Jeugdrubriek Loze streken van Snoekie en Bolleboks )e OPOFFERING INSPECTEUR ROEPER OVER DE SCHAPENFOKDAG Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Roeper, Inspecteur van het Texelse Schapenstamboek in Noordholland, schreef in het Hollandsch Landbouw weekblad het volgende over de Scha- penfokdag te Texel: Dat de schapenfokkerij weer meer in het teken der belangstelling staat, was merkbaar op de Texelse fokdag. Bezoe kers uit verschillende landstreken ja zelfs uit het buitenland waren aanwezig. De handel was stug duur, de kwaliteit van het aangevoerde fokmateriaal was dooreengenomen goed vooral bij de ram men en schapen met 2 ramlammeren zeer goed, ook bij de 4-tallen. Bij de opening werd zeer terecht door Ir. L. de Vries opgemerkt, dat wil men de voorsprong t.a.v. het vaste land be houden, de fokkers op Texel speciaal de kwaliteit van de wol in het oog moeten houden. Het aantal kg. wol komt daarna. De laatste jaren was men geneigd hier aan minder aandacht te besteden, spre ker waarschuwde de fokkers hiervoor. Een moeilijke taak voor de jury, de 625 schapen, verdeeld over plm. 275 in zendingen in de juiste volgorde te plaat sen, toch zijn we de mening toegedaan, dat vooral op type is gekeurd. De jury, aangevuld met een oud-leer ling van de L.L.S., heeft zich echter goed van haar taak gekweten. Bij de viertallen ooien was het Jb. Eelman Gzn. en Zn. te Oosterend, die met afstammelingen van F 5268 F (1-j. ooien) de kampioenspnjs en het reserve kampioenschap behaalde. Andere groepen waren, wat exterieur en in het bij zonden de ontwikkeling be treft, zeker beter, doch de eerstgenoem- den vertoonden een fraai type, mogelijk t.a.v. de huid iets geflatteerd door het te late scheren. Bij de oudere ooien behaalde P. C.Hin de le prijs en bij de ooilammeren was het Jb. Lap Kzn. en Zonen die met een 4-tal van de res. kamp. van Den Bosch in 1950, de le prijs behaalden. Een zeer goede lb was het 4-tal van M. C. Bak ker, Den Hoorn. Nr. 152. GERDIE LAP Zeg, Gerdie, op je briefje ontbreken de namen van je zusjes, die links en rechts van je staan! Gerdie woont Den Hoorn 110 A. Ze zit in de derde klas. En je zusjes, zijn die ook op school? De inzending rammen was zeer groot en eveneens zeer goed, no. 1 van de 1-j. rammen kwam een zeer robuuste, diepe niet al te grote ram met fraaie vacht, fokker P Brans, Oost, eig. M. C. Veeger, De Westen, deze ram F 5812 werd na dien kampioen verklaard. In deze ru briek van 41 dieren werden er 11 be kroond waarvan er 1 voor boven de f 700 verkocht werd. Ook bij de resterende waren nog meerdere zeer goede fokram- men. Tweejarige rammen, ruim 20, wa ren ook best, tot reserve kampioen werd F 5485 uitgeroepen, fokker S W. Koning eig. W. de Haas, Oosterend. De oud kampioen F 4687, no. 1 bij de oudere rammen moest het afleggen tegen zijn jongere collega's. Ook de rammen F 5753 en F 5070 elk een 2e prijs benevens F 5266 en F 5268 P elk een derde prijs, waarvan de eerste 3 in 1950 ook in Den Bosch bekroond werden, kwamen best voor, terwijl F 5487 van T. Kikkert en nog een flink aantal 2-j. en oudere rammen, zeker de toets der critiek konden doorstaan. Het is onmogelijk de rubrieken scha pen met lammeren afzonderlijk te be spreken, toch zullen wij de meest in het oog lopende stellen opnoemen. Bij de schapen met 2 ramlammeren was het de ster-ooi van G. C. Kikkert- die 1 werd, terwijl aan deze groep eveneens de zil veren wisselbeker werd toegekend. Ook de stellen van C. Veeger en N. Kikkert vielen op. Jb. Lap en Zonen behaalden bij de rubriek schapen met 1 ooi- en 1 ramlam een eerste prijs, het ramlam was zeer goed, aan dit lam werd evenals aan 1 van de ster-ooi van G. C. Kikkert en aan de lb prijs van Joh. J. Roeper een premie van f 50,toegekend. Dit bedrag wordt uitbetaald indien deze rammen een volgend jaar op de fokdag worden getoond. De inzendingen van C. Verberne, G. J. Veeger, D. Brans, P. C. Hin, D. Hin, K. Mantje, M. J. Kikkert, Jb. Eelman Gzn. en S. W. Koning Lzn., mogen zeker hierna als zeer goed genoemd worden. Op elke fokdag treft men dieren aan die er niet behoren te verschijnen, ook in de laatstgenoemde rubrieken bleel^ dit het geval te zijn. Men kan dit aan- Nr. 153. JANNEKE KIKKERT Janneke woont bij het Doolhof en wordt Vrijdag 28 September negen jaar. Ze zit m de vierde klas. Janneke speelt al heel aardig piano. Musiceer je wel eens met je nichtje, die ook Janneke heet? (Nadruk verboden) 31. Wacht even, daar kwamen ze bij een motorbootje, dat aan de kant lag. „Spring!" fluisterde de lange (1) en zo ge zegd, zo gedaan Ze vouwden hun han den samen, namen 'n reuzenduik en bonkten met hun schedel in het ruim van het ijzeren motorvaartuig neer ,Au!' zei de lange en greep naar zijn hoofd Toen gooide hij het bootje los, greep het stuurrad enrrrr! daar gingen ze, terwijl de ogen van de veldwachter van pure woede heen en weer rolden. Met zo'n vaart schoten ze vooruit, dat ze in nog geen tien minuten droogge- waaid waren. 32. „Honderdduizend bommen en gra naten!" raasde de veldwachter. Hij schoot als een bruinvis naar de eerste de beste boerderij en belde vandaar de poli tie in Klontenburg op. Nu, daar waren ze bij de pinken en nog geen kwartier later kwam de hele molorbrigade, be staande uit zes man en drie motorfietsen het motorbootje achterop. De lange slik te van schrik zijn tabakspruim in, toen hij 't zag en prutste wat hij kon. om het bootje harder te doen varen (1) (De geschiedenis herhaalt zich. - red). merken als een tekortkoming van de leiding of van de inspecteur, doch ook van de inzenders. Deze toch moeten er van overtuigd zijn dat de grootste re clame uitgaat van een inzending waar het gemiddelde zeer goed genoemd kan worden. Een fokdag toont wat bereikt is en mag daarna pas als een verkoopdag be schouwd worden, dc bezoekers tonen ze ker geen belangstelling voor het onder eind, dit kan men beter op een markt verkopen. Toch zijn wij van mening dat Texel de naam van het stamland v.h. Texelse schaap heeft hooggehouden, op weinige plaatsen kan men zo'n selectie bij elkaar brengen. Het is een verheugend verschijnsel dat er een jongere generatie boeren is, die op deze fokdag getoond heeft, fokdieren te bezitten welke een hoge bekroning ten deel vielen. Met belangstelling zien de schapen- fokkers uit naar de Provinciale Scha- penfokdag te Alkmaar op Woensdag 26 September (heden!). Plm. 750 schapen zullen hier verschijnen. Een gouden medaille is uitgeloofd voor de beste ooi en 1 ooi en 1 ramlam. Ook hier is dus een vreedzame strijd te wachten. Een aangekondigd bezoek van 185 Gelderlanders kan een gezellige sfeer daar zeker verhogen. HOGE KRUSKEWEG, BULLEWEG, LAGE TEESKEWEG EN ANDERE NAAR DE GEMEENTE „Overname door de gemeente in be heer en onderhoud van de wegen van de Buurtschap Zuidhaffel". In het prae-ad- vies lezen we o.a., dat de eigendommen van de Buurtschap, omvattende meerde re verharde en onverharde wegen op 28 Maart 1945 door de Dertig Polders in ei gendom zijn overgenomen. Dit waren de Slingerweg, Bulleweg, Middelweg, Haf- felerweg, Hoge Kruskeweg, Hogewegje, Lage Teeskewegje en Hoge Teeskeweg- je. Dat geschiedde om te bevorderen, dat de wegen door dit Waterschap zullen kunnen worden verbeterd en onderhou den en voorts opdat de buurtschap na de overdracht zou kunnen worden ontbon den. Met het genoemde besluit kan het beoogde doel echter niet volledig worden bereikt, aangezien de verplich ting tot het onderhouden van een weg ingevolge de Wegenwet door een Wa terschap slechts kan worden overgeno men, wanneer het krachtens zijn regle ment daarop heeft toe te zien, het geen met de onderhavige wegen niet het geval is. Het doel kan slechts worden verwezenlijkt, wanneer door de gemeen- j te bemiddeling wordt verleend in dier j voege, dat het onderhoud der wegen door deze gemeente van de buurtschap wordt overgenomen en na goedkeuring van dit besluit door Ged. Staten ten i laste van de 30 Polders wordt gebracht, j Daarom stellen B en W voor het on derhoud van de bij de Buurtschap Zuid- Haffel in onderhoud zijnde wegen ten laste der gemeente te brengen en in een in de toekomst te nemen besluit tot overdracht van het onderhoud dezer wegen te zullen opnemen, dat over dracht slechts zal plaats vinden onder voorwaarde, dat de wegen zullen wor den verbeterd. S.V. Texel Uitslagen van Zondag: 4e kl. A: Bergen-W.Waard 2-1; DTS RKAFC 2-4; Gashoppers-Texel 2-1; Vro- ne-Schagen 1-2; Succes-ZAP 1-5; VZV- Watervogels 3-2. Afd. N.H.: Texel 2-HRC 5 4-1; WGW 2-Texel 3 12-1. Adsp.: HRC A-Texel A 4-0; Texel B- De Koog A 4-0. Texel heeft de weg naar de overwin ning nog met kunnen vinden. Over het algemeen niet zwakker dan de tegen standers ontbreekt nu eenmaal de geest drift te willen winnen. Grashoppers nam de leiding door haar midvoor die een voorzet uitstekend in schoot, terwijl een voorzet van haar 1.- buiten door dezelfde speler in de touwen werd gekopt. Na de rust verkleinde Bob met een goed schot de achterstand en kwam er tijdelijk meer leven in de gele deren van Texel maar tot scoren kwam het niet. A.s. Zondag komt DTS op bezoek. Texel 2 speelde het klaar tegen een technisch beter HRC 5 een 4-1 overwin ning te behalen. Al spoedig had Bertus tweemaal het H-net doen trillen. Er werd in deze wedstrijd weer hard ge werkt en met lange halen doorgespeeld. Het gladde terrein maakte het de spelers met gemakkelijk. Uit een door H. uitne mend genomen corner kopte Ben fraai in 3-0, terwijl even later, op bijna dezelfde wijze, werd ingekopt Na de rust waren de Heldersen beter en ging het bij Texel minder vlot, maar ze hielden vol terwijl H. geen gebruik wist te maken van haar technische vaardigheid en Jan Rijk er weer goed het oog op had. Met een lage harde schuiver maakt H er 3-1 van. Als na een T-aanval de bal wordt wegge werkt en de keeper enige meters voor zijn doel staat, profiteert Henk hiervan door van grote afstand een zuiver boog schot te lossen dat over de keeper in het doel verdwijnt, over tactiek gesproken. Met 4-1 komt het einde. Scheidsrechter Kalis leidde correct. Texel 3 trof het weer niet erg dat ze met 9 man moest spelen, nu Cor al spoe dig geblesseerd raakte en moest uitval len. Met 12-1 werd verloren. Texel A kon het van HRC A niet win nen, niet alleen omdat alle spelers gro ter waren, maar stuk voor stuk waren het prima voetballers. Texel beeft goed partij gegeven, in het veld werd dikwijls heel zuiver gespeeld en ook het H-doel werd wel eens ernstig bedreigd, maar verder kwamen ze niet. De vele aanvallen door H. opgezet, maakten het de onzen niet moeilijk, vooral door de bewegelijkheid en posi- tiekiezen der tegenpartij. Kees heeft op de spilplaats veel en goed werk gedaan en ook Jaap speelde een beste partij in het doel. René lag het tempo nog wat hoog. Maar we gaan de goede kant op. H. scoorde voor en na de rust 2 doelpun ten. Texel B won van De Koog, dat met 9 spelers aantrad. B. speelde niet zo goed als vorige week maar de achterhoede speelde goed. Adspiranten: we trainen deze week nog op Donderdagavond, aanvang 6 uur. DAMCLUB TEXEL Juniorenafdeling. Als vervolg van de vorig jaar opge richte jeugdafdeling worden al die jon gens die met meer 's middags kunnen komen in het vervolg Vrijdagsavonds om half 8 verwacht. Deze Juniorenafdeling is voor jongens die de lagere school niet meer bezoeken. Het bestuur brengt onder de aandacht van de ouders dat deze Junioren kun nen dammen van half acht tot 10 uur en dat zij zich daarna uit het lokaal moe ten verwijderen. Op deze avonden wordt alleen gedamd, andere genoegens kun nen dan op andere avonden wel be oefend worden. Aan deze maatregel zal streng de hand worden gehouden. Het spreekt vanzelf dat jongens die het vori ge jaar er niet bij waren nu gerust mo- I gen komen. Hoe meer hoe liever. Ouders en opvoeders, wilt u uw jon gens aangenaam en onder leiding bezig zien, laat ze naar de Damclub komen. Over een maand zal ook de jeugdafde ling weer gaan draaien. Uitslagen van 21 Sept. 1951: A.: C. Dijker C. v. d. Werf 20 S. Ros J. Vinke 20 S. v. Heerw. P. Kooij 20 S. Bakker D. Lap 20 C. v. Heerw. G. Dros O2 B.: J. Vonk C. P. Burger 2—0 Joh. D Bakker P. Jansen 02 W. A. v. Zeijlen J. Kikkert 20 C.: A. Vinke P. Bakker 02 N. de Graaf D. v.d. Werf 20 D. v. d. Werf N. de Graaf 20 A. Vinke Jb. Koorn 20 BADGAST KREEG EEN TIK In Juni meldden we, dat een Texe laar, die wat veel had gedronken, een op de Stenenplaats passerende badgast onverhoeds en zonder enige aanleiding een klap in het gezicht had gegeven. De Texelaar, dezer dagen voor de poli tierechter te Alkmaar verschenen, had veel berouw van zijn daad, hetgeen ook wel bleek uit de brief, die hij aan „zijn slachtoffer" had geschreven. De bad gast vond het prettig, dat de eilandbe woner zijn fout had ingezien en daar heel veel spijt van had. De politierech ter bestrafte het incident ten slotte met een tientje boete. Handbalnieuws Zeemeeuwen, Zondag speelden we onder slechi weersomstandigheden onze thuiswe* strijd tegen GDS 1. De wedstrijd, weli een nogal fors verloop had, werd di ons met 3-2 gewonnen, het ontbrak be de partijen dan ook niet aan vechtlus Voor de rust 1-1. Na de rust werd keepster van G. tweemaal en de onj eenmaal gepasseerd. Geen fraaie wet strijd doch veel spanning. De doelpunte werden gescoord door Janny en Net waren van zeer goed gehalte. Joop w in grootse vorm. Zondag a.s. een match voor het 2e Zaterdag a.s. spelen de adsp. aan I Koog tegen De Koog adsp., aanvang uur, vertrek Oudeschild 1,45 uur. In T elci elk iste uiteraai telt Ge jslii e o e%n i v ng, DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,40; 17, Van Den Helder: 6,30; 10,25; 13,20; 16, 19,30. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagef*^ Van Texel: 6,20; 9,30; 11,45; 18,00. Van Den Helder: 8,30; 10,30; 13,20; 19,;» g EEN GREEP GRUWELEN EN OVER TREDINGEN JEGENS DE DIEREN, OVER DE EERSTE MAANDEN VAJ 1951 Processen-verbaal werden opgemaakt door Dierenbeschermin Rijks- en Gemeentepolitie. Wormer: Paard met een hooivork blij geslagen. Bodegraven: Kat met knuppel doodgeslagen. Delft: Moet willig een hond met een mes vermink Rotterdam: Spenen van koeien m collodium dichtgeplakt. Ensched !r Kippen en hanen in kisten en mande gepropt. Ede: Kat met stenen dooi »n gegooid. Apeldoorn: Koe achter ee rijd jeep gebonden en over de weg gesleep (nib Harderwijk: Een paard laten verhoi .-in geren. Voorthuizen: Hond de staa afgehakt. Amsterdam: Hond in e< wasketel met water gestopt en het de! sel dichtgehouden. Haarlem: Paard dagen tot de knieën in het water lati staan. Eibergen: Hond met een tou om de nek aan een boomtak opgehange Doetinchem: Door dronken manne koe de hals afgesneden. Maastrich Hond op weerzinwekkende wijze afg< maakt. Jutphaas: Zwaan met een ri< de vleugels stukgeslagen en daarna nek omgedraaid. Apeldoorn: Jong hond met een ïjzerdraad aan een boo: vastgebonden. Woerden: Kalf in groentekist „gewrongen". Breda: K< met een mestvork bloedend verwond. Eden: Een zeug laten verhongeren. Uithoorn- Keeshondje in een dichtg bonden zak op het ijs gegooid. Het ad et terste deel van het lichaam van h ,n' dier lag onder water en het voors deel op het ijs. 54 uur lang had de hori zich afgemarteld. Hengelo: Kalf m een dik touw op een laadbak gebonde waardoor het dier werd gewurgd. Hertogenbosch: Varken aan staart oren met ruk omhoog geslingerd en auto geworpen. Hengelo (O.): Hor met een dun koord om de hals aan e« afrastering vastgesnoerd. Kampei Bij een hond de nagels tot in het vie afgeknipt h< k 1 eer >rel eer e, elk >en sch eÊ p, EMIGRATIE In alle grote plaatsen van Z.-Afrika plaatsingsmogelijkheid voor belangrijl§-eft aantallen auto-monteurs, electriciens -0k -reviseurs, tegen aanlokkelijke voo ES' waarden. Op zeer goede loonvoorwaa den kunnen eveneens tekenaars vo luchtkartering geplaatst worden. In Luxemburg wordt een ongehuwi en veeverzorger-melkknecht gevraagd. Mo enigszins Duits kennen. Machinaal me ken. Goede loonvoorwaarden Groot modern veebedrijf, (controleb tem drijf) in omgeving Bordeaux, vraagt p anv 1-1-52, vakbekwaam melkersgezin, tenminste 2 mannelijke krachten. M chinaal melken. Vrije woning, tuin, et beschikbaar. Goede loonvoorwaarde Bedrijfsleider spreekt enigszins Duits. In Nieuw-Zeeland kunnen diverse g zinnen geplaatst worden (2 zonder ki: deren, 1 met 1 kind en 2 met 2 kind nmg ren), op tuinders-, schapen-, of gemeni jaa] de veebedrijven. Goede woonruira (zonder huur) ter beschikking. Nadere inlichtingen verstrekt het A beidsbureau FEUILLETON 51.) Lor enz dacht even na, toen wierp hij een onderzoekende blik op Stauffer, die, bij alle voorgewende kalmte, duide lijke tekenen van grote opwinding gaf en zei: Wanneer u het goedvindt, dan op mijn kamer. Het is er wel is waar meer dan primitief, maar daar blijven wij ten minste ongestoord. Graag, zei Luigi en hij volgde dr. Lorenz. Toen zij over de ook bij felle zonne schijn duistere corridor liepen, kwamen zij Maria tegen. Een ogenblik hielden zowel zij als de beide mannen hun schreden in. Luigi en Maria stonden op korte afstand tgenover eilkaar. Luigi kon pas na enige tijd groeten. Zij antwoord de met een schuw knikje en liep door. Luigi keek haar onwillekeurig na. En pas toen dr. Lorenz zei: Kom, mijnheer Stauffer! De tweede deur van hier, maakte hij zich los van de blik, die hij Maria had nagezonden. Er was sle.chts één stoel in Lorenz' ka mer, die hij Stauffer aanbood. Hij ging zelf op de rand van zijn bed zitten en zei daarbij "gedwongen glimlachend Zoals gezegd meer dan primitief. Maar dat hindert niet, naar ik hoop. Luigi ging er niet op in. Hij zat daar met hangend hoofd, kennelijk met zich zelf en de op hem aanstormende gedach ten bezig. Lorenz wachtte, tot hij van zelf zou beginnen te spreken. En inder daad hief Luigi, als ontwakend, zijn hoofd op. Ik ben bij u gekomen.. Maar toen onderbrak hij zich meteen: Neen Niet zo. Ik heb mij voorgenomen ver standig met u te spreken. Omdat ik in gezien heb, dat bepaalde dingen toch slechts op verstandige wijze af te doen zijn. En weer na een kort zwijgen ging hij voort: Hoort u eens, mijnheer Lo renz, ik moet u ook iets bekennen. U had natuurlijk volkomen gelijk, toen u niet wilde, dat ik met Maria heimelijke afspraakjes had. Lorenz, die in Luigi's woorden nog zekere iionie meende te horen, verde digde zich: LI moet begrijpen Luigi verloor een ogenblik zijn be heersing en werd wat heftiger. Moei ik herhalen, dat ik u begrijp? Uitstekend begrijp. U kimt mijn woor den nemen, zoals ik ze zeg. Ik herhaal, dat ik met de bedoeling ben gekomen, om mij gewoon burgerlijk te gedragen. Ik hoop, dat deze verzekering u voldoen de is. Luigi dwong zich tot die rustig- voorzichtige toon, waarmede hij het ge sprek begonnen was U bent leraar. En u heeft zekere verplichtingen. Ik vraag u zelfs excuus voor mijn heftigheid van toen. Ik heb u beslist onrecht gedaan. Ik heb geen excuus van u ver wacht Neen, neen, daar ben ik ook niet uitsluitend voor gekomen Luigi wacht te even en zei toen met zichtbare in spanning: Eigenlijk voert een verzoek mij hierheen. Een verzoek? Ik weet wel is waar niet, hoe u er tegenover zult staan maar toch vraag ik het. Hoort u eens, ik moet Maria spre ken! D.it had hij weer heftig en harts tochtelijk uitgeroepen. Lorenz antwoordde niet direct, en vroeg ten slotte: Wat stelt u zich van zo'n gesprek voor? Alles! Alles! Hoort u! Luigi was op gesprongen en liep de enkele mogelijke stappen door de kamer. Toen bleef hij weer voor Lorenz staan: U moet toch zelf inzien, dat u tegenover mij in het voordeel ben! Hoe bedoelt u dat? Lorenz besloot voorlopig nog op de rand van het bed te blijven zitten, om de scène niet nog wil der te maken U kunt voortdurend bij Maria zijn. U kunt haar met woorden, met blikken beheersen. U kunt haar geheel onder uw invloed brengen. Mijnheer Stauffer, u schrijft mij bedoelingen toe. Ach, praat u toch niet! riep Luigi geërgerd uit. Ik weet wel, dat u geen booswicht bent. Maar toch is het, zoals ik zeg, Mana ziet in u de leraar Ik ben de buitenstaander. U behoort al sedert jaren tot haar leven, ik ben in dit leven als iets heel vreemds gekomen. U weet al lang, hoe u Maria moet behandelen, ik moet dat alles eerst nog uitzoeken. Daar komt nog bij, dat ik helemaal geen diplomatiek talent heb. Ja, zeker, uhebt keurig gehandeld en mij getroost met later. Als Maria weer thuis is. Luigi ging vlak voor Lorenz staan en zijn stem was bijna dreigend: Maar u weet natuurlijk net zo goed als ik, dat het dan te laat kan zijn. Twee dagen zijn veel. En twee dagen afscheid van een ro mantische schooltijd zijn zelfs een eeu wigheid. U zult die twee dagen uitbui ten. Daarna wilt u mij voor een fait ac compli stellen. In die laatste twee da gen heeft u Maria geheel voor u ver overd. En dan kan zij niet meer terug Lorenz was nu ook opgestaan Hij zei rustig: U wilt Maria dus spreken? Ja! Vandaag nog! Direct! Ik vind het zelf een beetje belachelijk u, juist u dat te moeten vragen. Maar ik doe het toch. Vanwege het fair play, weet u. Vergist u zich niet, mijnheer Lorenz, het is een strijd tussen ons beiden. En wij zullen die zo correct mogelijk uitvech ten. Dat is ook mijn bedoeling, ant woordde Lorenz. En ik heb er natuurlijk niets tegen, wanneer u Maria te spreken vraagt. O, nu heeft u er niets meer tegen? Luigi keek Lorenz wantrouwig aan. En na een ogenblik voegde hij er bitter aan toe: U schijnt wel zeker van uw zaak te zijn. Neen, antwoordde Lorenz. Maar de laatste dagen is de tucht wat ver slapt. Het strenge schoolreglement was niet meer vol te houden. Jaja.... Luigi knikte beschaamd, omdat Lorenz' verklaring afdoende was. Toen stond hij nog een ogenblik voor hem, onzeker en aarzelend, tot hij ten slotte zijn hand uitstak. Ik dank u in ie- lat der geval. En ik denk, dat wij ons be iteei den bij Maria's beslissing zullen neefniss leggen. Ja. Luigi draaide zich snel om en verli veir de kamer. Eigenlijk wist hij niet goe waar hij Maria op dit uur van de mo mts gen moest zoeken. Was het toeval, w lire het opzet, dat Maria, nog voor Luigi i steile trap naar de tuin bereikt ha 'ee? weer over de gang liep? Had zij acht n haar deur gewacht, tot Luigi uit b renz' kamer zou komen? In ieder geval kon Luigi op haar to gaan en vragen: Wil je me een ogenbl aanhoren, Maria? En toen zij met ha toestemming aarzelde, zei hij: Ik h< de toestemming van dr Lorenz. Je ku dus hoogstens zeggen, dat je me hel maal niet meer wilt spreken. Maria dacht even na, zei echter me en ging toen voor naar de tuin, die ^ec' dit uur verlaten was. Luigi volgde haa Beneden wees hij op het achterste g „est deelte van de tuin, waar zelden iemar dp kwam. Maar zij zeide, terwijl zij voo aan in een rieten stoel ging zitten: we hoeven niet geheimzinnig te doen Dit scheen hem blijder te stemme want ook hij had genoeg van dat ku derachtige verstoppertje spelen. I nam dus een stoel en ging tegenov haar zitten. Zij keek hem rustig, afwacl tend aan. En ofschoon hij gaarne n< langer gezwegen had, begon hij toch der invloed van haar blik: Ik ga va daag naar huis. (Wordt vervolgd). at ene eek ki di loof edo be 'ast' •ikk De 1,01 o 411 eil oor 'exe reir elei ang :lan De P eur ieer De 'ore oof leer ;ele: le r vijZ' s g« oen le c 947 toer Di •erl Den gem: we D duir wijz V behi de 1 de dat klaf de vine Bijt krij wez wac ding sub: hou Hin ken het

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 6