Met muziek door het leven &cn ha f ue e&uw cpfe9e-n Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika 0 DE LEIDSE MARKT Leiden, 22 Juni 1951. Aanvoer: zuiglarameren 167 f 70-f 85; weidelammeren 768 (waarvan 449 van Texel) f 50-f 70. Handel slepend. VANAVOND CONCERT Het fanfarecorps VIOS van Oost en een koor, samengesteld uit leden van de vier Hervormde kerkkoren, geven van avond een concert in het Park te Den Burg. Komt u luisteren? „SPEELT HET ORGEL OP HET PLEINTJE. De volgende week zal weer in het te ken staan van grote activiteit onzer Vereniging voor Volksfeesten en Texel se Folklore. Dan komt er een prachtig draaiorgel naar het ei'and: men heeft het beroemde „Negentiger" weten te engageren en dat is ongetwijfeld het beste orgel van Nederland! En het nieuwste. Met dit schitterend mooie in strument heeft men onlangs een tocht door Amerika gemaakt en er o.a. in de stad Michigan, die haar 100-jarige be staan vierde, enorm succes mee geoogst. Iedere Amerikaan was verrukt over de zuivere klank van het orgel. Dat was trouwens in ons land al wijd en zijd be kend geworden en vele Decca grammo foonplaten zijn dan ook aan de muziek van de „Negentiger" ontleend. Ook wij, Texelaars, zullen volgende week met volle teugen van de orgelmuziek kun nen genieten van de nieuwste nummers. De Schlagers zullen Texel veroveren. Maandagochtend begint het orgel zijn Texelse triomphtocht met een concert op de lammerenmarkt. Wat er allemaal verder op het programma van onze feestcommissie staat, vermeldt de adv. „Er zit kopij in!" Let op de Letteractie voor Texels Fanfarecorps. Ze start Maandag 2 Juli op dc Groeneplaats. HET SPORTVELD IN OUDESCHILD IS KLAAR! Eindelijk is het dan zo ver, dat Oude- schild ook een sportveld heeft. Vorig jaar waren de greppels en de kolk met zand gedempt, toen was het wachten op de gemeente die het verder klaar zou maken. Maar aangezien de gemeente er geen tijd voor had, heeft de handbal club het voor elkaar gemaakt, onder lei ding van de trainer J v. Hoorn, zonder wiens leiding het stellig niet voor elkaar gekomen was. Er is een week hard gewerkt om plaggen en teeltaarde op de kolk en greppels te brengen. De dames van de handbalclub hebben zich uitstekend ge weerd om het veld voor de competitie klaar te krijgen. De heer Krijnen was zo goed om netten voor de club te breien, waarvoor wij hem nog vriende lijk bedanken! Als kleedlokaal mogen we voorlopig de gang van de school ge bruiken, tot we zelf een kleedlokaal kunnen aanschaffen. Binnenkort willen we donateurs gaan werven om de kas wat sterker te maken Dinsdag jl. speelden we onder grote belangstelling onze eerste thuiswed strijd tegen De Koog Het was een spannende wedstrijd, waarin de Zee meeuwen iets sterker waren. De uitslag 5-1 voor de Zeemeeuwen gaf de ver houding goed weer. De Koog zat over het algemeen feller op de bal, maar het samenspel van De Zeemeeuwen was be ter, hoewel er nog veel aan mankeert! Komt voortaan iedere Woensdag om 7,30 uur trainen. Zondag gaan we naar de seriewed strijden in De Koog> Gaan jullie even naar de opstelling kijken? BRIDGEDRIVE De eerste bridge-drive van dit seizoen, georganiseerd door de VVV in het Bad hotel te De Koog, had een zeer prettig verloop. De opkomst was goed en er werd in een gezellige en rustige sfeer gebridged De technische leiding berust te weer bij de Bridgeclub „Groot slem". De uitslag was als volgt: Groep A: 1 Dhr en mw. Wilkens 651/* pt 2. Dhr P. Eelman en B Kramer 64 p. 3 Dhr en mw. Eggens 60 p. 4. Dhr Koningsveld - Dros 59 p. 5. Dhr en mw. Jouwersma 51 p. 6 Dhr Mantje - Venema öO'/sp. 7. Mej. Toren - dhr A v. Sambeek 481/* p 8 Dhr en mw. Kluck 47!/2 p. 972. Dhr J D. Bakker - B. Stolk 47 p 9Vf. Dhr v. Santen - v. Lenten 47 p. Groep B: 1.Dhr Schermer - Oskamp 63 p. 2. Dhr v. Twisk - Janssen 61 p. 3 Dhr en mw. Slort 5872 p. 4. Dhr en mw. v.d Brink 5672 p. 5. Dhr Kluck 5472 p. 6 Dhr D. v.d. Werf - P. Roeper 5172 p. 7. Dhr T. Ondier - L. Bakker 4972 p. 8. Dhr P. Vermeulen A. Vennik 4772 p 9. Dhr en mw. Walbeek 4472 p. 10. Dhr en mw. Baylé 3372 p A. W. DE PREMIEKEURING TE MIDDEN- MEER Op de Woensdag jl. te Middenmeer gehouden Premiekeuring, uitgeschreven door de vereniging tot bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkenj in Ne derland, behaalden zes Texelse paarden een premie: 1-jarige merriën: Oleda 2e premie, eig. mej. E. Witte, Plassendaal; Olana 3de premie, eig. C. R Keijser Lzn De Waal. 2-jarige merriën: Nanine 2e premie, eig. S. v. Egmond, Eierland, Naudia 3de premie, eig. C. J. de Lugt, Den Burg. Kroon-merriën: Itella 2de premie, eig. J. de Visser Veulens: Mitella 2de premie, eig. J. de Visser. Als die opgeblazenschare Van het Texelse Faniaie Er niet was, wat moest dan 't leven Aan Den Burg wat vreugde geven? Maar we hèhben een fanfare, Daarom, beste Tesselaren, Boeren, vissers, bakkers, slagers, Metselaars en schoorsteenragers, Timmerlui en letterzetters, Doet uw best toch met de letters Die, zoals u is bekend. Zijn verkrijgbaar voor twee cent. Juist die kleintjes met elkander, d' Eén wat meer nog dan de ander, Maken samen dat er stromen Pegulanten binnen komen, Die er aanstonds moeten zijn Voor het Diamant festijn. Maar ook kan men 't laten rollen Door 't gebruik van oliebollen Die de dames zullen bakken. Oliebollen, lekker snakken, Met rozijnen en met krenten, Voor de som van enk'le centen, Eten luidjes, allemaal! Op z'n minst de man een schaal! „Met muziek door 't leven", vrinden, Mooier spreuk kon men niet vinden, Zorgt dat er muziek in zit. Houdt Texels Fanfare fit!!!! HU IB DE RIJMELAAR. GRAS WERD VERPACHT B. en W. hebben dezer dagen bij openbare inschrijvingen grasgewas ver pacht. Het gewas langs de Hoornderweg werd verpacht aan de heer D. Boer- horst Jzn.; langs de Blink aan de heer Van Heerwaarden, „Langebos". Het gras langs de Schansweg werd verpacht aan de heer A. de Vries. Voor het gras langs de Schilderweg heeft zich nog geen ge gadigde gemeld. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar J. I. Vei berg en G. Ver- berg-Giljam, De CocKsdorp, hoopt 28 Juni a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Wij wensen het bruidspaar een blijde dag en nog vele jaren in goede gezond heid. MARINE-OEFENINGEN BEWESTEN DE HAAKSGRONDEN Bewesten de Haaksgronden is een ge bied aangewezen als oefenterrein voor de Koninklijke Marine. Dit zgn. „Krui seroefenterrein" wordt begrensd door: aan de S zijde de parellel van 52 gr. 52 min. 00 sec. N, aan de W zijde de meri diaan van 4 gr. 16 min. 20 sec E, aan de N zijde de parallel van 53 gr. 04 min. 40 sec N, aan de E zijde de meridiaan van 4 gr. 26 min. 40 sec. E (W grens der ET-route). Visserij en scheepvaart worden drin gend verzocht dit terrein te mijden, wanneer, blijkens aanwezigheid van schepen der Koninklijke Marine, oefe ningen plaats vinden of zullen plaats vinden. Texelse Boysnieuws. Hedenavond speelt Boys 3 om 7,30 uur tegen Oosterend 2 Vertrek om 6,45 per fiets van de hoek van De Zwaan. Laat dit een goede oefenwedstrijd wor den. H. v. Heerwaarden B. Boogaard B. Witte K. Graaf J. Hopman J. Boogaard S. v. Swinderen H. Zijm A. Kievits M. Bakker J. Kievits Res.: D. v. Heerwaarden. S.V. Texel. Zondag a.s. gaan Welpen A, B en C naar Alkmaar om deel te nemen aan het Welpentournooi van Alkmaarse Boys. De bus vertrekt om 9 uur van de Groeneplaats, de boot om half tien. Zorgt iedereen er voor dat hij op tijd aanwezig is? Zondagmiddag om drie uur wordt op ons terrein de beslissingswedstrijd Oos terend-Helder 4 gespeeld om het kam pioenschap van 3 H. Leden en dona teurs hebben geen vrije toegang. S. V. De Koog. Woensdagavond heeft het elftal van De Koog zijn eerste wedstrijd gespeeld tegen een elftal van de badgasten. De Kogers wonnen met 3-5. Een aardige match, waarbij de badgasten zoals steeds heftig door hun supporters werden aan gevuurd. S. V. Oosterend. Hedenavond speelt het 2e tegen Boys 3. Dit is voor jullie do eerste wedstrijd weer en laten we hopen dat het beter gaat dan in de competitie. Het is de be doeling van het bestuur om jullie deze zomer zoveel mogelijk te laten spelen, opdat we, als het nieuwe seizoen be gint, een zo goed mogelijk 2de elftal hebben. Dus jongens, nu geen afbericht, maar allemaal meedoen. Morgen speelt het le een beslissings wedstrijd tegen Heidei 4 om het kam pioenschap van afd. 3H. Thuis werd ge wonnen en uit verloren, dus een teken, dat beide elftallen tegen elkander op wegen. We hebben een heel goed seizoen achter ons, probeer dit zo goed mogelijk af te sluiten. De wedstrijd wordt ge speeld op het SV Texel-terrein om 3 uur Oosterend 1: S. Keijzer G Kuiper P. Roozendaal P. Timmer C. Timmer? W J. v.d. Slikke J. Brouwer, KI. Burger, A. Kalis, P. v.d. Slikke, B. Plaatsman Res Klaas en Joop v. Leeuwen. Spelers en reserves komen hedenavond 8,30 uur ten huize van S Keijzer. Adv. Te Oudeschild te huur of te koop een nieuwe visschermanswoning, met beschoten kap. dat zeer gewenscht is voor het bergen van zeilen en netten. Huurprijs f 1,- per week, bij J. J. Kuij- per, Parkstraat. MEDEDELINGEN van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst te Scbagen. Bestrijding zwarte bonenluis Momenteel komt in verschillende stre ken een vrij ernstige aantasting van de zwarte bonenluis voor, vooral langs de randen der percelen. Bij paarde- en tuinbonen kan, door tijdig de toppen der planten (deze zijn het eerste aangetast) te bespuiten, een uitbreiding worden tegengegaan. Men gebruike een grote hoeveelheid spuitvloeistof, zodat alle plantendelen goed geraakt worden. In verband met de giftigheid der middelen neme men de nodige voorzorgsmaatregelen in acht. In aanmerking komen o.a. Parathion preparaten en T.E.P. bevattende midde len. T.E.P wordt ook wel afgekort als H.E.T.P. OMZET 1950 VISAFSLAG OUDE SCHILD F 939,978,86 In het verslag over 1950 van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor N.-Holland, kantoor Alkmaar, lezen wij in het hoofdstuk „Economische toestand van het district" onder „Visserij en vis handel": De visserij op de Noordzee is, gezien de resultaten in de voorgaande jaren, wat betreft de fijne vissoorten meegeval len. Vooral voor tong was zulks het ge val De grove vissoorten, zoals schol, schelvis en kabeljauw, werden maar matig gevangen. In de periode, waarin er export was, waren de prijzen aan de hoge kant, maar zij zakten direct weer zodra de export stil stond. De Waddenvisserij wordt van jaar tot jaar slechter. Dit behoort tot de na weeën van het tot stand komen van de afsluitdijk. Het is nog te bezien of deze visserij zich ooit zal herstellen. De garnalenvisserij was in het voor jaar van enige betekenis, doch de prijs laag, daar de garnaal erg klein was. In het najaar was er zeer veel vrag naar garnalen voor export naar Frankrijk en België. Er werden zeer hoge prijzen be taald, zelfs tot f 2,50 per kg. Aangelokt door deze hoge prijzen, zijn er vele klei ne Noordzeevissers op de garnalenvisse rij overgegaan en zij maakten goede be sommingen. Door Engeland werd het gewichts voorschrift op de vis opgeheven, maar de maten bleven gehandhaafd. Toch be tekent dit voor de exporteurs een voor uitgang. De Helderse en Texelse Noordzeevloot is,dit jaar weer met een paar nieuwe schepen verrijkt. De exploitatie ervan is zeer goed geweest, hoewel de prijzen van smeer- en stookolie weer zijn ver hoogd en ook netten, touwwerk, staal draad enz. veel duurder zijn geworden. De vooruitzichten voor het jaar 1951 worden voor de visserij evenwel niet somber ingezien. Nu de Stichting Visexport opgehou den heeft te bestaan, ontvangt iedere handelaar zelf weer zijn deel van de lo pende contingenten ter bediening zijner buitenlandse relaties Overzicht van de omzetten aan de Vis- afslag te Oudeschild: in 1947 f860,160,30; in 1948 f 1,024,361,39 in 1949 f862,038,06, in 1950 f 939,978,86. HOOIBROEI De chemische samenstelling van het gras of van het hooi, kan niet beschouwd worden als een nauwkeurige waardeme ter voor de kwaliteit. In de eerste plaats is wel van invloed op de kwaliteit, het jaargetijde, nl. of het droog is of vochtig, verder of het hooi is van de eerste of van de tweede snede, terwijl ook de soorten van het gras en bemesting een grote rol spelen. Door inwerking van de zon verliest het gemaaide product aan vocht Dit vocht is het zgn. vegetatie water. Jonge planten bevatten dit meer dan oudere. Weidegras bevat groen 52-58 pet. water en als hooi 10-22 pet. water. De groene plant verliest dit vegetatie- water, doordat het een scheikundige werking ondergaat, mede door de wer king van microörganiamen, welke aan de grassen kleven. Hoe sneller nu de planten drogen, hoe minder deze chemi sche werking plaats vindt. Indien het veel regent ,in een tijd dat het gemaaide product op het land ligt, is deze schei kundige werking veel ingrijpender. De werking van deze «microörganis- men is zelfs gunstig le noemen op de verteerbaarheid, indien deze slechts in korte tijd geschiedt, zoals dit bij nor maal goed-hooi-weer het geval is. Dus zelfs al te snel drogen is minder verkieselijk evenzo is het nadelig, in dien er veel regen valt op het gemaai de product, omdat door regen de gemak kelijk oplosbare bestanddelen als het ware uitgeloogd worden, het hooi krijgt dan een bruine kleur en vermindert sterk in waarde, omdat het gehalte aan eiwit, vet, koolhydraten en mineralen minder wordt. Door veel regen kan het gebeuren dat de zaden in het hooi ontkiemen, waar door vaak broei ontstaat en schimmel optreedt en indien zulk hooi wordt bin nen gehaald kan door broei zelfontbran ding ontstaan. Dit nu dient men te voor komen, want broei is niet alleen zeer gevaarlijk, maar tevens wordt de kwali teit van het hooi en daardoor ook de voederwaarde veel minder. Jong, krach tig bemest land levert hooi, dat steeds een grote kans op hooibroei geeft, óók al is het behoorlijk droog. Men kan nu hooibroei mede voorkomen, wanneer men gebruik maakt van landbouwzout, men strooie dan tussen het hooi per 1000 kg 5-10 kg van genoemd zout. Niet alleen kan dit van grote beteke nis zijn ter voorkoming van hooibroei, dus ook van het brandgevaar, maar te vens verbetert het de smaak en de kleur van het hooi, terwijl door de toevoeging van het zout ook de minerale voeding van het dier ten goede zal komen. PACHTPENNINGEN De Boekhouder van de Doopsgezinde Gemeente houdt Maandag a.s. van 12-1 uur zitting in de kerkekamer te Den Burg voor het innen van de pachtpen- ningen. (Zie adv.) ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt Woensdag 27 Juni a.s. weer zit ting. Voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3 en voor Den Burg van 3 tot 4 uur. BENOEMD De heer H. Veldhuis werd benoemd tot hoofd van de school voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg. Zoals reeds gemeld werd de heer W. Slort benoemd aan het Paedologisch Instituut van prof. Waterink (Buitengewoon Onderwijs) te Amsterdam CARBOVIT (Mijnhardt) reinigt maag en ingewanden van kwade stoffen Per Doos 40 et. en per Flacon 1 gld IEDEREEN RAADT MEE! Dros' Magazijn wordt Maandag door de nieuwe eigenaar, de heer C. J. van der Kooi, heropend. Ter gelegenheid hiervan mag idereen meeraden hoe laat de zaak wordt overgenomen. De win naar zal een prachtig eetservies worden aangeboden. (Zie adv.) VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 11 l m. 16 Juni 1951: 59 kg bot; 3485 kg garnalen; 477 kg geep; 74 kg kabeljauw; 50 kg muiets; 387 kg schar; 4861 kg schol; 672 kg pie terman; 276 kg poon; 573 kg tarbot; 3527 kg tong; 714 kg wijting; 1577 kg krui kels; 8 kg zalm; 2 kg lever; 7 kg hake; 133 kg diversen; 3075 kg garnalenpuf; 29789 kg vispuf; 13 kg flint; 1 st. kreeft. Nr. 128. IRENE EELMAN Irene heeft gisteren, Vrijdag 22 Juni, haar tiende verjaardag gevierd. Zij woont aan de Houtvester Boothlaan K 1, te De Koog. Zij is dol op zwemmen! Nu, met dit mooie zomerweer kun je je hart ophalen, Irene! Ze schrijft „Als ik tien word is mijn pop 1 jaar, want vorig jaar heb ik hem voor mijn verjaardag gekregen". En heb je voor je pop een nieuw (ver- jaardags-) jurkje gemaakt? Veel plezier gehad gisteren? Nr. 129. JAN CUPIDO JgHS Jan viert morgen, Zondag 24 Juni zijn zevende verjaardag. Hij woont in Afri ka! Het volledig adres luidt: W. Cupido, Pise de Terre 1233, Gwelo. Southern Rhodesia, Afrika. Jan schrijft: Ik ga elke morgen, be halve Zaterdags, met vader naar de stad. Vader naar het werk en ik naar de Ce cil John Rhodesschool Ik ben wel vroeg, maar de school begint om 8 uur en ein digt om half één Ik zit in de kindergar ten, klasse 2a. Ik kan geen Hollands schrijven, wel Engels Ik praat Engels met mijn vriendjes maar thuis moet ik Hollands praten Nu ziet Omoe in Den Hoorn me zo plotseling in de krant! 's Zomers ga ik graag naar het zwembad, maar nu is het winter en ik ga met wan ten aan naar school. Wij hebben twee piccamentjes (jonge kaffers) waar ik vaak mee voetbal. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Onno Kikkert, slaag de te Haarlem voor het eind-examen 5- jarige HBS. ZOETERMEERDERS NAAR TEXEL Leerlingen van de Zoetermeerse land bouwschool komen Woensdag naar hun Texelse collega's. Vrijdag gaan zij weer huistoe. „GROOT SLEM" SPEELT MAANDAG De bridgeclub „Groot Slem" organi seert Maandag a.s. een algemene bridge drive in Hotel De Graaf te Den Burg. Entrée niet-leden 75 ct. (Zie verder de adv.) PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Juni 1951 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in gymnastieklokaal Molenstraat. De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7,30 uur Ds. Janse De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. restauratie der kerk Zuid-Eierland 7,30 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. restauratie der kerk Oudeschild 10 uur de Eerw. Heer Dulfer Onderwerp .Farizeeërs en Tollenaars' Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Oosterend 10 uur Ds. J. J. Buskes Jr. Maandcoliecte v.d. kerkvoogdij GEREF. KERK. Den Burg 10 en 7,30 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 7,30 uur H. D. van Herksen van Onnen. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Hoorn 10 uur Leesdienst Den Burg 10 uur Ds. van Veen De Waal 11,15 Ds. van Veen KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus te Oude schild: Zaterdag om 10 u. voorbereidings oefening voor degene, die het H. Vorm sel zullen ontvangen, daarna biechtho ren v. d. vormelingen, 's Avonds om 6 u. tot 7 uur biechthoren en om half acht gezamenlijk rozenhoedje. Zondag: 7,30 u. de gelezen H Mis, om 9 u. communie- uitreiken en om 10 uur de Hoogmis, 's Avonds om 7 u. lof. Om 12 uur laatste voorbereiding v.h. Vormsel. Maandag: komt om 6 uur uit Den Helder de boot, waarmede Zijne Hoogw. Excell. de Bis schop van Haarlm zijn „joyeuse entrée" op Texel in de haven van Oudeschild zal doen, om de vormreis te maken. Van de haven trekt Zijne Hoogwaardige Ex cellentie in een stoet naar Den Burg, om daar een Pontificaal lof te doen. Dins dag om 1 uur zal de Bisschop in Oude schild het H. Vormsel toedienen. De ge lovigen en belangstellenden worden ver zocht om 1 uur in de kerk aanwezig te zijn. Dinsdagavond zal de Bisschop met de laatste boot vertrekken. In de week zijn de H.H. Missen om 7,30, behalve Dinsdag, dan is de H. Mis om half zeven. Vrijdag- en Zaterdag avond om 7,30 gezamenlijk rozenhoedje voor de vrede. Vaste diensten in de R.K. kerken van het eiland: Den Burg, Molenstraat 18, Tel. 43. H.H. Missen: Zondags 7,30, 8,45 (alleen in Juli en Aug.), en 10 uur. In de week: om 7 en 8 uur. Lof: Zondags om 7 uur. Woensdag om 7,30 uur. Biechthoren: Za terdags. van 5-9 op de hele uren; Zon dags van 7-7,30. Uitreiken H. Communie: Zondags alleen onder de H. Missen en ook om 7 uur en buiten Juli en Aug. om 9 uur. In de week: Voor en onder de H Missen van 7 en 8 uur. NB. Des Zondags autobus-verbinding van De Koog naar Den Burg. Den Hoorn cn Oosferend: H.H. Missen des Zondags om 10 uur en om de week ook om 7,30 uur. In de week: om 7,30 in Den Hoorn op Woen- dagen; 8 uur in Oosterend op Donderdag. Biechthoren voor en r.a de H Missen. De Cocksdorp. Pastorie tel. 19: H.H. Missen: Zondags om 7,30 (buiten de Mis communieuitreiken om 9 uur); en Mis om 10 uur. In de week 7,30. Lof: Zondags 7 uur. Biechthoren- Zaterdags van 6-8 uur. Oudeschild. Pastorie tel. 41: H.H. Missen. Zondags om 7,30 en 10 uur. In de week om 7,30 uur. Lof: Zon dags om 7 uur. Biechthoren: Zaterdags van 6 tot 8 uur. (Door hotel- cn pensionhouders uit te knippen en te bewaren). door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). 85. „Wat is dat hier voor een schip?" fluisterde kapitein Klakkebos zijn zus ter in het oor. „Smokkelschip!" fluister de Ophelia. „En boeven, dat het zijn, brrr!" Ze wou nog meer zeggen, maar opeens klonk de bulderstem van de ma troos: „Werken! Niet smoezen!" En te gelijk gaf hij kapitein Klakkebos met z'n elegante voetje 'n duw in z'n nek, dat de arme man met volle kracht z'n neus tegen die van z'n zuster stootte. 86. Kapitein Klakkebos werd wit van woede. Hij was een erg vredelievend man, vooral als hij te doen had met ie mand die sterker was dan hij. Maar dit ging toch te vèr, beslist te vér! De man wist van kwaadheid totaal niet meer wat hij deed; hij greep de kletsnatte, van viesdrabbig zeepsop drijvende zwabber en duwde die de matroos midden in het gezicht.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2