De heer Chr. van der Kolk, hoofd van de o.l. school Den Burg gaat Texel verlaten Volksfeest op 5 Mei (Bevrijdingsdag) Eerw. Heer C. B. Termaat nam afscheid van Oudeschild Oud-wethouder Vlaming ten grave gedragen Excelsior gaf twee geslaagde uitvoeringen Stierenkeuring 1951 De Oudeschilder jeugd zong als een lijster De laatste Texelse soldaat komt begin Mei thuis De heer Chr. van der Kolk, sinds 1 Ja nuari 1941 hoofd van de o.l. school te Den Burg, gaat ons eiland op 1 Juli a. s. verlaten Hij is benoemd tot onderwij zer aan de ULO te Sint Anna Parochie (14 km. van Leeuwarden), gemeente Het Bildt. „Het was een grote strijd om „ja" te zeggen, het beviel mij hier altijd uit stekend, er bestond een prettige verhou ding met de ouders en de Texelse volks aard m het algemeen lag mij goed", al dus de heer Van der Kolk Door zijn nieuwe functie opent zich echter meer perspectief to v. promotie op onderwijs gebied. Zeer velen zullen het besluit van de heer Van der Kolk betreuren. Zijn vertrek betekent niet alleen een verlies voor de school zelf. maar ook voor di verse verenigingen, waaraan hij zich met hart en ziel gaf Wij denken aan zijn functie als voorzitter van Het Nut, voor zitter van de Onderwijzersvereniging op Texel, secretaris van de Schoolvoetbal- KIEZERSLIJST Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op 22 Februari 1951 vastgestelde kiezerslijst, zoals deze thans luidt, tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wij zigingen, daarin tengevolge van rechter lijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen aan te brengen. De kiezerslijst is voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage ne- dergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten voor een ieder verkrijgbaar Texel, 2 April 1951 Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester. P BEEMSTERBOER, Secretaris. HET VEGEN VAN SCHOORSTENEN Burgemeester en Wethouders vestigen de aandacht op artikel 173 van de Alge mene Politieverordening, welke luidt „De gebruikers der percelen doen elk hunner schoorstenen ten minste eenmaal in het jaar en wel in de maanden April of Mei vegen Bakkers, smeden en anderen, die an der of meer vuur gebruiken, dan voor huishoudelijk gebruik nodig is, moeten de schoorstenen, welke voor hun bedrijf dienen, iedere drie maanden doen vegen, als in Maart, Juni, Seotember en Decem ber. Van het bepaalde in dit artikel zijn uitgezonderd schoorstenen, welke niet meer dan twee maanden van het verlo pen jaar gebruikt zijn Texel, 2 April 1951. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester. C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. commissie, bestuurslid van Volksonder wijs. Het werk aan de ULO is hem niet vreemd, want voor de heer Van der Kolk naar Texel kwam was hij 2 jaar als onderwijzer verbonden geweest aan de ULO te Schagen. Daarvóór was hij drie jaar onderwijzer te Anna-Paulowna. VIERENZEVENTIG WERKLOZEN Eind Maart telde Texel 74 mannelijke werklozen, 38 hunner waren in de DUW werkzaam. Vorig jaar waren er op het zelfde tijdstip 37 mannelijke werklozen, toen waren 14 hunner in de DUW. Eind Maart waren er 5 vrouwelijke werklozen, vorig jaar op hetzelfde tijd stip niet één. ONDERGRONDS Oosterend. Het iig1 in de bedoeling om het gehele telefoonnet tussen Oos terend en Den Burg onder de grond te brengen. Maandag was men bezig met het verwijderen van de telefoonpalen vanaf Oosterend tot de boerderij van de heer J. Brans De kabel is op dat ge deelte al gelegd NEGENTIG JAAR Mevr. Koorn-Lap, Julianastraat, Den Burg, heeft Maandag 2 April jl. haar 90e verjaardag gevierd. 5626 De op 1 April van kracht geworden Kiezerslijst vermeldt 5626 namen. WAT IS ER TE DOEN? Woensdag 4 April: „De Weg Terug", door toneelclub „De Cocksdorp" in het Gebouw van Chr. Be langen aldaar Donderdag 5 April: „Uw wil geschiede" door Het Masker. Vergadering Bloembollencultuur. Vrijdag 6 April: „De Weg Terug" door toneelclub „De Cocksdorp", in de kapel te Z.-Eierland. Zaterdag 7 April: Kinderzang te Den Burg. Donderdag 12 April: „In naam van het Leven", Russisch filmwerk in „De Oranjeboom". Vrijdag 13 April: Alg. vergadering aandeelhouders N V. TESO. Zondag 15 April: „Zwarte Willem", door toneelvereni ging „St Jan", in Casino. Maandag 16 April: Kampioenschappen biljarten Banden- spel. De Christelijke Muziekvereniging „Ex celsior", Oosterend, heeft Vrijdag en Zaterdag in het Gebouw van Chr. Be langen te Oosterend een uitvoering ge geven. Bij de opening speelde het corps het Wilhelmus. De voorzitter, de heer Jn Daalder liet hierna zingen Ps. 103:1, waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester en mevrouw De Koning. Voorts verwel komde hij in het bijzonder het bestuur van Texels Fanfare Zaterdag woonde het bestuur van VIOS de uitvoering bij, het bestuur van D.E K was verhinderd. Ook het ere-lid, de heer D. Trap, die van de oprichting af, dus 42 jaar lang iid is geweest, werd hartelijk verwel komd. De voorzitter hoopte, dat allen een genoeglijke avond zouden hebben. „Wij van enze zijde zullen onze beste krachten geven, maar het corps heeft de laatste twee maanden enige beste muzi kanten moeten missen en na deze uit voering gaan er weer vier leden ons verlaten om hun plicht jegens het Va derland te vervullen. Hierna speelde Excelsior Courage, een mars van P J. Wiets; Bonne Fortune, ouverture van S. P. van Leeuwen, Zo mers buiten, fantasie van Alb. Meijns; Promenade, mars van P. J. Wiest; Lus trum, mars van Wiest; Les Quatre Ages 'd Homme van Mehut; L' Amitie van O. Naar we vernemen heeft de Feestcom missie van Den Burg een feestprogram ma samengesteld voor de viering van de 5de Mei. de bevrijdingsdag. Die dag valt dit jaar op een Zaterdag. De festi viteiten beginnen met muziek van de to ren. Daarna volgt een optocht met ver sierde fietsen, autopeds, wagentjes en zo voorts, gvoot feest voor de jeugd dus! Om 2 uur namiddags Kinderspelen op de Groeneplaats met tal van attracties en 's avonds om 8 uur Volksspelen! Ook dat zal weer vieugde geven. Zoals gemeld had toneelgroep „Het Masker" aangebo den een stuk voor de kinderen op te voe ren. maar wegens de daaraan verbonden kosten kan de feestcommissie daarvan jammer genoeg geen gebruik maken. Feest vieren kost geld. De kosten wel ke aan kinder- en volksspelen zijn ver bonden zuilen weer uit een te organise ren Etalagefoutenwedstrijd worden be streden. Deze wedstrijd, waaraan natuur lijk weer alle winkeliers van Den Burg zullen deelnemen, zal worden gehouden in de week van 30 April tot en met 5 Mei. Er was keuze uit drie onderwerpen, maar van qc etalagewedstrijd verwach ten de winkels het meeste succes, zo als vorige keer ook is gebleken. Er zul len niet minder dan 12 fraaie prijzen worden uitgeloofd SCHAPENFOKKERS IN AUSTRALIË VERDIENEN GOUD De schapenfokkers, die uit de Oostelij ke steden van Australië naar hun farms terugkeren, njden ih auto's, hebben gro te hoeden op en glimlachen breed Zij hebben daar reden voor, want hun inko mens zijn 'n de laatste jaren tot een fa belachtige hoogte gestegen Een kleine fokker, die voor de oorlog aan de wol van zijn 1500 schapen ongeveer 500 pd. sterling per jaar verdiende, en nauwe lijks genoeg overhield om in het leven te blijven, verdient nu met zijn scheer 10,000 pon 1 per jaar. Toch blijft hij een klein mannetje in de wol: de grote schapenhouders krijgen van hun 15,000 dieren een inkomen van wel 100,000 pond per jaar en de konin gen van he' bedrijf halen nog veel gro ter bedragen. Inkomens van meer dan 200.000 pond per jaar komen voor Een vijfde deel van de opbrengst van de wolverkopen wordt door de regering gereserveerd als voorschot op de inkom stenbelasting. Van alle inkomsten boven de 10,000 pond gaat zelfs drie vierde naar de ontvanger. Toch blijft er nog voldoende over om een weelderig leven te leiden. Na aftrek van belastingen blijft er bij een inkomen van 10,000 pond nog altijd 4400 pond en bij een inkomen van 100,000 pond heeft de schapenfokker nog 26,900 pond te verteren. De stijging van de kosten van het levertèóndefhoüd in Australië schrijft men dan ook voor een deel aan de grote inkomens van de schapenfokkers toe. De Feestcommissie „Vereniging voor Folklore, enz." hoopt, dat de Meierblis weer veel vuur zal doen op laaien. Koninginnedag valt sinds de re gering van Koningin Juliana op 30 April, 't Worden dus tevens vreugdevuren ter ere van de Koningin! GESLAAGD De heren S. Timmer Czn., Oosterend, en A van Brugge, Den Burg, behaalden te Utrecht het diploma Vakbekwaamheid in het Schildersbedrijf. Filsfils en tot slot de mars Altijd Voor waarts van H. Broekhuijzen. Na de pauze werd het toneelstukje „Paul speelt het klaar" door Henk van Hoek, opgevoerd. Paul, een jonge dokter (de heer Th. Medema), heeft met de dochter (mej Riet Bremer) van een zuurtjesfabrikant (de heer Jn. van der Slikke) vriendschap aangeknoopt maar zijn meisje vertelt hem dat haar vader de omgang met hem verboden heeft. Een jong zakenman, een Amerikaan, was door papa uitgekozen als de toe komstige echtgenoot Gelukkig brengt een vriend van Paul (de heer B. Vla ming) redding. Hij geeft zich uit als de verwachte Amerikaan en versiert het zo raar, dat de fabrikant hem de deur uitgooit. Zodoende krijgen ze elkaar toch' De medewerkenden aan dit stukje hadden hun rol onder de knie, het werd dan ook mooi gespeeld De voorzitter, de heer Jn. Daalder, be dankte allen voor hun opkomst en voor hun aandachtig geïïöor. „Paul speelde het klaar, maar Excelsior speelde het ook weer klaar!" Aan het slot liet ae heer P. Bakker zingen de Avondzang, waarna hij voor ging in dankgebed. Ook Zaterdag was de zaal geheel be zet NIEUWE VOORZITSTER Mevrouw Laan werd gekozen als voor zitster van de afdeling Texel van de Bond van Plattelandsvrouwen EEN NIEUW VADERLAND In Maart zijn 17 Texelaars geëmi greerd naar Australië vertrokken de fa milies J. Vlaming, De Cocksdorp, gezin van 4 personen en J. van der Vliet, Den Burg, gezin van 7 personen, naar Canada emigreerde de familie G. J. Thies, gezin van 6 personen. In Maart werden 9 nieuwe aanmeldin gen voor emigratie ontvangen en wel 7 voor Australië en 2 voor Canada Onder deze aanmeldingen bevinden zich 7 ge zinnen. Donderdag heeft de heer Termaat, godsdienstonderwijzer te Oudeschild, af scheid genomen van de gemeente wegens zijn vertrek naar Beverwijk. Hierbij wa ren aanwezig de kerkcraad, het Herv kerkkoor en de leden c'cr Vrij. Chr. Jon gerenvereniging. Namens hen allen werd de heer Termaat een schilderij van Blok van der Velde aangeboden Zondag volgde een officieel afscheid. Na een afscheidspreek van de heer Termaat sprak als eerste de heer C. Kac- zor namens de kerkeraad. Hij liet de 5 jaren, die de heer Termaat hier is ge weest, de revue passeren. Er waren vreugde en tegenspoed, goed en minder goede dingen in deze 5 jaren. Voorts spraken nog Ds. Van Reijen- dam namens het Texelse Theologencon- vent. Ds van Veen, doopsgezind predi kant en Ds. Klijnsma van Oosterend, consulent vcor Oudeschild. Allen ge waagden van de prettige samenwerking met de heer Termaat Tot slot sprak wethouder De Waard een woord van afscheid namens het ge meentebestuur van Texel. De heer Termaat dankte voor de be langstelling Hij prees ook nog de pretti ge samenwerking met de organisten mej. H. Dogger en de heer C de Wijn. Tijdens deze Zondagbijeenkomst was de kerk geheel bezet. De heer Duiver, die zoals gemeld, in de plaats van de heer Termaat tot gods dienstonderwijzer is benoemd, zal op 22 April zijn entreerede houden. BLOEMENHULDE Bij het afscheid van de heer L. van Hoorn (zie voorpagina) werd hem ook nog een bloemenhulde gebracht door de Dertig Polders, de P H. Polder en Pol der Waalenburg. S. V- De Koog. De Adsp. zagen Zaterdag geen kans om een overwinning uit het vuur te sle pen. Ze moesten de puntjes aan Texel laten. De Koog 2 had hetzelfde. Toch nog geen slecht resultaat, heren. Voor a.s. Zondag is één wedstrijd vast gesteld: De Koog 1 uit tegen SVC 2, aan vang half drie. Vertrek zie kastje. S. V. Oosterend. Het le kreeg bezoek van Winkel 3, dat met 10 man in het veld kwam. W. speelt eerst voor de wind Na een paar aanval len van W. le hebben afgeslagen komt O. naar voren, binnen 5 min. staat het 20 voor O door doelpunten van Arie en Klaas. O. blijft steeds aanvallen en met de rust is de stand al 7-0. Na de rust wordt W. geheel teruggedrongen en kan de keeper, hoewel hij zich dapper weert, toch niet voorkomen, dat er nog 12 doel punten bijkomen. Zo eindigt deze wed strijd met 19-0 voor Oosterend. Wie de doelpunten gescoord hebben, zou ik niet kunnen zeggen. Ik hoorde de vorige week zeggen: We zullen het doelbemiddelde een beetje opknappen, maar dat had men toch wel niet verwacht We zullen maar hopen, dat deze wedstrijd geen kwade gevolgen heeft gehad en dat we Zondag a.s. tegen HRC weer eens écht voetballen Texelse Boys-Nieuws. Wegens de slechte toestand van ons terrein, werden alle thuiswedstrijden af gelast. Daarom speelde alleen ons le elf tal zijn uitwedstrijd tegen JVC 1. Dit was een zeer belangrijke wedstrijd voor ons, maar jammer genoeg leverde deze voor ons geen overwinning op. want JVC versloeg de Boys met 2-0, hetgeen ech ter de verhouding niet weergaf. De stand 2-0 was reeds in de 10de minuut be reikt. In de 2e minuut moest onze keeper de bal al uit het net halen, doordat de spil onder de bal door kopte en zodoen de de J-voorhoede een vrije schietkans kreeg, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Het 2e doelpunt ontstond door een botsing van r.-half en spil van de Boys De 1.-buiten van J. kwam daar door in het bezit vin de bal, en op su blieme wijze liet hij de J.-supporters juichen door no. 2 hoog in dc touwen te schieten. Langzamerhand kregen de Boys een veldoverwicht en waren zo doende steeds in de aanval. Maar aange zien voor J. de 2e plaats op het spel stond, trokken zij in de verdediging te- Het stoffelijk overschot van oud-wet houder K. Vlaming is Maandagmiddag te Oosterend ter aarde besteld. Onder hen die de baar volgden, merkten wij op de wethouders De Waard en Hin, oud-raadslid Joh. A. Eelman. de heer Bolt, voorzitter van de Kiesvereniging Nederland en Oranje, de heer J. Tiessen, Directeur van Gemeentewerken en ver schillende personen met wie de heer Vlaming ter behartiging van polderbe- langen nauw had samengewerkt. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door de Weleerw. Heer Ds de Wolf, die uit de Heilige Schrift las 1 Thessalonicenzen 4:13-18. de Heere zelf zal op een teken, bij het roe pen van een aartsengel en bij het ge- klank ener bazuin Gods, nederdalen van den hemel, en zij, die in Christus ge storven zijn, zullen het eerst opstaan; daarna zullen wij, levenden, die achter bleven, samen met hen op de wolken in een oogwenk weggenomen worden, den Heere tegemoet in de lucht, en zo zullen wij altijd met den Heere wezen. Zo dan, vertroost elkander met deze woorden". De troost, zo zeide spreker, is voor ons sterfelijke mensen hierin gelegen, dat wanneer wij in Jezus geloven, er naar de mens de meest onmo gelijke dinger, met ons kunnen gebeuren. Als wij alle dingen van leven en sterven menselijk bekijken, dan ligt er niets in, maar Gods woord zegt: Indien gij in Je zus gelooft dan is het verderf met het laatste, maar op de jongste dag zullen wij uit het verderf worden opgeheven. Door het geloof, dat wij ontvangen als geschenk van God, mogen wij dit aan vaarden en is het ons een zekerheid, dat wij eenmaal herrijzen zullen door Chris tus omdat Hij eerst uit de dood herrezen is. En zo gaan wij, ofschoon aanvankelijk aan verderf prijsgegeven, een heerlijke toekomst tegemoet, indien wij in Jezus geloven. Gelooft u in Jezus? Die God is en Mens werd, Verlosser in deze we reld om ons zalig te maken? Dit is ons tot een troostwoord voor deze dag, dat God de wereld alzo lief gehad heeft, dat Hij zijn Eniggeboren Zcon gegeven heeft, opdat een ieder die in Hem gelooft, niet verderven zal, maar het Eeuwige Leven zal hebber?'. Wethouder De Waard sprak vervol gens namens het Gemeentebestuur Wet houder Vlaming heeft meer dan 20 jaren de gemeente gediend, waarvan ruim 15 jaren als wethouder. Een man met bui tengewone kwaliteiten, een scherp ver stand, een goede visie, een geboren be stuurder. Kenmerkend is, dat hij zijn stempel heeft weten te drukken op het beleid van dc gemeente. Ik denk hierbij o.a. aan zijn samenwerking met wijlen wethouder R P. Keijser om te komen tot opnenting van de T.E.M. Als be stuurder van een openbaar lichaam kent men zijn momenten van hoogtepunten en teleurstellingen, van lofprijzingen en afkeuringen, bejubeling en critiek. Dit is ook wethouder Vlaming niet bespaard, maar als Overheidsdienaar kon hij zich er boven stellen, ging hij zijn eigen weg, gesteund door eigen overtuiging en le vensbeschouwing. Hij heeft zich gegeven met zijn gehele persoon, werkkracht en visie. Mogen de nabestaanden tot troost zijn, dat hij zich gegeven heeft voor de gemeenschap''. Namens dc familie dankte Ds. de Wolf voor de belangstelling. Diep onder de indruk verliet men de dodenakker. Wethouder Vlaming, rust zacht VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 26 Maart tot 1 April '51: 251 kg bot; 1018 kg garnalen;20 kg ka beljauw; 1201 kg schar, 5445 kg schol; 760 kg vispuf, 20019 kg zeesterren; 211 kg tarbot; 1785 kg tong; 221 kg wulken: 3804 kg wijting, 389 Kg kruikels; 3 kg zalm. HERRIJZEN De herbouw van de zomerhuizen „De Blinkert" en „De Golfzang" is door Dr. J. N. van der Horst, Erven R. D. Keij ser en Erven A. G. Bakker opgedragen aan de fa. Wed. I Volgt, Den Burg. ESPERANTO IN BRAZILIË De Braziliaanse Esperanto-bond ont vangt geregeld subsidies van de rege ring. In Pernambuco worden thans Es- peranto-cursussen gegeven aan (in totaal 19) aan de universitaire instellingen. De gemeenteraad van Sao Paulo heeft Espe ranto als leervak ingevoerd op het plaat selijk Handelsinstituut. Maandagmorgen werd op het terrein achter Huize „Irene" te Den Burg de jaarlijkse Stierenkeuring gehouden. Voor deze keuring bestond bij de Texel se rundveefokkers weer vrij veel be langstelling. Van de 4 aangegeven 3-j. en oudere stieren was geen enkele ter keuring aan wezig. Deze dieren zur op 2-j. leeftijd definitief gekeurd en behoeven daarna niet weer ter keuring te verschijnen, doch kunnen ter voerkeuring worden aangeboden voor de Centrale Keuring te Alkmaar. Dit jaar zal oeze keuring wor den gehouden op Vrijdag 20 April. Verder waren aangegeven 4 2-j. stie ren. Aanwezig 3 stuks. Definitief goed gekeurd voor N.R.S. v/erd de stier Bon- te's Adema, eigenaar Wed. D. Huisman en gefokt door wed. D N. Mulder, Wie- ringen. Deze stier behaalde voor Alge meen Voorkomen ben 79 punten. Een typische goedgelijnde stier welke in de benen iets sterker en de bovenbouw iets breder kon zijn. Hij werd goed voorge leid en was zeker de beste stier van deze keuring. Voor N.K. werden goedgekeurd: Aukje's Adema 3, van wed W. Roeper en Tjitske's Adema van wed. J. Zoete lief. Eenjarige stieren. Aangegeven 13 stuks. Aanwezig 12. Voor N.R S goed gekeurd Wileo, eig. T. Haarsma. Dit is een in Friesland gefokte stier welke voor alg voork. bbehaaide. Tijdens de keu ring veranderde deze stier van eigenaar daar hij werd aangekocht door de heer Th. Rutten. Voor N.H. werden goedge keurd 7 stuks nl. Tjitke's Melle, eig. P Dros Bzn. Pietje's Leopold, eig idem Adema van Nel 14, eig. K. Tjepkema Bakker's Leopold, eig. R. Eelman Jetske Jan eig. Joh. van Maldegem Lena's Melle, eig. P. C. van Exel Melle van Breda 107, eig. C. de Wit. Voor P werden 4 dieren goedgekeurd, nl. Leo, eig. C. Roeper Mzn. Kees Melle 2, eig. S. v. Egmond Dicke's Athleet, eig. C. Koorn Inna's Leopold, eig. C. Jongejan Voor Texel geen slechte keuring, daar geen enkele stier werd afgekeurd. Dit in tegenstelling lot andere jaren. Wel wa ren enkele stieren nu niet bepaald in een keuringsconditie, terwijl ook het toi let nog wel eens wat te wensen overliet. Hoe een scie- behoort le worden voorge leid kon ook geconstateerd worden en dus voor een volgende keer_kan daar re kening mee gehouden worden. Van de 12 1-jarige stieren waren er 8 op Texel gefokt Hiervan hadden vier Melle en 4 Leopold van Blokland tot va der. Al was er op deze 8 dieren nog wei iets aan te merken, toch een bewijs dat er door deze K.I.-stieren meer unifor miteit in het jongvee is waar te nemen. Hieruit voigl, dat ook de te gebruiken K.I. stieren van zeer goede kwaliteit moeten zijn Ondanks het feit. dat de K.I. nog in de kinderschoenen staat op Texel en de grote verscheidenheid van het vrouwelijk fokmateriaal is er toch reeds een vooruitgang waar te nemen. Voor de Texelse veehouderij een stimulans in deze richting verder te werken. De keuringscommissie werd gevormd door de heren C Kroon, inspecteur N.R. S., A. IJff en H. W. Jimmink. Arbiter Ir. L. de Vries. Mevrouw Room-Wilkeshuis heeft haar werkzaamheden op het gebied van de kinderzang ook uitgebreid tot Oude schild. Een groot aantal kinderen volgen haar zanglessen Er zijn peuters bij van 4 jaar oud. Zondagmiddag gaf mw. Room met haar leerlingen een uitvoering in Het Eigen Gebouw De za-il was goed bezet. Eerst kwamen de jongste kinderen aan het woord en het was verwonderlijk wat mw. Room met dit jonge goedje heeft bereikt. Sommigen waren echter kennelijk onder de indruk van het grote aantal toeschouwers De tweede groep van 6-10 jaar had uiteraard al meer vorderingen gemaakt. Er werd leuk gezongen. De derde groep van 10 jaar en ouder had enkele zeer leuke nummertjes, o.a. de Klompendans, waarbij de jongens al lemaal een Volendammer costuum droe gen, Het lied van de Sneeuwklokjes en De geleende Koekepan. De bezoekers, hoofdzakelijk ouders en familieleden der kinderen hebben een prettige middag gehad. De kinderen kre gen na afloop een lekker gebakje, zodat die ook in hun sas waren. De heer J. Dros dankte mw. Room en mw. A. v.d. Meulen-Flcns, die op de pi- rug en bleef er 3 man als voorhoede over. Dat was voor de Boys noodlottig, want er was voor onze jongens geen doorkomen aan. Van alles werd gepro beerd, maar J. wist stand te houden en toen de goed leidende scheidsrechter het eindsignaal gaf, was JVC overwinnaar van deze sportief gespeelde wedstrijd. Zondag gaat Boys 1 bij Hugo Boys op bezoek. Supporters gelieven zich vroeg tijdig bij de secretaris op te geven. ano begeleidde, voor de vele uren, die ze aan de studie met de kinderen hadden besteed. „We bewonderen u om wat u met onze kinderen hebt bereikt en we hopen, dat u het volgend seizoen met de zang zult doorgaan", aldus de heer Dros, die de dames hierna als blijk van waar dering een doos lekkere kersenbonbons aanbood. Begin Mei komt de laatste Texelse soldaat uit Indonesië thuis. Het is Tinus Langeveld, uit de Binnenburg, die reeds onderweg is naar Holland. Er zijn thans nog twee Texelse jongens onderweg: Aart Slegh en IJs. Kikkert, van Den Hoorn, die 2 April met de New-Australia uit Surabaja zijn vertrokken. Gijs Os kamp zit op het ogenblik nog in Djarkar- ta, maar hij schreef ons d.d. 28 Maart, dat hij Indonesië op 5 of 6 April, dus morgen of overmorgen, gaat verlaten en wel per vliegtuig. „Dat wordt dus een snelle thuisvaart na de vele misrekenin gen" schrijft hij. In totaal hebben ruim 90 Texelse jon gens hun dienstplicht in Indonesië ver vuld. Daar is gevochten, daar waren sluipschutters, daar loerde de dood langs weg en woud. Sommige jongens wer den gewond of werden door een vrij ern stige ziekte aangetast, maar ze zijn alle maal behouden thuisgekomen. Daarvoor mogen wij wel zeer dankbaar zijn, want in dat verre land staan zeer vele krui sen Welkom in het Vaderland, jongens!

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2