Dirk en Cor maakten weekend-tochtje van 230 mijl De Hardeland-kuil is de kuil van de toekomst Texelaars in Nieuw-Zeeland Algemene Vergadering Bedrijfsvereniging H. de Lugt sprak over Amerika Van Rotarua zijn we noordwaarts ge gaan tot aan de zee. Daar lag een bad plaats. Aan de ene kant kon je zwemmen in de Grote Oceaan, aan de andere kant is ook zeewater, maar binnenwater. De drukte leek wel v/at op die te De Koog. Er was ook wat strand maar ook grote rotsblokken. We zijn toen om dat bin nenwater gereden naar Parange. Dit ligt hemelsbreed maar drie mijl van de an dere plaats af maar wij moesten een flink stuk omrijden. Er voeren geregeld bootjes heen en weer, omdat veel bad gasten hier in 'n hotel wonen. Twee da gen nadat wij er geweest zijn is er zo'n bootje verongelukt. Het had 's morgens mensen weggebracht naar een rots bui tengaats, die daar wilden vissen, 's Mid dags was het wat ruwer geworden en heeft men ze weer opgehaald. Zij is toen wel even uit de koers geraakt, is op een rots onder wa*er gevaren en heel snel gezonken. Er was negentien man aan boord en allen zijn verdronken. Geen leuke vacantie dus. Van Parange zijn *ve weer op huis aan gegaan. We hadden toen een andere weg en kwamen door de bergen Ik vind de bergen altijd mooi, maar de weg was het lang niet. De kant waar wij op reden was tamelijk vlak, de andere kant erg steil. Toen we het hoogste punt bereikt hadden konden we een heel stuk van New-Zealand overzien. Het is natuurlijk met makkelijk +e ^chatten, ik dacht dat de vallei of laagvlakte, hoe die ook heet, zo groot was als Noordholland Daarom heen zag je weer alles bergen of heu vels Naar beneden was een fraaie rit. Daar was geen tien meter recht. En bochten dat je zowat weer terugdraaide. Toen we beneden waren keek ik nog eens om, we konden zien waar we van daan kwamen, en ik zei, ik snap niet hoe ze zo'n weg kunnen maken. Want 't was alles bos en ongelijk, overzicht kunnen ze helemaal niet genad hebben. Daar vandaan ging het door de vlakte op Te Poi aan Hier werkt een andere Hollander op de melkfabriek en ik had al eens gehoord, die werkt in Te Poi en ik verwachtte ook weer een dorp te vin den. maar dit was alléén een fabriek met arbeiderswoningen Ik verwacht dat ze het een naam geven om de post te ver eenvoudigen. Dan komen we al gauw op de weg naar Cambridge en lopen om 8 uur weer binnen. We hadden toen in to taal 230 mijl gereden Ik hoop nog eens in de gelegenheid te zijn, maar Hein werkt ook op een melkfabriek en heeft niet veel vrije Zondagen. De Oudejaarsavond zijn we naar Ha milton geweest. Daar was wat ze in het Engels zeggen een Dutek partij, een avond van eten, drinken en dansen Ge organiseerd door twee Hollanders, die meenden dat het wei eens aardig was, alle Hollanders bij elkaar te trommelen voor oud en nieuw. Die gasten hebben er veel voor over gehad, maar ook eer van hun werk gehad. Er waren een goede honderd Hollanders en dertig New-Zea- landse dames. Er was een goed stuk mu ziek en voordrachten. De meeste jongens die hier waren kwamen van Indonesië en hadden elkander soms een hele poos niet gezien. Van onze groep van de Siba- jak dook geen nieuw gezicht op, hoewel er hier toch zitten moeten Maar het valt niet altijd mee ze te vinden. Je moet je hier in laten schrijven op het politiebu reau en Cor heeft bericht gehad dat hij eens komen moest, maar dat heeft geen haast. Hij is er natuurlijk nog niet ge weest en ik evemrni i. En zo gaat het met velen. Het eerste adres kun je wel op vragen, maar als ze een keer verhuisd zijn. is het mis. Volgens de berekening moeten er ook 200 Hollanders in de omtrek zitten. Om twee uur werd alles weer zo goed en zo kwaad als net ging in de bussen geladen. Het drinken was vrij en de BRANDWEERGARAGE AANBESTEED. Door B. en W werd ten raadhuize aanbesteed de bouw van een brandweer garage aan de weg door de Nes te Oos terend. De uitslag was: H. Daalder (laagste inschrijver) f 7300, massa, zonder schilderwerk; Gebr Tim mer f2240. timmerwerk zonder electra; D. Trap f 8478, massa zonder schilder werk; S. Dros Szn., f187, schilderwerk, C. Timmer Szn., (laagste inschrijver) f 181, schilderwerk, C. Bremer f 192,60 schilderwerk; C. de Kort f4599, metsel werk; Jb Drijver. massa f 8540; W. Boon Jzn., f 5125, metselwerk. Totaal dus f 7481, terwijl de begroting een be drag van f 7855,aanwees. VRIJSTELLING VAN DIENST. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene kennis, dat de Mi nister van Oorlog, bij zijn beschikking van 6 Februari 1951, afd A3, S2, Bur 1, nr. 580307 aan Cornells Nan de Wit, ge boren 7 April 1929, wonende te Den Burg, Weverstraat 18, met ingang van 10 Februari 1951 voor een jaar vrijstel ling van dienst als gewoon dienstplichti ge wegens persoonlijke onmisbaarheid heeft verleend. Tegen deze beslissing kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendmaking bij de Koningin in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen om kleed zijn en bij de Burgemeester wor den ingediend, ter secretarie dezer ge meente. Het behoeft r.iet op gezegeld pa pier te worden gesteld. De Burgemees ter zorgt voor doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 13 Februari 1951. De Burgemeester van Texel. C. DE KONING. meesten maakten er weinig gebruik van. Wij hadden er een paar in de bus die het niet over hun hart konden verkrijgen om het zo maar te laten staan. Daar had den ze wel gelijk in. want alles was vooruit betaald. Maai ik denk toch, dat ze niet lekker onder de koetjes gezeten hebben. Een er van presteerde het al ze ven maanden om iedere morgen om kwart over drie uit zijn bed te komen. Die kwam ook met veel weg en wou het er nu toch eens van nemen. Dit was ook een mooie gelegenheid, iedereen werd zo dicht mogelijk thuis gebracht. Nou ik stop. Ik wil nog even de „Tes- selaar" op zijn nummer zetten. Er staat dan in de krant „voor de prijs van één sigaar, tweemaal per week de Texe laar". Nou dat klopt niet. Ik heb in geen vier weken een Texelaar" gezien en met Cor is het er zes. En de drukkerij van de scheurkalender is ook in gebre ke gebleven. Ik kreeg op een gegeven moment een blaadje waarop stond: Vul dit in met uw naam en adres en wij zor gen dat u uw kalender op tijd in huis heeft. Nou, zo gedaan, hè. Maar geen scheurkalender. Groetend DIRK DE VRIES, c o Mr. F. S. Mason, Masons Nuseries, Te Awanutu. (Ingezonden mededeling). HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en SKELET IN MUSEUM. Toen de heer Gerrit de Haan, de con servator van Texels Museum, vernam, dat op de Vliehors een 9 meter lange dwergvinwalvis was aangespoeld, rees bij hem 't verlangen om het skelet in het museum een plaats te geven. Toen de Joan Hodshon onlangs een oefentocht op het Eierlandse Gat maakte liet De Haan zich door dit vaartuig op de Vliehors af zetten, samen met Michell Binsbergen Ze togen meteen aan het werk en na 3 dagen hadden ze de botjes en beentjes verzameld. Het skelet van de kop was 1,90 m. lang en 1 m. breed. Bij het ont- vlezen van het gebeente had men ge bruik gemaakt van een 300 jaar oud walvisvaardersmes om in de goede stijl te blijven? Met paard en wagen van de Vlielander Cupido werden de kop, de ribben en de wervels naar het puntje van de Vliehors gebracht en daar lag de blazer var schipper Boon gereed om de nieuwe aanwinst naar De Cocksdorp te brengen. De heer De Haan is met het skelet zeer ingenomen. COLLECTE VOOR BLINDEN. Van heden tot en met Zaterdag wordt gecollecteerd voor de blinden. Een col lecte voor blinden van alle gezindten. Steunt dit liefdewerk met een flinke gift, een offer zo mogelijk. DAKPAN IN AUTO. Bij een hevige storm zoals vorige week kun je van alles beleven: toen dokter Renout met zijn auto over de Postweg reed woei er een dakpan van „Blanden- berg" en die zeilde via een ruit in de au to. Dokter Renout bleef ongedeerd OM HET BILJARTKAMPIOEN SCHAP. Woensdag en Donderdag worden in Ho tel De Graaf de voorwedstrijden ge speeld voor de B-klasse, voor de Texel se kampioenswedstrijden. Wie hoger aantal punten behaalt dan een gemid delde van 3,40 mag niet in de B-klasse spelen, maar wordt in de A-klasse in gedeeld. Zaterdag beginnen de wed strijden voor de B-klasse in Hotel De Graaf. Als de heer C. J. de Lugt te plm. 8 uur de vergadering opent zijn ongeveer 80 personen aanwezig. In zijn openings woord memoreert de voorzitter de moei lijke omstandigheden waaronder de land bouw in het afgelopen jaar heeft moeten werken. De vele regenval heeft zowel de bouwboer als de grasboer veel moei lijkheden gebracht. Verder wordt met een enkel woord op de algemene moei lijkheden gewezen. De slagzin van deze tijd voor de boer is: Rationeel produce ren. In dit opzicht heeft het werk van de Landbouw voorlichtingsdienst grote betekenis. Na het lezen van de notulen wordt door de secretaris het Jaarverslag gele zen. Evenals vorige jaren geeft dit een goed beeld van weersomstandigheden, Op de vergadering van de Bedrijfsver eniging, die vorige week werd gehou den. heeft de heer Van Groningen enke le belangrijke mededelingen gedaan over de resultaten van het inkuilen van groenvoedei gewassen volgens de Harde- land-methode. Uit deze mededelingen blijkt wel, dat ook de Texelse boeren aandacht moeten gaan schenken aan de ze inkuil-methode. Het verschil in voe dingswaarde tussen een „gewone" kuil en een Hardeland-kuil is zo groot, dat we ons in aeze tijd van gebrek aan hoog waardig veevoeder de „weelde" van het op de oudeiwetse manier kuilen niet meer kunnen veroorloven Het verlies aan voedingswaarde is evenwel lang niet het enige nadeel van het „gewoon' kuilen. Van niet minder belang is het gevaar van boterzuurvor- ming, dat zulke nadelige gevolgen ver oorzaakt bij de kaasbereiding en de ex port van dit product in gevaar brengt Dan is er de zeer onaangename kuillucht die vooral de vrouwelijke huisgenoten met schrik de tijd van het voederen van kuilproducten doet tegemoet zien en die zoals ik onlangs eens heel aardig hoorde opmerken als enig voordeel heeft, dat men als men op reis gaat in trein of bus zeker kan zijn van een rui me plaats. Een direct belang van de Hardeland- kuil voor de veehouders is de hogere voedingswaarde zoals uit het onder staande duidelijk kan blijken. In het tweede rantsoen is ruim 1 kg krachtvoer meer nodig om het ongeveer gelijke voedingswaarde te geven als rantsoen I. Er kan dan weliswaar 1 kg. Rantsoen I. Er wordt gebruik gemaakt Voedermiddel 20 kg bieten 20 kg Hardeland-kuil 8 kg hooi 2 kg koeienmeel C Droge stof 2800 gr. 4000 gr. 6800 gr. 1800 gr. hooi minder gevoederd worden, maar de kostprijs van 1 kg hooi is in ieder geval veel lager dan die van ruim 1 kg kracht voer en bovendien kan hooi zeer gemak kelijk op het eigen bedrijf gewonnen worden. Met krachtvoer is dit niet het geval. De veehouder houdt nu dus een belangrijk bedrag in zijn portemonnaie en de directeur van de zuivelfabriek kan gerust zijn. Hoe kunnen we dit voordeel nu berei ken7 Uit het voorgaande blijkt al, dat we bij het kuilen gebruik moeten gaan maken van de nieuwste methode. Dit betekent, dal er op Texel een zgn. Har- deland-machien zal moeten komen. Maar alvorens we daarvoor aan het werk kun nen gaan moeten er op een flink aantal bedrijven silo's gebouwd worden. Zodra we er zeker van zijn, dat er op Texel plm 40 silo's komen, gaan we aan 't werk. Het bouwen van een silo vraagt welis waar een belangrijke uitgave, maar die we toch in ieder geval gering durven noemen wanneer we dit bedrag gaan vergelijken met het voordeel, dat een dergelijke silo u ieder jaar weer geeft Stel u met ons in verbinding omtrent de prijs en de voor uw bedrijf meest ge wenste grootte van de silo En wilt u er nog meer van weten, leest dan in het Landbouwverslag van N.-Holland (een boekwerk van plm. 200 blz.,) dat deze week aan alle leden van de Bedrijfsver- einiging gratis wordt toegezonden, het artikel over dc Hardeland-methode. Hier vindt u alle bijzonderheden Als 't kan moeten we nog oit jaar op Texel gaan kuilen volgens de Hardeland- C v. Gr. Zetmeelwaarde 1860 gr. 2400 gr. 2560 gr. 1300 gr methode, van Hardeland-kuil. Verteerb. Eiwitacht. st. 140 gr ^80 gr. 400 gr ^80 gr. Totaal 15400 gr 1500 gr. 8120 gr Dit rantsoen is voldoende voor een koe met 20 kg melk (3 pet. vet Rantsoen II. Men gebruikt hier „gewone kuil" Voedermiddel 20 kg bieten 20 kg kiuigras 7 kg hooi 3,1 kg krachtvoer Droge stof 2800 gr. 4000 gr 5950 gr. 2790 gr Verteerb. Eiwitacht. 140 gr. 240 gr. 350 gr. 744 gr. st. Zetmeelwaarde 1860 gr. 2000 gr. 2240 gr. 2015 gr Totaal 15540 gr. 1474 gr. 8115 gr. De heer H. de Lugt heeft Zaterdag avond voor „Ontwikkeling Oosterend" in Het Wapen van Amsterdam een le zing over Amerika gehouden. De zaal was geheel bezet toen de voorzitter, de heer Fielmich met een kort woord open de. Het valt niet mee om steeds weer een spreker te krijgen! Over 14 dagen komt iemand een causerie houden over de Biesbos. Een illegale werker uit de bezettingstijd. De heer De Lugt zeide, dat het hem een genoegen deed iets over zijn reis naar Amerika te mogen vertellen Wij maakten de reis met de „Volendam". Behalve mijn 51 collega's bevonden zich ook nog 1400 emigranten aan boord en 50 andere passagiers. Het was niet erg comfortabel op die boot: deze is nl ingericht voor half- vracht- en half-personenvervoer. Wij la gen dan ook in een ruim, waar we drie hoog moesten slapen. Maar toch wel ge zellig! We mochten overal komen be halve in de machinekamer en op de brug, maar toch hebben wij de gelegen heid gehad er een kijkje in te nemen,, ook op de brug, waar wij het radar-ap paraat zagen In Canada werden de 1400 emigrant- ten gelost, toen was het voor ons niet zo bekrompen meer. In Amerika aange komen zagen wij de wolkenkrabbers die tot 120 verdiepingen hoog zijn. Alles ging met de 'lift omhoog. Terwijl je 'n sj- garet opstak was je al boven. Naar beneden kreeg ik een raar gevoel. Per spoor zijn we naar Washington gereisd, met een snelheid van 150 km. In deze spoorwagons zijn banken voor 2 perso nen die men kon draaien zo men maar wil. Wij bleven vijf dagen in Washing ton. Na 4 maanden op een boerderij te hebben gewerkt, wisselde Henk van baas, hij kwam toen op een boerderij van 90 ha. met 90 koeien, 140 varkens en 2000 kippen Hard werken van 7 tot 9 uur. De boerderij en de landbouw waren hem erg tegengevallen.. In Holland moet men bij het ploegen een rechte lijn hou den, maar daar rijdt men er zo maar wat doorheen, als het land maar zwart ziet. De grond was rotsachtig en men ploegde niet diep, 20 cm. was al diep. De opbrengst van het graan was gering en de tarwe v/as van een kwaliteit als de derde bij ons. De Amerikaanse pot kon hem nie'; bekoren. Het vlees bv. werd met gebraden, maar gekookt. En als hel dan nog maar gaar was, maar daar man keerde ook nogal wat aan! At men rode kool, dan kreeg je een blad op je bord, ook al met. gaar. ..Nee. geef mij de Hol landse keuken maar" Henk vertelde, dat de icecream hem er bovenop had gehou den Geen gewoon ijs, maar een bijzon dere samenstelling met 40 pet. room! In jB weken groeide hij 20 pond. Het ont bijt was goed: brood met 4-5 eieren. De melk wordt niet gekookt. De veestapel is tbc-vrij. De melk wordt machinaal bedrijfsuitkomsten en het werk der ver eniging over het achterliggende jaar. Zeer duidelijk blijkt uit dit verslag, dat de Bedrijfsvereniging zijn belangrijke plaats in het Texelse landbouworganisa tieleven blijft innemen Het financieel overzicht, uitgebracht door de heer Joh. de Graaf, bewijst, dat de vereniging ook financieel volkomen gezond is. In de bestuursverkiezing, die hierna volgt worden in de plaats van -de heren Jn. Kuip Mzn. en A Garritsen (beiden niet herkiesbaar) de heren G. Veeger en R. W. Stoepker gekozen. De heer A. Dros Bzn. wordt door de vergadering gekozen toe voorzitter in de plaats van de heer C. J de Lugt. die als gevolg van drukke werkzaamheden voor deze func tie meende Ir moeten bedanken. De heer S Keijser Lzn. zal de plaats van de heer A. Dros Bzn. in het bestuur gaan inne men. De nieuw gekozen voorzitter spreekt de heer de Lugt, die plm 14 jaar de voorzittershamer heeft gehanteerd, har telijk toe. De vereniging ziet de heer De Lugt node vertrekken. Als een kleine at tentie voor het vele werk door de heer De Lugt voor de vereniging verricht, wordt hem een vulpen aangeboden. De heer De Lugt dankt de heer Dros voor zijn hartelijke woorden en zegt, dat dit besluit hem met gemakkelijk is geval len. Hij hield van dit werk, maar meen de dat het nodig was deze stap te doen. Een bijzonder woord van waardering wenst spreker te richten tot de heer Jac. Roeper Johzn. die vanaf de oprichting van de vereniging naast hem heeft ge staan als secretaris. Er is in deze jaren een hartelijke verstandhouding gegroeid. Spreker hoopt, dat de heer Roeper nog heel lang voor de vereniging zal mogen werken. Da heer Roeper dankt voor de waarderende woorden en schetst met en kele woorden de verdiensten van de scheldende voorzitter voor de vereni ging Hierna volgde een bespreking van het door de vereniging samengestelde Proef veld verslag 1950. Een groot aantal vra gen worden door de heei Van Groningen beantwoord. Door de heer Van Groningen worden vervolgens nog enkele mededelingen gedaan over de zeer goede resultaten, die verkregen worden met het inkuilen van groenvoederproducten volgens de Hardeland-methode. (Zie elders in dit nummer). De heer De Lugt neemt hierna ook met een enkel woord afscheid van de heer Van Groningen. Spr heeft de sa menwerking met de heer Van Gronin gen zeer gewaardeerd en spreekt de hoop uit, dat deze zijn werk op Texel nog heel lang zal kunnen voortzetten. Hij doet daarbij een beroep op de leden om wanneer dit in de toekomst nog eens mogelijk mocht zijn opnieuw een contributieverhoging te aanvaarden ter- wille van een goede voortgang van het werk. De causerie van de-heer Henk de Lugt over zijn reis naar Amerika moest om des tijds wille zeer spoedig worden af gebroken, waarna de voorzitter met een dankwoord voor de prettige besprekin gen de vergadering sluit. gewonnen. De koe wordt ook mecha nisch gereinigd, het rund loopt over een rooster en de uier wordt met een ont smettingsmiddel schoon gemaakt. Henk heeft 14000 km. door Amerika gebust. Een huiselijk leven zoals hier kent men daar met. De woonkamer was verre van volledig gemeubileerd, een paar stoelen aan de kant, dat was alles. Een blind paard kon er dus geen onheil stichten. Daai tegenover is de keuken er mooi en daar is de Amerikaanse huis vrouw een groot deel van de dag bezig Zij maakt ook zelf banket, want in Ame rika ziet men geen banketbakkers. Thee of koffie wordt er weinig gedronken: de drank daar is Coca Cola, dat men liefst zo uit het flesje drinkt. Henk's aandacht werd ook getrokken door de openlucht bioscopen. Men kan de kinderen meene men. De toeschouwers blijven in hun auto's zitten, van de luidspreker wordt een verbindingsdraad naar de auto ge legd. Na de pauze werden Henk heel wat vragen gesteld. Hoe het er met de drai nage staat. Antwoord: Heeft men daar met nodig, omdat het er weinig regent. Maar dat wil niet zeggen, dat er nooit een wolkbreuk plaats heeft! Is er een voorlichtingsdienst7 Antwoord: Ja, maar niet zoals hier. Hoe staat het er met de K.I.? Antwoord: Deze is er wel, maar daarvan wordt niet zo'n druk gebruik gemaakt als hier Dit komt omdat het resultaat er 60 pet. is (hier 85). De grote afstanden zijn daar hoofdzakelijk de oorzaak van. Nr. 74. a-.-. EDITH BAKKER. want zo .lTnrïïTnr D'tty -noemt men haar ei genlijk viert Vrij dag 16 Februari a.s. haai 4de verjaar dag. Zij woont in Meppel, maar als de zomer in het land is, komt ze graag naar Texel om bij Opa en Oma Bak kei te logeren, want ze is dol op de zee Zeg, Ditty, wij kunnen best begrijpen, dat jij dol op de zee en het strand bent, want Meppel ligt een heel eindje van de kust! Maar zt zullen bij jullie wel een zwembad en een kinderbad hebben, is het met? Dat was me even een verrassing, zeg, toen Sinterklaas een klein fornuisje bij de schoorsteen had laten zetten! Daar kook je nu allerlei lekkere dingen op, horen we, zoals marsepainsoep en ieder een mag er van proeven! Je vader zeker wel voorop, want die herinneren wij ons heeft een kerngezonde maag! Nu, Ditty, veel plezier Vrijdag en tot ziens op het Texelse strand! Nr. 75. KEES JAAP EN WOUTER DE KONING. Wouter wordt Vrijdag 16 Februari a.s. 4 jaar. Is dus precies even oud als Ditty Bakker! Kees Jaap heeft op 22 Januari jl. zijn tiende verjaardag gevierd, maar doordat wij zijn briefje te laat ontvin gen, kon hij toen met meer meeloten. Dat is dan vandaag weer goed gekomen door de a.s. verjaardag van zijn broer tje! Kees Jaap is dol op voetballen traint geregeld. Wel, wel, dan ziet jou vader je straks nog eens in Texel 1, want wij menen te weten, dat die nooit een belangrijke wedstrijd overslaat! Kees Jaap is ook een mannetjesputter in het dammen en sjoelen en zijn vader moet in hem zelfs zijn meerdere erkennen! Wouter heeft een stevige kruiwagen van Sinterklaas gehad en daarmee sjouwt hij een groot deel van de dag rond. Ook hij blijkt voetbalbloed in de aderen te hebben en wil altijd met Kees Jaap mee naar het groene veld. Ook Wouter heeft zich op ons eiland al heel wat vrienden gemaakt, daartoe rekent hij in de allereerste plaats „Kap Lap". Veel plezier Vrijdag' ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Heden, Woensdag 14 Febr. houdt he consultatiebureau voor zuigelingen wee zitting op de bekende uren. TEXEL-REVUE OOK IN OUDESCHILD Naar we vernemen, ligt het in de be doeling om de Texol-Revue van mevr Craanen (zie le pagina) binnenkort ook in Oudeschild voor het voetlicht t< brengen. NAAR DEN HELDER. Maandagmorgen is het bij Dijkmans huizen gestrande scheepje „Pieter" (zi< le pag.) naar de thuishaven. Den Hel der, gesleept. VERTRAGING BOUW POSTKANTOOR Op 19 December van het vorige jaar werd de bouw aanbesteed van een Post kantoor te Den Burg. Laagste inschrijf- ster was de fa. Duin voor f 99,500, Naar wij vernemen is dit werk niet ge gund. BANKBILJETTEN VERLOREN. Mevr. Bakker, Oudeschild 223, heef! Zaterdagavond in Oudeschild drie bank biljetten van tien gulden verloren; zaten in elkander gevouwen. Wij hopen, dat ze in het (voorlopig) bezit van een eerlijke vinder zijn gekomen! PREDIKBEURTEN. NH GEMEENTE DEN BURG. Vrijdagavond a.s. 8 uur in Eben Haëzer vergadering van de Hervormde Mannen- vereniging. PASTOOR BENOEMD TE OUDE SCHILD. Pastoor Nijland werd te Warmenhui- zen benoemd Volgende week Vrijdag neemt hij afscheid. In zijn plaats werd door Z. Exc. de Bisschop ran Haarlem benoemd de wel- eerw. Heer W. H. C. Nijsten, thans kape laan te De Zilk RUNDVEEFOKVERENIGING TEXEL. Bovengenoemde vereniging heeft 2( nieuwe leden mogen boeken met totaa ongeveer 180 koeien Een zeer bevredi gend resultaat dus. Texelse Boys-Nieuws. Uitslagen: Tex. Boys 1-Duinrander 1-0; Tex. Boys 3-Texel 3 1-1. Boys heeft zich kranig geweerd in eei spannende match tegen de Dumranders Over het algemeen genomen was dl wedstrijd ruw doch niettemin spannend» Voor de rust waren de Boys de meerde! ren in het veld, met 1-0 voorsprong ginj de rust in. Na de thee echter kwamei de Duinranders gevaarlijk opzetten doe wisten niet te scoren. Na nog enig prachtaanvallen van de Boys op het vij andelijk doel eindigde deze spannend en verdiende wedstrijd. Boys 3 heeft zich dapper geweerd te gen het sterke elftal Texel 3. Wij vindei het een prachtprestatie dat de Boy maar met i-0 hebben verloren Alleei vind ik het jammer dat er aan de op roep geen gehoor is gegeven waarir verzocht werd dat de aanvoerders eei verslag zouden maken. De leden die Holland-België willei zien, gelieven dit aan de secretaris, d< heer H. Schrama, vóór 25 Febr. mede t< delen. W. R.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2