Ledenvergadering SILOBOUW Gaat U verhuizen Gaat U emigreren Vergadering Partij van de Arbeid Vergadering Ruilverkaveling te Den Hoorn Voerbieten der Coöp. P.T.V. „Texel" A. Appel Zn. Ver. Texelse Beurtdiensten SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat door hem op Zaterdag 23 Fe bruari a.s. geen spreekuur zal worden gehouden. Texel, 18 Februari 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. ONDERHANDS OPGEDRAGEN De verbouw van het Winkelpand aan de Molenstraat de Meubelafdeling is door de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing onderhands opgedragen aan de Fa. Bakker en Koorn. MEER LICHT De Burgerhoutstraat, Den Burg is weer met een lantaarn verrijkt; ook te Oost, halte TESO-bus, en in de Molen dwarsstraat, Den Burg, is een lantaarn geplaatst. TOT EEN MAAND VEROORDEELD Een 18-jarige Texelaar kreeg te Alk maar een maand gevangenisstraf omdat hij de wachtmeester L. Schouwstra op 1 December 's avonds in de Prins met een jachtgeweer zou hebben bedreigd. VERGADERING P. T. V. TEXEL. Gaarne vestigen wij even uw aandacht op de adv. in dit nr. betreffende de ver gadering van de Coop. P.T.V. Texel, welke morgenavond in De Lindeboom wordt gehouden. IN DE SLOOT GERFDEN De heer B. van der Belt, directeur van de Visafslag te Oudeschild, was Vrijdag avond zo onfortuinlijk met zijn fiets in een langs de Hoornderweg lopende sloot te rijden. Hij kwam met de schrik en een nat pak v:ij. „VRIJE VAART" NAAR DE COCKS- DORP Toneelvereniging „De Duinkanters" is door de Sociëteit „Vriendenkring" te De Cocksdorp uitgenodigd om daar mor genavond het stuk „Vrije Vaart" in Ho tel De Hoop voor het voetlicht te brengen IN VASTE DIENST De heer C. P. Laan is in vaste dienst benoemd als leraar afdeling tuinbouw aan de Landbouwhuishoudschool; de heer J. A. van Enst in vaste dienst als leraar afdeling A.V.O. (algemeen vor mend onderwijs). VISSERIJ Oudeschild. De visserij heeft in de afgelopen week weer weinig te beteke nen gehad. De hoofdaanvoer was afkom stig van de kruikelzoekers. Deze zijn echter al niet zo gemakelijk meer te plaatsen. Garnalen worden er in 't ge heel niet meer aangevoerd. ONTSLAG-AANVRAGE DIRECTRI CE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Mevr. F N. Seidel-Wijngaarden, heeft met ingang van 1 Mei a.s. ontslag aange vraagd als directrice van de Landbouw huishoudschool; mej. M. C. Allan, lera res koken aan de Landbouwhuishoud school heeft met ingang van 15 April ont slag aangevraagd wegens huwelijk. ZIEKTE BIJ HET ONDERWIJS Het onderwijs op ons eiland moet thans wegens ziekte drie leerkrachten missen: mej. H. V. Kramer, onderwijzeres aan de o.l. school te Oosterend en de heer G. Moonen, onderwijzer te Den Hoorn, moe ten het bed houden wegens griep, ook de heer J. de Vries, hoofd der o.l. school te Z.-Eierland, is door ziekte verhinderd zijn functie uit te oefenen VLOTBRUG WEDSTRIJDEN Er werd Zaterdag, Zondag en Maandag druk gebruik gemaakt van de vlotbrug ir. Hotel De Graaf. Zaterdag werd de dagprijs gewonnen door de heer L. Kellner, 105. Zondag door de heer T. Dekker, 100 en Maandag door de heer C de Graaf, 102 Het hcogst aantal punten voor de hoofdprijs (een herenfiets) staat thans op 105. WAT IS ER TE DOEN? Woensdag 20 Febr.: Sparavond Donderdag 21 Febr. Ledenvergadering PTV Texel. Donderdag 21 Febr.: Uitvoering LTB. Donderdag 21 Febr. inwijding Gere formeerde kerk. Vrijdag 22 Febr.: Ulo-feestavond. Zaterdag 23 Febr.. Jeugduitvoering S.V.C. Donderdag 28 Febr. Filmavond door de Vereniging NederlandUSSR. Zaterdag hield de P. v. d Arbeid een zeer goed geslaagde verkiezingsvergade ring in Casino. Behalve van een zeer vu rige rede van de heer Evert Vermeer, Kamerlid en bekend radiospreker, konden de aanwezigen ook genieten van het po litieke lekencabaret de Rede Koers uit Zaandam. Het was voor Texel een nieuwtje, wat zeer zeker buitengewoon in de smaak is gevallen. Een groepje jon ge mensen bracht hier met een liedje en een praatje de stemming er meteen goed in. Oud, Gerbrandy, Stikker en Romme kregen allen een beurt. Vooral de schom melstoel van Romme, die nu eens naar links en dan weer naar rechts schom melde, had veel succes. Het was een pro gramma op hoog peil, dat de capriolen van diverse politici geducht over de he kel haalde. De heer Evert Vermeer zeide, dat in 1946 de verlangens der mensen, met de gruwelijke ervaringen van de oorlog nog in de gedachte, uitgingen naar een betere wereld. De ouderen waren met verwend. Na de eerste wereldoorlog een grote crisis en toen de grootste ramp, 5 jaar oorlog. Toen de vrede kwam voelden wij ons tot alles in staat. Ieder wilde zijn beste krachten geven en de stemmen van de reactie zv egen. Dat was ook na de oor log van 1914-'18 zo, maar we meenden dat de reactionnaire stemmen thans in de minderheid zouden blijven. Maar ze zijn er weer Eerst schuchter, thans weer openlijk. In 1946 stond Nederland voor de moeilijke taak, een uitgeplunderd land er weer bovenop te brengen. Hier voor waren grote maatregelen nodig. De internationale omstandigheden hebben die opbouw ernstig bemoeilijkt. En nu na 7 jaar is de oorlogsdreiging weer groot. In Engeland was kort geleden een grote vergadering van socialisten uit W.- Europa, maar het grootste deel bestond uit bannelingen van achter het ijzeren gordijn. Ze zijn verdreven om hun liefde voor de vrijheid. Niemand kan met zekerheid zeggen, hoe de toestanden daar zijn. Door om standigheden moesten vorig jaar ernstige maatregelen worden genomen. De ar beidersklasse (NVV, KAB en CNV) ac cepteerde 5 pet. consumptiebeperking omdat het moet. Hier blijkt de geweldige kracht var de georganiseerde arbeiders beweging. Als we naar de onrust en sta kingen in Frankrijk kijken, blijkt van welk een geweldige betekenis dit is. Maar wat gebeurde er verder? De con sumptiebeperking was er in een week door, doch de belastingverhoging, die de hoge inkomens het meest belastte, kon pas na maanden worden aangenomen en alleen toen minister Lieftinck met aftre den dreigde Waar was toen de offer bereidheid? En zo gaan we de verkiezingen tege moet. De reactie wil het roer om. Dege nen, die zich Oud en de crisis der derti ger jaren herinneren, weten wat dat be tekent. Di C van der Zaal van de a.r. partij verwijt minister in 't Veld, dat hij geen 50,000 woningen laat bouwen. Dat had Colijn eens moeten doen, zei hij Maar hij zei er niet bij, dat wat Colijn in een steenrijk land naliet, hij in een straatarm land zeker niet zou hebben ge daan. De huizenbouw stagneert, omdat de geldbezitters met 4 pet. geen genoegen nemen. De P. v.d. Arbeid wil daarom een gedwongen lening van 4 pet. als men vrijwillig niet wil geven. Zullen de a.r. partij en alle andere te genstanders hier dan hun steun aan ge ven, om toch de huizen to kunnen bou wen? Als de arbeider spreekt over staking, schreeuwt men van landverraad, maar hoe betitelt men de staking van het „be leggersfront"? De v.v.d. schreef in een verkiezings manifest: „Luistert niet naai de oude wijvenpraat, dat de sterkste schoudérs de zwaarste lasten moeten dragen". Dat is Oud en de v.v.d. ten voeten uit. Velen die na de oorlog tot onze partij zijn gekomen, zijn weer vertrokken, om dat zij geen offers wilden brengen. En dat is in deze tijd nodig. Wij moeten of fers brengen om datgene, wat we moei zaam tot stand brachten te houden en langzaam te verbeteren Doen we dit niet, dan zal de reactie steen voor steen afbreken. Velen verwijten ons, dat we niet genoeg hebben gedaan. Deze kunnen wij wijzen op ons plan „De weg naar Vrijheid" Hierin wordt gewezen, welke weg we moeten gaan, welke offers ge bracht moeten worden en wat we dan kunnen bereiken. Is dit plan een hersen schim? Dat zei men ook van het Plan van de Arbeid in 1936. Daarin schreven we, dat de kolen- en staalproductie van West-Europa in een grote organisatie moest worden onderge bracht. Nu, 15 jaar later, wordt het plan Schuman, dat precies hetzelfde betoogt in het parlement bekrachtigd In 1936 hadden we een plan voor de landbouw. Nu zegt de heer H. D. Lou- wes van de v.v.d., dat hij minister Mans- holt dankbaar is voor zijn planmatige leiding en dat hij hoopt, dat de minister de landbouw niet meer zal overgeven aan het vrije spel der maatschappelijke krachten. In 1936. utopie, in 1951: werkelijkheid. Het is te hopen, dat geen derde wereld oorlog onze tegenstanders van de juist heid onzer zienswijze zal moeten overtui gen. Door ons socialistisch streven, natuurlijk mede door de mensen van wetenschap en cultuur, is de wereld op hoger plan ge bracht. Dit is tevens te danken aan de strijdbaarheid van de kleine man. En nu staat dit alles op het spel. Wij worden niet alleen bedreigd door Mos kou, maar ook in het eigen land verza melen zich de reactionnairen als Duyn- stee, Weiter, Gerbrandy en Oud. Wij weten wat vrijheid betekent. Maar deze kan alleen bloeien in een wereld waar bestaanszekerheid heerst bij een behoorlijk levenspeil. Wat staat op het spel? Het gaat om on ze ministers Drees, Manshoit, In 't Veld, Lieftinck en Joekes. Indien ze zouden verdwijnen, zal het Nederlandse volk te laat ervaren, wat dit betekent. Blijft daarom waakzaam en strijd met ons voor een wereld van welvaart, vrijheid en vrede De vaderlandse kring, de spreek buis van de reactie, wil de Partij van de Arbeid uit de regering. Wij nemen de handschoen op. Wij gaan de strijd in met minister-president Dr. Drees aan het hoofd. Een man van eenvoudige afkomst die voor ons een symbool is. In de oorlog vooraan in het verzet en na de oorlog hard werkende aan de opoouw van ons vernielde land. Dr. Drees, de man die met zijn Nood wet Ouden van Dagen duidelijk heeft be wezen, wat wij willen. Gij zult moeten vechten om dit te be houden en de toekomst veilig te stellen voor uw kinderen. En daarom is uw plaats in de Partij van de Arbeid, die u met ons aller inspanning naar de over winning kan voeren. De heer Nic. de Jong sloot met een woord van dank deze zeer goed ge- slaagde bijeenkomst. Op de vergadering, uitgeschreven door de Cultuur Technische Dienst in Loods manswelvaren te Den Hoorn, waar door Ir. Maandag een uiteenzetting zou wor den gegeven over de plannen tot ruilver kaveling voor Texel, waren ongeveer 60 eigenaren en pachters aanwezig. In zijn openingswoord heette Ir. Maan dag, Rijkscultuurconsulent allen en in het bijzonder het bestuur van de 30 Ge meenschappelijke Polders welkom en deelde mede, dat voor deze vergadering was overgekomen de heer Ir. Rienke, se cretaris van de Centrale Cultuurtechni sche Commissie en adj. directeur Cult. Technische Dienst. Na de opening werd door lr Maandag mede aan de hand van diverse kaarten van het ruilverkavelingsgebied een breedvoerige uiteenzetting van het doel en de gang van zaken bij een ruilverka veling gegeven. (Voor deze uiteenzetting verwijzen wij naai- de Tex. Courant van 23 Januari 1952). Alle aanwezigen hebben deze duidelij ke uiteenzetting met volle aandacht ge volgd, hetgeen kon worden opgemerkt uit het grote aantal vragen welke na de pauze werden gesteld en welke door de heren Ir. Maandag en Rienke werden beantwoord. Daar de gestelde vragen ook voor de met-aanwezigen van groot be lang zijn, zullen wij deze met de antwoor den hier laten volgen. Wanneer is de onkostenberekening be kend? Op de informatoriscne vergaderin gen welke nog aan de stemming vooraf gaan. De algemene leiding berust bij een centrale commissie. Uit welke leden bestaat deze? Deze commissie is de Centrale Cultuurtechni sche commissie die gedeeltelijk uit amb tenaren en gedeeltelijk uit leden van de drie grote landbouworganisaties bestaat. Is deze commissie met de plaatselijke toestand op Texel bekend? De Cen trale Cultuurtechnische commissie is niet met de plaatselijke toestand bekend doch dat is geen bezwaar, zij maakt niet het ruilverkavelingsplan. De plaatselijke commissie is met de uitvoering van het plan belast Door welke instantie wordt de plaatse lijke commissie benoemd? De plaatselijke commissie wordt door Ged. Staten be noemd in overleg met gemeente, water schappen en plaatselijke landbouworga nisaties. Is de verkaveling gereed voordat met de werkzaamheden wordt aangevangen? Na de aanneming van het plan kan met het vergraven van sloten, welke worden gehandhaafd een begin gemaakt worden. Krijgt een eigenaar dan grond op zijn landerijen welke nog niet kan worden geplaatst, dan kan hiervoor vergoeding worden verleend welke veelal gelijk staat met tweemaal de pachtwaarde. Hoe geschiedt de uitvoering der werk zaamheden? Op verschillende plaatsen kan met de uitvoering worden aangevan gen, dit is ook gewenst om de schade voor de gebruikers zo gering mogelijk te houden. Hoe hoog worden de kosten per ha.? Hierover valt nog niets te zeggen, er wordt aan de begroting gewerkt doch de ze is nog niet gereed. Hoeveel bedraagt de subsidie voor ruil verkaveling? De subsidies zijn variabel en lopen van 25-75 pet. der kosten. Hoe hoog zijn de kosten voor die ge bieden welke niet zoveel belang bij de ruilverkavelinng hebben? Volgens de wet kunnen deze ten dele vrijgesteld worden, de bijdrage wordt door de plaatselijke commissie vastgesteld. Krijgt men voor landerijen welke door de ruilverkavelingswerken achteruitgaan vergoeding? Dit komt practisch nooit voor, wel kunnen kleine eigenaren welke teveel grond kwijt raken, hiervoor ver goeding ontvangen. Hoe en door wie worden de landerijen geschat? Voor het schatten der onroeren de goederen worden door de plaatselijke commissie, een door de centrale commis sie bepaald aantal schatters benoemd. De ze schatters treden steeds in oneven ge tal op. Kan in het ruilverkavelingsgebied met subsidie drainering worden aangevraagd en uitgevoerd? Bijna tijdens de gehele duur van de uitvoering der ruilverkave ling. De plaatselijke commissie bepaalt echter de tijd. Met het oog op de beta ling der ruilverkavelingsrente kan men hiermede niet tot het laatste moment door blijven gaan. De ruilverkavelings rente wordt niet eerder betaald dan na dat het gehele werk is voltooid. Hoe lang duurt de uitvoering van het plan? De termijn zal wel op een jaar of vier moeten worden gesteld. Kunnen de bezittingen van landeige naren niet gebruikers die hun bedrijf na bij Den Hoorn hebben dit ver van Den Hoorn worden toegewezen? Ook deze ei genaren kunnen hun wensen aan de plaatselijke commissie bekend maken en hiermede wordt dan zoveel mogelijk re kening gehouden. Worden in de plaatselijke commissie ook leden benoemd die andere dan cul- tuurbelangen behartigen? Gedacht wordt aan het vreemdelingenverkeer. De plaat selijke commissie bestaat meestal uit leden van alle cultures welke men in het bloc aantreft. Ook kan de plaatselijke commissie voor andere belangen advi seurs aan de commissie toevoegen hierdoor kunnen alle belangen wanneer deze niet in strijd zijn met de boeren- belangen, worden gediend, bv. VVV. Worden publiekrechtelijke lichamen als kerken, etc. achter gesteld bij andere eigenaren? De publiekrechtelijke licha men hebben dezelfde rechten, doch het is veelal een verblijdend teken dat die in stellingen met onroerende goederen zijn vertegenwoordigd. Veelal bestaat hun bezit uit gedeeltelijk verspreid Liggende percelen en zal 't weinig uitmaken waar ze deze terugkrijgen. Vooral bij de pacht- verkaveling kunnen die bezittingen van veel nut zijn. Zijn voor de stemming de kosten per ha. bekend? Voor de stemming zijn de begrotingscijfers bekend, doch het is ook dan niet precies te zeggen hoeveel de kosten per ha voor ieder afzonderlijk zullen zijn, dit maakt de plaatselijke commissie uit, wel kan dat vrij nauwkeu rig worden bepaald. Na beantwoording der vragen dankte de heer li. Maandag voor de prettig ge voerde besprekingen en sloot daarna de ze bijeenkomst. De laatste vergadering vaarop een zelfde uiteenzetting zal worden gegeven, is bepaald op Donderdag C Maart a.s. te Den Burg des middags om 2 uur. „DE ZWALKERS" Op ons eiland bestaat dc. bloeiende Welpengroep „De Zwalkers", maar zwalken zonder leiding zou de knapen natuurlijk geen goed doen. Er is leiding nodig, deskundige leiding liefst. Geluk kig is er al iemand, die zich als zodanig verdienstelijk maakt voor onze Padvin derij, maar die kan het weik niet alleen af. Vandaar de advertentie in dit blad. Wie een deel van zijn vrije tijd voor de Padvinderij wil afstaan, ten einde wel- pengoep „De Zwalkers" te helpen leiden, gelieve zJch te wenden tot mevrouw A. Kiljan-Jellema, Gasthuisstraat, Den Burg TOCH EEN GEVAARLIJK VERKEERS PUNT? De hoek Kogerweg-Duinweg vroeg kort geleden in de Texelse gemeenteraad de aandacht. Door sommige raadsleden werd dit nl. een gevaarlijk verkeerspunt genoemd, daar het uitzicht er door een zeer hoog gelegen tuinwal wordt belem merd. Het ongeluk, dat Zaterdagochtend ter plaatse gebeurde, was ook wel ge deeltelijk te wijten aan de situatie ter plaatse. Een automobilist wilde, komend van Den Burg, de Duinweg oprijden, hij bevond z-ch daartoe reeds cp de linker helft van de Kogerweg, maar op dat ogenblik nam een motorrijder, komen de van De Koog, de bocht. Om een aanrijding te voorkomen koos hij de berm, e?n greppel en een heining, die hij zonder persoonlijke ongelukken over won PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N. H. GEMEENTE DEN HOORN Vrijdag 22 Febr. Praatkring in De Westen ten huize van de Familie Keij- ser-Slot, aanvang 8 uur. N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Vrijdag 22 Febr a.s. 8 uur Doopzitting in de pastorie. NED. HERV. GEMEENTE DE KOOG Vrijdagavond 8 uur Gemeente^vond in „Het Vogelhuis". BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verleend: N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing ver bouw winkelpand Molenstraat; de heer E. Boekei, Schilderend 30, plaatsen van garage-deuren in perceel Parkstraat (voormalige Gereformeerde noodkerk). WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 11-16 Febr. werden aangevoerd 86,164 stuks. Prijs per kg f2,32. Oude kippen. Hiervoor wordt uitbetaald f 2, per kg. Vorig jaar zijn in bovenstaande periode aangevoerd 84,522 stuks eieren. Prijs per kg bedroeg toen f 1,90. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 11-16 Febr. 1952: 676 kg schol f 0,68-f 0,34; 229 kg tong f 3,05-f 1,46; 13 kg tarbot f 0,78-f 0,70; 210 kg sahar f 0,34-f 0,33; 259 kg bot f 0,30- f 0,25 ;50 ikg kabeljauw f0.90-f0,47; 103 kg wijting f 0,20-f 0,19; 237 kg wulken f 1,35-f 1,35; 2069 kg kruikels f0,21-f0,20 740 kg kokhanen. FILMNIEUWS „LOUISE LOTTE" Deze film draait komend weekend in Texels Bioscooptheater. Het verhaal, aldus schrijft men ons, werd vervaardigd door een dier zeldza me schrijvers, die weten, neen die aan voelen hoe het kind is, omdat zij zelve nog zoveel kind zijn gebleven, dat zij in kinderen hun allerbeste vrienden zien. Het is Ei ich Kastner, de Duitse schrijver, die vooral opvoeder wil zijn, zonder alle nadrukkelijkheid en gemoraliseer. De humor van deze film is ongedwon gen en kinderlijk, zonder ooit kinderach tig te worden. Maar niet alleen dit, meer nog maakt deze film tot een der beste films over kinderen der laatste jaren. Décors, spel en dialoog (uitmuntend, be vattelijk ironisch „toegelicht" door So phie Stein in het Nederlands), heel de sfeer, zijn zo eenvoudig en natuurlijk mogelijk. Overal in den lande is de be langstelling voor deze film overweldi gend. TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Gevr. werkster of dagmeisje omtrek Eierland Adres bur. v.d. blad Te k. gevr. een kippenhok 5x4 m. P. Kooi man, Molenbuurt Aangeb. granieten aanrechtblad met gootsteen. Adr. bur. v.d. blad Te koop 2 Mooie meisjes mantels, leeft. 11-13 j„ I kort wollen jasje, z.g.a.n., 1 beste haardkachel. Warmoesstr. 66, Den Burg Beste biggen te koop. Jacob Zijm, Eierland 119 Aangeb. een hand wasmachine, prijs f 25 en 2 1-vlams gascomforen samen f 10. Schilderend 93 Tek aangeboden: Herenfiets hoog model, Damesfiets klein mo del, 2 beslagen kisten, 1 waterpomp no. 6, 1 Radio. 1 Drijfwerk me* 2 poulis, 3 mtr. lang, 1 Ladder 12 tree, 1 lange leren herenjas. 1 lan ge leren damesjas. Heikamp, Weverstraat 21 Te k een buitenlands vloerkleed 12-els Adres bur. v.d. blad Da gelijks verse snijbloemen verkrijgbaar. Tevens potplan ten in soorten o.a. Zweedse klimplanten, clivia en arons kelk in knop Jac. Hin Czn, Tel. 261 - Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Marian, die bij het Heilig Doopsel de namen ontving ANNA MARIA W. ZIJM C. ZI|M-Riteco MARGA Tijdelijk adres Molenstr. 27 Texel, 18 Februari 1952 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon André ANDRÉ |OHAN JACOB JAC KEIJZER Czn D H KEIJZER Smit Texel, 16 Februari 1952, Oudeschild 134. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons Dochtertje en Zusje Treesje G. BETSEMA T BETSEMA-Slik Broertjes en Zusjes Texel, 16 Februari 1952, Oost 80, P. Kleerebezem en Yfke Jouwersma treden in het huwelijk 27 Februari 1952. des voor middags te 10,30 uur te Den Burg. Gelegenheid tot gelukwen sen op de trouwdag van 14,30 tot 16,30 uur te Den Burg, Kogerstraat 19. Toekomstig adres: Oranjelaan 7, Wassenaar. Enige kennisgeving voor Texel Evert Breen en Tine v.d. Knoop geven mede namens weder zijdse ouders kennis van hun voergenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Ddn- derdag 6 Maart a.s. des n m. 2 uur te Den Burg. Texel, Oosterend, 16 Februari 1952 Geen receptie Hiermede zeggen wij hartelijk dank voor de overgrote deelneming die wij ondervonden bij het overlijden van onze ge liefde Vader HENDRIK ZIJM Fam. Zijm. Den Burg, Texel Februari 1952 te koop gevraagd C. P. EELMAN, pa..,Lyda"1DeKoog,tel 71 Enige kennisgeving voor Texel Heden ontsliep in haar Heer en Heiland mijn lieve Zuster S. Dros-Alkema Wed. van C Dros Pzn. in de onderdom van 66 Jaar. W. LOLKEMA- Alkema De Koog 181, Texel, 18 Februari 1952 De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 21 Februari a s. n m 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden ontsliep in volle Vrede onze geliefde Schoonzuster en Tante' Mevrouw S. Dros-Alkema Wed. van C Dros Pzn. Oud 66 jaar Alkema-Maat A Kali-Alkema J. Kalf M. J Hoogerbeets- Alkema H. N Hoogerbeets B Alkema E. Alkema-Anema Sylvie Alkema Kees Alkema 18 Februari 1952 Hiermede geven wij U kennis, dat zacht en kalm is overleden onze geliefde Vrouw, Moeder, Zuster, Behuwdzuster, Groot- en Overgroot moeder Tetje van der Vis, geb. Kuiter in de ouderdom van 82 jaar Uit aller naam ARIS V.D. VIS Texel, 17 Februari 1952 Kerkplein 8, Oosterend De begrafenis zal plaats vinden heden Woens dag 20 Februari des namiddags 2 uur te Oosterend GELD credieten uitsluitend groot fl. 1600,— k 3% zonder borg verkrijgbaar, voor elk doel en voor iedereen Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd Vraagt inlichtingen „Samenwerking", Verstolk- straat 31, Leeuwarden. te houden op DONDER DAG 21 FEBRUARI A.S. des avonds om 8 uur in Hotel „De Lindeboom". AGENDA Opening Notulen Jaarverslag Balans en verlies en winst rekening verslag der Com missie van beheer Bestuursverkiezing Altredend P. Zoetelief (Herkiesbaar) Commissie van Beheer Aftredend I Kuip Mzn (niet herkiesbaar) Rondvraag Sluiting Het Bestuur In elke gewenste grootte. Een 20-jarige ervaring waarborgt U vakwerk. Spanbroek Silo- en gierkelderbouw Telefoon 345 en 357. Vanaf heden kunnen wij Uw verhuizing verzorgen door geheel Nederland in onze geheel gesloten verhuiswagen. Vanaf heden belasten wij ons met de verzorging van Uw emigratie-verpak king, de benodigde documenten, het vervoer en het opslaan van Uw goederen Prijzen scherp concurrerend Vraagt onze offerte Den Burg Telefoon 85 I milUlKllfllpiMUilW"

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2