Cjrom 'Zwarts Jexels in het harL, De heer L. van Hoorn nam afscheid van polder Eierland Het spel van toneelgroep „Het Masker" dwong aller bewondering af Zijn functie van secretaris-penningmeester opzichter heeft hij 27 jaar lang op voorbeeldige wijze vervuld Neemt Texel Zondag de leiding? WOENSDAG 4 APRIL 1951 TEXELSE 64e JAARGANG. No. 6516 COURANT Uitgave N.V. v h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 3,15 p. half jaar. Advertenties 8 ct. per m.m. Zaterdagmiddag heeft de heer L. van Hoorn afscheid genomen als secretaris penningmeester-opzichter van polder Eierland Wie bij dit afscheid aanwezig waren hebben kunnen beluisteren hoe zeer men de heer Van Hoorn erkentelijk is voor het vele goeds, dat hij tijdens zijn ambtsperiode, die niet minder dan 27 jaren geduurd heeft, tot heil van deze grote polder, tot stand heeft gebracht. „Voor zijn prestaties mogen wij met recht grote bewondering en waardering hebben", aldus sprak de Dijkgraaf. de heer Joh. de Graaf. Ja, er is de heer Van Hoorn dien middag heel wat lof toege zwaaid. Een van de vele sprekers zei o.a.: ,Ik heb overal de mensen leren kennen. Uit de grond van mijn hart moet ik zeg gen, dat als ik het over u heb, ik u ten voorbeeld kan stellen voor ieder ander als mens en als ambtenaar. In de wereld heb ik weinig mensen als u ontmoet. Ik hoop, dat uw zoon uw voetsporen zal volgen en men in hem steeds de vader zal kunnen eren". Het afscheid vond plaats in Hotel „De Hoop". De Dijkgraaf heette de aanwezi gen hartelijk welkom: de oud-mede-be stuursleden, de heren C. Kievit, P Prins, C Witte en J. Roeper van deze heren zijn de heren Kievit, oud-heemraad, en de Dijkgraaf, destijds de jongste hoofd ingeland, de enig overgeblevenen van het bij de benoeming van de heer Van Hcorn zitting hebbende bestuur Een bijzonder woord van welkom richtte spreker voorts tot het gepensioneerde lid van het personeel, de heer Van der Hoek en het andere personeel, het voltallig gemeente bestuur (burgemeester De Koning en de wethouders De Waard en Hin), Ir. De Priester, hoofdingenieur van de Provin ciale Waterstaat, de heer W. H. Lap, ver tegenwoordiger van de N.Z.H.R M de heer J. Veldstra, commandant van de Brandweer Texel en opzichter der ge meente Texel, de heer J. Tiessen, Direc teur van Gemeentewerken, de heer J v. d. Pijl Sr., opzichter van de Dertig Pol ders en de andere aanwezigen. Spreker richtte zich vervolgens met een speciaal woord tot de familie Van Hoorn, o.w de nieuwe secretaris-penningmeester-op zichter, de heer A. van Hoorn Maart 1924 had het eerste contact plaats tussen de heer L. van Hoorn en polder Eierland. Toen werd de heer Van Hoorn nl. tot secretaris-penningmeester- opzichter benoemd. Reeds dadelijk kon de heer Van Hoorn zijn volle werkkracht als opzichter ontplooien, aldus de Dijk graaf, want op dat moment was de bag germachine, waarover Eierland destijds beschikte in werking in het kanaal een werk cal zich straks zal herhalen en daarna buitendijks, terwijl in datzelf de jaar de verharding van de toenmali ge Zandweg naar het Eierlandse Huis tot stand kwam. In 1927 werd overge gaan tot vei harding en het aanbrengen van paardenpaden in Smidsweg, Vianen- weg en Schoolweg. Pas was de aanleg van de ouderwetse grintwegen voltooid, of in 1930 en 1931 werd de Hoofdweg over een lengte van ruim 9 km. geasfal teerd. Inmiddels had in '28, '29 en '30 ook de N.O.-kust de werkzaamheid van de heer Van Hoorn gevraagd en waren daar een paar hulpdijkjes aangelegd. In 1933 werd ac- oude zuiggasmotor opge ruimd en van toen af werd ons gemaal electrisch gedreven. Daarna was het weer de N.O.-kust die voorziening vroeg en werden in de jaren '35, '36, '37 en '38 een hulpdijkje en de grote inlaagdijk gelegd. Deze werken werden in werk verschaffing uitgevoerd. Daarna kwamen de grote wegverbetenngen tot stand, die ieder voor zich en alle tezamen een mo nument genoemd mogen worden van dc grote bekwaamheid en accuratesse van de heer Van Hoorn. In 1938 werden de Schoolweg, de Vuur- torenweg en de Achterweg nl. van een gesloten wegdek voorzien, terwijl in '39 de Vianenweg onder handen genomen werd. In 1939 werd door de firma Ooms uit Avenhorn de Postweg geasfalteerd, een werk, onder toezicht van onze op zichter uitgevoerd, waarop wij, Ingelan den van Eierland, nog altijd trots zijn Daarna heeft de oorlog in de uitvoering van werken stagnatie gebracht, maar wij weten allen wel, dat deze enorme moeilijkheden met zich bracht: moeilijk heden bij de waterafvoer, geen stroom voor het gemaal en het martelen mag ik wel zeggen met een tractor aan de pomp. Zodra de mogelijkheid bestond om door te gaan werden (in 1947) de Hoofdweg, bij Rotterdam, Hollandseweg en Duin weg verbeterd en van een afgesloten wegdek vooizien. In 1949 en 1950 onder gingen de weg bij 's-Hertogenbosch en Oorsprong een voorlopige verbetering door het aanbrengen van een puinfunde- nng. terwijl wij hopen, dat dit jaar de Slufterweg zal volgen. Hiermede heeft opzichter Van Hoorn het wegenplan, als ik het zo md£ noe men, voor een zeer groot deel tot een goed einde gebracht. Denken wij voorts aan het vergravings- of afwateringsplan, waarmee dit jaar hopelijk zal worden begonnen, c'an zien wij, dat de eerste en voorbereidende werkzaamheden reeds alle door onze tegenwoordige opzichter zijn verricht, terwijl ook het uitdiepen der verschillende kreken en het vergra ven van de zgn. Lange perceelsloot door de hofstede „Duinoord"' en de kreek van „Madura" enz. een giote verbetering te zien geven Wanneer wij bedenken, dat naast het werk als opzichter de heer Van Hoorn bij het gewone werk als se cretaris-penningmeester ook van al deze grote werker, steeds al het extra werk als secretaris en penningmeester op de meest serieuze wijze heeft verricht, dan mogen wij voor deze prestaties met recht grote bewondering en waardering heb ben Ik kan dan ook met nalaten, ge achte heer Van Hoorn, u namens bestuur en Ingelanden van Eierland, hartelijk te bedanken voor de wijze, waarop u in de afgelopen 27 jaar van uw ambtsperi ode uw werk heeft verricht en ik geef u de verzekering, dat dit niet vergeten zal worden. Ook u, mevrouw Van Hoorn, wil ik in mijn dankwoord betrekken Ik weet welk een steun u geweest is voor uw man. vooral in het begin van zijn ambts periode, terwijl u ons en alle bezoekers die voor Dolderzaken het kantoor van uw man bezochten, gastvrij en vriende lijk hebt ontvangen. Het moet voor u beiden bij uw heengaan een grote troost en voldoening zijn, dat uw zoon u mag opvolgen. Ik hoop, dat hij, wanneer straks ook mijn tijd van heengaan is ge komen, in staat en bereid zal zijn aan mijn opvolger die steun en hulp te geven, zoals ik ze van zijn vader mocht ontvan gen". Hierop bood de Dijkgraaf de heer Van Hoorn een gouden horloge aan, ter wijl mevrouw Van Hoorn met bloemen werd gehuldigd. Spreker besloot met de wens, dat bei den nog lang van een welverdiende rust zouden mogen genieten Ir. Dc Priester was de volgende spre ker. Hij deeide mede, dat de Hoofdinge nieur-Directeur van de Waterstaat niet aanwezig kon zijn. Spreker had alle waardering voor de persoon van de heer Van Hoorn en voor de wijze waarop deze zijn arbeid verricht heeft- kalm, wel overwogen en vooral met liefde Zonder dat komt er weinig van terecht. U werd steeds gerugsteund door uw echtge note en uw gezin Dat is een grote zege, want als het gezin loopt, loopt het werk ook wel. Uw vrouw had steeds belangstelling voor uw taak. De waterkering heeft altijd uw volle aandacht gehad. Eierland, de vooruitge schoven post van ons Gewest, is thans tamelijk veilig. Het wegenstelsel, de bemaling en het graafwerk mogen gezien worden. Alle lof voor uw werk. Bij het Provinciaal Bestuur zal men de raam Van Hoorn niet gauw vergeten! Op alle punten heeft u voldoende behaald. Als uw op volger zien op gelijke wijze van zijn taak kwijt, zal men ook ovei hem in ieder op zicht tevreden zijn. Burgemeester De Koning sprak na mens het gemeentebestuur. Spreker ge waagde van de goede samenwerking tus sen Polderbestuur en Gemeentebestuur. De heer Van Hoorn verrichtte zijn taak op rustige en aangename wijze. Daar voor ons aller waardering en respect. Ik hoop, dat de zoon van zijn vader's wijs heid veel zal mogen leren en dat de va der met veel genoegen zal kunnen neerzien op hetgeen zijn zoon tot stand zal brengen. De heer M. Bakker, Dijkgraaf van de P H. Polder, sprak ook namens de Dertig Polders en Waalenburg. Hij dank te de heer Van Hoorn en het polderbe stuur voor de prettige samenwerking. De heer J. van der Pijl zei, dat hij bij na 25 jaar lang prettig met de heer Van Hoorn had samengewerkt. Hij hoopte op diezelfde prettige wijze met de heer A van Hoorn te mogen samenwerken. De heer W. H. Lap sprak namens de N.Z.R.H.M. Bij de vraag hoe de boot het best gelanceerd zou kunnen worden, wees u ons steeds de weg. De heer Heule zei, dat hij al bijna 13 jaar op Texel werkte, maar de eerste 10 jaar daarvan heeft hij de heer Van Hoorn weinig ontmoet. Onze werkkrin gen lagen naast elkaar, maar de laatste 3 jaar hebben wij meer contact gehad, doordat het brandende punt van Eier land (de waterwolf) ons beider aandacht en arbeid vroeg. Spreker dankte voor de medewerking en hartelijkheid en daar bij richtte bij zich ook tot mevrouw Van Hoorn De heer Joh. Keijser R.Pzn., dacht aan de banden die zijn familie gedurende tientallen jaren hebben gebonden aan de familie Van Hoorn. Sprekei betuigde dat zijn vader, wijlen de heer R. P. Keij- cer en zijn broer, wijlen de heer A J Keijser, die beiden dijkgraaf van Eier land zijn geweest, dezelfde dankbaar heid koesterden jegens de heer Van Hoorn als op deze dag de tegenwoordige Dijkgraaf beeft doen blijken Spreker onderstreepte- ook gnag de woorden van de heer Lap (zie aanvang artikel). Tegenwoordig wordt ons door de overheid steeds weer aangeraden hard te werken en sober te leven. De heer Van Hoorn heeft altijd zulk een voorbeeld gegeven! De heer Keijser bood de heer Van Hoorn hierop een boekwerk aan. De heer H. Leber, „oud-Eierlander", sprak namens het bestuur van de Boe renleenbank. Wat u gedaan heeft, heeft u goed gedaan De heer P. Prins sprak a.ls oud-lid van het polderbestuur. Ik ?ag al gauw dat in de heer Van Hoorn de rechte man op de rechte plaats was gevonden. Zeer correct was ook zijn werk als secretaris en penningmeester. Hij wist je geheugen altijd op te frissen, ook waar het je plicht betrof met betrekking tot het opruimen van kadegrond', opdat je een proces-ver baal kon worden bespaard! Ik wens de heer en mevrouw Van Hoorn een aange name, rustige dag tot in lengte van da gen. Dc heer Van Hoorn dankte de sprekers mede namens zijn vrcuw en kinderen voor de lof hem toegezwaaid De Dijk graaf bedankte hij voor de medewerking en vriendschappelijke omgang. Ir. De Priester was, aldus spreker, steeds ge negen naar De Cocksdorp te komen of ons te ontvangen. Altij 1 stond u voor ons klaar. De bijeenkomsten met B. en W. zijn altijd vriendschappelijk geweest. Ik dank ook de heer Van der Pijl voor zijn woorden en beveel mijn opvolger in uw gunst aan Ik dank ook de heer Heule voor de prettige samenwerking Meneer Lap, wij waren destijds collega's, toen u secretaris-penningmeester van polder Waalenburg was en thans zijn wij beiden commissieleden van de Reddingsmij, Ik hoop, dat wij samen nog vele tochten zul len mogen maken! Ik bedank ook de Dijkgraaf van de P.H. Polder. Ook de heer Joh. Keijser mijn dank voor zijn woorden. Ik maakte met Texel kennis als uitvoerder van werkzaamheden aan de dijk tussen Oudeschild en Nieuwe- schild, in dienst van een aannemer uit Hansweert Met uw vader en uw broer heb ik altijd vriendschappelijk kunnen werken. Ik heb niets dan lof ook voor het bestuur van polder Eierland. Het werk viel mij licht, omdat .k wist, dat het bestuur van de polder achter mij stond. Ik hoop, dat nijn opvolger dezelf de gunst deelachtig zal zijn. Spreker herinnerde hierna aan de sa menstelling van het polderbestuur, toen hij in dienst van Eierland trad: H. Flens, dijkgraaf; R P. Keijser, B. Dros Pzn., Jb. Roeper Jonzn., en C. Kievit heemraden; C. Garritsen, M Reuvers, D. C. Dros, N. Dros, C J Geense en Joh. de Graaf, hoofdingelanden. Nadat de heer Van Hoorn ook het per soneel van thans en voorheen voor hun medewerking had bedankt, richtte hij zich tot zijn zoon en opvolger; „Je hebt een mooie betrekking gekregen, maar daarbij ook een grote verantwoordelijk heid op je genomen. Ik hoop. dat het je zal gelukken je taak tot tevredenheid van het bestuur te volbrengen. De Dijkgraaf besloot deze afscheidsbij eenkomst met de hoop, dat de nieuwe opzichter-secretaris-penningmeester ook zovele jaren in dienst van de polder Eierland zal mogen zijn als zijn vader. Dat kan, want de heer A. van Hoorn is thans even oud als zijn vader toen die zijn functie aanvaardde. Melden we nog dat de heer Van Hoorn ook een bloemenhulde in ont vangst mocht nemen van de Directie van Hotel „De Hoop". GEEN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In de afgelopen maand heeft zich op Texel geen enkel geval van besmettelij ke veeziekte voorgedaan. VEEL DODE LAMMEREN Vorige week zijn ^an de Noodslacht- plaats meer dan 400 gestorven lamme ren aangevoerd. Vele lammeren zijn in greppels verdronken TEXELSE MARKT. Den Burg, 2 April 1951. Aangevoerd: 3 koeien f 600-f 750. 21 schrammn f 60- f80. 14 biggen f 28-C40. 55 n kalveren f 45-f 65. VERGUNNINGHOUDERS De heer P Swarthof te Den Burg is op zijn verzoek geplaatst op de lijst van candidaat-veigunninghouders onder volg nummer 3 NAAR DE JAARBEURS Een gezelschap Texelaars heeft giste ren met een TESO-hus een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht gebracht. AANRIJDING Vrijdagavond om half acht had in dc Dorpsstraat te De Koog een aanrijding plaats tussen een door de heer Koopman bestuurde auto en de heer R. Daalder, die een bromfiets bereed. In volle vaart botste de heer D. tegen de auto op, die gelukkig geen grote snelheid had. De heer D maakte een salto-mortale over de motorkap en sloeg met zijn klomp de voorruit in Hij kwam er wonder boven wonder zonder letsel af De bromfiets werd vrij ernstig beschadigd. De heer A. Daalder, die naast de chauf feur zat, werd door glasscherven licht aan de handen verwond. „Uw vil geschiede....". Een ont roerend toneelspel, rijk aan dramatische taferelen, maar met een slot, dat een al leszins verheugende wending bracht, door de ogenschijnlijk simpele uitspraak van Tjeerd Tiedema, de boer en gezag voerder van de „Mariahoeve" Want als hij afzwaait om voor zijn misdaad te gaan boeten breekt als een bevrijdende schuldbekentenis uit hem los- „Vrouw, zeg tegen Pleuntje zijn dochter dat Tjade een kérel is!" En ineens verdwijnt de droefheid van het gelaat van Maria want nu komt alles toch nog terecht. Er is weer nieuwe hoop er. verwachting en nu zullen zij samen aan een gelukkiger toekomst gaan bouwen! Met Tjade, als de gerehabiliteerde jongeman in hun midden! En daar heeft die Tjade recht op, want hij heeft een hart van goud. Dat had Pleuntje trouwens al meteen ontdekt, maar van stond af aan had haar vader de man harer dromen duidelijk gemaakt, dat-ie hem een waardeloze niets-nut vond, voor wien zijn dochter te goed was. Die Tjade had inderdaad de schijn tegen zich, want hij had gedobbeld en gedronKen, maar om Pleuntje wil hij zijn leven beteren. En wij leren hem kennen als ten man van zijn woord. De boer is echte een toonbeeld van koppigheid. Eigenwijs tot en met. Zo vertikt hij het zijn boerderij tegen blik seminslag te verzekeren. De hoeve gaat in vlammen op, met vee en al. Daar zijn halfwijze zoon, Japi'c, de Rode Haan en Tjade alsmaar in één en hetzelfde ver band noemt, verdenkt de boer Tjade van brandstichting hij wacht hem buiten het dorp op en brengt hem een behoor lijke messteek toe Voordat Tjade buiten kennis raakt stamelt hij nog „Zeg tegen Pleuntje dat ik de boerderij niet in brand heb gestoKcn'Als Tjade's onschuld inderdaad blijkt, wenst de boer niets lie ver dan zich met de a s. van zijn doch ter te verzoenen Zo is ongeveer het verhaal, dat de ge heel gevulde zaal van begin lot einde ge boeid heeft. Een zwaar stuk. maar „Het Masker" wist dit treffend te vertolken. Het grote nieuws was Zondag niet de overwinning van Texel op de Westfrie zen, want die hadden tot dusverre nog maar twee van de 15 wedstrijden gewon nen, het grote nieuws was, dat ZAP zich door RKAFC (e Alkmaar in de luren liet leggen. Hoe bestaat het? En dan nog wel op 1 April! Iedereen begrijpt, dal geen enkele Texelaar dat eerst geloven kon en het nieuws ogenblikkelijk als een flauwe Aprilmop identificeerde. Toen na de strijd tegen de Westfriezen rond verteld werd, dat ZAP verloren had, durfde iedereen wel wedden, dat het een mop was en het schijnt dat een der Texe laars zodoende een dure dag gehad heeft. Texel staal nu gelijk met ZAP. Zondag speelt Texel hier tegen Watervogels De mogelijkheid bestaat, dat Texel Zondag aan de kop komt, want uit heeft Texel destijds van Watervogels gewonnen (0-1) Op eigen veld kan dus eveneens een overwinning worden behaald De kans bestaat, dat ZAP tegen Oudesluis gelijk speelt en dan leidt Texel met 1 punt voorsprong. Die dan te behouden is de kunst! Ook dat kan. Wij zien het bv aan de ploeg van Arnhem, Vitesse, dat de laatste tijd de ene overwinning na de andere boekt! Weet u hoe dat komt? Doordat zij geducht trainen Dus, Groen •Zwarte Leeuwen, De stand is nu: ge kent het recept! Z A.P. 18 10 7 1 65-19 27 Texel 18 U 5 2 41-18 27 RKAFC 19 10 4 5 36-25 24 Watervogels 16 8 5 3 37-21 21 Schagen 16 8 3 5 39-16 19 Oudesluis 17 6 5 6 32-33 17 Bergen 16 7 2 7 27-33 16 St. George 16 4 6 6 40-33 14 Vrone 18 5 4 9 31-54 14 W Waard 17 4 3 10 28-46 11 Westfriezen 16 2 3 11 23-46 7 Koedijk 13 1 1 11 17-51 3 - Uit de 3.V. Texel gelederen bereikt ons nog het volgende nieuws: (Zie* vervolg pagina 4). De rollen waren uitstekend verdeeld en aller uitbeelding verdient onze lof Het karakter van Tjeerd Tiedema, de boer, werd door de beer P. Haker glas helder weergegeven. Een ieder kon zich voorstellen, dat Maria geen gemakkelij ke man aan hem heeft gehad. Zijn wil is wet en een ieder dient naar zijn pijpen te dansen Ziin visie is de enig juiste. Hij maakt geen fouten, andermans misstap schildert hij als het werk van de duivel zelf. Door de vele beproevingen wordt hij echter gelouterd. De figuur van Maria, de zorgvolle boe rin, liefdevolle vrouw en moeder, werd door mevr. J. Craanen-Hemelrijk buiten gewoon knap naar voren gebracht. Haar spel dwong aller bewondering af. En de zelfde talenten openbaarde mevr. Breet- Fiddelaar in haar creatie als Pleuntje die ons aller sympathie verkreeg door haar zuiver karakter en stuk voor stuk hadden wij haar in al die moeilijke ogen blikken ter zijde willen staan1 Tjade (de heer G. Witvliet, die wegens ziekte van de heer Stechwey, thans weer aanwezig de regie verzorgde) Tjade aan wie wij aanvankelijk sterk twijfelden of hij wel de juiste man voor Pleuntje was, ontpop te zich als oen enige jongen. Dat spel was dus eveneens wel doorvoeld. Japik (de heer J. Schotanus) had ook een verre van gemakkelijke rol, want het is, dunkt ons. een hele toer om zo n halfwijze jon geling uit t( beelden. Ilij deed het zeld zaam goed. Tmus, de knecht van Tiede ma (de lieer Hobbema) was eveneens naar het Wen getekend. Zo zijn ze, die werkezels, die met hart en ziel medewer ken aan de groei en oloei van het be drijf. Men kon zich dan ook goed voor stellen wat het verlies van de koeien voor hem betekende! Arie Kepper (de heer M. Moojen) en diens vrouw (mevr. Van der Struys) zorgden bij al die dra ma's voor de nodige lichteffecten Dat men, op elkander kloppend als een tang op een varken, toch trouw naast el kaar in de huwelijksboot blijft zitten, is een bijzonder iets of komt zulks wel meer voor??? Hier was dit mogelijk, doordat beiden die kwaliteiten bezaten, die een uiteengaan volledig verhinder den. Beiden speelden deze kleine rollen natuurlijk met gemak, waar zij wel moeilijker opdrachten tot een goed einde hebben gebracht! Voarts speelden mee mej. Aly Agter als Marijke Kepper, de heer H. C. Prins als veldwachter en dc heer K. Koetzier als verzekeringsagent. Ook hun opel droeg bij tot het grote suc ces. De grimeur heeft eveneens zijn vak manschap gedemonstreerd! Donderdagavond wordt dit stuk we derom opgevoerd. Er ,s dan geen bal. De bezoekers wordt nadrukkelijk verzocht om vóór achten aanwezig te zijn, opdat de buitendorpers de 1 us van elf uur kunnen halen DE KRUIK GAAT ZO LANG TE WATER TOT ZE BREEKT! Dezer dagen is een grote partij narcis sen, die reeds jaren lang in een bos vast stonden, vanwege de Flantenziektenkun- dige Dienst en Keuringsdienst „De Nar cis" opgeraoid en vernietigd. 25 man heeft hier 3 dagen aan gewerkt. Een grote besmettingshaard van nar- cisvliegen is hiermee cpgeruimd. Ook en kele annex gelegen percelen zullen eerstdaags onschadelijk gemaakt wor den. De genoemde diensten hebben thans een einde gemaakt aan de steeds weer herhaalde waarschuwingen. In verschillende bosjes, in percelen weiland en langs kanton treffen we nog meer verwilderde narcissen aan. Al deze hoekjes vormen tezamen ook een door lopend gevaar voor de cultuur. Nu deze diensten een aanvang gemaakt hebben* met het opruimen van haarden van besmetting, zullen na dit grote ook weldra de kleinere hoekjes volgen, waarbij met alleen de gemaakte kosten op de nalatige verhaald worden, maar bovendien nog een flinke boete kan wor den opgelegd. Verwijder deze narcissen dus, voor het le laat is!

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1