4 Tweede blad Texelse Courant Jeugdrubriek Loze streken van Snoekie en Bolleboks „Texelaars, beproeft Uw geluk in Australië, een sub-tropisch klimaat en alle dagen zonl OPOFFERING ZATERDAG 6 OCTOBER 1951 VERENIGING VAN OUD-LEERLIN GEN OPENDE HAAR WINTERSEI ZOEN Met de algemene ledenvergadering van Donderdag 27 September is de Ver eniging van Oud-leerlingen der L. L. S. het winterseizoen 1951-'52 aangevangen. Er waren plm. 45 personen aanwezig, waarbij we willen opmerken dat het grootste gedeelte bestond uit de jongere „lichtingen". De voorzitter, de heer F. Roeper, opent de vergadering met een woord van welkom, speciaal aan de heren Laan en Van Gronmgen. Hij spreekt de hoop uit, dat deze avond het begm mag zijn van een vruchtbaar winterseizoen. Bij Afwezigheid van de secretaris wor den de notulen gelezen door de heer C van Heerwaarden, die tevens het Jaar verslag uitbrengt. Aan het laatste ont lenen wij het volgende. Er is eer. duidelijke teruggang in acti viteit van de vereniging. Dit is over de hele linie te bemerken. Het is zeer moei lijk sprekers voor de lezingswedstrijd te krijgen, de deelname aan de excursies is buitengewoon slecht, zodat van de 3 uitgeschreven excursies er slechts éèn met een gering aantal leden kon door gaan. Ook de belangstelling voor de to neelavonden laat te wensen over In het vorige seizoen werden de Praat avonden door gemiddeld 35 personen bezocht, terwijl het ledental plm. 150 bedraagt. Naast de Praatavonden wer den in samenwerking met andere ver enigingen drie openbare vergaderingen georganiseerd, waarbij speciaal genoemd werd de vergadering, waarin de heer Westenberg sprak over Karaktertypen. Dit was een zeer geslaagde avond. De vereniging wordt door de heer J. Nr. 157. EMMY BREMER Emmy woont Kerkstraat 18, Oosterend. Ze viert morgen, Zondag 7 October, haar zevende verjaardag. Zodra ze lezen kan ze is al op school! wil ze haar zus je alle mooie boeken voorlezen. Ze houdt ook veel van tekenen en is dol op fietsen. Veel plezier, morgen! Schrammeijer regelmatig op de hoogte gehouden van de stand der Ruilverka veling. Er werden twee cursussen ge houden nl. in Motorenkennis en Engelse Taal. Ook in het afgelopen seizoen werd deelgenomen aan de viering van Ouwe Sunderklaas. In het voorjaar werd het toneelstuk ,,De Distel" opgevoerd. Ook dit jaar leverde de vereniging 8 juryle den voor de Schapenfokveedag. De ver eniging is zeer erkentelijk voor de me dewerking van het echtpaar Laan, dat de motor der vereniging wordt genoemd. Een bijzonder woord van dank geldt ook de Texelse Courant en de heer Van Gro ningen, die zorgen, dat de vereniging ook in grotere kringen belangstelling heeft. Aan het einde van het jaarverslag doet de secretaris een oproep tot de le den om na dit jaar van verflauwde be langstelling nieuwe activiteit te ont plooien. In deze moeilijke tijd hebben wij tot opdracht de taak die we gekre gen hebben zo goed mogelijk te vol brengen en spreker is van mening, dat daartoe ook het werk in de vereniging van Oud-leerlingen mag dienen. Uit het Jaarverslag van* de penning meester blijkt, dat het kassaldo iets te rug gelopen is, maar dat niettemin de financiële positie der vereniging kern gezond is. In de hierna volgende bestuursverkie zing worden in de plaats van de heren F. Roeper en C. van Heerwaarden (niet herkiesbaar) de heren D. Wuis Szn. en P. Bakker W.Tzn. gekozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld. Jac. Kikkert Jaczn., Hoogte B 52, voorzitter; P. Bakker W.Tzn., Den Hoorn 10, secretaris; Jac. Bakker, „Amalia", PH. Polder, penningmeester; J. v. d Geest, P.H. Polder, 2e voorzitter; D. Wuis Szn., het Noorden, 2e secretaris. Na de pauze, waarin mevr Laan ook deze keer voor een tractatie zorgde, volgt een uiteenzetting v^n het winter- programma door de heer Laan. In de eerste plaats wordt ook deze win ter de lezingwedstrijd weer gehouden Spreker doet daarbij een dringend be roep op de leden om hieraan deel te ne men. Een uitvlucht, dat men het niet kan, geldt hier niet, want men komt hier juist om het te leren. In het latere leven komt het regelmatig voor, dat men ergens in het belang van de land bouw het woord moet voeren en men bemerkt dan telkens weer dat de men sen het niet kunnen of durven. Laten de lezingwedstrijden voor u een oefen school zijn. Daarnaast zullen we ook deze winter weer sprekers uit andere kring krijgen. Als eerste kan worden aangekondigd de heer J. Schrammeijer, die op 9 October a.s. iels zal vertellen over het voorlopig plan van de Ruilverkaveling. Verd:*r staat ook dit j'aar ëén ontspan ningsavond op het programma Spreker is van mening, dat we daarbij waar- (Nadruk verboden) pA<foi.b^* 37. De burgemeester van Klontenburg kookte van woede. ,,Nee maar!" riep hij, „we hebben heus geen „zo'n ongehoorde brutaliteit!" „Och, burgemeester", zei de lange deemoedig, „we hebben heus geen sikkepit kwaad gedaan. Die kip hadden we niet gesto len, gelooft u dat nou!" Maar de burge meester wou er niet aan. „Reken maar, dat je levenslang krijgt, als ik je te pak ken krijg!" riep hij. Zuchtend legde de lange de telefoon neer. Zo is het maar" zei hij, „wie ééns steelt, blijft altijd een dief! Maar wij zitten er mee!" 38 En daar gingen de arme zwervers, de herberg uit en weer naar hun bootje. En daar, in de stille natuur, snikten ze m lange halen hun verdriet uit over zo veel onrechtvaardigheid in de wereld. Als je toch maar eenmaal een slechte naam had, kon je gewoon geen goed meer doen en geen mens wou je gelo ven. De ondergaande zon overgoot alles met haar gouden stralen, en steeds schuchterder en spaarzamer klonken de snikken van onze arme zwervers, totdat ze tenslotte zachtjes in slaap vielen. schijnlijk iets van eenvoudiger aard zul len moeten nemen. We hebben het vo rig jaar op diverse terreinen een tuime ling naar beneden gemaakt, maar spre ker is daar niet verontrust over.. In iedere vereniging komt zoiets voor en op het moment kunnen we zeggen, dat we te maken hebben met een algemeen voorkomend verschijnsel. De wereld leeft in afwachting. Wat zal er uit deze moeilijke tijd groeien. Maar, aldus spre ker, we zijn boeren en boeren ploegen voort. Na de rondvraag, waarbij door de he ren F. Roeper en C van Heerwaarden afscheidswoorden worden gesproken, wordt de vergadering door de heer J. v. d. Geest gesloten. C. v. Gr. BESTUUR NUTSBEWAARSCHOOL De heer Kempenaar, Emmalaan, werd gekozen tot bestuurslid van de Nu-tsbe- waarschool. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt Woensdag 10 October weer zit ting. Voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3 en voor Den Burg van 3 tot 4 uur. DO YOU SPEAK ENGLISH? In het toeristenseizoen is bewoners van De Koog nogal eens de vraag ge steld „Do you speak English?" Lang niet iedere Koger kon dan prompt antwoor den: „Yes, Sir! How do you do?" De leu ze van meester Akkerman is „Heel De Koog het Engels onder de knie"! en daar om start hij Maandagavond weer met de lessen: een nieuwe cursus en een ver volgcursus. Wij adviseren allen: Leert Engels (èn Esperanto, natuurlijk!) IIELPEN OF VERGETEN? Er zijn tal van weduwen en wezen van gesneuvelde militairen, verder zieke en invalide militairen, die in moeilijkhe den verkeren. Met enkele medelijdende woorden komen zij er niet. Zij wachten op hulp. Deze hulp wordt hen geboden door de Gezamenlijke militaire fondsen, waarin o m zijn samengevat de Vereniging Ere- schuld en Dankbaarheid en het Karei Doormanfonds. j Om deze instelling van het nodige geld te voorzien zal in de loop van de volgende week in het gehele land een collecte worden gehouden. Ook op Texel zal huis-aan-huis een beroep worden ge daan om hulp voor de hier genoemde slachtoffers. Mogen daarbij de collectan ten niet teleurgesteld worden I VOGELPEST OP TERSCHELLING Vorige week bleek, dat de kippen op de boerderij van de heer Buitenwerf te Midsland lijdende waren aan de ge vreesde hoenderpest-ziekte. Op last van de Veeartsenijdienst weiden direct alle kippen, waarbij ook nog enige kuikens, tot een totaal getal van 29, gedood en verbrand. I De heer B had de kippen enige weken van tevoren aangeschaft, nog juist voor dat het invoerverbod van kippen op Ter schelling van kracht werd. Het geval be tekent voor de heer B. een belangrijke schadepost, terwijl de overige kippen houders nu in angst en vreze afwachten of de ziekte ook nog naar hun dieren zal j overslaan. BRIDGEN Uitslag van de 1ste competitieavond: A.. 1 Dhr Mantje-Venema 69Vs pt 2. Echtpaar Wilkens 62 pt 3. Dhr Koorn-Kok 6IV2 pt 4. Dhr J. N Bruin-Dorenbos 61 pt 5. Dhr G. Dros-Koningsveld 59 pt 6. Echtpaar J. Bruin 52 pt 7. Echtpaar Beemsterboer 5OV2 pt 8. Dhr v. Lente-v. Santen 44 pt 9. Dhr Dob-Wessels 42V« pt 10 Dhr Bos-Ran 37 pt B 1. Dames Slort en Keijser 361/* pt 2. Mw. de Graaf-dhr Jongejan 34'/2 pt 3. Dhr Broekman-Oosterhaven 32 pt 4. Echtpaar v. d. Heerik 3lVapt 5. Echtpaar Jouwersma 31 pt 6. Echtpaar Vervoort 30V« pt 7. Dhr Venmk-H. List 30 pt 8. Dhr D v Werf-P. Roeper 25 pt Volgende competitieavond is Woens dag 17 October. A.W. Twee Texelaars vlogen naar nieuw Vaderland AUSTRALIË, September 1951. Hallo Texelaars! Zoals ik beloofd had, zou ik over mijn reis per vliegtuig naar Australië vertel len. 't Is wat laat, maar doordat we bei den werken, schiet er niet zoveel tijd over. Ik werk in een garage en Hennie in een hospitaal. We hebben het goed, ja zelfs best. Nu de reis: Het toestel PH „Tilburg" stond op ons te wachten en er waren veel mensen op Schiphol die familie wegbrachten. Eerst alle papieren in orde bij de douane. Met een bewijs van 20 pond landingsgeld zijn we ingestapt en 1 om 19,45 uur vlogen we. Schiphol was in een ogenblik verdwenen en we voel den helemaal niet dat we vlogen. Na kennismaking met de bemanning zijn we gaan kijken naar de aarde. Om 9 uur waren we boven Bern (Zwitserland), waar we de besneeuwde toppen van de Alpen zagen. Zo over Italië en dan de Middellandse Zee. Het was laat en we probeerden wat te slapen maar daar kwam niet veel van. Vroeg in de morgen zagen we weer land en om 4,20 zaten we op het vliegveld te Damascus. Na twee uur rust vlogen we naar Ka rachi. Daar kwamen we 's avonds om 6 uur aan. De verzorging aan boord is zeer goed, bij de luch zelfs Bols en li keur. Daar tussen door koffie en sigaret ten. In Karachi gingen we naar een ho tel en voor het diner gingen we ons lek ker baden, want het was er goed warm. Na het eten kropen we allen gauw on der de klamboe, 's Morgens om 6,30 uur uur waren we weer op net vliegveld naar Bangkok. Over India naar Siam, het land van de sawah's. Hier zijn we in een Chinees hotel terecht gekomen en hebben daar echt Chinees gegeten. Je wist niet wat je at maar het was lekker en als je dacht dat het uit was, kwamen ze maar weer met wat anders. 's Morgens na het ontbijt weer naar het vliegveld voor de vlucht naar Sin gapore. Dat was geen lange reis en 's middags om één uur waren we daar. In een stromende regen zijn we per bussen naar ons hotel gegaan. In een ogenblik stonden de straten blank, het leken wel rivieren. We hebben onze schoenen maar uitgetrokken. Wat Hollands zilvergeld hebben we omgeruild voor dollars en zo het een en ander gekocht, 's Morgens na het ontbijt stond de „Tilburg" weer startklaar en over Borneo gingen we naar Port Darwin. Om 11,30 uur kwam „Neptunus" aan boord voor de doop plechtigheid op de evenaar. Je werd met stroop ingesmeerd en met een mes ge schoren, vervolgens met sodawater ge wassen en met limonade nagespoeld. Over Bali kwamen we om 10 uur in Darwin aan en na twee uur pauze ste gen we weer op om Australië binnen te vliegen Van slapen kwam die nacht niet veel en met hersengymnastiek en spraak waterval ging de nacht voorbij. Ik heb een prijs daarmee gewonnen over het onderwerp ,,Wat is het nut om een oli fant te zoenen?" Om zes uur 's morgens waren we in Sydney. Ten afscheid vloog de gezagvoerder een rondje boven de stad. Dat was sprookjesachtig. Op het vliegveld stond de vertegenwoordiger van de Nederlandse Consul om ons te verwelkomen. Van Sydney vertrokken we om 10 uur en waren om 5 30 uur in Camp Bat- hurst, een afstand van Amsterdam naar Maastricht. Het was daar erg koud, „1500 meter in de bergen" en we zijn dan ook heel gauw vertrokken en te recht gekomen bij Brisbane, dat was on- geveer 30 uur in de trein 't Is hier een sub-tropisch klimaat cn J alle dagen zon. Texelaars, beproeft uw geluk in Australië, er is werk in over vloed en de taal leren gaat vlug genoeg. Wij hebben het heel best naar ons zin en mag ik dan eindigen met de hartelij ke groeten aan onze vrienden en kennis sen cn wel in het bijzonder aan Dokter Schalkwijk, de heren Stoepker en West- dorp en de heer Van Dienst. Tot wederhoren. BERT EN HENNIE v. KONINGSVELD FILMNIEUWS „CAPTAIN BLOOD" Goud, liefde, avontuur. Kapitein Blood vond ze alle drie. Deze onstuimige held komt op voor de onderdrukten en de slavendrijvers krijgen er van langs! Een avonturenfilm van het zuiverste water, met een avonturier van het wildste bloed. Hij gaat voor geen enkele zeero ver uit de weg en.sluit met Amor een compromis ja, aan idyllische scènes ontbreekt het evenmin. Deze prachtige film zullen velen willen zien. „DE LAATSTE REIS" Do Schot McLaohlen wordt de laatste dag van de veldtocht in Burma door een Jap getroffen. Bij de operatie wordt een nier weggenomen, de andere nier is ziek en de gewonde soldaat zal nog slechts enkele weken kunnen leven. In het hospitaal genaet hij veler vriend schap, ook van de verpleegster, zuster Margaret, maar als hij verneemt, dat zijn ziekte zo ernstig is, denkt hij, dat die vriendschap louter op medelijden is gebaseerd Hij wil allen de rug toeke ren. Na enige ontroerende scènes komt hij tot de ontdekking, dat zijn zienswij ze verkeerd is en vrede en innerlijke rust worden zijn deel als hij eindelijk zijn plaats heeft gevonden te midden van ware vrienden. Neerlands Nieuws O.a.: On.huliing van het Capitulatie Monument te Wageningen. De opening van de Stalen Generaal- Troonrede van H M. de Koningin. Buitenlands Nieuws Oa.: De nieuwste Engelse modellen op de luchtvaarttentoonstelling te Farn- borough. Het huwelijk van Prins Asch- win. Amerika bouwt een schuilplaats te gen atoombommen. Manoeuvres in N. Afrika Koning George voor een medi sche behandeling terug naar Londen. V N. Actie in Korea. Na de strijd Tur- pin-Robinson. (Ingezonden Mededeling). op to knappen! ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 Oct. op om 6,50, onder om 6 06 Maan: 8 Oct. E.K., 15 Oct. V.M Hoog water ter rede van Texel. 6 Oct. 0,05 en 0,35. 7 Oct. 0,55 en 1,21. 8 Oct. 1,51 en 2,16 9 Oct. 3,05 en 3,38. 10 Oct. 4,44 en 5,17. 11 Oct. 6,16 en 6,40. 12 Oct. 7,28 en 7,34. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. „GEMENGD STOKEN" Zo luidt de titel van de brochure „Ge mengd S'oken", welke ons namens de Organisaties van Handelaren in Ver- warmings- en Kookapparateij, Stichting „De Schouw", werd toegezonden. Deze brochure geeft het antwoord op de vraag „Wat moeten wij deze winter nu in onze haard, haardkachel of kachel stoken?" Dit werkje is voor een ieder gratis ver krijgbaar bij de haarden- en kachelhan- del. De handelaren kunnen het bestellen bij de genoemde Stichting, Stationsweg 43, Leiden. Aan het slot van de brochure lezen we „Overneming van de gehele of ge deeltelijke tekst is niet toegestaan". Jammer, want de „10 wenken voor zui nig stoken" hadden wij graag even in de krant afgedrukt! FEUILLETON 54). Maria gaf hem een hand en zei: Overmorgen behoeven we elkaar niet meer in het geheim te ontmoeten. Deze toestand is op de duur onmogelijk. Ik heb mij door juffrouw Hunziger vrij laten geven, zei hij. Zo? Ja, ik heb het commando neerge legd. Omdat ik geloof, deze onderschei ding niet meer waardig te zijn. Lorenz had het schertsend gezegd en wachtte op een glimlach van Maria. Maar deze bleef ernstig, alsof zij niet goed geluis terd had naar wat hij zei. Na enige tijd zei hij toen: Je hebt me nog niets over je gesprek met Stauffer verteld. Er valt niet veel te vertellen. Hij heeft stellig niet veel anders tegen mij gezegd dan tegen jou. Voor het eerst hoorde Lorenz zich door Maria toespreken met het vertrouwelij ke jou en hij nam er enige tijd voor om van deze vertrouwelijkheid voldoende te genieten. Toen zei hij: Stauffer heeft zeer correct gehan deld. Hij wilde niet met je spreken, voor hij mijn inzicht kende. Hij heeft het je waarschijnlijk niet als leraar gevraagd? Neen. In het begin leek het er wel op. Maar toentoenhebben wij van man tot man gepraat. Ik kon na tuurlijk niets anders doen dan hem naar jou verwijzen. Natuurlijk. Maar had je verwacht, dat ik mijn besluit van gisteren op van daag zou veranderen? Neen. Ik had alleen aangenomen, dat je.besluit nog niet zo vast stond. Die brief verplichtte je tot niets. Maria richtte een smekende blik op hem: Ik vind het niet prettig om als een kind door jou behandeld te worden. Pardon, het is geen kleinering. Maar ik als oudste. Daar moet je niet over spreken. Hij zweeg verlegen, want hij had op het ogenblik werkelijk het gevoel, dat hij weer te veel de leraar was. Overi gens maakte Maria nu helemaal niet meer de indruk van een jong meisje. Zij scheen jaren ouder geworden te zijn, als iemand, die zich over zijn gevoelens grondig rekenschap heeft gegeven. En wanneer hij er goed over nadacht, had het er meer van dat hij door haar geleid werd, dan dat hij haar leidde. Na enige tijd zei hij: Ik dank je in ieder geval, dat jij Stauffer gezegd hebt, wat ik hem niet kon zeggen. Maria legde haar hand op de zijne Dat sprak toch vanzelf. En ik ben blij, dat nu alles geregeld is Weer kon hij zijn twijfel niet onder drukken en met nauw verholen span ning vroeg hijIs het dat? Zij sloeg haar blik neer en antwoordde niet. Daarom ging hij voort: Soms heb ik het gevoel dat je je opoffert voor een ondoordach te daad. Je wilt me misschien niet te leurstellen. Je wilt me niet kwetsen. Maar ik wil niet dat je mij een groter offer brengt dan je later kunt verant woorden. In plaats van te antwoorden, maakte zij haar tasje open en haalde er een brief uit, die zij Lorenz gaf. Wat is dat? vroeg hij. Een brief van mijn vader. Lees maar! Hij las: Mijn lieve Maria! Je kunt je voorstellen, hoe onvoorbereid ons je nieuws trof. Wie had kunnen vermoe den, dat het juist dr. Lorenz zou zijn, met wien je nooit op al te vriendschap pelijke voet hebt gestaan. Maar wanneer het zo is, dan zullen wij ons graag bij je besluit neerleggen, mijn lieve kind, en je zeggen, hoe grenzenloos vertrouwen wij in je keus hebben. Je hebt stellig al les goed overwogen en ook gedacht aan al het komende. Omarm Walter voor ons en zeg hem, dat wij van hem houden, omdat jij van hem houdt. Over enkele dagen zien we elkaar weer. En dan kun nen we weer met elkander praten, zoals het op papier toch nooit gaat. Goede thuisreis! Wij zullen jullie hartelijk ont vangen. Je vader. Lorenz liet zijn blik nog enige tijd op de brief rusten en gaf hem toen aan Maria terug. Is alles nu. geregeld? vroeg zij. En het was plotseling of er een zware last van hem afviel. Alsof hij deze zwarte inkt op wit papier en de stevige sympathieke hand van Maria's vader nodig had gehad, om zijn geluk volko men te kunnen beseffen. Maria! Hij nam teder haar hand. Ook nu kon zij niet glimlachen. Even bleef zij staan, toen liep zij verder langs de oever. Lorenz, die niet zag, wat er in Maria omging, het op de vlucht, voor de wer kelijkheid ook niet zien wilde, liep ge lukkig naast haar voort. En hij sprak, hij sprak bijna onophoudelijk: Juffrouw Hunziger heeft mij een beetje benauwd gemaakt. Haar theorie klonk erg mooi.... Maar och, theorie vooral waar het de liefde betreft. Eindelijk zie je het in, merkte Ma ria op. Ja, het wordt werkelijk tijd dat ik mijn minderwaardigheidsgevoelens af leg En de brief van je vader heeft mij daarbij geholpen. Ik wist namelijk niet, waarom jij uit oppositiedrang of uit ver keerde karaktervastheid bij mij zou blij ven. Onzin! Luigi Stauffer was geeen on gevaarlijke rivaal. En wanneer je des ondanks mij gekozen hebt, mag ik zeker zijn van mijn zaak. Hij drukte haar hand steviger. Wat een fijne tijd zullen wij krijgen! Ik denk, dat wij in de herfst kunnen trouwen. Ja, in de herfst. En dan is er niets meer van wat mij tot nu toe gekweld heeft. Die afschu welijke eenzaamheid. De vlucht voor de mensen. En het gevoel, altijd een vijand van de jeugd te zijn. Hij werd plotseling wat ernstiger. Zal ik je iets vertellen, Maria? Nu? Ik zal nu ook beter met mijn leer lingen kunnen opschieten. Geloof je ook niet? O, stellig. Ik zou niet willen zeggen, dat ik mij met opzet van haar vervreemd heb. Maar weet je wanneer jezelf geen liefde ontvangt, kun je het waarschijn lijk ook anderen niet geven. Maria knikte. Ja, dat zal het wel zijn. Lorenz zweeg enige tijd en vroeg toen: En nu moet je mij nog één ding zeggen. Maria... Wat dan? Zul je ooit kunnen vergeten, dat ik je leraar was? Zou er zich niet onwille- (Ingezonden mededeling). WELVERZORGDE HANDEN in elk jaargetij Hamsa-Gelei keurig een barrière tussen ons gevormd hebben? Neen, dat beslist niet. Zal ik je iets vertellen? Ik heb met eens meer het gevoel dat ik ooit op een schoolbank ge zeten heb. Ja, ja, ging hij zichbaar opgelucht op haar gedachte in. Dat is ons allemaal 7.0 gegaan De schooltijd verzinkt in het met en komt nog maar in nachtmerries terug. Werkelijk! Die acht jaar zijn als weggevaagd En jij.... Zij dacht even na, omdat ze niet direct de juiste woor den vond. Jij. bent een volkomen vreemde voor me, Alsof ik je pas enkele dagen ken. Een kennis van de reis.... En toen zij zijn plotseling weer bezorgde gezicht zag, voegde zij er aan toe: Een lieve kennis. Niet iemand, wien men na een paar vacantiedagen een hand geeft en vaarwel zegt. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4