Het (bies* is weet* best peisil'produclen Zo maar, voor de aardigheid VS voor de echte o° Hollandse helderheid o OPOFFERING e e Haal de ideale hulp in huis Kapitein Klakkebos <§CTi fvctfue eeuw cj etedeu aat naar Amerika Jeugdrubriek "nvdAeV iwdti «f reinigt alles glansrijk; tegels, houtwerk, bad- uipen en wastafels worden met ATA als njeuw ATA in grote strooifles met metalen bocfem 0 FEUILLETON 5.) Maria keek dr Lorenz ontzet aan en kon niet antwoorden. Hij ging echter meteen voort: Je wist niet eens meer. dat je om het raakpunt cirkel-rechte lijn te vin den, een vergelijking met twee onbeken den moest opzetten,. Maria keek schuldbewust naar de grond Op dit ogenbliK wist zij alles. De oplossing ven de vergelijking stond haar nu duidelijk voor ogen. Tijdens het exa men zelf had zij een half uur lang zitten tobben, zonder dat zij aan die vergelij king met twee onbekenden gedacht had. Maar zij wilde met zwijgend tegenover Lo staan, die triomf gunde zij hem niet en daarom antwoordde zij met een brok in haar keel: Ik dacht, dat je eerst de vergelij king van de straal moest vinden. Ik heb echter vergeten de reciproquen min-co- efficiënt te nemen Dr. Lorenz glimlachte. Zo. dat heb je vergeten. En je dacht zeker, dat dit voldoende veront schuldiging is voor een verknoeid wis- kunde-examen? Neen, dat dacht ik niet. Zo, tenminste iels! Je hebt bij jou altijd de indruk, dat zelfs je fouten een mooi cijfer moeten hebben. De beschuldigende woorden zouden Maria verder niet gekwetst hebben de leerlingen waren aan zijn toon ge wend wanneer juffrouw 5unziger er niet bij gezeten zou hebben. Dat kon Ma ria niet hebben, dat zij getuige was van haar hulpe^osheid tegenover de sarcas tische aanvallen van Lo. Zij besloot daarom een wat schei per antwoord te geven: Ik weet niet, waarom u mij voor dom of verwaand houdt, dr. Lorenz. Dit antwoord bracht de leraar inder daad een ogenblik in de war. Toen zei hij: Dat komt, omdat je altijd zo van je eigen onfeilbaarheid doordrongen bent. En helaas sterken je collega's je daarin. Juffrouw Hunziger knikte bij deze woorden levendig. Het deed haar kenne lijk genoegen, dat Maria die ook in Engels niet uitblonk - eens goed onder handen genomen werd. Maar Maria werd door dit knikken van juffrouw Hunziger nog meer ge prikkeld en vroeg Lo: Had u mij dit niet onder vier ogen kunnen zeggen, mijn heer Lorenz? Toen mengde juffrouw Hunziger zich met haar kleurloze stem in het gesprek: Dacht je, dat je voor het leraren corps een geheim gebleven was? Er is op de vergaderingen genoeg over jouw ge val gesproken En wanneer je dat wilt, kan dr. Lorenz je nog enkele andere me ningen over jou uit de laatste vergade ring verklappen. Maria keek de leraar vragend aan. Ja, ja, zei dr. Lorenz, jij was het uitgebreidste onderwerp uit de achtste klas. Er wordt algemeen aan getwijfeld, dat jij het eiamen zult halen. En toen had je nog niet eens het wiskunde-exa- men gedaan. Maria schrok. Dat kan toch niet Zij sloeg haar ogen als hulpeoekend op naar de leraar. Juffrouw Hunziger stond op en nam haar stapel schriften als een zware last onder haar arm. Zij ging op Maria toe en zei: Voor Engels geef ik je een drie. Niet omdat je onbegaafd bent, maar we gens je gebrek aan belangstelling. En wanneer dr. Lorenz je nu ook nog laat schieten dan moet je maar zien, hoe je aan je veertig punten komt. Met deze woorden draaide juffrouw Hunziger zich om en slofte de deur uit. Nu de lerares weg was, werd Maria wat vrij ex*. Het was niet nodig geweest, om mij voor juffrouw Hunziger belachelijk te maken, dr. Lorenz. Jij nebt een merkwaardige voor stelling van een school, antwoordde dr. Lorenz onbewogen. Of dacht jij mis schien dat je mislukking een geheim kon blijven? Mijn mislukking? Maria keek de leraar recht in zijn gezicht. Ja, ik kan het niet anders noemen. De hemel weet, waar jij het laatste half jaar met je gedachten geweest bent, maar niet op school. Kun je mij mis schien ook vertellen, wie je afgeleid heeft? Neen, dat kan ik u niet vertellen. Waarom niet? Omdat ik het zelf niet weet. Mooi. Ik heb je ook niet geroepen, om je een verhoor af te nemen. Ik wilde je slechts een raad geven. Trek je terug van het mondelinge examen. Opnieuw schrok Maria. W&t zegt u? Ik zeg, dat je je onder een of ander voorwendsel moet terugtrekken. Na wat ik van je schriftelijk werk gezien heb, is je geval hopeloos. Ik zal streng, on verbiddelijk examineren Dat had ik niet anders verwacht, zei Maria met een afwijzende glimlach. U heeft het mij nooit gemakkelijk ge maakt. Maar dr. Lorenz liet zich noch door Maria's glimlachje, noch door haar spot tende toon uit zijn onverstoorbare rust brengen. Alle leerlingen, die zakken, voelen zich door hun leraren vervolgd. Het ver baast mij daarom niet, oat jij bij mij ook een speciale hekel veronderstelt. De hele klas zegt het! riep Maria heftig uit. Mooi. Ook dat Kan mij niet van de mening afbrengen, «lat je voor de des kundige een beklagenswaardige rol zult spelen. Er zijn maar Iwee mogelijkheden: of je maakt de laatste klas nog eens door, maar dan met meer ijver, of Of? Ofje doet het zonder einddiplo ma. Studie voor vrouwen is toch al een problematische aangelegénheid. Dat hebben ze in de vorige eeuw beweerd, mijnheer! En toen was het al een uiting van achterlijkheid. Maria was vastbesloten, flink van zich af te bijten tegen Lo's spot. Al goed, wij zullen hier niet debat teren over de waarde van vrouwenstu die. Maar het is in ieder geval mijn goed recht op het standpunt te staan, dat stu derende vrouwen haar plichten dubbel ernstig hebben te nemen. En wanneer ik voor mij een leerling loslaat op de universiteit, wil ik ook de overtuiging hebben, dat zij deze onderscheiding eer lijk verdiend heeft. Dr. Lorenz zweeg, terwijl hij door het raam op straat keek. Na een wijle voegde hij er toen aan toe: Verwacht dus van mij bij het mondeling examen geen mededogen. Ook Maria zweeg een ogenblik. Zij had wel gedacht, dat'zij met wiskunde moeilijkheden zou hebben, maar dat het zo erg met haar was, besefte zij nu pas. Zij had gemakkelijk een paar uitvluch- ten voor haai falen van het laatste half jaar kunnen vinden, maar dat genoegen wilde zij Lo niet doen. Integendeel, wan neer hij haar toch in de steek liet, dan zou hij in ieder geval haar weerstand voelen, voor het eerst in al die jaren, datn hij haar zonder reden, naar zij vond geplaagd had Ze zei dus na een poosje, terwijl zij I zijn rustig-onderzoekende blik kalm be- I antwoordde: j Weet u, mijnheer, dat u de enige le- I raar bent, die het mij moeilijk maakt? Je hebt zeker wel gehoord, hoe juffrouw Hunziger over je denkt. Maria maakte een minachtend gebaar O, juffrouw Hunziger! Die zou e zelfs Shakespeare nog niet eens vijf voor Engels gegeven hebben! (Wordt vervolgd.) Beste Bier Club is er ergadcringcn komen er niet aan pas. De Beste Bier Club werd namelijk voor Uw plezier opgericht. Gczclligheidsmcnsen die houden van een goed glas bier, zijn automatisch lid. De contributie bedraagt een glimlach of een knipoog. En het doel is doodeenvoudig: verdieping van onze kennis omtrent het bier. Kennis betekent niot alleen macht, maar ook genoegen. Want er is bier en bier. Tussen een lauw glaasje moedeloze nattigheid en zo'n ferm, levenslustig biertje met een helder wit kraagje om, ligt een wereld. Die wereld gaat de Beste Bier Club in clubverband bereizen. Natuurlijk heeft U er al, op eigen houtje, heel wat rondgezworven. Als bierliefhebber weet U wat temperatuur betekent. En hoe belangrijk de manchet is. En wat er bij het tappen kan worden bedorven of gewonnen. Laten we er, in de volgende publicaties van ons verbond, wat over praten met elkaar. 9 9 g g Waarom? Nou zó maar, voor D<n„,fc g de aardigheid. Is dat soms geen 9 reden genoeg? lede, 9 9 ch lid 9S MOSSELZAAD UIT DE WESTER- EEMS VERDWENEN De mosselkwekers uit Zeeland, die de vorige week naar de Wester-Eems ver trokken om mosselzaad te vissen, zijn al reeds teruggekeerd. De 30,000 ton mos selzaad, die daar volgens de Visserij-In spectie in het Noorden aanwezig moest zijn, en clie aan de Zeeuwen ter beschik king werd gesteld om hun bedrijf op nieuw op te bouwen, bleek daar niet aanwezig te zijn. (Alg. Hbld.) DAMCLUB DE COCKSDORP Maandag 9 April hield de Damclub De Cocksdorp haar laatste bijeenkomst. Dit jaar werd er alleen een onderlinge com petitie gespeeld. Het is de bedoeling het volgend damseizoen in de Eilandcompe titie uit te komen Om dit doel te berei ken doet de Damclub een beroep op al len die iets voor de damsport voelen en nog geen lid zijn, zich aan te melden voor het volgend seizoen. Kampioen van de onderlinge competi tie in afdeling A werd de heer P. de Bloois, terwijl de heer J. Barhorst de kampioenstitel in afdeling B wist te be halen. De stand van de onderlinge com petitie is als volgt: Aideling A. P. de Bloois 26 punten; R. Buijs 22 pt., G. A. ten Brug 20 pt; J. Hooijberg 12 pt.; A. Boon Mzn., 8 pt.; H. Stolk 2 pt. Afdeling B: J. Barhorst 32 pt.; J. Roor- da 27 pt.; L. Broekman 26 pt. J. Ooster hof 25 pt.; J. v. Loo 22 pt.; A. v. Hoorn 21 pt.; M. Voorthuizen 14 pt.; J. v. Dorp 12 pt.; K. Beuvink 11 pt. en J. Voorthui zen 3 pt. door G. (Nadruk verboden). S.V. De Cocksdorp. Hedenmiddag 4 uur spelen adsp. A thuis tegen Texel C. Zorgen de jongens er voor op tijd aanwezig te zijn. Nu nog een extra vermelding. Het le elftal, dat deelneemt aan het Gouden Kruis, heeft een gelukkige loting gehad. Voor Zondag 22 April wordt de eerste ronde gespeeld. Die datum komt niet minder dan VZV 1 op bezoek. Dit elftal bezet de 2e plaats in de le klasse, onderafd. der KNVB. Wij komen hierop nader terug. Voor de interlandwedstrijd Holland Noorwegen, welke op 6 Juni gespeeld wordt, is gelegenheid kaarten te bestel len tot Woensdag 18 April bij de secreta ris. Om enkele misverstanden uit de weg te ruimen, wil ik er de aandacht op ves tigen, dat zij die voor bovengenoemde datum niet besteld hebben, niet voor kaarten in aanmerking komen. Bij be stelling dienen de kaarten betaald te worden. Prijzen der plaatsen f 5, 4, 3, 2 1,50 en f 1 per kaart. Texel, 6 April 1901. Woensdag gaf de heer W. H Houwen, Landbouw- leeraar, de laatste les van den driejari gen Landbouw-cursus alhier. Aan de volgende leerlingen zal eerlang een Ge tuigschrift worden uitgereikt: S. J. Dijk- sen, P. Duinker, A. J Eelman, R. A. Keijser, A. S. Kikkert, Jb. Kikkert Nnz., M. Kooiman, P. Kuiper Jbzn., J. C. Roe per, N. W. J. Schumaker, W. F. Schuma- ker en R. S. Smit. ROTMAN. 45. Terwijl de kapitein met z'n arme verstuikte benen door de anderen onder steund werd, begaf het gezelschap zich nu weer naar de plaats, waar ze zo ge zellig bij elkaar gezeten hadden. Maar toen ze er aankwamen, bleven ze ver baasd staan: een jonge beer, schijnbaar een telg van de oude, die daarstraks de vrede zo wreed verstoord had, had zich van een der wijnflessen meester ge maakt! 46. Maar aangezien veel wijn voor een beer evenmin goed is als voor een mens, stond het beest te waggelen op z'n be nen en viel tenslotte geheel verdoofd in de stoel van de professor neer. Nu durf den de anderen dichterbij komen. ,,Dat beertje nemen we mee als aandenken"! zei de kapitein. Nu, daar waren ze het al lemaal mee eens, en zij besloten het al vast maar in de boot te brengen. Texelse Boys-Nieuws. Zaterdagmiddag speelt Boys A thuis tegen ZDH A, aanvang 4,45 uur. Boys B speelt thuis tegen De Koog A, aanvang 3,30 uur. Worden dit twee overwinnin gen, jongens? Doe je best! Traming: Willen de adsp. er voortaan tekening mee houden dat er op het veld trainen is en wel Donderdags om 6,30 u. Niemand ontbreke meer voortaan. De elftallen zijn als voorheen opgesteld. Zijn we allemaal op tijd? Nr. 98. SIEB KEIJSER Die wilden heel graag samen op de foto! Zal later nog eens worden her haald, dan nóg officiëiei, aldus ongeveer de mening van Harry en Gerda, want zij gaan later samen trouwen! Dezer dagen zagen wij ;n een dagoiad een foto van een jongen en een meisje, die alvast een huis hadden uitgekozen, om „als ze de leeftijd hebben" meteen een woning te kunnen betrekken! Gerda woont Wilhel- minalaan 11, Harry ;n Hotel „Op Duin", te De Koog. Gerda viert morgen, Zondag 15 April, haar zesde verjaardag en Har ry wordt op Dinsdag 24 April zes Beiden gaan in September naai de grote school. Veel plezier op jullie verjaardag. Sieb woont Oudeschild 374A. Van daag, Zaterdag 14 April, viert hij zijn negende verjaardag. Hij zit in de derde klas. Rekenen vindt hij het fijnst! Don derdags gaat hij zingen bij mevrouw Room. Zaterdags helpt hij zijn ome Dirk in de bakkerij Sieb is ook een liefhebber van figuurzagen. „Bij meester Nijland doen we dat ook", schrijft hij Veel plezier vandaag, Sieb. Nr. 99. HARRY WUIS EN GERDA MICHELS

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4