Sport op Texel OPOFFERING In naam van het leven Jeugdrubriek Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika S. V. Texel. Het was voor Texel een geluksdag. Niet alleen doordat ze zelf 'n lastige klip op het onbespeelbare terrein van West friezen kon omzeilen, er werd nl. met 2-1 gewonnen, maar ook doordat ZAP in Alkmaar van RKAFC met 0-5 ver loor, zodat Texel mede kampi- oenscandidaat is geworden. Nu is het zaak om zich terdege te realiseren, dat we nu werkelijk de kans in eigen hand kunnen houden en daarvoor te wer ken moet nu meer dan ooit een erezaak zijn van onze le elftal-spelers. Reeds a.s. Zondag in onze allerbelangrijkste wed strijd tegen Watervogels, zal een be langrijke stap na$r de begeerde titel kun nen zijn, dus Texel 1 op je post en vol vertrouwen aan de slag om deze strijd te winnen. Zoals reeds gemeld, was het terrein van Westfriezen van dermate slecht ge halte, dat de scheidsrechter het terrein wilde afkeuren. Omdat we er toch een maal waren werd er ge..modderd. Kees opende de score en Piet Eelman zorgde voor no. 2. Doordat Wim nog niet van de partij was en ook Niek nog niet beschikbaar, moest er nog naar de juiste opstelling gezocht worden. Voor de rust klopte het nog niet helemaal, maar daarna ging het beter. Westfriezen heeft best partij gegeven, zodat we wel tevreden mogen zijn. Menigeen dacht aan een Aprilmop, toen de uitslag ZAP bekend werd Jammer, dat Texel 2 in Schagen van SRC 2 verloor. Het was spannend, het geen de uitslag 4-3 cok wel laat ver moeden. Toch nog doorbijten, lui, er moeten nog een paar punten bij, want jullie zijn rog niet veilig en je zult in de eerste plaats 2e klasser moeten blij ven en in een volgend seizoen vechten voor promotie. Texel 3-De Koog 2:4-1. Onbegrijpelijk, dat bij een thuiswed strijd 2 spalers zonder afbericht wegblij ven. Zo stond ons 3e dan met 9 man en met de wind mee konden we niet eens veel verwachten, maar T. 3 was niet van plan zich weg te laten spelen. Jan Kerk hof hield woord en opende de score ter wijl Bertus er nog voor de rust 2 aan toevoegde. Na een lange rust werd be gonnen, bal en veld spekglad van de stortbuien en nu met 8 man en tegen wind in, maar er werd stand gehouden, terwijl in laatste instantie Jan de Beurs behoorlijk op zijn post stond en op tijd wist in te grijpen Bij een T-aanval werd binnen hei beruchte gebied een straf schop veroorzaakt welke door Ronke keurig wer:i benut. R.-buiten Kerkhof had voor De Koog succes met een ver schot dat van richting veranderde. Texel C won van De Koog A met 7-0. Dat ging weer gesmeerd, jongens! S.V. De Cocksdorp. De adsp.-wedstrijd werd afgelast en daar ook het 2e vrijaf had, speelde alleen het le, thuis tegen W.Waard 2. Als om even voor drie uur de heer De Graaf laat door G. (Nadruk verboden). rK. 39. Maar, door het mooie uitzicht, dat hij gedurende zijn luchtreis had, was hij gauw over de eerste schrik heen. En toen hij eindelijk boven kwam, en daar zijn vrienden weer zag, was hij de ko ning te rijk. „Kiekeboe!" riep hij, „daar ben ik weer!" Net had hij evenwel kie keboe gezegd, toen hij asgrauw werd van schrik. Daar kwam de beer weer aan hollen! FEUILLETON 1.) Dringend stroomden de meisjes door de niet al te brede deur van het meisjes lyceum in de tuin, die zich in de prille voorjaarszon lag te koesteren. De school bel had de ochtendpauze ingeluid en al deze meisjes, de kleinen, de opgroeien- den, en de ouderen, wilden zo lang mogelijk van de karige tien mi nuten genieten De tuin was als een bloeiende weide met al die lichte jur ken en in honderd nuances gekleurde meisjeshoofden. Op en neer, paarsge wijs, in grotere groepen, druk babbelend nog vervuld van de gebeurtenissen van het laatste lesuur, wandelden, slenteren den, drentelden zij door elkaar Honder den stemmen werden tot één stem, de stem van de jeugd, van de lente. En ei genlijk was het, alsof hier in de tuin van dit grote schoolgebouw, tussen de meisjes van tien tot achttien, geen leef tijdsverschil bestond. Het gemeenschap pelijke dak. waaronder haar kennis en vaardigheid voor het leven werd bijge bracht, scheen haar allen op gelijke wij ze te vormen. Zolang zij Mier waren, stond de tijd voor haar allen op gelijke wijze stil. Toch was het de vier meisjes, die arm in arm, als een bont snoer, door de tuin slenterden, aan te zien, dat zij de school spoedig zouden verlaten. Er was iets in haar trekken, haar houding, dat er op wees, dat zij zich in dit schoolmilieu niet meer recht thuis voelden. Ook haar beginnen is het terrein uitstekend be speelbaar, maar een sterke wind waait van doel tot doel. S kiest voor de wind en direct wordt het W-doel onder vuur genomen. Maar gedoelpunt wordt er voorlopig niet Steeds gaat de bal te hard voor de wind. W. wordt met de rug te gen de muur gedrukt. Maar als Peter zich ook gaat. meten met de W.-defensie, neemt S. de leiding. Van grote afstand scoort onze spil: 1-0. Spoedig wordt het 2-0 Rust. Tegen ieders verwachting is het S. dat tegenwind ir« na de rust de toon aan geeft. Mooie open aanvallen worden op het W-doel ondernomen en na 5 minu ten spelen is het 3-0 Dan moet het spel onderbroken worden door een fikse re genbui. Hierna wordt weer met goede moed begonnen. Het terrein is uiterst glad geworden. Mede hierdoor wordt er door beide ploegen iets forser gespeeld. W. zet alles op alles maar verder als een lage schuiver, die corner gewerkt wordt, komen de gasten niet. De achterhoede zit er goed in en verplaatst het spel weer naar de andere zijde. Nadat nog 2 doel punten zijn gescoord komt het einde van deze modd^rwedstrijd, die door S. is ge wonnen met 5-0. De heer De Graaf leid de rustig en hield de touwtjes goed in handen. Zondag: Helder 4-SVC 1; SVC 2-De Koog 1. Adspiranten vrij. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 30 Maart: A.: S. Ros-S. Bakker 2—0 B.: W. J. Boon-J. P. Stam 2—0 Jb. v. Lente-P. Jansen 02 C.: B Leen-Jac. v. Heerwaarden 20 A. Vinke-J. N Rijk 02 N. de Graaf-P. Bakker 20 P. Bakker-N. de Graaf 02 H. Gomes-D. Witte 0—2 Kampioenschap Den Burg. J. Vonk-P. Kooij 20 G. Dros-D. Lap 0—2 HANDELSREGISTER Het Handelsregister meldt de volgen de opheffingen: J. C. Roeper, Texel, We verstraat 96. Meubeihandel. J. Jongeiijk, Texel, Oudeschild 425. Handel in rieten meubelen, manden, enz., kruideniersbednjf en kleinhandel in klompen en scheepsben., kleinh. in tot verbr. bereide tabak. A. C. Rab, Texel, Den Burg, Wever straat 1, Schoenhandel. Inschr ambtsh. doorgehaald. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. tot en met 29 April 1951: Op werkdagen: Van Texel: 5.30; 6.25; 7,50; 11,50; 14,50; 17,55. Van Den Helder: 6,30, 8.15; 10,30; 13,20; 16,20, 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen Van Texel: 7,50; 11,50, 17,55; Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. ROTMAN. 40. Brrr! De andeven lieten floep, het touw los en gingen er van door! Daar hing kapitein Klakkebos nu, aan de rand van de diepe afgrond, terwijl de beer zich woest grommend gereed maak te, om hem te verslinden! En reeds voel de de arme man de grond onder zijn vingers losraken. kleding had reeds een persoonlijker noot dan hier anders gebruikelijk was. Maria, die kennelijk het onwillkeuri- ge middelpunt van deze kleine groep vormde, zei plotseling midden in een onbelangrijk gesprek: O, kinderen, ik voel me zo ellendig, wanneer ik aan het examenwerk denk! Want drie dagen geleden hadden de leerlingen van de achtste klasse van het meisjeslyceum haar schriftelijke eind examen gedaan en het mondelinge exa men zou over enkele dagen volgen. Lore, een slanke, grote blondine met een levendig gezicht, en een fijne, ge voelige mond, die aan het gezicht steeds een andere uitdrukking kon geven, zei met een bijna tragische zucht: Spreek me niet van het schriftelijke examen, Maria. Want bij Melpomene, ik heb er niets van terechtgebracht. Ik zal mijn engagement moeten aanvaarden zonder het daarvoor vereiste eindexa men te hebben. Lore had gedurende de laatste twee jaar naast het lyceum tevens de drama tische cursus aan het conservatorium gevolgd en kon zelfs reeds op eeen con tract aan een zomertheater bogen. Irmgard, die blijkbaar wat ernstiger van aard was dan haar vriendinnen, vroeg aan Maria: Hoe heb je die cirkelvergelijking opgelost? Maria lachte. Principieel verkeerd. Dat is het enige wat ik er van kan zeggen. Irmgard wendde zich nu tot de naast ROTKREUPEL BIJ SCHAPEN OP HET EILAND TEXEL. (Slot). De praktijk leert, dat oude schapen, die rotkreupel hebben gehad, in hun laatste levensjaren soms smetstofdrager kunnen blijven, zonder dat klinisch waarneembare verschijnselen aan de dag treden. Op Texel werd door mij meerdere ma len waargenomen dat bedrijven, waar nimmer rotkreupel had geheerst, plotse ling ernstig besmet werden door de aan koop van een of meer zgn „ouwe-mok ken", dat zijn afgemolken schapen, die afkomstig waren van bedrijven, waarop één of meer jaren geleden de ziekte is voorgekomen, en welke bedrijven na de behandeling der zieke en verdachte die ren gezond waren verklaard en waar sindsdien ook nimmer meer enig ver schijnsel van rotkreupel werd waarge nomen. Met deze mogelijkheid houdt ie dere fokker rekening bij de aankoop van schapen van andere bedrijven. Bij mond- en klauwzeer treedt in de allereerste plaats een algemeen ziek- zijn op, waardoor de schapen gedurende de eerste dagen plat tegen de grond liggen. De dieren grazen noch herkau wen Treedt het mond- en klauwzeer tijdens de lamperiode op, dan neemt men een massale sterfte van de pasgebo ren lammeren waar. Kleine blaartjes op de tong en aan de binnenlipvlakten kan men waarnemen, echter lahg niet altijd; ZITTING CONSULTATIEBUREAU. De eerstvolgende zitting van het Con- sultatiebuieau voor Zuigelingen is be paalt op HEDEN, Woensdag 4 April. Voor buiten Den Burg 1,30 tot 2,30 uur, voor Den Burg van 3 tot 4 uur. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water. 4 April 8,16 en 8,55 5 April 8,54 en 9,23. 6 April 9,29 en 10,05. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 26 tot 31 Maart werden aange voerd 115,631 stuks eieren. De prijs per kg aan de pluimveehouders f 1,80. Vorig jaar werden in dezelfde periode aange voerd 107,950 stuks. Prijs per kg bedroeg toen ook f 1,80. Het veidere verloop voor de komende weken moet worden afge wacht. DAMCLUB OOSTEREND Dinsdag 27 Maart hield Damclub Oos terend haar laatste bijeenkomst Over 't afgelopen seizoen werden wel enige mooie resultaten geboekt, maar over het algemeen was het spel van de Oosteren- ders teleurstellend. Het bleek, dat drie spelers de volle buit uit de Eilandcom petitie hadden behaald. Het waren de heren Jb. Visman, Jn. Trap en J. B. v Zon, die alle hun partijen hadden ge wonnen. De club eindigde op de derde plaats, wat behoorlijk genoemd kan worden. De onderlinge competitie bracht het afgelopen seizoen niet veel spanning. Kampioen van de club werd met grote voorsprong de heer Jb. Visman, die vanaf de oprichting der club regelmatig het kampioenschap heeft behaald Het geluk te alleen de heer J. G Vlaming hem de ze keer een nederlaag toe te brengen. Het is te hopen, dat volgend seizoen eni ge nieuwe leden zich aanmelden, daar het er anders donker voor de club gaat uitzien Er zijn aan Oosterend nog heel wat goede dammers, die nog geen lid zijn van de cluo. Komt, mannen, treedt toe, als de club weg is is het te laat! Aan het slot van de laatste clubavond bedankte de heer P. S Kuiper met eni ge welgekozen woorden de heer Bakker voor het beschikbaar stellen van de zaal en de moeite die de heer Bakker steeds voor de club heeft gedaan, waar wij ons gaarne bij aansluiten. Hier volgt de stand van de onderlinge competitie: 1. Jb. Visman 44 punten; 2. Jn. Trap 34 pt.; 3. !I. Mulder 34 pt.4. A. Bakker 33 pt.; 5. J G. Vlaming 32 pt.; 6. J. Me- chielsen 31 pt 7. W. at Rooij 24 pt.; 8. Jb. Breman 23 pt 9 Jb. Eelman Gzn 22 pt.; 10. C de Kort 15 pt.; 11. P. S Kuiper 11 pt.; 12. J. de Zwart 11 pt.; 13. D. Trap 11 pt.; 14. J. B. v. Zon 8 pt. haar lopende „Platti"- En jij, blokker, jij bent natuurlijk voor geen examen ter wereld bang, niet? Platti, klein, nietig, bijziende, met een donker, verschrikt gezichtje, heette in werkelijkheid Sophie Plattner; maar al van de eerste klas werd zij Platti ge noemd en niemand wist eigenlijk, of het een vriendelijke bijnaam of een teder verkleinwoord was. Zoals men trouwens helemaal weinig van de kleine Platti wist. Er was slechts algemeen van haar bekend, dat zij gedurende de acht jaar van de cursus steeds de eerste van de klas was geweest, zonder eigenlijk wer kelijk een „blokker" geweest te zijn, maar goedig, hulpvaardig voor haar me deleerlingen, zonder zich op haar knap heid te laten voorstaan Op Irmgards ta melijk agressieve vraag antwoordde Plat ti slechts met de eenvoudige opmerking: Och, je weet immers nooit hoe je zo'n examen aflegt. Maria, wier mening in deze kleine vriendinnenkring en trouwens in dc ge hele achtste klas, heel belangrijk was, nam het voor Sophie op. Laat Flatti met rust! Wanneer we maar half zoveel geblokt hadden en een kwart van haar verstand bezaten, zou den wij ons van geen enkele vergelijking iets behoeven aan te trekken. Deze mening maakte kennelijk indruk op de overige vriendinnen En zij knikten een beetje schuldbewust, een beetje on gerust over hetgeen de volgende dag zou brengen. Maria en Platti waren al zoveel jaren dit is ook het geval met blaartjes rond om de kroonranden. Bij het optreden van deze ziekte ziet men als karakte ristiek symtoom een stijve gang aange zien in de regel alle benen tegelijk wor den aangetast. Na enkele weken treedt vaak ontscnoening op waardoor de die ren wekenlang stijf blijven. Bij rotkreupel ziet men van al deze verschijnselen niets. Het enige feit, dat tussen beide ziekten een verband zou kunnen leggen is, dat schapen, die mond en klauwzeer hebben doorstaan, vat baarder zijn voor rotkreupel dan dieren, die gezond gebleven zijn. M.i. moet dit worden toegeschreven aan de slechte conditie waarin de hoornschoen na mond- en klauwzeer nog maandenlang kan verkeken. Wat de behandeling van het rotkreu pel betreft moet opgemerkt worden, dat het verstandig is de 2ieke dieren onmid dellijk van de verdachte te scheiden. Doen zich onder de verdachte schapen weer ziektegevallen voor, dan moet men deze dieren direct bij de zieke koppel brengen. Alle dieren, zieke zowel als verdachte, moeten lege art is besneden worden; d. w.z. alle losse hoorn moet verwijderd worden, terwijl de gezonde hoorn glooiend in de keratogene membraan moet overgaan. Bij deze behandeling moeten bloedingen worden voorkomen. Alle dieren, zieke zowel als verdachte, moeten een medicamenteuze behande ling ondergaan. De verdachte dieren moeten één maal per week worden behandeld. Wanneer men deze behandeling nauwgezet uit voert en daarnaast de nessen ontsmet met een 3 pct.-ige creoline-oplossing, of wanneer de weide als bodem fungeert de nes verplaatst zoals dat eveneens met de dammen moet geschieden, dan kan men in de regel binnen 14 dagen de kop pel als genezen ter secretarie van zijn gemeente aangeven Behalve dat zal men de dammen van de aangrenzende weiden moeten voorzien van dubbele hekken, welke op een afstand van 1 me ter van elkaar worden geplaatst, opdat gezonde koppels niet besmet zullen wor den door zieke. Behandeling onder ver band is uit den boze; het is omslachtig, kostbaar en bovendien verkeerd. De be handelde hoefjes zullen onder invloed van de buitenlucht het snelst genezen. Voetbaden worden op Texel nimmer toegepast Het is noodzakelijk de hoef jes direkt na de chirurgische behande ling krachtig in te smeren en dit is bij gebruik van voetbaden niet mogelijk. Zoals ik reeds opmerkte kan men bij lammeren volstaan met het insmeren van de tussenklauwhuid; hiervoor is een 5 pct.-ige kopersulfaatoplossing zeer ge schikt. Treedt de ziekte tijdens de lamperiode op, dan moet het stro uit de schuur wor den verwijderd en na ontsmetting der schuur door nieuw vervangen worden. Het gebruikte stro moet worden ver brand Muren en hekken in de schuur moeten met een -3 pet., creoline-oplossing v/orden ontsmer. Het besnijden en insmeren der dieren dient te geschieden dooi een deskundi ge, die op dit gebied ervaring heeft op gedaan Hier ligt een taak voor de Ge zondheidsdiensten. 'I Zou zeer gewenst zijn, dat door deze Diensten opgeleide personen zich met dit werk gingen be lasten. Wanneer de veehouder de ver plichting werd opgelegd van het voor komen van rotkreupel onder zijn wol vee tevens aangifte te doen bij de Ge zondheidsdienst zijner provincie, dan zal deze Dienst voortdurend op de hoogte zijn van de voorkomende gevallen. De behandeling dezer ziektegevallen zou dan in handen gelegd kunnen wor den van door de Gezondheidsdienst op geleide personen. De veehouders zullen een geringe vergoeding per schaap moe ten betalen, doch zij zullen spoedig er varen dat dit geld goed besteed is. Het rotkreupel is een ziekte, die be langrijke economische schade veroor zaakt en die alleen met succes te be strijden is wanneer de chirurgische be handeling vakkundig plaats vindt. De dierenartsen missen hiervoor de tijd; de eigenaars-veehouders verstaan de kunst niet. In de regel gaan de schapen na een door de eigenaar uitgevoerde behande ling meer achteruit dan vooruit. Wettelijke maatregelen zijn voor een doelmatige bestrijding van het rotkreu pel onmisbaar. door een hechte vriendschap verbonden Ofschoon Maria door haar hoogst mid delmatige prestaties op school in geen enkele betrekking tot de eerste van de klas stond en zij ook buiten de school maatschappelijk weinig gemeen hadden, ondervond Maria bij alle mogelijke gele genheden var» Platti een cntiekloze, on zelfzuchtige vriendschap, die eigenlijk een soort verering was. Platti, het dooi de natuur weinig verwende schepsel, gaf al haar liefde, al haar tederheid, haar hele rijke, innerlijke leven dat geen ande re uitweg had, aan Maria Holst. De klas wist dat, lachte er wel eens om. maar in het algemeen werd Maria om deze gren zeloze voorliefde van de eerste klas erg benijd. De handige Lore ging snel op een an der thema over Voor Latijn ben ik niet bang. Ik heb op Virgilius geblokt tot ik bijna mijn verstand kwijt was en inderdaad 'neb ben we hem gekregen. Maar wanneer Riggenbach Tacitus in plaats van Virgi lius gegeven had, had ik op mijn papier moeten schrijven: ik kan mij tot mijn spijt niet met Tacitus bezighouden, daar ik hem niet mag. Het grapje ging cr in, hoewel het he lemaal niet aardig was. Maar Lore werd door de klas nu eenmaal beschouwd als 'n komende ster aan c'e dramatische he mel, en allen wedijverden er kameraad schappelijk in, haar te laten merken, hoe knap zij was Want in de bewondering van Lore's toneeltalent mengde zich de trots, dat dit talent in zekere zin in haar FILMNIEUWS. Het is niet de eerste maal, dat we ook op Texel kennis kunnen nemen van een product der Russische cinematografie. Wie herinnert zich niet Eisensteins „Pantserkruiser Potemkin"? En na de bezetting de documentaire „Eén dag van oorlog in de Sowjet-Unie", de verzets- film „De regenboog" (regie Donskoj) en de vooroorlogse film Professor Mam- lock", vervaardigd door de regisseurs Wolf, Minkien en Rappaport. Deze film was gericht tegen de door de Duitse na zi's gezaaide rassenhaat. Alle films van een hoog kunstzinnig gehalte. De film „In naam van het Leven" on der regie van Zarchi en Heifetz op een scenario van Gabrilowitsj, welke eerst daags door de Vereniging Nederland U S.S.R. op Texel vertoond wordt, is van 'n geheel ander genre. Het handelt over de pogingen van een aantal Sowjet-chi- rurgen om een methode te vinden tot het genezen van verlammingen door het invoegen van dierlijk weefsel. Het pro bleem is aan de werkelijkheid ontleend en het is zodanig behandeld, dat wij niet slechts geboeid worden maar ook ver rijkt. Dit laatste vooral, omdat wordt aangetoond, dat kennis gepaard moet gaan met karaktervastheid en doorzet tingsvermogen. Het vraagstuk van het genezen van verlammingen langs bo vengenoemde weg is inderdaad door de chirurgen der Sowjet-Unie opgelost. De moeilijkheden van drie hunner, van wie er tenslotte één slaagt, worden ons hier voor ogen gebracht. Eén der onderzoe kers, Rozdjestwensky, wordt vertolkt door de vermaarde Oljc-g Zjakof. Hij is echter de man, die een ernstige fout maakt (geen technische maar een more le). Degene, die doorzet is Pjetrof en hij wordt op fenomenale wijze uitgebeeld door de acteur Gogrjakof. Ondanks mis lukkingen, ondanks miskenningen van de zijde van zijn vrienden, 'boekt hij tenslot te succes. De film is een met geestdrift gevoerd pleidooi voor de vasthoudend heid en de zelfverloochening van de man van wetenschap en voor de weten schap zelf. Wie van een werkelijk goede film houden, worden aangeraden deze rol prent niet te missen Nr. 93. ANNIE EN PETER VERTELMAN Zij wonen in de Weverstraat 55, Den Burg. Peter is Vrijdag, 6 April a.s. jarig. Hij wordt dan 7 jaar. Hij gaat naar de grote school, maar als hij vrij is, helpt hij zijn vader en. zingt dan uit volle borst „Daar komt Jan de Groenteboer aan met zijn grote wagen!" Is het niet, Peter? En daarop zing je natuurlijk van- „Daar zijn de appeltjes van oranje weer!"? Veel plezier, Vrijdag! Annie viert Maandag 21 Mei haar zes de verjaardag. Zij gaat naar de Bewaar school, waar ze het heel fijn vindt. Giste ren is de school weer begonnen Dat de vacantie vooibij is vind je zeker niet erg, hè? Want Maart heeft weer geducht zijn staart geroerd en April deed Zondag en Maandag weer helemaal zijn eigen wil' We horen, dat je al weken lang aan moe der gevraagd hebt of je ook in de krant mocht. Natuurlijk en dan samen met Pe ter, want eén alleen is maar verdrietig zoals het bekende liedje al zegt. Ook lezen we, dat je altijd fijn met je vrien dinnetjes speelt Haal jc hart maar op. Een prettige verjaardag toegewenst. klas ontdekt was. en wel ter gelegen heid van de traditionele schooluitvoe- nng van de zevende klas, waarbij Lore Jeanne d'Arc van Schiller gespeeld had. Sedertdien werd zij ook wel de „Heilige Lore" genoemd, ter herinnering aan die gedenkwaardige avond. Maria haalde de schouders op. Och, Latijn, wiskunde of Duits? Blijft mij allemaal gelijk. De hoofdzaak is, dat ik mijn veertig punten bij elkaar krijg Wanneer ik dan eenmaal analyste ben, vraagt toch geen mens meer naar het raakpunt van een cirkel. En met de Latijnsche syntaxis kun je in het la boratorium ook niet veel beginnen. Jij hebt je veertig punten! merkte Platti op, en het klonk overtuigd In wiskunde ben je zelfs beter dan de an deren. Maria lachte. Dat moet je Lo eens vertellen. „Lo" noemden de meisjes dr. Wal ter Lorenz, haar wiskunde-leraar. En hij was de leraar, met wien de meisjes zich het meest bezighielden. Hij was haar dat was het*algemene oordeel „on sympathiek". Wanneer men haar allen de rij af gevraagd zou hebben, waarom zij juist dr. Lorenz antipathiek vonden, zou geen van haar een goed antwoord hebben kunnen geven. Hij bevond zich op de leeftijd, die meisjes van achttien met meer als jong beschouwen, doch die ook niet buiten de kring van haar be langstelling ligt. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4