SPEELGOED VAN WILLIGEN BARKER'S IJZERHANDEL NIET ALLEEN IN Sint Nicolaas geeft U een goede raad, koopt bij v.d. Slikke in de Parkstraat A. v. d. Slikke, Parkstraat, Telefoon 171. BAKE LAAR Vergeten Nooit! Verras Moeder Sint Nicolaasgeschenken voor hem Staalwaren DEN HELDER KONINGSTRAAT Voor een mooi spel Boekhandel „Parkstraat" Een tip voor de Heren. Een Permanent Wave H. C. PRINS Komt U eens kijken STERLING i góede Sinter de Sint. „Maar aan boord die Het was de purser, die als eerste het sleepbootje ontwaarde, dat uit de nevel opdoemde. Maar wat was dat? Stond daar niet St.-Nico- laas zelf aan het roer en was het niet Zwarte Piet die ons de tros toegooide en die daarna een kist STERLING te voorschijn toverde? „Alsieblieftl", zei Sinterklaas, „dat Grote sortering Parfums en Eau de Cologne van de bekendste merken: Maja, Soir de Paris, Coty, Piver, Tosca, 4711, Boldoot en ook weer de bekende TOSCA Eau de Cologne. Luxe dozen Zeep in alle prijzen vanaf f0,50 Maja Zeep f0,70, f 1,40, f2,— per stuk Fianse Zeep, fijn geparfunt. f 1,25, (1,50 p. st t fles Soir de Paris met 1 stuk Soir de Paris Zeep, pracht doos, samen voor f4,25 Grote sortering Toilettasjes, vanaf f 1,20 Komt U zelf even kijken, te veel om op te noemen. ZIET DE ETALAGES! Een pracht van een Sint Nicolaas cadeau, op Rijwiel gebied vindt U bij Bijvoorbeeld lampen Tassen: Nord Licht Dubbele tassen V. T. lampen Enkele tassen T. M I. Stuurtassen Bosch Enz. enz. Loman Sportsturen Elva Zadels Philips, enz. enz. Pompen Zaklampen Beenpijpen 5 Cellig Regenbroek 3 Handwarmers 2 voor de winter 1 Prima oorwarmers Plathulzen Enz. enz. enz. Gravenstraat 6 - Den Burg 7.J Maar heeft hij je zelf niet geschre ven? vroeg ze met een zuur-zoet lachje. Neen, antwoordde Renate kort, ter wijl ze alle aandacht aan haar sigaret scheen nodig te hebben. Toen Grete af wachtend bleef zwijgen, veegde ze er aan toe: Ik vermoed dat hij het erg druk heeft. Heb jij goede berichten van hem ontvangen? Het lukte Grete Dorflmg niet hele maal, haai stille triomf te verbergen. Ze verafgoodde haar broer Paul en ze was altijd al een beetje jaloers op Renate ge weest. Neen, niet zulke goede berichten, antwoordde ze eindelijk aarzelend. Dat wil zeggen, wat zijn gezondheid aan gaat, voelt hij zich uitstekend. Maar ik kan het gevoel niet van mij afzetten, dat die buitenlandse concerttournée teleur stellend voor hem is geworden en in geen enkel opzicht aan zijn nogal hoog gespannen verwachtingen heeft voldaan. Natuurlijk zwijgt hij daarover in zijn brieven angstvallig, maar ik ken hem té precies om zoiets niet aan te voelen. Hij probeert een opgewekte toon aan te slaan Maar hij schrijft zo vaak over zijn oude kwartet, dat ik daaruit duidelijk kan afleiden dat «hij er sterk naar terug verlangt. Was hij maar bij Bauer geble ven. Je zou wel eens gelijk kunnen heb ben, mompelde Renate verstrooid. Och lieve hemel, ik voel mij werke lijk bezorgd over die jongen, zei Grete verdrietig. Ik heb onlangs aan Peter Auffenberg geschreven. Die is eerste vio list in Stockholm tegenwoordig en Paul had hem daar opgezocht. Ik heb hem verzocht mij onomwonden te schrijven, hoe het met Paul stond en hij schreef mij inderdaad openhartig en eerlijk, dat het concert nogal een tegenvaller was geweest. Matige opkomst, lauwe critie- ken en zo voort. Paul was niet bepaald in goede vorm geweest. Dat is ontzettend! zei Renate. Waar om zegt hij zijn verdere concerten niet af? Omdat hij zo'n onmogelijk contract heeft geaccepteerd, waar hij niet meer af kan. En vooral ook, omdat hij zijn fa len nooit zal willen toegeven, zuchtte Grete. Hij is immers zo'n stijfkop. Och Renate, konden wij hem maar weer hier heen krijgen! Hij raakt op van zenuwen! Ze zweeg terneergeslagen. Toen zette ze heftiger haar betoog voort. Als ik alleen maar de werkelijke oorzaak wist van zijn heengaan. Denk toch nog eens aan, hij heeft al die jaren hard meegewerkt om het Bauerkwartet gestadig vooruit te helpen en nu, als ze inderdaad steeds grotere successen boeken, iaat hij zijn vrienden hals over kop in de steek Ik kan er werkelijk geen verklaring voor vinden. Renate bleef nog steeds zwijgen. Hij deed zo vreemd in die laatste weken, toen hij nog hier vyas, nam Grete opnieuw het woord. Is jou dat ook niet opgevallen? Hij sprak er wel nooit over, maar ik voelde dat hij diep ongelukkig was. Weet je, wat ik geloof? Dat het een vrouw was, die hem tot zo n dwaze daad bracht! Als ik maar een vermoeden had, wie die viouw is, die zo lichtzinnig zijn carrière vernietigde! Ik zou dat mens kunnen wurgenZe begon te snik ken. Renate stond op. De woorden van haar vriendin maakten diepe indruk op haar. Dus zo werd er over het meisje gedacht, dat de aanleiding van Paul's vlucht uit het vaderland was geweest. Maar was zij werkelijk schuldig aan dit overhaaste weggaan? Neen, ze voelde zich niet schuldig. Liefde laat zich niet dwingen. Ik geloof, dat je die dingen veel te zwaar opneemt en je al te veel zorgen in je hoofd haalt, Grete, probeerde Renate haar te troosten. Paul is veel taaier dan je denkt. Over zo'n fiasco komt hij wel heen. En zelfs al zou de gehele tournée in het water vallen, dan zal hij er nog beslist ziin voordeel mee weten te doen en in ïedei geval zal hij oneindig veel ervaring opdoen, wat hem later altijd weer van pas zal komen. Ze haalde uit een kastje een likeurfles te voorschijn. Kom kindje, vergeet voor een ogenblik je verdriet maar eens. Op Paul zijn gezondheid hoor! Dat blijft al tijd nog nummer één en :'s belangrijker dan een iets mindef succesvolle avond. Toen Grete na een poosje afscheid nam, voelde ze zich iheel wat opgewek ter dan toen ze kwam. Renate was ge rustgesteld, daar haar vriendin niet scheen te vermoeden, wat er tussen haar en Paul was voorgevallen. Natuurlijk maakte ze zich bezorgd over Paul en bijna had ze besloten hem toch maar te schrijven. Na rijp overleg gaf ze die gedachte echter op. Zelfs door een op nog zo'n vriendschappelijke toon geschreven brief konden de oude won den, die wel nauwelijks geheeld zouden zijn, opnieuw opengaan. De drie weken waren voor het gevoel van de Bauer kwartetgenoten omgevlo gen. Heller, de nieuwe cellist, bleek bij nader inzien toch wel mee te vallen. Wel is waar bezat hij niet dat ondefini eerbare iets, dat de kunstenaar van de en Meisjes op St Nicolaas mede met een tube HAMEA-GELEI Prijs f 1 54 en 93ct doorsnee musicus onderscheidt en dat door vlijt en toewijding alleen toch niet kan worden verkregen maar de tijd vor derde en aan hun verplichtingen moes ten ze voldoen. Mijnheer Heller was door de talrijke repetities tot het hoog ste van zijn kunnen opgevoerd, zodat hij wel niet zou teleurstellen. Hij is opgewonden als een spelende klok, luidde het minder vleiende, maar volkomen toepasselijke oordeel van de tweede violist. Nu kunnen wij hem rus tig laten aflopen. Maar zelfs de beste klok kan vallen en stuk gaan. En mijnheer Heller was één dag voor hun vertrek naar Würz- burg op de ijzelige straten zo ongelukkig komen te vallen, dat hij zijn rechterhand had verstuikt. Wat een idioot, barstte Tibor los, die als eerste het ongeluKsbericht hoor de. Valt me daar zo iemand op straat en verstuikt zijn hand, alsof die alleen van hem was. Ik zou die vent.... Stuif niet zo op en spreek geen wartaal, onderbrak Walter hem. Laten we liever overleggen wat er nu moet worden gedaan Om te beginnen naar Würzburg te legraferen dat wij niet komen, stelde Ti- bor voor. En dan halen we onze riemen nog wat nauwer aan. Het sturen van een telegram naar Würzburg kost ook geld, merkte Michael droog op. Denk er liever eens over na of wij het concert niet kunnen uitstellen en of wjj in de tussentijd een rempla- $ant kunnen vinden Na al die ervaringen, die wij in de laatste tijd hebben opgedaan? vroeg Ti bor wanhopig. De hemel zegene je on nozelheid! Wat zijn we toch een bekla genswaardige wezens. Het ongeluk blijft ons vervolgen! Walter, die zwijgend had zitten pein zen, sprong plotseling op. Ik heb het! nep hij. Die Mahlitz moet ons helpen! Ze is vast stukken be ter dan Heller. In geval van nood probe ren wij het met haar, zonder de datum te verschuiven. En zonder repetities? vroegen Tibor en Michael tegelijk. Weten jullie een betere oplossing? vroeg Walter, terwijl hij zijn schouders ophaalde. fWordt vervolgd). Gereedschappen Voor de vakman en knutselaar Handzagen Hamers Nijptangen Booromslagen Handboormachines Schaven Beitels en nog honderden andere artikelen. Alle gereedschappen worden door ons onder garantie ver kocht. Zakmessen Zakscharen Nagelscharen Scheerapparaten Ons assortiment is samengesteld uit de betere fabrikaten. Electrische Scheerapparaten PHILI-SHAVE f49,00 REMMJNGTON f95,00 •X- Tot en met 4 December ook in het middaguur geopend Op 5 December van het vorig jaar - dicht onder de Nederlandse kust - gebeurde ..het"' Terwijl de mannen aan boord zich spitsten op een echte Sintviering thuis, brak door onverklaarbare oorzaak de schroefas' En daar lagen we, aan gewezen op sleepboot-assistentie. Onmiddellijk gingen de nodige telegrammen uit, maar wanneer zou hulp komen opdagen De stemming aan boord daalde, te meer omdat we - in 't gezicht van de thuishaven niet zuinig op onze laatste STERLING waren geweest Mistroostig hingen we over de ver schansing De uren kropen voorbij Maar opeens „DaAr' DéórM" H00GckSTk.5 DEN BURG-T6XEi.TEL.220 Weet U niet wat U HAAR zult geven als St. Nicolaasgeschenk Maar dan natuurlijk naar De Speciaal Dameskapper Weverstraat 33 - Telef. 114 - Den Burg maar ook in andere geschenken, voor iedereen, jong of oud, arm of rijk, heeft VAN WILLIGEN een reuze collectie, U winkelt vrij en prettig en koopt voordelig bij K7« is om de tijd te doden". Daarop nam Piet de kist op z'n rug en klom naar boven Een oorverdovend: „Hoera' Leve Sinterklaas! Leve Zwarte Pietl Leve Sterhngl" steeg op. Toen trad de Ouwe naar oren, salueerde plechtig naar de Sint en zei„Maar Sinterklaas, hoe komt U hier zo, en hoe wist U dat wij bijna geen draadje meer hadden „Een klaas weet óllesl" zei er was iemand hier aan boord die mijn geheugen nog even opfriste door stilletjes de marconist als „P.S." te laten seinen: „Bodem pakje shag te zien. S.O.S. „STA OP STERLING!"

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4