Pinkster op Texel Tien schoolvoetbalelftallen gaan de strijd aanbinden Eerste prijs Wisselbeker Gemeente Texel Koedijk - Texel Onze jongens lieter Leeiuu niet in z Koedijk werd met 0-3 verslagen t de groen zwarte n hempie staan KAMPEERVERORDENING TEXEL De Raad besloot vorige week de oude Kampeerverordening door een nieuwe te vervangen. „De ervaringen, welke met de toepas sing van de „Verordening op het kampe ren in de gemeente Texel" zijn opge daan, hebben ons duidelijk gemaakt, al dus schreven B. en W. aan de Raad de zer gemeente, dat het gewenst is haar aan een herziening te onderwerpen Als een leemte moet het worden aan gemerkt dat de huidige redactie ruimte laat voor het ontduiken van de verorde ning op ruime schaal. Het is nl. uit de behandeling van een zaak door de kan tonrechter gebleken, dat men zich aan de werking van de bepalingen kan ont trekken door enkele meubelen te plaat sen in de ruimte aiwaar gekampeerd wordt. Hoewel het karakter van de kam peerplaats daardoor naar onze mening geen wijziging ondergaat, wenst de kan tonrechter geen straf op te ieggen aan degenen, die zonder vergunning op der gelijke wijze „gemeubileerde" kampeer plaatsen verhuren Een nadere omschnj- druk zwaaiend met de Texelse vlag en zong het hoogste lied. Hij danste van vreugde. De voorzitter van Texels Fanfarecorps de heer Jb. Schrama, .-prak als volgt: „Ik heb niet veel verstand van voetballen, maar ik weet wel, dat het kampioen schap voor de vereniging een belangrijke gebeurtenis is! Aan de Overkant heeft de mening post gevat, dat wij hier (nog) in een rimboe leven, maar thans is weer duidelijk geworden, dat de „Texelse In boorlingen" wel iets kunnen presteren. Ik hoop, dat wij u de volgende keer als kampioen van de 3e klasse kunnen be groeten! Het Fanfare zette hierop een ..Lang zullen ze leven" in Texel 1 moet nu kampen om een plaats in de 3e klas. In 1937 promoveerde zij naar de 3e klas door een klinkende 4-0 overwinning op Alkmaar. Die wedstrijd werd te Den Helder op het HRC-terrein gespeeld. Ruim 300 supporters vergezel den het elftal. En maakten met ons mee die slopende eerste helft, maar kregen ook weer hoop, toen P Neijens het eer ste doelpunt scoorde en Herman even la ter z'n nooit te vergeten vrije schop in- kogelde. De competitie 1937-1938 werd een teleurstelling, daar Texel 1 zich niet in de 3e klasse, waann het zich na zo veel moeite eindelijk geplaatst had, wist te handhaven. Gaan we nog dieper de geschiedenis in van SV Texel dat gisteren, 15 Mei. 39 jaar bestond! dan vinden wij weer een kampioenselftal in het jaar 1931. Texel 1 werd in December 19?1 nl. kampioen van de le afdeling C der N.H V B De spelers van Texel werd een diner aangeboden en verschillende personen kwamen hen gelukwensen, er waren af gevaardigden van de Texelse Boys en S. V C. De heer A. Dros Pzn. feliciteerde als consul van de KNVB. Namens de burgemeester van Koedijk werd de spelers van Texel 1 een rondje aangeboden! ving dan het begrip kampeerplaats is derhalve vereist. De thans ontworpen re dactie is veel ruimer gesteld; het gemeu bileerd verhuren anders dan in hotels, logementen, pensions en woningen zal thans onder de werkingssfeer van de ter vaststelling aangeboden bepalingen val len. Ook kamphuizen vallen er onder, doch wij menen ons de bevoegdheid van vrijstelling te moeten voorbehouden, mits aan bepaalde criteria wordt vol daan. De vrijstelling, welke de jeugdher berg in de practijk steeds heeft genoten, wordt door de ontworpen redactie ge sanctioneerd, terwijl dit eveneens het geval is met de vrijstelling, welke tot op heden steeds is genoten door personen beneden de leeftijd van 11 jaren. Verder wordt thans voorgesteld een uitdrukkelijk verbod op te nemen om trent het zich na 22.30 uur zonder nood zaak bevinden op een kampeerplaats, welke uitsluitend bestemd is voor perso nen van het andere geslacht". NEDERLAND In het onderwijsprogram van de Leid- se onderwijsinstellingen vinden wij een cursus van opleiding tot het Esperanto diplomaA. AUSTRALIË In het veel gelezen Australische tijd schrift „Life and Vision" verschijnt een Esperanto-iursus, nadat de redactie vele bewijzen van instemming had ontvangen over een Esperanto-artikel in dit tijd schrift. De weergoden hebben ons maar weer lelijk misleid: Vrijdag en Zaterdag prach tig weer, vooral Zaterdag, dat tot verre reizen lokte En de Texelse boten brach ten dan ook zeer vele toeristen naar Texel. Zaterdag zijn zeker een paar dui zend vreemdelingen de plas overgesto ken. Hier en daar werd een heerlijk zon nebad genomen Maar de Pinkster dagen zelf hebben ons zeer teleurgesteld Veel bewolking en nu en dan een mals buitje. Kan dat nu nooit eens anders? De toeristen, die wij langs het strand ont moetten liepen allen in winddichte jacks of camouflagejassen. De zee was wild wat uiteraard ook zijn bekoring heeft en baders werden door ons dan ook niet gesignaleerd! De strandtentjes bleven op een na allemaal dicht. Zelfs die bruinvis bij De Koog had het droge opgezocht. P.s. waarom zo n beest op het strand in weer en wind (en zon!) laten wegteren? Over een stuk gaaf timmerhout weet onze strandvonderij zich steeds op de juiste wijze te ontfermen waarom hier niet even een graf gedolven voor zo'n grote vis? Alom reden er prachtige auto's over het eiland. Door bos en duin en langs de groene weiden waarin de lammeren huppelden om warm te blijven! En tóch was Texel ook onder die grij ze luchten mooi en velen hebben ge zegd: „Wij komen terug!" Texel 1, kampioen van de atdelinq C der NHVB (1931). Voorste rij, van links naar rechts: J. Kiljan, Chr. Stern, WinterJ. Gielis en Adré Ran middelste rij: J. Vroege, Van Renen, N. de Graaf: achterste rij: D. Zuidewind, Jh. Gras en Pij pers. De school voetbalwedstrijden zullen dit jaar worden gehouden op 19, 26 Mei en 9 Juni. Na loting zijn er 2 afdelingen ge vormd, die elkaar in een halve competi tiewedstrijd zullen bekampen. De beide hoogstgeplaatste elftallen uit elke afde ling komen uit in de finale Afd. I (terrein S.V. Texel) 1. OLS Den Burg; 2. OLS Oudeschild; 3. OLS Den Hoorn; 4. OLS De Koog; 5. De Waal. Afd. II (terrein Tex. Boys) 1. R.K. School; 2. Combinatie Eierland; 3. OLS De Cocksdorp; 4. OLS Oosterend; 5. Chr. School Den Burg. De eerste prijs bestaat weer uit de wis selbeker, die de gemeente Texel in 1947 voor deze wedstrijden beschikbaar stel de. De beker werd gewonnen: in 1947 door o.l.s. Den Burg; in 1948 door o.l.s Den Hoorn; in 1949 door o.l.s. Den Burg; in 1950 door o.l.s. Den Burg. De school die de beker 3 maal achter Zaterdag 19 Mei: Afdeling I: Tijd Wedstrijd 2,303,00 Den BurgOudeschild 3,053,35 Den HoornDe Koog 3,404,10 De WaalDen Burg 4,154,45 OudeschildDen Hoorn 4,505.20 De KoogDe Waal Afdeling II 2,303,00 R.K. SchoolEierland 3,053,35 De CocksdorpOosterend 3,404,10 Chr. SchoolR.K School 4,154,45 EierlandDe Cocksdorp 4,505,20 OosterendChr. School Zaterdag 26 Mei: Afdeling I: 2,30—3,00 Den Burg—Den Hoorn Scheidsrechter 3,053,35 OudeschildDe Koog 3,404,10 Den HoornDe Waal 4,154,45 Den BurgDe Koog 4,505,20 OudeschildDe Waal Afdeling II 2,30—3,00 R. K. School—De Cocksdorp Scheidsrechter 3,053,35 EierlandOosterend 3,404,10 De CocksdorpChr. School 4,154,45 Oosterend— RK. School 4,505,20 EierlandChr School elkaar of 5 niaal in totaal wint, mag hem houden OLS Den Burg zal dus dit jaar z'n uiterste best doen, om de trofee voor goed te winnen. Maar we weten, dat de oude rivalen van de R.K School hun als alle jaren het vuur na aan de sche nen zullen leggen, terwijl de overigen graag voor een verrassing willen zor gen. We denken bv aan De Waal, dat over een uitstekend elftal beschikt en aan De Koog, waar veteraan Daalder graag zijn kans wil grijpen Ook Eier land en de Chr School bleken in het ver leden tot goede dingen in staat, terwijl Oosterend, Oudeschild en De Cocksdorp altijd lastige tegenstanders waren. Of zullen de jongens uit het vriendelijke dorp Den Hoorn weer voor een verras sing zorgen? De tijd zal 't leren. Hieronder volgt het programma voor de beide eerste dagen. Knipt het uit, jongens! Scheidsrechter Scheidsrechter Uitslag C. Akkerman H Kuys S. Bakker C. E. Gotschall C v.d Kolk G. J. ten Cate P. B Riteco P. Kleve K. Fielmich A. Lefferman C. Akkerman H. Kuys S. Bakker C. E. Gotschall C v. d. Kolk K. Fielmich P. Kleve P B. Riteco A. Lefferman G J. ten Cate TAFELTENNIS In „Casino" werd het toeristentournooi gehouden. De Bondsgedelegeerde, de heer C. v. d Laan, opende het tournooi, dat vlot verliep en zich door en prettige stemming kenmerkte. „We komen vol gend jaar graag terug", zeiden de gas ten, die bijna allen in het speciaal gere serveerde „Bosch en Zee" logeerden. Door VVV, TESO Ready en particulieren waren prijzen uitgeloofd. Dank zij de ver loting (prijzen van particulieren) noteer de de penningmeester nu eens een batig saldo! Prijs lot 132 afhalen Burgerhout straat 8. De wedstrijdprijzen werden door burgemeester De Koning uitgereikt. De uitslag was: Heren Dubbel le en ov.: 1 A. Beukman (D), J. v.d Eyde (D), 2. M Schumacher (K)-C. Schulte (R). Dames Dubbel 3e kl l.R. Sin jewel (I) -M. Vreugdehil (I.); 2 P. Compas (D)-A. Croone (D) Heren Dubbel 3e kl.: 1. N. de Vroome (W)-A. Sinnige (W); 2. B. Decloux (P) H. Vlessing (R). Heren Dubbel 2e kL: 1. A. Keijzer (I.)- G. Oosterbeek (I.); f3j. Dito (W)-G de Vroome (W). Mixed Dubbel 3e klas: 1 W. Vreugde- hil(I.)-M. Valkenier (I.); 2. D Dros (R.)- Fr. Brüoher (R). Mixed Dubbel le en overgangsklas: 1. T. Compas (D)-A. Beukman (D); 2. H. Weemkof (I.)-W. Vreugdehil (I.). Dames enkel 4e klas: 1 D. Dros (R.)2. R Bakker (R.). Dames enkel 3e klas: i. R Sinjewel (I.), 2. W Vreugdehil (I.). Heren enkel 4a klas: 1. G. Oosterbeek (I.); 2. W. Dol. Heren enkel 3e klas: 1 M. Oosterbeek (I.); 2. M. Valkenier (I Heren enkel 2e klas: 1. A. Keizer (I 2. L. Brakenhoff (W.). Heren enkel le klas: W Schumacher (K 2. J. Sinjewel (I.). Heren enkel overgangsklas: 1 A. Beuk man (D.); 2. J v. Eyden (D.). R. Ready, I. l.V.A. (Den Helder); D. Disme (Hoorn); W W.G.W. (Den Helder); K. K.K. (Amsterdam-Noord); P. 'n Parijzenaar. Tot slot nog het volgende: 1. Alleen jongens, die werkelijk op school zijn. mogen meedoen. 2. Tegen de beslissingen van de scheidsrechter is geen beroep mogelijk. 3. Corners worden genomen vanaf de hoek van het strafschopgebied 4. Als na de 2e dag nog geen beslissing bereikt is, volgt verlenging (2 x 71/-.' mi nuut) of een beslissingswedstrijd. In dien dan nog nodig, moeten strafschop pen de ontknoping biengen. 5. In de finale volgt bij gelijk spel ver lenging (2 x Vlï minuut) en indien dan nog nodig: strafschoppen 6 Strafschoppen, zoals boven bedoeld, worden genomen door de 5 voorhoede spelers, waarmee de wedstrijd werd be gonnen. 7. Bij onvoorziene moeilijkheden of verschillen beslist de commissie of het commissielid, dat op het terrein aanwe zig is. TEXELSE MARKT. Den Burg, 15 Mei 1951. Aangevoerd: 34 biggen f 30-f 45. 58 n. kalveren f 40- f60. WIE WON? Onze brievenbus lag Zondagavond boordevol uitslagen ..Koedijk-Texel". De verwachtingen varieerden van een gelijk spel (2-2) tot 0-5 en 1-6. De meesten raadden 1-3 Slechts 4 personen laadden 0-3. Na loting was de uitslag" 1. J. v.d. Vis, Weverstraat 72; 2.G. Zoetelief, Parkstraat 32; 3 A. Dros Pzn Weverstraat en 4. Chr. Scheffer, Amsterdam. Overtoom 112 II. Door honderd supportei's vergezeld vertrok Texel 1 Maandagochtend naar Koedijk voor haar laatste competitiewed strijd, de belangrijkste, want door een overwinning zou zij kampioen worden! Op het terrein van Koedijk ontmoetten de Texelaars verscheidene bekenden, o.w. de oud-Texel-speler meester de Winter" en dokter en Jan Boswijk. Het veld, dat zeer klein was en verre van gelijk, bleek zelfs niet van een om heining te zijn voorzien, zodat de toe schouwers gemoedereerd op de uitlijnen stonden. De toss werd door Koedijk ge wonnen en zij verkoos met de rug in de wind te spelen. In het begin was K. flink in de meerderheid, mede doordat ver schillende Texelaars hun vorm niet kon den vinden. Gelukkig gewerden K on danks dat (tijdelijke) overwicht niet veel kansen. Texel's eerste de beste aanval was bij na een goal! Voor de rust was K. een goed half uur in de meerderheid, maar het laatste kwartier begon Texel op te zetten en toen was van een K-overwicht geen sprake meer. Rust 0-0. Na de rust begon K. met enige aanval len, maar het duurde n et lang of Texel was vrijwel doorlopend in de meerder heid. De eerste goal ontstond 15 minuten na de hervatting in een hevige doelwor- steling, waaruit Harrv de bal tenslotte het gewenste „duwtje" gaf en Texel de leiding bezorgde. Zelden werd een doel punt met zoveel vreugde begroet en Har ry wérd dan ook heftig aangeklampt! Een voorzet van K. werd door Bertus keurig onderschept. Na 25 minuten pun terde Harry tussen enige K-spelers num mer twee waar de keepe- overheen viel! in de benedenhoek. Toen wierp K. alles in de aanval, maar hun offen sief duurde slechts vijf minuten. Vlak voor het einde kopte Piet Eelman een voorzet van Stam netjes in: 0-3. Zondagavond stond Den Burg op stel ten en wie had anders verwacht? Im mers, Texel 1 is kampioen geworden! Na een zeer zware, spannende compe titie! Ja, uitermate spannend, want Zon dagmiddag omstreeks kwart over drie wisten wij nog steeds niet of wij zo da delijk de vlaggen konden uitsteken of niet. Want de rust ging in met 0-0 en een poosje na de hervatting was die stand nog steeds blank! Wij en velen met ons op Texel, hadden nu en dan te lefonisch contact opgenomen met Koe dijk en telkens moest ons de teleurstel lende mededeling worden gedaan, dat er nog steeds geen qoaltje was gemaakt endat ons doel enkele malen aan groot gevaar was ontsnapt. Er waren meer corners op het Texel-doel dan op dat van de gastheren afgevuurd. Nee, erg prettiq voelden wij ons niet. Als ze in ieder geval maar gelijk spelen, dan zou nog tegen ZAP moeten worden gevochten en hoe zou dat aflo pen? Maar later klaarde de dreigende hemel helemaal op: 0-1, 0-2, 0-3. 't Zat bar rustig! Ja, onze groen-zwarle leeuwen hebben gewonnen en zijn kampioen geworden. U begrijpt, dal het enthousiasme bij de vele supporters, die onze jongens naar Koedijk hebben vergezeld, geen grenzen meer kende! Ze stormden het veld op en namen Herman (de aanvoerder) en vele andere „Gladiatoren" op de schouders! De scheidsrechter, de heer W. G. de Graaf, wenste Texel namens de KNVB van harte geluk en vervolgens drukte de voorzitter van Z. A. P. Herman broe derlijk de hand, waarop ook Koedijk de Texelaars van har te gelukwenste. Beide clubs boden de Texelaars bloemen aan. En zo waren er meer clubs (o.a. Wieringerwaard en Ber gen) die een afgevaardigde naar Koedijk hadden gezonden om de gelukwensen aan te bieden. Het ligt voor de hand, dat de kastelein van het nabij het sportveld gelegen café veel (weer best) bier te tappen kreeg! De spelers werd een bloem in de revers gestoken en toen ging het luid zingend van „Hup. Texel. Hup, laat de (groen zwarte) leeuw niet in z'n hempie staan!" op weg naar het Gouden Boltje. Aan dc haven. Toen de .Dokter Wagemaker" een langgerekt „toe-oet" liet horen, ten te ken, dat zij de haven van Oudeschild wilde binnenlopen, werd dat signaal be antwoord door een koor van claxons: de leden van motorclub Texel hadden zich onder aanvoering van de heer C P Moojen op het haventerrein opgesteld zij zouden de voetballers naar Den Burg begeleiden. Burgemeester en mevrouw De Koning waren ter begroeting aanwezig en toen de voetballers in zicht kwamen ging een luid gejuich op. Vele supporters waren door feestmuts en een feestneus als clown vermomd Zij hadden allemaal schorre kelen. Burgemeester De Koning drukte de aanvoerder. Herman Neijens en de voorzitter van S V. Texel, de heer D. Dapper, de hand en sprak het elftal har telijk toe. Dit feest te mogen meemaken noemde burgemeester De Koning een van de grootste vreugden. Enkele malen had hij gedacht, dat het mis zou gaan. want na een steeds stijgende iijn werd een vorige maal gelijk gespeeld. Jullie trainden eente.' trouw en deden jullie ui terste best om kamp.oen te worden. Dat is gelukt en op zeer sportieve wijze. Daarmede kom je ook het verst en op die manier lever je je mooiste spel. Ik hoop, dat jullie volgend jaar weer kampioen worden. Dan sta ik hier weer, al is het nog zo koud! De heer Dapper dankte de burgemees ter voor diens blijk van medeleven. Het deed hem veel genoegen, dat ons ge meentebestuur veel belangstelling voor de sport aan de dag iegt De paarden voor de Jan Plezier ston den reeds te trappelen van verlangen om de spelers in een zegetocht naar Den Burg te brengen. De spelers en hun echt genoten, die niet minder trots waren. Overal langs de weg werden de over winnaars hartelijk toegewuifd en toege juicht. Aan het Schildereind stond Texels Fanfare gereed en onder blijde klanken ging het Den Burg door. Overal wapperde het rood,witfblauw. Voor het clublokaal in Hotel De Graaf verdron gen zich honderden mensen, maar verder ging het, de Weverstraat door, de Ho- gerstraat, Gravenstraat, Warmoesstraat, Parkstraat, om tenslotte voor Hotel De Graaf halt te houden. PIET DEKKER, kastelein van het Stoombootkoffiehuis most ook mee naar Den Burg. Voor Hotel De Graaf liep hij Texel 1, naar de 3e klas KNVB (1937). Voorste rij van links naar rechts: H. C. Ran. P. Kikkert ftM. Vlaming (f), G. Witvliet, P. Neijens; middelste rij: H. Neijens, N. de Graai, A. Huizinga, J. Bruin (res.); achterste rij: D. Dapper voorzitter, G. Dros, penmnqmeester, A. Verseput, res., D. Zuidcwind, J. Dukers, Ran, A. Dros, secretaris elftalcommis sie.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2