BURGERZINLENING, uitsluitend ten behoeve van het bouwplan 1951. Omvattende de bouw van twintig woningen en twee duplexwoningen. Obligatielening van rond f 300.000 verdeeld in stukken aan toonder van f 1000-, f 500- en f 100-, (gemakkelijk verhandelbaar). f en voor al Uw drukwerk naar Drukkerij Texelse CourantJ Gemeente Texel Nadere inlichtin gen ter Gemeente secretarie. Afd. financiën. Maandag 12 November a.s. zal van 10 tot 13 uur zitting worden gehouden in Hotel „Texel". Mogelijkheid tot het sluiten van spaarleningen, waarvoor ter verkrijging van een obligatie voor elke f 100.- f 2.25 per week of f 10.- per maand dient te worden gestort. De rente bedraagt 4 pCt. per jaar. Tijdsduur 15 jaar zonder tussentijdse aflossing. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten voorbehouden. Op elk dorp zal een bijeenkomst worden gehouden, waar de Burgemeester zal spreken over deze lening. Bovendien is op elk dorp een comité van aanbeveling samengesteld, dat tot doel heelt de deelneming aan de lening te bevorderen. Hieronder volgen de data en plaatsen wanneer en waar de verschillende vergaderingen zullen worden belegd en tevens de namen van de leden van de comité's van aanbeveling. Aanvang der vergaderingen 's avonds acht uur. Voor een mooi geschenk naar Boekhandel Parkstraat Loze streken van Snoekie en Bolleboks Waar zitten de Vossen? Jeugdubiek Snuif en wrijf Vergeten f. Nooit! waar inschrijffor mulieren gaarne in ontvangst worden genomen. OUDESCHILD: Th. R. Hm Voorz. J. C. Bakker J. Th. Boom Jak. Bruin J. S. Dros C. A. Kaczor S. Smit DE KOOG: S. v.d. Vis, Voorz. Arn. Daalder C. v. Heerwaarden D. Kuip Czn. Mw. de Wed. J. A. Luberti J. K. P. Zwan DEN HOORN: K. Beumkes, Voorz. J. M. Bakker Jac. Dumker M. J. Kikkert A. Slegh DEN BURG: S de Waard, Voorz. J. Doornbos C. v. Groningen Sijbr. Keijser G. J. B. Mulder J. Smit C;n. R. J. Timmer Mevr. G. Vrijdag- Keijser W. Wassenaar H. Zijm OOSTEREND Zaterdag 10 Novem ber in „Het Wapen van Amsterdam" Joh. Daalder, Voorz. J. Drijver A. Ellen Azn. W. Ren.jut Joh. Roeper Jn. v. d. Vis Bzn. Jn. Witte Czn. DE COCKSDORP. Maandag 12 Novem ber in „De Hoop" A. Dros Bz., Voorz. A. Boon P. de Graaf Mzn. L. van Hoorn F. Kikkert C. de Waard P. J. Zoetelief EIERLAND Dinsdag 13 Novem ber in O.L.S. te Zd.- Eierland A. Dros Bz., Voorz. J. T. v. Bennekom A. Dros Dzn. S. C. Keijser C. Lagerveld B. Paagman P. J. Witte DE WAAL Woensdag 14 Novem ber in de O.L.S. te De Waal C. H. Roeper, Voorz. C. Eelman F. R. Keijser M. Koorn C. Witte R. IJska (Nadruk verboden) gAHjoLjiy; 55. En daar bengelde de arme Snoe kie nu vlak voor de neus van het grim mige monster, dat hem met woedende happen te pakken trachtte te krijgen. Snoekie zag krijtwit van angst, maar dat kan ook wel zeeziekte geweest zijn De lange had intussen nog een paar touwtjes aan het bordje vastgemaakt, en, terwijl de professor op z'n zakkompasje keek waar ze heen moesten, stuurde de lange het bordje afwisselend links en rechts, welke bewegingen door Snoekie trouw werden opgevolgd. De haai zwom, steeds woest happend, Snoekie achterna, en zo kwamen ze precies waar ze wezen wilden. 56 Het duurde namelijk niet lang of ze bereikten de schone badplaats Poot- jebajum-aan-Zee, waar het die dag juist zeer druk was. De badgasten wisten niet waar ze zich zo gauw bergen moesten; ze doken onder water of holden in wilde verwarring het strand op. Maar de haai schoot rechtuit, stoof dwars over het strand heen en regelrecht op de duinen af. Snoekie sidderde van angst. stel je voor, dat de haai dadelijk met z'n neus tegen de duinen botste, dan werd hij vast verpletterd! EMIGRATIEBOEK JE In Engeland (Londen) is plaatsing mo gelijk voor volleerde kok of kookster. Leeftijd 25-33 jaar. In Engeland is per 1 Jan. 1952 plaat singsmogelijkheid voor 6 huishoudelijke hulpkrachten (werksters, zowel als per soneel voor bediening). Loon 2 pond 10 per week, plus kost en inwoning, waar bij inbegrepen uniform en bewassing mmm In Canada (Saskachewan, Regina) kunnen 2 huishoudelijke hulpkrachten geplaatst worden, bij voorkeur 2 zusters of vriendinnen. Voor Argentinië wordt opgave ge vraagd van landarbeiders ibij voorkeur ongehuwd) die interesse hebben voor toezichthoudend werk op een met Ne derlandse emigranten aldaar op te rich ten bedrijf voor tabakscultuur. EMIGRATIE IN OCTOBER en de nieuwe aanmeldingen In October vertrokken naar Canada: de heren A. van Beek, Eierland en P. Roeper, Operen en de familie Boulogne (4 personen); naar Nieuw-Zeeland het echtpaar J v.d. Star en de heer F. v. d. Star, Eierland; naar Australië: de fam. L. J Dijt (7 personen) en de heer C. Ver- j maire, ,,Spyk". Nieuwe meldingen voor emigratie: 4 voor Canada, 1 voor Australië en 1 voor l Zuid-Afrika. Die vraag wordt Zondag a.s. gesteld aan motorrijders en automobilisten, die mee willen doen aan een nieuwe door de Motorclub Texel georganiseerde attrac tie, nl. een vossenjacht op Texel De rou- te gaat nu eens met door bos of duin, maar uitsluitend over asfaltwegen. De vossen zijn leden van de motorclub Texel. Ze zijn te herkennen aan een vos- senkop, die zij op borst of rug dragen. Zij zullen zich op of langs de wegen op houden. Drie mannelijke en drie vrouwe* lijke vossen. De deelnemer aan deze wedstrijd, die de meeste vossen heeft gevonden en het eerste binnen is, wordt winnaar. Om half 3 wordt bij de Auto- Centrale alhier, gestart. Het traject is 60 km. lang en moet binnen 2 uur en 50 minuten zijn afgelegd. Wie na 5 uur binnenkomt wordt uitgeschakeld. De motorclub nodigt alle leden èn niet- leden, bezitters van motoren zowel als van auto's hartelijk uit tot deelname. „Laat zier, dat u niet bang bent van vossen!" De club hoopt op een record van deelnemers aan de start- De winnaars wachten leuke prijzen. Voor een ieder bedraagt het inleggeld slechts f0 50. Er rijden veel auto's op Texel en daar om hoopt men, dat de automobilisten ook goed vertegenwoordigd zullen zijn. Komt allen op tijd! Nr. 1R4. ROSA BRIJIJN Rosa viert morgen, Zondag 11 No vember, haar 7de verjaardag. Precies op het feest van Sint Maarten dus! Ze woon' in de Witte Hoek (Torenweg C 86, nabij De Cocksdorp), dus dicht bij het strand! Zomers gaat ze dan ook vaak zwenv men. Ze gaat op de fiets naar school VI Handig dat ze is: ze breit zelf de kleer tjes voor haar poppen en zo heeft ze meer liefhebberijen. Veel plezier, morgen, Rosa! Uw verkoudheid van neus, keel of borst FEUILLETON Vooruit, Tibor! Zou je nu eindelijk niet eens opstaan, oude slaapkop! Michael Bauer stond op de estrade, die op halve hoogte langs de achtermuur en een zijwand van her grote atelier was gebouwd. Hij trommelde met zijn vuis ten zo'n roffel op de deur, dat de gehele ruimte er van dreunde. Achter de ge sloten deur werd een geërgerd grommen hoorbaar. Schiet toch op: riep Michael onge duldig. Het is vandaag jouw beurt om de kachel aan te maken. De deur werd op een kier geopend en er verscheen een slaperig gezicht. Waarom ik? vroeg Tibor verwij tend Is de werkstei dan niet gekomen? Nou, je schijnt gisteren in Berlijn weer aardig aan de boemel te zijn ge weest, antwoordde zijn vriend. Je hebt zeker helemaal vergeten, dat wij tegen woordig overeenkomstig jouw uitdruk kelijke wc-nsen maar tweemaal in de week de werkster te laten komen. Hè? vroeg Tibor, met zijn ogen knipperend Hij streek eens door zijn verwarde haren en vroeg toen: En Wal ter dan? Die is al lang naar het dorp toe, om melk en broodjes te halen. Ik moet voor het ontbijt zorgen en opruimen. Dus vooruit, luie kerel, maak de kachel aan, anders is het hier nog steenkoud als die mensen straks komen. Wat voor mensen? vroeg Tibor ga pend. Zijn geheugen scheen vanmorgen al bijzondei zwak te zijn Wel, die cellisten,die komen voor spelen. Vandaag alweer? Tibor schoot zijn badjas aan Dat de duivel die kerels ha- Ie! Hij stapte in zijn uitgetrapte sanda len en slofte achter Michael aan, die de trap afliep Daarna maakte hij aanstal ten om de kachel aan te maken, die het voormalige beeldhouwersatelier moest verwarmen. Zeg, Walter heeft het vuur al aan gelegd. Toch een verdraaid fijne vent! Die weet tenminste wat een mens toe komt en die houdt rekening met mijn ochtendslaap. Hij weet, dat een tweede violist ook maar een mens is en geen sleperspaard. Geweldig! riep Michael vanuit zijn kookhoekje, waar hij net bezig was met het koffiewater. Dan kan jij vast aanve gen. Stoffer en blik vind je onder de trap. Waarom zijn eerste violisten toch altijd zo heerszuchtig? zuchtte Tibor klagend en zocht eerst naar een sigaret tussen de rommel, die de tafel nog be dekte. Pas daarna begaf hij zich op weg om stoffer en blik te halen. Je mag eigenlijk voor het ontbijt niet roken' zei Michael, die probeerde om met ijskoud water de ontbijtboel van de vorige dag af te wassen. Dat is slecht voor je zenuwen en je streek heeft er van te lijden. Zenuwen? Tibor lachte en rekte zich uit totdat de botten er van kraak ten. Voordat wij weer eens kunnen spe len, bestaan er helemaal geen zenuwen meer. Met onnodig veel energie begon hij de kamer aan te vegen. Maar na een poosje hield hij op en vroeg mismoedig: Heeft net eigenlijk wel zin om hier de boel netjes te maken als straks die lui komen en de modder weer net zo hard binnenbrengen? Moet je eens kijken wat een snertweer het is. Mistroostig keek hij door de niet al te schone ramen van het atelier naar de grauwe ïegenachtige en mistige Novem berdag. Het zou verstandiger zijn als wij zo vlug mogelijk naar de stad verhuisden, zette hij zijn relaas voort. Van de zomer was het hier heerlijk, maar binnenkort is die kasi hier niet meer warm te krij gen. Ik ken het roerend met je eens, zei Michael. Maar waar moeten wij het van doen? Hoeveel hebben we nog in kas? Tweehonderd vijf en tachtig, mom pelde Tibor, die niet alleen tweede vio list, maar ook zakelijk leider en pen- ningmeestei van het Bauerkwartet was Daarvan moeten wij nog de kolenreke- ning oetalen en wij hebben nog een veertig mark schuld bij de muziekhan delaar. Dan moeten wij er nog drie we ken van leven en nog de kaartjes naar Würzburg er van betalen, als dat con cert ten minste nog doorgaat. Hoe we dat allemaal moeten klaarspelen, is mij een raadsel. Wij zullen nog eens opcen ten moeten heffen. De opbrengst zal dan wel niet groot zijn, merkte Michael op, terwijl hij een grote hoeveelheid kokend water op een klein beetje gemalen koffie schonk. Toen voegde hij er droog aan toe: Nu, dus! Wat. nu dus? Dus komt er toch niets van om naar de stad te trekken. Natuurlijk, dat weet ik zelf ook wel, bromde Tibor en veegde een hoopje stof met een elegante zwaai op het blik. Ik heb ook alleen maar gezegd, dat het verstandiger zou zijn. Jullie Magyaren zijn toch vreemde mensen, stelde Michael vast. Ik ben maar een halve, wil je daar alsjeblieft aan denken, antwoordde Ti bor. En nog eentje, die niet gewassen is bovendien, lachte zijn vriend, terwijl hij hem de bezem afnam. Ga maar en zorg dat je klaar komt. Als een van je meisjes je zo zag, zou het uit zijn met de liefde Tibor mompelde een paar Hongaarse complimentjes voor zich heen en ver dween naar boven. Michael hoorde kort daarop een geweldig geplens van water uit de badkamer naar beneden door dringen. Terwijl Michael Bauer meer goede wil dan handigheid toonde met het op- iuimen van de vrijgezellenrommel, kwam ook de derde lot- en bondgenoot van het boodschappen doen terug. Walter Borner, de altviool, was uiter lijk precies het tegenovergestelde var zijn twee kwartetvrienden. Terwijl de violisten, de blonde, krachtige Michael die men eerder voor een sportsman dar voor een musicus hield, en de breedge schouderde Tibor Ferencsy zozeer in grootte en bouw overeenkwamen, dat Ti bor tot misnoegen van Michael diens.- pakken en overhemden zonder meer kon dragen, zag Walter Borner, hoewel hij niet direct klein te noemen was, er naasl die twee anderen toch smal en tengei uit. Hij had een paar mooie donkere ogen De bijna kinderlijk tere, bruinachtig! huid en het zachte zwarte haar verhoog den de indruk, dat hij een wat wek< dromerige natuur had, maar deze eigen schappen ware* toch maar heel betrek kelijk. De dertigjarige Walter was wel aan merkelijk stiller en terughoudender dai zijn iets jongere kwartetgenoten, dan d< impulsieve, wat onbehouwen Michael er 'de temperamentvolle, wereldwijze Tibor maar achter dit wekelijke, bijna roman tische uiterlijk van de altviolist scholei een energie en een doorzettingsvermo gen, die niemand achter hem zou heb ben gezocht Door zijn verstand en zijn niet te stuiten wil tot doorzetten, wist hij zijn beide vrienden, die meer aange boren technische begaafdheid en oor spronkelijke muzikaliteit bezaten, toch op de juiste wijze aan te vullen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4