De dadelhandel en industrie in Irak Wachtverbod Helpt hongerend India VERGADERING VAN DE RAAD der gemeente Texel op Maandag 20 Au gustus 1951, des voormiddags 11 uur ten gemeentehuize. Texel, 13 Augustus 1951. De Burgemeester van Texel, DE KONING. 1. Ingekomen stukken en mededelin gen. 2. Voorstel tot aangaan van een geld lening, groot f 21250,- bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. TELEFOONDIENST OOSTEREND De telefoondienst te Oosterend zal met ingang van 20 Augustus a.s. tot 21 uur voor de abonné's zijn geopend; (thans is dit tot 20 uur). WIELRIJDER AANGEREDEN Doordat de bejaarde wielrijder Jb. Daalder op de Bosweg verzuimde tijdig kenbaar te maken, dat hij naar links wilde afslaan, werd hij Maandagochtend op weg naar zijn werk door de militair Theo Witte, die eveneens op een rijwiel was gezeten, aangereden en tegen de grond geworpen. Met een bloeduitstor ting en een gescheurde spier werd de heer D. naar diens woning vervoerd. MET MUZIEK DOOR HET LEVEN Dit is de titel van een revue, die u Zaterdagavond 18 Augustus wordt aan geboden door Texelse jongelui. De avond wordt gegeven in de zaal van Casino. U zult kunnen genieten van een zeer ge varieerd programma van muziek, zang en scherts. Ook de dames Snip en Snap zullen in een nieuw repertoire hun beste beentje voorzetten. Wij herinneren u aan de avonden van TESO en Witte Kruis! De avond zal worden besloten met een gezellig bal. De opbrengst van deze avond, welke een goede avond belooft te worden, zal geheel worden afgestaan aan de commissie Huldeblijk Texels Fanfarecorps. U weet, dat dit corps vol gende maand zijn 60-jarig bestaan her denkt. Voor nadere bijzonderheden omtrent plaatskaarten verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. KAST MET KLEREN VERBRAND Het 6-jarig zoontje Marius van de fa milie M. J. Bremer, bakkerij ,,De Gou den Aar", Oosterend, zocht Maandag middag in het licht van een brandende lucifer naar een kledingstuk, dat in een klerenkast hing. Daardoor ontstond brand. Doordat de ramen openstonden, greep het vuur in de klerenkast snel om zich heen en een zware rookontwik keling die door de ramen naar buiten perste, ontlokte voorbijgangers de kreet: ,,Het huis staat in brand". De heer P Kuiper was meteen met een brand- blusapparaat ter plaatse en toen was het vuur spoedig geblust. Inmiddels was de brandweer door de sirene gealarmeerd. Bij ernstiger brand zouden echter kost bare minuten verloren zijn gegaan, want alleen de brandmeester (die buiten het dorp woont!) is in het bezit van een sleutel om de brandweerkazerne te ope nen. Het is dus gewenst, dat meerdere leden de beschikking knjgen over een sleutel. Texelse Boys-Nieuws. Zo naderen we met rasse schreden de competitie. Het wordt nu hoog tijd om de elftallen op te stellen. Hierdoor wordt er Donderdag een oefenwedstrijd ge speeld om 7,30 uur. De aangeschreven leden worden dringend verzocht vroeg tijdig aanwezig te zijn opdat op tijd kan worden begonnen. Zaterdagmiddag speelt Boys 1 een oe fenwedstrijd tegen SVC 1. Voor Boys 1 wordt ook naar een tegenstander ge zocht. Dus Boys tot Donderdagavond. Handbalnieuws G.D.S. Onze gasten uit Slootdorp brachten allesbehalve mooi weer mee, dit week end. Maar desondanks zijn de wedstrij den Zaterdagavond toch gespeeld. Uitslag: GDS 1-DWO 1: 3-4; GDS 2- DWO 2: 0-3. Eerst speelde het 2e elftal tussen de buien door, met 6 invallende adsp. Rust 1-0 voor D. Na de rust kwam al gauw een tweede goal voor D. Jammer, dat er zoveel leden afwezig waren vanwege de vacantietijd, want het overwicht van D. was te groot om G. ook een kans te ge ven. Als het elftal volledig uitgekomen was, was de verhouding beslist evenre dig geweest. Nu kwam het einde met 'n 3-0 overwinning voor DWO. Nadat we eerst nog een poosje ge wacht hadden, in de hoop, dat de regen misschien ophield, kwamen de beide eerste elftallen het natte veld op. Deze wogen vrijwel tegen elkaar op, tenmin ste na de rust. Vóór de rust was D. sterker. Na 5 minuten spelen maakte onze midvoor de eerste goal, wat allen deed juichen. Doch met de rust was de stand, door krachtig opgebouwde aan vallen, veranderd in 3-1 voor D Nu we toch allemaal kletsnat geregend waren, gingen we opgewekt de 2e helft in. Al gauw werd het 3-2 door een mooie woro van de linksbinnen en na 7 min. kwam uit een corner de gelijkmaker voor ons. Dit duurde echter maai 3 minuten, want toen maakte D er 4-3 van, waarmee het einde van deze zeer sportieve wedstrijd kwam. Het spel op zichzelf was niet zo geweldig vanwege de regen, maar we sloegen toch geen slecht figuur, wat wel blijkt uit de eindstand. We hebben dus met ere verloren van de kampioene van de kop van Noordholland! Zaterdagavond waarschijnlijk in plaats van trainen de wedstrijd GDS 1- GDS 2. Dus om hall 8 allen met uitrus ting present. Wil het 2e elftal er voor zorgen, dat ze in een andere kleur shirt verschijnt? VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 6 t.m. 11 Aug. 1951: 2224 kg schol, 1959 kg tong, 210 kg tarbot; 40 kg schar; 3 kg kabeljauw; 35 kg poon; 469 kg makreel, 11 kg haai, 60 kg diversen; 5538 kg garnalen; 7010 kg garnalenpuf, 592 kg kruikels; 5 kg zalm: 4 kg geep; 8953 kg vispuf. DRIE MAANDEN Een seizoenarbeider van elders, werk zaam op Texel, heeft zijn arbeidsdrift plotseling moeten staken: de politie heeft hem op verzoek van de Officier van Justitie aangehouden en naar elders overgebracht, opdat de man een destijds over hem geveld vonnis 3 maanden gevangenisstraf kon ondergaan. BRANDPUTTEN TE DE WAAL EN OOSTEREND Gemeentewerken heeft te De Waal en Oosterend een flinke brandput laten graven. Bij droogte was in deze dorpen nooit voldoende water verkrijgbaar voor de bestrijding van een brand. De put te De Waal ligt tegenover de sme derij van de heer IJska, die te Ooster end aan de Bosweg Ze gelijken wel iets op een kleine brink: de put te De Waal is 8x20 meter aan de bovenzijde en die te Oosterend, rond van vorm, heeft een middellijn van 14 meter. Ze zijn drie me ter diep. KIPPENHOUDERS OP REIS De afdeling Texel van deA N.P.V. is voornemens 'n tweedaagse (zeer leerza me) excursie te houden naar Barneveld en omstreken, waarbij o.a. enige grote bedrijven zullen worden bezichtigd. Het bestuur heeft gemeend hiertoe een ver gadering te moeten uitschrijven, waarop de reisplannen kunnen worden bespro ken. Alle belangstellenden zijn van har te welkom. (Zie adv.) EEN NETELIG NETELDIER Op strandwandelingen vinden we dik wijls van die griezelige, doorzichtige ge lei-klompen, waarvan iedereen weet, dat het kwallen zijn. Eigenlijk is het maar een armzalig restje van wat een maal een kwal is geweest. Als ze op het strand geworpen zijn hebben ze meteen al hun luister en glorie verloren. Kwal len moet je in volle zee bestuderen, als ze met statige klokbewegingen hun weg door het water zoeken. Daarvoor moet je dus zover mogelijk een pier oplopen of gebruik maken van een bootje. De geoefende zwemmers zullen ze trouwens op enige afstand van 't strand wel eens ontmoet hebben en misschien is deze kennismaking niet altijd van even prettige aard geweest. De kwallen be horen nl. met de zeeanemonen en de ko ralen tot de neteldieren. Ze zijn in het bezit van talloze, zeer kleine netelor- gaantjes. Zo'n netelorgaantje is eigen lijk een spiraalvormig naar binnen op gerold buisje, dat aan zijn voet een paar scherpe mesjes heeft. Boven op hei netelorgaantje zit een klein uitsteeksel. Wordt dit uitsteeksel aangeraakt, dan „ontploft" de batterij, d.w.z. de opgeroi de buis wordt met kricht naar buitn geslingerd. De mesjes aan de voet van de buis maken een wondje en de buis zelf scheidt tegelijkertijd een stof af, die brandend werkt. Is zo'n netelorgaantje eenmaal afgevuurd, dan kan het niet weer voor een tweede keer „geladen" worden. Erg is dat niet, want onder zo'n netelbatterij zit nog een hele serie jonge orgaantjes die de taak van het afge vuurde orgaan kunnen overnemen. De meeste zwemmers zullen bij aan raking met een kwal ongeveer hetzelfde gevoel krijgen als bij het aanraken van brandnetels. Sommige mensen zijn ecli- ter zeer gevoelig voor het gif. Zij kun nen sterke opzwellingen krijgen aan Je getroffen lichaamsdelen, terwijl dikwijls ook hevige koortsen optreden. Biologisch gezien zijn de kwallen evenwel zeer merkwaardige dieren. De meeste soorten hebben de vorm van een paraplu of een paddenstoel: een bolvor mig scherm met daaronder 'n steel. Die steel is eigenlijk een verzameling van bladachtige slippen, franjedraden enz. Bij de voortbeweging van de kwal zien we, dat de rand van het schei m zich samentrekt. Daardoor wordt de ruimte in de klokvormige holte kleiner, het water wordt weggeperst en het dier krijgt dus een opwaartse stoot Wil een kwal zich zijdelings verplaatsen, dan dient dus het dier een andere stand in het water in te nemen. Het zwemt dan met de klok vooruit. Door de pompbe- wegingen, die het dier tijdens 't zwem men maakt, wordt het zeewater ook in de maagholte gebracht, van waaruit het in de soms sterk vertakte verteringska nalen kan komen, die we in de klok zien doorschemeren. Op deze wijze kan het dier voedsel en zuurstof uit het zeewa ter opnemen Door één en dezelfde voortbeweging, ademhaling en voeding, van het dier en daarom is het ook zo belangrijk, dat de statige kloppingen van de klok met de regelmaat van een uurwerk worden uitgevoerd. Hierin is op zeer vernuftige wijze voorzien. Aan de rand van de klok han gen kleine klokvormig gebouwde or gaantjes, waarin als het ware een klein klepeltje aanwezig is. Wanneer de grote klok zich samen trekt, slaat het klepeltje van de kleine klokjes tegen de zeer gevoelige rand van die kleine klokjes. Hierdoor wordt een zenuwprikkel opgewekt, die tegelij - kertijd de oorzaak is van de volgende samentrekking van de klok! Zo is elke samentrekking, die de kwal uitvoert, meteen weer de aanleiding tot de vol gende contractie en zo pulseert die merkwaardige geleiklomp door tot het leven er uitgevloden is en de golven haar als een vormloze massa op het strand werpen Irak staat aan de spits van alle lan den, die dadels produceren en exporte ren; het levert meer dan 70 pet. van de totale wereld-opbrengst. De streek, waar de dadels groeien, loopt langs bei de oevers van de rivieren Tigris en Eu phrates, van Ana en Sumarra in het Noorden, tot de Persische Golf; daar, sprongen en bereikte in 1947 het top- cijfer van 226,000 ton. Onderstaande statistiek toont de waar de en het kwantum van de dadelexport gedurende de laatste drie jaren, waar over cijfers beschikbaar zijn. Voor de eerste Wereldoorlog werden de Irakse dadels hoofdzakelijk in man- aan de zuidelijke punt, waar de twee ri vieren samenvloeien en de Shatt-al-Arao vormen, is de vruchtbaarste streek, waar 15 miilioen van het totaal van 30 millioenen dadelpalmen groeien Aan beide kanten van de brede Shatt- al-Arab staan de palmbossen, die de loop van honderden kanalen volgen, die dadelexport op 40 tot 50,000 ton Aan het begin van de 20e eeuw was de da- naar het binnenland le.den. soms slechts een paar honderd meter, maar op enke le punten over grote afstanden, tot 8 km toe. De dadel-industrie is zeer oud. Eeu wenoude Sumensche en Babylonische geschriften gewagen van de belangrijk heid er van. Wereldvermaardheid heb ben deze Irakse dadels echter pas in het jongste verleden verworven. In het jaar 1808 schreef Monsieur Ruffm, de Franse Chargé d' Affaires in Constantinopel aan de Franse Vice-con sul in Bagdad: „Ik dank uw broer Georges de kennis making met deze fameuze dadels, die volgens mij tot de top-klasse van deze fruitsoort behoren. Ik heb de verse da dels van Egypte geproefd en de zeer ge waardeerde tunesische van Bilad-al-Ja- nd, maar geen andere evenaart de bui tengewone smaak van de dadels van Huweidor (een dorp in Irak) Deze zijn volgens mij een natuurlijk konfijt voor treffelijker dan alles wat de kunst der suikerbakkers voor onze verfijnde smaak geschapen heeft en ik ben van plan en kele mijner vrienden in Parijs deze bui tengewone dadels ie laten proeven, al is het maar twee of drie dozijn". De Nederlandse rieziger Nijholt, die in 1866 Irak bezocht, schat de jaarlijkse delhandel niet van enig formaat en ging in 1906 een kwantum van 31,000 ton niet te boven. Sindsdien steeg hij met grote den en zakken geëxporteerd, zelden in dozen of kisten. Moderne verpakkingsmethoden date ren van de eerste jaren van deze eeuw. Ruime en hygiënische verpakkingsstati ons werden opgericht met betonnen vloeren en van electrisch licht en stro mend water voorzien. Aparte kwartie ren werden gebouwd voor de huisves ting van de werklieden en hun families. In de loodsen, die voorzien zijn van ta fels en bakken worden de dadels m do zen vanuit de tuinen binnengebracht. Dan worden ze gezuiverd, gesorteerd, met stoom gedesinfecteerd en volgens de meest moderne methoden verpakt. In vele verpakkingsstations worden automatische machines gebruikt voor het omwikkelen en verzegelen van de pakjes, welke voor het transport in hou ten kisten worden verpakt. Deze kisten zijn met sterk papier gekapitoneerd en wegen van 50 tot 70 lbs. Uitgelezen dadels worden in cello- phaan en sierdozen verpakt. Dikwijls wordt het fruit ontpit en gevuld met noten om amandelen of met room, chocolade en vanille nog geuriger en smakelijker gemaakt. Strenge sanitaire maatregelen worden toegepast door de Burgerlijke Gezond heidsdienst en de Dadel-Vereniging, VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wachtverbod voor alle voertuigen Ver- boden itll te staan anders dan voor het onmiddellijk In- of uitladen van perso nen of goederen G«>eft op alle bordeD acht die In Uw belang zijn aangebracht. Zo'n bord vindt u op drie plaatsen in de Weverstraat. Dat is ook wel nodig, want de Weverstraat behoort tot de drukste straten van Den Burg, ja van heel het eiland. Bij de hoek Weverstraat -Parkstraat staat een bord met rode rand en een wit veld, waarop een auto en een motorrijwiel voorkomen. Dus verboden voor alle motorrijtuigen. Voorts een bord, waarop een door een paard getrokken wagen staat afgebeeld. Dus verboden voor bespannen wagens. Zonder die borden zou het verkeer ern stige stagnatie ondervinden. XYLOPHONE SOLI Het repertoire van de Engelse huza ren, hedenavond in het Park te Den Burg, vermeldt o.a. xylophone soli. Wil de jeugd vooral dan zo stil zijn als een muis?! Tijdens het concert van de Tiro- lers moest de politie verschillende kna pen tot de orde roepen. Wie weer zo hinderlijk is de volwassenen komen uitsluitend om van de muziek te genie ten die zal in z'n kraag worden ge nomen en buiten de Parkpoort worden gezet. En bij volgende festiviteiten zal hem de toegang worden geweigerd. DRIE MAANDEN GEDOBBERD De heer K. Druif Azn., Haarlem, en diens verloofde, mej. T. Kuil, De Cocks- dorp, vonden Zondagmiddag op een strandwandeling tussen paal 27 en 28 een fles met een brief. Deze fles was op 15 Mei bij Brighton (Engeland) in zee ge worpen. Do afzender verzocht de vin- der(s) de brief te willen retourneren, aan welk verzoek inmiddels is voldaan. een officiële organisatie ter bevorde ring en reglementering van de dadel- handel- en industrie. In Basra bevinden zich 7 moderne fumigatie-mrichtingen, in staat gedu rende de enkele maanden, die het ex port-seizoen duurt, de beroking van alle in dozen verscheepte dadels te doen plaatsvinden. De Dadel-Vereniging heeft besloten 2 nieuwe fumigatie-inrichtingen, één in Basra en de andere in Bagdad, te bou wen, zodat de dadelindustrie van Irak in staat gesteld is, de buitenlandse markt met een product te voorzien, dat vol komen vrij is van alle onzuiverheden. De verpakkingsindustrie is zeer ac tief en voortdurend op zoek naar nieu we middelen en methoden. Met het doel op alle wereldmarkten een product te leveren, dat alle versheid, natuurlijke smaak en glans behouden heeft, worden proeven genomen om een papiersoort te vinden, dat infestatie en gisting voor komt en men meent met Pliofilm, een rubberproduct, een vochtwerend ver pakkingsmiddel gevonden te hebben dat aan alle eisen voldoet Er zijn machines ontworpen voor het automatisch snijden, ontpitten en ver pakken Opslag in koelhuizen bleek zeer bevorderlijk voor de verlenging van het verpakkingsseizoen en de verzending gedurende het gehele jaar. De dadel export brengt voor het land 4 tot 5 millioen per jaar op. De oogst is steeds stijgende en nieuwe afzetgebieden wor den gezocht en gevonden, terwijl grote re consumptie in de oude afzetgebieden sterk wordt gepropageerd. De dadel-industrie wordt dagelijks aangespoord haar methoden te verbete ren en haar standaard te verhogen en zij slaagt in haar pogingen uitermate wel. (in 1000 ton en per lOOOi 1947 kwantum waarde 1948 kwantum waarde 1949 kwantum waarde TOTAAL 226 4,702 214 4,744 131 2,961 waarvan naar: India 71 1,487 56 1,265 54 1,289 Gr. Britt. 34 782 41 970 15 387 Egypte 20 386 29 580 12 239 Ver. Staten 20 427 12 280 12 280 Syrië 8 130 12 227 8 141 Canada 7 152 3 62 5 104 DE KOOG EET GRATIS BANANEN Op het strand tussen De Koog tot voorbij de Slufter zijn heel wat bananen aangespoeld. Zij hebben nog maar kor te tijd in het water gelegen en al zijn ze nog tamelijk groen, velen vinden ze best eetbaar. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 6 tot 11 Augustus werden aangevoerd 64,546 stuks eieren. De pluimveehouders ontvangen hier voor f2,50 per kg. Vorig jaar in boven genoemde periode 61,897 stuks. Prijs per kg. f 2,40. MOTORWEDSTRIJDEN TE OOSTEREND Zaterdagmiddag klokslag 2 uur star ten aan Oosterend de motoren voor grasbaanraces en behendigheidsritten. Vele Texelse motorcracks zullen elkaar de eer betwisten om één van de vele fraaie prijzen, die hiervoor beschikbaar zijn gesteld, te winnen. Het programma vermeldt o.a. een sen sationele sprong door brandende hoe pel, welke door enige Oosterender mo torrijders zal worden uitgevoerd. 's Avonds wordt voor fietsers ook een behendigheidsrit verreden, waarvoor ook mooie prijzen zijn uitgeloofd. Tot besluit strijd om de man en de vrouw, waarvoor ook wel heel wat be langstelling zal bestaan. In India, het grote land met zijn milli- cenen-bevolking, heerst hongersnood: Een droogteperiode van 8 maanden heeft een zeer groot deel van de jongste oogst doen mislukken. Uit mededelingen, die wij o.m. van de Ambassadeur van India in Nederland ontvingen, is ons gebleken, dat deze hongersnood in bepaalde gebie den ontstellende vormen dreigt aan te nemen. Enkele landen hebben hulp toe gezegd. Er zullen schepen graan worden gestuurd. Tot nu toe deed Nederlani niets. Graan kunnen wij niet zenden, want dat kost deviezen Wat kunnen wij wel doen? Wij hebben allen nog herinneringen aan onze hongerwinter 1944-'45 We weten nog met welk een vreugde, ontroering en dankbaarheid de eers.e voedselhulp uit Zweden in ons lani werd ontvangen. Wij kunnen van onze overvloed van nationale producten (melkpoeder, gecodenseerde melk, ge droogde groenten, gedroogde aardappe len, etc.) iets afstaan voor onze honge rende medemensen in dit zo zwaar ge troffen land. Uitgegeven worden voedselbonnen van f 0,25. Met de opbrengst daarvan zullen voor de tropen geschikte zendin gen worden gefinancierd. Op Texel zul len de bonnen worden aangeboden door de Texelse Padvindersgroep. KATHOLIEKE KEKKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudcschild Zaterdag van 6-7 u. gelegenheid om te biechten, om 7,30 gezamenlijk rozen hoedje en daarna gel. om te biechten. Zondag: 14e Zondag na Pinksteren, om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 uur com- mumeuitreiken en om 10 uur de Hoog mis. 's Av. om 7 uur lof. Dinsdag, Don derdag en Zaterdag 's av. 7,30 uur ge zamenlijk rozenhoedje. Woensdag, feest dag v.h. Onbevlekt Hart van Maria. In de week zijn de H.H. Missen om 7.30 uur KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Woensdag 15 Aug. Maria ten hemelop neming. Te vieren als Zondag De H.H. Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en ge zongen om 10 uur. In Oosterend om 7,30 en 10 uur en in Den Hoorn alleen om 10 uur. Biechtgel. en communieuitreiken als op Zondag. De uitreiking begint achteraan. Lof om 7 uur met rozen hoedje en litanie van Maria Opening v. a. nationale Gebedsweek t e v.h. Onbe vlekt Hart van Maria Na de Missen of in het lof wordt een toepasselijk gebed jngelast. Zaterdag 18 Aug. Geen Mis ia de kapel en om 7 uur in de kerk alleen eommunieuilreiken. Om 9,30 gez. huwe lijksmis. Biechtgel. van 5-9 uur op de hele uren. Om 6 uur rozenkransgebed in de kerk. Zondag 19 Aug. 14e Zondag na Pink steren. H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Den Burg bovendien ook om 8,45. In Oosterend alleen om 10 uur. Commumeuitreiken in Den Burg om 7 uur en verder onder de Missen uitgezonderd 8,45, wanneer het na de Mis is. De uitreiking begint achteraan. Biechtgel. van 7-7,30 en in Je bijkerken voor en eventueel na de Mis sen. Lof om 7 uur met rozenhoedje voor verkrijging van de christelijke geest in de gezinnen en het algemeen gebed tot de H. Martelaren van Gorcum. (Lof t.e.v. St. Joseph) Maandag 20 Aug om 9 uur gez. huwelijksmis. Dinsdag 21 Aug. Om 8 uur gez. Requiem v.d ingeschrevenen op de doodceel. Woensdag 22 Aug. Feest van het Onbevlekt Hart van Maria. Om 8 u. gez. H Mis en 's av. 7,30 in plaats van Josephlof Marialof, w.o. de toewij ding aan het Onbevlekt Hart van Maria. Na de H. Mis in Den Hoorn biechthoren v. d. schoolkinderen met het oog op het Aanbiddingsfeest. Donderdag 23 Aug. geen Mis in Oosterend. Vrijdag 24 Aug. om 7,30 kort lof m. voorbereidingspreek v.h. Aanbiddingsfeest In de bijkerken v. 7,30-9 uur biechtgel. en in Oosterend van 7-9 uur (van 7-7,30 v.d. kinderen). Na Je Mis van 8 uur komen de kinderen van de eerste 3 klassen biechten. Zaterdag 25 Aug. Na de Mis van 8 uur biechtho ren v.d. 4e, 5e en 6e klas. 's Middags biechthoren van 4-6,30 en van 7,30 tot 9 uur voor allen Zondag 26 Aug. Hoog feest van Aanbidding. Geen H. Missen in de bijkerken. In Den Burg de H. Mis sen 6,30, 7,30, 8,45 en de plechtige gez. Hoogmis om 10 uur. Het Allerheiligste wordt na de Mis van 6,30 uitgesteld.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2