ï-. v 4 NogmaalsDe Ruilverkaveling •1 Loze streken van Snoekie en Bolleboks ;5 Er dreigt gevaar - REINIGINGSDIENST DE KOOG De dienst van gemeentewerken deelt hierbij jnede, dat de vuilnisophaaldienst te'De Koog met ingang van Dinsdag 25 Sept^nqber a.s. wederom normaal, d.w.z. éénmaal per week zal plaats hebben en wel des middags, j ttFexel,'J21 September 1951. Bureau Gemeentewerken Texel. 3 "4Ml ruim 600 honden Bij de telling, gehouden voor de aan slag-hondenbelasting is gebleken, dat op Texel 623 honden geregistreerd staan. HU ISHOU DONDERVV IJ S Het leerplan van de Landbouwhuis- houdschooi is uitgebreid (31 leerlingen) ^met. een secundaire cursus „Hulp in de Hui^iouding", welke aansluit bij de re£ds bestaande primaire opleidingen. De cursus betekent een belangrijke Vooruitgang voor het huishoudonderwijs. B en W stellen daarom voor 30 pet. van de netto-kosten van deze uitbreiding van het leerplan voor rekening van de ge meente te brengen. Naar het oordeel van het bestuur der Stichting Nijver heidsonderwijs voor Meisjes te Texel zullen de netto-kosten van de school door invoering van genoemde cursus niet veel stijgen. NUTSKLEUTERSCHOOL Wij vernemen, dat het met de Nuts- kleuterschool in de goede richting gaat. j in technisch opzicht, mede dank zij de actieve hulp van de ouders der kleuters. Voor de verdere verbetering van de school wordt, zoals bekend, een goede- r.enioterij gehouden. De hoofdprijs van deze loterij is een fiets en daarnaast zijn nog verschillende andere prijzen be schikbaar gesteld door de ouders, prij zen, die er waarlijk zijn mogen en waar voor het bestuur der school zeer erken telijk is. Intussen is er van de loterij nog een aantal loten over. Uiteraard komt tel kens-voor de school in de eerste plaats .=«drer Jtólp van de ouders. Maar verder be- tréït het hier toch ook een algemeen be lang. p^t algemeen belang te dienen, mèt nog eén kans een mooie fiets te „van- is toch wel een prettige samenloop. 3 "taoge dit dan als oproep dienen om nog gauw, vóór 1 October a.s. één of meerdere lootjes a 25 cent per stuk te kópen, om aldus mede te dingen naar een mooie prijs. Loten verkrijgbaar aan de school en bij de bestuursleden. 'NIEUWE KINDERFOTO'S Vanmiddag tussen drie uur en half 4 gaan- we weer kinderfoto's maken. Dan komen: Tinie Beumkes, Millie Bloem, Aldo Visser, Emmv Bremer, Lida Keij- ser, Rosa Bruijn, Jan en Nico Bakker, Wim Witvliet, Anneriet en Emmie v. d. Gracht en Hansje Heijmans. INGEZONDEN Geachte redactie, Naar aanleiding van het artikel van de verslaggever van Het Vrije Volk, waarop de redactie van uw courant te recht reageert, zou ik ook wel eens graag het mijne willen zeggen, vooral over hetgeen de service betreft. Ik moet evenals zovele anderen, wekelijks van de boot gebruik maken en zou ook heel graag een betere verbinding wensen, maar dit staat geheel buiten de zaak. Het personeel wordt verweten, dat het de reizigers geen service biedt. Wanneer men 'te laat komt, voor welk openbaar vervoermiddel ook, kan men er niet op rekenen, dat men nog meekomt, een uit zondering echter is juist die Texelse boot: tot twee keer toe is het mij over komen, dat ik door pech te laat arri veerde, d,e schuif ging weer open, de grootste auto, welke meestal als sluit stuk fungeert, ging er af en ondergete kende kwam nog mee Vele malen heb ik dat ook voor anderen zien doen. Waar zal het gebeuren, dat als de pas sagiers in stromende regen arriveren, de bus, in plaats van naar de halte te rijden, de gasten door Cor Dros voor hun pensions worden afgeleverd, ook al ligt dit 300 meter van de halte af? De heer Oskamp kan rustig doorgaan met zijn goede reclame en de verslaggever kan rustig naar het eiland komen, de t boQjj^edt alle service, óók als men te laat is. U redactie, dankend voor uw plaats ruimte, J. ZWAN. De Koog 104, Texed. INGEZONDEN Geachte verkeersredacteur, Ik kan er tot mijn spijt geen naam bo ven-'zetten omdat die in uw stukje niet was vermeld. „Men kan zich als ver- keers-redacteur nu zo prettig verstop pen temidden van het leger verslagge vers". (Het is trouwens in de journalis tiek r,de gewoonte, dat geen enkele ver slaggever zijn pennevruchten met zijn visitekaartje versiert). Geen service! Geen wonder, dat de verkeersredacteur van de Texelse Cou rant een beetje te keer gaat tegen het stukje, dat in „Het Vrije Volk" ver scheen. Het is toch zo, dat degene, die één kwaad woord over de TESO schrijft, heel Texel tegen zich in het harnas jaagt. „Groen-Zwart, Texel in het hart!" De verkeersredacteur heeft aan mijn artikeltje in „Het Vrije Volk" evenwel een verkeerde uitleg gegeven. De boten moeten zich aan de dienstregeling hou den. Natuurlijk. Degenen, die te laat komen kunnen dan in ieder geval op tijd zijn voor de volgende boot! Daarop slaat dat verwijt „Geen ser vice"! dan ook niet. Wij nemen slechts stelling tegen het feit, dat leden van de bemanning, als de boot leeds „los ligt, tegen te iaat ge arriveerde passagiers roepen: „Spring er maar op!" Dat is geen stijl! De man, waar ik in „Het Vrije Volk" overschreef kwam heelhuids aan boord. Maar indien dit eens niet het geval was geweest en de man door de malende schroeven was verpletterd! Op een rijdende trein sprin gen betekent zeer terecht, een boete van tien gulden. Maar bij de TESO vinden ze zon sprong blijkbaar heel normaal. Wij kunnen die mening evenwel niet de len! Vandaar dat stukje „Geen service". Oi je wacht op te late passagiers, het geen met nodig is of het moet de laatste boot zijn, of je houdt je aan de dienstre geling, wat normaal is. Maar je moet te late passagiers met aanmoedigen door te zeggen: .Spring er maar op!'Dat is „Geen service" en geen stijl! De directie van de TESO moet dit de bemanningen eens even duidelijk maken. De TESO heeft weliswaar het alleenrecht, maar daarom behoeven de levens van te late passa giers nog met m de weegschaal te wor den gesteld! De bemanningen hebben een druk sei zoen achter de rug. En dat er uit de ge maakte winst een extra duit in het loon zakje van de leden van het personeel wordt gestopt, is ook de wens van de „naamloze" verslaggever van „Het Vrije Volk". Zij hebben in het seizoen hard genoeg voor hun loon moeten werken. Maar daarover beslist de directie van de TESO en met de schrijver van het stukje „Geen service". Naschrift van de redactie, Het spreekt vanzelf, dat wij ook dit stukje plaatsen. „Vandaar dat stukje „Geen service", schrijft u. Wat was er volgens „Het Vrije Volk" aan de hand geweest? „Spring er maar op!" adviseerde een dekknecht". Dus omdat een dekknecht zulks uit roept moet u tot de conclusie komen: „Het wordt tijd, dat er een andere ver binding komt of dat de leden van de bemanning het begrip „service" wordt bijgebracht". De fout van een dekknecht is voor hem een reden de leden van de bemanning(en) in zijn krant te kijk te zetten en aan de kaak te stellen. „Spring er maar óp!" kan ook gek scherend door de dekknecht zijn uitge roepen. Gij moet de Texelse mentaliteit eens leren kennen. Wat een dekknecht uitroept iaat een verstandige reiziger koud. Ondertekening geen gewoonte? Toch zou het in dit geval juister zijn geweest! Dubbeldam, 15 Sept. 1951. Geachte redactie, Hiermede lever ik mijn commentaar op het stuk dat ik heb gelezen in de Texelse Courant van Woensdag jl., n.l. het stuk over de service van de Veer dienst Texel-Den Helder van de N.V. T. E.S.O. De onsympathieke wijze waarop de journalist of wat voor een persoon het dan ook wezen mag, zich daarover uit laat over het niet wachten van de Texel se boot of het terugkeren van de boot voor een paar mensen die pech hebben gehad. Mij dunkt dat dat wel een beetje te ver is doorgedreven. Het is voor de bemanning van de boten toch al geen pretje om het Jan en alleman naar de zin te maken. Daar komt nog bij dat men ook nog dikwijls een extra reis moet ma ken voor een zjeke of zwaar gewonde, dus laat, die persoon maar zwijgen. Het is volgens mij een zware belediging voor alle Texelaars en ik geloof dat, wanneer we weten wi^TT^Pis, die dat sm stuk in „Het Vrije Volk" heeft gezet, zich dan beter maar niet meer op ons eiland kan vertonen! Het zou ook vol gens mij beter zo kunnen zijn: een ere saluut voor alle leden van de beman ning der N.V TESO-boten. Dat hebben zij dik verdiend Ik hoop echter, dat de overheid op Texel de gegevens aan zulk een soort mensen niet meer geeft. Het zou immers geen goed doen aan de reputatie van het Gouden Boltje. Inmiddels teken ik, hoogachtend, EEN OUD-TEXELAAR. Rfoli&X 29. Na het maal praatten ze nog een kwartiertje over hun schone toekomst- ïdealen, maar net wilden ze een tukje gaan doen, toen de lange verschrikt op sprong. De veldwachter, wien ze zo net jes ontsnapt waren, was, na de fiets te ruggebracht en zich eens flink gewassen te hebben, weer op zoek gegaan, had de beide boosdoeners ontdekt en kwam nu met grote stappen door de wei aanhol len. Zonder zich te bedenken, renden Snoekie en Bolleboks naar de slootkant 30. Ze konden allebei zwemmen als brumvissen en kwamen een heel eind verder weer boven. Ze klampten zich aan een roeibootje vast, dat daar lag, en hesen zich er in De lange, die de sterk ste was, pakte de riemen; Snoekie maakte het bootje los en daar roeiden ze er vandoor. Maar de veldwachter, die hen nu al een paar keer „bijna" te pakken had gehad, gaf de moed niet op en hol de hen langs de kant achterna, hopende hen op de een of andere manier te pak ken te zullen kriigen. TOT F 150 BOETE VEROORDEELD De Texelse slager K. C. D. moest voor de economische politierechter te Alk maar verschijnen, orndat hij verschillen de slachtdieren niet had verzekerd. Hij werd bij verstek veroordeeld tot f 150 of 30 dagen. FIETSEN GELEEND? Uit een rijwielstalling achter Hotel De Graaf werden dezer dagen twee fietsen vermist. Het spoor leidde naar De Mok, waar de karretjes in de rijwielberg plaats stonden De politie heeft twee Mokkianen aan de tand gevoeld, maar de heren beweren zich niets van deze zaak te herinneren. IIERFSTS Y MPTOMEN Toen een wielrijder dezer dagen over de Stenenplaats reed, werd hij bijna ge troffen door een knuppel, die als een donderwolk bij stralende hemel uit het luchtruim viel. Een paar knapen ren den verschrikt weg: op die Stenenplaats staat een kastanjeboom, een prachtige boom, wiens gebladerte bijkans het ge hele pleintje overschaduwt. Het is herfst en als de kastanjes rij pen komt de jeugd hier met knuppels en stokken om de prachtige begeerde vruchten met geweld aan de boom te ontfutselen. Dezer dagen waren wel 20 jongens met deze sport bezig. Verschil lende volwassenen stonden het spelletje belangstellend gade te slaan en nie mand was van plan de knapen tot de orde te roepen. Want deze boom wordt op die manier ernstig beschadigd. We bevelen deze fraaie boom in aller be scherming aan en hopen, dat vooral ook de politie een oogje in het zeil houdt Handbalnieuws Zeemeeuwen. Vanmiddag spelen adsp. thuis tegen De Koog-adsp om 3 uur. Zijn jullie op tijd aanwezig? Zondagmiddag 3 uur Zeemeeuwen 1- GDS 1. S.V. De Cocksdorp. Hedenmiddag 4 uur adsp. A thuis te gen Tex. Boys A. Het 2e gaat morgen naar Zeemacht 2. Vertrek boot half 10. Het le ontvangt om half 3 Verdo 1. Ter- reindienst N. v Egmond, W. v. Heerw. en A. Dootjes. Handbalnieuws S.V.C. Morgen spelen we tegen ZDH thuis 'n comp.-wedstrijd om plm. half 5 na het voetballen. Onze adsp. speelden Zater dag tegen De Koog. Eindstand 6-3 voor onze meisjes. Volgende week weer trai-' nen op Donderdagavond om 7 uur in de school. Texelse Boys-Nieuws. Morgen: Tex. Boys 1-De Koog 1, 2,30 u. De Koog 2-Tex. Boys 2, 2,30 uur; SVC A -Tex. Boys A, hedenmiddag 4 uur. Het le elftal mag deze wedstrijd niet onderschatten, want daardoor zijn meer wedstrijden verloren. Boys 2 vertrekt om 1,30 uur van de hoek van De Zwaan pcrfiei3 De adsp. vanmiddag om 3,15 u. vanaf de Groeneplaats. Hoeveel punten halen we binnen. Boys? Handbal S.V. De Koog. Zaterdag trok Kinie ondanks het slechte weer met 6 adsp. naar De Cocks dorp. Rust 3-1 voor De Koog. Kinie was keepster, maar na de rust werd het 3-6. Drijfnat kwamen ze terug maar vol en thousiasme Hedenmiddag naar Oudeschild. Siem Koningsveld gaat mee. Vertrek 2 uur. Ik hoop dat alle opgestelden meegaan. Lia wacht jij ze in Den Burg op? 30 September: GDS 1-De Koog. 4,30 u. Vertrek 3,45. 'ftanna we verwachten je dan. Handbalnieuws G.D.S. Morgenmiddag gaat ons le naar Zee meeuwen te Oudeschild. Vertrek 2,30 van de Groeneplaats. Vanaf hedenavond trainen we weer in de zaal. Het 2e om half 8, het le om 8 uur. Morgen is ons 2e vrij. Willen de penningmeesteressen van de meespelende clubs punt 7 van het comp reglement nog even overlezen? Nr. 151. FIENTJE EN ELSJE MECHIELSEN Fientje viert vandaag haar zesde ver jaardag, Elsje wordt 3 October vijf. Fientje gaat nu op de grote school. Zeg, had Elsje niet graag met je mee gewild? Die is immers nog op de kleu terschool! Veel plezier vandaag! Nr. 150. NIENKE BOONSTOPPEL -V Nienke woont in Zeist, Frederik Hen driklaan 71. Ze wordt morgen, Zondag 23 September, 7 jaar. Ze zit in de twee de klas. Lezen, tekenen en kleuren doet ze graag en verzorgt haar poppen lief derijk. De hele maand Augustus heeft ze op Texel doorgebracht. Dat was fijn! Veel plezier morgen! Als men langer dan een blauwe Maandag op Texel heeft gewoond, als men getoond heeft belang te stellen in de zaken die des eilands zijn en men door de „Texelaar" zo ongeveer op de hoogte wordt gehouden van de belang rijkste gebeurtenissen daar, dan doet het van harte goed een uitnodiging te ont vangen om aanwezig te willen zijn bij een openbare bespreking van de ruil- verkavelingsplannen. Ik ben daar de he ren Maandag c.s. dan ook zeer erkente lijk voor en het spijt me dan ook meer dan ik in woorden tot uitdrukking kan brengen, dat ik van de mij zo hoffelijk geboden uitnodiging geen gebruik heb kunnen maken. Dit ter inleiding van en kele opmerkingen, die ondergetekende ten onrechte wel eens beschouwd als tegenstander van de ruilverkaveling wil maken, i c In het boek dat ik aan de geschiede nis van Texel heb gewijd, toonde ik aan, hoe de tuinwallen omstreeks het begin van de zeventiende eeuw zijn ontstaan, nl. uit een verplichting door de over heid opgelegd om tot afscheiding van diverse percelen grond over te gaan na het opheffen van de gemeenschappelij ke weide, de zgn. overalweide. Daar hout op Texel eeuwenlang een zeer schaars artikel was en op het hoge land het graven van sloten practisch onuit voerbaar is, kwam men als vanzelf tot het maken van de perceelsscheidingen uit het aanwezige materiaal: graszoden gestoken van het hoge land. Het is wel merkwaardig, dat de econo mische noodzaak om de opbrengst van de Texelse bodem te verhogen, die des tijds tengevolge had dat tuinwallen werden gebouwd, thans er toe leidt dat diezelfde tuinwallen gaan verdwijnen. Men kent de bezwaren van de tuinwal len: ze nemen door hun vrij brede voet veel ruimte in, ze zijn betrekkelijk duur in opbouw en onderhoud en zouden broedplaatsen zijn van ongedierte. Ik neem gaarne aan, dat in deze bezwaren veel waars schuilt en ik kan mij dan-ook best voorstellen, dat de heer Maandag enkele jaren geleden op een eerste ver gadering waar de toekomstige ruilverka veling werd besproken op een vraag over de tuinwallen antwoordde: „Deze kunnen worden opgeruimd, liever van daag dan morgen". In het krantenver slag van bedoelde vergadering, waaraan ik dit ontleen, leest men ook, dat vele aanwezigen zich daarmee niet konden verenigen. Met de heer Jac. Rab en talloze andere minnaars van het Texelse land, weet ik de sfeer te waarderen, die de tuinwallen aan oud-Texel geven. Toch geloof ik, dat het sentiment hier voor een norma le ontwikkelingsgang zal moeten zwich ten. Het is nu eenmaal een belang voor de Texelse boeren dat hun gronden zo veel mogelijk een aaneengesloten geheel vormen en dat aan het versnipperde grondbezit dus zoveel mogelijk een ein de wordt gemaakt. Geldt dit voor de gronden van goede of althans enigszins behoorlijke kwaliteit, naar mijn gevoe len is dit in veel mindere mate het geval bij de hogere, hoofdzakelijk zandige gronden. Want deze zullen in een verre toekomst nooit een behoorlijk rende ment geven en in lengte van dagen wei nig beter dan de kwaliteit van schapen weiden worden. De winst aan grondop- pervlakte door het slechten van tuin wallen daar verkregen zal van weinig betekenis zijn en daarom zou ik voor de ze gronden mede het oog houdend op het belang van het vreemdelingenver keer voor een behoud van de tuin wallen willen pleiten. Genoodzaakt af te gaan op het verslag van de heer Van Groningen, betreur ik het, dat dit tgr vergadering niet duide lijk naar voren werd gebracht en het is jammer dat uitsluitend over de tuinwal len werd gesproken in verband met het landschapsschoon. Ik vraag mij af waar om geen lijst werd opgemaakt, een in ventaris. van die plekken op oud-Texel welke mede karakteristiek voor het landschap zijn Waar de heer Roeper sprak van de vele boeren die ook prijs stellen op het behoud van Texel's eigen karakter, dient men toch eerst na te gaan welke de trekken van dit karakter zijn. Aan de hand van een inventaris zou de heer Roeper gevraagd kunnen heb ben wat er gebeuren zal met de reeds als zodanig gequalificeerde natuurmonu menten, wat met Brakenstein en naaste omgeving, met de Hoge Berg, de Holle- walsweg, de hoge gronden onmiddellijk achter Den Hoorn, met Weegeswaal en de oude dijk, die eens Texel tegen het geweld van de aanstormende zee be schermde Wat het gebied bij de Douk overkomen zal, hoe het gaat met de Veen en vooral ook met de oude dijkstal, de landweg met waaltjes aan de weste lijke grens van Waalenburg. Het zijn enkele vragen die zo maar bij mij opkomen; vragen nochtans die mij met een zekere,, ongerustheid vervullen. Ja, omdat ik m rib heer Maandag en zijn confrères wat dit betrft nu eenmaal niet zo heel veel vertrouwen heb. De heer Maandag maakt er zich wel wat gemak kelijk van af door te zeggen dat de ruil verkaveling oud-Texel landschappelijk zelfs ten goede komen zal en dat hier en daar een beplanting met bomen de no dige „aardige hoekjes" tot stand zal brengen. In wezen toont de heer Maan dag daarmede een geringschatting voor de argumenten van hen, die niet geheel denken zoals hij. Hij is een nuchtere re kenaar, wiens dienst ook de hand heeft gehad in de ruilverkaveling van Wierin- gen. Zij die het landschap daar hebben gekend zoals het was en die het zagen zoals het is, zullen mij begrijpen. Voor 99 pet. heeft de verhoogde bodemop brengst daar de uitvoering van het plan ten grondslag gelegen. Was dit voor Wiermgen nog wel aannemelijk, althans niet bezwaarlijk, voor Texel betekent deze instelling een groot nadeel een ramp hadden wij haósP1' geschrevei Want het vreemdelingenverkeer is ons eiland een belangrijk bestaansmiï del geworden. En ik moet herhalen, ws ik eerder betoogde: slecht op Texel al] tuinwallen, egaliseer de bodem, trek a] le wegen recht, breek de schapenboete af, graaf de oude dijken af en gij zult ee landschap verkrijgen, dat geen vreémd< ling interesseren zal. Men gaat riifeT m< vacantie naar de Anna Paulownapolde ook met naar het Wieringen van var daag. Men gaat naar Texel om zij prachtig natuurschoon. Niet alleen strand, zee en duinen - die komen bijn overal langs onze kust voor, maar om <j glooiende weiden van de Hoge Berg me zijn verwaaide bomen bij Panorama, on Brakenstein en de vele andere plekje die ik voor Texelaars heus niet behoe op te sommen. Dit Texel werd in aller lei geschriften terecht geroemd en be zongen. Dit Texel lokte de duizenden de tienduizenden, die Texel mede we! vaart brachten. Het lijdWgeen twijfel het sociografische rapport, dat een ver standige gemeenteraad besloot te late samenstellen, zal dit in zijn volle bete kerus aantonen. l3,nB Terugkomend op hetgeen de hee Maandag enkele jaren geleden over toekomstige ruilverkaveling mededeeldi ben ik in het geheel niet gerust, dat hiervoor genoemde en vele ander plaatsen gespaard zullen wordeE Want de heer Maandag sprak destijd van 5000 ha. die voor het plan in aan merking kwamen en is dit niet he grootste gedeelte van oud-Texel? W: men zijn doel bereiken, dan moet mei heel langzaam aan, bij stukjes en beet jes trachten zijn wil door te drijven. I het daarom misschien, dat de hee Maand ig op een vraag naar de koste: het antwoord aan mej. G. Dijt schuldi bleef? Mag ik er dan even aan herinne ren, dat de verkaveling, destijds door d heer Maandag werd geraamd op f 30* per ha. en dat het gehele plan du f 1,500,000 zal moeten kosten? Er was een tijd dat men uitsluitend u 's mensen rede vertrouwen stelde. Voor al in de tweede helft van de vorig eeuw was dit het geval. Een ontluiste ring van land, stad en dorp is hierva: een der ontstellende gevolgen geweest Het afbreken van cultuur-historisd belangrijke gebouwen, het onnodig dem pen van grachten, het bouwen van ge woonlijK lelijke woningen op plaatser waar dit in het landschap niet verant woord was, enz. enz. werd hiervan he gevolg. Te elfder ure is men hiervan te rug gekomen, te elfder ure greep me: in, wel beseffend dat ons land tevens on ze woning is en dat het even onredelij! is deze woning als zijn huis te bederveE In gemoede, met alle waardering voo. het vele werk, dat ter voorbereiding van de ruilverkaveling is verricht, werk, dat ook ik gaarne voor een be langrijk deel uitgevoerd zou willen ziez in het belang van de boerenstand, heb il gemeend nog eens mijn stem tegen eer blind volgen van de heer Maandag c. te moeien verheffen. Het zijn helaas he ren, die men bij hun plannen danig op di vingers kijken moet uit eigen belanj waarde lezers! Een gewaarschuwd mar geldt voor twee: Texelaars weest op uw hoede, want zo gij met wakker zijt, zul len er veranderingen komen, die gi eens betreuren zult. J. A. VAN DER VLIS, DONATEURSKAARTEN Men verzoekt ons mede te delen, da binnenkort door de ReÖerijkerskame: UDI de donateurskaarten weer zulle; worden aangeboden, Nieuwe leden kun nen zich aanmelden. (Adv. volgt). SCHOOLRADIO Nu de o.l. school te Oudeschild, De: Burg en Oosterend zijn aangesloten o| de schoolradio, wordt in overweging ge nomen ook de drie bijzondere lageri scholen, de school voor C.V.O., de R.K School en de School met de Bijbel, va: een aansluiting te voorzien. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 23 September 1951. N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam u Eben Haëzer. 7,30 uur Ds. van Reijendam in Eben Haëzer. Hervormde mannenvergadering Maan dagavond 8 uur in Eben Haëzer. Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 7,30 uur Ds. Janse Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bediening Heilig Avondmaal 19,30 uur Ds. Soesan, Jeugddienst Collecte voor de Jeugdraad Oosterend 10 uur Ds. Kliji>sma Maandcollecte kerkvoogdij GEREF. KERK. Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O Oosterend 10 en 3 uur Leesdienst Hoek- straat 38. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 9,45 Ds. A. P. Goudsbloem, van Wieringen Den Hoorn 11 uur Ds. A. P. Goudsbloem Zondagsscholen te Den Burg, De Waai en Oosterend beginnen weer (6-12 jr.] KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschik Zaterdag van 6-7 u. gel. om te biech ten, 7,30 rozenhoedje en daarna nol biechtgelegenheid. Zondag, 19e Zondag na Pinksteren. Om 7,30 de gelezen H Mis, om 9 u. communieuitreiken en om 10 u. de gez. H. Mis. 's Avonds om 7 uur lof t.e.v. Maria. Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond 7,30 u. rozenhoedje. Don derdag om 3 u. katechismus ,.in de school Vrijdag: St. Martha-vereniging: Annif Hin en Nelie Witte. In de week zijn df H.H. Missen om 7,30 uur.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2