Propaganda-avond Christelijk Nationaal Vakverbond êeti tral'w eeuwyc-tcden Kindermeisje 2 kamers GEOPEND Texels Museum is op beide Paasdagen geopend. Vele nieuwe aanwinsten. LUNCHROOM „SELECTA". Naar we vernemen zal de lunchroom „Selecta", De Koog. dit seizoen door de fa. N. Kikkert P. de Wit worden ge ëxploiteerd. BEEN GEBROKEN Mej. Marie Vlaming, Westerbuurt, na bij Oosterend, heeft Donderdag haar been gebroken toen zij een zak papier zou aantrappen. GROTE SPANNING BIJ DE BILJARTWEDSTRIJDEN De wedstrijden om het biljartkampi oenschap klasse A kenmerken zich door bijzonder grote spanning. De belangstel ling is dan ook enorm. Donderdagavond was de stand: resp. gesp., gew., verloren, punten, brth.s. gemid. M Vonk 7 5 2 975 223 28 4,38 H. C. Ran 6 5 1 883 207 27 4,27 N. de Graaf 5 4 1 724 157 50 4,48 J. Hooijberg 5 3 2 685 173 29 3,96 J. Dekker 4 2 2 571 131 35 4,36 A. Barhorst 5 2 3 661 166 33 3,98 E. Breeuwer 5 1 4 640 145 22 4,41 H. v. Dijk 3 1 2 338 81 36 4,17 A. Stolk 6 0 6 534 207 22 2,58 Vanavond: 7,30 uur J. Hooijberg-A. Stolk. 8,30 uur H v. Dijk-J. Dekker. 9,30 uur N. de Graaf-H. C. Ran. 10,30 uur M. Vonk-A. Barhorst 11,30 uur H. v. Dijk- E. Breeuwer. Zondag 4 uur H. v. Dijk-N. de Graaf. 5 uur J. Dekker-E. Breeuwer. 8 uur H v. Dijk-J. Hooijberg. 9 uur J. Dekker-N de Graaf. „NOODSLACHTPLAATS" VERGADERDE De Vereniging Texel tot verwerking van uit nood geslachte en gestorven die ren hield haar algemene jaarvergadering in „De Lindeboom". De Holl. Mij. van Landbouw berichtte, dat de heer Jurr. Beumkes candidaat was gesteld als be stuurslid van de Noodslachtplaats, als opvolger van de heer Jac. Lap Kzn., die sinds 1932 lid van het bestuur was ge weest Afgelopen boekjaar waren 120 goedge keurde dieren aangevoerd, en 215 afge keurde. Door handelaars bovendien 357 dieren en 932 zgn. smazen (pas geboren lammeren). Totaal dus 1624. Verkocht 20,574,5 ponden vlees en soepbeen. Uit betaald aan de eigenaren van goedge keurde dieren f 12,290,58, voor de afge keurde f 1,503,47. Totaal dus f 13,794,05. Finan verslag: ontvangen f3,365,35, uitgegeven f 3,386,08. De heren Jac. Keij- ser en W Keesom verklaarden de reke ning in orde te hebben bevonden. Mede gedeeld werd dat wegens ziekte van de heer P. Grisnich de heer Jongedijk be noemd was tot slager. Hij is in dienst van de gemeente. Besloten werd lid te worden van de A'damse Huidenclub. De heer Jac. Lap bedankte voor de prettige samenwerking, hij richtte zich vooral tot de heer E Noordijk, die hij de stuwende kracht voor de vereniging noemde een deskundige met nieuwe ideeën. PARTIJ VAN DE ARBEID. Donderdag 15 Maart sprak de heer A Potjewijd voor de Partij v.d. Arbeid, afd Oudeschild met als onderwerp „Waar gaat de wereld heen?" De wereld zit in zak en as, aldus spre ker. Er heeist een afschuwelijke geeste lijke verzwakking De ontgeestelijking gaat steeds verder voort en zo kan het niet langer doorgaan Een van de oorza ken is een teveel aan goederen en een tekort aan koopkracht, waardoor grote misstanden ontstaan. Amerika produceert 46 pet. van alle goederen, terwijl de bevolking maar 6 pet van de wereld telt. Een gevolg daar van is een groot overschot van produc ten daar, die geloosd moeten worden. Via de Marshall hulp is hiervan veel aan Europa geschonken. Maar het heeft tot gevolg, dat de productie weer sterk wordt opgevoerd in de begunstigde lan den, bij ons bv tot 150 pet De wereld wordt dus aan de ene kant bedreigd door. overproductie en gebrek aan koopkracht en aan de andere kant door gebrek aan idealen en aan liefde. De arbeid is een van de wegen naar het geluk. Het menselijk verstand en de dorst naar kennis hebben de wereld heel klem gemaakt, afstanden bestaan niet meer. Als men die wetenschap goed ge bruikt kan er veel goeds tot stand ko men. De weield is thans verdeeld in 2 wereldbeschouwingen, een Westerse en een Oosterse. Aan de ene kant Amerika en alle landen, die daarmee sympathise ren. Ik reken daar ook China onder, al heeft Amerika een grote fout gemaakt, door troepen en wapenen daarheen te zenden, in plaats van voedsel, waar het meeste en dringendste behoefte aan was. En aan de andere kant Rusland met zijn satellietstaten. Deze beide werelden staan zeer vijandig tegenover elkaar. En hoe komen we uit deze impasse. Want met het groeien van de bewapening sterft de vrijheid Het Westen wil de we reldrevolutie en het Oosten de wereld revolutie. In eerste instantie lijkt het verschil niet groot, maar in wezen is dit zeer belangrijk. Evolutie is geleidelijk heid, socialistisch, revolutie is met ge weld, dus volgens communistisch recept. De evolutie komt onvermijdelijk, om dat de vooruitgang nu eenmaal niet te gen te houden is en betekent sociale ge lijkheid, bestaanszekerheid. Dit kan al leen worden bereikt aoor bewuste vrij willige samenwerking en dit is slechts mogelijk door de mensen voor deze gro te goederen toegankelijk te maken. Slechts wanneer in de harten der mensen weer plaats is voor naastenlief de, verantwoordelijkheidsgevoel en vak- trots,ka n de wereld weer goed worden. Het democratisch socialisme tracht de ze dingen te verwezenlijken en wij reke nen daarbij op uw medewerking. Met een gedeelte uit de Kerstrede van Koningin Juliana besloot de heer Potje- wijd zijn boeiende rede. Er volgde nog een zeer interessante gedachtenwisseling, zodat de talrijke aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. NIEUWE MACHINE Ten behoeve van werkzaamheden voor de Dertig Polders arriveert volgende week een slotengraafmachine (voor het graven van kleine tochtsloten en scheidingssloten) op Texel Het eerste object waarop deze machine haar krach ten zal beproeven, ligt in de Hemmer. DAMCLUB DE COCKSDORP SPEELDE TEGEN DEN BURG Maandagavond jl vond een ontmoeting plaats in Café J. Hooijberg te De Cocks- dorp tussen Damclub De Cocksdorp en Damclub Den Burg. Van Den Burg ver scheen Dam klasse B vermengd met en kelen uit de A-klasse. De voorzitter de heer J. Hooijberg, heette de gasten welkom en sprak de wens uit dat deze avond zich zou kenmer ken door 'n gezellige sfeer en tot nut van de verenigingen. Door een der aanwezi gen van Den Burg werd de heer Hooij berg beantwoord. Na enkele jaren van stilstand was het voor de Damclub De Cocksdorp de eerste wedstrijd tegen andere Texelaars. Ge tracht zal worden volgend jaar in de Ei landcompetitie mee te spelen, doch dan zullen nog enkele personen, die nog geen lid van de vereniging zijn zich als zoda nig moeten opgeven of getracht zal moe ten worden deze als lid te winnen. Het was een mooie en voor de dam mers een leerzame avond. Als ieder zich steeds blijft oefenen kunnen uit De Cocksdorpr B-klasse allicht enkele over gaan naar de A-klasse zodat dan voor volgend jaar een 10-tai dammers kunnen worden ingezet voor de Eilandcompetitie De Cocksdorp A Den Burg B P de Bloois G. Dros Pzn. 2-0 R Buijs J. v. d. Stai 1-1 G. Terbrugge J. Vinke 2-0 J Hooijberg J. Stam 2-0 A. Boon Jb van Lente 1-1 H. Stolk Joh. D. Bakker 1-1 De Cocksdorp B Den Burg J. Barhorst C. P. Burger 0-2 J. Roorda P. Jansen 0-2 L Broekman A v. d. Slikke 0-2 J Oosterhof A. Vinke 0-2 J. v. Loo W. v. Zeijlen 0-2 W. de Bloois B. v. d Werf 0-2 M. Voorthuizen J Rijk 0-2 J. v. Dorp J. Schoo 0-2 R. Beuving P Bakker 0-2 Eindstand 921. OUDERAVOND O.L. SCHOOL OUDESCHILD De ouder-avond die belegd was om af scheid te nemen van Meester Nyland, was buitengewoon goed bezocht. De voorzitter, de heer J. S. Dros, sprak daarover zijn grote voldoemng uit. Het Hoofd der school, de heer S. Bak ker, was ook verheugd over de grote op komst, want de belangstelling van de ouders voor de school is van grote waar de. De heer Bakker deelde vervolgens mede, dat van 1.9.'49 tot 31,12,'50 f1580 gespaard was Voorts zal er weer een schoolreisje zijn voor alle kinderen. De le en 2e klas naar Schoorl, 3e en 4e klas naar Amsterdam en de oudsten 3 dagen per TESO-bus naar Haarlem en Rotter dam. We waren van mening, dat de kin deren de reiskosten zelf moesten verdie nen Ze hebben daarvoor diverse voor werpen gemaakt, die straks verloot zul len worden. Ze hebben zeer veel ijver betoond en moesten soms wel eens ge remd worden. Hier bleek weer eens, dat handenarbeid m een behoefte voorziet. Toen we met de handearbeid bezig waren kwam de actie oud papier. We zijn daar, hoewel eerst aarzelend, mee begonnen en hebben reeds voor ruim f 300 ingezameld. Rondvraag* Mevr. Hoogerheide vroeg of ook te Oudeschild de kinderen niet konden worden getest, evenals op andere dorpen De heer Bakker antwoordde, dat dit wal mogelijk was, maar dat hij er wat huiverig van was. Als dit testen niet gebeurt door vakmensen, psychologen, die er jaren voor hebben gestudeerd, maar door ambtenaren met een opleiding van een paar maanden, lijkt mij de waarde van een test zeer twijfelachtig. De heer Boom had van een psycholoog vernomen, dat testen in groepsverband totaal geen zin had. Wethouder Hin zeide, dat het testen in het middelpunt van de belangstelling staat. Testen via het Gewestelijk Ar- beids Bureau ontmoet zeer veel entiek. Er is echter in N.-Holland gevormd de Stichting Geestelijke Volksgezondheid, waaraan ook Texel bijdraagt. Een der taken van de Stichting is de beroeps keuze met voorlichting door bekwame mensen. Er is een bureau aan Den Hel der, terwijl de katholieken ook nog hun eigen bureau hebben. Betaling geschiedt naar draagkracht. En al is dit dan hoger dan de gulden, die het Arb. Bureau be rekent, het is veel meer verantwoord Aan de heer J. Bruin, die o.a. naar de bouw van een gymnastieklokaal had gevraagd, antwoordde wethouder Hin, dat gymn lokalen thans niet gebouwd mogen worden De gemeente is over tuigd dat Texel een achterstand heeft in te halen en blijft paraat. In de pauze werd dooi de heer Nyland getracteerd op chocolade en koek, ter wijl er gelegenheid was om de gemaakte voorwerper, te bezichtigen. Er waren al leraardigste dingen bij en de loten zul len dus wel vlot verkocht worden. Na de pauze kregen we een filmstrook te zien over Texel, die meteen de pre mière was. Hij was hoofdzakelijk samen gesteld door Meester Nyland, terwijl Meester Bakker ook zijn deel er aan had bijgedragen. De landschapsfoto's waren door de heer J. Nauta belange loos afgestaan, de vogelfoto's door de oud-Oudeschilder Freek Bloem, een zeer succesvol vogelfotograaf en talloze ande ren. Deze film zal ook de roem van Texel weer verder dragen. Hierna kwam het afscheid van Mees ter Nyland aan de orde. De heer Dros sprak namens Oudercommissie en ou ders. De verhouding met u is altijd zeer prettig geweest, aldus spreker, maar we RUNDERHORZELBESTRIJDING. Het voorjaar nadert en daarmede ook de tijd voor de runderhorzelbestrijding. De beste tijden om te wassen zijn om streeks 1 April, 1 Mei en 1 Juni Bij de eerste wassing moeten alle pinken een beurt hebben. Bij de tweede wassing weer alle pinken en de vaarzen, die hor- zelbulten vertonen. Bij de derde rond gang worden die dieren behandeld, die bulten vertonen waarbij de veehouders ook de oudere koeien na moeten kijken. De horzellarven verschijnen nl. bij de oudere runderen later dan bij de jonge dieren. Men dient de dieren te wassen van de schoft tot de staart langs de ruggestreng en terweerszijden, dus ook goed op de kruisplaten, want ook daar komt nog wel eens horzellarve te voorschijn. Nu wij zo enkele jaren bezig zijn op uitgebreide schaal de runderhorzel te bestrijden kunnen wij zeer goed merken, dat deze bestrijding resultaat afwerpt Men ziet op warme dagen in de zomer nog maar sporadisch angstige dieren door de weide hollen omdat zij het zoe mende geluid van de rondsnorrende hor- zelvlieg horen. Er zal dit seizoen een intensieve con trole worden uitgeoefend door de opzich ters van de Veeartsenij kundige Dienst om na te gaan of iedere veehouder daadwerkelijk aan de bestrijding mee doet Dit moet wel en tegen on willigen zal zonder mankeren proces-verbaal worden opgemaakt De goedwillenden moeten beschermd worden tegen de kwaadwillenden. Voert een veehouder vee aan op de markt met horzelbulten en worden er door de personen, die met de marktkeu- ring belast zijn, levende horzellarven aangetroffen, dan worden de dieren voor uw rekening gewassen a f 1,per stuk, en bovendien krijgt u een proces-ver baal. U kunt dit voorkomen, dat is beter voor uw vee en voor uw portemonnaie. S.V. De Cocksdorp. Vanmiddag om 4 uur Adsp. A thuis tegen Texel C. Het 2e speelt 2e Paasdag om 12 uur tegen Boys 3 Het le om 2,30 uur thuis tegen WGW 2. Vanmiddag alle leden met schop of graaf op het terrein. S.V. Texel. Zaterdag 24 Maart (heden): SVC A-Texel C, aanvang 4 uur, ver trek bus 3,15 u. van Hotel De Graaf. Texel B-Oosterend A, aanvang 4 uur. Maandag 26 Maart' Texel-RKAFC, aanvang half drie. Texel 3-Tex. Boys 2, om 12 uur. ZONDAGSDIENST DEN BURG. OP BEIDE PAASDAGEN: DOKTER VAN LOON. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Maart (Eerste Paasdag) N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam in Eben Haëzer Paascollecte. Oudeschild 10 uur de Heer Termaat Kerkkoor. Paascollecte De Koog 9 30 uur Ds. Janse Kerkkoor Paascollecte De Waal 11 uur Ds Janse Paascollecte. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Paascollecte. Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Paascollecte Den Hoorn 9,15 uur Paasfeest voor de Zondagsscholen 10,30 uur Ds. van Boven, Kerkkoor. Paascollecte GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp n.m. 3 uur Ds dfc Wolf Oosterend 10 uur Ds. de Wolf n.m. 3 uur Ds. Goedendorp DOOPSGEZINDE GEMEENTE f Den Burg 9 uur Jeugddienst Den Burg 10 uur Ds. van Veen De Waal 11,15 uur Ds. van Veen Den Hoorn 19,30 uur Ds. van Veen Maandag 26 Maart (2e Paasdag) N. H. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van Boven in Eben Haëzer. Paascollecte Oudeschild geen dienst. Zuid-Eierland 10 uur Ds. Klijnsma Paascollecte Oosterend 10 uur Ds Soesan Paascollecte Den Hoorn 10 u. Ds van Reijendam, Paascollecte De Koog en De Waal geen dienst GEREF. KERK. Den Burg geen dienst Oosterend lf- uur Ds. de Wolf DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend 10 uur Ds. van Veen hebben uw besluit te respecteren. Het is voor de kinderen jammer, want ze ra ken op de onderwijzer ingesteld, leren prettiger cn moeten bij vertrek weer op nieuw beginnen We hopen, dat u het in uw nieuwe standplaats naar uw zin zult hebben. De heer Dros bood hierop een boek aan van Bos v.d. Tempel* „De pol der is de duivel". Meester Bakker sprak als volgt: U had liefde voor de kinderen en hebt met ijver en toewijding uw werk verricht U was een prettige collega en daarom heb ik u van harte geholpen bij uw sollicita tie U komt in een mooie school en een goed huis. Wij hopen, dat het u goed gaat. Wethouder Hin sprak tenslotte na mens B. en W. Daar burgemeester De Koning verhinderd was, heb ik gaarne diens taak overgenomen. Het is mij een aangename plicht u namens het gemeen tebestuur 1e bedanken voor alles wat u voor het onderwijs hebt gedaan. Meester Nyland bedankte alle spre kers hartelijk Hij gewaagde van de bij zonder prettige geest op Oudeschild. „Ik heb er dan ook met genoegen gewerkt •en zal met de meest prettige herinnering aan Oudeschild blijven denken", aldus besloot Meester Nyland. KINDERFEEST Tweede Paasdag wacht de jeugd een groot kinderfeest in „Casino", 't Zal vol worden! PLOTSELING OVERLEDEN De heer Jb. Daalder, Nieuwstraat, Oosterend, is Donderdagmiddag om streeks 12 uur plotseling in de keuken van zijn woning overleden. Daalder, die 59 jaar was, zakte in elkaar, toen hij de keuken van zijn woning betrad. Hij kwam juist van zijn werk (Dertig Pol ders). VOLKSDANSEN OP DE GROENE- PLAATS De Jeugdherberg heeft op de Paasda gen ruim 60 gasten, o.w. enkele Belgen. Zij doen allemaal mee aan de speurtocht naar de Paashaas, die ergens op Texel zijn leger heeft. Eerste Paasdag worden om half drie op de Groeneplaats o.l.v. de groep Alkmaar van de Ned. Trekkers- bond volksdansen gedemonstreerd. „Dit is voor ons de mooiste en meest geslaagde avond geweest", aldus de heer Johan Bodegraven, leider van het gezel schap „De Korte Golf', dat al twee jaren in diverse plaatsen voor het Chr. Natio naal Vakverbond optreedt. „Wij komen vast en zeker nog eens op uw eiland te rug!" Zoals gemeld was de Geref. kerk tot in alle hoeken gevuld, toen deze door de Chr Beituurdersbond afdeling Texel georganiseerde feestavond gehouden werd. De heer P. Bakker, voorzitter, opende door te laten zingen Ps. 68.10, waarna hij Filippenzen 2:1-11 las en voorging in gebed. Bijzonder hartelijk was het wel kom tot De Korte Golf en de heer Van Mastricht, de secretaris van het C.N.V. Deze vergadering zal alleen aan haar doel beantwoorden, aldus spreker, als wij bij vernieuwing versterkt worden in de overtuiging, dat de Chr. Vakbewe ging en vooral in deze tijd een grote en verantwoordelijke taak heeft te vervul len. De Chr Sociale beweging heeft in de loop der jaren geworsteld om de ziel van ons volk, zij heeft getracht ons ar beidende volk onder het. beslag van het Evangelie te brengen, opdat het zou ver staan, dat het Evangelie voor het alle daagse leven met al zijn problemen een grote zegen in zich bergt. Onze arbeid heeft ten doel de gerechtigheid van het Koninkrijk Gods tot openbaring te bren gen in de sociale verhoudingen. Daarom hebben wij strijders nodig die bereid zijn vooraan te staan. Wij hebben nodig al len die met ons één \an geest zijn. De heer Bodegraven wekte de Chr. onderwijzers op zich bij het Verbond aan te sluiten. Hierna volgde een bont programma, waarin optraden Liesbeth van Barneveld met „Reveltje", Rom Kalma als zsnger met Boy Honing aan de vleugel. Hij zong het lied van de ar beid. Bodegraven zong het lied Boeren kinkels, waarna hij met Liesbeth van Barneveld de schets „Het Bezoek" speel de. Hierna volgden nog Boerenliedje, Het Rode Lichtje en Jan Salie de zaal zong het refrein uit volle borst mee! Hierna wees de heer Van Maastricht in zijn propagandarede op de ernst van de tegenwoordige tijd. Iedere dag op nieuw worden wij aangevallen. Laten wij paraat en actief zijn. De weg die de regering en het volk te gaan hebben is zwaar, De legering zal bij het uistippe- len van deze weg de steun en het ad vies van de Chr. vakbeweging hard no dig hebben. Wij hebben een zelfstandige vakbeweging, wij kunnen en willen ons zelf zijn. Niet in eigen kracht, maar in Gods kracht. Voor dc Haak in actie. In de pauze bestond gelegenheid om de heer Bodegraven een bijdrage te overhandigen voor de Haak in actie. De heer KI. Gielis overhandigde een enve loppe met f 30 namens het personeel van ae Fa. J. C. Rab; de heer A. J. Zutphen namens het personeel van het Staatsbos beheer een enveloppe met f 59,20. De heer Bodegraven bedankte harte lijk voor deze mooie bedragen. De Korte Golf bracht vervolgens „An na", een eendagsvlieg, Hollandse Liede ren, negro-spirituals, de Poppenkast, en De Orgelman. Het C.N.V.-lied had de hele zaal in vijf minuten onder de knie De heer Van Mastricht besloot met het laten zingen van de Avondzang, waarna hij voorging in gebed Allen gmgen blijgemoed huiswaarts. £)e bij de uitgang gehouden collecte voor het tbc-fonds bracht f59,52 op. Gezien het grote succes is men voor nemens de Korte Golf dit jaar nog eens uit te nodigen om op Texel op te treden. 17 Febr 1901. Adv. G. Bakenaar be richt aan 't publiek, dat er weer haver- doppen voorhanden zijn. Bestellingen worden aangenomen op de Haven bij P Bakker; aan de Waal bij G. Kikkert; aan den Burg per vrachtwagen van de Wed. KI. Wegman 17 Febr. 1901. Naar we uit de notulen vernamen beliepen de kosten voor de subsidie voor de schoolfeesten op 7 Febr. jl (Huwelijk van H.M. de Koningin) in onze gemeente gehouden, totaal f 179,20, zijnde 20 pet voor elk der 896 kinderen, die voor de feestviering in aanmerking kwamen. Door den Raad onzer gemeente werd in zijne vergadering van Maandag jl. met algemene stemmen benoemd tot hoofd der School te Midden-Eierland, de heer M. Kikkert, thans le onderwijzer te Ab coude, zoon van den heer J. G. Kikkert, alhier. (De heer M. Kikkert woont thans aan de Kogerstraat te Den Burg en ge niet nog een goede gezondheid. - Red.) TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer. Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen. Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Gevonden een paar Nappa - Dameshandschoe nen in de Dennen. Afha len bij Bakker Molenst. 67 Den Burg Te k gebr. elee wasmachine met krachtwringer. Garage Kievit Den Burg, Tel. 58 Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den hij de geboorte van ons Dochtertje YVONNE zeggen wij langs deze weg hartelijk dank. H. A. EL1AS H. ELIAS-Koot Den Burg op Texel, Maart 1951. Met blijdschap geven we kennis van de ge boorte van onze Zoon en Broertje HENDRIK (HENK) P BROEKMAN O. BROEKMAN- Krol GEERTJE LENY De Waal, Texel, 22 Maart 1951. Op Vrijdag 6 April 1951 trouwen Nelie Room en Barend Backer De voltrekking van het huwelijk vindt plaats te Den Burg, Texel om 12 uur Receptie Den Burg Vrijdag 6 April van 3 tot 5 uur, julianastraat 8. Voor de zeer vele blij ken van deelneming ont- j vangen bij het overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS DROS, betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzon der aan Ds. van Veen, voor zijn troostvolle woorden, aan Dokter Elias en Zuster Harinck voor hun hulp en verder aan de Smedenbond voor de laatste eer den overledene bewezen. Namens de familie, M. DROS-Roeper „Taxla", Den Burg, Maart 1951. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervon den, betuigen wij onze hartelijke dank J. P. EELMAN J E EELMAN- Schoorl Minister Ruysweg, 131, De Koog. Texel. Maart 1951. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan allen, die de 16e Maart voor ons tot een onverge telijke dag hebben gemaakt In 't bijzonder de Buurt- kring en het personeel van Staatsbosbeheer. Fam JAC. KOK Gerritsland B 165a, Texel Heden overleed plotse- lingonzebeste kameraad J. Daalder Sz. in de ouderdom van 59 jaar. Zijn nagedachtenis zal in onze herinnering blij ven. Namens het Perso neel 30 Gemeen schappelijke Polders Heden ontvingen wij de droeve tijding, dat plotseling is overle den Jacob Daalder Szn. in de ouderdom van 59 jaar. Sinds 1924 als weg- wegwerker in dienst bij ons Waterschap, welke functie hij steeds op voorbeeldi ge wijze heeft ver richt. Het Bestuur der 30 Gem. Polder, P. BAKKER Azn., Dijkgraaf D. v. d. OORD, Secretaris. Texel, 22 Maart 1951. Tot onze diepe droef heid overleed plotseling onze lieve Man, Vader, Behuwdvader en Opa Jacob Daalder. in de leeftijd van 59 j. J. DAALDER- Stark D STEIGSTRA- Daalder C. H. STEIGSTRA T DAALDER HERMAN De teraardebestelling zal plaats vinden heden middag 2 uur. Oosterend, 22 Maart Heden overleed plot seling de heer Jacob Daalder Szn. in de ouderdom van 59 jaar. Zijn nauwgezette plichtsbetrachting zal bij ons steeds in ere blijven. J van der Pijl Sr. J. van der Pijl Jr. Texel, 22 Maart 1951. Heden overleed, zeer onverwachts, ons trouw lid, de heer J. Daalder Sz. in de ouderdom van 59 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. Namens Bestuur en Leden van de reis- ver. „Oosterend". GEVRAAGD MEVR. KIKKERT, Hotel „De Lindeboom" Hotel De Lindeboom zoekt

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2