Letteractie voor Texels Fanfarecorps De Bisschop van Haar lem komt Dinsdag naar Texel BISSCHOP VAN HAARLEM NAAR TEXEL De Bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers, komt Maandag 25 Juni a.s. naar Texel om op 26 Juni de katholieke kinderen van de drie parochies het H. Sacrament van het Vormsel toe te die nen. (Zie elders in dit nummer uitvoeri ger over dit Hoge Bezoek). LICHTSCHIP TEXEL VERPLAATST Het lichtschip Texel heeft volgens het Vrije Volk een andere ligplaats gekre gen ten gevolge van het verbreden van de geveegde scheepvaartroute langs de Waddeneilanden. Het schip ligt thans op 53 graden 6 minuten en 48 seconden Noorderbreedte en 42 graden 29 minuten en 50 seconden Oosterlengte. NAAR HOENDERLOO Van de zomer gaan N.H. jongens en meisjes van Den Hoorn fijn kamperen in Hoenderloo (De Veluwe). Er is nog enig geld nodig en daartoe zullen de meisjesclubs van Den Hoorn vandaag en overmorgen een uitvoering geven te gen een laag entree. O a. zal worden op gevoerd het stuk „Pechvogels", dat zij op de Bondsdag te Alkmaar met zoveel succes voor het voetlicht hebben ge bracht. Ook zullen de ^zoekers op deze avond een goed beeld krijgen van het werk der clubs. (Zie ook de adv.) DE ZEEMEEUW MAAKTE HAAR EERSTE REIS Maandag is de dienst De Cocksdorp Vlieland door de Zeemeeuw van de N.V. TESO geopend Er waren niet minder dan 28 passagiers aan boord vorig jaar op de eerste tocht slechts twee! Het was prachtig zonnig weer. Er liep een zware ebstroom die talloze kwallen van verschillende soorten en kleuren meevoerde. Als laatste passagier stapte aan boord de timmerman van TESO. die een buffet op de boot zou inrichten. Als hofmeester fungeert de heer O. de Kind, die reeds een ruime voorraad verversin gen aan boord had gebracht. Onderweg naar Vlieland kregen we al gauw de reuk van verse koffie in de neus, die noodde tot proeven. Het was af! Spoedig werden groepen zeehonden zichtbaar. Een enkele rob waagde zich zelfs dicht bij de boot. Ook enkele bruinvissen lie ten zich zien. Al met al een prachtreisje! WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 11 tot 16 Juni be droeg de aanvoer 95,183 stuks. De prijs per kg aan de pluimveehouders f 1,76. Vorig jaar in bovengenoemde periode resp. 84,079 f 2,06. De productie loopt belangrijk terug. Vermoedelijk zullen de prijzen wel iets aantrekken. DAT GAAT IIARD! De Dertig Polders zijn hard bezig met het verbeteren van wegen. Thans heb ben zij de beschikking over 3 walsen. De deklaag van de Bakkenweg verbin ding Westerweg naar Fonteinsnol is gisteren gereed gekomen en de weg zal zo spoedig mogelijk worden afgeteerd. Bij dit werk wordt gebruik gemaakt van een nieuw procédé asfalt-beton. De fun dering van de Dooiemansweg en Laan- weg komt deze week grotendeels ge reed. De Oosterweg tussen Oost en Oosterend is afgeteerd De fundering van de Pijpersdijk komt volgende week klaar. Daarna wordt deze weg ingewas- sen met een laag leemzand en vervol gens goed ingewalst met vrijgekomen materiaal. In verband met 't vergevor derd toeristenseizoen zal de finishing touche volgend jaar voigen. maar de Pij persdijk zal door genoemde bewerkin gen straks toch goed berijdbaar zijn. De Westerweg naar Den Hoorn en de Witte weg woraen volgende week inge- wassen en zo gauw mogelijk afgeteerd Vandaag wordt de weg door Zuidhaffel ingewassen en daarna afgeteerd. Iedere week wordt plm. 500 ton puin aangevoerd. Het is afkomstig van gedu rende de bezettingsjaren te Den Helder gesloopte gebouwen. MIDZOMERNACHT SD ROOM Ik wou dat ik een motor had Of anders maar een jeep, Als er maar flink lawaai in zat En minstens honderd liep. Dan sprong ik op of m dat ding, Hield steeds de teller hoog, En in 't seizoen vooral dan ging Ik 's avonds naar De Koog. En dan full speed de dorpsstraat door Eerst even naar het strand. Aan gasten had ik maling hoor, Die gaan wel aan de kant. Dan kwam ik zo vol gas weerom Reed nog wat Koger ronden. Maximum snelheid in de kom? (Wie heelt dat uitgevonden?) Als een collega rijder kwam, Ik zou hem dadelijk praaien, Liet ter verhoging van 't effect De motor voluit draaien. Vooral de badgast vindt dat fijn, Ik zou ze echt verrassen, Want zoiets staat met in de gids Het lijkt warempel Assen. Ik zou gerust in een café Wat borrels interneren, Geen alcohol bij snelverkeer? Ze moeten mij wat leren. Wat had ik, jongens, dan m'n draai Vooral als ik weer startte, 't Werd hier de Parel van 't lawaai, Ik zou de rust hier tarten. Net als ik alles open zet En 't stille dorp uit jakker, Vind ik mezelf terug m 't bed ('k Werd door een motor wakker). Dit, jongens, was beslist een droom. Nu eventjes ter zake: Gij zult het hoop ik, dit seizoen, Geen WERKELIJKHEID gaan maken? SERENADE Door Fanfare VIOS van Oost werd Maandag een serenade gebracht aan het echtpaar Brans-Drijver, Nieuwstraat, Oosterend, ter gelegenheid van hun 25- jarige echtvereniging TONEELUITVOERING Morgenavond geeft ,,Het Masker" een toneeluitvoering in „De Oranjeboom" te Den Burg. Een vrolijk mysterie „Als de klok waarschuwt" dai u een ge notvolle avond garandeert. MUZIEK EN ZANG Het fanfarecorps van Oost, VIOS, di recteur de heer K. Smidt, en een com binatie van vier Hervormde kerkkoren (Den Burg, Den Hoorn, De Koog en Oos terend; de eerste twee koren compleet) onder leiding van de heer Jan Visser, zullen Zaterdagavond een concert geven in het park te Den Burg. NIEUWE TRACTOR De „Joan Hodshon", de aan de Texel se Noordoostkust gestationeerde mo torreddingboot, heeft ten behoeve van haar tewaterlating ren nieuwe tractor gekregen, de „Zeewolf". Zaterdagmid dag heeft deze tractor de „Joan Hod shon" op vlotte wijze in haar element gereden. De tractor werd bestuurd door de heer C. Dros. Keurig gleed de boot te water en de motordrijver, de heer H Nieboer, kon er toen voor zor gen, dat de boot mei kracht de Noord zee opschoot. Schipper Bakker slond aan het roer. Zoals steeds. Gezien het „eendenkukel- tjesweer" had hij de Noordwester maar rustig in het reddingboothuis gelaten hij droeg een pet, zoals de andere leden van de bemanning. De leden van de plaatselijke commissie maakten de tocht mee. Deze ging hnea recta naar het wrak van de voorjaar 1944 door een geallieerd vliegtuig gebombardeerde Duitse tankboot. Deze ligt zeker 5 kilo meter uit de kust, maar zelfs daar lig gen nog verraderlijke zandbanken en op een ervan is het 10,000 grote schip ten slotte vastgelopen Na die bom zal de tanker trouwens weinig meters meer hebben gevaren, wan4 de bom heeft een zeer groot gat geslagen in het midden van het dek. De olie is toen rustig weg gelopen. Het schip is gedeeltelijk aan het oog onttrokken, maar steekt toch zeker nog steeds de helft boven water uit. De mast is nog intact. Op het dek lag een houten laddertje. Misschien heeft een of andere jutter het daar ach tergelaten. Overigens valt er, zo uit de reddingsboot bekeken, weinig meer op het schip te jutten, bovendien is het dek moeilijk te bewandelen, want het helt zeker 45 graden. Naar we vernamen heeft een tweetal op de Noordbatterij gelegerde Duitse soldaten in 1944 ge poogd het wrak met een rubberbootje te bereiken. Dit bootje was voorzien van een motor. Zij zijn echter verongelukt en de „Joan Hodshon" heeft vergeefs naar hen gezocht. PAAkDENKEURING OP TEXEL De afdeling Noordholland van de ver eniging tot bevordering van de Land- bouwtuigpaardfokkerij in Nederland, hield Maandag jl. te Den Burg locale premiekeuringen van merrieveulens en merrien van 1 tot en met 7 jaar. De heer L. v. Biesheuvel Bzn., voor zitter van de keuringscommissie, zeide ons, dat er grote, toenemende belang stelling van de zijde der fokkerij aan de dag wordt, gelegd. Enkele jaren terug is men op Texel begonnen met 8 deelne mers, thans waren er in totaal 37 paar den! De kwaliteit was evenredig toege nomen naar de kwantiteit. Vooral de deelname door de heer De Lugt met 5 ingevoerde jonge paarden, was een ster ke stimulans. Het landbouwtuigpaaid is een type, lat ook voor Texel perspectieven biedt. Hier volgen de uitslagen; Merrieveulens: Paulina, fokker-eig. J. de Visser, Oudeschild, le premie; Veu len. fokker-eig. C. de Wit, Eierland, le premie; Veulen van P. Hin, Spang, fok ker Jac. Helder, Egmond-Binnen, 2e premie; Veulen van W Keesom, Molen straat, 2e premie; Peja, fokker-eig. Jn. Spoelstra, Oudeschild 3e premie 1-jarige merriën: Oleda, fokker M. Kaptein, Egmond a.d Hoef, eig. mej. E. Witte De Waal, le premie; Olana, fok ker D. J. Slotboom, Eibergen, eig. Joh. Kikkert, Westeigeesr, le premie; Osa- iien, fokker-eig. A. J. Swaerts, Oude schild, 2e prem-e; Olmia, fokker-eig. N. W J. Schumaker, De Koog, 2e premie; Odia, fokker-eig. C. de Wit, Eierland 2e premie; Onna Sina, fokker-eig Jac. Eelman Gzn üosterend, 3e premie, X, fokker-eig. W. Eelman, Oosterend, 3e premie; Olly, fokker-eig Gebr. Roeper, Eierland 3e premie. 2-jarige merriën: Nilda, fokker L. Verlaan. Woerden, eig. Jac. Kikkert. De Hoogte, le premie; Naudia, fokker J. Jongert, Westwoud, eig. C. J. de Lugt, Den Burg, le premie; Nanine. fokker G. J. Gast, Bornerbroek, eig. S. v. Egmond, Eierland, le piemie; Mankara, fokker H. Biemold, Loon, eig C J. de Lugt, Den Burg, 2e premie, Nora, foktfer Jac. de Wit, Anna Paulowna, eig. C. de Wit, Eierland, 2e premie; Melia, fokker R. J. Brink. Vries, eig. C J de Lugt, Den Burg, 2e premie; Medina, fokker H. Warners, Deurne, eig. C. J. de Lugt, Den Burg, 2e premie, Melia, fokker H. Bie mold, Loon, eig C. J. de Lugt, Den Burg 2e premie; Nebbina, fokker-eig Joh Kikkert, Westergeest, 3e premie; mer rie van gebr. Zijm.Den Burg 3e premie. 3-jarige merriën: Mediana, fokker-eig A. de Visser, Oudeschild le premie; Mi tella, fokker-eig. A. de Visser, Oude schild le premie; Mademoiselle, fokker- eig. C. de Wit, Eierland le premie; Ma- solie, fokker-eig. A. J. Swaerts, Oude schild, 2e premie; Coraina, fokker-eig. wed W. Eelman, Oosterend 2e premie, Melmia. fokker-eig N. W. J. Schumaker De Koog 3e premie, ingeschreven Stam boek. Gelders type; Michiele, fokker J. Van Maandag 2 Juli tot 2 September kunt u deelnemen aan een grote „letter actie" ten bate van het in September a.s. jubilerende Texels Fanfarecorps (60- jarig bestaan). Alle winkeliers van heel Texel hebben zich bereid verklaard aan deze actie mede te werken. Hierdoor kan niet alleen een prachtig resultaat tegemoet worden gezien, maar ook nu blijkt weer de eendrachtige samen werking voor een specifiek Texelse aan gelegenheid, een Texels belang, mogen wij wel zeggen, want wat zou het leven eigenlijk saai en dor zijn zonder de op wekkende tonen van onze muziekcorp sen?! Thans jubileert Texels Fanfare, straks is het weer een ander corps, dat in het zilver of het goud gaat en ook dan zal Texel natuurlijk weer eensge zind zijn steentje bijdragen. Die bijdra gen heeft men zich als volgt voorge steld: er komt een zgn. letteractie, een interessante wedstrijd, waarbij u alle maal evenveel kansen heeft en goeie kansen, want het aantal prijzen is wer kelijk lang niet gering* op iedere hon derd slagzinnen worden vier prijzen uit geloofd: 2 waardebonnen van 2 gulden, 1 van 3 gulden en 1 van 5 gulden. De slagzin „Met muziek door het leven" moet u samenstellen uit de letters, die u bij alle winkelliers kopen kunt tegen het luttele bedragje van.... twee cen ten! U kunt ze echter alleen bij uw boodschappen kopen! Iedere letter cor respondeert op een bepaald muziekin strument. De letters worden de winke liers op geperforeerde vellen beschik baar gesteld en dienen in de oorspron kelijke volgorde afgenomen te worden. Dat levert natuurlijk geen bezwaar op, want de jeugd is handig genoeg om de letters te ruilen! De slagzinnen kunt u ieder uur van de dag bij de VVV-bu- reaux inleveren. U verneemt dan steeds onmiddellijk of u een prijs heeft gewon nen. Voorts wacht de ïnleveraars nog een extra attractie. Op Maandag 2 Juli zult u op de Groeneplaats 'n oliebollen- tent zien verschijnenn en die oliebollen zullen u door dames in de Texelse kle derdracht worden aangeboden. De eerste oliebol zal burgemeestei De Koning mo gen oppeuzelen. Die oliebollen zullen u zeker smaken, want er zullen eerste klas ingrediënten voor worden gebruikt. En terwijl u daar zo de ene oliebol na de andere verorbert za! Texels Fanfare corps u een repertoire van vrolijke me lodieën laten horen. Voorts zal een be kende radiospreker zijn babbeltje hou den door een geluidsinstallatie Over dit alles hoort u nog wel meer! MOTORCLUB TEXEL De Motorclub Texel heeft Zaterdag jl weer een geslaagde puzzle-rit over Texel gehouden 24 Motoren verschenen aan de start, nl. 16 zware en 8 lichte. Dat de rit niet gemakkelijk was, laat de einduitslag wel zien. In de zware klasse was no. 1 B. v. d. Vis, Oosterend met 37 strafpunten; 2e. L. Bakker, Eierland, 98 strafp.; 3e. A. Huizinga, Den Burg, 104 strafp. Lichte klasse: le. Th. v.d. Vis, Oost, 259 strafp.; 2e. C. Drijver, Den Burg 264 strafp 3c. A. v.d. Brink, Oosterend, 267 strafpunten. Door de heer S. Langeveld, (IJsbeer- tje) was nog een prijs beschikbaar ge steld en wel voor de le prijswinnaar met de minste strafpunten en voor dege ne die de meeste strafpunten had. Voor ieder 4 croquetten. De gelukkigen wa- len P. v.d. Vis en B Vonk met 984 strafpunten. Ook was door de heer B. Steltman, manufacturier, Oosterend een paar Bemberg-kousen als prijs aangebo nden voor die duo-engel, waarvan de mo torrijder de minste strafpunten had. Dit werd mej Riet Bremer, duo-engel van de heer P. v.d Vis. De voorzitter C P. Moojen maakte de winnaars bekend en bedankte alle rij ders en vooral de controleurs en contro- leuses en de organisatoren, cle heren W. Koopman en Jn Trap. Ook de heren Langeveld en Steltman werd dank ge bracht voor hun mooie attractie. De volgende rit is bepaald op 14 Juli Deze geldt dan voor het kampioenschap van Texel, de tweede rit voor het kam pioen. Ook vooi deze rit zijn er weer extra prijzen toegezegd, maar dit is nog een verrassing. De organisatoren doen nog een vrien delijk verzoek aan de burgerij van Texel om de motorrijders in een dergelijke rit geen aanwijzingen te geven daar dit voor de ene motorrijder voordeel geeft doch voor de andere niet. Ook de mo torrijders moeten het niet tegen elkan der zeggen, ieder moet op zichzelf puzzlen. De politie werd dank gebracht voor haar medewerking en niet te verge ten de padvimlers van Oosterend, die nl. deze middag het verkeer in Oosterend uitstekend hebben geregeld. Hulde! A. Slikker, Barsingerhorn, eig. M. C. Bakker, Spyk 3 premie; Masolie, Made moiselle, Coraina, Mitella, Mediana en Michiele werden ingeschreven in het Stamboek als Groninger type 4- t.m. 7-jarige merriën met veulen: Itella, fokker P Langendijk, Venhui zen, eig. J. de Visser, Oudeschild le pre mie; Idoka. fokker P. Mulder, Hoogmee- den, eig. A de Visser, Oudeschild, le premie; Kolanda, fokker Jac. Helder, Egmond-Binnen, eig. P. Hin, Spang, le premie; Lebbina, fokker-eig. Joh. Kik kert, Westergeest, le premie; Jenusa, fokker P P. Boelens, Buren, eig. Jn. Spoelstra, Oudeschild, 2e premie; Klaty, fokker Joh. Kikkert, Westergeest, eig. J. A. Commandeur, Den Hoorn, 2e pre mie. Reisgeld naar de officiële premiekeu ring te Middenmeer op 21 Juni, dus morgen, voor: Oleda, Olana, Naudia, Nanine, Mediana, Mitella, Itella, Idoka en Kolanda. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen er de aandacht op, dat het in gevolge het bepaalde m artikel 35 qua- ter der Algemene Politieverordening verboden is om in een gebouw of ge timmerte, of in enige andere inrichtinig, aan personen tegen vergoeding nacht verblijf te verschaffen, ongeacht of het verschaffen van nachtverblijf al dan niet plaats heeft in een gemeubileerd beschikbaar gestelde ruimte en onge acht of dit al dan niet gepaard gaat met verlening van dienstbeloon. In het al gemeen vallen dus alle hotels, pensions, gemeubileerde huizen en dependances onder deze maatregel. Met het oog op het zomerseizoen behoren verzoeken om ontheffing spoedig te worden inge diend. Formulieren daartoe zijn koste loos verkrijgbaar ter secretarie en bij de verschillende VVV-kantoren. Texel, 18 Juni 1951 Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, DE KONING. De Secretaris, BEEMSTERBOER Texelse Boysnieuws. Het le ging Zondag naar De Cocks dorp voor het spelen om de SVC-wissel- beker. Hiervoor moesten onze jongens tegen Texel 2 spelen. Reeds in de eer ste phase van de strijd wist de midvoor met een zuiver schot ons de leiding te geven: 1-0. Het waime weer oefende wel enige druk uit op het spel, waar door het geheel een matige vertoning was. De Boys waren tie gehele wedstrijd overwegend sterker, maar toch werden geen doelpunten meer gemaakt. Door deze overwinning zijn we in de finale gekomen. Wanneer of deze ge speeld wordt is nog niet bekend. Adsp. A zijn Zondag op bezoek ge weest bij Texel A Nadat Texel de lei ding had genomen werd er voor de rust door de midvoor gelijk gemaakt. In de 2e helft was het weer de midvoor die doelpuntte en zodoende de stand op 2-1 voor ons bracht. Einde. Zaterdagmiddag speelde Boys B tegen Texel Welpen A. De Boys stonden tot vlak voor het einde met 1-0 achter. In de laatste minuut kreeg echter de back van de Boys het op zijn heupen en ging alleen met de bal er vandoor en wist zodoende de stand gelijk te maken: 1-1 Het reglement is van de week aan alle leden toegezonden. Dit is vanaf 1 Juni in werking getreden en er wordt streng de hand aan gehouden, Boys! Handbalnieuws G.D.S. De competitie, welke dit jaar werd georganiseerd door GDS is vorige week begonnen. Er worden elke week drie wedstrijden gespeeld Niet meer op Zon dag maar in de week en 's avonds Er zijn geen data bepaald, dat kunnen de clubs onderling het beste regelen, als ze maar in de vastgestelde week gespeeld worden, anders wordt de wedstrijd naar achteren verschoven. Het le elftal heeft Vrijdagavond jl. al goed ingezet door van hun sterkste „collega" Zeemeeuwen van Oudeschild te winnen. In een pittige wedstrijd wel ke geleid werd door de heer v.d. Hulst wisten we de stand tot 9-3 op te voeren! Deze week en wel Vrijdagavond 22 Juni om half acht speelt ons 2e aan De Cocksdorp. Vertrek vanaf Stenenplaats om 7 uur per auto! De adsp. hebben Zaterdagmiddag hun eerste wedstrijd gespeeld tegen De Koog en verloren met 2-0. Volhouden, jongens. Alle begin is moeilijk Het gaat bij jullie nog het meest om te leren en niet om te winnen. Dat komt nog wel! S. V. Oosterend. Na een spannende wedstrijd is het le er in geslaagd met 5-2 van WGW te winnen. De uitslag doet niet vermoeden, dat er zo fel om de overwinning gestre den is. O. begon al met een tegenvaller. De wedstrijd was nl. nog geen 5 minuten oud of Cor Timmer raakte er uit Na on geveer 10 minuten met 10 man te heb ben gespeeld, stond de scheidsrechter een invaller toe Toch wist O in die tijd een 2-0 voorsprong te nemen. Het le doelpunt kwam van Piet Wouter, het 2e kregen we cadeau. De keeper van W. schoot tegen een back op en de terug springende bal verdween in het doel. W. kwam nu wat meer opzetten met het gevolg, dat de stand met de rust 2-2 was. Na de rust werd ei door beide par tijen fel om het winnende doelpunt ge streden Na een half uur spelen is het weer Piet die ons de leiding geeft. W. probeert het nu ook sterk en herhaalde lijk komen ze ook gevaarlijk voor doel. Vier minuten voor het einde zet Brou wer voor, Piet geeft goed af, K. van Leeuwen bedenkt zich geen moment, maar schiet meteen in. In de laatste minuut maakt Kalis weer uit een voor zet van Brouwer met een mooi schot er 5-2 van Goed zo, heren, we hebben het nu ook weer gezien: al loopt het ook te gen, volhouden tot hei laatst' Dit was de laatste competitiewedstrijd, we hebben met Helder 4 samen ae bovenste plaats bereikt, dus een beslissingswedstrijd zal moeten uitmaken wie kampioen wordt Deze wedstrijd wordt waarschijn lijk a.s. Zondag gespeeld. Houd er voor al rekening mee, dat dit een zware wed strijd wordt en laten we hopen, dat Cor ook weer van de partij zal zijn. Zaterdag a.s. Oosterend 2-Boys 3. De stand is nu: Oosterend 20 14 3 3 31 75-29 Helder 4 20 15 1 4 31 61-25 SVC 20 12 3 5 27 56-31 WGW 2 20 10 4 6 24 57-30 Schagen 3 20 9 4 7 22 45-33 HRC 6 20 9 3 8 21 40-41 BKC 3 20 7 6 7 20 44-44 Geel-Zwart 2 20 6 4 10 16 44-59 W. Waard 2 20 4 6 10 14 35-51 Kaagvogels 3 20 2 4 14 8 34-57 Winkel 3 20 2 2 16 6 14-84 S.V. Texel. Volgens een besluit der nieuwe elftal commissie, wordt er Woensdagavond, als gewoon, weer getramd. Gewoon voet baltenue en ook gymnastiekschoenen zijn nodig. Voor elk goed lid zal deze trainingsavond een vaste avond zijn, de avond voor zijn club. De voorbereiding voor de nieuwe competitie moet vroeg beginnen. Namens de Elftalcommissie. Handbal De Koog. Zondag seriedag handbal te De Koog. De clubs van de overkant mogen tot on ze spijt niet meedoen 1 uur GDS-SVO; 1,45 Zeemeeuwen-De Koog; 2,30 SVC- De Zwaluwen. Komt allen op tijd! Handbalnieuws Z.D.II. Donderdagavond speelden wij onze le competitiewedstrijd legen De Koog. De ze werd door ons met 2-1 gewonnen. In de rust was de stand 1-1. Na de hervat ing werd al gauw een vrije worp op doel toegekend. Deze werd door Annie goed benut en zo werd de stand 2-1 in het voordeel van ZDH. Zo bleef het tot de scheidsrechter het eindsignaal gaf. Een goed begin dus. Donderdagavond zullen we een thuiswedstrijd spelen tegen Oosterend, aanvang 7.45 uur. Opstelling D. Drijver A. Bakker N. Bakker G Bakker J. Bakker T Bakker H. Huisman, M. Bakkei. A. Bakker, A. Roffel, G. de Leeuw Res.: D Parlevliet, N. Koopman. Zijne Hoogwaardige Excellentie de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Hui bers, komt op 26 Juni de katholieke kin deren van de drie parochies op Texel het H. Sacrament van het Vormsel toedie nen. Monseigneur komt a.s. Maandag 25 Juni met een expresboot om 6 uur naar het eiland om in 3 parochiekerken het H. Vormsel toe te dienen. Traditiege trouw wordt Mgr. op luistervolle wijze ingehaald. In een open landauer met volgkoetsen en voorafgegaan door een machtige ruiterstoet van de mooiste en kwiekste paarden van het hele eiland met in uniform gestoken ruiters zal Mgr. naar Den Burg worden gereden en daar een waardige ontvangst worden bereid. De volgorde van de plechtigheden is als volgt. Vertrek van de boot uit Den Helder op Maandagavond om 6 uur en na aan komst in Oudeschild zal langs de gewo ne weg naar Den Burg worden gereden. Mgr. wordt vanaf het kerkplein door de schoolkinderen toegezongen. Hierna wordende parochianen verzocht naar de kerk te gaan en daar de komst van de Bisschop af te wachten. De jeugdverenigingen stellen zich in haagvorm van de pastorie naar de kerk op en een groep bruidjes gevolgd door misdienaars en geestelijkheid gaat Mgr. afhalen. Bij het binnentreden in de kerk wordt gezongen het Saeerdos et Ponti fex en daarna een tweede welkomstlied door de gelovigen. He: programma van de uit te voeren gezangen en plechtighe den ligt op de plaats van de gelovigen. Vervolgens een kort lof. Bij het heengaan uit de kerk wordt gezongen Laudate Dominum omnes gentes. Het heengaan naar de pastorie gaat weer op dezelfde wijze als het ko men naar de kerk Dinsdag 26 Juni stille H. Mis, op te dragen door Mgr., na welke H. Mis de kinderen het Sacrament v.h. H. Vormsel ontvangen. Om 11,30 is de toediening van het H. Vormsel in de parochie te De Cocks dorp. Om 1 uur gebeurt dit m de paro chie te Oudeschild. Daarna gaat Mgr. weer naar de pasto rie van Den Burg. Om 16,45 staat heel de stoet van ruiters weer opgesteld om de Bisschop weer naar de haven terug te brengen, vanwaar weer met de boot van 17,50 wordt teruggevaren naar Den Helder. Aansporing van hsel katholiek Texel om getuige te zijn van dit hoge bezoek zal wel niet nodig zijn. Iedereen, die een vlag heeft steke deze uit. Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en j Oosterend. Zondag 24 Juni Feest van Joannes de Doper H.H. Missen in Den Burg en Oosterend om 7,30 en 10 uur en in Den Hoorn alleen om 10 uui. Communie-uit reiken in Den Burg buiten de Missen om 7 en 9 uur en verder alleen onder de Missen. Biechtgel. in Den Burg en Oos terend van 7-7,30 en in de bijkerken voor en eventueel na de Missen (vooral v.d. vormelingen). Plechtig lof om 7 uur t.e.v. St. Joannes de Doper, w.o. predi katie. Maandag na aankomst van de Bisschop een kort lof om plm. 7,30 uur. Dinsdag: Na de Mis van 8 uur wordt het H. Vormsel toegediend. Wij doen een beroep op de ouders cn andere parochi anen bij deze plechtigheid aanwezig te zijn. Woensdag: om 7,30 St Josephlof, w.ó. het rozenhoedje en litanie v.d.o.d. schaal neergelegde intenties. Daarna jongemannencongregatie. Donderdag: 8 uur jongedamescongregatie. Om 9,30 gez. huwelijksmis. Vrijdag: geen biechthoren v.d. schoolkinderen. Om 7,30 H. Hartlof met speciale gebeden. Zaterdag: om 6 u. rozenhoedje in de kerk. Van 5-9 uur biechthoren op de hele uren. Wat nog eens bijzonder benadrukt wordt is dat de ouders van de kinderen en andere parochianen Dinsdag in de H. Mis van 8 uur komen en de plechtigheid van het vormen medemaken In de maanden Juli en Aug. wordt ter wille van de vreemdelingen des Zondags om 8,45 een stille H. Mis ingelast.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2