gefronst voorhoofd. Ja. zei hij, ik zit er eigenlijk gezegd wat mee in. want de heren moeten onderweg tóch zijn uitgestapt en nu moeten we wel op hen wachten. Ik zal eens even m'n licht opsteken bij de stationschef Even daarna kwam hij zeer geagi teerd binnenstuiven: Opbreken, we zit ten in de verkeerde trein! Algemene ont zetting! De „och's" on „jé's" waren niet van de lucht. Vlug er uit, want over vijf minuten vertrekt deze. Ieder greep wat hij grijpen kon en even daarna lag net mooie, rustige per ron bezaaid met koffers, handschoenen, windjacken en diverse andere kleding stukken, welke men bij voorkeur in een trein uittrekt. Gretige handen zochten in de chaos naar verschillende eigen dommen. Even daarna stoomde met luid ge raas „de" trein binnen. Bert en Rolf leunden met waar levensgevaar uit een raampje en wuifden enthousiast. Na veel heen en weer gedraaf en gedrang was iedereen wederom gezeten, wel puf fend en blazend, doch men zat! Wat zijn jullie deftig, begon Ans tegen Rolf en Bert. Wat een keurige windjacken! Gunst, zei Dol, ik heb niet eens zo'n weids kledingstuk, 'k Steek écht af hoor, zo naast jullie. Ja, zei Bert plagend, ga alsjeblieft een eindje verder in de wagen zitten, je hoort nu niet meer bij ons. Toch zie je er aardig uit hoor, die blauwe trui staat je verduveld goed. 'k Ben in de zevende hemel, een compliment van een man! En wat voor een man! Heerlijk hoor! Allen lachten. Ans vroeg: Hoe lang moeten wij nu nog sporen? Een uur of drie, zei Bert. Ben je al weer ongeduldig? Ja, ik ben zo verlangend naar de sneeuw. Ik kan haast niet meer wach ten! Hebben jullie goed geslapen? Enorm, mengde Rolf zich in het ge sprek, vast beter dan jullie. Maar wij hebben een avontuur be leefd, nou, om jaloers op te zijn, pret- lachte Ans. Vertellen, vertellen, klonk het en onder luide bijvalsbetuigingen verhaal de Ans van Blauwbaard. Op een modderig weiland, waarom heen de imponerende Alpentoppen zich verhieven stond het gehele gezelschap bij elkaar. Op alle gezichten was teleur stelling te lezen; tot deze hoogte waren ze door autobussen gebracht, doch deze konden nu niet verder, daar er alleen naar het hotel boven, nog enige smalle weggetjes voerden. Van sneeuw was echter niets te bekennen en ook de on volprezen zon liet zich niet zien. Enige gidsen, die naderhand de skileraren ble ken, vertelden, dat „boven", lees hotel, voldoende sneeuw aanwezig was, dus men behoefde zich niet ongerust te ma ken. Deze mededeling werd met een hoeraatje ontvangen en enigszins opge lucht ving de lange reis aan. Dat viel echter niet mee, aangezien het weggetje steil naar boven liep en men vaak over grote hobbelige stukken steen moest klimmen. Hierbij kwam nog, dat alles bedekt was met een dikke laag slib en, zoals Dol terecht opmerkt< het leek wel alsof het zo juist hevig ge regend had en nu alleen de modder was overgebleven. Toen ze ongeveer een uurtje gelopen hadden, begon het er iets beter uit te zien. Er kwam inderdaad wat meer sneeuw en ook het voetpad was beter te begaan. Of kwam dit misschien doordat men aan het klimmen een beetje ge wend raakte? Alles was al spoedig in kleine groepen verdeeld. Bert en Rolf liepen zwaarwichting in de voorste ge lederen te bomen met de skileraren, ter wijl ook de heer Reitsema zich hierbij had aangesloten. Ans en Dol konden hun teinpo niet bijhouden en hadden daarom voorlopig afscheid genomen, daar ze liever „op zichzelf" liepen. Ze waren langzamerhand afgezakt tot de laatsten van het groepje. Hier liep na melijk een oudere dame, mevrouw Van Vleuten, die eigenlijk helemaal niet mee- kon en wie vooral het klimmen zeer moeilijk viel. Haar hart was niet hele maal in orde, vertelde ze aan de meis jes en, als ze geweten had, dat er aan deze tocht zo'n klauterpartij was ver bonden, was ze echt niet meegegaan Ja, maar, wierp Dol tegen, in de reisbeschrijving stond toch duidelijk aangegeven dat men twee a drie uur moest klimmen Dat wel, zei mevrouw Van Vleuten, maar ik had niet gedacht, dat het zo erg zou zijn. Oef. wat ben ik moe, ik kan ge woon niet meer Ze bleef staan en leun de zuchtend tgen een grote den. Dol en Ans bleven ook staan: A.ns ademde zwaar, ook zij voelde zich erg vermoeid Ze keek eens de weg af naar boven. De schemering was gevallen en het zou ze ker niet lang meer duren of de duister nis zou volslagen zijn. In de bergenlan- den valt deze plotseling in. Kom, zei ze, zullen we weer? Moeizaam ging het voort. Voetje voor voetje. Dol had me vrouw Van Vleuten een arm gegeven en keek af en toe bezorgd naar haar. Even daarna moest er weer worden gerust. Dol gaf Ans een wenk; zó schieten we nooit op! De anderen waren om een kromming van de weg verdwenen en al leen een zacht geroezemoes van stem men was nog te horen. Wat gek, zei Ans plotseling, dat niemand naar ons omkijkt. Ieder loopt maar op z'n eigen houtje door Stel je nu toch eens voor, dat één van ons drieën was gevallen; je zou er toch maar lelijk mee zitten! Haar stem beefde en Dol be greep dat ze dood- en dood-op was. Ze beet zich op haar lip. De vrolijke stem ming was geheel geweken, ze kon aan niets anders meer denken dan aan een heerlijk bed. Hè, nu lekker te kunnen slapen! Mevrouw Van Vleuten zei: och kinde ren, ik vind het erg lief van jullie, dat je bij me blijft, maar ik kan werkelijk niet vlugger. Gaan jullie maar vooruit, ik kom heus wel. Maar de meisjes wil den hiervan met horen. Oh, zei Ans, een bank! En werke lijk. bij de kromming van het pad stond een bank. Ze veegden de sneeuw weg en ploften alle drie amechtig neer. Het was inmiddels geheel donker geworden; geen geluid verstoorde de stilte. Ze konden juist naar beneden het dal zien: een prachtjg gezicht, die vele flonkerende lichtjes van het aorp Wat ongelooflijk mooi, zei Dol zacht, wat ontzettend vredig, je wordt er gewoon stil van. Ans antwoordde alleen, dat ze zo moe was en nu wel graag zou willen weten waar het hotel ergens uit hing. Daar komt iemand, zei Dol opeens. Ze hoorden schuifelen en glijden en op eens een diepe stem die zei: „Was ist los?" In haar beste Duits vertelde Dol, dat ze zo moe waren en mevrouw Van Vleuten absoluut niet verder kon en las: had van hartkloppingen. Het was zó donker, dat ze niet konden onderschei den, wie de eigenaar van deze prettige stem was. Gaat u maar op de bank staan, verzocht deze aan de oudere dame. En dan? Op mijn rug, was het korte ant woord. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4