In een (onbelangrijk) duingebied in het Westen van Texel wordt vandaag of morgen een doorbraak verwacht Loze streken van Snoekie en Bolleboks OPOFFERING <!k>e n hal iv c&\a w ijvtecWn Jeugdrubriek (Slot). In 1852 werd royaal een nieuwe dijk gelegd, op „veilige" afstand van de stroom, want de bouwers lieten buiten dijks gaarne een ruimte van 300 meter land. Vandaag is er ook van die driehon derd meter geen duimbreed terug te vin den. De moderne verdedigers van de kust hebben geen ruimte van 300 meter nodig. Zij weten dat de beste dijk hier niets uithaalt zonder een krans van zinkstukken aan de voet. Een krans volop stroom-lijn die de stroom ge leidt zonder hem geweld aan t e doen. Zinkstukken tot op grote diepte in de stroom. Ze zijn er sedert 1900 bij tien tallen gelegd, 't Horntje houdt stand dit maal. We zeiden het al: van hier begint de victorie. Niet alle land in het waddengebied wordt onmiddellijk verdedigd. Op de Westkust van Texel bv., waar de zee 5 meter duin per jaar wegkaapt, of aan de Noordhoek, waar een vuurtoren mis schien nog 20 jaar te leven heeft, omdat de vloed hier aan 10 meter land per jaar nauwelijks genoeg heeft, laat men het tij voorlopig begaan. In een onbelangrijk duingebied in het Westen wordt vandaag of morgen een doorbraak verwacht: geen nood, 200 meter landinwaarts worden een paar eenvoudige zanddammen ge legd. Zij zullen de zee in haar gulzigheid niet aanmoedigen. Ten slotte rest ons achter deze zanddammen nog een duin strook van enkele kilometers breedte. We kunnen nog 50 jaar achteruil. Met peillood en stopwatch. Achteruit? Waar ligt dan de grens van de econo mische belangen van Texel of Vlieland bijvoorbeeld? Wat zullen de stromen de komende 100 jaar doen? En wat beteke nen die plaatselijke oeververdedigingen in het raam van een economisch verant woord beheer van het Nederlandse wad dengebied? Dan horen we technisch- ambtenaar Heule van Texel nog zeg gen: „Bij stormweer? Ja, daar blijf je nooit rustig onder. Neem het bolwerk van Eierland. Wanneer de Noordwester stormwind even door het Noordwesten heengaat heeft die dijkkop een geweldi ge aanval van de zee te verduren. Je weet nooit wat er gebeuren kan. Bij stormweer? Dan ga je naar zo'n punt, toe en dan sta je in regen en wind en je tuurt in de donkerte van de nacht, om zo, gauw er gevaar dreigt, de hulpploeg met zandzakken en stormzeilen op te roepen". Dat is de practijk van het waterstaats vak. Eenmaal in de 1000 jaar misschien wordt er zoiets als een Zuiderzee droog gelegd, maar elke dag die God geeft, zijn de waterstaatsmensen opnieuw in de weer met peillood, om de wandelen de gang van de stroomgeul na te gaan, of met de stopwatch, om de golfslag aan de kust te registreren. Maar juist dat kleine werk is van zo ontzaglijk groot belang. De resultaten van alle waarne mingen, peilingen en metingen komen immers tezamen op het bureau van de Rijkswaterstaat te Hoorn, waar dit ge bied voor Nederland wordt beheerd. En met dit arsenaal van kleine gegevens werkt men er aan de grote taak: bij de huidige kennis van het vraagstuk van stromingen en zandverplaatsingen, de aanvallende zeeën en stroomgeulen een evenwicht te geven, dat zowel de natuur als de economische grenzen van het maatschappelijk leven bevredigt. De natuur verklaart zich nader. Een vraagstuk? Een wonder? Aan mensenoog onttrokken, doch zich verradend door kleureffecten in duizen den tinten blauw, heeft de stroom zich op de bodem van het wad een vertak kingssysteem geklost, zo fijn als kant. De meeuwen, die boven het wateroppervlak het wad een stem geven, zijn wellicht de enigen, die met haar scherpe blik de watermassa's kunnen doorboren en zo dagelijks getuigen zijn van het grootse dat de stroom hier schept. Duizenden kubieke meters zand zweven in uiterst fijne deeltjes in 't bewegende water. Ze gaan hun weg en komen terug of be zinken, alles volgens regelen die de mens met kent. Ze bouwen hun kathe dralen en eenvoudige godshuizen op de bodem van de zee. Architecten van klas se zijn het, die hun triomph niet vinden in de voltooiing van hun kunstzinnige monumenten, welke die grillige zand platen toch eigenlijk zijn, maar in een steeds opnieuw zoeken naar een even wicht, aangepast aan de zich steeds wij zigende omstandigheden*; waarvan de natuur zich het alleenrecht eeuwig voor behoudt. Het is alsof de zeeën met welgevallen het scheppingswerk beschouwen van de allernietigste zandkorrel door de mens zo vaak gesmaad en haar op zweept tot prestaties van steeds groter allure. Want de zeespiegel rijst. Welk een mogelijkheden voor de kunstzinnige bouwmeester het zand. Het komt tot steeds hoger reikende scheppingen. Elke 12 uur verzorgt daarvoor de vloedstroom dat enorme zandtransport, dat de met te verzadigen wadgronden eist. Daarom vooral is het dat branding en stroom van en langs de Nederlandse kusten het zand weer weghalen van wat er eens mee werd opgebouwd. Goed, van Hoek van Holland tot Scheveningen is de kustlijn nu vastgelegd door de Delftlandse strandhoofden. Voorbij dit punt heeft de kuststroom al zoveel zand uit de diepte van de zee opgenomen, dat voor de ver dere terugbuigende kustlijn van Scheve ningen tot Schoorl een evenwicht is be reikt. Een ferme rij strandhoofden be schermen verder de Hollandse kustlijn (Nadruk verboden) 17. Als je evenwel denkt, dat onze veldwachter het er nu maar bij liet zit ten, heb je 't mis. Neen, de plichtgetrou we man voelde, dat op dit ogenblik zijn hele reputatie op 't spel stond. Hij spurtte, of zijn leven er van afhing, diep voorovergebogen op het stuur, met uit puilende ogen en dikke zweetdruppels op zijn gezicht. Het was een wedren van je welste, tot grote consternatie van de dorpsbewoners, en kippen, kinderen en wandelaars stoven ontzet naar alle kan ten uiteen. Kortom, het was een paniek. 18 Zodoende kregen onze vrienden FEUILLETON 43.) Moeke dacht even na, toen gaf zij Irmgard het tasje terug. Goed. Ik zal geen voogd over je spelen. Je moet zelf verstandig worden. Jafluisterde Irmgard, het tas je weer tegen zich aandrukkend. Na enige tijd zei Moeke: Beloof me, dat je vandaag nog niets onderneemt Waarom juist vandaag niet? Ik weet het zelf met. Misschien wil ik alleen maar een dag winnen. Het geeft niet. Beloof me in ieder geval dat er vandaag niets zal gebeuren. Hij ver dwijnt stellig met zo vlug. Al ging hij wel weg, dat gaf nog mets Ik reis hem overal achterna. Zie je. Het komt op één dag met aan. Zij stak haar hand uit. Beloof het mé dus. Irmgard trok haar hand snel terug. Ik beloof niets. Maar ik geloof niet, dat ik het vandaag al zal doen. En in ieder geval met op de schoolreis, denk ik. lenville van iullie. Ik wil jullie laatste dagen niet bederven. Maar dan blijf ik achter. En wat daarna gebeurt, gaat jullie niet aan. Goed, knikte Moeke, en haar ge zicht ontspande zich. Laten we nu naar de albergo terugkeren. Ga maar alleen, zei Irmgard, ik heb hier nog een en ander te doen. En na enig nadenken voegde zij er zacht aan toe: Ik moet meer van hem weten. Al les. Ik laat hem niet meer los! ;.i. voorlopig niet veel voorsprong, waarbij nog kwam, dat ze met het eigenwijze driewielertje, dat telkens rechts of links wilde, nog niet best overweg konden en ze telkens moesten uitwijken om geen ongelukken te maken. Daar had je bij voorbeeld Janus Gruis, de kolenboer, die juist met 'n zak kolen de ladder op klom. Hij moest een paar mudjes bij juffrouw Klompenaars op zolder bren gen, en deze juffrouw moest niets van „die zwarte troep" in haar gangetje hebben, zodat het maar „buitenom" moest. En nog voor Moeke haar opnieuw de raad kon geven om verstandig te zijn, was Irmgard de weg naar het Esplanade- Hotel opgesneld Dénise dacht er over na, of zij Irm gard zou volgen, maar overwoog toen, dat Irmgard uit het gevoel bewaakt te worden eerder tot een wanhoopsdaad zou komen dan anders Zij moest deze moreen de dingen 'op hun beloop laten. Pas tegen de middag, als de klas op de Monte Brè aangekomen moest zijn, was er in deze aangelegenheid iets te onder nemen. Om half twaalf belde zij het hotel op de Monte Brè op en vroeg dr. Lorenz aan de telefoon Men wist eerst niet wie zij bedoelde, maar toen Moeke nadere uitleg gaf duurde het slechts enkele mi nuten voor dr. Lorenz aan het toestel kwam. O, ben jij het, Dénise? Ik had de albergo al willen opbellen, maar ze hebben daar geloof ik geen telefoon. Wat is er met jou en Irmgard? In plaats van hierop een antwoord te geven, vroeg Moeke: Kunt u direct naar Locarno terugkomen? Wat? schrok Lorenz. Neen. er is niets gebeurd. Nog niet. Maar ik heb u dringend nodig, mijnheer. Het gaat over Irmgard. Is zij ziek? Neen. Ik kan het niet allmaal per telefoon zeggen. Maai -neemt u de kabel baan. Het zou goed zijn als u spoedig kwam. Maar verwijdert u zich onopval lend Juffrouw Hunziger is toch bij de meisjes. Ik zou niet willen, dat er in de tot Den Helder toe. De geschiedenis van de kop van Noordholland is overigens jong genoeg om te weten wat er bij het ontbreken van een evenwicht kan ge beuren. Maar wat rest de stroom nu an ders dan in een vurige aanval alle krachten saam te spannen voor het on verdedigde duin van de waddeneilan den. zandverlies op zandverlies. De ragfijne zandbouwsels en de meest kolossale zandplaten in het waddenge bied waarvan wij zm noch doel begrij pen, stellen wij er verantwoordelijk voor. Maar hebben wij met de ontdek king van de niet te stillen honger van het waddengebied nu ook de sleutel in handen voor de oplossing en verklaring van en voor dit raadsel der natuur? Het lijkt erop. Conclusie: Sluit de zeegaten. De mannen van de Rijkswaterstaat, die de stroom bestrijden, daar waar stroom bestreden behoort te worden diep in zee door het uitleggen van rijswerken met steen bekroond deze mannen beseffen na vele jaren studie en observatie, stapje voor stapje het on bekende terrein van stroom en zand transport betredend, dat het middel om land te behouden, soms wel eens erger kan zijn, dan de kwaal van land verlies. De betrekkelijke waardeloosheid van be paalde stukken duingebied doet de inge nieurs besluiten dat duin prijs te geven aan de zee. Daarnaast was er deze theo rie, dat wanneer men steeds maar ver der gaat nieuwe kustlijnen vast te leg gen, verzadiging van de zandstroom naar het waddengebied niet meer mogelijk zal zijn. Dan zal een gevaarlijke verdie ping van zeewater en stroomgeulen op treden, die funeste gevolgen voor Hol land en Friesland zou kunnen hebben. Het was mede daarom, daf men tot de nogal boute stelling kwam, dat de enige consequentie van de waterstaatsvesting Holland en van de eventueel te sluiten zeegaten bij de Zeeuwse of Zuidholland se eilanden deze is, dat ook de zeegaten van het waddengebied worden afgegren deld. De stelling moet nog bewezen worden, zegt de ingenieur van het jaar 1951. Maar met de tot 1951 verworven kennis komt die ingenieur toch tot de zelfde conclusie, zij het op andere gron den. Sluit de zeegaten niet zozeer om dat wij de stroom niet zouden kunnen beheersen, dan wel omdat een afgeslo ten waddengebied een enorme besparing voor de kustverdediging, vandaag de dag in dit gebied gevoerd, wordt verkre gen. Het is niet alleen meer de natuur die het tempo aangeeft. De winst van nieuw land is een economisch motief dat met de dag belangrijker wordt. De komende 50 jaar moeten terdege worden benut om de in het waddenge bied levende problemen nader te be zien en plannen te maken. Want wan neer waterstaat ooit de ministeriële op dracht krijgt: „Sluit de zeegaten van het waddengebied", dan heeft zij de moei lijkste opdracht waarmee waterbouw kundigen uit de gehele wereld ooit zijn belast. Drieduizend millioen kubieke meter springlevend water zullen dan langs andere wegen moeten vloeien. De vorige chef-staf van Rijkswater staat, dr. ïr. W. J. H. Harmsen heeft ons eens gezegd toen wij over de droogleg ging van de Zuiderzee spraken: „Nieuw land maken uit dood water is een reken som". Hij moet toen aan de taak voor verre toekomst in het waddengebied hebben gedacht. „De Volkskrant". HERM. LEENES. Adv Spoedig gevraagd: Levende kluiten, strandkieviten, bergeenden enz., enz. Prijsopgaaf en hoeveelheid in te zenden adres dezer courant letter V. Oudeschild, 15 Augustus 1901. Op de „laan", de bank waar voorheen ve len het brood verdienden met de schel- penvisscherij, is thans sinds eenige da gen de schelpenzuiger „Trio" bezig. Naar het schijnt heeft het werken op het zgn. goudschip „Lutine", waarmede de ze boot voor enkele weken bezig was in de Terschellinger gronden, niet het ge- wenschte resultaat opgeleverd. Oudeschild, 16 Augustus 1901. Gis teren werd van hier een buitengewoon zwaar varken naar Den Helder ver voerd. Het dier woog 574 pond, gewogen aan de particuliere waag van den heer P Bakker, aan de haven alhier. klas over gesproken werd. Ik kom Natuurlijk. Binnen twee uur kan ik beneden zijn. Wacht maar op me in de albergo. Moeke ging naar de albergo terug. Van Irmgard was nog niets te zien. Het had ook geen zin meer om naar haar te gaan zoeken. Waarschijnlijk volgde zij de vriend van haar moeder op de hie len Gedurende de volgende twee uren voelde Moeke zich erg alleen. De angst om Irmgard kwelde haar, de zorg of en hoe dr. Lorenz hier kon ingrijpen, maak te haar wanhopig Was Lo, die zijn leer lingen zich tot dusver slechts in wis kundige formules levend konden voor stellen, de juiste man om Irmgard nu te kunnen bijstaan? Zij dacht na, maakte plannen, nam besluiten en verwierp al les weer, zodra zij zich slechts enkele minuten met de nieuwe gedachte had beziggehouden. Ongeveer twee uur later kwam dr. Lorenz in de albergo. Moeke wachtte op hem in de eetzaal, die op dit uur leeg was. Zij ontving hem met zichtbare op luchting. Waar is Irmgard? was het eerste wat dr Lorenz vroeg. Ik weet het niet. En dat is het juist. Er is beslist nog niets gebeurd? Neen, beslist n-et. Zoals gezegd nog niet. En toen vertelde Moeke hem alles Zij vertelde van het eerste gesprek met Irmgard, nog voor de schoolreis, van het gebeurde voor het Esplanade- S.V. Texel. De laatste oefenwedstrijd Texel 1-H. R.C. 2, is gespeeld. Uitslag 1-1. Texel was lang niet compleet zodat we ook nu niet tot een juist oordeel over ons comp. elftal kunnen komen. Veel indruk heeft deze wedstrijd trouwens niet gemaakt. De jongere spe lers halen nog lang niet het peil van de oudere. De partijen wogen tegen elkaar op, terwijl H. even sterker veldspel de monstreerde. Ook deze wedstrijd heèft nog enkele spannende momenten ge bracht, waarbij de doelverdedigers heel behoorlijk hun plicht deden. De verde digingen bleven steeds baas. Herman speelde weer een stuk beter dan vorige week, maar Piet Stoepker was nog ge heel uit vorm en zal de trainingsavon den moeten benutten. Dick was wel de beste man in de voorhoede. Na de rust kwam de H-rechtsbuiten vrij, plaatste voor het doel en een snel le sprint der H-midvoor en het was 01. Bertus was ingevallen voor André, bij een aanval van rechts kogelde een H- achterspeler keihard in het verlaten doel waardoor de stand 1-1 werd. Een vrije schop door Herman genomen ging rake lings naast, terwijl ook Dick geen geluk had na een mooie pass van Harry. Van de trainingsavond nog steeds niet veel goeds. Waar blijven nu de spelers? Ge weet toch dat volgende week de competitie weer gaat beginnen? Waar bleven jullie nu? P. Stam, P. Stoepker, P. Eelman, Kees Schermer. Gerrit had dienst en Herman? Voor sommige spelers kan het moei lijk zijn, maar voor een groot deel zal de wil om je voor te bereiden nog wel erg slap zijn. Toch zullen we van onze spelers moeten verlangen, indien het hun ernst is met hun club, dat deze avonden benut worden. Om een goede ploeggeest te krijgen is dit onmisbaar, terwijl we straks lte uur op volle toe ren zullen moeten werken. Dus lui, Woensdagavond present. Bedenk, dat we op 14 Mei a.s. ons 40- jarig bestaan zullen moeten vieren en niet herdenken. Dan ons Texel 2 en 3. Ook daarvoor zijn de indelingen bekend gemaakt, maar men staat nog niet te dringen om een plaatsje en toch zal dit op het sport terrein moeten worden uitgemaakt. Hier het programma voor de eerste helft van Texel 1: 2 Sept VZV-Texel; 9 Sept. Succes Texel; 16 Sept. Texel-Vrone, 23 Sept. Grashoppers-Texel; 30 Sept. Texel-D.T. S 7 Oct. Bergen-Texel; 14 Oct. vrij; 21 Oct. W.Waard-Texel; 28 Oct Texel-RK AFC; 4 Nov. Texel-Oudesluis; 11 Nov. vrij; 18 Nov. Schagen-Texel; 2 Dec. Texel-ZAP; 9 Dec. Watervogels-Texel. De eerste wedstrijd tegen de nieuwe collega zal ons wel voor moeilijkheden plaatsen. Adspiranten: Zondag hebben we Fle- vo op bezoek gehad met 2 elftallen A en B. Ook deze jongens troffen het niet erg met het weer, zodat van een uitstapje naar het strand wel met veel zal zijn gekomen. Met Texel B-Flevo B werd begonnen. De jongens uit de nieuwe polder waren over het algemeen groter en wisten spoedig de leiding te nemen en tot 5-0 op te voeren. Alleen Ben Zoetelief maakte na keurig samenwerken een pracht tcgenpunt: 5-1. Na de rust werd de score tot 3-7 opgevoerd. De nieuwe A-ploeg kon nog niet op volle sterkte aantreden door een aantal vacantiegangers. Al heel spoedig trok T. tegen wind in ten aanval en zagen we Leen goed doorzettend een mooi doel punt maken. De stand werd hier 2-2. Vooral na de rust was T. sterker, maar door te hard doorspelen bleven doel punten uit. Toch weer een nuttige dag geweest. Donderdagavond alle A- en B-spelers present bij de training, aanvang 7 uur, waar dus niemand mag ontbreken, ook jij niet, Cor! S. V- De Koog. Zondag heeft De Koog 1 deelgenomen aan de bekerwedstrijden te Oosterend. De Koog heeft de wedstrijd tegen Tex. Boys 1 verloren, maar met ere, daar de uitslag 2-1 toch wel iets zegt en dat met 4 invallers. Een zeer goede prestatie, he ren. Probeer in de competitie dezelfde strijdlust aan de dag te leggen, dan zal het wel gaan. Competitie-indeling De Koog 1, 2de klas C Dirkshorn, Duinranders, Geel- Hotel, ieder woord, dat Irmgard die morgen gesproken had, gaf zij getrouw weer en tenslotte deelde zij Lorenz de ontdekking in Irmgards tasje mede, de revolver van haar vader, die zij met de beste bedoelingen meegenomen had, en die nu, in deze situatie, zoveel onheil kon stichten. Zonder lang na te denken, zei Lorenz. Hier helpt slechts één ding: mijnheer Stanz moet hier komen. Dacht u? vroeg Moeke twijfelend Absoluut. Alleen mijnheer Stanz kan Irmgard tot rede brengen. Ik geloof niet, dat Irmi met enkele woorden tot rede te brengen is. Zij heeft gewoonweg haar verstand verlo ren. Neen woorden alleen zijn hier niet voldoende, zei Lorenz na enig nadenken. Ik zal mijnheer Stanz om iets anders vragen. Hij moet Irmgard een offer bren gen. Een groot offer. En ik hoop, dat hij daartoe bereid zal zijn. Lorenz stond op. Kom, Dénise, we gaan naar de post en zullen proberen hem telefonisch te be reiken. Moeke sprak niet meer tegen, of schoon zij er geen voorstelling van had. welk offer Lo van Irmgards vader ver wachtte. Terwijl dr. Lorenz probeerde de heer Stanz telefonisch te bereiken, stond Moeke armzalig en aan het gelukken van de reddingsactie wanhopend, voor de cel. In ieder geval stelde het haar ge rust, dat Lo nu op de hoogte was. Een tijd lang vergat Dénise Rothauer zelfs Irmgard en haar probleem. Zij moest Zwart, Hollandia T., LSVV, JVC, Oos- terend, Petten, Tex. Boys, Zeemacht. De Koog 2 4 T. SVC 2, Helder 1, Oos- terend 2, Tex. Boys 2, Watervogels 4, W G.W. 4, Zeemacht 2 A.s. Vrijdagavond trainen om 7 uu Senioren. A.s. Zaterdag 3 uur adspiran ten. Komt allen! BEKERWEDSTRIJDEN TE OOSTEREND Zoals elk jaar speelde ook nu Ooster end zijn bekerwedstrijden voor de com petitie begint. Na loting verscheen O het eerst in het veld met als tegenstan der SVC. O., dat eerst voor de winc speelde, was daardoor sterker maar wis dat toch niet in doelpunten uit te druk ken. Rust 1-1. Na de thee is S. wat ster ker en weet dat dan ook met een doel punt uit te drukken: 2-1 voor S. Eer over het algemeen genomen slappe wed strijd. Hierna Tex. Boys 1-De Koog 1, eenj wedstrijd waar meer pit in zat en waar in vooral voor de rust de Boys de toon aangaven, vooral het samenspel was be ter. Rust 2-0. Na de rust weet De Koog ook eenmaal het net te vinden, eind stand 2-1. De finale: Tex. Boys-SVC, zal op een nader te bepalen datum worden gespeeld. Ons handbalelftal speelde tegen De Koog. O. won met 2-1. Morgenavond (dus Donderdag 30 Aug.), ledenvergadering voor afdeling voetbal bij J. Dijt, aanvang 7,30 uur. Al le leden worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen, ook al in ver band met de a.s. competitie. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 20 t.m. 26 Aug. 1951: 973 kg schol; 343 kg tong; 17 kg tar bot; 151 kg schar; 38 kg bot; 6 kg rog; 1 kg kabeljauw; 28 kg poon; 106 kg ma kreel; 4071 kg garnalen; 3685 kg garna- lenpuf; 10 kg zalm; 8 kg geep; 6773 kg vispuf. Nr. 144. VV1M EN HANNIE KRUGERS Wim heeft Vrijdag 24 Augustus zijn 10de verjaardag gevierd en Hanme wordt a.s Vrijdag, 31 Augustus vier. Zij wonen Nieuwe weg 422, Oudeschild. Wim houdt veel van voetballen, hij speelt als linksback in de S.V. Texel. Van planten en dieren houdt hij ook veel. Zwaluwen en duiven vindt hij het aardigst. Hanme komt haar broer iede re ochtend en middag op de autoped uit school halen. Ze doet graag boodschap pen voor haar moeder. Ook op de auto ped? Nr. 145. SIEBE VAN DER KNAAP Siebe woont in Eierland E 67. Hij viert heden, Woensdag 29 Augustus, zijn achtste verjaardag. Tekenen, lezen, fiet sen en verzamelingen aanleggen zijn veel grote liefhebberijen en in de vacantie met vader op de tractor. Hij wil later chauffeur worden en voelt zich bij de motor al best thuis. Heb je een mooi rapport gehad, Siebe? Waarom is je broertje toen niet meegekomen voor de foto? 14 September wordt hij al vier jaar, hè! Veel plezier vandaag. er steeds weer aandenken, dat de Lo, die nu met zoveel energie, menselijkheid en bereidwilligheid in Irmgards affaire in greep, werkelijk dezelfde man was, die haar allen drie jaar lang gekweld had met logarithmen en vierhoeken. Hij scheen haar plotseling een ander mens. Het was niet gemakkelijk geweest, de heer Stanz te pakken te krijgen; maar ten slotte gelukte het toch en na een lang gesprek kwam Lorenz uit de cel. De heer Stanz neemt nog de mid dagtrein en kan even over elf in Locar no zijn, berichtte hij Moeke. Gelukkig! verzuchtte Moeke. Mis schien komt nu alles nog in orde Laten wij het hopen. Lorenz ging de plaats in en Moeke vergezelde hem. Was het toeval of op zet, dat dr. Lorenz de weg naar het Es planade-Hotel insloeg? In ieder geval stonden zij na enige tijd voor het grote hotel en dr. Lorenz bleef daar besluite loos staan.. Wilt u hem te spreken vragen en hem waarschuwen? vroeg Moeke opge wonden. Neen Dat zou heel verkeerd zijn. En bovendien weten wij niet eens zijn naam. We zullen m ieder geval op de komst van mijnheer Stanz wachten. Blijf jij tot die tiid zoveel mogelijk in haar nabijheid. Op dat ogenblik kwam Irmgard het hotel uit. Moeke slaakte een onderdruk te kreet: Irmi! Irmgard bleef als vast genageld staan en staarde naar Lorenz, die zij niet hier verwacht had. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4