Wat wélen wat niet mag Ons nieuwe verkeersrecht in een notedop „Dolly" vi'jX, Kans op uitbreiding van mond- en klauwzeer Tijdige inenting kan schade (en leed) voorkomen Het grootste gezin De Slufter Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Na een „wachttijd" van ongeveer 15 jaar is op 1 Januari 1951 de Wegenver keerswet 1935 met het daarbij behorende nieuwe Wegenverkeersreglement in wer king getreden. Hiermede heeft een nieuw complex verkeersregelen zijn in trede gedaan, regelen, welke zonder twijfel nog tot heel wat moeilijkheden en dubia aanleiding zullen geven In een drietal artikelen zullen wij in vogelvlucht een overzicht geven van de belangrijkste punten, waarop het nieu we verkeersrecht zich van het tot dus ver gegolden hebbende onderscheidt Mechanische richtingsaanwijzers op auto's. Nieuw is het voorschrift, dat de aan wezigheid van mechanische richtingaan wijzers op de auto's verplicht stelt, het gebruik daarvan echter niet. zodat met armsignalen dus nog altijd zou kunnen worden volstaan. Andere soorten me chanische mogelijkheden om verande ring in de richting aan te duiden dan de normale zijn toegelaten: de zgn. knip perlichten voorlopig nog, de „cligno- teurs" definitief. Richtingaanwijzers voor trams. Ook de trams zullen op de duur van een richtingaanwijzer voorzien dienen te worden. Het geven van signalen. De algemene strekking van de op dit punt gegeven bepalingen is zoveel moge lijk beperking van net lawaai langs de weg. Signaal moet worden gegeven en dat niet langer dan nodig is, wanneer door de nadering van het motorrijtuig gevaar dreigt en het voor de afwending daarvan nodig is. Bij dag kan een ge luidssignaal van vaste toonhoogte wor den gegeven, bij nacht een knippersig naal met de lamp, subsidair, als het be slist moet, met de hoorn. Maximum-snelheid. De maximum-snelheid, geldig voor de gehele bebouwde kom, is afgeschaft. Wel kan deze geldende worden gemaakt voor bepaalde (drukke), binnen de bebouwde kom gelegen wegen. Deze snelheid moet dan op 15 km. per uur worden bepaald. Ook zijn er bepaalde groepen motor rijtuigen genoemd, die krachtens hun constructie of gewicht aan een bepaald maximum zijn gebonden. Autobussen met een wieldruK "an meer dan 2400 kg bv mogen nergens sneller rijden dan 75 km. per uur. Dat de wetgever bij deze nieuwe situ atie een appel aan het verantwoorde lijkheidsbesef van de rijders noodzake lijk achtte, moge olijken uit art. 25 van de Wegenverkeerswet, hetwelk luidt „Het is verboden zich op een weg zó danig te gedragen, dat de vrijheid van 15 En het leelijkste was, toen ze aan de waterkant terugkwamen, was er noch van tante Ophelia, noch van de boot een sikkepit meer te zien. Hevig ontzet ren den ze naar de stad, en toen ze daar ein delijk na een uur aankwamen, liepen ze regelrecht naar de commissaris van po litie. FEUILLETON 7.) Maar ik kan toch niet op uw rug gaan zitten! zei mevrouw Van Vleuten Wilt u hier vannacht blijven? Liever niet! Alzo, op m'n rug De meisjes giegelden en hielpen bij het experiment Even daarna troonde de statige meviouw op de rug van hun begeleider. Deze plaagde de meisjes en vond, dat zulke „jonge schonen" van zo'n klein beetje klimmen niet moe mochten zijn. Als u morgen het skieën er maar beter afbrengt. Dol liep voorop, daar het pad hier ta melijk smal was voor drie personen en aan de kanten gevaarlijk glad. Ze keek eens om zich heen doch kon alleen een vage omtrek onderscheiden; hij liep heel gemakkelijk met z'n handen in zijn zak ken. Mevrouw Van Vleuten wiegelde op z'n rug heen en weer en keek tevreden om zich heen. Wat heerlijk, dacht ze bij zichzelf, om zo gemakkelijk te worden vervoerd. Hoe kwam u op het idee om ons te komen opvissen? vroeg Ans. Ik was bij de eerste groep aan het hotel gekomen en, daar ik deze jonge dame en hij wees op Dol's rug al aan het station had gezien, keek ik, of zij ook was aangekomen. Dat was niet het geval en ik vond het vreemd dat de leider van het gezelschap geen appèl hield. Toen hoorde ik van de twee jonge mannen, die gelijk met mij aankwamen, dat er nog enigen achter geraakt waren het verkeer zonder noodzaak wordt be lemmerd of de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht of redelijkerwij ze is aan te nemen, dat de veiligheid op de weg in gevaar gebracht kan worden". Als de snelheid, de gehele situatie in ogenschouw genomen, te hoog is, kan op het snelverkeer zeer zeker dit artikel worden toegepast. Zelfs ook, als het ver keer niet direct in gevaar is gebracht Het is voldoende, wanneer aangetoond kan worden, dat redelijkerwijze aan te nemen is, dat het in gevaar gebracht kan worden. O.i. zal hieronder vallen degene, die zig-zag door een mensenme nigte rijdt alsook de automobilist, die binnen de bebouwde kom met zeer gro te snelheid drukke kruispunten pas seert. Het laatste woord is echter aan de rechter! Wie toont verkeersfatsoen te bezitten, m.a.w. kalm en beschaafd rijdt, zal zeker geen iast ondervinden! Afstand bewaren. Bij het rijden op wegen buiten be bouwde kommen geldt de verplichting voor de bestuurder van een motorrijtuig ten opzichte van een voertuig, waar hij achter blijft rijden, om een zodanige af stand te bewaren, dat een inhalend voertuig zich kan invoegen Inhaalverbod bij wegkruisingen. Gebiedend verboden wordt het berij den van de linkerzijbaanhelft bij het in halen op of vlak vóór een wegkruising of wegsplitsing Voorrang. 1. Altijd hebben voorrang de politie (als er een signaal met de sirene wordt gegeven), de brandweer (als er een sig naal met de sirene of bel wordt gege ven), een begrafenisstoet, een militaire colonne en de tram. 2. Het verkeer op een voorrangsweg heeft voorrang op dat op een „gewone" weg. 3. Soms zal men op bijzonder gevaar lijke punten wel eens op de gewone weg een bord zien staan, waarop een cirkel met rode rand voorkomt, met daarin een driehoek en daar weer in het woord STOP Dit betekent, dat op dit punt de andere weg als voorrangsweg geldt en men halt moet houden, alvorens die op te rijden, (zgn. weg mei stopbord). Let wel: „op dit punt". Het is in dit geval niet gezegd, dat die andere weg in zijn geheel een vooraangsweg is. Een verharde weg verhoudt zich tot een daarop uitkomende onverharde weg als een voorrangsweg tot een gewone weg. Hetzelfde geldt van een verharde weg tot een daarop uitkomend zelfstan dig fietspad of een fietspad, dat behoort tot een onverharde weg. 4. Ontwaren we een rond bord met een rode opw ij zonde en zwarte omlaag- wijzende pijl, dan .heeft al het tegemoet komende verkeer vooriang, bv op een smalle brug. Een auto moet daar dus voorrang geven aan een fietser. 5. Op gewone wegen geldt: rechts gaat vóór, maar snelverkeer (d.i. ver keer met motorrijtugien) gaat vóór lang- |i IjlO 16. „Nee maar, dat is ijselijk, wat u daar vertelt!" nep de commissaris uit, en 'n half uur later was alles in de weer. Er werd overal gedregd, de politie zocht met bootjes heel de vliet afalles vergeefs. Tantes signalement werd per radio uitgeroepen: paarse neus, wratjes op de linkerwang, haar van achteren in 'n knotje ach, Ophelia was weg en bleef weg! Daarom ben ik maar gaan zoeken, ein digde hij eenvoudig. Dol had het gesprek niet gehoord; zij voelde zich vreemd en kalm. Een vredige rust was over haar gekomen, alles was hier ook zo prachtig wit en zonder enig geluid! Alleen het schuifelen van haar zware schoenen was hoorbaar. Dol! riep Ans, deze mijnheer was al in het hotel! Wat? Dol keek om; en vertelt u eens hoe was het? Is het nog ver en is het een mooi hotel7 Waren de anderen er allemaal? Jammer, dat u zo weinig vraagt, zei de onbekende droog en lachte eens even. Het is nog ongeveer een half uur, ver volgde hij, de anderen zijn er al groten deels en het hotel is niet mooi. Tevre den jongedame? Tamelijk, klonk het antwoord. Nog een half uur en dan nog niet eens een mooi hotel. Gunst, u lijkt nu precies de „onzichtbare man Die hoorde je ook alleen maar spreken, maar zien.... ho maar! Als we nu deze bocht om zijn, zei „de onzichtbare", kunt u het licht zien van het hotel. Dat is tenminste iets, zuchtte Ans Hoe bevalt het u daarboven? U lijkt wel een maharadja, ging ze voort tegen me vrouw Van Vleuten Kind, ik zit hier maar best. Het gaat me eigenlijk wel aan het hart dat er iemand zo voor me moet sjouwen, maar aan de andere kant zal het mij spijten, asl ik zo dadelijk weer lopen moet. Mijn heer is werkelijk de reddende engel. zaam verkeer. Dus auto-auto; rechts gaat voor. Motorfiets-fiets; motorfiets gaat voor. Fiets-paard en wagen; rechts gaat voor, enz. 6. Alle, zowel naar links als naar rechts afbuigend verkeer, moet voor lang geven aan het recht doorgaand verkeer. Een auto, die links af wil, zal dus bv. voorrang moeten geven (als dit nodig is) aan een fietser, die hem tege moet komt rijden of die achter hem is. Een auto, die een wielrijder bij een kruispunt inhaalt en rechts wil afslaan, zal aan deze fietser de voorrang moeten geven (en omgekeerd). Mr. N. W. A VAN EIJK. Wij zijn er nu toch allemaal wel van overtuigd, dat de voorbehoedende en ting tegen mond- en klauwzeer betrouw baar is. Ook de kosten kunnen geen be zwaar zijn om het vee tijdig te laten en ten, vooral indien men zich goed voor ogen stelt de mogelijke enorme schade als men het ongeluk treft in een niet geënte koppel mond- en klauwzeer te krijgen. Wij herinneren ons nog zo goed de twintiger jaren toen er bij herhaling mond- en klauwzeer uitbrak en zelfs wel tweemaal in één jaar bij hetzelfde koppel. Vooral in de warme droge maan den was het dikwijls niet om aan te zien hoe de aangetaste dieren leden. Heftige klauwontstekingen, soms zelfs met verlies van de hoornschoen, rauwe spenen en daardoor moeilijk te melken met als gevolg ongeneeslijke, soms dode lijk verlopende, uierontsteking. Op meer der bedrijven kregen de koeien naast uitgebreide blaarvorming op tong- en ling en gehemelte slijmvliezen, zelfs in wendig blaarvorming Hierdoor konden zij niet eten en weigerden zelfs te drin ken en meerdere van deze koeien zijn tenslotte als het ware door „uitdroging" gestorven. Hoe is het nu! In tijden dat er weinig van mond- en klauwzeer wordt gehoord, verslapt de activiteit van de veehouders om de koeien door tijdige enting te bescher men Zo is er sinds vorig jaar veel min der vee ingespoten dan het jaar daar voor. En wat zien we nu! Op de weekstaat van de besmettelijke veeziekten blijkt dat er regelmatig mond- en klauwzeer voorkomt in ons land en vooral in de provinces Utrecht, Z-Holland en N.-Holland. Dat betekent dat deze gevreesde vijand nog steeds voortwoekert, zelfs nu in de staltijd. Dat betekent ook dat. er alle kans bestaat dat straks als het vee in de weide komt, er weer een geweldige uitbreiding kan ko men Advies aan de veehouders! Wij willen u daarom adviseren, laat uw vee vóór het einde van de staltijd in enten. Bedenk dat er minstens 14 dagen over heen gaan voor het geënte rund over de volledige immuniteit (weerstand) be schikt. Daarom is het zo riskant om af te wachten tot uw buren mond- en klauwzeer onder hun vee hebben en dan op stel en sprong te laten enten. Dan kan het al te laat zijn! Bovendien is het de vraag of uw die- ïenarts dan in staat zal zijn alle plotse linge aanvragen tot enting direct af te werken. Laat daarom uw vee tijdig en ten, dus nog terwijl zij op stal staan. Geef het van te voren op, liefst in fa- brieks- of verenigingsverband. Dat be vordert een vlotte afwerking. Bedenk dat voorkomen nog steeds beter is dan genezen! De Dir. Prov. Gezondh Dienst v. Dieren D REMPT. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. tot en met 29 April 1951: Op werkdagen: Van Texel: 5,30; §6,25; 7,50, 11,50; 14,50; 17,55, Van Den Helder: 6,30; §8,15; 10,30; 13,20 16,20; 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,50; 11,50; 17,55; Van Den Helder: 10,30, 13,20; 19,30 Ingaande 2 April 1951 iedere Maan dag Meer reddend dan engel, lachte Ans. Een juichkreet van Dol: Hét licht! 't Lijkt wel Klein Duimpje, 's Jonge, dat geeft weer moed. Zullen we er dan toch eindelijk komen? Hoe laat is het nu on geveer? Het zal bij zessen zijn, zei de jon geman, u kunt dus meteen aan tafel gaan Hongerig? Nee, niet bepaald, ik denk haast, dat we te moe zijn om iets naar binnen te werken. Wat jij Ans? Ik heb alleen nog maar een visioen van een lekker ruim bed en vele uren slaap. Zaiig gewoon! Ze klakte met haar tong. Eindelijk waren ze er. Mevrouw Van Vleuten begaf zich zeer behoedzaam naar lagere regionen en allen verdwe nen in de grote lange gang van het ho tel. Hier was het een drukte van be lang. De meeste lui kwamen naar hen toe om te vragen hoe de tocht was ge weest en waardoor het nu eigenlijk ge komen was dat ze eerst zo laat het hotel bereikt hadden Ook Bert en Rolf wa ren van de partij en verontschuldigden zich, dat ze niet op haar gewacht had den. maar eerlijk gezegd, de klimpartij was ook hun met meegevallen, zodat ze maar wat blij waren, toen ze eindelijk in „Schönberg" waren aangeland Ieder trok naar de bovenverdieping om z'n kamer op te zoeken. Ook Ans en Dol kregen van de heer Reitsema haar nummer. 13 nota bene' zoals Ans heel ver ontwaardigd opmerkte. Konden ze ons Dit is voor ons een moeilijk vraagstuk: Wij willen voor ons archief een foto ma ken van Texel's grootste gezin. De amb tenaar van de Burgerlijke Stand, die wij om inlichtingen vroegen, antwoordde, dat het opsporen van het grootste gezin aan de hand van zijn kaartsysteem toch altijd nog een zee van tijd zou vragen. Texel heeft immers niet minder dan 10.000 bewoners! Hoe komen wij dan bij ons doel? De volgende oplossing lijkt ons een voudiger: Alle huisvaders of huismoe ders van gezinnen boven de 12 kinderen zenden ons even een bericht, met ver melding van het aantal spruiten. Van het grootste gezin maken wij twee grote foto's, één voor de krant en één voor de familie zelf. Die foto krijgt u gratis. Wij hopen op aller medewerking en zeggen u bij voorbaat reeds onze harte lijke dank. ERAPPER TOUJOURS. Wie trouw de raadsverslagen van de laatste tijd leest, weet, dat de heer Jac. Bruin, Oudeschild, een frapper toujours- tactiek toepast ten opzichte van het te. bouwen Rusthuis. Ook Vrijdagavond heeft ons oudste raadslid weer vol be langstelling naar het te bouwen Rust huis geïnformeerd. Het zetfoutendui veltje heeft ons echter in het nachtelijk uur dwars gezeten on daardoor stond Zaterdag in de krant: „De heer Bruin vraagt hoe het met het Raadhuis staat" en dat moest (natuurlijk) zijn „het Rust huis". In verband met de te verbeteren ver binding Tcxel-Den Helder was op de post onvoorziene uitgaven f 10,000 als stelpost uitgetrokken, waarvoor een ka pitaal van f 125,000 kan worden aange trokken. Op voorstel van de meerder heid van B en W. werd gestemd over verhoging van deze post tot f 40,000 (waardoor een kapitaal van f 150,000 kan worden aangetrokken). Tot de 8 voorstemmers behoorde ook de heer Jac. Bruin. Geachte redactie. Mag ik uw artikel in de Texelse Crt. van 18 Jan 1950 in herinnering brengen, getiteld: „De Slufter in het offensief"? Dec. 1894 was het evenzo, misschien nog erger. En hoeveel keren zal dit zo ge weest zijn? Wanneer men zich bv. bij de hofstede „Breda" op de Postweg bevindt en men kijkt naar de duinen, dan heeft men het gevoel. „Wat ligt Eierland veilig achter die duinen". Is dat zo? Nu heb ik meer malen in de Tesselaar gelezen, dat auto riteiten zich van Texelse aangelegenhe den, zoals de N.O.-punt, enz. op de hoog te stelden, wat we zeker moeten waarde ren. Wanneer bezochten zij Texel? In elk geval niet in koude winternachten met een loeiende Noordwesterstorm Heeft elk lid van het Eierlandse polder bestuur in zulk een onheilspellende nacht wel eens )p cle Zanddijk gestaan bij Vianenweg (paal 25)? Want tegen die eerste duinenrij staat de Noordzee. Het is een dijk van 5 a 6 km. Het ligt mis schien niet op de .veg van de gemeente raadsleden, al zou ik het wei wenselijk vinden, dat zij zich ook op de hoogte stelden, omdat zij In de eerste plaats dikwijls in aanraking komen met autori teiten van Rijk of Provincie Wanneer moet men dan kijken? Ieder kan op zijn scheurkalender of in zijn zakagenda le zen, wanneer het Voile Maan of Nieuwe Maan is. Dan loopt het zeewater veel ho ger op, dan is het springtij Nu gaat het niet aan. om telkens om de 14 dagen te gaan kijken. Maar over de radio kunnen we horen en in de krant kunnen wij le zen, wanneer het KNMI in De Bilt voor spelt: „Storm uit het Noord-Westen". Wanneer zo'n waarschuwing van De Bilt nu samenvalt met „Springtij", dan is het misschien de beste tijd Zulke momenten zullen in hoofdzaak in de wintermaan den vallen. Ook is dan misschien be klimmen van de Vuurtoren aan te beve len. Men ziet dan meer als in het bad seizoen. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, t.t. Uw Postabonné. niets anders geven7 Maar kind, iemand moet toch 13 hebben? Voor mijn part was het 11 en 13 bij elkaar. Als ik manr een kamer heb. En samen sjokten ze nog onwennig met de grove schoenen aan, waarin haar ver moeide voeten als lood voelden, de hou ten trap op. Het hotel was geheel van hout en van binnen op echt Zwitserse wijze betim merd. Het geheel maakte op de meisjes een enigszins kale indruk, ook al, omdat noch op de gangen, noch op de portalen kleedjes of matjes waren neergelegd Alles hout en nog eens hout, waardoor de voetstappen dubbel hol klonken. De kamer was smal doch lang, met aan het eind twee openslaande ramen, waardoor men uitzag op een groot bal kon en van hieruit een prachtig verge zicht moest hebben op het mooie berg landschap. Ans lag languit op bed, de handen onder het hoofd. Dol rommelde wat in haar koffer en liep telkens be drijvig naar de kast, om haar „weidse gewaden" zoals ze het zelf uitdrukte, op te hangen. 'k Slaap zó in, zuchtte Ans, ben jij niet moe? Een beetje wel, maar blijf gerust nog even liggen, ik haal de boel wel uit je koffer en, als je weer een beetje op je verhaal bent gekomen, gaan we naar beneden. Nu heb ik wel weer honger Maar ik blijf niet lang eten, hoor. waarschuwde Ans, even wat naar, binnen werken en dan.foetsie naar bed. Een leuke vent was dat, hè, die mevrouw Van Vleuten droeg; zouden we hem mor- BESTUUR NUTSBEWAARSCHOOL. Tot bestuursleden van de Nutsbewaar- school werden benoemd mevr. De Ko ning, mevr. Van Veen en mej. A. Roe per. Mevr. De Lugt-De Vries en mevr. Bakker-Zuidewind traden af. BELANGRIJKE (KLEUREN)FILMAVOND. Op Dinsdag 6 Maart zal de heer D. Rempt, directeur van de Prov. Gezond heidsdienst voor Dieren, op uitnodiging van de Vereniging Texel tot bestrijding van tbc onder het Rundvee in Hotel Texel enige belangrijke kleurenfilms draaien. Iedereen is er welkom. Ook de dames worden hartelijk uitgenodigd. G.DS. WERD KAMPIOEN. Zo stonden wij dan Zondagmiddag half 5 op het natte, gladde Boysveld te genover elkaar: GDS 1 in de originele kleur wit-rood en GDS 2 in een geruite „pon" Het le zou natuurlijk deze wedstrijd winnen. Maar toch klonken er vanuit het 2e elftal nog strijdlustige stemmen als: „We zullen ze de overwinnmg niet cadeau geven!" En zij hebben woord ge houden. Slechts na plm. 10 min. spelen wist Nel met een lage worp, welke de keepster het nakijken gaf, doordat ze in de modder weggleed, de stand op 10 voor het le ie brengen. Deze stand bleef tot de rust onveranderd. Nadat de koude ledematen van de achlerhoedespeelsters van het le, welke hoegenaamd geen werk hadden, weer wat op temperatuur gewreven waren, gingen we de 2e helft in. Aanval op aanval werd er op het doel van „de mindere." gelost, maar de achterhoede was in prima vorm en zette alles op alles. Eén keer moesten ze toch capituleren nl. door een prachtige bal in de linkerbovenhoek door de midvoor. En met deze verdiende stand 2-0 voor G. D.S. 1 verlieten de negerinnen het veld om er in de kleedkamers weer blanken van te maken! Dit was de laatste competitiewedstrijd van GDS 1, zodat ze nu kampioen van Texel is, en waarmee het 2e elftal jul lie vanaf deze plaats hartelijk feliciteert en ook voor het komende seizoen weer veel succes toewenst! De voorzitster zal proberen a.s. Zon dag de wedstrijd GDS 2-SVC op het Boysveld te laten spelen, maar daar ho- ïen jullie Zaterdagavond wel meer van Komen we nu weer eens allemaal? DAMCLUB TEXEL. Uitslagen van 9 Februari: A.: S. Bakker-S v. Heei waarden 0-2 P. Kooij-S Ros 0-2 B.- J. Stam-J Vinke 2-0; J. Vinke-J. Stam 2-0; J. Stam-Joh. D. Bakker 1-1. C.: H. Gomes-N. de Graaf 1-1; J. N. Rijk- P. Bakker 2-0, W. A. v. Zeijlen-B. Leen 2-0; A. Vinke-Joh. Schoo 2-0; D. Witte D v.d. Werf 0-2, A. Vmke-D. Witte 2-0. Kampioenschap van Den Burg. J. Kikkert-G. Dros 1-1; J. Vonk-C. P. Burger 2-0. Jeugdafdeling. C. Vinke-J Kuiper 1-1; Dirk Roeper- Jb. Mosk 2-0, C. Schot-J. Boon 2-0. D. Doolens-J. Kuiper 2-0; Jb. Mosk-Cor Smit 2-0; Dirk Roeper-Dolf Roeper 2-0, J. Kuiper-J Boon 1-1; D. Toolens-A. Wonder 2-0; Dolf Roeper-C. Schot 2-0; Dolf Roeper-Jb Mosk 2-0; C. Schot-J. Kuiper 2-0, A Wonder-J Boon 2-0, C Vinke-F. v Sambeek 2-0, A. Wonder-F. v. Sambeek 2-0; F. v. Sambeek-C. Schot 2-0 DAMMEN EILANDCOMPETITIE. Uitslag van 2 Febr.: Oosterend-Dam club Texel 3: 13-7. Oosterend Damclub Texel 3 Jb. Visman W. A. v. Zeijlen 20 J. Trap A. Vinke 20 H. Mulder H Gomes 20 A. Bakker N de Graaf 02 J. G Vlaming D. v.d. Werf 02 J. Mechielsen B. Leen 02 C. de Kort J. A. v. Enst 20 Jb. Eelman Gzn J. N. Rijk 11 J B v. Son Joh. Schoo 20 J. de Zwart Jac. v. Heerw. 20 Eilandcompetitie. Uitslag van 9 Februari: Den Hoorn De Koog: 12-8 Vrdijag 16 Febr. Damclub Texel 3 Den Hoorn De wedstrijd Damclub Texel 2-Ooster- end is uitgesteld tot Vnjdag 23 Februari. De competitieleider. gen weer zien? Wéér zien? grapte Dol, gunst kind, gezien heb ik hem eigenlijk helemaal niet, ik weet werkelijk niet of hij zwart is of blond. Hij leek me wel gemoede lijk Ans antwoordde niet. doch vroeg zich verwonderd af, hoe het kwam, dat de „vreemde" Dol met interesse bekeken had, aan het station al. Zoals ze daar nu bedrijvig heen en weer liep, was ze toch zeker geen opvallend type Nu ja, mooie ogen had ze en flinke, sterke tanden, doch daar was dan ook alles mee ge zegd. Opvallend? Nee hoor, geen zier! En hij had haar opgemerkt en zo kalm en gewoon als hij dit aan haar, Ans, ver telde. Een ander zou, indien hij zich voor een wildvreemd meisje interesseerde, het zoveel mogelijk stilhouden, vooral in het begin, n:aar hij niet. En nog wel tegen haar! Niet, dat het haar zoveel kon schelen, och nee hoor, maar vreemd was het tocfi wel. Zeg juffie! onderbrak Dol haar ge peins, de bel gaat, we gaan consumeren! Gehst du mit? 'k Leer het al aardig, vind je niet? 's Jonge, wat zal ik me daar koeterwalen! Ans rekte zich nog even, als een jonge poes, behaaglijk uit: Moeten we ons niet even „mooi" maken, zo'n eerste entrée? (Wordt vervolgd. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4