Grote behoefde aan inlandse vaklui goed boek jaarfeest Pater Witte's Afrikaanse internaat-ambachtsschool Dros' Smederij organiseerde tocht naar Brussel naar Boekhandel Parkstraat mui mill mm mm mm mm 'n Cadeautje Telefonisch aangesloten onder no.305 Wij zoeken in Den Burg een Winkelpand Technical School, Cath. Mission Taveta, Kenya, Br. E. Afrika, 28-1-1951 Zeer geachte redactie, Dezelfde wind blaast een klein vuur tje uit die een groot vuur doet oplaaien. Vervang wind door afwezigheid en vuur door liefde voor de geboortegrond en u begrijpt dat ik, ook na 30 jaren Afrika, graag nog soms in aanraking kom met Texel en Texelaars. Ik zal u dan ook dankbaar wezen als hun via de Texelse Courant mijn jaarlijkse vrienden-groet mag bereiken, die tevens de allerbeste wensen inhoudt voor allen samen en elk afzonderlijk. Het stichten der nieuwe missie en school in Taveta, nu bijna twee jaar ge leden, liep vlotter dan ik verwacht had. Een half dozijn buitenkerkjes met al eni ge honderden christenen wijst het mis siewerk aan. Een internaat-ambachts school met een honderd leerlingen is de kern van het schoolwerk. Al leren de jongens voorlopig nog maar vier of vijf vakken (timmeren, metselen, kleerma ken, schoenmaken-leerlooien en een beetje smeden), toch maken de eerste jaargang boys al volledige ameublemen ten voor Europeanen, dames- en heren kleding (voor negers en negerinnen) en schoenen voor iedere voet, eksterogen incluis. Door de vlugge ontwikkeling van het land is er plotseling een grote behoefte ontstaan aan inlandse vaklui, en ook vraag van hun kant om een vak te leren Aan al het enigszins belangrijk bouwen komen nog steeds Europese architecten en Indische bouw-arbeiders te pas. Een inlander is nog niet in staat onafhanke lijk te werken voor anderen en men ziet weinig Initiatief om zichzelf een degelijk huis te bouwen. Een eerste reden is om dat Engels leren en schoolcertificaten krijgen helaas veel populairder is dan zich op handwerk toe te leggen. Verder heeft de neger maar zelden volharding genoeg om welke cursus ook volledig door te werken. Dat helpt hem in de on derste lijn van het ambacht houden, wat de Indiërs niet ongaarne zien en hun monopolie maar versterkt. Dq Engelse regering legt zeker geen hinderpalen in de weg. Integendeel Maar ze kunnen weinig doen tegen de karakter-slapheid der inlanders. Alle pogingen om het on derwijs degelijker en practischer te ma ken, is de achterdochtige bevolking ge neigd te zien als remmingen van voor uitgang. Liefde en geduld zijn dan ook het meeste nodig om het vertrouwen te winnen en dan de zwakke karakter grondslag te verstevigen. Daarop kan dan een nuttige en degelijke kennis en kunde worden opgebouwd in plaats var de nu al te algemene verwaande wete- righeid en een mate van vakkennis die gemeenlijk ophoudt bij de eerste lijn die recht en hoek die haaks moet zijn. In het begin van 1949 werd ik aange zocht voor een te stichten ambachts school en geen wonder dat ik het met geestdrift aannam al was er (en is er) geen blanke beschikbaar nog om me te helpen. Het voordeel was dat ik zo uit negers moest halen wat er te halen was en dat zij zo de beste kansen kregen, al betekent het voor mij natuurlijk meer werk. Op die manier had ik vroeger een lagere en middelbare kweekschool voor onderwijzers met over de 300 kostleer lingen: de top-klas gaf ik zelf van a tot z en zag toe dat alles verder netjes werd doorgegeven tot onder toe Het houdt de baas op zijn tenen maar het heeft z'n voordelen voor de jongens. Gelukkig heb ik in mijn vorige scho len altijd een paar uren handwerk op m'n rooster gezet tussen de zgn. akade- mische onderwerpen in. Zo kon ik hier verleden jaar een paar oud-leerlingen opvangen die onderwijzen hadden ge leerd en daarneven voldoende grondsla gen voor een vak. Vooral nederigheid om in te zien dat ze er nog bij konden en moesten leren. Zij waren onbetaalbare helpers. Eén was tevens een goed band speler, een andere opereerde in vroeger jaren een oud jachtgeweer en was als oud-prefect van een slaapzaal perfect disciplinair. Die jongens bouwden me eerst hier een hut voor 10 leerlingen Met hen voor 40, met die voor 70 en nu gaat het naar BILJARTKAMPIOLNSCHAPPEN Zaterdagavond zijn de biljartkampioen- schapswedstiijden klasse B begonnen. De jonge speler A Barhorst wist het stoute stukje uit te halen om zijn eerste partij te beëindigen met een gemiddelde van 5,55. Na 3 dagen spelen is de stand, resp ge speeld, gew., pnt gem., hs. L. Kellner 3 3 300 3,06 17 N. Rijk 3 3 300 2,75 18 A. Barhorst 2 2 200 4,87 17 K Coevert 3 1 258 2,50 11 P. de Jong 2 1 197 2,66 11 H. Ulijn 3 1 198 2,38 11 C. Room 3 0 210 2,33 9 H. Timmerman 3 0 120 1,20 8 We krijgen nog zeer spannende par tijen in de loop der dagen. Er wordt ge speeld iedere avond, aanvang 8 uur t m Zaterdag a.s. in Hotel De Graaf. Woensdag: 8-9 uur H. Ulijn, L. Kell ner; 9-10 N. Rijk, H. Timmei man; 10-11 C Room, K. Coevert, 11-12 H Timmer man, A. Barhorst. Donderdag: 8-9 P de Jong, KI. Coe vert; 9,10 H. Ulijn, C Room 10-11 P. de Jong, A. Barhorst, 11-12 N Rijk, L. Kellner Vrijdag: 8-9 H. Ulijn, KI. Coevert; 9- 10 C. Room, H. Timmerman; 10-11 A Barhorst, N. Rijk. Zaterdag: 8-9 N. Rijk, P. de Jong; 9-10 L. Kellner, A. Barhorst. Het bestuur behoudt zich het recht voor partijen om te zetten Het Bestuur. de 100 of er over. Er zijn steeds tienmaal meer aanvragen dan plaatsen beschik baar zijn. Ook nu weer zijn een bende nieuwe jongens aan het bomen kappen, grassnijden en modderen, wat mij een goede kijk geeft op hun waarde waarop straks de definitieve keuze komt. De eerst aangenomen jongens beginnen nu het 3e jaar van hun 4-jarige cursussen. De school is na 2 jaren natuurlijk nog in het beginstadium, maar de baby trapt al lustig om uit de servetjes te komen. Met Kerstfeest heb ik een grote vracht auto geleend om met al m'n beste zan gers erop (ik geef een uur zang en mu ziek per dag het hele jaar door) en na tuurlijk de Band (mijn zevende) aan de hele parochie van over de 1000 vierkante mijlen zoveel mogelijk Kerstmis te brengen Eerst middernachtmis en een 2e en 3e Kerst-Mis in drie verspreide centra der bevolking, telkens in de open lucht.en zweten! Eerst haalden trommels, fluiten en trompetten alle le vende wezens uit de omtrek bijeen, blank bruin en zwart. Dan zetten de jongens 5 minuten van te voren „Stille Nacht" in (alle liedjes vertaald in de plaatselijke negertaal, zelfs „De Herdertjes lagen bij nachte") en onder de keurig gezongen Mis een Engelse en Kiswakili-preek om alle mensen te bereiken en de betekenis van Kerstmis bij te brengen of weer bij te brengen. Op de terugweg bezochten we nog een enkele eenzame mijn of plantage en speelden en zongen zo dik wijls we een groep huizen voorbij kwa men. 's Avonds laat terug zonder enige slaap onder de Kerstnacht, erg moe, maar gelukkig dat we aan velen Kerst mis hadden gebracht, en zo de wereld een beetje beter gemaakt. PATER WITTE. PRACHTIG RESULTAAT De collecte voor de blinden heeft een prachtig resultaat opgeleverd. Binnen kort zullen wij de officiële bedragen pu bliceren. HOUTVERKOPING Blijkens adv. bieden B. en W. iepen- brandhout te koop aan. Het is snoei- hout, afkomstig uit Den Burg. 't Is voor de eerste keer, dat B. en W. snoeihout te koop aanbieden: „De bomen worden gro ter", aldus Gemeentewerken. HANDELSREGISTER Het Handelsregister meldt de volgen de (Texelse) wijziging: N.V. Texelsche Electriciteits Maat schappij (T.E.M.), Texel, Vismarkt 1. Electriciteitsvoorzienmg binnen de ge meente Texel. Uittr. comm Mr. G. D. Rehorst, Nieuwe commissaris' C. de Ko ning. ZANG EN SPEL Het Chr Mannenkoor te Oosterend geeft Zaterdag a.s. een uitvoering te Oosterend (zie adv.) Men kan niet alleen genieten van goede zang, maar ook van een alleraardigst blijspel „Een uur minis ter". Volgde daarna een kabinetscrisis? Red. TELEFOONKANTOOR DE COCKS- DORP HET OUDSTE VAN ONS LAND BESTOND 70 JAAR Telefoonkantoor De Cocksdorp, het oudste van ons land, bestond vorige week 15 Februari jl., 70 jaar. Het werd aanvankelijk slechts opengesteld voor het overbrengen van binnenlandse tele grammen in de Hollandse taal van De Cocksdorp naar Den Burg. Eerste tele foonhouder te De Cocksdorp was de heer C. R. Monté, de zoon van de toen malige „brievengaarder" aldaar Het was nog donker toen ons gezel schap, dat bestond uit een 50-tal klanten" van Smederij Dros, Vrijdag jl. Den Hel der verliet voor een tocht naar Brussel, om aldaar de Internationale Salon van Landbouwmachines te bezoeken. Om ongeveer één uur kwamen wij in Eindhoveo. Daar bezochten wij de D A. F. landbouw wagens- en automobiel en- fabrieken. In de landbouwwagenfabnek werkte men op hoog tempo, daar er 200 wagens aan Turkije geleverd moesten worden Momenteel worden er 7 a 8 landbouw wagens en 9 a 10 vrachtwagens per dag geproduceerd. In de nog slechts 1 jaar bestaande vrachtwagenfabriel; werkt men met 300 arbeiders, er zijn echter reeds plannen om de fabriek uit te breiden, waardoor het aantal arbei ders tot 1000 verhoogd zal worden Evenals in de autofabnek konden wij in de landbouwwagenfabnek de gehele bouw volgen, waardoor alle onderdelen goed bekeken konden worden. Men hoor de niets anders dan lof, zoals: „Solied werk hé", en „best spul". 's Avonds aan het diner werd de heer Dros dan ook in een speech, die door een van de landbouwers gehouden werd, ge feliciteerd met zijn D.A.F.-agentschap. In de vroege morgen 7 uur. van Za terdag jl. werd de reis vooitgezet met als einddoel: Brussel, waar wij omstreeks tegen „koppiestied" arriveerden Alle mogelijke landbouwmachines waren op de tentoonstelling vertegenwoordigd. O.a. tractoren met voor- en achteraan drijving. Vele van de machines die ten toongesteld werden, zijn ook op Texel aanwezig. Een bewijs dat Texel tot een der eerste op landbouwgebied gerekend kan worden. Op de rondrit door Brussel zagen we o.a de Are de Triomphe, het Graf van de Onbekende Soldaat, 't paleis van kroon prins Boudewijn en de reis zou niet vol ledig zijn geweest, als we „Manneke Pies" niet met een bezoek hadden ver eerd. Verder mag niet onvermeld blij ven, dat het ei overal „bar gezellig" is toegegaan, zowel op Belgische als op Nederlandse bodem, al was het ,.bar duur" in Belgie. De gehele reis kan zeer geslaagd ge noemd worden, al was de terugreis voor de groep die Zaterdagnacht met een ex tra boot weer op het Gouden Boltje ar riveerde, wel lang, daar zij in één ruk van Brussel naar Den Helder reden, met slechts een kort oponthoud. De tweede bus is langer in Brussel gebleven en dank zij de comfortabele zitplaatsen, de radio (waardoor er voor de liefhebbers gelegenheid voor ochtendgymnastiek was) en cle verwarming, was dit best uit te houden. Wij hebben meteen erva ring opgedaan, waar anderen ook weer profijt van kunnen trekken. Wij bedoe len hier Je TESO-touring-cars, die zeer goed voor dergelijke tours geschikt ble ken te zijn. K. K. Kort nadat bovenstaand verslag naai de zetterij was gezonden, ontvingen wij nog een verslag van een andere deelne mer. Ook hij had niets dan lof over deze tocht. VIJF VERGADERINGEN De Tesselaar meldt (meldde) vijf ver gaderingen op Donderdagavond, 22 Fe bruari a.s.: De P.T.V. (pluimveehouders) verga deren in Hotel Texel; de Coop Veeafzet- vereniging G A. afd. Texel vergadert in De Lindeboom; de Onderlinge Paarden Verzekering D E L te Eierland, komt in De Hoop bijeen; de Alg. Ned. Landar- beidersbond heeft oen feestavond met „De Ghesellen van den Spele", die hun cabaretrevue „Je moet er maar opko men" in De Oranjeboom voor het voet licht zul.en brengen; de R.K. Ontwikke lingsclub gaat handschriftkunde bestu ren in De Zwaan. Er is dus voor elck wat wils! ONTWIKKELING OOSTEREND. Ontwikkeling Oosterend komt Zater dagavond weer bijeen. De spreker van deze avond zal een praatje houden over de Biesbos in oorlogstijd en in vredes tijd. Hij heeft tijdens de bezetting aan de zgn. crossings deelgenomen en de kogels van de vijand om de oren horen gieren. Ja, 't was daar gevaarlijk werk, maar goed werk, want er moesten steeds be langrijke berichten overgebracht wor den. U heeft er het een en ander van kunnen zien op de film „De dijk is weer dicht!" Voor dit onderwerp zal dus wel flinke belangstelling bestaan en de spre ker hoopt, dat er vele vragen loskomen! Komt u allen op tijd? CHRISTELIJKE MUZIEKVERENIGING „EXCELSIOR" OOSTEREND hield haar feestelijke jaarvergadering Vrijdag jl. kwam bovengenoemde ver eniging in feestelijke jaarvergadering bijeen in het Gebouw van Chr. Belan gen. De voorzitter, de heer Jn. Daalder, opent, laai zingen Ps. 150:1, leest heirna Ps 150 onberijmd en gaat voor in ge bed. Nadat hij allen, in het bijzonder de dames der leden een hartelijk welkom had toegeroepen, krijgt de secretaris, de heer J van de Berg gelegenheid de no tulen van de feestelijke Jubileumverga dering (40 jaar) te behandelen, waarin spreker een terugblik wierp op de ge zellige avonden die er hadden plaats ge vonden. In gedachten maakten wij ze weer mee. De penningmeester, de heer Jb Kreeft, hierna hei woord verkrijgen de, geeft een duidelijk overzicht van de stand der financiën, waaruit blijkt, dat er op 1 J?n 1950 £415,87 in kas was. Ontvangsten waren f 975,38, uitgaven f 1185,78, zodat de vereniging op 1 Jan. 1951 over een saldo beschikte van f 205,55. De penningmeester hoopte dat het nadelig saldo over 1950 in het ko mende jaar weer ten volle zou kunnen worden geinyesteerd. 25 Serenades. De secretaris brengt ons zijn jaarver slag 1950. Spreker memoreert dat het verenigingsleven ook dat jaar niet over een pad van rozen was gegaan. Op uit voerige wijze schetste spreker ons het wel en wee der vereniging. Wij stippen daaruit aan dat er een 25 seienades zijn gebracht, zowel voor terugkerende mili tairen uit Indonesië als voor verschillen de jubilea. Hemelvaartsdag had het con cours plaats, waar ook Excelsior aan deel had genomen, doch jammer genoeg werd geen prijs verkregen. De noodza kelijkheid van repeteren werd nog eens met klem betoogd. De voorzitter bedankte de secretaris voor zijn keurig overzicht, dat zonder op- of aanmerkingen werd vastgesteld Bestuursverkiezing. Deze verliep vlot De 2 herkiesbare leden, de heren J. v d. Berg en I'o. Kreeft, nemen thans weer hun functie waar, het aftredend lid, de heer A. Trap, werd vervangen door de heer P. Bakker Jzn. Na afdoening van dit officiële gedeel te werd thee en gebak geserveerd. Het verdere deel van de avond werd opgeluisterd met voordracht en schetsjes, gezelschapsspelen enz. en had een zeer gezellig verloop. Omstreeks 11,30 be dankte de voorzitter allen, in het bijzon der de dames, die hadden meegewerkt om deze avond op zo'n uitnemende wijze ze te doen slagen. Vermelden wij nog de mededeling, dat het bestuur besloten 'had de heer D. Trap Jzn., die vanaf de oprichting lid der vereniging was geweest, tot ere-lid te benoemen (wegens ziekte niet aan wezig). Na het zingen van Ps. 43:3 sloot de di recteur. de heer Cor Bremer, met dank gebed. S.V. De Koog. Zondag waren alle wedstrijden door het slechte terrein afgelast. Wij hopen a.s. Zondag op beter weer! De Koog 1 moet naar Tex. Boys 2, aanvang 12 uur. De Koog 2 thuis tegen SVC 2, aanvang half drie. Adsp. spelen a.s. Zaterdag om 4 uur tegen Oosterend A. Mannen, denkt om de puntjes, speelt sportief en veel succes. Texelse Boys-Nieuws. Wegens de regenval werden alle wed strijden voor Texel afgelast. In de afde ling van .Boys 1 gingen slechts 2 wed strijden door. De grootste verrassing le verde Duinranders dooi Holl. T met 2-1 te verslaan Daardoor is de spanning in afd. 2 C dubbel gestegen nu er 5 kampi- oenscandidaten zich hebben aangemeld. Daarom doen trainer en bestuur een extra oproep aan alle leden om Donder dag te komen trainen, daar er op Zondag a.s. een zware wedstrijd staat te wach ten tegen Holl T. Na afloop van de trai ning houdt de heer Hoebe een kleine be spreking met de spelers voor de a s. wedstrijd. Dus allemaal present! INGEZONDEN Geachte redactie Naar aanleiding van de bekendmaking in de Texelse Courant d.d. 17 dezer, waarin gewag gemaakt wordt van de vergoeding voor aangevoerde dieren in de Gem. Noodslachtplaats te Den Burg, wil ik het volgende opmerken: Met vetgedrukte letters staat er. „Mocht deze regel niet aan de verwach ting voldoen dan zou er voor de ge meente slechts één oplossing overblij ven, nl. een eigen ophaaldienst met uit schakeling van iedere handelaar". Dit is het 'm. waar de meesten van ons het niet mee eens kunnen zijn Als men het goed leest, lijkt het er op, dat iedere huidenhandelaar van Texel in gemeentedienst is, of moet zijn. Iedere huidenhandelaar is en moet voorzien zijn van een door de Directeur van het Rijksbureau afgegeven erkenning, dat hem waarborgt dat hij als opkoper in huiden is erkend. (Deze erkenning kost geld). Laat ik ook nog melden, dat de erkenning is afgegeven namens de Mi nister van Economische Zaken. Er is tussen haakjes al zoveel getracht door erkende huidenhandelaren van Texel, de huiden van de Gemeentelijke Noodslachtplaats te kopen, doch men stelt hier zeker liever één persoon aan het voorspeen. Wanneer dit een gemeentelijke instel ling is, dan is het toch logisch, dat iedere Texelse huidenkoper (met erkenning) toch eens de gelegenheid moet krijgen om de huiden dezer instelling te kopen. Nu de huiden duur, heel duur zijn, be hoeven de toeren zich niet ongerust te maken, dat als de handelaren de dode beesten, dit voorjaar komen ophalen, ze daar één cent voor te kort zullen ontvan gen. Had het van de directeur van de Vetermair-Hygiënische Dienst niet be ter eens overleg gepleegd kunnen wor den met de zgn. huidenhandelaren (met erkenning?) Dit had mij leuker en beter geschenen, beter als nu al deze maatre gelen in de Texelse Courant te publice ren. U, redactie, dankend, R- RUNDVEEVERZEKERING De Onderlinge Rundveeverzekering „Texel" vergadert Vrijdag 23 Febr. a.s. in „De Zwaan" (Zie adv.). JAARFEEST De Herv. Jongensclub „Immanuël' viert Zaterdag a.s. zijn jaarfeest in Eben Haëzer te Den Burg. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 12 tot 17 Februari werden aangevoerd 84929 stuks eieren. De prijs per kg aan de pluimveehouders bedroeg f 1,90. Vorig jaar werden in dezelfde periode aangevoerd 71,201 stuks. De prijs per kg bedroeg toen f 2,-. MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING Zoals bekend ligt het in het voorne men om in de herfst een Middenstands tentoonstelling in Casino te organiseren. 16 Firma's hebben reeds standruimte be sproken; er is dus voldoende belangstel ling voor S. V. Oosterend. Alle wedstrijden werden afgelast. We zullen maar hopen, dat het Zondag beter weer is. Willen de leden, die een kaart voor Holland-België wensen, nog heden avond daarvan bericht doen bij S. Keij- zer. De wedstrijd wordt gespeeld op 15 April in hei Olympisch Stadion te Am sterdam. We willen de leden nog eens opwekken tot het bijwonen van de club avond (morgen); ook de spelers van het 2e elftal. PREDIKBEURTEN. N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Hedenavond 8 uur samenkomst in de School van Oost. HERVORMDE GEMEENTE DE KOOG. Vrijdagavond 8 uur Gemeenteavond in Het Vogelhuis BELANGRIJK BERICHT De financiële positie van de vrijwillige verzekering wordt hoe langer hoe hope lozer Door overbrenging van de zgn. rentetrekkers van de vrijwillige naar de verplichte verzekering is het nog erger geworden. Deze categorie betaalde nl. alle premie, terwijl bij de overigen een groot gedeelte (op elke 9 betalende, 5 niet betalenden) niet betalenden is. Voor 1951 wordt het tekort voor de vrijwillige verzekering over het gehele land be groot op 17 nullioen, terwijl op de staats begroting 10 millioen is uitgetrokken. De rest zal moeten gevonden worden in een contributieverhoging of. een vermin dering van de verstrekkingen voor de vrijwillig verzekerden. Ook de vorige jaren waren er tekor ten bij de vrijwillige verzekering, deze zijn echter gedekt door voorschotten uit het vereveningsfonds. (Het verevenings fonds is de pot waarin de premies der werknemers/gevers terecht komen). De Stichting v.d. Arbeid neemt echter geen genoegen met deze regeling, waarbij gel den van de verplichte verzekering wor den aangewend voor de vrijwillige ver zekering. Op korte termijn moet nu overgegaan worden tot contributieverhoging en dit zal geschieden in de week van 28 Febr. tot 3 Maa"t. Hoeveel deze verhoging zal bedragen is op het ogenblik nog niet be kend. Thans is het f 0.80 per betalende, dit zal minstens f 1,en maximum f 1,20 worden. Voor het vaststellen van de TEXELAARTJES. onder nr. f 0,10 meer. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) Te k. gevr. een kleine electrische wasmachine W. Jannes Eierland Te k. aan- geb. een 125 c.c D.K.W.motor Br. onder no. 16 bur. v.d. blad Wil degene die Zaterdag 10 Febr. uit garderobe Oran jeboom een verkeerde grijze herenhoed heeft meegenomen deze s.v.p. ruilen Wilhelmi- nalaan 88 Te k. auto-on derstel met halve bak en beste banden Garage Reuvers. Bumpercrik welke te Oude- schild uit de auto is gebruikt direct terug bezorgen Te k. een in goede staat verke rend herencostuum leeft, on- gev. 18 j. Wilhelminalaan 15 Den Burg Te k. een vette koe en een vers afgekalfde vaars. J. List, Kogerweg Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van ons Dochter tje en Zusje Martha Carolina O. L. DE KINDT F DE KINDT-Buys RIETJE De Cocksdorp 28, Texel, 18 Februari 1951 De Heer en Mevrouw VAN LOON zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij de ge boorte van hun dochter JOKE Warmoesstraat 52. Zondag 25 Februari 1951 verloven zich GÉ POELMAN en KEES ROOM Boven Dwarsdiep 1 Veen- dam Schildereinde 47, Den Burg Thuis 25 Febr. te Den Burg Voor een Heden overleed tot onze diepe droefheid onze üeve Vrouw, Moe der, Zuster en Groot moeder Geertje Bakker Echtgenote van Paulus Dalmeycr, in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam P DALMEYER Haven 25 Oudeschild, Texel, 17 Februari 1951 De begrafenis zal plaats hebben Woens dag 21 Februari, n.m. 2 uur vanaf het sterf huis. Heden behaagde het den Heere om van ons weg te nemen ons aller lieveling ANNE Maai zes maanden mochten wij ons in zijn bezit verheugen. De diepbedroefden: P. de Vries A. de Vnes-Roskam Doede Geeske Piet, Klaas Ongeren B 202 Texel, 19 Febr. 1951 De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag, 22 Febr. n.m. 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden is ontslapen in haar Heer en Hei land, onze geliefde Schoonzuster en Tan te JANNETJE DROS, Weduwe van Martinus Riekent Versteeg, in de ouderdom van 75 jaar Namens de familie: N. H DROS Alkmaar, 19 Febr. '51 Geestersingel 6. De begrafenis zal plaats hebben Don derdag a.s. op de Ge meentebegraafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf huis n.m half twee Langs deze weg nodi gen wij onze Donateurs en andere Belangstel lenden uit tot bijwoning van ons op Zaterdag, 24 Februari a.s. Aanvang 8 uur in „Eben HaSzer". Herv. Jongensclub „Immanuel" Den Burg Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. de Wed G. J. Karsman- Timmerman Uit aller naam, J. KARSMAN Den Helder, 17 Febr.'51 De teraardebestelling heeft plaats Woensdag, 21 Februari te 14 uur vanuit Joubertstraat 9 voor groot of klein I Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? C. BUIJSMAN, Parkstraat 30, Den Burg Brieven en aanbiedingen onder no. 17 aan bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2