Texel se Courant Over drie weken: Grote Sportdag te De Cocksdorp Duiken vrouwen naar Lutine-schat? TWEEDE BLAD ZATERDAG 14 JULI 1951 Schijvenaarc.s.env.d.Kuil c.s.komen naarTexel OPOFFERING Het inkuilen van gras Het bos is duur! Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika DE LAATSTE BESTELLING De heer J. Hillen, Wilhelminalaan, Den Burg,-sedert 1914 in dienst bij de PTT, heeft Woensdag zijn laatste bestel ling rondgebracht. Moge hij vele jaren van zijn pensioen kunnen profiteren. VISAFSLAG OUDESCH1LD. Aangevoerd van 2 t.m. 7 Juli 1951: 8 kg bot; 3893 kg garnalen; 264 kg geep; 117 kg kabeljauw; 122 kg makreel; 9 kg muiets; 178 kg sdiar; 4197 kg schol; 77 kg pieterman; 192 kg poon; 805 kg tarbot; 4863 kg tong; 1425 kg wijting; 2 kg kreeft; 445 kg kruikels, 2 kg haai; 9029 kg vispuf; 92 kg diveisen; 2 kg le ver. TEXELAARS NAAR DE T.T. Neen, ze gingen niet naar Assen om daar aan de TT-races deel te nemen. Ze gingen alleen maar om te kijken en ze hebben er volop genoten. 25 Texelse mo torrijders hebben de races met grote bewondering gadegeslagen. Ze zeiden: Dat most op Texel ook kennen en dan benoemden we (er werd verdacht gefluisterd!) tot voorzit ter van de Texelse TT-race-commissie. Er zijn op Texel inderdaad wel een paar wegen, waarop je volgas kunt ge ven: de Postweg en de Hoofdweg in Eierland. Wie weet krijgen we daar nog eens racewedstrijden? De beroemde Lutine goud- en zilver- schat komt opnieuw in de belangstelling! Er zullen misschien weer pogingen worden gedaan, deze legendarische schat te bergen en er gaan zelfs geruchten, dat enige vrouwelijke schatgravers moeite willen doen om iets van het Lutine- goud aan de zee te ontrukken. Dit is niet zo verwonderlijk, want een vrouw houdt nu eenmaal van mooie din gen! Neem bijv. eens het prachtige „Safira" tafelbestek, wat geheel gratis verkrijg baar is op de waardepuntn van de pak jes Niemeijer's Koffie en Thee! Dit kostbare tafelgerei (vlekvrij door en door) is een blijvend bez^t waar iede re huisvrouw verrukt over is, terwijl zij bovendien nog dagelijks geniet van de uitmuntende kwaliteit van Niemeijer's Paarsmerk-Koffie en Princesr of Gala- Thee. Wanneer U nog geen geïllustreerde geschenkenlijst mocht hebben, vraag dan even een exemplaar aan bij Nie- meijer - Groningen (dat adres is vol doende). U krijgt het dan gratis toege zonden. 97. Het antwoord op deze vraag kwam spoedig: daar klauterden ze al naar bo ven en zaten weldra bij hun oom en tante in de mast. Het bleek, dat er rest jes van het vuur, dat onderaan de mast aangelegd was, waren blijven smeulen en nu stond het hele schip in brand! En die booswichten van smokkelaars had den het schip met de boten verlaten en onze arme vier wereldreizigers aan hun lot prijsgegeven! FEUILLETON 31.) Neen, vond Moeke, vernederen zullen wij hem niet. Laten we eerlijk zijn hij was niet de ergste. Maar voor een grapje voel ik veel. De nieuwsgierige Margrit zei: Kon den wij maar een of ander duister punt in zijn leven vinden. Maar de boosaardige Lydia vond dat niets: Och die die heeft niet eens duistere punten in zijn leven. Dat is al tijd een modelknaap geweest. Ik vind het werkelijk ongehoord, dat hij in Maria's privé-leven ingrijpt, zei Gertrud. Wanneer hij Maria beledigd heeft verdient hij zijn straf, vond Platti. Het fanatisme van Platti bracht zelfs de gemakzuchtige Otty tot de overtui ging: Ja, er moet iets gebeuren. Hij kan ons met als kleine kinderen behande len. Er ontstond een diepe stilte in het ka mertje met de veertien meisjes. Allen dachten over de „wraak" na. Maar het scheen niet zo gemakkelijk om iets te vinden. Tot ten slotte Louise aan Maria vroeg: En jij? Het is toch eigenlijk jou zaak. Waarom zeg jij helemaal niets? Toen zij zo direci aangesproken werd, keek Maria verschrikt op en antwoord de na een ogenblik: Ik zal jullie eens wat zeggen! Wanneer jullie deze kin derachtige wraak op Lo wilt nemen, dan zijn jullie inderdaad kleine school- OPHALEN HUISVUIL TE DE KOOG De dienst van Gemeentewerken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het ophalen van huisvuil te De Koog met ingang van 17 Juli a.s. tot ongeveer half September zal geschieden iedere Dinsdag en Vrijdag des morgens van 6 tot 8 uur. Texel, 12 Juli 1951. De Dienst van Gemeentewerken te Texel. NUTSBEWAARSCIIOOL De uitvoering van de kleuters van de Nutsbewaarschool is een week uitgesteld en wordt nu gehouden op Zaterdag 28 Juli 's middags van 2 to 4 uur in „De Oranjeboom". VAN EEN FLINKE JONGE WELP Een zeer jonge padvinder, een welp nog, ontdekte op het strand een bruin vis. Reeds op grote afstand. Dat was trouwens geen bijzonderheid, want het aangespoelde beest viel niet alleen door zijn grootte op! De knaap dacht: „Dié mot de grond in!" Hij stapte naar huis om een schop te halen, maar toen hij terug kwam, was het dier reeds door de (onze) strandvonderij begraven. Hulde voor onze (ook in dit geval(!) actieve strandvonderij. Zo hoort het trouwens ook. Wie een (heel erg) stin kende bruinvis niet eert, is een baaltje katoen niet weert! FILMNIEUWS. DE VADER VAN DE BRUID Die vader heeft Stanley (Spencer Tra cy). Zoals het behoort draait alles om de bruid. De titel van de film doet dan ook een beetje vreemd aan, maar papa mag hier een niet onbelangrijke rol spelen. Een huwelijk is een ernstig iets, maar in deze film wordt al wat rond dit huwelijk voorvalt en er mee in verband staat tot een dolle comedie, waarvan u ongetwij feld veel plezier zult hebben. Zeer waar schijnlijk heeft u een paar maanden ge leden dit stuk al door de radio gehoord. En genoten Dan zult u :iu ook de film wel eens willen zien: die biedt oneindig veel meer! Een alleraardigst verhaal. Geknipt voor deze vacantietijd! Neerlands Nieuws. O.a. Eenmansduikboot in de haven van IJmuiden gelicht. Afgraving van de St. Pietersberg bij Maaslucht. Een auto van 60 jaar naar Parijs. Een oud hand werk herleeft. Kolonel Asjes tot Ridder geslagen. Buitenlands Nieuws. O.a. Britse sportwagen is de wereld rond. Belgisch-Franse alhletiekdag in Brussel. De 24-uursnt van Le Mans. Na tionale motorkampioenschappen in de V. S. De eerste ronde in Wimbledon. 98. en sloeg de ogen op. Reeds waren de 98. Even later kwam tante Ophelia bij Even later kwam tante zeilen door de vlammen verteerd; ook de mast begon beneden al te branden. Toen riep Ophelia opeens: „Er ligt een lading dynamiet achter in het ruim!" Allen star-oogden van ontzetting. En toen.... boemmm! Een verschrikelijke slag en daar vlogen ze, terwijl het schip in stukken uit elkaar sprong, met mast en al de lucht in! meisjes. En dan verdienen jullie, dat hij jullie zo behandelt. Dat is mijn mening. Deze woorden van Maria veroorzaak ten in de opgewonden vergadering een ware revolutie. Zij werd overstelpt met protesten en opmerkingen. En Frieda siste haar toe: Dat is het toppunt! Om jou gaat alles, jou willen wij wreken en jij neemt het voor hem op. Niet voor hem, verweerde Maria zich, een beetje schuldbewust. Voor jul lie neem ik het op. Omdat ik niet wil, dat jullie zulke kinderachtige streken uithaalt. Maria, de vergevensgezinde engel! hoonde Lydia. En toen zei Herma: Doe jij maar niet mee. Wij spelen het zonder jou wel klaar. Weer werd het stil van het denken, tot Anneliese plotseling vroeg: Maar wat? Wat zullen we doen? Iets onschuldigs natuurlijk, zei de goedmoedige Louise. Natuurlijk, stelde Herma haar ge rust. We zullen geen aanslag op hem plegen. En toen kwam zij zelf met een idee. We konden bijvoorbeeld op Zon dag, wanneer de kapper gesloten is, zijn scheerapparaat verstoppen, zodat hij de hele dag met stoppels moet rondlopen. Stel je dat eens voor! En als hij nu helemaal geen baard groei heeft? vroeg Verena, die waar schijnlijk aan Hans dacht. Ook waar, moest Frieda toegeven. Maar als we hem eens allemaal felici teerden met zijn verloving met Hunzi- ger? Wij hebben gehoord, nietwaar.... Toepassing van betere methoden van groot belang. Er valt bij het inkuilen van gras nog veel te verbeteren. Eén zeer groot ge deelte van het gras wordt nl. meestal zonder toevoeging ingekuild. De verlie zen aan voedende bestanddelen kunnen bij een dergelijke methode zeer groot zijn en bedragen vaiK ongeveer de helft. Bovendien levert dit kuilvoer gevaar op voor de zuivel. Het is daarom van belang dat deze werkwijze zo spoedig mogelijk wordt vervangen door betere methoden. Bij het inkuilen met minerale zuren, met melasse of volgens de Hardelandmethode met bieten of melasse, is een resultaat te bereiken, dat belangrijk beter is dan bij het inkuilen van gras zonder toevoeging, aldus de heer Ir. H. de Groot, Rijksland- bouwconsulent voor de Weidebouw, in een laatst gehouden radiocauserie. Het uitgangsmateriaal moet primair zijn. Als men oud, eiwitarm gras gaat in kuilen, kan het inkuilen technisch nog zo goed zijn, maar dan kan nooit eiwitrijk kuilvoer worden verkregen. Het gras moet in jonge toestand worden gemaaid. Men krijgt weliswaar minder gras per ha., dan wanneer laat wordt gemaaid, maar alleen bij een goede kwaliteit van het ruwvoer kan de koe zonder kracht voer nog flink melk geven. Bij laat maaien krijgt men wel meer voer, maar als de koe het niet kan verwerken, moet men toch een flinke aanvulling aan krachtvoer geven. Dus moet vroeg wor den gemaaid. De besparing op het eiwit- verlies is dan relatief het grootst. De hogere kosten van de betere methoden vormen dan des te minder een bezwaar. Voorkomen van verliezen. De verliezen, die bij het inkuilen op treden, zijn van tweeërlei aard. Altijd zal er verlies zijn door omzettingen in de kuil, maar dit is bij een goede kuilteoh- niek klein. Bij slechte kuilen daarente gen is dit verlies groot. Daarnaast kan er dan een meer of minder groot ver lies zijn, doordat met het perssap voe dende bestanddelen worden afgevoerd. Bij een goede kuiltechniek vormt dit sap- verlies zelfs het grootste deel van het to tale verlies, als men normaal vochtig gras inkuilt in een silo of grondput met een vrije afvoer. Als het mogelijk is, moet daarom wat droger materiaal wor den ingekuild. De weers- en de bedrijfsomstandighe den zullen echter niet steeds toelaten het gras in te kuilen met het meest ge wenste vochtgehalte. Kuilt men nat ma teriaal in, dan heeft een waterdichte silo het voordeel, dat sapverlies wordt voor komen. Zelfs als men het sap kort voor het gebruik van het kuilvoer laat weg lopen, opdat het niet al te nat zal zijn, geeft het voordeel. Bij inkuiling met bie ten of melasse heeft het sap ook nog voederwaarde, al blijft het een bezwaar, dat het als zodanig niet houdbaar is èn spoedig gaat gisten. Hoewel het bouwen van een silo met een waterdichte bodem auurder is dan een silo zonder zo'n bo dem, kan de eerste constructie toch wor den aangeraden. Ondanks de bezwaren die nogal eens tegen het gebruik van A.I.V-zuur naar voren worden gebracht, staat vast, dat het een goed inkuilmiddel is. De voeder- waarde van A.I.V.-siiage kan zeer goed zijn, terwijl de tegen dit middel genoem de bezwaren bij goed gebruik niet steekhoudend gebleken zijn. Het is nog niet zeker, of er voldoende melasse zal zijn voor het gewone inkuilen. De uit voering van het werk komt voor een groot deel overeen met dat bij de A.I.V- methode. Als men geen melasse kan krijgen, is het in sommige gevallen mo gelijk andere suikerhoudende stoffen zoals wei-pasta, te gebruiken. De toevoe ging baseert men dan op een gelijk per centage suiker als bij het gebruik van melasse. Het inkuilen volgens de Hardeland methode met bieten of melasse breidt zich snel uit. Dit hoeft geen verwonde ring te wekken, als men de opvallend goede resultaten ziet. Ook hierbij zijn het vorige jaar de voorschriften niet altijd opgevolgd en in die gevallen is het re sultaat vaak minder goed geweest. Pri mair bij deze methode is, dat het gras goed wordt gemengd met het toevoeg middel. Een beetje kinderachtig, vond Ger trud. Het moet hem met als man tref fen, maar als leraar, rreende Anneliese. Nu echter vatte Liese vlam. Mis! Jullie verbeeld je toch niet, dat hij ons als leraar getreiterd heeft? Neen! Zij lachte honend. Dat heeft hij als man gedaan. Wanneer jullie meer van de psyche van een man wisten, dan dan was het jullie duidelijk geweest, dat Lo in ons helemaal geen leerlingen zag, maar de vertegenwoordigsters van een geslacht, dat hem vaak pijn heeft ge daan. Begrijpen jullie? Hij vierde op ons alle wreedheden bot, die hij in zijn leven van de vrouwen moest incasseren. In de psychologie heet dat afreageren tot iedere prijs. En wanneer wij hem treffen willen, moeten wij de man in hem treffen. Frieda knikte Op Liese kun je vertrouwen. Die kent de weg in de menselijke ziel als wij in de lunchroom. Liese ontwikkelde naar gedachten- gang dus verder: Lo moet als man een teleurstelling beleven, omdat hij ons als man gepijnigd heeft. En ik heb al een idee ook. Wat dan7 Wat dan? De meisjes schoven dichter naar Liese toe. Slechts Maria bleef, onbewegelijk en onverschil lig, op haar plaats. Een van ons moet Lo een gloeiende liefdesbrief schrijven. Ik niet! verklaarde Verena direct. Met zulke heilige dingen spot ik niet. Wees stil en laat Liese verder spre- Maandagavond hield de sportclub S.V. C. van De Cocksdorp een buitengewone vergadering voor donateurs en leden in Café Hooijberg. De voorzitter, de heer P. Meindertsma, verwelkomde in het bij zonder de heer J. Westdorp Sr., ere voorzitter. Deze buitengewone vergade ring was uitgeschreven m verband met de grote sportdag op 5 Augustus. Dan zullen, zoals wij reeds meldden, de eer ste klassers EDO en VSV te De Cocks dorp komen spelen. Vorig jaar waren het RCH en Stormvogels, die hier hun voetbalstaaltjes demonstreerden. Het aantal toeschouwers had wel groter kunnen zijn en de financiële uitkomsten waren dan ook beneden verwachting Toen was dit festijn eind Juni en het aantal badgasten was niet zo groot nog. Nu wordt het feest gehouden op een tijd stip, dat Texel zeer vele gasten telt en de plaatsen zullen dan ongetwijfeld be ter bezet worden. Men hoopt dan wat over te boeren om de bestaande schul den te kunnen delgen. De secretaris van SVC, de heer W. Verseput, gaf een uiteenzetting van de plannen: de gasten zullen weer bij de burgerij worden ondergebracht. Ze zul len met luxe auto's van de boot worden gehaald. Alle Cocksdorpers en Eierlan- ders, die hiervoor wiren aangeklampt, EEN HALF JAAR VOOR MIJNEED Th. v. Sch., die meende zijn patroon, te gelijker tijd de heer des huizes uit zijn onderduikadres gedurende de oorlog, van dienst te moeten zijn door een meineed af te leggen, werd Dins dagmorgen door de arrondissements rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De eis luid de lVt jaar. Welk een grote waarde heeft ons den nenbos, gezien de houtopstand per ha.! Het hout is duur en per ha. is dan ook voor een grote waarde aan materiaal aanwezig. De grote en zware bomen aan Rozen- dijk en Ploegelanderweg hebben de be wondering ook van vele toeristen, die niet wisten, dat Texel zo'n mooi den nenbos rijk was. „Behoud wat ge hebt!" Dat slaat ook op ons bos. Nu en dan leest ge van een bosbrand aan het vasteland Op Texel kan dat ook gebeuren: men behoeft maar een brandende sigaret achteloos weg te werpen en het spul is gaande! In het bos en op de flink begroeide bosbodem vindt het vuur steeds gretig voedsel zoals dat heet. Wie het bos intrekt, doet dat natuurlijk zonder brandende pijp of si garet, want al nemen we ons plechtig voor, goed op te letten, er kan een vonk ontsnappen en de gevolgen daarvan kun nen ernstig zijn. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 15 Juli: H.H. Missen in Den Burg stil om 7,30, 8,45 en gez. om 10 u.; in Den Hoorn stil om 7,30 en gez. om 10 uur; en in Oosterend alleen gez. om 10 uur. Biechtgel. in Den Burg van 7 7,30 en in de bijkerken voor en zo nodig na de Missen. Communieuitreiken in Den Burg om 7 u., na de Mis van 8,45 en verder in Den Burg en de bijkerken onder de Missen. De uitreiking begint in Den Burg vooraan. Inkleding in het scapulier om 3 uur en na het lof en in de bijkerken om 12 uur. Lof om 7 uur t. e.v. de H. Joseph. Maandag: na de Mis van 9 uur gel. tot inkleding in het sca pulier. Dinsdag: om 8 uur gez. Requiem v. d. ingeschrevenen op de doodceel. Woensdag: om 7,30 uur lot' t.e.v. de H. Joseph. Daarna congregatie voor de jon gens. Donderdag: De le H. Mis om 4,15 uur vanwege het schoolreisje Om 8 uur congr. v.d. meisjes. Vrijdag: om 3,30 uur biechthoren v.d. schoolkinderen. Za terdag: om 9,30 gez. huwelijksmis. Ro zenhoedje in de kerk om 6 uur. Biecht gelegenheid van 5-9 uur op de hele uren. ken! wees Frieda Verena terecht. En wanneer hij die brief dan heeft, ging Liese voort, zullen we hem eens nauwkeurig gadeslaan. Hoe gedraagt een wiskundeleraar zich met een lief desbrief in zijn zak? En dan, wanneer wij onze psychologische studies op hem gemaakt hebben, komt er een tweede brief. Met verzoek om een rendez-vous. Prachtig! riep Lydia geestdriftig. En wanneer dan de betrokkene werkelijk naar het rendez-vous gaat, verstoppen wij ons achter de struiken en op het beslissende ogenblik komen wij allemaal te voorschijn en roepen in koor: Dat is het antwoord van de acht ste klas! Het voorstel van Liese was vermetel, zo vermetel, dat er eerst een bedrukt stilzwijgen ontstond, hetgeen echter in het geheel geen afwijzing betekende. Na een poosje merkte Fneda op: Blijft alleen nog de vraag, wie deze brief zal schrijven. Natuurlijk Maria zelf, vond Platti. Zij is immers de hoofdpersoon. Jullie lijken wel gek! stoof Maria op. Zo? Wat heb jij? informeerde Ly dia uitdagend. Maar Maria verzette zich nog ener gieker: Hoe vaak moet ik jullie nog zeggen, dat ik met zoiets niet meedoe? Wat ik met Lo heb, dat is mijn zaak. En daar hebben jullie je niet in te mengen. Ondankbaar schaap! zei Frieda vol verachting. Ter wille van jou doen wij alles en jij valt ons in de rug aan. En zelfs Louise zei: zegden hun medewerking reeds toe. Ideeën als 's avonds naar Vrij en Blij te Den Burg, Zondags een tocht naar de robben („die glanzende robben") zullen bekeken worden. Ook de gym zal zich 0.1.v. de heer Keizer van haar beste kant tonen. Na de wedstrijd zal de voetballers een diner worden aangeboden, waarschijn lijk in de garage van de heer Mein dertsma, die voor dat doe1 dan feestelijk zal worden ingericht. Een damesteam o. 1.v. mevr. Meindertsma zaj dit diner ver zorgen. Op voorstel van de heer G. Bakker werd een aanvullende commissie be noemd, die het bestuur bij de voorberei ding zal assisteren. Ook de terreindienst dient perfect te werken. Besloten werd voorts een lijst voor vrijwillige bijdragen, een vrijwillig of fer als het kan, te laten circuleren. Met de inzamellijst zullen op pad gaan: A. Langeveld, A. Dootjes, Jb. v.d. Kooy. Ten Brugge, A. Smit, O. de Kind, H Boer, mevr. v.'t Noordende, mej. R. Bar- horst, mevr. G. Dootjes-van Liere, Jo Verseput, terwijl voor Zuid-Eierland nog enkele personen zullen worden aan gezocht. Veel meer kan er nog gedaan worden voor de jeugd, doch het za! ook financi eel dragelijk moeten zijn. Door ziekte van de heer Lefferman is een en ander op de achtergrond geraaxt Tenslotte werd er op gewezen, dat S. V.C. zich verheugen mag in een grote belangstelling en de schuld welke de vereniging heeft kan hopelijk door de inzamelingslijst worden gereduceerd. Wie op deze lijst tekent doet goed werk, niet alleen voor de vereniging, maar ook en vooral voor de jeugd. De oud voorzitter beval deze actie bij de Cocks- dorpers en Eierlandeis dan ook warm aan. RESULTATEN VAN DE PREMIE REGELING DIENST KLEINE BOEREN In een radiouitzending in de land- bouwrubriek, verzorgd door de Afde ling Voorlichting van het Ministerie van L., V. en V., zal de heer Ir. J. van Bueren, Rijkslandbouwconsulent, Maan dag 16 Juli van 19,45-20 uur over Hil versum I de resultaten bespreken, die met de premieregeling van de Dienst Kleine Boeren van het Ministerie zijn bereikt. ER BESTAAT NOG GEEN MET WOL VOLLEDIG TE VERGELIJKEN KUNSTVEZEL Voorbarig en onjuist noemde de pre sident van de Amerikaanse Raad Voor Wol de verklaring van Eric Johnston, de directeur voor Economische Stabilisatie, over het bestaan van een volwaardig vervangingsmateriaal voor wol. In een telegram aan Johnston zegt de president dat zelfs de meest optimisti sche kunstvezelproducent direct zal toe geven dat nog geen met wol volledig te vergelijken kunstvezel bestaat. De me dedeling van Johnston is, volgens het te legram, veroorzaakt door gebrek aan kennis van wol en wolhandel of ge ïnspireerd door belanghebbende advi seurs. Ook het verloop van de wolprij- zen, die nu reeds 50 pet. beneden de hoogste noteringen van dit jaar liggen, acht de president normaal. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6 20; 7,50; 9,45; 11,45; 13,40Za.; 14,40; 16,30; 17,45. Van Den Helder: 6,30; 8,30, 10,25; 12,20; 13,20; 15,20Za.; 16,20; 16,30Za.; 17,40 19,30. Za. alleen op Zaterdag vanaf 14 Juli tm.. 12 Augustus. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20; 9,30; 11,45; 15,40, 18,00 Van Den Helder: 8,30; 10,30; 13,20, 16,40 19,30. DE COCKSDORP-VLIELAND: Alle dagen, ook Zondags Van De Cocksdorp 9,15 en 14,30 Van de Vliehors 10.30 en 15,45 Dat is werkelijk niet mooi van je, Maria. Zo een grapje mogen we toch wel hebben. Maria vocht wanhopig. Dat is geen grapje, dat is een ge mene streek. Je kunt over Lo denken hoe je wilt. Maar een man met zoiets belachelijk maken, is een lage en be wust slechte streek Goed, scheepte Frieda haar af. Jij behoeft niet mee te doen wanneer je niet wilt. Doe ik ook niet! riep Maria uit, nu buiten zichzelf. Jullie kunt doen wat jullie willen, maar zonder mij! Met de- DAMPO keert en weert elke verkoudheid en pijn in spier en gewricht ze woorden liep Maria kwaad de kamer uit. Enfin, zei Lydii na enige tijd, wij zijn nog altijd dertien tegen één. Lie- se's voorstel is aangenomen. De brief wordt geschreven. Basta. En wie schrijft hem? vroeg Anne liese. Het lot beslist! stelde Margrit de vergadering voor. En Frieda, als presidente van deze nachtelijke samenzwering, viel Margrit bij: Uitstekend! Het lot beslist. Ik kom niet in aanmerking, meen de Verena. En ik ook niet. constateerde Platti. Want bij mijn lelijkheid zou het geen grap zijn. (Wordt vervolgd.) door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 3