A Proefwerk voor volwassenen. Filmnieuws Reislustig Texel &c n ('va l oc ctnviocjcleSciv STEENKOLEN VOOR DE N.V. TESO De N.V. TESO vraagt (zie adv.) prijs opgave voor de levering van steenkolen. NAAR AVIFAUNA Vrijdag organiseert de N.V. TESO bij voldoende deelname weer een trip naar Avifauna. (Zie adv.) PLAATSVERVANGSTER Wegens ziekte van mevr. Van Moort is mevr. Room-Wilkeshuis voor tijdelijk benoemd tot onderwijzeres aan de o .1. school te Midden-Eierland. P. H. POLDER De Hoofdingelanden van de P. H. Pol der houden heden hun jaarlijkse verga dering in Loodsmanswelvaren te Den Hoorn. PIJPERSDIJK WORDT HERSTELD Ook de Pijpersdijk wordt hersteld. In verband hiermede is deze weg, gelegen tussen de Kogerweg en Waalenburg, voor alle verkeer gesloten. (Zie ook adv.) KALKOENSE HAAN OP EENDEN EIEREN Te De Cocksdorp broedt een kalkoen- se haan op eendeneieren. Heeft u ooit vernomen, dat een haan een dergelijk (langdurig) karweitje verricht? TEXEL-HEERLEN De leerlingen van de 6e en 7e klas van de o.l. school te Den Burg genieten thans van een uitwisselingsschoolreisje met Heerlen. De Zuid-Limburgers arriveer den Maandagmiddag te Den Burg. Zij blijven hier tot Vrijdag. NOORDHOLLANDS PLAN TER BE STRIJDING VAN DE RUNDERTUBER CULOSE Alle Noordhollandse veehouders ont vangen dezer dagen een uitvoerige circu laire van de Gezondheidsdienst over de uitvoering van het vijfjarenplan voor de bestrijding van de rundertuberculose Mocht u deze niet hebben ontvangen of mooht die in ongerede zijn geraakt, vraagt u dan aan uw zuivelfabriek een nieuw exemplaar. NOG EENS DE BAZAR TE DE COCKSDORP De bazar is in alle opzichten geslaagd. De opbrengst is f 1824,94 geworden. Prachtig en nog eens prachtig! Ik wil hierbij allen, die medegewerkt hebben, hartelijk bedanken. Het is ondoenlijk, dit bij ieder persoonlijk te doen Wel wil ik dit zeggen, dat God gezien heeft, welk aandeel ieder gehad heeft voor het werk in dienst van Zijn kerk. Het stemde mij tot grote vreugde, dat allen zo geest driftig en in liefde hebben samenge werkt. Men ziet alweer: „Het kan!" Het kan ook in De Cocksdorp en Eierland Dat is gebleken. Laten wij zo voortgaan, eensgezind, van één Geest en één Lief de. W. A. SOESAN „IIET LAATSTE DUEL" Steve Farrell demonstreert voor een sheriff in het Verre Westen een nieuw soort revolver, de Colt 45. Twee van de ze revolvers worden gestolen door Jason Brett, die op het punt staat uit de stad verjaagd te worden. Bret schiet de sheriff neer en ontvlucht met de beide Colts. Hij wordt leider van een bandietenbende, die de streek onveilig maakt en alle goud zendingen rooft. Het ligt voor de hand, dat men die ban diet graag onschadelijk wil maken, maar ook is het zonneklaar, dat die bandiet zijn huid zo duur mogelijk verkoopt Er volgen dan ook vele hevige gevechten. Hard tegen hard. Maar de gevaarlijke Jason Brett wordt uitgeschakeld. „YOUNG MAN WITH A HORN" Rick Martin heeft het als trompettist ver gebracht. Maar minder fortuinlijk is hij in zijn huwelijk met Amy North, die lichtzinnig is en wispelturig Rick raakt door haar aan de drank en het gaat in snel tempo bergafwaarts met hem. Zijn beide trouwe vrienden, de pianist Smo ke en de zangeres Jo vinden hem daar en hun vriendschap en liefde helpen Rick weer op de been en stellen hem in staat de weg naar de roem te hervatten Dit is de wereldbekende roman van Dorothy Baker, verfilmd met een keur van artisten en omlijst met enige der beste partijen voor jazz-trompet. (Ingezonden Mededeling). Het verjaardagsfeestje van de heer S. te O bereikte gisteravond een hoogte punt, waar de familie nog wel lang over zal praten. De oorzaak hiervan was Mejuffrouw T. v. N. (tante Thea). Midden in een rustig gesprek met haar buurman klonk haar stem ineens zo duidelijk op, dat iedereen haar aankeek. „Met mijn ogen dicht, zeg ik je, proef ik het verschil tussen Gala-Thee en elke andere Thee" Dit wilde iedereen natuurlijk zien. Tan te Thea kreeg twee kopjes thee, nam van elk een slokje en zei meteen: „Dit is Gala-Thee. Je proeft het direct: het is geuriger en zo heerlijk vol van smaak" En zo was het. „Maar eigenlijk geniet ik dubbel" sprak tante Thea „Want behalve dat ik van de heerlijke smaak en geur geniet, spaar ik ook de punten voor het prachtige ,,Sa- fira"-tafclgerei, een sieraad voor m'n tafel. Je moet eens een geschenkenlijst bij Niemeijer, Groningen aanvragen, het is de moeite waard!" En met deze wijze raad besloot tante Thea haar gezellig theepraatje. Ja, dat mogen wij wel zeggen! Want dikwijls gaat een gezelschap van ons ei land het Marsdiep over voor een reisje naar de Overkant. Vaak wordt de tocht per TESO-touringcar ondernomen. De reisverenigmg Den Hoorn is gister ochtend voor een tweedaagse trip naar Arnhem vertrokken, een reisvereniging uit Eierland heeft gisteren een tocht ge maakt naar Hindelopen, Oranjewoud en Giethoorn. Reisvereniging Oosterend gaat 5 Juni naar de Wieringermeer, Enk huizen, Volendam en Amsterdam. Met een extra boot terug. 6. 7 en 8 Juni gaan de hoogste klassen van de o.l. school Oosterend naar Blaricum. De Doops gezinde Zusterkring maakt 4 Juni een reisje naar Schoorl. De hoogste klassen van de o.l. school te De Koog gaan op 27 Juni per TESO- bus voor een driedaagse reis naar Bun- nik (Utrecht), waar gelogeerd wordt in de Jeugdherberg „Rhijnauwen". De 1ste 2de en 3e klas gaat in de eerste helft van Juni naar Bergen en Schoorl. De leerlingen van de hoogste klassen van de o.l school te Midden-Eierland gaan op 2 Juli per TESO-bus naar Over- ijsel (Delden), de volgende dag naar Eist (U.) en de derde dag weer via de Avi fauna terug naar Texel. De hoogste klassen van de o.l. school te Zuid-Eierland gaan begin Juni naar Sneek, terug door het (mooie) Gaaster- land. De derde klas van de ULO gaat op 19 Juni per trein naar Amsterdam. Verder per fiets naar Amersfoort, vanwaar ver schillende trips zullen v/orden onderno men Op 22 Juni weer naar huis terug. De hoogste klassen van de o.l. school te Oudcschild gaan op 6, 7 en 8 Juli naar Haarlem, Den Haag en Rotterdam; de middelklassen op 14 Juni naar Den Oe ver. Wieringermeer, Hoorn, Marken en terug via Bergen; de 1ste en 2de klas gaat op 18 Juni naar Bergen Schoorl. Al le uitstapjes per TESO-bus De school voor Christelijk Volksonder wijs te Den Burg gaat op 15 Juni met de 4de, 5de en 6de klas naar het Muider- slot, Valkenveen en de NCRV-studio te Hilversum; de 2de en 3de klas op 22 Jun naar Alkmaar en omgeving. De tweede jaars van de Landbouw- huishoudschool maakt op 9, 10 en 11 Juli een driedaags uitstapje naar Lunteren en vandaar naar Arnhem en de Hoge Ve- fuwe. NARCIS VLIEGEN 2 CT. PER STUK Men zegt wel eens (afwijzend) „Ik zit hier geen vliegen te vangen!" Nooit zal men echter (afwijzend) de opmerking vernemen: „Ik zit hier geen narcisvlie- gen te vangen!", want die moeten inte gendeel allemaal opgeruimd worden. Waf de tbc de runderen aandoet, betekent de narcisvlieg voor de bollen. Dat is dus zeer kwaadaardig. Nog nooit hebben wij gelezen, dat de heer Noordijk (bijvoor beeld) iets voor een tuberkelbacil be taalt, maar voor een narcisvlieg ontvangt u twee cent per stuk als u deze inlevert aan de adressen, welke in de adv. ver meld staan. TEXELSE AMATEURS BESTE BEENTJE VOOR' Voor de Texelse Amateursavond in het Park op de verjaardag van Prins Bern- hard gaven zich reeds tien deelnemers op. Amateurs van Texel, die iets kunnen en durven presteren, nu is er nog gele genheid u als deelnemer op te geven. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de helft van de netto opbiengst bestemd is als één van de hopelijk vele feestgaven aan ons Texels Fanfarecorps. Schrijf een briefkaartje aan Wilhelmi nalaan 11, Den Burg en het komt dik in orde. Vereniging voor Texelse Volksfeesten en Folklore. NAAR NIEUW ZEELAND De heer F W. J Swart, dierenarts, en gezin, gaan in Augustus ons eiland ver laten: 25 Augustus zuilen zij zich insche pen op de „Zuiderkruis" met bestem ming Nieuw Zeeland. De heer Swart zal daar op het Noordereiland zijn functie voortzetten. Op het Noordereiland wordt vooral de rundveeteelt uitgeoefend, op het Zuidereiland treft men meer wolvee aan. De heer Swart, die zich hier vier jaar geleden vestigde, heeft zijn practijk overgedragen aan ds heer De Boer, te Zeist. Wij wensen de heer Swart veel succes in zijn nieuwe vaderland en ho pen, dat hij ons straks eens een artikel schrijft over zijn practijk in Nieuw Zee land. .mTffuP- STAND DER BOLGEWASSEN MEI 1951 Ondanks de slechte weersomstandighe den in de afgelopen maanden stelt de stand van de verschillende bloembolge- wassen niet teleur; de ontwikkeling werd echter enigszins vertraagd, zodat ook de bloei later viel dan aanvankelijk werd gedacht. De beschadiging aan de gewassen door vorst en hagel kunnen onbeduidend wor den genoemd. Hoewel de hoeveelheid neerslag tijdens en na het planten der bollen zeer overvloedig was, valt ook de waterschade mee. Wel kon worden ge constateerd, dat het wortelgestel bij tulpen matig is ontwikkeld, waardoor de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat tijdens een warme en droge periode de stand van het gewas achteruit zal gaan. Gemiddeld is de stand slechts ca. 7 pet. lager dan het vorige jaar omstreeks het zelfde tijdstip; er dient evenwel rekening mee te worden gehouden,, dat nog vrij aanzienlijke veranderingen mogelijk zijn. Standcijfers 1) Bloembollenstreek Noord-Holland 2) Friesland 1950 1951 1950 1951 1950 1951 78 72 65 65 78 70 80 72 68 65 80 70 80 77 68 68 80 77 68 67 matig, 60 matig tot goed. 70 --= goed, 80 goed tot zeer Vroege tulpen Late tulpen Hyacinthen Narcissen 1) Schaal: 50 goed, 90 zeer goed. 2) Bestaat uit: de Streek, Wervershoof, karspel, enz. MEDEDELINGEN van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst te Schagen. Alle jaren krijgen we vragen of men in vlas wortelonkruiden als stekels, melkdistels, enz. kan bestrijden. Proeven over meerdere jaren hebben uitgewezen, dat met DNC of DNBP, zoals merken Sevtox en Aatox, deze onkruiden moeilijk te bestrijden zijn. Wel kunnen met bovengenoemde middelen zomeron- kruiden goed bestreden worden. Wanneer we echter met groeistoffen spuiten in vlas, waarmede ook vele proe ven genomen zijn, gaat de lintkwaliteit terug. Er is dus een risico verbonden aan het spuiten van groeistoffen in vlas. We zijn echter tot een andere oplossing ge komen, die in de practijk goed bevalt, nl. om het vlasperceel van volgend jaar (1952) nu (1951) schoon te spuiten met groeistoffen, indien er tenminste gewas sen op staan, waarin men groeistofbe- spitingen met succes kan toepassen, zon der gevaar te lopen, dal er schade op treedt. De wortelonkruiden worden dan voor een groot gedeelte gedood en men heeft volgend jaar tenminste niet in ern stige mate last van onkruiden, als men zou krijgen indien er niet gespoten was met groeistoffen. Angstvallig is hier niet gesproken over de bestrijding van hoefblad, omdat dil het lastigste onkruid is, dat we tot nu toe kennen Kleine plekken hoefblad moeten o.i. direct afdoende bestreden worden met bv. allesdodende middelen of een 3- dubbele concentratie van een 2,4 D es ter Men mag hoefbladen nooit laten bloeien en in geen geval zaad laten ge ven. Grote plekken hoefblad kunnen, in direct maar dan ook binnen 2 x 24 uur nadat de stoppel bloot gekomen is, met behoorlijk resultaat bestreden worden met een 3-dubbele concentratie van een 2,4 D ester. 25-5-'51. C ZIJDEWIND. PREMIEKEURING De stamboek- en locale premiekeuring aoor de vereniging tot bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij in Nederland, afdeling Noordholland, is be paald op Maandag 18 Juni, te 13.30 uur. Oudeschild, 17 Mei 1901. De bestra ting van het dorp naar de haven is zoo goed als gereed, waardoor de verkeers weg daar ter plaatse veel is verbeterd. Oosterend, 20 Mei 1901. Een 4-jarig zoontje van den heer K. viel Zaterdag middag van de steenglooLing in zee. De visscher M. sprong van zijn schuit te water en redde het veege knaapje, dat zonder die hulp zeer spoedig verdronken geweest zou zijn. Den Burg, Mei 1901. Het aantal leerlingen der Algemeene Bewaarschool (Nutsbewaarschool) bedroeg m Maart 53 (thans, Mei 1951, bijna 90) De rekening had tot eindcijfer f 505,31 en sloot met een batig saldo van f öO.OOVa. De uitvoe ring door eenige dames- en heeren-di- lettanten en de vereeniging Trinitas gegeven ten voordeele der inrichting, bracht f 120,45 op. Adv. De Marktmeester houdt ten gerieve van H.H. Veehouders (Zondag!) 26 Mei van 11 tot 1 uur zitting in hotel Texel, den volgenden dag gewocne uren. Lang;eveld. Texel, 1 Mei 1901. Zondag strandde op de Noordkust van ons eiland de Duit se zeetjalk „Möwe", kapitein Schier, met steenkolen van Boness rLaar Norderney bestemd. Met assistentie van vletterlieden kwam het vaartuig weder vlot en werd het te Nieuwediep zonder schade binnen gebracht. De Koog, 3 Juni 1901. In de vorige week werden te Purmerend o.a zes postduiven verkocht, die van hier af komstig waren, en een paar da^en daar na waren vier bij den vroegeren eigenaar teruggekeerd. Texel, 12 Juni 1901. Zondfag jl. gaf het Gezelschap „Trintas" in Hotel Texel alhier een afscheidspartij in den vorm van een laatste concert onder leiding van zijn Directeur, den heer S.am Vlessing Phzn. Oudeschild, Juni 1901. De poging om het wrak op Texelstroom te lichten, mocht reeds gisteren gelukken. Het wrak schijnt zeer oud te zijn; dit blijkt ook uit de koperen bouten, welke er uitgesloopt werden en voorzien waren van het jaar- lal 1806. 't Is vermoedelijk een met graan geladen schip geweest. Tusschen het hout, dat stellig onder dien grond heeft bedolven gelegen, werden na nog graan korrels gevonden In bet wnak werden nog gevonden een korstok met 2 kor- ijzers, vermoedelijk afkomstig van een garnalenvisser. Andijk e o.. Am™ Paulowna, Boven- DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,20§, 7,50, 11,45; 14,40; 17,45. Van Den Helder:: 6,30; 8,30§; 10,25; 13,20; 16,20, 19,30 Alleen Maandags. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20: 9,30; 11,45; 15,40; 18,00. Van Den Helder: 8,30, 10,30; 13,20, 16,40; 19,30. RECENSIE. „DURF" Vakblad voor winkeliers en etaleurs. Méér te ontvangen dan dat waar u voor heeft betaald, is dat niet een kolfje naar uw hand? Dat is mogelijk geworden om dat u nu voor het eerst gebruik kunt maken van een zaken-service, die mis- tens f 25 per jaar moet kosten, voor de prijs van een tijdschrift. Maar dat is niet een of ander gewoon tijdschrift of een organisatieblad. Dit is een zakenservice, die overborrelt van ideeën.... om de verkoop te doen stij gen. en de winsten. U zult „Durf" waarderen als een ver rassend goed idee op zakengebied. Het is uitgevoerd op groot formaat in kleu rendruk. Pittige artikelen, talloze tips, een schat van etalagevoorbeelden, geven u iedere dag nieuwe ideeën. Ideeën die iedere zaak, hoe klein of hoe groot ook direct in de practijk kan brengen „Durf" brengt geen „dure" ideeën Maar, dat is nog niet alles. Want ie dere abonnee van „Durf" heeft tevens het recht om zoveel als hij wil raad te vragen in moeilijke gevallen. Zit u met het maken van een speciale etalage? Een briefje aan „Durf" brengt raad. U wilt uw advies over een bijzondere ac tie? „Durf" geschreven en per kerende post heeft u antwoord. Zo zit u vaak met tientallen proble men te worstelen, waai bij u de persoon lijke adviezen van deskundigen graag zoudt hebben. Als u abonné van „Durf" bent staan de adviseurs op reclame-, eta lage- en verkoopgebied als het ware steeds naast u. Als u op de uitkijk bent naar nieuwe mogelijkheden, nieuwe ideeen, nieuwe manieren om de loop in uw zaak te ver groten, naar nieuwe wegen om centen in uw reclame te steken om er guldens uit te halen.... dan i: „Durf" daarvoor de weg. Want „Durfis onverbrekelijk verbonden met de toekomst van uw zaakhet bezorgt u ideeën om de verkoop en winsten ie verhogen. En dit alles voor slechts f 7.50 per jaar. In Boekhandel Parkstraat kunt u 'een exemplaar van „Durf" eens rustig bekij ken. Wij zijn er van overtuigd, dat u zult zeggen. „Zo'n vakblad zocht ik al lang!" DE LAMMERENPRIJZEN EN DE REN DABILITEIT VAN DE SCHAPEN- BEDRIJVEN In de Texelse Courant van Woensdag 23 Mei wordt onder het overzicht van de eerste lammerenmarkt van dit jaar een uitspraak van o g. geplaatst, die niet ge heel juist is en tot veei misverstand aan leiding kan geven. Toen de redacteur van dit blad tijdens deze eerste markt da mening van o.g vroeg over de prijs van de lammeren, heb ik zoals te begrijpen was, opgemerkt, dat deze zeer goed was en dat bij deze prijs, waarbij dan ook nog in aanmerking kan worden genomen, dat de wol straks eveneens flinke prijzen zal opbrengen, de schapenhouderij op 't moment wel één van de takken van landbouw is, die het meest lonend is. Verder is toen nog opgemerkt, dat wij enige jaren geleden niet konden vermoe den, dat de schapenhouderij binnen zo korte tijd al weer lonend zou zijn. De opmerking over de eenzijdige schapen- bedrijven geeft evenwel een volkomen onjuist beeld van mijn zienswijze in deze zaak, zoals iedereen, die mij kent zal kunnen bevestigen. In dit opzicht sta ik nog op hetzelfde standpunt als op het moment, dat door hel Landbouw Econo misch Instituut het Rapport over de Schapenhouderij op Texel werd uitge bracht. In dit Rapport werd het eenzij dige schapenbedrijf, zowel uit econo misch als uit landbouw-technisch oog punt als uit de tijd beschouwd En deze uitspraak kan niet te niet gedaan wor den door bijzondere omstandigheden, die tot gevolg hebben, dat ook het eenzijdige schapenbedrijf tijdelijk nog weer goed lonend is. Het eenzijdige schapenbedrijf is m.i. economisch te kwetsbaai en geeft verder uit het oogpunt van bedrijfsvoering, waarbij we vooral ook denken aan het behoud van een goede botanische samen stelling en vruchtbaarheidstoestand van het grasland grote bezwaren. Wat zou, om nog een voorbeeld te noemen, tijdens het zeer natte voorjaar van 1951 op zeer veel bedrijven een onhoudbare toestand zijn ontstaan indien wij nog zeer veel eenzijdige schapenbednjven hadden ge had? C. v. Gr. (Wat de schrijver gezegd heeft, hebben wij terstond letterlijk opgetekend. Red.) KENNISMAKING MET HET FRANSE PLATTELAND Van 15-23 Juni a.s. wordt op het Ne derlands Volkshogeschoolcentrum Méri- don in Frankrijk een cursus „Kennisma king met het Franse platteland" gehou den, welke bestemd is voor allen, die be langstelling hebben voor de veeteelt en land- en tuinbouw. Gedacht is in de eer ste plaats aan mannelijke deelnemers, maar ook echtgenoten zijn van harte wel kom. De excursies zijn gericht op bezoek aan een aantal landbouw- en veeteeltbe drijven, zo mogelijk aan een landbouw school en aan een enkel bedrijf van in Noord-Frankrijk gevestigde Nederlandse boeren. Daarnaast zal ook ^en dag wor den uitgetrokken voor een bezoek aan de vele bezienswaardigheden in Parijs en Versailles. Alle excursies worden voorafgegaan door korte inleidingen over de landbouw in Frankrijk in het algemeen, over de mogelijkheden en moeilijkheden voor de invoer van Nederlands vee en pootaard- appelen, over de Nederlandse immigran ten in Frankrijk en over al datgene wat men gaat zien. De reis wordt per bus gemaakt, welke ook voor de excursies in Frankrijk beschikbaar is. De kosten bedragen totaal f 140,(ge deeltelijk in Franse francs te betalen. Opgave voor deelname aan het adres: Volkshogeschool Bergen N.H Texelse Boys-Nieuws. In de zware uitwedstrijd tegen LSVV 1 kwam Boys 1 als overwinnaar uit het veld: 3-2. De eerste aanvallen waren voor L., doch deze waren zonder gevaar. Daar de Boys met 2 invallers uitkamen, moest eerst het juiste verband nog gevonden worden en hierin werd het talrijke pu bliek met teleurgesteld Na ongeveer 10 minuten gaf onze l.-buiten met een lage schuiver ons de leiding: 1-0. Het tempo werd door L. iets opgevoerd en de Boys werden tot in de verdediging terugge drongen. Bij een overtreding van een der B-spelers, werd de daaruit voortvloeien de vrije schop keihard ingeschoten: 1-1. Mooie aanvallen werden ondernomen, zo wel door L. als door de Boys. Toch was het de thuisclub die een van hun aanval len wist te benutten, een voorzet van rechts werd door de i.-binnen van L. met een „Backhuys"-sprong ingekopt: 2-1. Rust. In de 2e helP zette L. een geweldig of fensief in en het eerste kwartier werd op de B-helft gespeeld. De B-achterhoede, gesteund door de binnenspelers, moesten alle zeilen bijzetten. Maar op schitteren de wijze wisten zij stand te houden. Het uithoudingsvermogen begon bij L. par ten te spelen, zodoende werd het spel langzamerhand verplaatst en gingen de Boys tot de aanval over, hetgeen spoedig door een doelpunt van de 1-buiten be loond werd: 2-2. Hierna werd L. tot in de verdediging teruggedrongen en na 25 minuten spelen was het weer de I-buiten die scoorde: 3-2 Deze stand was voor L. noodlottig, want tot 5 minuten voor het einde was het alleen Boys wat de klok sloeg. In de laatste 5 minuten kwam L. nog gevaarlijk opzetten. Met de overwin ning voor ogen werden alle aanvallen van L door de achterhoede afgeslagen. Toen de prima leidende scheidsrechter Wester het eindsignaal floot liepen 21 vermoeide spelers van het veld, de 22ste speler werd op de schouders van de Boys de tent binnengedragen, dit vanwege zijn verjaardag De adsp B speelden Vrijdag hun laat ste competitiewedstrijd tegen Oosterend A en verloren met 6-0. Zondag a.s. speelt Boys 1 zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, n. 1. tegen Petten 1. Dit i- een thuiswedstrijd, Jongens, zorg er voor, dat het een waar dig besluit wordt! S. V. Oosterend Het le ging naar BKC en won met 5-0, ruststand 1-0 door een doelpunt van Ka lis. Na de rust was O sterker en door doelpunten van Piet Wouter, Jn Brou wer en KI. Burger, werd hel 5-0. Dit was een wedstrijd, zoals we van jullie ge wend zijn! Adsp. speelden Vrijdagavond hun laat ste competitiewedstrijd tegen Boys B en wonnen met 6-0. Het is jammer, dat dit de laatste was, want na veel gepruts had den we nu weer een aardig elftal. Hierna speelde het handbalelftal tegen SVC en verloor met 2-1. Een slechte wedstrijd, vooral het vangen van onze dames was erg slecht. Zondag speelde een gewijzigd elftal tegen De Koog wel iets beter, maar toch ook met wat je noemt, vooral het opstel len lijkt nergens naar, de meeste dames denken waar de bal is daar moet ik ook zijn en liefst op een bosje bij elkaar. Nee, dames, zo moet het niet! Ga eens naar een voetbalwedstrijd kijken, dan kun je zien wat je plaats is in een elftal en wat voor taak je dan hebt, maar niet door elkaar lopen, daai bereik je niets mee! Zondag a.s. Oosterend 1-Geelzwart 2. Handbalnieuws S.V.C. Door onze laatste competitiewedstrij den tegen GDS en De Koog te winnen met resp. 1-0 en 2-1, zijn we samen met Oosterend op de derde plaats in de com petitie terecht gekomen. Vrijdagavond hebben we tegen Oosterend gespeeld en toch kans gezien om met 2-1 te winnen ondanks het feit, dat we maar met acht meisjes speelden. Donderdagavond gaan we naar De Koog, vertrek 6,45 van De Cocksdorp per fiets. We hopen dat alle dames pre sent zijn en laat niet voor ieder wiswasje je vereniging in de steek! Zondag hebben we een seriedag om de SVC-wisselbeker, die in het bezit van G. D S. is. Laten we hopen, dat het weer ons niet in de steek laat. Onze adsp. speelden een wedstrijd te gen de adsp. van De Koog. Onze meisjes wonnen met 3-1. Goed zo!

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2