Tweede blad Texelse Courant Ze hadden elkaar m jaren niet gezien Verh PÏTT^ Kleine zelfstandigen krijgen kinderbijslag Zaterdag 21 April 1951 Tl LM NIEUWS luizen Wat de toeristen willen weten Texel moet 1 Mei a.s. vrij zijn van rundertuberculose De eerste sociale voorziening PUROL geneest huid- en handwondjes; voorkomt infectie-|- ue eeu wcpfeScH n fialw Schetsen het persoonsbewijs van de koe BILLY THE KID In 1880 was het geluid van revolver schoten de alles overheersende stem van het gezag op de runderfarms in de Wes telijke prairiën van Amerika. Te dien tijd leefde daar een jonge vogelvrijver klaarde in voortdurend verzet tegen de naderende beschaving. In de legenden dier streken staat hij bekend als Billy the Kid. Deze Billy ihe Kid speelt de hoofdrol in een spannend verhaal dat dit weekend in de Bios op het doek komt. Billy is een waaghals en een hartenver overaar, maar tevens de schrik van de prairie Een schurk? Neen: in de rauwe bolster van zijn onverschilligheid ver borg Billy the Kid een warm hart. ABBOTT EN COSTELLO IN HOLLY WOOD. Een prachtig stel, die Abbott en Cos- tello. U zult zich tranen lachen om hun dolle avonturen. Zij zijn resp. kapper en portier. In Hollywood. Zij schoppen het echter tot toonaangevende figuren in de filmwereld. Hoe ze dat klaar spelen? Al lemaal door toevallige samenloop van omstandigheden. Door dol-dwaze ge beurtenissen. Liefde, misdaad, dolle streken, humor. Wat wilt ge nog meer?! Neerlands Nieuws. O.a.: Emigrantenschip „Johan van Ol- dcnbarnevelt" terug in IJmuiden. Trai ning voor het a.s. athletiekseizoen. Z.K. H. Prins Bernhard in Uruguay. MOMENTOPNAMEN Zo luidt de titel van een bundel korte vv»:>ï Gracht en op rijm door Huib Fenijn, onze Rijmelaar. De bundel is uitgegeven door Jongeneel, Gouda. Inhoud: De krachtpatser, Slechte ogen, Retour, Hij v/ist het, Haar verdriet, Negotie, Spreek- woordkundige, Zijde, Raak, Licht, Zeep en De Hoorn. Allemaal vrolijke noten U zult er zich best mee amuseren en de prijs? Als u één gulden neerlegt krijgt u nog een dubbeltje terug. Dat is dus te geef! --- - S.V. De Cocksdorp. Deze week een eivol programma: niet minder dan yijf elftallen zullen de rood witte kleuren trachten hoog te houden, hedenmiddag spelen de adsp. om 5,15 u ut tegen Tex. Boys A. Vertrek Cocks- lorp bij *oed weer per fiets om 4 uur n de school Het ?e speelt Zondag JtiiTTegen Tex. Boys 3. Aanvang 2,30 uur. Vertrek Cocksdorp 1.30 uur per eigen ge legenheid Het le speelt thuis tegen V. Z 1 voor het Gouden Kruis. Zoals reeds gemeld een le klasser der afdeling t)it elftal bezet de 2e plaats in zijn afd., a ar in o.a. uitkomen Alkmaar 1, SRC 1, jVGW'l en Berdos 1. We hopen, dat de ;peleis zich voor de volle 100 pet. zullen leven om de nederlaag zo klein mogelijk houden. Gok het tempo zal een grote Jol spelen, dus snel afgeven, heren, an ders zijn jullie altijd achter. Naar zo juist werd ernomen, komt V. Z.V. 1 vergezeld van plm. 30 supporters, netgeen voor onze begrippen een behoor lijk aantal is. Wij hopen dat ook van onze rijde een iccord aantal toschouwers het le zal komen aanmoedigen Ook de jeugd is deze middag van de party: om half 2 spelen 2 jeugdelftallen ;tgen elkaar. Ook daar staat wat op het spel Vorige keer heeft de A-combinatie van B verloren. Dus zal er revanche ge nomen willen worden. Sportliefhebbers, houdt deze middag vrij (Ingezonden Mededeling). Gistermiddag kreeg Mevrouw T. Blad onverwachts bezoek van een oude school vriendin. Onder het genot van een kopje geurige thee werden natuurlijk eerst ou de herinneringen opgehaald. Nader hand kwam het gesprek ook op de vele beslommeringen van de huisvrouw. Mevrouw Blad vond het zo jammr, dat zij er maar niet toe kon komen, nieuw tafelbestek aan te schaffen. Andere din gen hadden steeds voorrang. Het klonk haar dus als muziek in de oren toen haar vriendin vertelde, dat zij bezig was het kostbare „Safira'-tafelbe- stek bij elkaar te sparen zonder hiervoor een enkele uitgave te doen. Met Nie- meijer's waardebonnen krijgt zij dit prachtige laielbestek in haar bezit. Me vrouw Blad nam zich natuurlijk direct voor, hier ook mee te beginnen. U kunt nu ook dubbel genieten van Niemeijer's pittige Paarsmerk-Koffie en geurige Gala-Thee of Princess-Thee. De heerlijke smaak is een apart genot en bovendien ontvangt men voor de waar debonnen (op elk pakje) het schitteren de „Safira"-tafelbestek; door en door vlekvrij. Een bezit van blijvende waar de, dat U met veel plezier zult gebrui ken. Als U even een briefkaart schrijft aan Theodorus Niemeijer N.V., te Gronin gen, ontvangt U direct de geïllu streerde geschenkenlijst. U kunt dan precies zien wat U kunt krijgen op Nie meijer's waardebonnen ZON, MAAN EN HOOG WATER. A an het strand is het ongeveer 1 uur hoog water. komt 21 April op om 5,28; on- a'-»a.n 21 April V.M., 28 bntóe...re^e van /22 April 10,48. 24 U1.39 en pril i,Qf> Verhuizenverhuizen Dat houdt me wat m, Je zit reeds te zweien Vóórdat je begint. Eerst moet j' een vergunning Dus zoek je non-stop De dienstdoende ambt'naar Van 't woningb'reau op. Dat kost een paar zolen De rest van het geld Wordtvoor het gemak Telefonisch verbeid. Dan komt de vergunning. Een pak valt van 't lijf Dan kun je verhuizen, Het tweede bedrijf!) Je denkt dat het niets is En fluit in 't begin, Maar hebt éven later De damper al in. Je schrikt van hetgeen In je huis is verstopt, Deinst t'rug voor de kasten Die vol zijn gepropt. Als alles gereed staat Begint het gesjouw, Je rug is kapot En je handen zijn rauw. /fe eet op een koffer Onder de titel „Vragen staat vrij. geeft het orgaan van onze VVV een dui delijk antwoord op 25 vragen. Enkele er van laten wij hier volgen: Wat is dc prijs van een gemeubileeid huis? Deze prijzen variëren tussen de f 200 en f 500. Hoe eenvoudiger het huis, hoe verder van zee, des te goedkoper het tarief wordt. Verder is de prijs meest lager in Mei, Juni en September. Wat is de pensionprijs op Texel? Deze prijs ligt tussen de f 4,50 en f 12,50 per dag. (Ingezonden mededeling) Naargeestige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Kunnen groepen in goedkope gelegen heden onder dak? Inderdaad is dat mo gelijk. We hebben hier vier vacantiever- blijven, die goed zij l ingericht en waar u voor een prijs van f 3,75 tot f 5 per dag algehele verzorging Kunt krijgen. Er zijn aparte zalen voor dames en heren, ter wijl de eetzaal voor beiden is. Verder beschikken we op Texel over kampeer terrein, kampeerschuren, terreinen waar tenten te huur zijn, enz. Is er een kinderkamp op Texel? De heer Han Alta organiseert dit jaar een kamp voor jongens en meisjes van de la- Ze prakkie vlug op, Want heel 't meubilair staat Vanzelf op zijn kop. Je past en je meet. En je spijkert en boort, Waarmee je de boel En je lichaam vermoordt. Maar als het voorbij is Dan knuffel je Ma En juicht: „Ik ben over, We zijn er, hoeralll" HUIB DE HUMELAAH. Nieuw adres: Geestersingel 6, Alkmaar. en je spijkert en boort gere schoolleeftijd. Dit kamp staat onder goede^ leiding. Adres van de heer Han Alta: Donkerstraat 432b Amerongen. Wat is de geschiktste tijdsduur ge meubileerd te huren9 Over het algemeen wordt per 14 dagen of per maand ge huurd en verhuurd. Per week gaat meestal lastig. Liefst verder van 1-15 of 1-30 van een maand. Is er huizenruil mogelijk? Huizenruil komt op Texel practisch niet voor. Is er een dienst met dc andere wad deneilanden? In de zomermaanden on derhoudt TESO een bootdienst op Vlie land. Van Vlieland kunt u dan met de boten van de Rederij Doeksen naar Ter schelling. Om op Ameland te komen, moet u met de boot weer naar Harlingen om vandaar naar Holwerd te gaan en dan over te steken naar Ameland. Schiermonnikoog is te bereiken vanuit Oostmahorn (Oost-Friesland). Kan men ook vissen op Texel? Zelfs dat is mogelijk. Adressen kunnen wij u verschaffen, waar men in goed viswater het dobbertje uit kan werpen. Vaart er een passagiersboot van Am sterdam naar Texel? Neen, tegen woordig niet meer. Zoals u weet staat er in de Gemeen telijke Verordening op Texel dat er geen reageerders op liet eiland gehou den mogen worden. Op de laatste algemene vergadering van de Vereniging tot bestrijding der t.b.c. onder het rundvee op Texel heeft uw voorzitter, de heer Noordijk, u hier nog weer eens aan herinnerd. De af spraak is toen gemaakt, dat per 1 Mei 1951 er geen enkele reageerder meer op het eiland aanwezig mag zijn. Ik wil u hier nog eens even aan her inneren en u met klem verzoeken uw reageerder(-s) nu zo spoedig mogelijk op te ruimen. Texel moet per 1 Mei a.s. vrij zijn van r undertuberculose! Dit is van buitengewoon groot belang voor geheel Texel, denk maar aan de handel in koeien met witte en witgroene papieren, maar het i3 ook uw eigen be lang. Het gemeentebestuur is van plan van af 1 Mei a.s. de hand te houden aan de verordening. Tot nu toe is deze steeds soepel toegepast, maar de veehouder. die na 1 Mei nog reageerders heeft, neemt het risico van een procesverbaal. De veehouders die hun reageerders nog niet opgeruimd hebben, staan bij de Gezondheidsdienst genoteerd als veehouders met een reactiebedrijf (rood bedrijf). Zo gauw het Plan tbc-bestrijding ingaat wordt er van alle bedrijven 25 ets. per 100 kg. melk gehe ven, maar van de reactiebedrijven bo vendien nog 55 ets. per 100 kg. als extra heffing. Deze extra heffing houdt op zo gauw het reactiebedrijf ïeactievrij is gewor den. Een reactiebedrijf wordt als vrij beschouwd indien bij de hertuberculi- natie tenminste 6 weken na het oprui men van de laatste reageerder er geen enkele reageerder meer wordt gevon den. Dus, ruimt de leageerders zo vlug mogelijk op, want zoveel te eerder kan ook de hertuberculinatie plaats vinden en zoveel te vlugger zijn jullie van de extra heffing af. De Directeur Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren in N.-H., D. REMPT. Na lange tijd van schriftelijke voorbe reiding heeft de Tweede Kamer één de zer dagen het belangrijke wetsontwerp noodregeling kinderbijslag kleine zelf standigen behandeld. Dit wetsontwerp is belangrijk omdat er voor het eerst iets wordt gedaan op het gebied van sociale voorzieningen voor deze groep en omdat bij deze noodregeling uiterst principiële punten om de hoek komen kijken, die een schril licht werpen op de moeilijk heid van deze materie. Laten we begin nen met iets van dit wetsontwerp te vertellen. De kleine zelfstandigen moeten maar niet schrikken. Het is geen vetpot wat zij uit de staatsruif krijgen. Alle kleine zelfstandigen die minder dan f 2400 verdienen, krijgen een kinderbij slag van het derde kind af. Ook als men vier kinderen heeft, kan men in aanmer king komen voor de/.e bijslag. Maar dan moet men niet meer dan f 2600 verdie nen. Zo .gaat dat door. Per kind loopt de salarisgrens f 200 omhoog. De grootte v.d. kinderbijslag is de helft van het be drag dat de loontrekkenden krijgen. Voor het derde kind wordt 25 cent per dag en voor het vierde kind en meer f 0,30 uitgekeerd. Veel is het dus niet, maar de schatkist is nu eenmaal niet erg gevuld en dies zullen de maatregelen die geld kosten nauwkeurig onder de loupe moeten worden genomen. In deze wijze van uitkering zat nu ëch- ter de kneep. Wij zullen er allereerst op wijzen, dat een poging van de heer Hooy om het bedrag van 30 cent met 4 ct. te verhogen, moest sneuvelen, omdat Mi- RECENSIE. WETEN EN KUNNEN Weten en kunnen. Onder deze titel verscheen bij de uitgever Mij. Kosmos, Amsterdam, een reeks practisohe boek jes. Over alle mogelijke onderwerpen: Hoe leer ik zwemmen? De opvoeding van de hond, Fotograferen, Rozenteelt door amateurs, Het bridgespel, Practische ko nijnenteelt, Het houden, huisvesten en verzorgen van hoenders, Zelf wassen, Ons hart in gezonde en zieke dagen, Rheumatische pijnen, Hoe kunnen wij ziekten voorkomen? En zo voorts. Ter recensie ontvingen wij een viertal boekjes: Zelf inmaken, handleiding voor het conserveren van levensmiddelen, Aanleg en enderhoud van kleine tuinen, (met 27 foto's en tekeningen). Het hou den, huisvesten en verzorgen van onze duiven (met 34 foto's en tekeningen). Het houden, kweken, verzorgen en af richten van kanarievogels (met 14 fo to's en tekeningen). Deze welverzorgde, door deskundigen geschreven werkjes, tellen 60-78 bladzijden. Handige boekjes, die u op duidelijke wijze voorlichten. Het zelf inmaken geeft een belangrij ke besparing. De aanleg 'van kleine tuinen laat nog al eens wat te wensen over, en vooral de voortuin v/ordt meestal karig bedeeld. Toch zijn goed aangelegde voortuintjes van grote betekenis om het aspect van een straat of dorp te verlevendigen, ter wijl ook de gevel versiering er veel toe kan bijdragen het uiterlijk te ver fraaien. Het algemeen belang zal er in ieder geval mee gediend worden, als er wat meer werk van do beplanting ge- gemaakt wordt. Dus, Texelaars, zet 'm op! Dit boekje biedt de helpende hand bij de moeilijkheden, waarmee de ama teur te kampen heeft! Duiven. Over de gehele wereld bestaat een grote liefhebberij voor deze gezelli ge dieren Ze worden echter niet steeds op de meest practische en juiste wijze gehouden! Veel is er in de duivensport en -liefhebberij, dat met een weinig moeite en heel weinig kosten, zoveel be ter en aangenamer kon zijn, zowel voor de liefhebber zelf als voor de dieren. Dit wordt ons in dit werkje duidelijk ge maakt. Het boekje over de kanarievogels. Dit verschaft ons de nodige practische raad gevingen tot het houden, kweken, ver zorgen en op zang brengen van onze ge vleugelde vrienden. Velen hebben in de kanarie-liefhebberij altijd een wijze ge zien van studie en waarneming van de natuur. De beginneling in deze liefheb berij zal spcedig ervaren, dat hij met. eenvoudige middelen lot voldoening ge vende resultaten komt. De prijs van de boekjes bedraa"* 11,90. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. tot en met 29 April 1951: Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,25§; 7,50; 11,50; 14,50; 17,55. Van Den Helder: 6,30; 8,15§; 10,30; 13,20; 16,20, 19,30. Op Zon- en Alg. erkende Chr. Feest dagen: Van Texel: 7,50; 11,50; 17,55; Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. Alléén Maandags. Oudeschild, 25 April 1901. Door den heer A. Kwantes, rijksveldwachter alhier, werd heden gevankelijk overge bracht naar den Heider, de knecht van een Zeeuwsche mosselschuit. Deze ge arresteerde wordt beschuldigd Zondag 1.1 op een eenzamen weg, een jong meisje te hebben aangerand. De schuit lag destijds niet ver van Nieuwe-Schild. en vertrok al spoedig naar Nieuwediep. Daar werd dc verdachte gearresteerd. nister Joek?s dit onaanvaardbaar achtte. De f 700,000 die hiermede gemoeid zou den zijn, kan Minister Lieftinck onmo gelijk opbrengen Terecht was de heer Hooy daarvan niet helemaal overtuigd, maar hij moest wijken voor het zware ge schut dat de bewindsman in stelling bracht. Het grote bezwaar tegen de wij ze van uitkering was wel, dat de staat al les betaalt. En in de Kamer vindt men nu eenmaal geheide voorstanders van de verzekeringsgedachte. Dat betekent, dat de kleine zelfstandigen ook iets moeten meebetalen ir de vorm van een premie. Een der vertolkers van dit standpunt was bv. de heer Stapelkamp (a r.), die zich in verschillende opzichten tegen dit RAADHUIS OP 30 APRIL GESLOTEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat op Maandag 30 April a.s. (Koninginnedag) alle diensten ten gemeentehuize gesloten zullen zijn Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER Met het oog op de invoering van het „Plan tbc-bestrijding" is het noodzake lijk, dat alle runderen in Nederland ge schetst worden. Het is nu eenmaal een feit, dat er nogal wat oorblikmerken verloren gaan, vooral in streken waar draad als af rastering wordt gebruikt. Maar hoe dan ook, indien de runde ren slechts zijn te mclentificeren door middel van het oorblikmerk en dit blik- merk is verdwenen, dan kunnen wij bij de administratie op de Gezondheids dienst nooit meer nagaan welke koe het betreft vooral indien er meerdere koeien „blikloos" zijn op hetzelfde bedrijf. Evenmin kan de veehouder bewijzen dat zo'n blikloze koe reeds langer op zijn bedrijf was of dat de blikloze koe, die en die koe van de tuberculinatie- staat is. Met het oog op de a.s. invoering van het Plan is dit buitengewoon belang rijk voor de veehouder. Zowel voor de eigenaar van een vrij bedrijf, die graag verklaringen wil hebben voor zijn te verkopen koeien als wel voor de eige naar van een reactiebedrijf die reageer ders wil laten slachten met subsidie. De veehouders moeten kunnen be wijzen, dat het inderdaad de juiste koe is en daarom is het absoluut noodzake lijk dat alle koeien geschetst worden. Wij krijgen dan dus twee identifica tiegegevens, een genummerde schets en een oorblikmerk. me stamboek- en fok vereniging- teren behoeven geen ooj-blik^ omdat zij op een andere manier reeds genummerd zijn). Van de schets wordt een duplicaat bewaard co de Gezondheidsdienst. Het is dan mogelijk om aan de hand van de schets of aan de hand van het oor blikmerk of met behulp van beide de runderen op het bedrijf terug te vinden. Zo gauw het Plan ingaat zullen er re ageerders aangeboden worden om met subsidie te warden afgeslacht. Dan zal iedere aangeboden reageerder ver gezeld moeten zijn vu-i de bijbehorende schets en narst een afge'.ekend slacht- bewijs zal ook op de schets aangete kend worden, dat het bezeilende rund werd geslacht. Afgetekend slachtbewijs on afgete kende schets zijn dan voor de hoer dus waardepapieren geworden waarop hij slachtsubsidie uitbetaald zal kunnen krijgen. Wij roepen daarom in uw welbegre pen eigenbelang uw medewerking in om het schetsen en oormerken zo vloi mogelijk te doen verlopen! Mocht iemand niet willen laten blik- merken dan wordt er ook niet ge schetst op dit bedrijf. Dan kunnen er voor de vrije dieren ook geen verkla ringen worden afgegeven terwijl voor af te slachten reageerders geen subsi die wordt verleend. Immers het „per soonsbewijs" van de koe is dan niet aanwezig. Het gaat h?er om geld, boe- rengeld en reqeringsgeld, en bij het uitgeven van dit cjeld moet dit volledig verantwoord k ^recteu*- van d ontwerp keerde. Tal van bezwaren had hij. In de eerste plaats was hij van me ning, dat de mensen aan die paar centen niets hebben. Dat is een druppel op een gloeiende plaat. Ten tweede wenste hij, dat de regering zou pogen om een verze kering voor de oude dag voor deze groep tot stand le brengen. Dan hebben zij in de toekomst tenminste enige zekerheid, want de kinderbijslag houdt nu eenmaal op als de kinderen een bepaalde leeftijd hebben bereikt. En ien derde poneerde hij de stelling, dat als men deze mensen nu persé wil helpen, men maatregelen moet nemen op economisch en fiscaal gebied, door bv. de belastingen drastisch te beperken en een behoorlijke sanering der middenstand te bewerkstelligen. In principe was hij dus niet tegen sociale hulp voor deze mensen. De heer Hooy (k.v.p.) dacht heel anders. De kleine zelfstandigen moeten juist steun krijgen cm zelfstandig te kunnen blijven. De heer Schilthuis (arbdacht er net zo over. Waarom moeten we wel loonarbei ders helpen en niet de kleine zelfstandi gen? Inderdaad, geen van beiden vonden de wet ver genoeg gaan, maar zij begre pen dat dit eigenlijk niet anders kon. Zij redeneerden echter als volgt: beter een half ei dan een lege dop Tot de voor standers van deze noodregeling behoor de ook de s g.p Zij was dit om zeer prin cipiële redenen, omdat de verzekerings gedachte mei aan dit ontwerp ten grond slag ligt. Van deze gedachte is zij nu eenmaal een verklaard tegenstander. Het is aan de overheid om deze mensen te helpen. Als Christelijke Overheid is zij dat verplicht, zo redeneren de staatskun dig gereformeerden. De heer Krol (c.h.u) was het principieel inet de heer Stapel kamp eens. Toch stemde hij voor het ontwerp Want het gaat hier om een rechtvaardig stuk armenzorg Een stand punt, dat aanvaardbaar is. Beter dan dat van de heer Cornelissen (v.v.d.), die zich tijdens dit cebat tegen de grote gezinnen keerde. Kinderbijslag vond hij nu niet bepaald een remmende factor tegen gro te gezinnen. Een mening die men de laatste jaren nog maar weinig heeft ge hoord in de Kamer. Wij hebben reeds' gezegd, dat deze regeling een noodrege ling is. Dat betekent, oat er spoedig een definitieve moet komen. Nu stelde de heer Stapelkamp zich op het standpunt, dat deze tijdelijke rege ling reeds moet vooruitlopen op de defi nitieve. In die zin dat men reeds kan proeven in welke richting men het zal zoeken. Inderdaad kan men dit nu niet. En dat is jammer. Want ook Minister Joekes zal niet onder die verzekerings gedachte kunnen uitkomen. En dan moet de zaak weer anders uitgevoerd worden. Enfin, het is de vraag of deze bewinds man er dan nog zal zijn, want men mag rustig aan .ïemen, dat het 3 jaar zal du ren, voordat deze materie definitief is geregeld. De noodregeling gaat echter waarschijnlijk Juli in. De eerste stap in de goede lichting is dus gezet. Het gaat hier om een groep mensen, die ook dit kleine beetje best zal kunnen gebruiken. Tot slot de cijfers: het wetsontwerp werd met 60-19 stemmen aangenomen. Tegen waren de a.r. cn de v.v.d. Intussen is men aan de overzijde van het Binnenhof in dc Eerste Kamer cok aan het vergaderen geslagen. Daar heeft men in den breoc „Algemene Po litieke Beschouwingen" geleverd. Na tuurlijk werd er de gehele Kabinetsfor matie weer eens uiteengerafeld, waarop we volgende week in het kort terugko men Nieuwe gezichtspunten deden zich echter niet voor. De socialisten die het Kabinet niet al te vriendelijk hebben ontvangen en die het wel willen steunen, maar er ook vrij tegenover willen staan, hebben hun standpunt niet gewijzigd. De soep wordt echter niet zo heet gegeten als zij wordt opgediend. Het feit, dat de heer Nederhorst (arb.) in de Tweede Ka mer zijn motie inzake de prijsstop introk, spreekt in deze reeds boekdelen. Een succes voor deze fractie was dit nu niet bepaald. Want de motie ging regelrecht in tegen het beleid van Minister v.d. Brink. Een nederlaag behoeft men daar in niet te zien. Hét belangrijkste is, dat zij zich terwille van het landsbelang hebben neergelegd bij het standpunt van de regering, die hopelijk de verkiezingen van 1952 zal halen. Want andere moge lijkheden zijn er niet. Dat heeft de jong ste Kabinetscrisis wel geleerd.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 3