Dokter Swart vervolgt zijn brief uit Nieuw-Zeeland Vergeten Nooit! Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech In het bergland is het autorijden erg vermoeiend, vooral in het donker, heu vel op, heuvel af, haarspeldbochten, soms aan de ene kant 100 meter hoog de berg en 100 meter diep het ravijn met de rivier aan de andere kan, erg smal tegen de berg aangeplakte wegen en als je een auto tegen komt ben je bij avond niet gelukkig. Tussen het kreupelhout staan de stam men van zware bomen die na vroegere bosbranden zijn overgebleven met grilli ge vormen. Als je daar bij maanlicht rijdt is hei net zo'n landschap als waar Tom Poes en Heer Ollie B Bommel hun avonturen plegen te beleven. Nu, die avonturen zijn er ook wel, herten in het licht, wilde varkens, wegen die onder water staan door de rivier en gammele bruggetjes over diepe ravijnen. Als je hier auto gereden hebt hoef je nooit meer in de achtbaan op de kermis, vaak zit je maag in je keel zo duik je de diep te in. Vaak moet je mijlen omrijden om in een dal te komen omdat je niet over de bergen heen kunt. De wegen zijn op enkele hoofdwegen na, grintwegen, waarbij je het spoor moet houden, want daarnaast is los grint en dan ga je de kant in en vaart houden, plm. 70-80 km., is geboden om op te schieten bij die grote afstanden. De boerderijen liggen meestal een stukje van de harde weg af, maar aan de weg staat de postbox met de naam van de boer er op. Naast de postbox staat een soort bollenkist met hooi er in. Ik dacht eerst dat het een kippenlegnest was, maar dat is voor pakjes en brood. De huizen hebben keurige turnen met mooi grasveld en veel bloemenborders, die ze keurig bijhouden. Veel narcissen in allerlei soorten en kleuren, tulpen, blauwe druifjes, bollen daar zijn ze gek op. Door de hoge wolprijzen zijn veel nieuwe huizen gezet, zelfs van baksteen, die keurig gemeubileerd zijn. Maar de N.-Zeelandse boer trekt zich daar niets van aan, die loopt in een jas waar z'n el lebogen dcor steken en de voering aan de rug er uit, op laarzen en een broek vol met modder zo naar binnen en vleit zich in een grote fauteuil naast 't haard vuur om eens gezellig met je te kletsen. Trekt hij soms zijn laarzen uit dan ko men er sokken met grote gaten voor de dag, verschuift hij ze om een gat onder te krijgen, dan komt het andere voor de dag. En dan gaan ze gezellig theedrin ken met veel gebak, cakes en dik bebo terde biscuits. Het is jammer, dat ik mijn oude leren jas op Texel liet, want daarmee was je hier precies in de mode. De vrouwen zijn meestal keurig gekleed, maar voor hun man komt het er niet op aan. Beroerde boeren zijn het niet, altijd vriendelijk, je kunt overal mee-eten, ze vragen vaak eerst of je al gegeten hebt. Ze eten veel, maar niet lekker klaargemaakt, schapen- vlees,nauwelijks gaar, aardappels tot pap gekookt en groenten zo uit het water, bij de pudding een kan room als saus en thee met gebak na. De grote liefhebberij zijn de drave rijen, voor de paarden laten ze alles in de steek en iedere morgen geven ze de dravers beweging voor de sulky. Jonge paarden kopen, africhten en als ze in de prijzen komen duur verkopen, plm. f 5000, daarmee hebben sommigen veel geld verdiend als ze er kijk op hadden. Behalve de dravers hebben ze pony's om te rijden en schapen te tellen en in het bergland wordt op de steile hellin gen nog met paarden geploegd, dit zijn de zgn. clidedalers, de maat van een kleine Belg maar iets hoogbeniger en meer aftekening. 25 Jaar geleden waren hier bijna geen wegen, alleen maar modderslagen, later gooiden ze die vol met grote keien en in die tijd ging alle verkeer te paard. Nu heeft iedere boer een auto, al is het soms wel eens een oude grijze T Ford en al leen voor onbegaanbaar terrein worden paarden gebruikt. Het leven is overigens niet zo gemak kelijk als in Holland, behalve een krui denier komt er zelfs geen post aan de deur, alles moet je zelf nalen en behal ve vlees en boter en kaas is het veel duurder dan in Holland; zelfs de melk kost* bij een melkboer plm f 0,30 per L. en daarom houden we zelf een koe. Am bachtslui, bv. timmerman, loodgieter etc. zijn haast met te krijgen of je moet er maanden op wachten, dus alles zelf doen en daarom als je emigreert, gereedschap meenemen. Meubelen zijn licht en ont zettend duur, eiken meubelen zie je niet. Het land is mooi om te zien maar de steden zijn afschuwelijk, een samenraap sel van pakhuizen en noodwomngen en versiert met grote reclames op alle win kels. De meeste woningen zijn geelge- schilderd als strandtenten met rood of groen golfplaten dak; als je één plaats gezien hebt, dan hoef je met verder te gaan, want de anderen zijn net eender, Op het land zijn de huizen ruimer en door bekleding met boomgroepen en een mooie tuin wordt het een beter geheel. Veel plaatsen hier in de omgeving be staan uit een garage met lemen vloer, een café, smederij en een winkel en daar kan je een zeis maar ook een jurk of een brood kopen. Groenten en aardappelen zijn duur en slecht, als M.S. of Wetsteen daarmee langs de deur kwam, zou je zeggen, schiet maar gauw op en hier moet je het nog halen ook. Aardappelen, groot, hol, blauw en glazig f 18 per mud, kropandijvie f 0,60, verlepte groene kool f 1,20, tomaten f 1,80 per Vs kg. Sla daar hebben ze nooit van gehoord, wat ze sla noemen is krulandijvie en die eten ze rauw met zout er op, geef mijn portie maar aan de geit. Van geiten gesproken, dicht bij, in Ver- cargill is een stamboekgeitenfokkerij van witte Sanengeiten. Nu, daar ben ik een middag naar toe geweest, werkelijk (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman 1. Mevrouw Pimpelmans lag in zoete sluimer verzonken. Ze was alleen thuis. De imitatie-thee in haar trekpot zong een zoet lied van huiselijke vrede en de kanarie zat van de Canarische eilanden te dromen, waar zijn vadeien eenmaal in vrijheid leefden. Af en toe knikte de brave vrouw zachtjes met haar hoofd, ten bewijze dat ze het zelfs in haar slaap overal mee eens was. 2. Plotseling werd de sleutel in de voordeur gestoken. Het was meneer Pimpelmans. Vrouw, kijk eens wat ik hier heb", riep hij uit; ,,een lot van de Luchtbescherming, daar kun je reuzen- prijzen mee winnen. Eerste prijs een au to!" ,,Maar man, je zei tooh, dat je geen auto meer hebben wou?" zei mevrouw. Maar meneer Pimpelmans zei, dat hij 't er desnoods nog wel eens op wagen wou. IMMER BLIJFT GE KLEIN Wolkenflarden razen Langs het luchtruim voort, En verdwijnen in het niet Zodat men ze niet meer ziet, Niets meer van hen hoort! Ook de mensen sloven, Strijden dag aan dag, En ze garen geld en eer, Immer willen zij maar meer! Mens' van elke dag. Waarom, worm der aarde Toch zo hard gewroet, Maak uw leven niet tot last, Wees ook ééns uw eigen gast! En doe anderen goed. Wilt eens even rusten Op uw levenpad, Zie eens in 't ver verschiet ,,Geld en goed" is 't leven niet, Ga daarop niet prat! Denk aan hoger streven, Wat uw doel moet zijn, Meen niet dat ge hoger komt, Of ge al veel geld besomt, Immer blijft ge klein! DE NUCHTERE. ESPERANTO-NIEUVVS De studenten van alle Engelse univer siteiten kunnen deelnemen aan een prijsvraag uitgeschreven dooi de univer siteit te Liverpool. Deelnemers moeten een recensie schrijven over een na de oorlog geschreven Esperanto-boek. Voorts moet een aangegeven gedeelte van Gullivers Travels" ;an J. Swift in het Esperanto worden vertaald. Er wor den drie prijzen elk ter waarde van 25 Engelse ponden uitgeloofd. In het onlangs te München gehou den internationaal Esperanto-congres werden door professoren uit 6 landen en 5 verschillende taalgebieden voordrach ten gehouden in Esperanto over ver schillende onderwerpen. In IJsland is een opinie-onderzoek gehouden waarbij bleek, dat 70 pet. van de bevolking zich heeft uitgesproken vóór het onderwijs in Esperanto. beste dieren uit Engeland en Australië geïmporteerd. Ze molken 17 dieren die in twee grote stallen waren gehuisvest en ook nooit buiten kwamen. De stallen wa ren bij goed weer aan de bovenkant open en achterin een beun op plm. 75 cm. hoogte waarop ze rustig lagen te herkauwen. Op zij van de stal de melk- stal waar twee standen stonden waarop de geiten wanneer ze geroepen werden bij haar naam, gingen staan, de hoogte was plm. 50 cm. met een zitje er naast voor de melker die daardoor nog makke lijker zat als naast een koe. Voor proef heb ik er ook een gemolken, de melk werd daarna gewogen, gezeefd en ge koeld en in mooie flessen met etiquet verpakt. Op doktersadvies werd aan zie ken geleverd, prijs plm. f 0,40 per L. Het bedrijf werd door een dame gedreven, haar man had een andere baan. Om ge hoornd of ongehoornd bekommeren ze zich niet, maar de lammeren met hoorns werden door behandeling met scherpe vloeistof hoornloos gemaakt. Twee beste bokken had ze ook, zoons van kampioe nen uit Engeland en Australië, en een grote kennel met wel 15 lammeren. De eigenares was erg belangstellend naar de geitenfolkerij in Holland, want van een Hollander die bij haar werkte had ze nooit iets te weten kunnen komen. Net als in Holland is het hier. Ze zei: de men sen denken altijd dat je halfgaar bent als je geiten houdt, maar ze zijn zo lief en zo verstandig, maar je moet weten hoe je ze voeren moet en met ze om te gaan. Het fokken in de engehoornde richting bevorderde volgens haar het optreden van kwenen, daar zou wel eens waarheid achter kunnen schuilen en als je de hoorns wegbrandt geeft het mets. Bij het afscheid kreeg ik een fles geitenmelk mee en ze vroeg nog eens gauw terug te komen, want ik moest haar kaas leren maken. Nu ik ga daar eens foto's maken voor de geitenhouder want zo'n bedrijf is een reclame voor de geitenhouderij. Ook voor de Texelse krant zal ik eens foto's maken van melkschuur, scheren en het vee hier. Nu is er een verlossing, dus ik moet voor vandaag eindigen, een volgen de keer meer wederwaardigheden. P.S. In Curasao, Colon, Tahiti en N.- Zeeland hebben wij ijs gegeten, overal duur en niet lekker; geef mij 't maar van de Texelse IJsco-mannen! Hou het maar koud tot ik terug ben. F. S. NUTSAVOND IN JANUARI De eerstvolgende Nutsavond heeft plaats op Dinsdag 8 Januari. Dan spreekt de heer Bouma, directeur van het. Zui derzee museum. BESPREKING RUILVERKAVELING Vrijdagochtend wordt (in De Oranje boom) de laatste vergadering gehouden ter bespreking van wegen en waterlopen in verband met de ruilverkavelingsplan nen. Blijkens de adv. worden daar ver wacht alle ingelanden van Den Burg, Ou- deschild, De Westen en Zuidhaffel. Deze vergadering begint 's morgens om half tien. EMIGRATIEHOEKJE In Nieuw-Zeeland is plaatsingsmoge lijkheid voor: a. Een echtpaar, van middelbare leef tijd, zonder kinderen; man als tuinman en andere voorkomende werkzaamheden, vrouw, koken e.a. huishoudelijke werk zaamheden Huisvesting: een slaapkamer en een zitkamer, huur vrij. b. Een echtpaar, zonder kinderen. Man tuinieren, chaufferen en auto onderhou den. Vrouw, voor huishoudelijke werk zaamheden. Goede en vrije huisvesting. c. Boerenarbeidersgezin op veebedrijf, voor alle voorkomende werkzaamheden. Huisvesting voor familie met verschei dene kinderen (4 kamers). Loon 7.5.6 p.w., plus S 1.8.9, indien geen gratis kost en inwoning. Huur 10 sh. p.w., doch bij goed voldoen, huur vrij. Woonruimte ge deeltelij k gemeubileerd, werkgever ge negen om, indien noodzakelijk, volledig te meubileren. Goede verbinding met school. (Schoolbus 6 mijl van Murohi- son). d. Een landarbeidersgezin, max. 2 kin deren. Huisvesting vrij, 2 slaapkamers en 3 overige kamers (gemeubileerd). Boerderij gelegen in The French Pass, vrij afgelegen. In Canada is plaatsing mogelijk voor: 2 juffr. voor de huishouding (West- mount-Quebec, leeftijd niet beneden de 25 jaar) en (Black's Harbour, leeftijd tus sen de 30 en 40 jaar). Goed loon en goe de sociale voorzieningen. Texelse Boysnieuws. Boys 1 heeft zijn uitwedstrijd tegen Oosterend 1 met 3-1 verloren. Dit is jammer Boys! Boys 2 speelde thuis te gen SVC 2. Daar deNmidvoor geen verlof had en de reserve niet was opgekomen, werd met 10 man gepeeld; ook SVC was niet voltallig. Aardige aanvallen werden ondernomen, de Boys wisten spoedig te scoren: 1-0. De hele wedstrijd door wa ren de Boys in de meerderheid en de score werd tot 5-0 opgevoerd. Einde. Zondag a.s.: Zeemacht 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-Zeemacht 2; Texel B-Tex. Boys A (Zaterdagmiddag 3 uur). S. V. Oosterend. Oosterend A was op bezoek bij ZDH en wist met 6-1 te winnen. Keurig gedaan, jongens. Zo maar doorgaan, jullie slaan dit jaar een best figuur in de competitie, volhouden, jullie zitten in de kopgroep. Het le leverde een heel mooie presta tie door de Boys met 3-1 ie verslaan. Di rect na de aftrap ontwikkelt zich een le vendige strijd. O. speelt voor de wind, maar B. komt gevaarlijk opzetten, toch wordt er niet gescoord. O. weet zioh wat los te werken en met een van hun aan vallen raakt de B-spil in het nauw, speelt terug op zijn keepsr, maar veel te hard en buiten zijn bereik vliegt de bal in het doel: 1-0 voor O. Na de thee is het weer O. dat de stand opvoert, uit een corner, goed door Joop genomen, weet Boet met een kopbal het 2e doelpunt te scoren. Het Boysoverwicht wordt nu groter, maar wat men ook pre- beert, er is geen doorkomen aan. Bij een doelworsteling moet Keijzer toch zwich ten, hij weet de bal nog te keren maar volgens de scheidsrechter over de lijn, dus: 2-1. B. probeert nog van alles maar het is juist weer aan de andere kant. Boet pikt een ver naar voren geplaatste bal op, omspeelt de B-keeper en schuift de bal in het verlaten doel: 3-1. Kort hierop fluit de goed leidende scheids rechter het einde. Keurig gedaan, jongens, we hebben hier allang niet zo'n mooie wedstrijd gezien. Ge hebt allen uw best gedaan en vooral het tempo was goed. Burger was voor de achterhoede een geweldige ver sterking en ik zou zo zeggen, we moesten het maar zo laten! S.V. TexeL Uitslagen van Zondag: 4e kl. A KNVB: Schagen-Oudesluis 4-0, Texel-ZAP 4-2, RKAFC-Watervogels 4-2, W.Waard-VZV 2-6, Bergen-Vrone 4-2, DTS-Grasshop. pers afgelast. Afd. NH.: SRC -Texel 2 3-1, Texel 3- W.-Waard 2 0-2. Adsp.: HRC A-Texel A 4-2, Texel Texel heeft door van ZAP te winnen 2 kostbare punten in de wacht gesleept, voorwaar een mooie Sinterklaasverras sing. Het is niet direct een fraaie, maar wel een spannende strijd geworden, waaruit ten slotte de sterkste ploeg ze gevierde. Leek het er aanvankelijk op, dat Z. de toon zou aangeven, langzamerhand werd het iets beter en waren er zelfs meerdere momenten dat T. overwegend sterker was. Het tamelijk matte en slor dige spel m onze voorhoede was oorzaak van het uitblijven van doelpunten, ook Z. zag geen kans het onze doelman al te moeilijk te maken, daar onze verde diging en halflime een beste wedstrijd speelden. T. nam de leiding uit een vrije schop door Herman genomen en via een achterspeler trof deze doel, maar spoe dig was het 1-1 als Henk een bal mist en de snelle midvoor doorbreekt en Ber tus geen kans geeft en meteen komt geweldig opzetten waarbij Henk vrije schop weggeeft, die, het muurtjf ten spijt, werd ingekogeld. Als Bol doorbreekt geeft hij door naar Bert di( hard inschiet maar de keeper, (die uit stekend speelde), stompte tot corner, oefent meer druk uit, Bob lost een har< schot dat wordt weggestompt en Pie Stam schiet naast. Een vrije schop doo Harry genomen werd eveneens wegge stompt, waarna het spoedig rusten is. In de 2e 'helft probeert Z. het spel handen te nemen maar dat mislukt T. neemt het initiatief meer en meer handen. Goede aanvallen worden ter nauwernood tot corner gewerkt welk echter niets opleveren. Steeds weerstaa de Z-keeper in de weg, uit de voorzettei wordt te hoog geschoten. Een Z.-aanva levert een corner op. Het spel is ruwe geworden en tal van vrije schoppei worden uitgedeeld. Plotseling een nieu we T-aanval, Bert schiet hoog over meteen is Z. weg .en weet zioh vrij t spelen, een hard strak schot wordt doo Bertus tot corner gewerkt. Een vrij schop op het Z-doel wordt door Bert gekopt, rr.-aar keeper redt. Even later prachtschot van Herman, dat rakeling naast vliegt. Z. verdedigt uit all macht, een penalty wordt door Herma benut: 2-2. Uit een corner wordt doo Bert no. 3 gescoord, Piet Stam zorj voor no. 4 uit een pasje van Bob. scheidsrechter had het moeilijk. Texel 2 verloor tegen SRC 2. Oo Texel 3 verloor. Adsp. A stelden wat leur, met 4-2 verliezen was niet nodi geweest. Texel B won van C met 5-0, Training: In verband met de St. Nic< laasviering wordt er op Woensdag 5 12 Dec. niet getraind, maar Donderd: op het terrein. Adsp. trainen deze bei< avonden niet. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 30 November: A.: C. Dijker- C.v. Heerw. i-1; S. Ros v Heerw. 0-2 J. Vinke-G. Dros 2-0. Kooij-C. v.d. Werf 0-2. B.: J. Hooijberg-P. Jansen 2-0; N Graaf-J. Vonk 2-0; Joh. D. Bakker- C. Burger 2-0; J. Kikkert-W. A. v. ZeijliDe 1-1. C.: Joh. Schoo-B. Leen 2-0; Jb. Koorn- och Bakker 0-2; P. Bakker-Jb. Koorn 0-2 v.d. Werf-Jb. Rijk 0-2. Ook in haar 3e comp.-wedstrijd ons le tiental het niet tot een overwi ning te brengen. Met 11-6 werd verlfiger ren. Damclub Texel Hollandia: C. Dijker A. Bizo S. Ros J. Koppies S. v. Heerw. A. Buyck C. v. Haerw. A. Nieuwboer S. Bakker N. Koppies G. Dros P. Singer P. Kooij T. Zwier C. v. d. Werf H. Ytsma C. P. Burger P. de Flart H. Gomes J. Musman Einduitslag 614. Zondag 9 Dec. GSZ-Damclub Texel i Den Helder, vertrek boot kwart voor coi ge. CUJ ke: car Me led kri tar I dat me vor le omi dat gen uit te ban van svec naa reel jrm het echt c D wez' staa (Vli< tnon Hi 'erb iel De i lat i De [eeft 1- 0- lerze 2-fng. [een Ve 0- 0- 0- pri 0- ini 0- net 1- ïng Bui et g FEUILLETON 8.) Na veel heen en weer gepraat werd het voorstel van de altviolist aangeno men. Zelfs Michaels tegenwerpingen werden ten volle de kop ingedurkt. Het ging immers om een noodhulp totdat Heller weer kon meespelen. Nu was het alleen nog maar de vraag, of de eenmaal voor het hoofd gestoten sollici tante wilde bijspringen. Walter wierp zioh als bemiddelaar op om het netelige geval tot een goed einde te brengen Gezamenlijk draafden de vrienden op de koude winteravond naar het postkan toortje. Walter verdween in de telefoon cel. Maar na een paar minuten zagen de vrienden hem met een teleurgesteld ge zicht de cel verlaten. Ze is niet thuis. Maar ik krijg haar te pakken, zo wis als tweemaal twee vier is, al zou ik tot morgenochtend naar haar moeten zoeken. Laat dat maar aan mij over! beloofde hij. Tien minuten later zat hij in het lo- caaltreintje. Walter overtrof zichzelf. Hij, de kal me, en teruggetrokken man, kreeg plot seling ideeën, die een beroepsdetective tot eer zouden hebben gestrekt. Van Renate's hospita kreeg hij een aantal telefoonnummers op en met on verflauwd enthousiasme beide hij uit een telefooncel diverse wildvreemde mensen op, die hem weer adressen van even on bekende vrienden gaven. Ten slotte had hij in zoverre succes, dat een heer hem nogal spottend mededeelde, dat zijn nichtje hem haar voornemen had ken baar gemaakt, om te negen uur naar een bioscoopvoorstelling te gaan. Ja, hij meende, dat het de Gloria bioscoop was. Of anders dat ding, dat er tegenoverlag. Hoe heette het ook weer? Nu ja, in ieder geval ging er een nieuwe film. Zelf ging hij niet vaak naar de bioscoop, dus wist hij er ook weinig van af. Walter zette zijn tocht met sneltrein vaart voort. Het was geen kleinigheid om de direc teur van een groot bioscooptheater te overtuigen, dat het bestaan van drie kunstenaars afhing van een korte oproep op het witte doek, die zo mogelijk tus sen het journaal en de hoofdfilm moest verschijnen. Vooral niet als de oproep meer weg heeft van een noodkreet van een afgewezen minnaar: Juffrouw von Mahlitz wordt dringend verzocht, na de voorstelling voor een belangrijke aange legenheid naar café Odeon te komen. Maar Walter, die nu pas goed op dreef kwam, zette door en bereikte wat hij wilde. En zo zat hij dan om kwart over elf in café Odeon tegenover Renate von Mahlitz en in stilte stelde hij allereerst vast, dat haar ogen inderdaad van kleur wisselden, al naar gelang de belichting was. Michael had dus gelijk gehad. Laat mij nu niet langer op de pijn bank liggen, wreedaard, zei Renate. Eerst haalt u mij door middel van een aankondiging op het witte doek uit de bioscoop en nu zwijgt u als het graf! Waarom hebt u uw naam niet onder de mededeling gezet? Dan zou ik iets min der in spanning hebben gezeten en dan had ik van de film rustiger kunnen ge nieten! Omdat ik bang was, dat u dan mis schien niet zou komen, antwoordde Wal ter. O, ik begrijp het al, zei ze met een schalks lachje. Neen, maar, het Bauer- kwartet voelt gewetenswroeging. Heel erg zelfs, geachte collega, ant woordde de altviolist berouwvol. En ik kom nu als onderhandelaar. Aha, u schijnt met enze collega Heller niet zulke goede ervaringen te hebben opgedaan. Weet u het dan al? vroeg hij ver baasd. Kletspraatjes in onze muziekkrin- gen doen gauw de ronde, mijn beste, glimlacnte ze. Bovendien ken ik Heller, dus ik begrijp uw zorgen. Hij heeft zijn arm verstuikt en hij kan voorlopig niet spelen. En hoe moet het nu met het kwar tet? Wij hebben u nodig, zei Walter een voudig en greep haar hand, die nog steeds naast de zijne lag. Hij keek haar ernstig aan. Juffrouw von Mahlitz, u moet ons helpen. En wel direct, want overmorgen moeten wij 's avonds al in Würzburg spelen. Maar dat gaat toch rietmom pelde ze en keek hem met een afwezige blik aan. Zo, zonder repetities. Ja, jawel, hield hij vol. Het moet gaan. Wij moeten ons dan morgen en overmorgen maar met een paar repeti ties behelpen, waardoor wij tenminste een algemeen begrip krijgen. Met u spe len wij dat wel klaar. Maar het komt zo overrompelend, probeerde ze nog zwakjes. En morgen heb ik onmogelijk tijd. 's Middags moet ik aan een muziekmiddag in het Finse gezantschap meewerken. Dat kan ik on mogelijk afzeggen. En 's morgens heb ik repetitie. Dan moeten wij het met een repe titie in Würzburg overmorgen stellen. Ik smeek u nog eens, helpt u ons. U zult er geen spijt van hebben. Stemt u alstu- blief toe. Om mij een plezier te doen! Zij zag hem even van terzijde aan, maar hij kon niet uit haar blik wijs wor den. Goed, om u een plezier te doen! zei ze daarna. Omdat u toen die hartelijke brief hebt geschreven. Wat spelen wij eigenlijk? Dvorak, Smetana en Tchaikowsky. Alle mensen! zuchtte ze En dan zo weinig tijd om te zien hoe wij op elkaar zijn ingesteld en ingespeeld! Daarna verlieten zij vrij spoedig het café, want er wachtten hun beiden ver moeiende dagen. Walter Borner bracht haar naar de tramhalte. Dus tot morgenavond. Om negen uur bent u beslist aan de controle van 't amp ïenei hel inde Anhalter-station. Hij schudde haar hand. Ik zal nooit vergeten wat u v( ons hebt gedaan. En ik zal nooit vergeten, hoe u i|onde uit de bioscoop hebt gelokt! lachte ze sprong op de tram. Tot morgen! Ik ho4ooru dat ik het allemaal kan halen. ljn. Ten Ik hoop, dat ze het haalt, zei Til eont tegen Michael, terwijl hij zenuwach (L op de grote klok van het station keek. ^er twee violisten hebben al een paar plaacan sen gereserveerd en nu stappen ze on a]- v duldig voor de trein op en neer. Wa wacht met het kaartje bij de perronc e eis( trole. lijk Wij hebben nog zeven minuten erc|e] tijd, probeerde Michael zijn vrien< ca_j;) troosten en hij kijkt met welgeval Ds st naar de slanke benen van een jonge me, die juist de slaapwagen instapt. ,teer heeft het beter. Enfin, als het wintel zoen voorbij is, kunnen wij ook wee: (n te klas reizen. Tibor, doe niet zo zen! es achtig. Ga liever nog eens naar onze ncje pé en geef even je carboinummer )nafjJ beste, want het schijnt toen vol te v tmen den. VV Die vlieger gaat niet op, zua Tibor, want ik heb mijn toneelbenodi )rJje heden niet meegenomen. Volg. Sufferd, zei Michael. Juist vaik ncj( c als we een plaats voor ons damesge 'VQ schap nodig hebben. in Juist daarom. We kunnen toch £)'e van haar verwachten, dat ze de car werJ lucht kan verdragen. Volge (Wordt vervolge

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4