(jroen e2tmrts J~exels in het hart- Nu brachten 500 lammeren f 10.000 meer op dan vorig jaar! De ^Texelse lammeren deden een beste prijs Stralende zon moest wijken voor mals regentje Het is toch steeds nog zo gelegen, Een rekening valt altijd tegen. Politie beoefende sport en spel in zonovergoten Westermient De eilanders wonnen de volleyballwedstrijd WOENSDAG 23 MEI 1951 TEXELSE 64e IAAEGANG. No. 6530 COURANT Uitgave N.V- vh. Langeveld DeRooij Boekhandel Dnikkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 3,15 p. half jaar. Advertenties 8 ct. per m.m. Zo heeft Texel dan Maandag zijn eer ste lammerenmarkt gehouden. Een beste markt, want de prijzen varieerden van de 50 tot over de 70 gulden en daarmee zijn de boeren be;.t tevreden. Ja, het gaat goed met de schapenbedrijven. ,.Daar kan geen tak van de landbouw te gen op!" verklaarde de heer C. van Gro ningen en dan te bedenken, dat wij enige jaren geleden in de rnening verkeerden, dat het eenzijdig schapenhouden niet meer rendabel zou zijn. Wij hebben ons (gelukkig) vergist!" Inderdaad, maar wie had durven voorspellen, dal de vraag naar lamme ren zo groot zou worden? De gemiddelde prijs was f 63, de hoog ste prijs werd gemaakt voor een hok van tien lammeren, welke oorspronkelijk ei gendom waren van ue heer J Duinker, Nieuweschild Oorspronkelijk, zeggen we, want dat hok is Maandagochtend binnen korte tijd driemaal in andere handen overgaan: Duinker maakte er f 72,50 voor, de koopman verkocht ze op zijn beurt aan een collega voor f 74, die voor f 76 aan een andere koopman, waar na ze tenslotte en uiteindelijk aan num mer vier voor de som van f 78 werden verkocht Dat had Duinker dus niet kun nen voorzien. Trouwens, wie Maandag niet te lang wachtten met het accepteren van het bod, hebben goed geschoten, want er waren heel wat kooplieden, on der wrie een flink aantal ui* Friesland En die kooplieden moesten samen 1100 lammeren verdelen, om zo te zeggen. Ze kwamen om zaken te doen en de hande; is van stond af aan dan cok vlot ge weest. Vorig jaar waren op de eerste markt 500 stuks aangevoerd. Die deden toen f 40-f 46. Nu zijn ze dus voor de helft UITSTEKEND GESLAAGD RUITER FEEST. Streekwedstrijden te Anna-Paulowna Ruim 300 paardenhoeve hebben Zater dag de grond van Pet BKC-terrein doen dreunen. Het ruiterfeest, waaraan werd deelgenomen door de Koggeruiters, Wie- ringermeer 1, Wieringermeer 2, R.A.P., Rossinant, Aurora, West-Friesland, Wad- denruiters, Wieron en Hollands Noor den, is uitstekend gesh agd, dank zij een uitstekende organisatie Op de rijbaan 2 klasse werd mej. C. Kikkert op Wodan (Waddenruiters) met 6.35 pt. nr. 5. Bij het individueel springen klasse B werd K. du Porto op Guus (Waddenrui ters) nr. 2. Bij de dressuurproef voor 4-tallen kwam Hollands Noorden uit Julianadorp met 37,34 pt. als eerste uit de strijd, tweede werd Waddenruiters (Texel; met 32,48 pt., derde, West-Friesland uit Schager- brug met 32,37 pt., vierde, Wieronruiters (Wienngen) met 42 pt.. vijfde Aurora, (Opmeer) met 28,29 pt. De instructeur, de heer Jb Schoorl, was tevreden over dit resultaat, maar de Texelse kleuren zouden nog beter ver dedigd kunnen worden als de Wadden ruiters evenals hun Overkantse ruiter- sportvrienden over een manége beschik ten. „Wij hebben 's winters geen gelegen heid om onder dak te oefenen, de andere rijverenigingen kunnen continu door gaan. Wij willen graag zelf een dichte manége bouwen, wij kunnen het nodige terrein er wel voor krijgen, maar hoe komt die f 1500 bij elkaar, die je nodig hebt voor het mate"iaal? Bouwen kun nen wij dan zelf wel". WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 15-19 Mei bedroeg de aanvoer 119,963 stuks. De prijs per kg. aan de pluimveehouders f 1,85. Vorig jaar was de aanvoer in bovengenoemde periode 91,519 stuks De prijs per kg was toen f 1,90. Deze week zullen de prijzen door verbeterde export vermoedelijk wel verder stijgen. ZO WORDEN DE MEEUWEN BE STREDEN In het uitgestrekte duingebied tussen de noordzijde van de Sluftervlakte en de Krim broeden tal van vogels: bergeen den, eidereenden en andere strand- en weidevogels. Maar daar broeden ook meeuwen en zoals algemeen bekend zijn die o.m. verzot op jonge vogeltjes! Ook eieren van andere vogels versmaden zij niet en daarom moet de mens hier in grijpen. Om te voorkomen, dat de andere vogels in een hoekje worden gedrukt zijn in dit gebied gifeieren neergelegd. Deze worden door de meeuwen opge peuzeld.... In dit teriein is een andere bestrijdingsmethode niet mogelijk, want als men dag aan dag de meeuweneieren ging rapen, zouden de zeer schuwe en zeer zeldzame eidereenden de benen ne- HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 23 Mei 10,39 en 11,20. 24 Mei 11,33 en 25 Mei 0,09 en 0,31 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. meer aan de man gebracht! „Engeland begint weer te trekken!" zei een der veehouders, die zijn informaties onge twijfeld uit de goede bron geput had! De 500 van 1950 brachten bij de ge middelde prijs van 43 gld. dus samen 21,500 gld. op, nu deed eenzelfde aantal 31.500 gld. oftewel f 10,000 meer. Dat kan de Texelse boer gebruiken, want zijn bedrijfskosten zijn ook weer bedui dend gestegen. Deze Zondag bracht ons dan eindelijk het weer, waarnaar de ijscoman, de ex ploitanten van strandtentjes en strand stoelen zo vurig hebben verlangd Ja, het weer was ideaal tn aan het strand was dan ook leven en beweging van jong en oud, die zich daa»* vermaakten met balspel, acrobatische oefeningen, met een dans in de golven oi verbeelde golven, want de zee was nagenoeg spie gelglad! maar het grootst was mis schien wel het aam al zonnebaders en zonnebaadsters, dat poogde een paar tin ten bruiner te worden. Dat is hun stellig gelukt, want de zon bieef heef heel de dag dapper doorstralen Tegen de avond kwam er zo maar onverwachts veel mist opzetten, de temperatuur zakte belang rijk. De windwijzer draaide wat onvei- -chillig heeT .n weer. Wat zouden de weergoden van plan zijn? Diep in de nacht wisten we het: ver scheidene hevige donderslagen f-n schel le lichtflitsen wekten ons uit de slaap Een mals regenbuitje volgde en de vol gende dag hield een hecht wolkendek de zon opgesloten. Dat was jammer, want daardoor kregen wij een zonloze lamme renmarkt. Maar enfin, de pnjzen van het aangevoerde wolvee waren goed En daar ging het tenslotte om! TEXELSE TURNERS IN TWEEKAMP TEGEN PURMEREND Turnkring Hollands Noorderkwartier hield Zondagmiddag selectiewedstrijden te Barsingerhorn. Mej. A. Rijk werd met 79,1 punten reserve geplaatst van het damesachttal, dat op 3 Juni tegen Pur- merend zal kampen In het heren acht tal, dat op die datum eveneens tegen Purmerend uitkomt, zijn twee Texelaars geplaatst, nl. de heren P. Schoorl en C. Blokker, die bij de Zondag gehouden se lectiewedstrijden resp. 99,3 en 84,3 pun ten behaalden en daardoor resp. de 2e en 7e plaats bezetten. Nr. 1, de heer M. Stnjbis, uit Oudkarspel, behaalde 99,5 punten. Het scheelde dus maar heel wei nig of de heer Schoorl was nummer 1 geworden! Zaterdag namen Texelse gymnasten te Schagen deel aan door de turnkring af genomen vaardigsheidsproeven. Van Texel slaagden Gerie de Waard 71,3 pun ten, meisjes le klasse en Greta van Reijendam, dames 3e klasse Voorts slaagden van Texel de volgen de meisjes 2e graad: G. Dekker en J. v. Groningen met. 2e prijs; A. Hogewoning, M, Dekker, R v Groningen, N. Vinkeen T. Eelman met 3e prijs. LEEUWARDER ACCORDEON EN SEMBLE GING NAAR ERE-AFDELING Ze komen van de zom'er naar Texel Het „Leeuwarder Accordeon Ensem- ble"-A-Orkest, dirigent Piet de Vries, slaagde op het Nationaal Bonds-Con- cours van de Ned. Acc. Bond te Haarlem voor de 2e maal in de afdeling Uitmun tendheid het hoogste aantal punten te be halen (nl. 347 p.) en is bevorderd tot de Ere-Afdeling De dirigent behaalde een le Dirigentenprijs met 9 punten. Het L. A.E. kwam in het bezi: van een Gouden Medaille. Met het verplicht werk: Ouv. „Titus" van Mozart en het vrije werk: Ouv. „Zampa" van Hérold behaalde men deze zege. Het L.A.E. staal thans met de Acc. Ver. te Aalsmeer,,, Excelsior" te Rotter dam, „Excelsior" te Amsterdam, E.H.A V. te Hoorn, „OKK" Den Haag, „Vieux- Camerades" Rotterdam, ONA te Den Haag, „Animato" Amsterdam en R.K.A. C. als ere-orkesten aan de spits van de ruim 100 Accordéon-Orkesten in Neder land, aangesloten bij de Ned. Acc. Bond Opgericht 27 Febr. 1943 met 12 spe lende leden (leerlingen van Accordeon- Studio Piet de Vries) telt het L.A.E. thans 70 leden: A„ 3. en C.-orkest. Gaf in de loop van de 8 jaren precies 91 concerten in stad, provincie, land en buitenland (een 10-daagse concertreis door Engeland) en speelde voor VARA, TO.N, NCRV en AVRO, verder voor liefdadigheidsdoeleinden, o.m. de Stich ting '40-'45; is voor 1951 voor de 2e maal uitgenodigd door VVV Texel, om straks in het seizoen 3 concerten te ge ven. TEXELSE MARKT Den Burg, 21 Mei 1951. Aangevoerd: 1100 lammeren f 50-f 75. 13 koeien f 600-f 850. 7 pinken f 360-f 500. 106 big gen f 30-f 50 22 n. kalveren f 35-f 60. HANDELSREGISTER In „Handelsregister" lezen wij onder „Wijzigingen": ,,'t Fruithuis" Texel, Den Burg, Weverstraat 25. U.E.. K Wetsteen. Bedrijf w.v. door een v.o.f. o. dez. naam Venn. K. en J. M Wetsteen Onder „Opheffingen": R. Beuvmg, Texel, De Cocksdorp 103 Brood-banket- verkopersbedrijf. VAN STEIGER GEVALLEN De heer P Zijtn Szn., viel achter pension „De Zwaluw", De Koog. van een steiger Hij kwam op de rand van een balie terecht en liep daardoor in wendige verwondingen op. Dokter Schalkwijk verleende de eerste hulp Zondagmiddag moest hij echter mar het St. Lidwinaziekenhuis te Den Helder worden vervoerd voor nader anderzoek. MET VIER BUSSEN Zondag bracht een gezelschap van plm. 180 man een bezoek aan ons eiland. Met vier bussen van de N.V TESO werd een rondrit over Texel gemaakt. De da mes en heren waren door de onderne ming Van der Pol, Amsterdam, naar Den Helder gereden. Volgende week Zondag en Zondag 3 Juni zal wederom een ge zelschap van plm. 180 man via Van der Pol een bezoek aan Texel brengen „DE STEM DES VOLKS" De 1 Mei uitvoering heeft een goede indruk gemaakt, zo zelfs, dat aan mevr. Craanen is verzocht om voor de volgende Meidag enige „Meispelen" te willen schrijven. Een eervolle opdracht, waar mede we haar gelukwensen. Woensdagavond wordt de jaarvergade ring gehouden in Hotel De Graaf. Be langrijke besprekingen over het a.s. win- terprogramma staan op de agenda. COMPETITIESTAND M.C TEXEL Zware klasse: 1. A. Zielman 10 kamp.punten; 2. W. Koopman 9 k.p.; 3. C. Blokker 8 k.p.; 4. L. Bakker 7 k.p.; 5. C. Boekei 6 k.p.; 6. J Drijver 5 k.p 7. A van Liere 4 k.p.; 8. P. A. van der Vis 3 k.p.; 9. A. van der Knaap 2 k.p.; 10. N. Dros 1 k.p. Lichte klasse: 1. C. P. Moojen 10 kamp.punten; 2. C. Drijver 10 k.p.; 3. Jac Keijzer 9 k.p.; 4 Teo v.d. Vis 8 k.p.; 5. C. van der Werf 7 k.p.; G. C. Zegel 6 k.p.; 7. B Dros 5 k.p.; 8. P. Heerschap 4 k.p 9. J. Koopman 3 k.p. ZEEUWSE MOSSELVISSERS NAAR DE WADDENZEE Vijf en twintig mosselvissersvaartui gen uit Bruinisse zijn Donderdag naar de Waddenzee vertrokken om de mossel cultuur uit te oefenen, nu dit wegens de mosselparasiet in Zeeland, voor de mees ten onmogelijk is. Ook uit Ierseke, Zie- rikzee en Tholen vertrok een aantal schepen. De resultaten van de nieuwe proef beoordelen vele vissers nog zeer pessi mistisch. De mosselen liggen hoog op het wad en zijn volgens de vissers moei lijk te vissen. Vandaar dat vele bakken hebben gehuurd, om althans op die ma nier nog te proberen ook van zeer on diepe plaatsen wat mosselen binnen te halen. (Wieringer Crt.) WINKEL MISTE DRIE PENALTY'S! S.V. De Cocksdorp. Het le speelde Zondag zijn laatste thuiswedstrijd tegen Winkel. In een mat te wedstrijd werd met 3-1 gewonnen. On der ideale weersomstandigheden wordt o.l.v. van de heer G. Troost begonnen en de eerste aanvallen zijn voor S. Beide ploegen beginnen lauw en doelpunten blijven uit. Uit een penalty geeft Edu ard ons de leiding: 1-0. En nog voor er een half uur is gespeeld is de stand 2-0. W., dat nu wat meer komt opzetten, weet tegen te scoren: 2-1. En als de gas ten een penalty niet gemist hadden was de stand met de rust gelijk geweest. Di rect na de rust loop Wim goed door en de stand is 3-1. Het spel blijft lauw en diverse kansen worden onbenut gelaten. Maar ook W. deelt mee in deze malaise, want niet minder dan twee penalties worden ook na de rust door hen gemist. En zo komt het einde van deze uiterst sportief gespeelde wedstrijd met een 3-1 zege voor S. De heer Troost leidde weer uitstekend. Zondag a.s. gaat het le naar Schagen. Dan zal er anders aangapakt moeten worden, heren Supporters gelieven zich op te geven vóór Vrijdagavond 8 uur bij de secretaris. We gaan met de boot van 9,30 Wie zich niet opgeeft voor die tijd kan niet mee. In een zonovergoten Westermient hebben de zonen van Hermandad Vrij dagmiddag sport en spel beoefend. Er werd begonnen met een veldloop voor klasse A en B en daarna werd een vol- leyball-wedstrijd gespeeld tussen een groep Texelse agenten en hun colle ga's van de Overkant. Onze geünifor meerde ordebewaarders zijn er in ge slaagd de volleyballwedstrijd te winnen 't Werd tweemaal 15-13 voor de Texelse ploeg en daar zijn wij trots op! De pres taties werden bijgewoond door de dis trictscommandant van het district Alk maar, kapitein Van der Steur, burge meester en mevrouw De Koning, de Af- delingscommandant van de Rijkspolitie te water, te Amsterdam, kapitein De Ruiter, luitenant Zijp van het district Alkmaar, verschillende vertegenwoordi gers uit de jagerswereld en de directeur van de VVV Texel. De veldloop was heus niet zo licht, want zij ging over een lengte van 3200 meter door allerlei vrij mulle bospaad jes. Het traject was door verschillend BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Dinsdag 8 Mei is het bridgeseizoen ge sloten met de bekendmaking van de einduitslag van de competitie en het houden van een viertallen wedstrijd tus sen de A- en B-serie. De kampioenen van A en B konden elk een medaille in ontvangst nemen als blijvende herinnering voor hun ver richtte prestaties. De voorzitter, de heer Idema, welke momenteel in het Ziekenhuis te Alkmaar verblijft, wenste de winnaars per brief van harte geluk met het behaalde re sultaat. Voorzitter, vanaf deze plaats wensen wij u het allerbeste en ver wachten dat de volgende prijsuitreiking weer door u, in goede gezondheid, zal geschieden. Uitslag competitie: A.: 1. Dhr Koningsveld en Ten Cate 63,90% 2 Dhr en mw. J. Bruin 62,47% 3. Dhr Bruin en Brinkerhof 57,91 4. Dhr en mw. Wilkens 57,50% 5. Dhr K. Mantje en Venema 55,42% 6 Dhr Idema en Wessels 51,87% 7. Dhr en mw. Slort 51,65% 8 Dhr Koorn en Kok 48,89% B.: 1 Dhr v. Lente cn v Santen 61,11% 2. Dhr en mw. Beemster'ooer 59,64 3 Dhr Bos en Ran 59,45 4. Dhr en mw. Kiljan 57,87 5. Dhr J. D. Bakker en Stolk 56,54 6. Dhr v. v.d. Werf-P. Roeper 54,55% 7Vs. Mw. Graaf-dhr P Oosterhaven 54,33 iVz. Dhr v. Ee en Dop 54,33% Serie A was aan zijn stand verplicht de wedstrijd tegen B te winnen en deed dat dan ook met 66 matchpunten. Het beste resultaat in de A-serie be haalde team 2, met 37 punten. Dhr Bruin-Brinkerhof Mw. Wilkens- dhr Schermer terwijl team 4 het beste resultaat van de B-serie had met 9 punten Mw. Graaf-dhr Oosterhaven Dhr v. Ee en Dop. Deze personen konden een hartig hap je mee naar huis nemen Bridgers, voorlopig tot 25 Juni op de Kermisdnve en dan in September het nieuwe seizoen beginnen met alle Texel se bridgers als lid van de bridgeclub. Zou het lukken? A.W. De Politie speelt volleyball in de V/estermient gekleurde vlaggetjes keurig uitgestip peld. Er is snel gelopen, want de kampi oen, Tuinman uit Egmond aan Zee, leg de 3200 meter in 12.8,6 af. Zo'n figuur, op Texel gestationneerd, zou menig stroper dus te vlug af zijn! Nr. 2 werd Boogert uit Langedijk, die eveneens een prachtige prestatie leverde door de af stand in 12,33,4 af te leggen. 3. Berghuis uit Heerhugowaard, 12,35,2. 4. Brouwer, Middenmecr, 12,44,2 5. Schuffelen uit Slootdorp, 12,54. 6. Bos, Texel. 7 De Boer, uit Heilo In de A-klasse was Berghuis titelhou der. Hij heeft het ihans niet kunnen bolwerken tegen de snellere Tuinman en werd ook nog gepasseerd door Boogert, die echter slechts 1,8 seconde eerder de finish bereikte. De B-klasse was vorig jaar gewonnen door onze plaatsgenoot de heer Dinge- manse. Het was te voorzien, dat hij zijn titel en wisselbeker (aangeboden door de Gemeente Texel) met alle spieren zou verdedigen. Het werd dan ook een span nende race, maar de heren Jacht en Bij- post wisten hem te passeren. Jacht, Hoofddorp, in 12,30. Bijpost, Zwaag, in 12,56, Dingemanse in 13,13, Jacht nam buiten mededinging deel. 3. werd Koop man, Sijbekarspel in 13,30.6. 4. Mellema, Opperdoes in 14,22,3. 5. Bouman, Me- demblik in 14,22,3. 6. Schouwenaar, 't Zand in 14,24,4. De prijsuitreiking vond plaats in hotel „Bosch en Duin", nadat opperwacht meester Waterdrinker, voorzitter van d*» Rijkspolitie sportvereniging te Alkmaar, het slotwoord had gesproken. De veld loop, aldus spreker, is tot in de puntjes geslaagd. Het was een iaire strijd. Daarna mochten wij getuige zijn van een voor ons nog betrekkelijk jonge sport, het volleybal!. Met bijzonder ge noegen hebben wij dit spel gevolgd. Ik hoop van harte te mogen spreken van een traditionele dag, een evenement dus, dat nog zeer dikwijls zal worden herhaald! Dat alles zo keurig en gere geld verlopen is. is grotendeels te dan ken aan de uitstekende organisatie Ik denk daarbij in het bijzonder aan in structeur wachtmeëster le klas Tönies, die door de groepscommandant Texel en diens staf flink gesteund werd. De vele fraaie prijzen vormden voorts een sti mulans om de beste prestaties te leve ren! Voor die geste zijn wij allen zeer erkentelijk. De sport is voor de politie een eerste vereiste. De dienst zelf gaat weliswaar voor alles, maar daarnaast is geestelijke en lichamelijke ontspanning van grote betekenis: een goed gespierd lichaam geeft onze mannen het nodige respect. Spreker besloot met de hoop, dat iedereen lid zou worden van de politie- sportvereniging. (Applaus). Hierop werden de prijzen door de Districtscommandant van het district Alkmaar, kapitein Van der Steur, uitge reikt. Tuinman sleepte de wisselbeker (vo rig jaar door TESO aangeboden en een medaille van de gemeente Texel in de wacht. Bocgert een lauwertak. Berghuis en Brouwer een medaille, Schuffelen een ball-point, Bos het boek „Texel", De Boer een scheerapparaat. In klasse B verwierf Bijpost de wissel beker, Dingemanse een lauwertak, Koopman, Mellema en Bouman een me daille. De leden van de volleyball-teams kre gen ieder een pakje sigaretten.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1