9- roen /wa in het harL, Texelaar zag de mooiste wol van heel Peru De VARA-familie kwam in groten getale bijeen llillioeneu dames ■zaterdag 27 OCTOBER 1951 stool Sin) [d d ïdinj ïgon pei striji sn S waa :1 ui wee nalt] rarei VOO) ïutei war Leids d he men re e da hrijl 1 men ïand egin ad XOOg 1 aai ct ïtten kom 3, di eei kee stas 1- ver -doe ïede <rijg st e la' hu wee £la< e e ach it. ;orm it o; ;pee. •gelo eve >orzt ift Dor oom ad ;ecn r K( do elft olg Ma: iffe: at TEXELSE 6Ss JAARGANG. No. 6575 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 3,15 p. hall jaar. Advertenties 8 ct. per m.m. Den Burg, 23 October. „ZE HADDEN VAN MIJ nog wel een t uurtje mogen doorgaan!", aldus uitte een niel bezoeker zijn lof over hetgeen de VARA alle Dinsdagavond in „De Oranjeboom" har< voor het voetlicht had gebracht. En zo choo dachten er ongetwijfeld wel meer over, want deze avond klonk als een klok! oj „Hij was weer goed!" werd er in de gar derobe gezegd en memgeen grapte nog :n na over die prachtige slotscène, waarin de 76-jange heer Stolk, Waalderstraat, de hoofdrol vertolkte: men had de krasse baas tot dirigent gepromoveerd, dirigent imei van de Ramblers-varianten, die zoveel vrolijke noten over het Marsdiep had den aangevoerd. De zaal was ei en eivol, toen een ver tegenwoordiger van het Hoofdbestuur van de VARA in een kort woord de bete kenis van het werk dezer omroepver eniging uiteenzette. Vele uitzendingen, aldus spreker, hebben ten doel ons volk voor te lichten en daarnaast haar de no dige ontspanning te bieden. Spreker noemde van de voorlichting o.a. het com mentaar door Hoofdredacteur Voskuil en de schooluitzendingen. Hij wees op de ontzaggelijke strijd, welke de Engelse ar beiders te voeren hebben om te zorgen, dat wat aan sociale zekerheid is opge bouwd, met verloren zal gaan. Strijd te gen de kapitaalkrachtigen, die alle po gingen in het werk stellen om de ver kiezingen te winnen, opdat zij straks min der belasting behoeven te betalen. Ver volgens wees hij nog op de toestand in ons land zelf: thans worden wij er dage lijks aan herinnerd, dat Nederland een arm land is geworden, maar hoe hadden de arbeiders het vroeger, toen we er dan .beter" voorstonden? Tijdens de rege ringsperiode bv. van het Kabinet-Colijn? De ouden van dagen die geen geld be zaten, waien met te benijden. Thans hebben de minder draagkrachtigen soci ale zekerheid verkregen dank zij de Noodwet Drees en die zekerheid moeten wij behouden! Het spreekt vanzelf, dat wij die steunverlening op ons belasting biljet terugvinden, maar de belasting dient dan ook progressief te zijn! Wij zullen paraat dienen te blijven, opdat wij niet de dupe worden van een systeem „spaar de rijken en pluk de armen"! De VARA staat mede voorop in dq strijd voor de vrijheid, de verheffing van het peil oer bevolking en betere voor zieningen voor de arbeiders. Deze feest avond, zo vervolgde hij, is belegd om de banden tcusen het bestuur en de afde lingsbesturen met de leden te onder houden. Als één grote familie zijn wij hier nu bijeen. Die familie moeten wij proberen zo veel mogelijk uit te brei den, want van haar sterkte hangt het straks af, hoeveel uur wij in de aether zullen zijn. Ons land telt 2 millioen be zitters van een luistervergunning, maar 1 millioen er van zijn lid van een omroep- Er ligt dus ook voor onze VARA nog een flink stuk terrein braak! Op Texel zeggen: Voor de henden niets heter den HAMBA-GBLBL Handbalnieuws G.D.S. De eerste helft van de wedstrijd GDS 2-ZDH had een rommelig karakter, het overspelen werd veel te kort gehouden. Rust 1-0 voor Z. De 2e helft echter gaf een ommekeer in het spel te zien. Het was vooral G. die voor de verrassing zorgde, door keurig overspel en spel- doorzicht. De vleugelspelers werden meer in het spel betrokken, wat meteen een veel betere verdeling op het veld gaf. De achterhoede van Z. leverde voor G. niet zo veel moeilijkheden op, behal ve dan de keepster, die in prima vorm was en ondanks de vele aanvallen geen krimp gaf. Plm. 15 minuten na de rust zagen we nog een zeer geslaagde aanval van G.: Z-keepster gooit uit, G-spil legt er beslag op en gooit meteen door naar de teruggekomen r-buiten, deze loopt 'n weinig naar binnen en werkt daarna de bal over de hele voorhoede naar de 1.- buiten, welke snel reageert en op doel vuurt. Maar het Z-keepstertje is paraat. Toch gelukt het G. eenmaal haar te pas seren door een lage schuiver in de r.- hoek: 1-1. Nu wordt het vechten om het winnende punt en beide partijen zetten alles op alles. Dit wordt ons noodlottig, doordat een van onze backs in het vuur van het spel ongemerkt de doelgebied- lijn passeerde: penalty! Door de Z-mid- voor uitgerekend in de r.-bovenhoek ge kogeld, waarnaar onze keepster slechts plichtmatig kon wijzen. Jammer, dat dit de doorslag geven moest, want in deze stand: 2-1 voor Z. komt geen verande ring meer. De adsp. Ria speelde haar eerste wedstrijd in het 2e elftal boven verwachting! ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 27 Oct. op om 7,27; onder om 5,21. Maan: 30 Oct. N.M., 6 Nov E K. Hoog water ter rede van Texel: 27 Oct. 7,13 en 7,17. 28 Oct. 7,58 en 7,56. 29 Oct. ,31 en 8.29. 30 Oct. 9,08 en 9,05. 31 Oct. L43 en 9.43. 1 Nov. 10,19 en 10,27. 2 Nov. 10,53 en 11,11, Aan het strand is het ongeveer een uur eerder boog water. hadden wij voor de oorlog 140 leden, nu 270. Dat is dus een flinke groei, maar ik ben er van overtuigd, dat dit aantal op het eiland wel tot 500 kan opklimmen. Doet allen daarvoor uw best en propa geert het belang van onze VARA!" zo besloot de spreker zijn speech. Hierop begon het vrolijke gedeelte. In de proloog maakten wij kennis met de medewerkenden: Olga Lowina, Jany Bron, Otto Sterman, Max van Praag, Wim Poppink, Marcel Thielemans en de Ramblers-Varianten o.l.v. Theo Uden Masman. Zij brachten voor elck wat wils: Olga zong talrijke jodelliedjes, fris en zuiver als de berglucht. Max van Praag kon weer zeer gevoelvol zijn met zijn populaire melodietjes, zoals „Kleine Louise". Otto Sterman boeide zeer met zijn voordrachten: „Het ronde metaal en het zware papier, Hoe Anansi aan scha penvlees wist te komen en Het huwelijk van aap". De Ramblers zetten 'm vooral na de pauze ouwerwets krachtig op en wij verbaasden ons over het enorme vo lume dat dit ensemble wist te produce ren. Wim Poppink ontpopte zich als een bevallig meiske, dat ons allerbeminne lijkst de geschiedenis van Assepoester weergaf. Knal was ook de Beierse band met Olga en de hieraan gekoppelde diri gentenwedstrijd, waarbij als gastvrouw dirigent optrad mevr. Boon-Dootjes en als gastheer-dirigent de heer Stolk. De VARA heeft met deze feestavond weer velen aan zich verplicht. IN MEMORIAM D. LAP De secretaris van Damclub Texei schrijft ons. Met ontzetting vernamen wij het schokkende bericht, dat de heer D. Lap plotseling-was overleden. Als mede-oprichter van onze Damclub Texel, was hij al 26 jaar lid en wat voor een lid. Zelfs het klimmen der jaren was voor Lap geen bezwaar een voor beeld voor ons allen te zijn. Naast zijn liefde vcor gezin en bedrijf nam de Damsport de allergrootste plaats in zijn leven in. Het was altijd een voorrecht Lap te ontmoeten, prettiger tegenstan der was niet denkbaar omdat hij speel de om het spel, de uitslag kwam op de tweede plaats. Geen wonder dus dat hij alleen maar vrienden telde, die hem een warm hart toedroegen. Behalve zijn nabestaanden, treft ook ons een zwaar onherstelbaar verlies, want er is een plaats opengevallen die niemand kan bezetten. Als een goede vriend en trouwe clubgenoot zal hij steeds in onze gedachten blijven. Vriend Lap, rust in vrede. KLEMMEN, KONIJNEN EN GELD VERSPEELD Een jachtopziener en twee helpers hadden onlangs twee personen in de Blekersvallei (gelegen tussen De Koog en het Westerslag) omsingeld, maar de he ren wisten toch nog te ontkomen, zij het met achtei lating van 26 klemmen en 20 konijnen. Voor de kantonrechter ont kenden de 27-j. en 16-j. verdachten ech ter, dat zij die stropers zouden zijn ge weest. De kantonrechter koerste echter op de verklaringen van de jachtopzie ner e s., die beweerden beide verdachten te hebben herkend. Vonnis f 80 voor de oudste en i 40 voor de jongste Texelaar. Coöp. Boerenleenbank Handbalnieuws S.V.C. Zondagmiddag om half 5 bonden we de strijd aan tegen De Koog. We wisten met 4-1 te winnen. De twee adspiranten Marie en Marga hebben zich kranig geweerd. Marie wist zelfs nog een doelpunt te maken. Goed zo, maar trouw komen trainen dan komt het met jullie wel in orde! Zondag gaan we naar Oudeschild, ver moedelijk gaan dan de adsp. ook mee. Zeemeeuwen is een sterke ploeg, dus als het even kan, geen afbericht! Sportnieuws SVC. Morgen speelt alleen het le en wel aan Den Hoorn tegen ZDH 1. Als een ieder zich bewust is dat dezezelfde tegenstan ders het verdere verloop van de competi tie weer onze reisgenoten zijn, zal deze wedstrijd een sportief karakter dragen. (Ook ais men zich zulks niet bewust zou zijn, zou de wedstrijd een sportief karak ter moeten dragen. Red.) Vertrek De Cocksdorp 1 uur, aanvang 2,30 uur. SCHIETOEFENINGEN De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat gedurende de perioden van 29 October tot en met 3 November en 5 No vember tot en met 8 November a.s., zon der voorafgaande waarschuwing op de „Hars" zal worden geschoten. Texel, 25 October 1951. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. DAMCLUB TEXEL EILANDCOMPETITIE 1951-52 Het wordt nu weer tijd om aandacht te schenken aan de nieuwe competitie. Zeer jammer is het dat Den Hoorn dit maal niet van de partij kan zijn. Met te meer vreugde heten wij onze Cocksdor- per vrienden weer welkom. Ondergetekende verzoekt alle deelne mers de uitslagen zo vlug mogelijk te willen doorgeven (Warmoesstraat 57). Wij hopen zeer dat ook deze wedstrij den zullen bijdragen tot meer belang stelling voor ons mooie spel, opdat weer spoedig de stijgende lijn bereikt worde. Hier volgt het volledige programma: Eventuele wijzigingen zoveel mogelijk in onderling overleg. 16 Nov.: De Koog-De Cocksdorp; Oos terend-Damclub Texel II. 11 Januari: De Cocksdorp-Damclub Texel II; De Koog-Oosterend. 1 Februari: Oosterend-De Cocksdorp; Damclub Texel II-De Koog. 7 Maart: Massakamp. De Competitieleider O.L. SCHOOL MIDDEN-EIERLAND HEEFT HAAR BESTAANSRECHT BEWEZEN In ons blad van Woensdag jl. heeft u onder punt 10 van de Raadsagenda kun nen lezen „Vaststelling van een besluit inzake de instandhouding van de o. 1. school te Midden-Eierland". Zo op het eerste gezicht lijkt dit een belangrijk besluit, doch wij kunnen u mededelen dat Naargeestige gedachten, tobber ij en en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. het hier slechts een jaarlijks weerkeren de formaliteit betreft. Niemand twijfelt aan het bestaansrecht van deze school! Over hei jaar 1951 werd ze immers door ruim 42 leerlingen bezocht. Weliswaar vertoont het leerlingenaantal over 1951 een geringe teruggang (in 1948 telde de school er 37, in 1949 41 en in 1950 45), doch dit is een gevolg van de emigratie van enkele gezinnen, aldus schrijven B. en W. in hun prae-advies. In de toekomst zal het aantal leerlingen mogelijkerwijs wederom stijgen, aangezien volgens het ontwerp van het uitbreidingsplan in hoofdzaak de bouw van meerdere wo ningen in de omgeving van de school wordt toegelaten. De bevolking van M.- Eierland stelt de school op prijs, hetgeen mag worden afgeleid uit de omstandig heid, dat, bij alle verschil in richting der ouders, a lie leerplichtige kinderen deze sedert onheugelijke jaren bestaande school bezoeken", zo merkten B en W op. F 200,000,— B. en W richtten het volgende schrij ven aan de Raad onzer gemeente. „Per 3 November a.s. vervalt een met de Rotterdamsche Bank N.V. aangegane kasgeldlening, groot f 200,000. Op ons tot genoemde Bank gericht verzoek om deze kasgeldlening voor een jaar te wil len continueren, werd medegedeeld, dat hiertoe onder de huidige omstandighe den op de geld- en kapitaalmarkt niet zal worden overgegaan in het bijzonder omdat de kasgeldlening reeds twee keer voor een jaar werd verlengd. Wij hebben verschillende andere po gingen om geld te verkrijgen in het werk gesteld, doch zonder enig succes. Ook de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten deelde ons desgevraagd me de, geen kasgeldlening voor onze ge meente beschikbaar te hebben. Wel be staat de mogelijkheid, aldus de Bank, dat een crediet in rekening-courant beschik baar wordt gesteld tegen een debetrente van 3V4 pet. Deze rente ligt weliswaar IV4 pet. boven die van een kasgeldle ning, doch wij zien geen andere moge lijkheid om de gelden te verkrijgen, wel ke nodig zijn om op 3 November a.s aan onze verplichting om f 200,000 af te los sen, te kunnen voldoen". B. en W stellen de Raad voor met ge noemde Bank met ingang van 30 Octo ber 1951 een rekening-courant-overeen komst aan te gaan, tot een maximum- crediet van f 200,000. S. V. Oosterend. Morgen gaat het le naar Dirkshorn. Dit elftal behoort niet tot de sterken, dus we zullen maar hopen, dat we met 1, misschien 2 puntjes thuiskomen. Ook nu is het parool aanpakken van het begin tot het eii de. Al wonnen we dan van De Koog, toch wil dat niet zeggen, dat we nu meteen door de moeilijkheden heen zijn, er mankeert nog wel 't een en ander aan. Buitenspelers de bal niet te lang vasthouden en laat de half vooral niet 2 man voor zijn rekening willen ne men, want dan heb je er net niet één! Oosterend A is vrij. De heer D. Keijser H.J.zn. sprak voor uitverkocht .Wapen van Amsterdam" OOSTEREND, 20 October. „Het Wapen van Amsterdam" was Zaterdag avond geheel gevuld, toen de heer D. Keijser H.Jzn., daar op uitnodiging van „Ontwikkeling Oosterend" een causerie hield over zijn bezoek aan Peru. Het is een mooie en leerzame avond geworden. De bijeenkomst werd geopend door de heer Visman (dokter Renout vertoeft nog in het buitenland) Spreker deelde mede, dat het bestuur is uitge breid met de heren Van Zon en Van Bei j eren. Hierop stak de heer Keijser van wal. In feite was dat op 3 Mei gebeurd. Na 25 dagen kwam hij in Peru aan. De be volking vond hij niet zo vlot Het hotel was mooi en zeer modern. Als je er wou binnenstappen ging de deur al vanzelf open. Dat gebeurt doordat men een straal onderbreekt. (Ook de tunnel te Rotterdam is van een dergelijke vernuf tige uitvinding voorzien). Het eten vond Keijser niet zo erg lekker. De stad was mooie winkels rijk en er reden ook prachtige auto's. Nu ja, je zag er ook wel rare vehikels tuffen. Tweeërlei soort taxi's kruisten door de straten. Het ge wone soort, zoals wij die in onze steden aantreffen en taxi's, die meer het idee gaven van een kleine bus, want je kon ze altijd aanhouden of ze passagiers aan boord hadden of niet. Spreker had ook een prachtige, vier uur durende vlieg tocht gemaakt. Hij landde in een streek met een arme bevolking, die het ook met de hygiëne niet al te nauw nam. De stad lag 2500 meter boven de zeespiegel. De nachten waren er dan ook tamelijk koud. De koeien die hij op een in de buurt ge legen boerderij bezocht, zagen er mager uit, dat kwam wel door het slechte gras. Voor het melken werden de runderen gewassen. Dat werk werd door meisjes gedaan. De schapen waren van een klein soorv, maar de wol was prima. Ver volgens slapte spreker in een trein, die hem 300 km. verder bracht. Ook een zeer interessante reis, welke door berg achtig terrein gmg. Daar bezocht hij een boerderij, waar zo'n duizend scha pen werden gehouden. Hij nam ook een kijkje op de boerderij van een Schot, die erg trots was op zijn schapenstapel, die 2000 woldragers rijk was. Het moet ge zegd, dat zijn dieren de mooiste wol van heel Peru droegen Het spreekt vanzelf, dat Keijser veel te vertellen wist over het ras en de kruisingen. Ook stelde hij ons op de hoogte van de toestand der Texelse ooien en rammen en het Friese vee, dat hij daar ontmoette. Ook bevatte zijn relaas veel wetenswaardigs betref fende de zeden en gewoonten der be volking. In Peru kunt u nog heel aardi ge tafereeltjes aantreffen: daar worden nog wilde paarden gevonden en u moest eens kunnen zien, hoe handig die wor den gevangen. Daarbij wordt ook nog DE JONGE GARDE Dinsdagavond 30 October a.s. draait in „De Oranjeboom" de film „De Jonge Garde" Dé Jonge Garde is zoals men weet, geen bedenksel. Zij heeft werkelijk be staan. Zij heeft deelgenomen aan de partisanenstnjd en haar aandeel gehad in de overwinning. „De Jonge Garde" is het ontroerend relaas van een groep jon gens en meisjes, geen kinderen meer en nog met geacht, de volwassenheid te hebben bi reikt, die, toen het Rode Le ger in het eerste oorlogsjaar de mijnstad Krasnodon in handen der oprukkende nazi's moest laten, niet met de vluchten de bevolking meetrokken, maar het par- tisanenvverk organiseerden, de indrin gers afbreuk deden en hun klap na klap toebrachten, totdat hun dapper en zelf standig verzet door allerlei duivelse toe valligheden werd gebroken en een reeks van hen als slachtoffers viel Niet alleen, dat de loop der gebeurtenissen aan de werkelijkheid ontleend is en dus niet het een of andere onwaarschijnlijke verhaal tje als intrige is gekozen, maar de ideeën waardoor De Jonge Garde bezield wordt, zijn gericht tegen de knechting der vol keren, tegen de uitbuiting door fascisti sche machthebbers. Regisseur S. Gerasi- mow was opgedragen de roman te ver filmen, die Alexander Fadejew over De Jonge Garde heeft geschreven. De Mos- kouse filmstudio Maxim Gorki verzorgde de productie. Dimtiri Sjostakowitsj schreef de muziek. A. Bronfman zorgde voor een uitste kende montage, die een hoogtepunt be reikt in de scène van de brand in het bureau van de Arbeidseinsatz, terwijl De Jonge Garde als afleidingsmanoeuvre een voorstelling voor de Duitsers geeft. Hier is op indrukwekkende wijze gebruik gemaakt van beeld en geluid, daarbij in begrepen de voortreffelijke foto onder leiding var Rapoport. Door de ongewoon boeiende wijze waarop de strijd van De Jonge Garde wordt uitgebeeld, houdt het werk ons van het begin tot het eind in spanning. wel van de lasso gebruik gemaakt. Ook worden er koeien gevangen. Na zijn causerie werden tal van foto's op het doek geprojecteerd. Deze illu streerden zijn vertelling op duidelijke wij ze. Hierna werden spreker nog verschil lende vragen gesteld. O.a. over de lonen die de arbeiders er verdienen. Een knecht (doorgaans zijn dat Indianen) verdient er maar honderd gulden per maand. Het reizen is daar goedkoop. De avond werd door de heer Visman gesloten met een woord van hartelijke dank tot de spreker, die Oosterend de primeur gaf! De heer Visman deelde mede, dat op de volgende bijeenkomst het woord zal worden gevoerd door dok ter Renout over „atoomsplitsing in de geneeskunde". ONDERHANDS AANBESTEED Voor rekening van de heer J. Kasle- leijn is men begonnen met de bouw van een landhuis aan de Kogerweg. Het werk zal worden uitgevoerd door de heren C. Keijzer, metselaar, fa. Bakker Koom, timmerlieden, J. Oele, lood, zink en sa nitair, Jb. Bruin, electrician. DE HEER H. DE RIDDER OVER LEDEN Woensdagmorgen overleed plotseling de heer H. de Ridder, de oudste inwoner van De Koog, tevens Texels oudste man nelijke ingezetene. De heer De Ridder werd 30 Dec. 1859 in het Kogerveld geboren en zou dus binnenkort 92 jaar geworden zijn. Als jongen van 14 jaar ging hij als matroos bij de Kon. Marine naar Indië en maakte daar de Atjeh-veldtocht on der Von Heutz mee. Hij was drager van het Expeditiekruis Atjeh en een medaille voor trouwe dienst. Op 30-jarige leeftijd kwam hij weer naar Texel. Het hem toegekende pensi oen was "lechts gering, zodat hij lange jaren ais landarbeider, machinist bij dorsmachines en helmpoter bij de Rijks waterstaat werkte. In zijn jaren was hij een geducht jutter en stroper, waarover nu nog verhalen de ronde doen, die bijna legendarisch geworden zijn. Met het overlijden van de heer De Ridder ïs een arbeidzaam leven van een echte oude Texelaar ten einde. FILMNIEUWS. „HET LAATSTE SIGNAAL" „Het Laatste Signaal" is een verhaal van heldenmoed in vredestijd, dat ver telt van de gevaren, die in het gecom pliceerde mechanisme van een duikboot steeds op de loer liggen; het verhaal van de Br-tse duikboot „Trojan", welke uitvoer voor een oefening met de echo- peihnrichting en een magnetische mijn raakte. De „Trojan" zinkt dertig meter onder water en daarna is het een wed ren op le^en en dood om de negentig op varenden te redden. De karaktertekening van de onder water gevangen schepelingen en hun of ficieren en van de op de wal achterge bleven vrouwen is de voornaamste re den, waarom tot verfilming van dit see- Mijnhardtjes dienen Uw gezondheid, daar ze vele pijnen en lichaamskwaad uitdrijven en kou, koorts en griep bestrijden. Koker 77, Doos d j ct. nario werd overgegaan. Zoveel opvaren den, zoveel verschillende karakters: man nen, die onder elke omstandigheid koel en beheerst hun werk blijven doen; op offerende geesten, die hun „recht" op ontsnapping opgeven terwille van een ander; mannen die bezwijken onder de drukkende spanning, en anderen, die juist in hot uur van het gevaar zichzelf vinden er zich tot stille, aangrijpende heldhaftigheid opwerken. „OPIUM VOOR CAIRO" In deze zeer spannende film zien wij de strijd van de politie tegen benden, die verdovende middelen smokkelen. De le den van die benden zijn onverschrokken kerels, die een ieder die hen in de weg staat zonder voorbehoud koelbloedig uit de weg ruimen. Maar kolonel Youssef en zijn jonge assistent luitenant Mourad stellen alles in het werk om de benden op te rollen. Zij verkeren dikwijls in ge vaarlijke situaties Ten slotte vallen de hoofdleiders door de mand als Mourad een list te baat neemt. Neerland» Nieuws. O.a.: In memoriam Dr. A. F. Philips, de begrafenis te Eindhoven. Onthulling bevrijdingsmonument te Almelo. Pre sident Mc.ssadeq op Schiphol. Uitreiking van nieuwe vaandels door H.M. de Ko ningin aan drie Infanterie-Regimenten. Buitenlands Nieuw». O.a.: Indonesische piloten opgeleid in de V.S. Het Engelse Kroonprinselijk Paar vertrekt naar Canada. De 38ste „Sa lon de L' Automobile" te Parijs. Auto races op de Sachsenring (O.-Duitsland). Om de Giand-Prix De L' Are de Tri- omphe.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1