Bloemencorso Huishoudelijke ziekenverpleging I LMMIitWS Onder de pomp Faillissement 'n Cadeautje Permanent Bond v. Plattelandsvrouwen Voordracht avond net energiek persoon De Koog en de Dennen niet venten. 8000 kg rode star pootaardappelen verse 2-jar. Koe DE DOKTER FEEST KOGER JEUGD De leerlingen van de o.l. school te De Koog hebben Donderdag 19 April a. s. een feestavond in het Badhotel. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Woensdag 18 April as. houdt het Con sultatiebureau voor Zuigelingen weer zitting. Voor buiten Den Burg van 1,30 tot 2,30 uur. Voor Den Burg van 3 tot 4 uur. TELEVISIETOESTEL GEWONNEN De heer C Keijser Hzn., Kogerstraat, Den Burg, heeft een televisietoestel ge wonnen. Dit apparaat was een der prij zen, verbonden aan een door het dag blad „De Telegraaf" uitgeschreven re bus. NUTSSPAARBANK Gedurende het le kwartaal van 1951 werd aan het bijkantoor van de Nuts- spaarbank alhier ingelegd f29,733,23, terugbetaald f 1,816,87. Eind Maart be droeg het tegoed f27.916,36: eind Fe bruari f 20,852,90. VOORDRACHTAVOND Op uitnodiging van de afdeling Texel van de Bond van Plattelandsvrouwen zal Marijke Jonker uit Amsterdam (dochter van de Alkmaarse dirigent Corn. Jonker) Dinsdagavond in Hotel Texel een voor drachtavond verzorgen. (Zie ook adv.) KLEUTERS WERDEN DOORGELICHT Doordat een der leerlingen van de Ou deschilder Kleuterschool lijdende bleek aan tbc, zijn alle kleuters Donderdag uit voorzorg te Den Helder doorgelicht. Naar we vernemen zijn bij dat onder zoek geen nieuwe gevallen aan het licht getreden. SCHAPENFOKDAG Schapenfokdag 1951 is vastgesteld op Maandag 3 September. Opgave onder vermelding van de juiste nummers minstens 1 maand van te voren bij het Secretariaat van het Texels Schapenstamboek, Landbouw- huis, Alkmaar. NIEUWE LERARES Naar we vernemen is mej. A. van der Veer, te Middenmeer, met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot lerares aan de Landbouwhuishoudschool te Den Burg als opvolgster van mevr. Weinbeck, die wegens huiselijke omstandigheden ont slag heeft aangevraagd. De heer J. J. Janssen, gerepatrieerd uit Indonesië, thans verblijvende in het Badhotel te De Koog, is voor tijdelijk benoemd tot leraar voor het algemeen vormend onderwijs aan de Landbouw huishoudschool als plaatsvervanger van de heer J. van Enst, die zijn functie we gens ziekte tijdelijk moest neerleggen. „SPAR'-AVOND De Texelse „Spar"-winkeliers hebben hun clientèle Donderdagavond in „Casi no" een feestavond bereid. De grote zaal was tot in alle hoeken gevuld. De nieuwe Spar-show en -revue 1951 werd daar on der de titel „Het volle pond" voor het voetlicht gebracht. Gerard Walden en Berry Kievits namen het leeuwendeel van dit festijn voor hwn rekening. Een bonte avond, die na het welkomstwoord begon met een film-reportage van de Sparzomertochten 1950 naar Brussel. Daarna een ïevue met Berry Kievits, Ge rard Walden en Harrv Boda met Martin Erich en zijn orkest, John Bonhoff, Ma ria Montana en Henk de Koning en or kest. Al met ai een genotvolle avond en een groot succes voor de kruideniers Van der Slikke en Koorn, die deze avond georga niseerd hadden! „IN NAAM VAN HET LEVEN" Donderdagavond draaide in Texel's Bioscooptheater voor 157 belangstellen den de Russische film ,,In naam van het Leven", waarvan wij de inhoud reeds meldden. Ze werd uitgebracht door de Vereniging Nederland-U.S S.R. Namens de afdeling Texel van deze vereniging werd de filmavond door de heer J. Kei zer met een woord van welkom geopend, waarna hij de bedoeling van deze avond met enkele woorden uiteenzette: de be langstelling voor het culturele leven en de culturele ontwikkeling in de Sovjet- Unie te stimuleren. De vereniging Ne derland-U.S S.R. telt reeds meer dan 12000 leden. Spreker gaf met voorbeel den aan, dat de Sovjet-Unie niet door andere landen gecultiveerd behoeft te worden In 1950 werden alleen al in Moskou 15 scholen gebouwd, 10 fröbel scholen, 12 kleuterscholen en 6 biosco pen. Enz. Een beter inzicht en beter be grip omtrent het culturele leven in de Sovjet-Unie kan, aldus spreker, bijdra gen tot het behoud van de Wereldvrede. Hierna werd een voorfilm vertoond, getiteld „De grote kracht". Na deze film werd het woord gevoerd door een lid van de vereniging Nederland-U.S.S.R., uit Alkmaar Hij vesiigde o m. de aan dacht op het maandblad van de vereni ging „NU", „waarin *1 wat aan leugen en laster over de Sovjet-Unie wordt rondgestrooid, weerlegd wordt". Ook door de film en door hen. die het leven in de Sovjet-Unie zelf aanschouwd hebben (delegatie) wil men een eerlijke voorlich ting geven omtrent de toestand achter „het ijzeren gordijn". Als men weet, dat door de Sovjet-Urne enorme bedragen voor culturele-/vredesdoeleinden worden uitgetrokken, moet de Vredeswil van haar toch een ieder duidelijk zijn. Het Sovjet-volk wil geen oorlog, slechts de vrede. Ieder werkt er naar vermogen en ontvangt er naar behoefte. De taak van onze vereniging is de vriendschaps banden met de Sovjet-Unie te verstevi gen. Sluit u bij onze afdeling aan, zo be sloot spreker zijn korte rede. Hierna werd de film „In naam van het Leven" vertoond. Naar men ons mededeelde ligt het in de bedoeling dit voorjaar wederom een filmavond te organiseren De Cocksdorp. Donderdagavond vond in Café Nota de laatste lesavond plaats van de cursus Huishoudelijke Zieken verpleging onder leiding van Zuster Ha- rinck. De (23) deelneemsters hadden voor deze avond het recht haar echtgenoten en andere belangstellenden mede te brengen. Daardoor waren ongeveer 60 personen aanwezig. O.a. merkten wij op de voorzitter van Het Witte Kruis, de J. C. Rab en de secretaris, de heer H. C. Remmers. In 1875 werd in Noordholland het Wit te Kruis opgericht als eerste provincie in Nederland. In Zuidholland volgde in 1900 het Groene Kruis, waarna vervol gens geleidelijk alle provincies volgden. Zuster Harinck gaf een duidelijk over zicht van de werkzaamheden welke door het Witte Kruis worden verricht. Steeds meer breidt de zorg voor de volksge zondheid zich uit. Zr. Harinck toonde zich een ware propagandiste voor het Witte Kruis. Aan het eind van haar interes sante betoog bracht de voorzitter, de heer Rab haar dank voor haar uitsteken de uiteenzetting. Een der deelneemsters aan de cursus, mej. v. Rooijen, bracht 'n woord van dank namens de deelneem-1 sters en overhandigde Zuster Harinck een stoffelijk blijk van waardering als herinnering aan de cursus. Ook mej. M. Kos, die steeds de ro) van patiënte had vervuld, werd niet vergeten. De heer Lefferman dankte namens de heren Zuster Harinck voor de gegeven lessen aan de dames, welke ook voor de heren in moeilijke dagen van veel nut kunnen zijn. De hierna vertoonde film „Onze kleu ters" was een lust voor het oog. Vele ouderen zullen hieraan herinneringen hebben beleefd van hun eigen kleuters in de eerste levensjaren. Heerlijk en on vervalst is de jeugd die ons steeds weer grijpt en waaruit men steeds iets kan leren. Het laatste woord was aan Zuster Ha rinck, die hoopte, dat deze damesclub verdere stappen zou gaan ondernemen in het belang van de volksgezondheid. JAARVERGADERING MOTORCLUB TEXEL. Zaterdag 7 April hield Motorclub Texel haar jaarvergadering. Om plm. half 9 opende de voorzitter, de heer C. P. Moojen, met een woord van welkom. Wat 1950 voor de M. C. geweest is, daar over zal ik niet verder uitwijden, dat hoort u straks wel uit de verslagen van de secretaris. Toch moeten wij even blij ven stilstaan bij het overlijden van een onzer oudste leden, de heer C. Dros Bzn. De heer Dros is voor onze club altijd een zeer actief hd geweest. Altijd stond hij klaar om een controlepost te bezetten. De M.C. Texel zal hem missen. Op verzoek van de voorzitter werden ter nagedachtenis enige ogenblikken stil te betracht Het oudste lid, de heer M. Bakker, was wegens ziekte verhinderd. Omdat hij ook geen motor meer bezit, moest hij ah lid bedanken. Op voorstel van de voorzatter werd de heer Bakker met algemene stemmen benoemd tot ere-lid. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Zielman herkozen. Voor de he ren H. Kooger en C. Zegel, niet herkies baar, werden gekozen de heren C. Blok ker en Aris v.d. Vis. De voorzitter dank te de aftredende bestuursleden voor al hetgeen zij voor de club hadden gedaan. De heer C. Blokker bood de voorzitter een hamer aan, welke was gemaakt van een zuiger van een motor. Zeer origi neel! De Texelse kampioensrit voor 1951 is als volgt samengesteld: er worden vier ritten verreden (de eerste op 2e Pink sterdag) waarvan men er drie moet rij den, te weten: een noimaalrit, een be- trouwbaarheidsrit en een nachtrit. Voor iedere rit krijgt men kampioenspunten. Die worden bij elkander geteld en wie het hoogste aantal punten heeft is kam pioen. M.C.'ers doet je best! De kampi oensrit voor N.-Hoiland-Noord wordt hier op Hemelvaartsdag verreden. Dus alle M.C.'ers aan de start. De contributie is ais volgt vastgesteld: voor KNMV-leden is de clubcontributie f 1,niet KNMV-leden f 5,Donateurs f 2,50. Ook ligt het in de bedoeling om binnenkort een vergadering te beleggen voor houders van Bromfietsen. Wij ver trouwen dat alle Bromfietshouders dan present zijn. Om plm. half een dankte de voorzitter voor de besprekingen. Hij sprak de wens uit dat 1951 een goed motorjaar mag zijn. BILJARTVERENIGING „FORTUNA" Het Kampioenschap Bandenspel begint Maandag 16 April a. s. 's avonds om 8 uur in „De Oranjeboom". Er wordt gespeeld met ivoren ballen. Iedere speler behoort een half uur voor de aanvang van zijn partij aanwezig te zijn. Een carambole is dan geldig, wan neer de speelbal voor het caramboleren tenminste een band heeft geraakt. Los band spelen is derhalve toegestaan. Wanneer de speelbal vast aan band ligt, mag van deze band niet gespeeld wor den, dit werdt aangemerkt als touché. De beslissing van de arbiter is bindend. Inleggeld bedraagt f 2,50. Deelnemerslijst met wedstrijdnum mer: 1. M. P. Reuvers; 2. P. de Jong; 3. W. Rijk; 4. K. v.d. Sterre; 5. H. Timmer mans; 6. J. de Wit. Wedstrij drooster Maandag 16-4-'51: 8-9 5-6. 9-10 1-4; 10-11 2—3. Dinsdag 17-4-'51: 8_9 4—6; 9-10 2—5; 10-11 1—6. Woensdag 18-4-'51: 8-9 35; 9-10 2—6; 10-11 1—3. Het bestuur behoudt zich het recht voor dit wedstrij drooster naar goeddun ken te wijzigen. TAFELTENNIS De Texelse Tafeltennisclub „Ready" organiseert op 14 Mei (Pinkstermaan dag) haar derde „Touristentournooi". Het toumooi wordt in „Casino" gehou den en begint 's morgens om 10 uur. Inschrijvingen: enkel 3e en 4e klas, 2e klas, le Idas en hoger. Dubbel 3e klas, 2e klas, le klas en hoger. De wedstrijden worden gespeeld vol gens poule-systeem en afvalsysteem. Wedstrijdleiding: A. C. Peetoom (wed strijdleider), F. W. Brinkerhof en J. Tromp. Bonösgedelegeerde: C. v.d. Laan. Inschrijvingen, vergezeld van inschrijf gelden enkel f 1 p.p., dubbel f 0,75 p.p. tot uiterlijk 22 April aan A. C. Peet oom, Burgerhoutstraat 8, Den Burg. De kamphotels: ,.De Pelikaan" en „Bosch en Zee" hebben elk een week gratis vacantie voor twee personen aan geboden, als prijs voor de beide hoogst geklasseerde winnaars. Degenen, die dit tournooi willen be nutten om de Pinksterdagen op dit fraaie en drukbezochte eiland door te brengen, kunnen wij een zeer aantrekkelijk plan voorleggen. Aldus de wedstrij die* ding in een rondschrijven aan op het Vasteland wonende Bondsleden-Toeristen. Bij voldoende deelname wordt er 1ste Pinksterdag, 's morgens of 's middags een autotocht over het eiland gemaakt. Kosten f 1,p.p. Deelnemers aan het Touristentournooi hebben op vertoon van hun deelnemerskaart tegen halve prijs toegang op het grote Pinksterbal in „Casino". Aanvang 8 uur. Uw deelne merskaart ontvangt u bij aankomst in de tournooizaal. Mogen wij vele sportvrienden een har telijk welkom op de .Parel der Wadden eilanden" toeroepen! TARZAN'S WON DERBRON Door de nieuwsgierigheid van hun chimpansee Cheta worden Tarzan en Ja ne er opmerkzaam op gemaakt dat een ouderwets model vliegtuig in de buurt van hun huis moet zijn neergestort. In het wrak vinden ze het dagboek van Glo ria James, een bekende Engelse aviatri- ce, die 20 jaar geleden startte voor een vlucht rond de wereld en nooit terug keerde. Als ze het nieuws per radio doorgeven naar Engeland, vernemen ze dat er een hoge belening is uitgeloofd voor het vinden van Gloria, daar door haar getuigenis haar verloofde zal wor den vrijgesproken van een ten onrechte opgelegde gevangenisstraf. Tarzan dringt door in een verborgen vallei en vindt Gloria. Ze heeft al die tijd gewoond bij een stam van inboorlingen, die haar niet wilden laten gaan en die zorgvuldig een toverbron bewaken, door het water waarvan Gloria de eeuwige jeugd heeft verkregen. Gloria keert terug naar Engeland, be vrijdt haar verloofde en neemt hem mee naar de vallei, waar zij willen gaan wo nen. Een onbetrouwbaar handelaar ech ter, Trask, gaat met een gezelschap op weg om de bron te zoeken en er goede zaken mee te gaan doen. Tarzan weigert de expeditie de weg te wijzen, maar Gloria haalt Jane over hen voor te gaan. Zij vinden onderweg over blijfselen van vroegere onderzoekers en de woedende inboorlingen doden Trask en zijn mannen met vlammende pijlen. Jane wordt gered door Tarzan en de inboorlingen staan Gloria en haar man toe te blijven. Neerlands Nieuws. O.a.: Koningin-Moeder Elisabeth van België in Naarden. Fragmenten uit het Paasspel „De dag des Heren", van de dichter Martinus Nijhoff. Prins Bern- hard vertrekt naar Z -Amerika. Aan komst van Ambonezen in Nederland. Buitenlands Nieuws. O.a.: Oefening Crescendo ten einde. Manoeuvres in Centraal Amerika Paar denmarkt in Cambridge. Het vuur nadert de 38ste breedtegraad. Uruquay verwel komt nieuwe president. Pan-Amerikaan se spelen te Buenos-Airos. IJshockey Nederland-Beligië. DAMMEN Evenals het vorige jaar heeft onze plaatsgenoot, de heer C Dijker Jr. deel genomen aan de wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap van N.-H. Noor derkwartier. Ditmaal echter met minder succes. Werd de vorige maal als le ge ëindigd, thans moest Dijker genoegen nemen met een gedeelde 3e plaats. Ge zien het sterke bezette veld echter een zeer eervol resultaat, dat zeker de kracht van onze plaatsgenoot demonstreert. Tot slot nog de eindstand in de hoog ste klasse: P. Beers 7 5 2 0 12 Tr. Slot 7 3 4 0 10 C. Dijker 7 2 4 1 8 N. Riebeek 7 16 0 8 J. Schuit 7 2 2 3 6 H. de Jong 7 2 14 5 Th. de Haas 7 0 4 3 4 M. Oud 7 0 3 4 3 C. Dijker kampioen van Damclub Texel doordat Dijker maar een halve competi tie heeft gespeeld. Stand van de eerste ronde: C. Dijker 9 7 2 0 16 S. Ros 9 6 3 0 15 S. v. Heerwaarden 9 5 3 1 13 C. v. Heerwaarden 9 3 3 3 9 D. Lap 9 3 2 4 8 S. Bakker 9 2 4 3 8 G. Dros 9 16 2 8 P. Kooij 9 2 3 4 7 C. v. d. Werf 9 12 6 4 J. v. d. Star 9 10 8 2 De eindstand is als volgt: C. Dijker 9 7 2 0 16 S. Ros 17 12 4 1 28 S.v. Heervvaarden 17 11 5 2 27 C. v. Heerwaarden 17 8 4 5 20 S. Bakker 17 4 8 5 16 D. Lap 17 5 5 7 15 G. Dros 17 3 9 5 15 P. Kooij 17 3 5 9 11 C. v. d. Werf 17 3 2 12 8 J. v. d. Star 17 1 4 12 6 VOOR DE KLEUTERSCHOOL Woensdag en Donderdag zal in Loods manswelvaren te Den Hoorn het toneel stuk „Betje Regeert" voor het voetlicht worden gebracht. Het batig saldo is be stemd voor de Hoornder Kleuterschool. (Zie ook de adv.) 18 PARELTJES IN EEN MOSSEL Een klein pareltje in een mossel doorgaans zijn ze niet groter dan een speldekop is niets bijzonders, maar 18 van die pareltjes, en sommige daar van aanmerkelijk groter dan een spelde kop, in één mossel is wél een bijzonder heid. Deze ontdekking werd gedaan door de heer J. Vlaming, die een maaltje mos selen bij de Schans had verzameld. DIPLOMA RIJKSLANDBOUW- WINTERSCHOOL SCHAGEN Vijf eilandgenoten behaalden het di ploma van de Rijkslandbouwwinter- school te Schagen. Het zijn P. Druif, N. v. Egmond, M. van Exel, allen uit Eier- land; J. Kikkert, Den Burg en A. Brans, Harkebuurt. H. Flens, Eierland, werd naar de 2e klasse bevorderd. Ik weet er nog van, dat er lamme ren naar de markt gebracht werden, die nog nooit een spatje regen gezien hadden! S. V. Texel. Zaterdag: Texel B-Oosterend A, aan vang 4 uur. De Cocksdorp A-Texel C, aanvang 4 uur, vertrek bus 3,15 uur van Hotel De Graaf. In Oudeschild worden de elftallen in het vervolg gepubliceerd bij de firma Snitjer (Teun Dekker), ook terreinafkeu ringen enz. worden hier bekend ge maakt. GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" N.N. Oosterend f 1,—J. H., Oost f2,50; H. S., Den Burg f 2,50; J. B., Den Hoorn f 10,A. H., nabij Den Burg f 2,50; K. De Westen f 2,50; D„ Oudeschild f 10, C W„ Gerritsland f2,50; L. Eierland f3,—; N.N. P.H. Polder f2,50; B„ Den Burg f2,50, v. L„ nabij De Cocksdorp f2,50; A. D idem f2,50; S., Den Hoorn f2,50. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 April 1951. N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam in Eben Haëzer De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7,30 uur Ds. Janse Oudeschild 10 uur Ds. Klijnsma Oosterend 3 uur Ds. Klijnsma, Bediening Heilige Doop De samenkomst in Oost op Woensdag 18 April is een week uitgesteld en zal nu worden gehouden op Woensdag 25 April Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Maandcollecte 7,30 uur Jeugddienst. Voorganger Ds. van Boven. Onderwerp: Wat doen wij Zondags eigenlijk in de kerk? De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp n.m. 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Den Hoorn 11,15 uur Ds van Veen De Koog 19,30 uur Ds. van Veen TEXELAARTJES. Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. gevr. i.g.st.z, kinder box en 2 stromatrassen A Betsema, De Waal 91 Te k. herenregenjas kl. maat. (beige gabardine) z.g.a.n. Gravenstraat. 24 Gevraagd leerling- of hulpmonteur Autobedrijf A. Kievit Te k. een 2-persoons eiken was tafel met marmerblad en spiegelopzet en wasstel prijs f70,—. Te bevr. bij Joh. Hellenberg, Oosteinde 86, Oosthuizen, Telet. 12 Te k. een paar pumps met open hiel en teen, m. 38 en 3 paar beste werkschoenen m. 43 Adres Weststr. 10, Den Burg Te k. handwasmachine, houten wastobbe, 2-pers. Eng. ledikant en 2 str. ma trassen. Weverstr. 52, Den Burg Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter Mary die bij het H. Doopsel de namen kreeg van MARIA AGATHA A v. HEERWAARDEN- Tuinman C v. HEERWAARDEN April 1951, Melbourne (Vic.) Australië Hiermede geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter RIA (Adriana Geziena) R. V. WITTE-Barhorst JOH. N. WITTE Den Burg, Texel, 10 April 1951 Warmoesstraat 35 In plaats van kaarten Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon WIM. N. SCHOUTEN-Roeper L. SCHOUTEN De Waal 95, 13 April '51. Op Maandag 9 April 1951 ontvingen wij van het Ned. Rode Kruis bericht, dat op de 10de Maart 1945, in het Reserve Laza ret Friedensau te Burg bij Maagden burg Duitsland, is overleden, onze lieve Zoon en Broeder JACOB KEIJZER, in de leeftijd van 23 jaar en 9 maanden. Zijn graf bevindt zich op het Heldenfned- hof te Burg bij Maag denburg. Fani. M. KEIJZER. Nieuwstraat 11, Den Burg, Texel God heeft gegeven en genomen, Zijn Naam zij gezegend. In de nacht van 11-12 April heeft God onze Pieter in de leeftijd van bijna 9 maanden, plotseling tot zich geroepen en geplaatst in de rij der Engelen. Zijn diepbedroefde Ou ders, Broertje en Zusjes C H. F. DUIN C. D. DUIN- van Kampen JANTJE, GREETJE en MARIJKE Den Burg. Texel 1951. Schildere nde 90 d. De H. Engelenmis zal worden opgedragen in de Kerk van de H. Jo annes de Doper te Den Burg op Maandag, 16 April a.s. om 8 uur Getroffen en zeer erken telijk voor de vele blij ken van medeleven bij het herstel van het hem overkomen motoronge val, zegt ondergetekende hartelijk dank aan uit voerend en administra- strief personeel der Ned. Heidemij., de onder onze leiding te werk gestelde arbeiders, de N.V. T.E. S.O., onze buren en voorts alle Texelaars, die op een of andere wij ze hun belangstelling hebben getoond. J. DEKKER en gezin, Uitvoerder Ned. Heide mij., Kogerstraat 19A, Den Burg. Bij vonnis van de Arr Rechtbank te Alkmaar, d.d. 5 April 1951 werd in staat van faillissement verklaard W. H. KISSING, Everstekoog K 84a, De Koog, Texel. met benoeming van Mr. R. W. J C. v. d. Wall Bake tot Rechter-Com- missaris en ondergete kende tot Curator. Den Helder, 7 April 1951 Mr. H. JONKER Hzn., adv. en proc. Westgracht 80, Den Helder. voor groot of klein I Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend I KAPPER BAKKER. Telef.37 Inplauts van convoca ties. door Marijke Jonker op Dinsdag 17 April a.s. 8 uur in Hotel Texel. Voor de reis van Bloem bollencultuur naar het „Bloemencorso", dat thans op 28 April ge houden wordt, zijn nog 8 plaatsen beschikbaar. Alleen voor leden en hun gezin. Heen met de boot 7,50 uur. Opgeven bij DE GRAVE, Wester- mient. TE KOOP: 1 ledikant, 1 waskast, 1 nachtkastje, wit geschil derd met wasstel en 2 stoelen, 2 clubs met 4 stoelen, mah„ 1 tafel, 1 keukentafeltje, 1 keu kenrekje, 2 boterpotten, 1 damesfauteuil, 1 59-de- ligglasservies, 1 30-delig glasservies, 1 strijkbout, 2 hangklokken, 1 mar meren schoorsteenklok, 1 schutbed (2-pers.) K. MANTJE, Hogerstraat. GEVRAAGD EEN voor werkzaamheden in de wasserij, in het bezit van Rijbewijs Stoomwasserij „Texel" Wegens ziekte kunnen wij in N. C. Rijk en Zoon Telefoon 299 TE KOOP maat 28-35, 12 ct p. kg. Ook bij gedeelten te koop GEBR. TRAP, Nieuwstraat 12, Oosterend TE KOOP A. DROS, „De Volharding" is alle Maandagen op de markt te Den Burg van 9 uur af te spreken. Alle reparaties vorige week gebracht, kunnen a.s. Maandag worden algehaald Wekkerveren inzetten zelf de dag klaar I Inkoop - Verkoop - Ruilen - Repareren. DE KLOKKENDOKTER Martien Groot, HOORN, Merensstraaf 41 Heeft U onze pracht sor tering Horloges al eens gezien? Wij kunnen nog voor oude prijzen leveren i

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2