open bestelwagen deegkneedmachine koster of kosteres Brief uit het zonnige Zuiden PARLEMENTAIR OVERZICHT Onder de pomp 2-jarige koe Motorrijwiel Gelegenheid om rundnee te weiden NET MEISJE meisjesfiets M.C. „TEXEL" 6 Mei grote in ternationale rit in Zandvoort. extra boot K.N M.V. leden met inle vering van no I voorko mende op de achterzijde van de contributiekaart. HET BESTUUR net meisje herbouwplicht Openbare verga dering van de Partij v.d. Arbeid boekhouder Afgekalfde koe Dienstbode I VERHUISD Chateau de Meridon. Een paar honderd kilometer verwij derd van regen, wind en stormen, en met de wangen al wat gebruind door de „zon", wil ik u eens wat gaan vertellen over wat mij hier opviel en nog dagelijks opvalt. Dat wil niet zeggen, dat ik u ga verve len met landschapbeschrijvingen of iets van dien aard. Neen, zo maar eens iets. Bijvoorbeeld viel het mij hier op dat om vele boerderijen een muur is opgetrok ken van natuursteen, op manshoogte on geveer. De bewoners hebben dus geen uitzicht, evenmin kan de voorbijganger naar binnen kijken en dat is wel de hoofdreden Zelfs in de bebouwde kom zie je hele stukken van deze muren, vaak begroeid met klimop dat de hele muur beslaat. De huizen zelf zijn meestal eveneens uit natuursteen opgetrokken. Niet veel te verdienen voor de steen bakkerijen, tenminste niet in deze streek. Fransen die van hieruit Holland be zochten, waren heel verbaasd als ze de mensen zo maar, voor iedereen zichtbaar, in hun voortuintje zagen theedrinken. Bepaald gek vond men het als men in Holland 's avonds met licht aan in de ka mer zat met de gordijnen open! Voor melkboeren, bakkers, groente handelaren, enz. is het hier ideaal. En dat ligt daarin dat er niets wordt thuis bezorgd. Wijkindeling voor melkbezor gers vormt hier dus geen probleem. Al leen wil dat voor de huisvrouwen wel eens lastig zijn, bv. in geval van ziekte. In Parijs zijn voor moeders die willen winkelen zonder kinderen, verenigingen in het leven geroepen die de zorgen voor de jeugd op zich nemen gedurende de winkeltijd. Een soort crèches dus. Vaak zijn het oudere dames die op de kinde ren passen. Onder de bedrijven door breien ze. Ja, dat breien weet wat hier! Het is heel gewoon als je een mevrouw in de Metro een steekje ziet breien. De vrouwen zijn net als in Holland erg precies op hun naai- en stopwerk. Veel plezier hebben ze ook in hun tuintjes. Die zien er dan heel verzorgd uit. De huizen niet zo erg. De Fransman gaat er van uit dat alles koel en donker moet zijn. Daarom zie je hier bijna geen fris en helder geschilderde huizen Dat maakt nogal een sombere indruk. En dit is wel in tegenstelling met de aard van de Fransman. Hoe kan het ei genlijk ook anders! Melk drinken ze heel weinig. Koffie alleen heel zwart. Soms bij het ontbijt een flinke scheut melk er bij. Voor de rest wijn. Overal bij. Daar moet je als Hollander erg aan wennen. Droog brood met wijn of zwarte koffie, dat is wat vreemd. Dal brood trouwens ook. Meestal wit brood. Heel smal en dun, maar zo'n halve meter lang. Ze kos ten dan 10 tot 18 fr. Stokbrood inplaats van stokvis dus. In de Metro kun je vaak zo'n stuk van een stok zien veror beren. Tweemaal daags eten ze hier warm. 's Middags en 's avonds en als 't even kan wat uitgebreid met vis, vlees of iets dergelijks. Er als je het een Fransman naar de zin wilt maken, dan moet er wat variatie zijn. Dus geen drie dagen hetzelfde soort vlees bv Men zou zo denken dat er minder brood werd gebruikt met al dat warme eten, maar de Fransen verbruiken per hoofd evenveel brood als de Hollanders, omdat ze tij soep en puree en zo BETAALT CONTANT! De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar acht het van belang, het pu bliek erop te wijzen, welke grote moei lijkheden er voor de middenstand uit kunnen voortvloeien, indien deze ge dwongen wordt gedurende langere tijd crediet te verlenen. Zij heeft met be zorgdheid geconstateerd, dat de liquidi teit van vele bedrijven daardoor in ge vaar dreigt te komen, aangezien de fa brikanten en grossiers van de detaillis ten contante betaling vorderen, terwijl anderzijds de betalingen door de klanten aan de winkeliers en ambachtslieden veelal, gelukkig niet altijd, met enige vertraging plegen te geschieden. De Ka mer neemt derhalve de vrijheid de klan ten te verzoeken direct of althans zo spoedig mogelijk de hun aangeboden re keningen ie voldoen. Dit is ook het be lang van de cliëntèle zelf, want de zake lijke onkosten van de leverancier wor den daardoor beperkt en hij is dienten gevolge in staat zo goedkoop mogelijk te leveren. Teneinde de leveranciers, die met het geschetste euvel te kampen hebben, te gemoet te komen, stelt de Kamer op aanvrage >tiookjes beschikbaar, welke op de rekeningen geplakt kunnen wor den en waarbij de Kamer (en dus niet de leverancier) op de genoemde gronden 'n beroep doet op de cliëntèle, haar me dewerking te verlenen aan verlichting van de geldelijke zorgen van de midden stand, door contante betaling van de be treffende nota. De Kamer wil van deze gelegenheid gebruik maken tevens aan te dringen op contante betaling van de dagelijkse leveranties van eerste levens behoeften, zoals brood, melk e.d. Het is haar bekend, dat er klanten zijn die deze verplichtingen tot exorbitante be dragen laten oplopen, waartegen van de zijde van de brood- en melkbezorgers e.d., mede met het oog op het gevaar een klant te verliezen en de wemige midde len die hun ten dienste staan om de beta ling af te dwingen, vrijwel niets gedaan kan worden. Bovenbedoelde strookjes zijn verkrijg baar ten kantore der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, Varnebroek no. 1, te Alkmaar. BILJARTVERENIGING „FORTUNA". Het wedstrijdrooster heeft enige wij ziging ondergaan. Hedenavond spelen Reuvers-J. de Wit en W Rijk-Reuvers. Onze plaatsgenote mej. S. G. Alkema, vertoeft enkele maan den in het Chóteau de Meridon, niet ver van Parijs. Zij schreef ons vanuit het zonnige Zuiden bijgaande brief. ook het stokbrood niet vergeten. Het is dan ook een smakelijk voedsel en wat witte wijn doet het goed verwerken. In Parijs was de Eifeltoren hoog, de kathedralen mooi en de Notre Dam over weldigend, maar beschrijvingen daarvan hebt u wel vaker onder ogen gehad. In Holland is men geneigd te denken dat alle Parijzenaars 's avonds in nacht clubs zitten en al maar uitgaan. En dat klopt nu niet precies. Verreweg het grootste deel van de bezoekers aan nachtclubs e.d. wordt gevormd door toe risten, dan door geïmporteerde Parijze naars en dan pas, voor een minimaal ge deelte, door Parijzenaars van den bloe de. Dit was het zo ongeveer en dus be sluit ik deze brief, met de wens dat ook u spoedig zult kunnen genieten van de zon, want dat doe ik, in „La douce Fran ce!" S. G. ALKEMA, Chateau de Meridon, Chevreuse (S. et O.) France. EEN GEMOEDELIJK DEBAT Nieuw Guinea en Antwerpen-Rjjn-ver- binding scheppen moeilijkheden. De oudjes doen het nog best, zou men kunnen zeggen als men de Eerste Kamer bezig ziet tijdens belangrijke debatten En dat is inderdaad zo. Bij grote vraag stukken hoort men in deze historische zaal redevoeringen van formaat, die ge tuigen van grote kennis en bezadigd heid. Zo was het ook toen dezer dagen de Algemene Politieke Beschouwingen aan de orde kwamen. Bij zo'n debat worden de verhoudingen tussen de partijen on derling uiteengerafeld, zodat men precies weet wat men aan elkaar heeft. Nu had den de Senatoren een strop, dat zij dit debat moesten houden vlak na de be raadslagingen over ie Regeringsverkla ring in de Tweede Kamer. Het was dus uiterst moeilijk om niet in herhalin gen te treden. Daar ontkwam men ook niet aan, maar toch was dit niet hinder lijk, daar de leden van de Eerste Kamer op een geneel eigen wijze debatteren, ge moedelijk en vaak vol humor. Prof. Anema (a.r is ongetwijfeld de meest ge zaghebbende man in deze Kamer. Dat komt niet alleen doordat hij het oudste lid is 79 jaar en ook niet doordat hij getooid is met een vervaarlijke grij ze snor, maar wel doordat hij een groot stylist is en hij door zijn wetenschappe lijke kennis respect afdwingt. Lang spre ken, doet deze nestor nooit. Een rede van drie kwartier vindt hij voldoende. Maar in die tijd heeft hij reeds zo bondig de voornaamste punten behandeld, dat langere uiteenzettingen volstrekt overbo dig zijn. Vriend en tegenstander vij anden heeft deze man niet luisteren steevast naar zijn redevoeringen, het geen natuurlijk met betekent dat zij het altijd met hem eens zijn. De Eerste Ka mer heeft trouwens meer van die mar kante figuren. Allereerst zijn er de oude politieke rotten, die in hun jeugd een rol gespeeld hebben aan de overzijde van het Binnenhof in de Tweede Ka mer zoals bv. de heer De Wilde (a.r.), en Mr. Wendelaar (v.v.d.), die het thans een beetje rustiger aandoen. Er zijn ook personen die uitblinken door de wijze waarop zij vertellen. Wij denken bv aan de heer Kieft (arb.) en ook wel aan Mr. Kolff (c.h.u.), die hun meningen pone ren op een wijze, die de Tweede Kamer zou doen rillen. In de Eerste Kamer gaat dat allemaal een beetje gemakkelijker. Daar staat men niet zo fel tegenover el kaar en daar zegt men ook geen lelijke woorden. Kortom, men is daar altijd „Heer". Bij de opening van elke vergade ring hebben de Senatoren enige minuten nodig om de hand van alle aanwezigen te schudden, die van voorzitter Kra nenburg en de Ministers incluis. Dat hoort daar nu eenmaal zo. Als men dat niet kan, zal men nooit Eerste Kamerlid kunnen worden. Vriendelijkheid en spor tiviteit kan men in dit geval van de ou deren leren. Dat is weer duidelijk gebleken tijdens de laatst gehouden debatten. Zij von den een droevig einde coordat onze Mi nister-president, dr. Diees, plotseling on wel werd. Midden in zijn redevoering vroeg hij aan de voorzitter om de verga dering te schorsen, daar hij niet verder kon gaan. Begeleid door Minister Lief- tinck verliet hij de vergaderzaal en ver trok hij per auto naar huis. Alle vragen waren dus nog niet beantwoord, doch de Kamer besloot toch maar om de „Alge mene Politieke Bescncuwingen" als ge ëindigd te beschouwen. Dat klinkt mis schien een beetje gek. En wellicht vraagt men zich af of het dan zo onbelangrijk is wat de Senatoren te zeggen hebben. Zo is het echter niet. Minister Drees had de meeste vragen op zuiver politiek gebied reeds beantwoord. Er restten hem vnl. nog financiële, economische en soci ale beschouwingen en terecht wees de Kamer erop, dat deze onderwerpen nog wel ter sprake kunnen komen bij de verschillende begrotingshoofdstukken. Trouwens het eerste debat dat nu ge houden is, is van zuiver financiële aard. Dan is er dus weer kans genoeg. Maar hoe het zij: de Eerste Kamer kan zich dat veroorloven. Alleen de commu nisten maakten nog enkele bezwaren. Hun vragen waren nog niet beantwoord. Maar hun tegenwerpingen hadden geen succes. Verleden week hebben wij reeds ge schreven, dat het debat geen nieuwe gezichtspunten opende. En dat was ook zo. Prof. Anema (a.r.) zeide evenals Dr. Schouten, dat de a.r. niet mee konden doen omdat dit Kabinet in wezen het TERSCHELLING SCHAFT VISSERS BOOT AAN Samenwerking tussen Urkers en Terschellingers De Harlinger Courant schrijft: De Terschellinger haven wordt druk bezocht door Urker vissersschepen. Kwamen er vroeger motorbotters, ge leidelijk zijn er voor deze kotters geko men. En zo kan men de laatste jaren de grootste en nieuwste van de Urker vloot bewonderen. Scheepjes om van te water tanden. Hoe vaak is hier al de mening verkon digd dat de Terschellingers ook weer die richting dienden in te slaan. Ongeveer 20 jaar terug sprak de heer C. Bloem daar over al in de Terschellinger gemeente raad. Het bleef echter bi) praten en me ningen uiten. Dezer dagen echter heeft de heer P. Ree, alhier, die zich sterk voor dit vraagstuk interesseerde, de eerste pogin gen gedaan om te komen tot Noordzee visserij met motorkotters.. Op zijn initiatief is op 12 dezer in het leven gereopen de stichting „Fonds ter behartiging van de visserijbelangen op Terschelling". En dadelijk daarna is de stichting overgegaan tot het uitschrijven van een obligatielening groot f30,000, rentende 5 pet. teneinde direct te kun nen komen tot de aankoop van, als eer ste, een kleine motor-kotter. JHet is de bedoeling deze eerste boot te bemannen met een gemengde Urker- en Terschellinger bemanning, waarvan de schipper een Urker zal zijn. Op deze wijze kunnen Terschellingers weer wor den opgeleid tot vakbekwame visserluf, terwijl toch de bedrijfsuitkomsten niet zullen behoeven onder te doen voor die van viskotters van elders. De stichting is geschied op zeer demo cratische leest, hetgeen o.m. tot uitdruk king komt in een vijfde plaats voor een bestuurslid, te kiezen uit en door de be manning der schepen. Door het kiezen van de stichtingsvorm wordt uitgesloten dat er bij de oprich ters zelf winstbejag bestaat. Alle win sten komen aan de stichting. Waar we hier te doen hebben met een Terschellinger belang rekent het bestuur er op, dat deze eerste obligatielening on der de Terschellingers zelf zal slagen. Er wordt trouwens geen medewerking gevraagd die het publiek iets kost. In tegendeel. De obligatie.*- (slechts f 100, groot) zullen een rente doen van zelfs 5 pet. Eilanders aan de .val, ook op uw me dewerking wordt gehoopt. Texelse Boys-Nieuws. Zondag: Rangers 1-Tex. Boys 1, ver trek 11,15 uur van de Groeneplaats. Texel 3-Tex. Boys 2, 12 uur. Tex. Boys 3-SVC 2, 2,30 uur. Tex. Boys A-SVC A, 5,15 uur. Tex. Boys B-ZDH A, 4 uur. Boys 1: C. Hoogenbosch P. Zevenhoven A. Witte N. v. Heerw. P. Reij G. Boogaard M. Boogaard, J. Nooy, D. Witte, N.N. S. J. Zijm Overige elftallen in het kastje. oude Kabinet was. De rooms-rode poli tiek moest gehandhaafd blijven. En daar voelde hij nu juist niets voor. Van de an dere zijde werden de a.r. weer aangeval len. Zij hadden in het Kabinet moeten gaan zitten, daar zij dan meer invloed zouden kunnen uitoefenen. Met opposi tie bereikt men toch niets. Deze stand punten bleken uiteraard niet te over bruggen. Natuurlijk kwam ook de Kabi netscrisis weer ter sprake, maar veel nieuws leverde dit niet op. Er waren eigenlijk twee onderwerpen, die ook nu weer in het middelpunt der belangstelling stonden en die in de toe komst nog wel van gewicht kunnen wor den, nl. de kwestie Nieuw-Guinea en de Antwerpen-Rijn-verbinding. Zowel de heer Jonkman (arbal* de heer Algra (au-.) hadden gezegd, dat het niet juist was dat de regering geen standpunt be paalde inzake Nieuw-Guinea. De rege ring moet regeren en niet wachten op wat de Kamer doet. Dit laatste is zij nl. van plan, zoals uit de regeringsverkla ring blijkt. En beide afgevaardigden vroegen dan ook wat Drees en zijn man nen nu precies wilden. Men kwam echter niet verder. Dr. Drees wees er doodleuk op, dat, hoe men deze kwestie ook aan pakt, men nooit de vereiste meerderheid zal krijgen. De meningen lopen te veel uiteen en elke stap van de regering zal dus voor de Kamer worden afgekeurd. Mocht er zich een nieuwe ontwikkeling voordoen dan zal de regering eepst overleg plegen met de Kamer. Thans neemt zij dus geen standpunt in, maar zij wijst de idee af, dat Nederland moet gaan praten met Indonesië, op basis van de overdracht van Nieuw-Guinea aan dat land. Dat is geen onderhandelen meer. Dan kan men dit gebiedsdeel be ter direct weggeven. De kanalenkwestie vond Minister Drees ook al erg moeilijk. Daar is al eens eerder een Kabinet over gevallen en daar heeft de regering natuurlijk geen zin in. Toch was hij van mening, dat wij onder bepaalde omstandigheden en onder bepaalde voorwaarden bespre kingen met België kunnen openen. En in dit geval was hij ook niet bereid om voorafgaand overleg met de Kamer toe te zeggen. Wel wees hij er op, dat als wij dat Kanaal gaan graven, hetgeen een succes voor Antwerpen zal zijn en waar Rotterdam dan ook niets voor voelt, wij zoveel waarborgen en tegeneisen zul len moeten stellen dat het verlies be hoorlijk gecompenseerd zal worden. Het is niet moeilijk te voorspellen dat als deze kwestie gaat spelen de volks geest in sterke mate in beroering ge bracht zal worden. Hoe men ook over de oplossing van dit probleem mag den ken, een feit is dat wij op dit moment aan beroering geen behoefte hebben (Nadruk verboden). VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 8 t m. 14 April 1951: 148 kg bot; 1831 kg garnalen; 84 kg kabeljauw; 1288 kg schar; 7081 kg schol; 352 kg tarbot; 3534 kg tong; 2031 kg wij ting; 790 kg kruikels; 1 kg harder; 11591 kg zeesterren; 5 kg flint UITVOERING WAALDER JEUGD De leerlingen van de o.l. school te De Waal geven Vrijdag 27 April a.s. een uit voering in de schuur van de heer L. Vermeulen. Het programma vermeldt o.a. de opvoering van het toneelstukje „Doornroosje". ESPERANTO IN DE LITERATUUR Van een der meest verkochte boeken „Expeditie Kon-Fike" in het Zweeds, verscheen zo juist een vertaling in Espe ranto. ESPERANTO IN DE RADIO Radio-Sofia zendt 3 dagen per week mededelingen uit in Esperanto over de politiek, de cultuur en het economisch leven van het Bulgaarse volk Ik heb nag handel voor je! Nou, zeg 't ers. Een gloednieuwe paraplu, ik heb 'm pas Maandag gekocht. (En de Bilt zegt „Droog, zonnig weer"). HET LEED IS GELEDEN Door het ongunstige weer was de lam- merensterfte dit jaar zeer hoog, er wer den ongeveei 2000 dode lammeren aan de Noodslachtplaats aangevoerd. Dank zij de betere weersgesteldheid is de sterfte thans gering: het aantal dode lammeren is nu teruggelopen tot ge middeld acht per dag. DE PADVINDERS De Padvinders hebben vanmiddag om 2 uur hun eerste bijeenkomst op een ter rein achter de woning van dokter Schalk wijk. De Districtscommissaris, de heer De Koning, uit Schagen, zal deze eerste bijeenkomst waarschijnlijk bijwonen. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 April 1951 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam in Eben Haëzer 's av. half 8 Ds v. Reijendam in Eben Haëzer. De Waal 10 uur Ds. Janse, Extra collecte kerkvoogdij. De Koog 7,30 uur Ds. Janse Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Jonge Kerk-avond, die op 24 April zou worden gehouden, moet helaas uitgesteld worden tot 1 Mei. Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Vanavond om 8 uur geeft de jeugd een avond voor de gemeente. ^Toneel, mu ziek, zang en declamatie). Oudeschild 3 uur Bevestiging en intree van de Weleerw Heer Dulfer. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Belienïng van oe Heilige Doop Zuid-Eierlana 3,15 uur Ds. Soesan, Extra collecte voor de kerkvoogdij GEREF. KERK. Parkstraat 36: Den Burg 10 uur Leesdienst n.m. 5 uur Ds. de Wolf Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend 10 uur Ds van Veen De Waal 11,15 uur Ds. van Veen Den Burg 9 uur Jeugddienst Den Burg 19,30 uur Ds. van Veen TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer. Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. wandelwagentje, wringerbok, kinderstoel, fiets mandje, fietsstoeltje en 3 pits petroleumstel. Warmoes straat 66 Te k. gevr. meis jes rijwiel Ift 7&8 jaarSecr. Jonkerstr. 7, Den Burg Te k motorrijwiel „Gazelle", met J.L.O. motor 98 c c. Te bevr. bur. v.d. blad Te k. puik beste aardappelen Rode star KI. Langeveld Te k. gevr. Goedonderh. wandelwagentje Witte. Zwaanstr. 7 Gevr prisma kijker 6x30 of 8x30 M. Binsbergen ,„De Marei", Dennen Te k. nieuwe zwar te dames mantel flinke maat billijke prijs T. Kikkert-Bruin Den Hoorn 52 Verloren in Den Burg Zondagavond j.l. br. lederen portemonnaie met inhoud Gaarne terug W. Vendel Zd. Haffel Te k. i.g.st.z. wieg Schildeieinde 61 Woningruil Aangeb. woning in Amsterdam voor woning op Texel. Brieven onder no. 47 bur. v.d. blad. Te k. 12 els pluche vloer kleed, nieuw. Te bevr. P. Boon, Cocksdorp 101 Te koop stuitje goed hooi Hal- sema, Gerritsland Te k. plm. 50 pak besch. stro (strooisel) fl,— p. pak, afg. van M. Koorn, Waalenburg Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze Doch ter en Zusje CARLA Die bij het H. Doopsel de namen ontving van CLASINA CATHARINA M. A. SCHRAMA- v. Bakel J. j. SCHRAMA GERARD Den Burg, Texel Hogerstraat 17 18 April 1951. Met blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en Zusje Yvonne Clementia Maria Zij werd 19 April 1951 geboren en ten doop ge houden A. DE GRAAF-Barhorst W. DE GRAAF MARTIEN, GONNEKE en CAREL Den Burg, Texel. Molenstraat 45 Te k. 1 vers afgekalfde BAS, Havenstraat 60 Oudeschild Voor de vele blijken van deelneming ons betuigd de bij het overlijden en de teraardebestelling van onze lieve Vader en Groot vader KLAAS VLAMING zeggen we hartelijke dank M. BAKKER-Vlaming Ant. BAKKER T. BRONS-Vlaming K. A. BRONS Texel, 21 April 1951 Hartelijk dank aan allen, die blijken van belang stelling gaven bij het over lijden en de teraarde bestelling van onze Broe der, Zwager en Oom J. METS In het bijzonder de Eerwaarde heer Termaat, dragers en kleedoplegsters onze hartelijke dank Namens allen, D METS April 1951, Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die meegeleefd hebben met het verlies van onze PIETER C. H. F. DUIN C D. DUIN-v. Kampen Schilderend, Den Burg, TE KOOP merk Ford, 4 cylgave laadbak B. KRAMER, De Koog, Telef. 40 TE KOOP Villiers 200 c.c W. SLAMAN, Oudeschild 80 K. KOS, De Cocksdorp GEVRAAGD voor het seizoen. Pension „Duna", De Koog TE KOOP in prima staat zijnde met ingebouwde motor. Herbst draaihevel en I electro motor 2 PK en dito PK BAKKERIJ BUIJS, De Cocksdorp 23 Te koop een lage Dahlia's en een maai- machine. KOORN, „Tubantia" School met de Bijbel te Oosterend vraagt een Aanbiedingen met verlangd salaris aan H. MULDER, Oosterend Zij die daarheen willen gelieven zich op te geven voor 25 April a s bij een van de Bestuursleden. Dit in verband met een GEVRAAGD voor de winkel. J NAUTA, Weverstraat Te koop gevraagd boerderij, inhoud 2000m3 Brieven onder no. 45 bureau van dit blad. op Woensdag 25 Apriha.s in „Het Witte Huis" ti De Koog. SprekerP. S. v.d Vaart, wethoudei van Den Helder. Onderwerp Partij en haa verantwoordelijkheid Na de pauzezaalforun Vrije toegang. Aanvang 8 uur. Gevraagd in bezit van Praktijk D ploma boekhouden. Brieven onder no X 3C bureau van dit blad. TE KOOP 2 jaar oud. C KUIP Cz., De Westf BIEDT ZICH AAN: Liefst in Den Burg omgeving. Brieven onder no. 48 a; bureau van dit blad. van De Waal naar Schi derend 89, Den Burg. B. F. v. d. BER

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2