fweede blad Texelse Courant jHÈRMOGÊNf De deuren der Durpers staan gastvrij open Oosterender winkeliers richtten een zakenclub op „Voor vrijheid en vrede. En bereid tot strijd' ZATERDAG 1 DECEMBER 1951 De Cocksdorpers en Eierlanders gaan Sunderklazen De Cocksdorp. Nog enkele weken cheiden ons van het aloude Sunder- daasfeest op 12 December. Evenals vo- ig jaar staat ook nu SVC weer voorop n de gelederen om een feest luister bij e zetten, dat een goede dorper voor geen nder feest wil missen. Dan wordt weer le dorpsstraat gevuld met allerlei ver- nommmgen, jong en oud is deze avond anwezig. Dan wordt weer sportief ge treden om de SVC-beker, welke vorig aar gewonnen werd door een groep uit herland, voorstellende de Landbouw. Cn zoals ons langs omwegen ter ore wam, wordt in deze hoek reeds weken ïard gewerkt om de trophee ook dit jaar ;-eer in de wacht te slepen. Iedere avond vordt er door deze heren gezaagd en etimmerd, dat horen en zien je vergaan. Iierbij natuurlijk bijgestaan door hun iames. Pardon, zij zijn juiêt hun tegen- etters, want ook zij willen niet onder- loen voor het sterke geslacht. Alles noet wijken voor het Ouwe Sunder- laasfeest! Kaartavondjes en theevisite ,ggen alle stil tot nader orde. Ook dit aar zal de animo dus niet ontbreken. roor de goede gang van zaken geven wij og even de voornaamste punten voor de wedstrijd om de SVC-beker: deze moet Irie jaar achtereen of vijf maal in totaal ewonnen zijn wil hij definitief in bezit omen van de gemaskerde'(n). Om hieraan deel te nemen moet men oorzien zijn van een deelnemerskaart net nummer, welke zichtbaar gedragen aoet worden. Deze is te bekomen bij D. Juys a 25 ct. per persoon. Verder is er iog een 2e en 3e prijs. Voor deelname an de beker, moet men bewoner van )e Cocksdorp of Eierland zijn. Ook een f twee personen komen in aanmerking oor de beker, daar hierbij uitsluitend RUILVERKAVELING De bijeenkomst welke de besturen van 30 Polders en Waalenburg Zaterdag- liddag in „Het Witte Huis" te De Koog oor de ingelanden belegden, was druk ezocht. Evenals in de andere dorpen /erden ook hier de wegen en waterlo- ien besproken in verband met de ruil- erkavelmg. De overzichtelijke kaarten ;aven een duidelijk beeld van de tegen woordige en de toekomstige situatie Veel veranderingen zullen de waterlo- en niet ondergaan. De tochtsloten zul- en in hoofdzaak zoveel mogelijk gehand- aafd blijven en waar nodig, worden i echtgetrokken. Tijdens de discussie j wamen enkele opmerkingen naar voren j ie nader zullen worden opzien. De ont- j [watering van het Kogerveld zal rpet be id dienen te geschieden Het goed choonhouden van de tochtsloten is van eer groot belang; op plaatsen waar dit wenselijk is, zullen dammen worden ge- •gd, teneinde zoveel mogelijk te voorko- ïen, dat het land in de zomer teveel uit- roogt. Er is een weg geprojecteerd van de oek van Waalenburg door het Koger- eld naar het Mienterglop, om het Ko- erveld tc ontsluiten. Deze weg mag nu iet geheel doelmatig schijnen, als straks et land verkaveld wordt, moeten de ka- els aan de weg liggen: net geven van verpad is dan met meer toegestaan. De- e weg zal verhard worden. Over de ruilverkaveling zelf werd niet esproken daar Ir. Maandag hierover qn z.t. te beleggen vergaderingen het woord zal voeren. De toelichtingen op deze bijeenkomst werden gegeven door de heren J. van er Pijl Sr. en Jr. en J. Schrammeijer, an de Cultuur-Technische Dienst. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 19 t.m. 25 Nov. 1951: 736 kg schol; 659 kg tong; 91 kg tarbot; 69 kg schar; 306 kg bot; 3 kg rog; 102 kg abeljauw 32 kg poon, 440 kg wijting; kg haai; 1 kg lever; 2662 kg garnalen; 760 kg garnalenpuf; 2280 kg wulken; 26 kg kruikels; 4V2 kg zalm; 6 kg sar- ien; 2150 kg bliek. ZON, MAAN EN HOOG WATER j De zon komt 1 Dec. op om 8,27; onder >m 4,31. Maan: 5 Dec. E.K., 13 Dec. V.M. loog water ter rede van Texel: 1 Dec. 0,43 en 11,07. 2 Dec. 11,28 en 3 )ec. 0,00 en 0,18. 4 Dec. 0,57 en 1,10. 5 )ec. 1,56 en 2,06. 6 Dec. 2,54 en 3,02. 7 )ec. 4,02 en 4,14. Aan het strand is het ongeveer een lur eerder hoog water. op de originele verkleding wordt gelet. Overal zitten weer juryleden in huis, dus geen enkele woning, waar de deur (gastvrij) openstaat, overslaan, want dat kan punten kosten. Ook wordt op deze avond weer een grote verloting gehou den ten bate van de sportvereniging S.V. C. met piaohtige prijzen. Koopt u deze loten gretig want wat is ons dorp zonder SVC! Het beste bewijs is er reeds nu er sinds enkele weken niet op eigen veld gevoetbald wordt: allemaal lange ge zichten cn vervelends mannen. Met dit voor ogen zal ook thans het ouwe Sun- derklaasfeest zeker slagen! „Neen, dit is geen winkeliersvereni ging, het is een Zakenclub, die we dezer dagen opgericht hebben" aldus de heer C. de Jong, van Oosterend, wie wij Maan dagmiddag telefonisch nadere inlichtin gen hebben gevraagd in verband met ge ruchten, dat te Oosterend een Winke liersvereniging zou zijn opgericht. „Dus u blijft allen lid van de A.T.M.V. (Algemene Texelse Middenstandsvereni- ging) zo roegen we verdei'. „Inderdaad, we blijven gewoon lid, daar heeft onze club werkelijk niets mee te maken!" zo voegde hij er nog aan toe. Spontaan hebben alle Oosterender en Ooster winkeliers, 25 in totaal, zich bij deze zakenclub aangesloten. Het bestuur bestaat uit de heren C. de Jong, voorzit ter, B. Steltman, secretaris, F. Witte, penningmeester en P S. Kuijper en P. Dros, commissarissen. Men heeft een „Oosterender Winkel week Nieuwsblad" verspreid, waarin o.a. een etalage-foutenwedstrijd voor volwas senen en een slagzinpuzzle voor de jeugd wordt vermeld. Voor de ee-ste zijn 6 prij zen uitgeloofd: 15 hl eierkolen of 10 hl. anthraciet, een zware wollen deken ter waarde van f55, f25, 3 kg vlees, een fruitmand en een taart. (Is het denken heus wel waard!). De jeugd kan niet min der dan 24 fraaie prijzen winnen! Voor de bewoners van Oost is een speciale wedstrijd uitgeschreven. Ter gelegenheid van deze actie, die Maandag begon en tot en met 6 Decem ber duurt, hebben de middenstanders ex tra zorg aan hun etalages besteed. (Ziet ze!) KAPELAAN C. C. KROON 12J/a JAAR PRIESTER Maandag 3 Dec. as. is het 12V2 jaar geleden dat kapelaan C. C. Kroon tot priester werd gewijd. Z.Eerw., die hier van 25 Aug. 1939 tot 16 Aug. 1943 kape laan was, woont thans ie Vlissingen, Singel 30. HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. ONDERWIJS In verband met de kolenschaarste zijn de kerstvacanties voor alle o.l. scholen op ons eiland met een week verlengd (eindigen nu op 9 Januari), h. en W. heb ben besloten alle o.l. sonolen te doen deelnemen aan de vacantiespreiding: de zomervacanties beginnen voigend jaar op 14 Juli, dus 14 dagen eerder dan ge woonlijk. Naar we vernemen zijn de be sturen der bijzondere scholen bereid ge vonden aan de vacantiespreiding hun volle medewerking te verlenen, zodat, ook de bijzondere scholen de zomerva- cantie 2 wéken eerder laten beginnen. BETERE VERLICHTING, AANSCHAF FING MEUBILAIR EN LEERMIDDE LEN Het bestuur van de R.K. School te Den Burg heeft verzocht gelden te mogen ontvangen voor een betere verlichting (f 600), aanschaffing van enig meubilair (f 260) en aanschaffing van leermiddelen (f 591,08). Totaal voor een bedrag van f 1451,08. Daar bij inwilliging van "net verzoek de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te ver lenen. DORPSHUIS WORDT ZONDAG GEOPEND Het Dorpshuis, Nieuwstraat, Den Burg zal Zondagavond a.s. worden geopend. Burgemeester De Koning zal voor de jeugd van 14-80 vertellen over de eilan den Banka en Billiton, waar hij als resi dent de scepter heeft gezwaaid De en tree is gratis. Zondag 9 December zal de heer W. Wassenaar er spreken over sociale ver zekeringen, er zal dan gelegenheid be- saan tot discussie. Op Zondig 16 Decem ber zal de heer J. van Beem spreken over het lief en leed in onze Hoofdstad - Amsterdam wel le verstaan! Zijn cau serie zal met lichtbeelden worden ge ïllustreerd. FEESTAVOND LANDARBEIDERS Heden viert de Afdeling Texel van de Algemene Nederlandse Landarbeiders- Bond haar jaarlijkse feestavond. In „De Oranjeboom" wordt door „De Ghezellen van den Spele" een uitstekend program ma verzorgd, o.a. een toneelspel in twee bedrijven van Abe Brouwer, getiteld „De tijden zijn niet te keren". Na de pauze wachten de toeschouwers vj olijke klein kunst en operetteklanken. Een feest avond voor elok wat wils dus! IJSCLUB OOST De vergadering van IJsclub Oost, Maandag in Het Wapen van Amsterdam te Oosterend gehouden, werd wegens ontstentenis van de voorzitter, geleid door de ere-voorzitter, de heer H. Steig- stra, die opmerkte, zulks met plezier te doen daar ook hem de edele ijssport nauw aan het hart ligt! Nadat de heer P. Roozendaal, secreta ris, zijn notulen had gelezen en het jaar verslag had uitgebracht en hij hiervoor hartelijk was bedankt, werd verslag uit gebracht door de heren rekeningnazie- ners. Namens dit comité verklaarde de heer K. Dijker boeken en bescheiden punctueel in orde te hebben bevonden. De penningmeeser, de heer J. Roeper, kon het volgende mededelen: kas f273,40 ontvangsten f205,81. Samen f479,21. Uitgaven f 150,48. Thans in kas f 328,73. Voor zijn accuraat beheer werd hem dank gebracht. De aftredende bestuursleden, de heren P Roozendaal, A. Kalis, W. C. Daalder en C. van Lieren, werden met algemene stemmen herkozen. De heren Jn. Dog ger. B. Kooger en S. Kikkert werden be noemd tot rekeningnazienerr. voor 1951- '52. Ook dit jaar zal de ijstent weer bij in schrijving worden verhuurd. Speldjes als bewijs van lidmaatschap, zijn nog niet aangekocht, want al neemt men er 300 tegelijk af, dan komen ze nog op f75 en dat is toch wel wat tè peperig! De in de pauze verlote schaatsen werden door de heer C. van Liere gewonnen, terwijl de heer A. Kalis met een flinke doos prima sigaren verblijd werd. In de pauze meende de heer Jn. Trap het nog eens te moeten hebben over een andere ijsbaan daar de huidige veel te lang werk heeft om bereden te kunnen worden. Spreker meende een oplossing te kunnen vinden op een perceel land, dat onder de rook van Oosterend ligt. Hierover werd lang en breed gesproken. Het bestuur zal deze aangelegenheid zo spoedig mogelijk bestuderen. De voorzitter deelde nog mede, dat bij de Putten een platform is aangebracht ten behoeve van de tent. Hij besloot met de hoop, dat de leden de komende win ter veel van hun schaatsen zullen kun nen genieten! DRIE STROPERS VEROORDEELD De Texelaar A. S. was in Sept. 1949 wegens stropen o.a. tot een week gevan genisstraf voorwaardelijk veroordeeld met een proeftijd van 2 jaar. Binnen 2 jaar, nl. in Augustus jl. liep hij weder om wegens hetzelfde feit tegen de lamp. Hij werd veroordeeld tot 2 maal f 50 boe te en hem wacht bovendien nog dat weekje gratis logies. Twee andere stropers, P. B. en W. de B., kregen resp. f 60 en f 75 boete, ter wijl zij hun honden kwijt raakten. Een Amsterdammer reed van de zo mer zonder licht op Texel. Aan twee ambtenaren van politie gaf hij een val se naam op. Kostte hem resp. f3 en f 20 boete. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 biechtgel., 7,30 Marialof, na het 1 _»I biechtgel. Zondag, le Zondag v.d. Advent, om 7,30 gelezen H Mis, om 9 u. communieuitreiken en om 10 uur de Hoogmis, 's Av. 7 u. lof t.e.v. het H. Hart. Maandag 6,30 u. H Mis. Donderdag avond om 7 u. rozenhoedje, en daarna biechtgel. Vrijdag, le Vrijdag, om 7 uur communieuitreiken, 7,30 gez. H. Mis. 's Avonds 7 uur lof. Zaterdag, feestdag van de Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maria, 's av. 7,30 lof t.e.v. Maria met ro zenhoedje. Van 6-7 biechtgel. en na het lof. In de week zijn behalve Maandag en Dinsdag de H.H. Missen om 7,30 St. Mar- tha-veremging: Vrijdag 2,30: Nelie Witte en N. Hin DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 23 November: A.: C. v. Heerw.-P. Kooij 1-1 J. Vinke-S. v. Heerw. 0-2. S. Ros-S. Bakker 1-1. D. v.d. Werf-G. Dros 1-1. C.: J. P. Sam-A. v.d. Slikke 0-2. A. v. d. Slikke-J. P. Stam 2-0. J. Vonk-P. Jan sen 0-2. J. Kikkert-C. P. Burger 0-2. N. de Graaf-W v. Zeijlen 1-1. J. Hooijberg- Joh. D. Bakker 1-1. B F. Schuit-B. Leen 2-0. B. Leen-F. Schuit 2-0 J. N. Rijk-Jb. Koorn 2-0. H. Gomes-Joh. Schoo 0-2. A. Vinke-P. Bak ker 2-0. De wedstrijd Zijpe-Texel eindigde in een 12-8 overwinning voor Zijpe. Door een misverstand kan deze keer geen gedetailleerde uitslag gegeven wor den. Zondag 2 Dec. Texel-Hollandia, in Den Helder, vertrek boot 11,45. VERGEET DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROMING NIET! In schrille tegenstelling tot de vreugde volle spanning ten aanzien van het nade rend Sinterklaasfeest, zijn de berichten omtrent de verschrikkelijke watersnood, waardoor Noord-Italië wordt geteisterd. Wij herinneren ons allen nog de over stromingen in het land van Maas en Waal, maar ach, daar in Italië is de el lende nog veel en veel groter. Iedereen heeft daarover al grote verslagen in zijn dagblad gelezen. Wij vestigen de aan dacht op deze catastrophe naar aanleiding van de actie, welke het Rode Kruis thans onderneemt. Het Rode Kruis heeft reeds een belangrijke gift gezonden en orgamseert thans collecten door het ge hele land. Op Texel wordt niet gecollec teerd, maar u kunt toch helpen de nood enigermate te lenigen door geld te stor ten op girorekening 22120, ten name van het Hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis, Den Haag, er bij vermelden „Hulp Italië". Het Rode Kruis doet een dringend be roep op u om naar vermogen bij te wil len dragen. Als u het dorp in gaat om banketlet ters te kopen, loopt u dan meteen naai de brievenbus om uw girobiljet er in te deponeren of een girobiljet op het post kantoor te betalen, 't Gaat niet om een banketletter voor de slachtoffers, maar om hun voor dat geld aan het allerno- digste te kunnen helpen! Vergeet hen. uw medemensen, niet! NIEUWE SINTERKLAAS De Vereniging voor Volksspelen en Texelse Folklore heeft negen prijzen uit- g loofd voor de origineelste Sunderkla zen, welke op 5 December, dus Woensdag a.s. al, de straten van Den JBurg zullen stofferen. Drie prijzen van f 5, 3 van f 3 en 3 van f 2. Het gaat op deze avoond om de individuele spelers, dus hoogstens groepen van vier, die voor een prijs in aanmerking komen. De gemaskerden. nu ja, de verkleden, hebben vrij toegang tot de danszalen. Na de maskerade wordt de uitslag bekend gemaakt. „Dan kèn de klok wel twie uur wieze!" verzekerde ons een iid van de jury. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. de Waard, thans te Heusc'en, slaagde voor het diploma M.O. Staathuishoud kunde en Statistiek (K 10). Sportnieuws SVC. Hedenmiddag spelen adsp. A aan De Koog tegen De Koog A, aanvang 3 uur. Vertrek van De Cocksdorp om kwart voor twee per fiets. Het 2e gaat op be zoek bij Tex. Boys 2, aanvang 2 uur, van De Cocksdorp 1 uur. Het le gaat naar Waarland om Con Zelo 1 te bekampen. Laat je niet afschrikken omdat Con Zelo aan de top staat. Elftallen in het kastje. Vertrek van De Cocksdorp kwart voor elf. Boot 10 vooor 12. S. V. Oosterfml Hedenmiddag gaat Oosterend A naar de adsp. van ZDH, aanvang 3 uur. Mor genmiddag ontvangt Oosterend 1 Tex. Boys 1. We rekenen op een mooie spor tieve wedstrijd! Oosterend A gaat (in dien het slecht weer is) per auto. Texelse Buysnieuws, Zondag Boys 1 uit tegen Oosterend 1. Dit is een wedstrijd waarvoor wij moe ten oppassen! Vertrek om plm. 1,30 van de hoek van De Zwaan per fiets. Boys 2 heeft weer eens een wedstrijd, nl. thuis tegen SVC 2. De adsp. zijn deze week vrij. Volgende week tegen Texel B. Boys, Zondag na de Hoogmis allen even naar De Zwaan om contributie te betalen. om op to knappen I LOONBELASTINGBOEKJES Hedenmiddag kunt u van 3-6 uur in „De Oranjeboom" loonbelastingboekjes voor losse arbeiders, jaar 1952, aanvra gen, zoals de Inspectie der Belastingen te Den Helder Woensdag jl. reeds per adv. heeft medegedeeld. Overgelegd dienen te worden het voor 1951 uitgereikte belas tingboekje, gehuwden hun trouwboekje en kinderbijslagboekje. Vrouwenbond P. v. d. A. vergaderde De leuze was weer: De zaal van het Eigen Gebouw te Ou deschild was geheel bezet, toen de voor zitster mw. J. Koning-Bruin de bijeen komst opende. De leuze is dit jaar weer: voor vrij heid en vrede, want niets staat zo in het brandpunt van de belangstelling. Maar wij zeggen er bij: bereid tot strijd. Want deze begrippen zijn waard om voor te strijden. De voorzitster besloot met de clamatie van „Hymne aan Europa", dat hierna door een vrouwengroepje nog eens werd gezongen. Mevrouw De Vries-Steutel uit Eier land, declameerde Aan een klein Meisje, van Annie Smid en Ik heb een ceder in mijn tuin geplant, van Han Hoekstra. Mevr. Craanen zong Vrede en Gedach ten van een emigrante (naar Kerstmis in Holland). Een potpourri van vaderlandse en so ciale liederen werd door de aanwezigen uit volle bo-rst meegezongen en door mw. Craanen op de piano begeleid. Hierna sprak mw Helle-Kalsbeek uit Zaandam. Het is een goede gewoonte, al dus spreekster, om deze feestvergade- ringen in Nov. door het hele land te houden. Dit is overgenomen van de vroe gere vrouwenclubs van de SDAP en be rustte op een International afspraak, de vrouwen over heel Europa eens per jaar bijeen ie roepen en over de vrede te spreken. Wij voelen ons dan verbonden met de vrouwen in andere landen. Vrijheid en vrede zijn 2 prachtige be grippen, die niet te scheiden zijn. Vrede zonder vrijheid is niet mogelijk en om gekeerd, al wil men beweren, dat het achter het ijzeren gordijn v/el mogelijk is. Doch de ware vrede kan pas bereikt worden als ieder zich kan ontplooien naar eigen aard. Deze vrijheid legt onze grote verplichtingen op. Vrijheid om lo nen en prijzen los te laten ten koste van een deel van het volk lusten we niet. Wij beschouwen de vrijheid als verant woordelijkheid ten opzichte van de me demens. De oorlog heeft ons geleerd wat het is, deze vrijheid te missen. En thans snakken millioenen achter het ijzeren gordijn daar opnieuw naar. Spreekster vertelde van Anne Ketly, een Hongaarse, die de moeder van de Soc. Arb. Bewe ging werd genoemd. Altijd op de bres voor vrede en vrijheid werd zij het sym bool voor alle geknechte Hongaren te genover de onderdrukkers. En deze brachten haar op 65-jarige leeftijd in het concentratiekamp, want dwingelandij duldt dergelijke figuren niet. Met zulke voorbeelden voor ogen be- giijpen we wat vrijheid is en we moeten er voor strijden tot het uiterste, zelfs met de wapenen. De partij heeft voor de bewapening gestemd en voor het Atlan tisch Pact. En hoewel we niet anders kunnen, een vrouw kan zich met dc ge dachte aan geweld nooit verenigen. La ten we hopen, dat het nooit meer nodig zal zijn. Het zal dan een vrede door kracht worden. Maar deze toestand is gevaarlijk, want het eerste schot is gauw gelost. Daarom moeten wij ook positief voor de vrede werken. Zorgen, dat het leven waarde heeft. De ontzaggelijke el lende in China en Noord-Korea heeft de grote massa in deze landen lijp gemaakt voor het communisme. Er wordt in Nederland ernstig en hard gewerkt voor een menswaardig bestaan, ook al eist de bewapening veel. Wat overblijft moet eerlijk verdeeld worden en het is hoofdzakelijk de P v.d. Arbeid die hiervoor op de bres staat. Hoe heeft minister Lieftinck moeten vechten voor de belastingverhoging bij de grotere in komens toen de consumptieverlaging bij de grote massa al lang een feit was! De investeringspolitiek, de credietcontrole, dringend nodig voor een goede gang van zaken, zijn fel bestreden. De woning bouw, tenminste van de woningwetwo ningen stagneert, maar \e particuliere bouw van kapitaalkrachtige personen gaat door Wij vechten hiertegen met al onze krachten. Ook Internationaal is er een moeiza me worsteling. De Benelux vordert slechts langzaam, want het schijnt erg moeilijk iets van eigen macht af te staan. Ook het plan Schuman om het kolen- en staalgebicd van Europa onder gerneen- schappijlijk beheer le brengen, is nog met in kannen en kruiken. De Verenigde Naties hebben het op politiek gebied moeilijk. Maar de eensgezinde beslissin gen die ten opzichte van Korea zijn ge nomen, bewijzen toch, dat de raad tot daden in staat is. Er wordt nu ook weer veel gepraat, maar zolang er gepraat wordt, vechten ze niet. Er gebeurt evenwel ook veel goeds. De wereldgezondheidsraad zorgt voor hulp bij epidemieën, de onderwijsraad helpt de analfabeten (50 pet. van de wereldbe volking kan lezen noch schrijven) met onderwijs in de ruimste zin. Wie niet lezen kan blijft op achter en deze volken zijn een voortdurende bron van onrust. De voedselorganisatie tracht de voorra den in de wereld zo goed mogelijk te verdelen. Zo werken we samen aan een betere wereld. De Soc. Intern, in Frankfort, waaraan socialisten uit alle delen van de wereld deelnamen, heeft betoogd, dat nooit door de wapenen alleen de vrede verkregen kan worden, maar dat een goede econo mische politiek hoofdzaak 12. De verwe zenlijking van het socialisme komt niet vanzelf. Hiervoor is persoonlijke inspan ning van alle aanhangers nodig. Daar bent u dus ook bij. De verkiezingen zijn in zicht en de fakkeldragersactie wil ieder mobiliseren. Zorgt dat u op de hoogte bent en de po litiek van de P. v.d. Arbeid en onze Mi nisters kunt verdedigen. Draagt in kleine kring een steentje bij opdat eenmaal de wereld, verjongd en bevrijd ons allen toebehoort. Na deze met grote andacht gevolgde rede voerden enige vrouwen een stukje op getiteld Vroeger en Nu. Aan een wankelmoedige die meende, dat er niets bereikt was werd getoond, wat alzo was verkregen. Goede medische hulp, voorlichting bij de babyvoeding, consultatiebureaux, Noodwet Drees, B. L.O. scholen, betere woningen, betere arbeidsverhoudingen etc. Alls verkregen mede door de grote aandrang van de so cialisten. Mw. Craanen zong toen,, Als je op Texel geboren bent", waarna de bijeen komst door de voorzitster werd gesloten. Het was een zeer goede bijeenkomst en de Vrouwenbond kan dan ook zeer tevreden zijn over het resultaat.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 3